Zaproszenie na 1 kwietnia do łączności duchowej – Msza św. z Archikatedry Lubelskiej

Czytelniczka Bożena napisała: kliknij
Zapraszam jutro do duchowej łączności wirtualnego uczestnictwa we Mszy Św. zbiorowej do której podałam intencje Adminki Ewy „O opiekę Matki Bożej Płaczącej i powrót do zdrowia dla Ewy.” Msza będzie odprawiona w archikatedrze lubelskiej w środę 01.04 o godz. 19.00. i jest transmitowana na stronie archikatedry. W katedrze znajduje się słynący łaskami obraz Maki Bożej na którym w 1949 r pojawiły się łzy.

Link: http://archikatedra.kuria.lublin.pl – na żywo/

Z serca wielkie Bóg zapłać ❤

Tu możecie przeczytać o tym cudzie: kliknij

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

23 odpowiedzi na „Zaproszenie na 1 kwietnia do łączności duchowej – Msza św. z Archikatedry Lubelskiej

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Anna pisze:

  Będę współuczestniczyła we Mszy Świętej w Archikatedrze Lubelskiej przez internet w intencji Pani Ewy, wypraszając przez wstawiennictwo Matki Bożej u Jezusa, potrzebne łaski i dary, prosić będę o wytrwałość, cierpliwość, zdrowie o błogosławieństwo Boże na każdy dzień życia, w drodze ku Życiu.

 3. wobroniewiary pisze:

  W odpowiedzi na zarzuty, że ciągnę Was do piekła – odpowiadam po raz ostatni

  U nas jest to wpis: 
  Ks. Flavio Ubodi: objawienia z Trevignano Romano wpisują się w nauczanie Kościoła

  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2020/03/28/ks-flavio-ubodi-objawienia-z-trevignano-romano-wpisuja-sie-w-nauczanie-kosciola/

  Flavio Ubodi OFMcap – uznany włoski teolog z zakonu kapucynów, wiceprzewodniczący Komisji diecezjalnej, która badała przypadek figurki Matki Bożej w Civitavecchi. Zajmował się także objawieniami w Trevignano Romano. Napisał wstęp do książki o objawieniach, jakich doświadcza Gisella Cardia,
  Objawienia w Civitavecchi ZOSTAŁY UZNANE PRZEZ KOŚCIÓŁ!!!

 4. duszyczka pisze:

  Ksiądz profesor dr.hab. Tadeusz Guz
  Duchowny uspokaja wiernych, którzy obawiają się zarażenia wirusem SARS-CoV-2 podczas Mszy Świętej.

  -Bardzo ważna kwestia, żeby była ścisła współpraca między państwem i kościołem, bo proszę zauważyć liturgia, czyli przyjście na modlitwę czy na przykład spotkanie sakramentalne. Pan Bóg żadnych wirusów nie rozprzestrzenia, bo jest święty, jego bytowość jest święta zarówno w wymiarze jego boskości jak i w wymiarze jego człowieczeństwa, każdy akt w czasie mszy świętej, bo niektórzy się obawiali że kapłan, który celebruje i jest komunia święta do ust, że kapłan może zaraża. Kapłan ma po pierwsze konsekrowane (święcone przyp. red.) dłonie, kapłan po drugie jako jedyna osoba w zgromadzeniu liturgicznym ma obmywane dłonie przy ofiarowaniu darów dla Boga przez naród wierzący. Więc kapłan ma nie tylko umyte ręce w sensie takim, jakiego oczekuje minister zdrowia, lecz także sensie nadprzyrodzonym czyli łaski,a zatem żadne udzielanie Komunii Świętej do ust nie zagraża ani jednemu Polakowi roznoszeniem jakichkolwiek wirusów, bo to jest akt święty, a w akcie świętym i on jest sprawowany we Mszy Świętej w ramach Mszy Świętej, a Msza święta jest świętym aktem, nie jest miejscem, przestrzenią i czasem rozprzestrzeniania wirusów, tylko przychodzenia Pana Boga – wypowiada się na antenie TV Trwam duchowny .

  https://pacjenci.pl/ksiadz-310320-zaskakujace-slowa-kaplana?fbclid=IwAR3tXFYYCUypwZ3F568uwHhjjqgPmIyTGQ4RKlCDz639AN_11rEI9RAtyhg

  • wobroniewiary pisze:

   To zobacz… (!!!)
   Abp Budzik wzywa ks. Guza do sprostowania wypowiedzi niezgodnych z katolicką nauką o Eucharystii

   Sprawę wystąpienia ks. prof. Guza w TV Trwam komentuje rzecznik archidiecezji lubelskiej.
   „Wypowiedzi ks. prof. Guza na antenie TV Trwam stoją w sprzeczności z katolicką nauką o przeistoczeniu oraz stanowiskiem Episkopatu Polski. Hostia, która jest prawdziwym Ciałem Pana Jezusa, zachowuje wszystkie fizyczne właściwości chleba. Dlatego też Episkopat zobowiązał kapłanów do przestrzegania zasad higieny, mycia i dezynfekcji dłoni oraz zachowania wszystkich środków ostrożności. W teologii nie można mieszać porządku łaski i natury. Łaska nie niweluje natury. Ksiądz arcybiskup wzywa ks. prof. Guza, aby jak najszybciej sprostował wypowiedzi niezgodne z katolicką nauką o Eucharystii” – napisał ks. dr Adam Jaszcz, rzecznik archidiecezji lubelskiej.

   https://lublin.gosc.pl/doc/6236429.Abp-Budzik-wzywa-ks-Guza-do-sprostowania-wypowiedzi-niezgodnych

   • Bohdan pisze:

    Po przeczytaniu tego fragmentu nie rozumiem reakcji Kurii Lubelskiej przecież Ksiądz prof Guz nie powiedział nic wbrew nauce Kościoła:

    Kapłan ma po pierwsze konsekrowane (święcone przyp. red.) dłonie, kapłan po drugie jako jedyna osoba w zgromadzeniu liturgicznym ma obmywane dłonie przy ofiarowaniu darów dla Boga przez naród wierzący. Więc kapłan ma nie tylko umyte ręce w sensie takim, jakiego oczekuje minister zdrowia, lecz także sensie nadprzyrodzonym czyli łaski,a zatem żadne udzielanie Komunii Świętej do ust nie zagraża ani jednemu Polakowi roznoszeniem jakichkolwiek wirusów, bo to jest akt święty, a w akcie świętym i on jest sprawowany we Mszy Świętej w ramach Mszy Świętej, a Msza święta jest świętym aktem, nie jest miejscem, przestrzenią i czasem rozprzestrzeniania wirusów, tylko przychodzenia Pana Boga – wypowiada się na antenie TV Trwam duchowny.

    • Bohdan pisze:

     A tekst że Łaska nie niweluje natury w kontekście Eucharystii gdzie wierzymy że tam jest prawdziwy Jezus nasz Pan ten sam od 2000 lat, nie jest cichym negowaniem Jego obecności w konsekrowanej Hostii ?

    • Grzegorz pisze:

     Ale nie powiedzial poprawnie politycznie i w tym tkwi problem

    • Paweł pisze:

     @Bohdan: „A tekst że Łaska nie niweluje natury w kontekście Eucharystii gdzie wierzymy że tam jest prawdziwy Jezus nasz Pan ten sam od 2000 lat, nie jest cichym negowaniem Jego obecności w konsekrowanej Hostii ?”
     – Według teologii/filozofii tomistycznej wskutek PRZEISTOCZENIA/Transsubstancjacji następuje „wymiana” ontologicznie rozumianej SUBSTANCJI chleba i wina na SUBSTANCJĘ Ciała i Krwi Chrystusa, ALE: NIE NASTĘPUJE „wymiana” ontologicznych PRZYPADŁOŚCI!
     Czyli pozostają nadal – jako „postacie sakramentalne” – kształt, kolor, smak i zapach chleba i wina, czyli PRZYPADŁOŚCI chleba i wina.
     Natomiast trzeba by jeszcze koniecznie dodać (jako taki mój „aneks” do nauki św. Tomasza z Akwinu) chyba i to, że WSZYSTKO, co dzisiejsza fizyka, chemia i biologia bada jako swój główny przedmiot badań – to wszystko NALEŻY w sensie filozofii tomistycznej JEDYNIE DO PRZYPADŁOŚCI! Czyli atomy, cząsteczki oraz w ogóle zdefiniowane przez dzisiejsze nauki ścisłe „substancje CHEMICZNE” (tak jak je rozumie dzisiejsza chemia) czy „ciała FIZYCZNE” (tak jak je postrzega i definiuje dzisiejsza fizyka), a także rozmaite żywe organizmy rozpatrywane TYLKO na poziomie BIOLOGII (rozumianej jako TAKA SAMA nauka przyrodnicza, jak chemia czy fizyka), a nie na poziomie klasycznej metafizyki – TO WSZYSTKO mieści się JEDYNIE w tomistycznym pojęciu „PRZYPADŁOŚCI”, a nie w ontologicznym pojęciu „SUBSTANCJI” (tak jak ją rozumiał już w starożytności Arystoteles, a za nim – św. Tomasz z Akwinu)!
     W dodatku: Teza tomistyczna nr 10 (jedna spośród 24 tez ogłoszonych w roku 1916 na zalecenie papieża Benedykta XV jako wytyczne dla uniwersytetów katolickich), którą można łatwo znaleźć na stronie internetowej piusowców (FSSPX) mówi m. in.:
     „Substancja [w sensie filozoficznym, czyli ontologicznym/METAfizycznym] bowiem jest NIEPODZIELNA [czyli NIE SKŁADA SIĘ z atomów i cząsteczek, ale mimo to] rozumie się ją NIE NA SPOSÓB punktu, lecz na sposób tego, co się znajduje POZA OBRĘBEM wymiaru przestrzennego.”
     Moim zdaniem tak rozumiane „substancje” i „przypadłości” to jest mniej więcej to, co Immanuel Kant (XVIII w.) w swojej filozofii nazywał „noumenami” i „fenomenami”. Jego KARDYNALNYM błędem (i błędem późniejszej – niestety dominującej w Europie – filozofii IDEALISTYCZNEJ) jest zaś to, iż uważał on „noumeny” (czyli te „ontologicznie rozumiane substancje”) za CAŁKOWICIE NIEPOZNAWALNE. [On uważał, że poznać możemy TYLKO „fenomeny”, czyli tylko „przypadłości”, co w sumie oznaczałoby, że poza fizyką, chemią czy biologią to już NIC PEWNEGO nie można wiedzieć o otaczającym nas świecie – wbrew całej tradycji filozofii REALISTYCZNEJ, z wielkim powodzeniem zapoczątkowanej w starożytności przez Arystotelesa i schrystianizowanej tak wspaniale przez św. Tomasza z Akwinu.] Ten „idealistyczny” nurt w filozofii jest bowiem przejawem silnej, a wystarczająco nigdy nie uzasadnionej, niewiary filozofów idealistycznych (począwszy już od Kartezjusza w XVI w.) w zdolności POZNAWCZE człowieka (czyli jest skrajnym „pesymizmem epistemologicznym”). Typowy przykład: „Cogito ergo sum”, czyli FAKT mojego istnienia dedukuję z faktu mojego myślenia (słynne: „Myślę, więc JESTEM” – co dla mnie jest idiotycznym „stawianiem całej sprawy na głowie”, wbrew ZDROWEMU ROZSĄDKOWI, a sugerującym ponadto, że to chyba umysł samego Kartezjusza czy też np. Kanta był – mówiąc kolokwialnie – „przymulony” i miał kłopoty z CZYSTOŚCIĄ poznawczego spojrzenia; nie można bowiem mieć nienagannej CZYSTOŚCI i jasności w poznaniu metafizycznym, nie mając przykazanej przez Boga CZYSTOŚCI w… swoim postępowaniu etycznym! to nierozdzielne! i już Pismo święte Starego Testamentu uczy, że MĄDROŚĆ i MORALNOŚĆ/obyczajność ZAWSZE łączą się!).
     ALE z drugiej strony: „Łaska nie niweluje natury” – to znaczy tutaj: nie niweluje „PRZYPADŁOŚCI”, czyli całej tej sfery „FENOMENOLOGICZNEJ”, którą rządzą niestety SUROWE nieraz prawa fizyki, chemii i… BIOLOGII. [Sam wolałbym, żeby to było nieraz inaczej, po prostu „miłosierniej”, ale… „raj w Edenie” – Rdz 2, 8 – jest już przecież od wieków dla nas „RAJEM UTRACONYM”!]

  • Anna pisze:

   No więc prześladują ks. Guza to wspaniały kapłan, i to wystąpienie było prawdą za wiarę.

  • Bozena pisze:

   Chwała Panu za takich kapłanów jak min. ks.prof. Guz który jest skromny i pokorny a jego wypowiedzi klarowne.i.bez ogródek
   I za panią Ewę łącząc się oczywiście jutro w Eucharystii

 5. mela713 pisze:

  Wielkie DZIĘKUJĘ dla Pani Ewy za to, że codziennie mogę TU być. Bóg zapłać😇❤

 6. wobroniewiary pisze:

  ❤ Ks. Tomasz Jochemczyk we Włoszech – procesja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem

 7. Agata pisze:

  Ale ksiądz Tomasz Jochemczyk ma donośny, dźwięczny, piękny głos.
  Jak najbardziej jutro melduję się na Mszy św o zdrowie dla Ewy z moim Aniołem Stróżem.

 8. im pisze:

  Drodzy Czytelnicy! Tym wszystkim, którzy mają możliwość przystąpienia do sakramentu pojednania w tym trudnym czasie, odczuwają lęk, proszą czytelników o modlitwę za nich w tej intencji i znajdują księży, który spowiadają – przekazuję słowa Pana Jezusa do Alicji Lenczewskiej z książki „Świadectwo” 99:

  – Pomóż, Ojcze, w jutrzejszej spowiedzi.
  Nie bądź skrępowana. Ja będę z wami.
  – Ale przecież mam poczucie winy…
  To dobrze, powinnaś je mieć, ale jednocześnie powinnaś być ufna i radosna. Oczyszczę cię i będziesz wolna od tego, co ci zawadza w twojej drodze.

 9. Dorota K pisze:

  Bardzo dziękuję Pani za poświęcony czas na prowadzenie tej strony Bóg zapłać

  • Bożena pisze:

   BÓG ZAPŁAĆ PANI EWO ❤ Dużo zdrowia i sily życzę … będę z Wami na Eucharystii.
   Szczęść Boże Wszystkim ❤🙏

 10. Pingback: Oświadczenie: od dziś strona posiada opiekuna duchowego z błogosławieństwem i konsultacjami ks. biskupa | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s