Ksiądz Dominik Chmielewski: Dlaczego tak ważne jest zawierzenie się św. Józefowi?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

71 odpowiedzi na „Ksiądz Dominik Chmielewski: Dlaczego tak ważne jest zawierzenie się św. Józefowi?

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. kasiaJa pisze:

  Akatyst ku czci św. Józefa

 3. wobroniewiary pisze:

  Z maila od naszej stałej Czytelniczki, która bezskutecznie próbuje zalogować się na wordpressie a niezalogowana nie może nic napisać (kiedyś pisala jako „marakuja” potem udało jej się na innym kompie jako Bonita), a teraz nic nie może napisać:

  „Ewcia kochana ten osioł wordpres chce ode mnie hasło i nie pomaga resetowanie. Napisz w moim imieniu, chcę nabyć, nie za majątek, którego nie mam, małe relikwie przedsoborowe jakiegoś świętego lub świętej. Opowiem przy okazji rozmowy o co chodzi. Chcę nosić przy sobie. Może zdarzyć się cud i darowizna? Odwdzięczę się czymś co mam, np dużo książek i figurki.
  Z Panem Bogiem. Bonita/ Marakuja”

 4. Monika pisze:

  Ewa potrzebuje teraz dużo modlitwy – tylko tyle mogę napisać.
  Jak potrzebuje to potrzebuje i zróbmy co możemy dla Niej – Ona dla nas tyle robi. Bóg zapłać! Niech wam Bóg stokrotnie wynagrodzi dobre serce.

  • Kazek427 pisze:

   Jak ja lubię pCh24, jak chodzi o papieża Franciszka to prawie zawsze coś przekręcą albo dołożą od siebie, wklejam oryginał tekstu z Vaticannews:

   Bóg i przyszły świat” – nowy „wywiad-rzeka” z Papieżem
   W najbliższy wtorek ukaże się nowa książka „wywiad-rzeka” z Papieżem pod tytułem: „Bóg i przyszły świat”. Stanowi ona zapis rozmów, jakie przeprowadził z Ojcem Świętym dziennikarz z włoskiego dziennika La Stampa, Domenico Agasso. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Edizioni Piemme-LEV. Franciszek dzieli się w niej swoim duchowym odczytaniem problemów współczesnego świata. Przypomina m.in., że nie można dalej produkować broni zamiast ratować ludzkiego życia.
   Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan

   Na pytanie o interpretację obecnego „trzęsienia ziemi” w postaci pandemii Papież odpowiedział, że w życiu zdarzają się chwile ciemności. Zbyt często myślimy, że mogą się one przytrafić nie nam, ale komuś innemu, w innym kraju, może na odległym kontynencie. Teraz wszyscy znaleźliśmy się w tunelu pandemii. Ból i cienie przedarły się przez drzwi naszych domów, wtargnęły do naszych myśli, zaatakowały nasze marzenia i plany. Świat już nigdy nie będzie taki sam. Ale to właśnie w tym nieszczęściu powinniśmy uchwycić te znaki, które mogą okazać się kamieniami węgielnymi odbudowy. Ten czas próby może więc stać się czasem mądrych i dalekowzrocznych wyborów dla dobra ludzkości.

   Zapytany o najpilniejsze wyzwania do podjęcia w związku z pandemią Franciszek zwrócił uwagę, że nie można dłużej akceptować obojętnie nierówności i zakłóceń w środowisku. Droga do ocalenia ludzkości wiedzie przez przemyślenie nowego modelu rozwoju, który za niepodważalne uznaje współistnienie ludów w harmonii ze stworzeniem, w świadomości, że każde indywidualne działanie nie pozostaje odosobnione, w dobrym lub złym znaczeniu, ale ma konsekwencje dla innych, ponieważ wszystko jest połączone. Zmieniając sposób życia, który zmusza miliony ludzi, zwłaszcza dzieci, do głodowania, będziemy w stanie być bardziej umiarkowanymi, co umożliwi sprawiedliwy podział zasobów.

   W trakcie rozmowy Ojciec Święty stwierdza, że nadzieją napełniają go oddolne inicjatywy i działania ruchów ludowych, różnych stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, które prezentują nowy sposób spojrzenia na nasz „Wspólny Dom”, już nie jako na magazyn zasobów, które należy eksploatować, ale jako święty ogród, który trzeba kochać i szanować, poprzez zrównoważone zachowania. Do tego dochodzi świadomość wśród młodych ludzi, zwłaszcza w ruchach ekologicznych. Jeśli nie zakaszemy rękawów i nie zadbamy natychmiast o Ziemię, poprzez radykalne wybory osobiste i polityczne, poprzez ekonomiczny zwrot w kierunku „zieleni” i skierowanie w tym kierunku rozwoju technologicznego, to prędzej czy później nasz „Wspólny Dom” wyrzuci nas przez okno. Nie możemy tracić więcej czasu.

   Papież wierzy, że uda się wyleczyć świat finansów i jego powiązania z administracją publiczną z dominującej mentalności spekulacyjnej i przywrócić mu „duszę”, zgodnie z kryteriami sprawiedliwości. Wtedy będzie można dążyć do celu, jakim jest zmniejszenie przepaści między tymi, którzy mają dostęp do kredytu, a tymi, którzy go nie posiadają. A jeśli pewnego dnia, co nie jest zbyt odległe, powstaną warunki, aby każdy podmiot gospodarczy inwestował zgodnie z zasadami etyki i odpowiedzialności, uzyskamy efekt ograniczenia wsparcia dla przedsiębiorstw szkodliwych dla środowiska i pokoju. W stanie, w jakim znajduje się ludzkość, skandaliczne staje się dalsze finansowanie przemysłu, który nie przyczynia się do włączenia wykluczonych i promowania ostatnich, i który szkodzi dobru wspólnemu zanieczyszczając środowisko naturalne. Są to cztery kryteria wyboru przedsiębiorstw, które chcemy wspierać: integracja wykluczonych, promocja ostatnich, dobro wspólne i troska o Stworzenie.

   Zdaniem Franciszka nadszedł czas, aby usunąć niesprawiedliwość społeczną i marginalizację. Jeśli wykorzystamy ten proces jako szansę, możemy przygotować się na jutro pod sztandarem ludzkiego braterstwa, dla którego nie ma alternatywy, ponieważ bez całościowej wizji nie będzie przyszłości dla nikogo. Wykorzystując tę lekcję w praktyce, przywódcy narodów, wraz z tymi, którzy ponoszą odpowiedzialność społeczną, mogą poprowadzić ludy Ziemi ku bardziej pomyślnej i braterskiej przyszłości. Szefowie państw mogliby ze sobą rozmawiać, bardziej się konfrontować i uzgadniać strategie. Pamiętajmy wszyscy, że jest coś gorszego od tego kryzysu: dramat jego zmarnowania. Z kryzysu nie wychodzi się tak samo: albo wyjdziemy z niego lepsi, albo gorsi.

   Ojciec Święty podkreślił, że nie można już dłużej znosić tego, iż nadal produkujemy i handlujemy bronią, wydając ogromne kwoty kapitału, które powinny być przeznaczone na leczenie ludzi, ratowanie życia. Nie można już dłużej udawać, że nie powstało dramatycznie błędne koło między przemocą zbrojną, ubóstwem oraz bezsensowną i obojętną eksploatacją środowiska. Jest to krąg, który uniemożliwia pojednanie, podsyca łamanie praw człowieka i utrudnia zrównoważony rozwój. Przeciwko temu planetarnemu dysonansowi, który dusi w zarodku przyszłość ludzkości, potrzebne są działania polityczne oparte na międzynarodowej harmonii. Zjednoczone po bratersku istoty ludzkie są w stanie stawić czoła wspólnym zagrożeniom, bez popadania we wzajemne oskarżenia, instrumentalizację problemów, krótkowzroczny nacjonalizm, propagandę zamknięcia, izolacjonizmu i inne formy politycznego egoizmu.

   Papież zwrócił uwagę również na sytuację kobiet w współczesnym świecie. Zaznaczył, że kobiety pilnie potrzebują pomocy w wychowywaniu swoich dzieci i nie mogą być dyskryminowane pod względem wynagrodzenia i pracy, ani też tracić pracy ze względu na swoją płeć. Coraz częściej ich obecność jest ceniona w ramach procesów odnowy społecznej, politycznej, zawodowej oraz instytucjonalnej. Jeżeli będziemy w stanie zapewnić im pozytywne warunki, będą one w stanie wnieść decydujący wkład w odbudowę gospodarki i społeczeństw, które nadejdą, ponieważ kobiety czynią świat pięknym i bardziej przyjaznym. A potem wszyscy spróbujemy stanąć na nogi, więc nie możemy przeoczyć faktu, że odrodzenie ludzkości zaczęło się od kobiety. Z Maryi Dziewicy narodziło się zbawienie, dlatego nie ma zbawienia bez Niewiasty. Jeśli leży nam na sercu przyszłość, jeśli pragniemy kwitnącego jutra, konieczne jest oddanie właściwej przestrzeni kobiecie.

   W czasie covidowym Ojciec Święty zalecił rodzicom, aby pamiętali o zabawie z dziećmi. One bardzo czekają na te wspólne momenty rozrywki. Są to pierwsze „zasiewy edukacji”. Bawiąc się z ojcem i matką, dziecko uczy się porozumiewać z ludźmi, dowiaduje się o istnieniu zasad i konieczności ich respektowania, nabiera pewności siebie, która pomoże mu, gdy wyruszy w świat. Jednocześnie dzieci pomagają swoim rodzicom przede wszystkim w dwóch sprawach: w nadawaniu większej wartości czasowi życia oraz w zachowaniu pokory. Dla nich są przede wszystkim tatą i mamą, reszta przychodzi później: praca, podróże, sukcesy i zmartwienia. A to chroni ich przed pokusami narcyzmu i przerośniętego ego.

   Franciszek zachęcił młodych, aby nie poddawali się spowolnieniu gospodarczemu, aby nie przestawali marzyć o wielkich rzeczach i chronili je przed tymi, którzy chcą im je odebrać: pesymistami, nieuczciwymi i spekulantami. Oczywiście, być może nigdy wcześniej, tak jak w trzecim tysiącleciu, nowe pokolenia nie zapłaciły najwyższej ceny za kryzys gospodarczy, zawodowy, zdrowotny i moralny. Ale użalanie się nad sobą nie prowadzi do niczego i kryzys będzie się miał jeszcze lepiej. Zamiast tego, poprzez kontynuowanie walki, co wielu już robi, młodzi ludzie nie pozostaną niedoświadczeni i niedojrzali. Nie przestaną szukać okazji. A potem przychodzi wiedza. Bóg nie umieścił człowieka na emeryturze, na urlopie czy na kanapie, ale wysyła go na studia i do pracy.

   Zwrócił uwagę, że młodzi ludzie mają świeżość i siłę, aby na nowo podjąć podstawowe zadania wyznaczone przez Boga i w ten sposób stać się mężczyznami i kobietami wiedzy, miłości i miłosierdzia. Otwierając się na spotkanie i zdziwienie, będą w stanie cieszyć się pięknem i darami życia oraz natury, uczuciami, miłością w różnych jej formach. Zawsze idąc naprzód, aby nauczyć się czegoś z każdego doświadczenia, szerząc wiedzę i wzmacniając nadzieję tkwiącą w młodości, wezmą stery życia w swoje ręce i jednocześnie wprowadzą w obieg siły witalne, które będą rozwijać ludzkość, czyniąc ją wolną. Dlatego nawet jeśli noc wydaje się nie mieć końca, nie wolno nam tracić ducha.
   https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2021-03/nowa-ksiazka-wyiad-rzeka-z-papiezem.html

   • Krzys pisze:

    To pytanie czy pch24 opierał się na tekście z Vatican news?

    • Longin pisze:

     @Krzys
     Słuszna uwaga, wygląda to na „manipulację w manipulacji” 🙂
     Sporo tu słów kluczy typu „braterstwo, zrównoważony rozwój, wspólny dom” – owszem może i pożyteczne dla zbudowania nowego ładu – pytanie czy zbawienne dla naszej duszy….wątpię

    • wobroniewiary pisze:

     Problem polega na tym, że słuchając papieża, chcecie słyszeć tylko o zbawieniu. Zupełnie jakby papieżowi nie wolno było mówić o czym innym. Tymczasem papież mówi o tym i o tym, o zbawieniu i o sprawach przyziemnych np. głodnych dzieciach czy o nikomu nie potrzebnych zbrojeniach „schowaj miecz Piotrze” niestety większość mediów zwłaszcza internetowych dostrzega tylko słowa papieża te które chce dostrzec. Mało tego, że dostrzega tylko te, to jeszcze przekręca ich sens pod swoje potrzeby, tak działa właśnie pCh24, obserwuję to od kilku lat. Bardzo słusznie Diecezja Krakowska odcina się i nie popiera właściciela tamtego portalu.
     Czytając wspomnianą stronę należy bardzo wnikliwie analizować inne dostępne na dany temat treści, najlepiej słuchając na żywo co mówi Franciszek. Kto z was śledzi i słucha czasem np codziennych Mszy Św z Domu Św Marty i tego co mówi papież? Modlitwy Anioł Pański? No właśnie, lepiej zerknąć szybko na jakąś stronę i czytać to co się komuś wydaje, że papież powiedział.
     Ósma rocznica wyboru Franciszka na Stolicę Piotrową była tutaj całkowicie przemilczana, to tak jakby Franciszek był jakimś kosmitą na marsie a nie głową Kościoła Katolickiego. Chociaż o Marsjaninie byłoby zapewne głośno.
     Adminka i ja zwykle nie mamy czasu by się wszystkim zająć, ale od czego jesteście Wy odwiedzający tę stronę? żeby wspomóc innych dobrą i pożyteczną wiedzą, po co, lepiej wałkować temat szczepionek i jakichś dziwnych teorii spiskowych. Codziennie kilkanaście tysięcy odwiedzających i nic, a jak już coś o papieżu to jakieś poprzekręcane słowa z pCh24 czy innej bibuły.
     WOWiT ma pomagać innym i budować jedność Kościoła a nie walczyć z jego głową i zajmować się sprawami które dzielą i sieją zamęt.

     Jeszcze o „zrównoważonym rozwoju”
     Czy rozumiecie sens słów papieża na ten temat?
     A sens jest niezwykle prosty i jasny, BOGACI mają dzielić się swoim bogactwem z biednymi tak aby wszyscy mieli to czego potrzebują, aby biednym nie brakowało a bogatym nie zbywało, nie marnowało się, i tu jest „mieszanie się” Kościoła do państwa i do polityki „Głodnych nakarmić” Nagich przyodziać” i właśnie Franciszek również o tym mówi.

     Normalnym politykom chodzi też o to aby np na zapomnianej przez dziesięciolecia małej wsi (jak np u mnie) zrobić chociaż kilometr drogi asfaltowej a nie tylko co trzy lata zmieniać kostkę brukową na rynku w mieście powiatowym bo teraz jest taka modna. Oto cały sekret owego mitycznego zrównoważonego rozwoju o którym mówi papież jak i nasz obecny Polski rząd, a który tutaj jest niestety tak opacznie rozumiany. Centrum dużego miasta powinno rozwijać się w takim samym stopniu co zabita dechami wiocha.
     Z Panem Bogiem i dobrej nocy Wszystkim.
     /Admin, ewangeliadlanas, Kazek427, zależy z czego piszę i gdzie się loguję/

    • Longin pisze:

     Jeszcze odnośnie słów kluczy jak np. ekologia integralna, inkulturacja – to był niedawno taki synod amazoński, przez niektórych zwany synodem amasońskim (być może celowe skojarzenie słów) – który wprowadził cały aparat pojęć na czele z „integralnym nawróceniem”. Sorry, ale to nie na moje „siły witalne”, o których wspominał papież.

   • xcvb pisze:

    kazek427 madre spostrzezenia.

    • Longin pisze:

     Myślę, że problem polega jednak na zupełnie czymś innym co nazwałbym wieloznacznością prowadzącą do dezorientacji.
     Wierzę jednak drogi Adminie, że każdy następca Piotra jest skałą, gdy głosi Prawdę.
     Dla mnie jednak ta „prawda” o zrównoważonym rozwoju jakoś nie przemawia…może jestem niedouczony albo ten głos pasterza dziwny jakiś, bo go nie rozpoznaję….
     Chociaż muszę przyznać, że Twoja interpretacja bardziej przemawia, bo pozbawiona jest owej wieloznaczności 😊
     Z Panem Bogiem

    • wobroniewiary pisze:

     I z tej „wieloznaczności” każdy wyciąga wnioski takie jakie chce i tak ją rozumie jak chce, jeżeli ktoś chce wyciągnąć dobre wnioski to je wyciągnie, a jeżeli ktoś chce wyciągać złe no to je wyciągnie, jeżeli ktoś ma dobrą wolę to stara się zrozumieć a jeżeli ktoś ma złą wolę, to odrzuca słowa papieża z automatu. Skutkiem tego odrzucenia jest zawsze NIE na każde słowa Franciszka, jeżeli nawet odrzucający słowa papieża usłyszą od niego to co chcą usłyszeć to i tak uznają, że jest w jego słowach ukryta jakaś mroczna tajemnica albo, że mówi aby się przypodobać a i tak robi swoje. Niestety takich ludzi nikt nie przekona a co dopiero ten posoborowy „masoński” chodzący w „starych czarnych butach” „uzurpator” tak z takimi cytatami spotykałem się na różnych „katolickich” stronach.
     Pan Bóg zna każdą naszą myśl, każde powiedziane i zapisane słowo, każdy czyn i ze wszystkiego w odpowiednim sobie tylko znanym czasie nas rozliczy.
     /Admin/

 5. Joan pisze:

  Mam takie pytanie….kiedys czytalam o tym jak bedzie wygladal swiat w Nowej Erze, gdzie bedzie woda, gdzie lad, po zmianach. Czy ktos z was pamieta czy jakis mistyk o tym mowil, czy ks Adam, czy moze jeszcze ktos inny. Ktos cos kojarzy?

  • im pisze:

   Czytałam o tym w dziełach Anny Dąmbskiej „Boże Wychowanie”. Recenzentem teologicznym był śp Ks prof dr hab Jan Sieg – jezuita i jak dobrze pamiętam wykładowca w krakowskim Ignacjanum. Bywałam na spotkaniach w Wa-wie i Krakowie, gdzie przedstawiał bieżące przesłania. W Internecie jest list znaleziony w Jego celi po Jego śmierci (25.12.2001 r – pogrzeb 2.01.2002 zgromadził bardzo ludzi), w którym prosił o odpowiedzialne przyjęcie tych przesłań i przygotowanie należne. Są także Jego oryginalne wypowiedzi z tych spotkań na yt. Proszę wpisać Jego nazwisko i wszystko znajdziesz. Na ostatnim spotkaniu byłam we wrześniu 2001 r czyli po katastrofie wież w USA. Modliliśmy się wtedy modlitwą podyktowaną przez Matkę Bożą i zawartą w tym pośmiertnym liście i myślę, że właśnie dlatego tak bardzo bliskie i zrozumiałe są mi przesłania o Paruzji. Negatywną opinie o tych dziełach wydał ks Grefkowicz- egzorcysta. Ale jak zwykle życie weryfikuje.

  • Maggie pisze:

   @Joan: Były kiedyś książki ks.Adama, używającego wówczas pseudonimu literackiego … chyba coś brzmiącego jak: Z Aniołem do nowego świata … – ale nie czytałam, bo nie miałam dostępu.

   • Longin pisze:

    @Maggie, Joan
    Ten pseudonim to Ivan Novotny – również autor drugiej książki „Wejdź do radości” w której opisany jest ów świat Nowej Ery, a przynajmniej atmosfera w nim panująca.
    Swoją drogą obydwie książki były dla mnie niezwykle pasjonujące nie tylko „poznawczo”, ale również jako ubogacenie duchowe – podobnie jak kiedyś „Boże wychowanie” Anny Dąmbskiej mimo cofniętego później imprimatur.
    Sporo informacji jest również w opisach/wizjach Tomasza – w pewnym sensie zbieżnych z tym co pisał ks.Skwarczyński

 6. Mzz pisze:

  Prosze o modlitwe za mojego synka, wczoraj niechcacy uderzylam jego glowka w kant krzesla, ony nic mu nie bylo, Bog zaplac.

 7. Alutka pisze:

  Maski zaczynają spadać!
  „Chińskie laboratorium biologiczne w Wuhan jest częścią Glaxosmithkline, która (tak się składa) należy do firmy Pfizer!” (ten, który robi szczepionkę przeciwko wirusowi, który został (przypadkowo) uruchomiony w Laboratorium Biologicznym w Wuhan i został (przypadkowo) sfinansowany przez dr Fauci, który (przypadkowo) reklamuje szczepionkę!
  „GlaxoSmithKline jest (przypadkowo) zarządzany przez dział finansowy Black Rock, który (przypadkowo) zarządza finansami Open Foundation Company (Fundacja Sorosa), która (przypadkowo) prowadzi francuską AXA!
  „Przypadkowo Soros jest właścicielem niemieckiej firmy Winterthur, która (przypadkowo) zbudowała chińskie laboratorium w Wuhan i została kupiona przez niemiecki sojusz, który (przypadkowo) ma Vanguard jako udziałowca, który jest (przypadkowo) udziałowcem Black Rock, który (przypadkowo) ) kontroluje banki centralne i zarządza około jedną trzecią globalnego kapitału inwestycyjnego.
  Black Rock jest również (akurat) głównym udziałowcem firmy MICROSOFT, należącym do Billa Gatesa, który (tak się złożyło) jest udziałowcem Pfizera (który – pamiętasz? Sprzedaje cudowną szczepionkę) i (przypadkiem) jest teraz pierwszym WHO sponsorem jest!
  Teraz rozumiesz, jak martwy nietoperz sprzedany na mokrym rynku w Chinach zainfekował CAŁĄ PLANETĘ! „” …. szybko kopiuj i przesyłaj dalej …. FB wkrótce zostanie usunięty

  • Maggie pisze:

   Black Rock po polsku znaczy czarna skała,
   a więc i nazwa im się też „przyplątała”.

   Zaraza ta to sprawa diabelska,
   rodem z wężowego cielska.

   W Europie kraje się wstrzymują od szczepionki AstraZenica (bo powstają zakrzepy), a w Ontario krzyczą, że bezpieczna i się pcha, do tego stopnia, że podwyższyli wiek, ponoć bezpieczny, dla nią szpikowanych=szczepionych … Dodajmy, że tłumaczą, źe jest innej serii niż europejskie … a do tego to co pakują ma datę ważności 02 kwietnia br … a więc też „przypadek” …

   Wiadomość z Vancouver: ognisko covid-19 wśród zaszczepionych (2 pracowników i 10 rezydentów w Cottonwoods Care Centre, w Kelownia); nie podają jakie szczepionki użyto, ale że nawet osoby po dwóch seriach są „dodatnie” i choroba wydaje (😳) się łagodniejsza.

  • Kazek427 pisze:

   @Alutka, te bzdury już w styczniu czytałem sprawdzając ile w tym jest prawdy, okazało się, że nic. Spokojnie nie zniknie, zawsze ktoś ma skopiowane i co jakiś czas puszcza „newsa” na fb.
   Ale tak oczywiście skopiuj i rozsyłaj gdzie popadnie siejąc ferment a przy okazji też ośmieszysz WOWiT.

   • Maggie pisze:

    @ Kazek427: czytałam to już w gazecie polonijnej. Nie znam osobiście tych powiązań, jak większość z nas, ALE czytałam, że np dr. Anthony Fauci i Bill Gates byli na studiach w tej samej College i dzielili pokój, w jak mówią dormitory. Dr.Fauci (żelazny i obecny od wielu lat specjalista, na czołowym stanowisku w USA, tak za republikanów jak i za demokratów) z początku kariery, był w zarządzie pewnej firmy farmaceutycznej, której nie wymieniam..
    Jedna z tych wiodących „firm szczepionkowych” wywodzi się z niemieckiej, która wytwarzała … cyklon dla komór gazowych, w czasie IIWŚ.

    Wobec wielu opinii/wypowiedzi, w tym japońskiego laureata Nagrody Nobla, NIE wydaje się nawet, iż bajką jest: że virus powstał w specjalny sposób, wyprzedzający czasowo jego kontrolę, w laboratorium i trudno go opanować – takie „ponadczasowe” eksperymenty na terytorium USA zakazał ! prezydent Obama (chyba w 2013r) …
    Skoro pokazał się w Wuhan tj UCIEKŁ stamtąd: gdzie .. „przypadkowo” umysłów wiele, a praca jest najtańsza i życie w pełni „wolności” (tak w sferze politycznej i osobistej – np aborcje są przymusowe) to ma, swoje inspirujące wyobraźnię podteksty. Wielkie firmy, które wyprzedziły inne szczepionkami, jak należy przypuszczać, wiedziały z „czym” mają do czynienia, i raczej miały udział w takich badaniach poza krajem, zwłaszcza, że jeszcze przed wyciekiem zarazy, były naukowe kontakty wielostronne z Wuhan.

    Myślenie ma przyszłość, to wiemy z autopsji, a oskarżać nie wolno w imię wszędobylskiej „poprawności, pod lupą jej kreatorów” … Stąd jest już zamieszanie .. a w mętnej wodzie najłatwiej ryby łowić, albo inaczej: najlepiej ukryć liść wśród innych na drzewie … a o chłopca do bicia nie trudno.

    Nowej generacji wirus istnieje i jest zagrożeniem. Pudełko PANDORY zostało otwarte, znów, tj jak onegdaj w Raju, przez ludzką ciekawość i nie subordynację Bogu.

    Jedno jest pewne, że Pan Bóg rozliczy każdego, zwłaszcza z „bawienia się w Pana Boga” i wszyscy, bez wyjątków, powinni zastanowić się nad Memento Mori

   • xcvb pisze:

    Kazek427 widze ze pojawil sie jakis glos rozsadku na wowit . to ze wirus jest modyfikowany przez czlowieka jest prawdopodobne. to ze doszlo do jakiegos taktycznego sojuszu czesci elit amerykanskich i chinczykow zeby np pozbycv sie trumpa tez jest prawdopodobne. Ale bezmysle robienie kopiuj wklej jakis infantylnych teorii spiskowych robi wiecej szkody niz pozytku . brakowalo tylko reptalian w tej ukladance. z drugiej strony Kto czytal Katarzyne Emmerlich pewinien sie domyslac o jaki black rock chodzi.

    • Maggie pisze:

     @Kazek 427 & @xcvb:
     Tu nie chodzi o kopiuj, podaj dalej – z tym różnie bywa.
     Polecam ciekawą, wyważoną rozmowę, którą umieścił niżej @Damian (17 Marca o 14:36).
     Wysłuchałam całość, przy okazji, że czymś innym się zajmowałam i tego czasu podwójnie nie żałuję. Szukajmy prawdy:
     Rozmowa z prawnikiem, który nawet pro bono …
     gotowy jest zająć się bezprecedensową obroną.
     Wiedza i prawda nie przeszkadza,
     choć czasem niektórym zawadza.

     Dużo czytałam i z lektury „z między wierszami”, jeszcze jako dziecko, zapamiętałam ważne zakończenie w pewnej bajce (pełnej symboli), napisanej w czasie rozbiorów Polski: „choć to bajka nieprawdziwa, sens ukryty w bajce bywa”.

    • Maggie pisze:

     Nie jestem przeciwna maskom, bo pracowałam przy chorych – bo zwłaszcza przy chorych to logiczna konieczność. Tam gdzie nie ma pewności, że ktoś chory/nosiciel jak np w autobusie, kolejce metro, czy w sklepie .. chyba nikt nie chce być „ochuchanym” przez taką osobę.
     Wirus istnieje i zbiera żniwo, ale życie powinno płynąć bez paraliżowania i zabijania ludzie strachem i stressem, rujnowania jednych firm a stwarzania monopolu dla innych etc.
     Jestem przeciwna paszportom szczepieniowych i szczepieniom eksperymentalnym a zwłaszcza nieetycznym, czy tym bardziej takim ingerującym w ludzkie DNA.

 8. Longin pisze:

  Piękne, szczere kazanie ks.Skrzypczaka również ze szczyptą humoru (od 21 min.)

 9. robert pisze:

  Proszę Was z całego serca o modlitwę o uzdrowienie mojej 13 letniej córki Zuzi.Ma bardzo wysoką temperaturę i jest bardzo osłabiona.Błagam Was o modlitwę by Dobry Bóg uzdrowił moje kochane dziecko.Boże i ja Cię błagam niech moje kochane dziecko wyzdrowieje.Dzisiaj muszę pójść z nią do lekarza a nie wyobrażam sobie, że będą ją leczyć przez telefon.

 10. Alutka pisze:

  Za Zuzię +++

 11. Damian pisze:

  Koniec demokracji! Jak filtrować prawdę i żyć w 2021 roku?

  • Maggie pisze:

   @Damian: ciekawe, dziękuję❣️
   Powtórzę tu me podsumowanie:
   Rozmowa z prawnikiem, który nawet pro bono …
   gotowy jest zająć się bezprecedensową obroną.
   Wiedza i prawda nie przeszkadza,
   choć czasem niektórym zawadza.

 12. Henryk pisze:

  +++ we wszystkich intencjach

 13. sig pisze:

  Ktoś wie co to jest za wizerunek Matki naszej u księdza Dominika w tle na filmie?

 14. Antonina pisze:

  🙏🙏🙏

 15. Antonina pisze:

  🙏🙏🙏

 16. Antonina pisze:

  🙏🙏🙏

 17. Edyta pisze:

  +++ We wszystkich intencjach ❤

 18. robert pisze:

  Wielkie Bóg zapłać wszystkim za każdą modlitwę w intencji wyzdrowienia mojej córki Zuzi.Dzisiaj temperatura 36.6 st.C. dziecko bardzo dobrze się już czuje.Niech Pan Bóg Wam wszystkim błogosławi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s