Ulubiona modlitwa papieża Franciszka do św. Józefa z 1700 roku, którą odmawia codziennie od 40 lat!

W pokoju papieża na komodzie tuż obok biurka znajduje się statuetka śpiącego św. Józefa. Za każdym razem, kiedy Franciszka trapi jakiś problem, przelewa go na kartkę papieru i wkłada pod figurkę – po to, aby we śnie św. Józefowi ukazały się papieskie sprawy.  Pod figurką jest dużo karteczek, bo jak mówi sam papież: „Święty Józef śpi, ale śpiąc, troszczy się o Kościół”.

Ulubiona modlitwa papieża Franciszka – odmawia ją codziennie od 40 lat. Franciszek podzielił się swoją ulubioną modlitwą do św. Józefa podczas środowej audiencji ogólnej. 

„Właśnie z tego powodu chciałbym zakończyć tę katechezę modlitwą do świętego Józefa, do której jestem szczególnie przywiązany i którą odmawiam codziennie od ponad czterdziestu lat. Jest to modlitwa, którą znalazłem w modlitewniku Sióstr Jezusa i Maryi, pochodząca z 1700 roku, z końca 1700 roku. To bardzo piękne, ale bardziej niż modlitwa jest to wyzwanie rzucone temu przyjacielowi, temu ojcu, temu naszemu opiekunowi, którym jest św. Józef. Wspaniale byłoby, gdybyście nauczyli się tej modlitwy i mogli ją powtarzać”

Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

„Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności.  Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

 

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

37 odpowiedzi na „Ulubiona modlitwa papieża Franciszka do św. Józefa z 1700 roku, którą odmawia codziennie od 40 lat!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!


  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła, naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

  • agicam pisze:

   Nie chcieli usłuchać mojej prośby! Jak król Francji będą żałować i poświęcą mi Rosję, lecz będzie za późno.
   _______

   Potem rzekła Matka Boska do mnie: «Przyszła chwila, w której Bóg wzywa Ojca Św., aby wspólnie z biskupami całego świata poświęcił Rosję memu Niepokalanemu Sercu, obiecując ją uratować za pomocą tego środka. Tyle dusz zostaje potępionych przez sprawiedliwość Bożą z powodu grzechów przeciwko mnie popełnionych. Przychodzę przeto prosić o zadośćuczynienie. Ofiaruj się w tej intencji i módl się».

   Mówiłam o tym mojemu spowiednikowi, który mi polecił spisać, czego Matka Boska żądała.

   Później, przy pomocy odczucia wewnętrznego Matka Boża powiedziała mi skarżąc się:

   «Nie chcieli usłuchać mojej prośby! Jak król Francji będą żałować i poświęcą mi Rosję, lecz będzie za późno. Rosja rozszerzy swoje błędy po całym świecie, wywołując wojny, powodując prześladowania Kościoła. Ojciec święty będzie bardzo cierpiał. »
   _______
   Źródło: Sekretariat Fatimski https://www.sekretariatfatimski.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=399:proba-o-powicenie-rosji&catid=25&Itemid=346
   Fot. VICONA

  • Bożena pisze:

   W temacie św. Józefa podzielę się moją historią. Kilka lat temu stałam przed przepięknym starym obrazem św. Józefa z Dzieciątkiem i uderzyło mnie to,że on na większości swoich wizerunków patrzy na Jezusa, jakby chciał pokazać kto jest najważniejszy. Usłyszałam w duchu takie słowa: „Oddaj mi swoje problemy, a ty patrz na Jezusa”. Jedna z wielu Józefowych interwencji była taka – w ubiegłym roku zadzwoniła moja siostra z wiadomością, że ma skierowanie do szpitala na kardiologię( potrzebna był dokładna diagnostyka) i pytała, który szpital byłby najlepszy. Moja reakcja (był już późny wieczór) to oczywiście żołądek ściśnięty w supeł, panika i myśl, że noc mam już głowy. Wtedy przypomniały mi się słowa św. Józefa i oddałam mu ten problem, tak jak mi powiedział. To było niesamowite, W jednym momencie zapanowała cisza. Co więcej, dzięki radom znajomego lekarza siostra trafiła do niedużego szpitala pod wspaniała opiekę kardiologiczną i zrobiono tam bardzo dokładne dokładne badania, postawiono właściwą diagnozę i ustawiono leki.

 2. wobroniewiary pisze:

  ❗️ W piątek 25 marca o godz. 17.00 w Bazylice św. Piotra, papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. ❗️
  Przed nami 9 dni, które wykorzystajmy na modlitwę różańcową w intencji błogosławionych owoców tego Aktu. Kto ile może, już dziś weźmy różaniec do ręki i odmówmy choć jedną dziesiątkę 🙏
  👉 25 marca uczestniczmy w Eucharystii w tej intencji 👈
  Maryjo, Królowo Pokoju, módl się za nami!
  Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce!
  Święci Aniołowie Stróżowie, módlcie się za nami!

 3. Anna pisze:

  http://sw.jadwigalegnica.pl/modlitwa/nowenny/nowenna-przed-uroczystoscia-zwiastowania-panskiego/
  Dziś właśnie możemy rozpocząć Nowennę przed Zwiastowaniem Pańskim.

  • wobroniewiary pisze:

   Ania Ty zawsze odpowiadasz na moje prośby
   A tak w ogóle to moja Asia ma dziś urodziny i tę nowennę tez i za nią odmówię, aby już tylko zwiastowania dobrych nowin były 🙂

   • Anna-Asia pisze:

    Dziś jak w każdą środę uczestniczę w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zaraz po Niej w Mszy Świętej w czasie której odczytuję modlitwę wiernych a po zakończeniu mamy Wspólnotową Adorację i uwielbienie Jezusa Eucharystycznego , Jego Słowem. Będę więc miała okazję przedstawić Wasze intencje i swoje Jezusowi przez ręce Maryi , naszej wspólnej Mamusi, pragnącej nam zawsze pomagać i wspierać w radościach i smutkach, w zdrowiu i chorobie. Szczęść Boże.
    Ps. Wkrótce skończę 73lata, więc proszę mówić do mnie Anna. Zdrobnienia dla mnie nie pasują, choć najbliżsi , mówią do mnie Asia :-).

   • babula pisze:

    Niech Pan Bóg obdarza Twoją córcię Ewo wszelkimi łaskami by wzrastała duchowo i zdrowiała fizycznie 🙂

    • babula pisze:

     Przyznam się, że jestem tak strasznie zmęczona, że czuję się mocno chora i psychicznie wysiadam. Nie mam siły się już więcej modlić ponad to co odmawiam więc w myślach tak często jak potrafię leżę pod krzyżem konającego Jezusa.

 4. Witek pisze:

  Słusznie. My się módlmy i nie oglądajmy się na nikogo.

  -„Lepiej mówić to co rzeczywiście trzeba. To znaczy: co jest dla kogoś przydatne i ubogacające. Mówić tylko po to, by zakłócić ciszę lub eksponować siebie, nie warto.
  Jeśli nawet coś jest dla ciebie istotne, ale dla kogoś niepotrzebne – trzeba powstrzymać się od przekazywania, bo po co?
  Twych słuchaczy może to nużyć, zabiera czas, zakłóca skupienie na czymś ważniejszym”.
  Alicja Lenczewska Świadectwa,

  I jeszcze jeden cytat.

  Święty Augustyn kieruje do nas zaskakujące słowa:
  „Oto zło Judasza zostało odwrócone na dobro. Jeśli więc Bóg potrafi dobrze wykorzystać złe dzieła samego diabła, to zły posługując się złem samemu sobie szkodzi, ale dobroci Boga nie potrafi przeszkodzić. Bóg jak artysta, i to wielki artysta, potrafi z tego wszystkiego skorzystać.”

  i dalej cytat…. z Pisma Świętego… zwrocie uwagę na J 6,66

  „Odtąd wielu Jego uczniów odeszło od Niego i już z Nim nie chodzili” (J 6,66). Odeszli idąc za szatanem, a nie za Chrystusem. (…) Później już z Nim nie chodzili”.
  Dalej homilia…
  Oto odcięci zostali od ciała i utracili życie, ponieważ prawdopodobnie nigdy nie byli w ciele. Musimy ich zaliczyć do tych, którzy nie uwierzyli, chociaż nazywani byli uczniami. Odeszło nie kilku, ale wielu. Być może stało się tak dla naszego pocieszenia, ponieważ czasem się zdarza, że człowiek mówi prawdę, ale ludzie nie rozumieją tego, co mówi, albo nawet jego słuchacze gorszą się i odchodzą. Wtedy człowiek może pożałować, że powiedział prawdę, mówi bowiem sobie: „Nie powinienem tak powiedzieć, nie powinienem tego mówić”. Oto Panu się coś takiego przydarzyło: powiedział i stracił wielu, a pozostało kilku. On się tym nie martwił, ponieważ od początku wiedział, którzy uwierzyli, a którzy nie uwierzyli, my zaś się martwimy. Pocieszenie znajdziemy w Panu, ale mimo to ostrożnie wypowiadajmy słowa. (Homilie na Ewangelię Jana, XXVII, 8).

  Pan Jezus powiedział więc: „Czy nie wybrałem was dwunastu? A jeden z was jest diabłem…” (J 6,70). Skoro więc powiedział: „wybrałem dwunastu”, to czy także diabeł jest wybrany i znajduje się między wybranymi? Zazwyczaj mówi się o wybraniu w sensie pozytywnym… Czy możliwe jest, że wybrany w tym sensie został także Judasz, przez którego – wbrew jego zamiarowi i bez jego wiedzy – stało się wielkie dobro?

  To jest rzecz właściwa Bogu, odwrotność tego, co robią ludzie nieprawi. Jak bowiem nieprawi źle używają dobrych dzieł Boga, tak przeciwnie, Bóg dobrze używa złych dzieł nieprawych ludzi.

  Układ członków naszego ciała jest dobry, dokonany w niedościgły sposób przez Boga Stwórcę. A jednak jak źle rozpusta potrafi korzystać z oczu! Kłamstwo potrafi źle korzystać z języka! Czy fałszywy świadek nie niszczy przede wszystkim swoim językiem własnej duszy, a potem jeszcze próbuje duszę drugiego ugodzić po tym, jak swoją złamał? Można źle używać języka, ale z tego powodu język nie jest zły. Język jest dziełem Boga, ale nieprawość źle używa dobrego działa Boga. Jak używają nóg ci, którzy śpieszą się do zbrodni? Jak używają rąk mordercy? I jak źli ludzie używają dobrych stworzeń Boga, których jest pełno wokół Niego?! Przy pomocy złota korumpuje się sędziów, uciska niewinnych.

  Samego światła ludzie źli potrafią źle używać: żyjąc w sposób zły nawet światłem, dzięki któremu widzą, posługują się w celu dokonania swoich występków. Idąc bowiem zrobić coś złego zły człowiek, który wewnątrz już upadł i oślepł, bierze z sobą światło, aby nie upaść: czego obawia się w ciele, już przydarzyło mu się w sercu. Kto jest zły, potrafi źle używać każdego dobra Bożego – żeby nie wchodzić za bardzo w szczegóły – natomiast przeciwnie,

  kto jest dobry, potrafi korzystać dobrze ze złych czynów złych ludzi. A któż jest tak dobry jak jeden Bóg? Tym bardziej że sam Pan powiedział: „Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg” (Mk 10,18).

  O ile On jest lepszy, o tyle lepiej potrafi wykorzystać nawet nasze złe czyny. Kto był gorszy od Judasza? Między wszystkimi towarzyszami Nauczyciela, spośród dwunastu jemu powierzona została skarbona oraz zadanie rozdawania wsparcia ubogim: niewdzięczny wobec takiego przywileju i tak wielkiego zaszczytu wziął pieniądze i zgubił sprawiedliwość. Będąc umarłym zdradził życie. Jako wróg prześladował tego, którego jako uczeń naśladował. Całego tego zła dopuścił się Judasz, ale Pan zrobił dobry użytek z jego zła.

  Dał się zdradzić i odkupił nas. Oto zło Judasza zostało odwrócone na dobro. (…) Jeśli więc Bóg potrafi dobrze wykorzystać złe dzieła samego diabła, to zły posługując się złem samemu sobie szkodzi, ale dobroci Boga nie potrafi przeszkodzić. Bóg jak artysta, i to wielki artysta, potrafi z tego wszystkiego skorzystać. Jeśli bowiem nie potrafiłby czegoś użyć, nie pozwoliłby temu zaistnieć. (Homilie na Ewangelię Jana, XXVII,10)

  Cytaty do rozważenia, a nawet do rozważania….

  Zakończmy więc dyskusje na temat Papieża i innych złych kapłanów.
  Jeżeli coś czegoś nie zrozumiał, to proszę przeczytać jeszcze raz.

  My mamy się modlić. Amen.

  • wobroniewiary pisze:

   Ja dopowiem, nikomu nie można odmawiać łaski – NIKOMU (Papieżowi również), a może właśnie te nasze małe nowenny grupowe miały wpływ na tę decyzję, że 25 nastąpi poświęcenie Rosji? Wszak Anioł zbiera do kielicha wszystkie nasze modlitwy

   Ps. ja dziś samej tej osóbki mam 10 komentów gorszych w koszu i w spamie a do tego ze 100 innych w podobnym tonie
   O święta cierpliwości!!!

 5. babula pisze:

  Kochani pamiętajmy -jest jeden kapłan święcący wodę w pierwsze soboty
  (nie wiem o której godzinie więc najlepiej przygotować tę wodę w piątek wieczorem). Pomóżmy sobie nawzajem i przypomnijmy o tym gdy będzie się zbliżała pierwsza sobota miesiąca.
  Piszę z taką prośbą bo się zagapiłam i w tym miesiącu nie przygotowałam mojej wody.

 6. wobroniewiary pisze:

  16 marca – rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zwiastowania NMP oraz poświęceniem Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi przez Papieża Franciszka – módlmy się!

  „Spójrz, o Matko, na niezliczone rzesze dzieci, którym nie pozwala się przyjść na świat. Spraw, aby wszyscy wierzący w Twojego Syna potrafili otwarcie i z miłością głosić ludziom naszej epoki Ewangelię życia”.

  Modlitwa Jana Pawła II w intencji obrony życia
  Spójrz, o Matko, na niezliczone rzesze dzieci, którym nie pozwala się przyjść na świat. Spraw, aby wszyscy wierzący w Twojego Syna potrafili otwarcie i z miłością głosić ludziom naszej epoki EWANGELIĘ ŻYCIA. Wyjednaj im łaskę przyjęcia jej jako zawsze nowego daru, radość wysławiania jej z wdzięcznością w całym życiu oraz odwagę czynnego i wytrwałego świadczenia o niej, aby mogli budować, wraz z wszystkimi ludźmi dobrej woli, cywilizację prawdy i miłości na cześć i chwałę Boga Stwórcy, który miłuje życie. Amen.

  Dzień 1 (środa 16 III): Prawo do Życia
  „Jesteśmy dziś świadkami deptania fundamentalnego prawa do życia wielkiej rzeszy słabych i bezbronnych istot ludzkich, jakimi są zwłaszcza dzieci jeszcze nie narodzone. Jeżeli u schyłku ubiegłego stulecia Kościół nie mógł milczeć wobec istniejących wówczas form niesprawiedliwości, tym bardziej nie wolno mu milczeć dzisiaj (…)”

  Evangelium Vitae
  Rozważanie: Panie Jezu, Ty jesteś Panem życia! To prawo, które Ty wlałeś w serce każdego człowieka, jest prawem, którego nikt nie może mu odebrać. Tak było kiedyś, tak jest i teraz. Życie ludzkie, zarówno te jeszcze nienarodzone, jak i te u schyłku swoich dni, jest dzisiaj tak często przerywane. To życie, które stało się Twoją radością jest życiem niechcianym, niepotrzebnym. A wiemy, że żadne z ludzkich praw nie jest tak ważne i święte, jak prawo do życia i miłości! Stajemy dziś przed Tobą, aby wyrazić Ci nasze zaniepokojenie brakiem szacunku do ludzkiego życia. My, dzieci Kościoła, chcemy bronić tego życia. Chcemy głośno wołać, że nikomu nie wolno odbierać życia drugiemu człowiekowi. Szczególnie temu, które jest najbardziej bezbronne, ze wszystkich bezbronnych. Chcemy dzielnie i niezmiennie bronić dzieci zagrożonych aborcją, modlić się za nie i za ich rodziców. Niech Twoje miłosierdzie i Duch odwagi i męstwa będzie zawsze z nimi!

  https://stacja7.pl/modlitwa/nowenna-przez-zwiastowaniem-najswietszej-maryi-panny/

 7. AGA pisze:

  Wolne intencje Mszy Św.
  parafia Jeruzal – w dni powszednie często są wolne intencje: http://www.parafiajeruzal.pl/intencje-mszalne

  Parafia pw. Św. Wawrzyńca w Chorzowie http://www.wawrzyniec-chorzow.katowice.opoka.org.pl/articles/wolneintencje.html
  Marzec 2022
  18.03 (piątek) – 18.00
  20.03 (niedziela) – 17.00
  25.03 (piątek) – 7.00
  26.03 (sobota) – 18.00
  28.03 (poniedziałek) – 7.00; 18.00
  30.03 (środa) – 7.00

  Kwiecień 2022
  3.04 (niedziela) – 8.00
  4.04 (poniedziałek) – 7.00
  8.04 (piątek) – 7.00
  17.04 (niedziela wielk.) – 8.00; 12.00; 17.00
  18.04 (poniedziałek wielk.) – 10.00; 17.00
  19.04 (wtorek) – 7.00
  24.04 (niedziela) – 8.00
  26.04 (wtorek) – 7.00; 18.00
  27.04 (środa) – 7.00; 18.00
  28.04 (czwartek) – 17.00
  29.04 (piątek) – 7.00; 18.00

  • Witek pisze:

   List Prezydenta do Papieża. Jakże wymowny, kontekście wojny i wojny między chrześcijanami.
   To już było w jakimś proroctwie, że wierzący będą walczyć z ….wierzącymi…
   Brak słów…..

   https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wypowiedzi-prezydenta-rp/listy/list-prezydenta-rp-do-papieza-franciszka-,50417

   • wobroniewiary pisze:

    „Z niepokojem odnotowuję przy tym poparcie dla wojny ze strony przywódców Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, z ust których padają słowa niegodne sług Chrystusa. Cały chrześcijański świat powinien im się stanowczo sprzeciwiać.”

    • Aleksandra pisze:

     Szczęść Boże p. Ewo. Wpierw wielu łask Bożych I opieki Maryi dla córki z okazji urodzin. Niestety dziś jest tylko nagonka na Kościół katolicki, a o kościele prawosławnym się milczy. Przyzwolenie tego Kościoła do mordowania,wręcz nawoływanie do robienia czystek nie jest czymś nowym. Jezus nie takie chrześcijaństwo powołał. Miała być miłość,pokorą, oddanie Bogu i ludziom. Lecz wiemy co się stało na przestrzeni dziejów, jak mordowano w imię Boga. Chodź Bóg w osobie Jezusa powiedział do uczniów:Idźcie i nauczajcie wszystkie narody ,gdzie was nie przyjmną, strzepcie proch z nóg Waszych i idźcie tam gdzie was przyjmną i nauki Wasze. Cieszę się, że my dziś dajemy przykład Miłosierdzia i miłości do bliźniego, całemu światu. Dziś nikt nie może powiedzieć,zaprzeczyć, że dwa Przenajświętszej Sera Jezusa i Maryi ukochały naród polski. Mam nadzieję,że za tym porywem dobroci ,będzie nawrócenie się i powrót na łono Boże tych którzy odeszli,zapomnieli ,że są dziećmi Bożymi.

    • Oko pisze:

     Warto sobie wspomnieć w tym momencie z czyich rąk zginął sw Andrzej Bobola i z której religii nawracał, może nie przez przypadek jest on patronem dla nas na te czasy.

  • Aga pisze:

   Szczęść Boże, Bardzo prosze o westchnienie za Beatą (moja siotra) w sprawie pracy, sa realne groźby jej utraty. (albo o inna pracę dla niej) Bardzo prosze o modlitwę jesli znajdą się chętne dusze. Bóg zapłac. Niech Bóg z Maryja wynagrodzi obficie.

 8. duszyczka pisze:

  Ja dziś przyjęłam wraz z moją koleżanką szkaplerz św. Józefa w naszym karmelitańskim Kościele rektoralnym w Lublinie, który na zakończenie roku św. Józefa został ogłoszony diecezjalnym Sanktuarium św. Józefa. Czytam również od prawie miesiąca książkę „Konsekracja św. Józefowi” i po każdej kartce utwierdzam się o ogromnej wielkości mojego ojca duchowego.

 9. duszyczka pisze:

  Wojna informacyjna
  TV mówi: Jesteś zgubiony, Jezus mówi: Jesteś zbawiony.
  Homilia ks. Teodora

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s