Wojownicy Maryi zapraszają Polaków, Rosjan i Ukraińców do wspólnego wynagradzania Matce Bożej w I soboty miesiąca

PIERWSZE SOBOTY MIESIĄCA

🔹W odpowiedzi do wezwania abp Stanisława Gądeckiego – Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski, Wojownicy Maryi przyłączają się do aktu poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi i zachęcają wszystkich Polaków, Ukraińców i Rosjan do rozpoczęcia wynagradzania Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie grzechy, zniewagi i bluźnierstwa popełniane przeciwko Matce Bożej


🔹Rozpoczynamy 2 kwietnia – w pierwszą sobotę miesiąca

🔹Wszystkie informacje i mapkę gdzie takie nabożeństwa będą się odbywały znajdziecie na stronie:
http://blogoslawienstwodlapolski.pl/nabozenstwa-wynagradzajace-w-pierwsze-soboty/

👉Drodzy Rosjanie i Ukraińcy – przyłączajcie się do nabożeństw wynagradzających w Polsce. A jeżeli rozpoczynacie w Rosji lub w Ukrainie – wpiszcie na mapce miasto i miejsce, gdzie będziecie wynagradzać

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

44 odpowiedzi na „Wojownicy Maryi zapraszają Polaków, Rosjan i Ukraińców do wspólnego wynagradzania Matce Bożej w I soboty miesiąca

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła, naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

 2. agicam pisze:

  Pytasz dlaczego ONI mają wszystko ZA DARMO?
  Drogi człowieku, obyś nigdy nie musiał podróżować po obcym kraju (nie znając języka) za darmo, trzymając w rękach cały swój dobytek. Obyś nigdy nie musiał za darmo mieszkać w nie swoim domu, bo z twojego zostały tylko ruiny.
  Obyś nigdy nie musiał dostawać za darmo ubrań, bo uciekając przed bombardowaniem nie miałeś czasu, by się spakować.
  A na koniec jeszcze jedno: czy mając dach nad głową, spokój, zdrowie, rodzinę w komplecie – potrafimy to doceniać?
  W ułamku sekundy można wszystko stracić i być zdanym na zupełnie obcych ludzi. Drogi człowieku, obyś zawsze trafiał na ludzi dobrej woli…bo ich jest więcej…
  ~ Monika Tomalik

  • MB pisze:

   To smutne jak wiele osób zapomniało już o latach tułaczki milionów naszych rodaków po świecie.
   Zapomnieli już jak zupełnie obcy nam kulturowo i religijnie narody pomagały naszym przodkom goszcząc ich w swoich domach, dając jedzenie, odzienie i schronienie w czasie strasznej II WŚ.
   Dziś jest taka sama wojna u naszych sąsiadów a słyszymy o „niszczeniu Polski” przez emigrantów. Boże ulituj się nad egoistami myślącymi tylko o sobie. A może jak sami zakosztują takiej tułaczki, bedą musieli uciekać tylko z tym co maja na sobie to coś zrozumieją. Może gdy podczas alarmu bombowego zejdą do schronu a gdy już z niego wyjdą a nie bedzie już ich domu i gdy staną nad kupą gruzu to niech sobie wtedy pomyślą, że jest ktoś kto ich nie przyjmie do siebie bo ma jakieś obawy.

  • Bogna pisze:

   Tylko dzięki Bogu cała rodzina przetrwała

   Moi dziadkowie musieli uciekać z czwórka dzieci z dawnych ziem zostawili wszystko.
   Brata dziadka z cała rodzina w Wigilie wywieźli na Syberie. A kto ich wydał ?
   Dziadka uczeń uciekł w zimie w nocy w piżamie bez butów, schronił się u dziadków bo mieszkali w małym miasteczku, cała wioskę zadźgali czym się dało.
   Pop z Cerkwi powiadomil żeby uciekali bo grozi im niebezpieczeństwo.
   kilka polskich rodzin uciekalo cztery tygodnie w wagonach z krowami, które wyły z glodu..
   W końcu pociąg dotarł do Lwowa. Nie mogli już wrócić do swojego nowego domu we Lwowie. Musieli jechać dalej do Markowej i tam kolejna tragedia.

   Kiedy moja mamusia pojechała do Lwowa na wycieczkę w latach 2009 tak się bała ze musiała z nia ciocia spać w łóżku. Lek zostaje do końca życia.
   Polacy przeszli tragedie
   Ilu zostało zamordowanych?
   A Wiele szczątków Polaków nie ma jeszcze swoich mogil.

   Przebaczenie jest najważniejsze i modlitwa za wrogów
   Aby Bóg ocalił dusze.

   Bo liczy się życie Wieczne

   • wobroniewiary pisze:

    „Przebaczenie jest najważniejsze i modlitwa za wrogów”
    Wczoraj usłyszałam wspaniałe fantastyczne kazanie, streszczę „przebaczyć musisz z serca natychmiast. Pamiętaj, że przebaczenie to jeszcze nie pojednanie. Do przebaczenia potrzebujesz tylko własnej woli i serca, do pojednania musi być ta druga strona, która też tego musi chcieć.”

 3. An pisze:

  JESTEM ZALAMANA WYNIKAMI KRWI PO COVID,ale !!!

  D-dimer < 250 ng/ml < 500
  Materiał Surowica Data i godzina pobrania 22-03-2022 08:34
  i to chyba ok ale inne spraw mnie zdołowały,,
  a jak u was? Jak u was hormonami po covid

  • xcvb pisze:

   didimery ferratyna i inr/aptt do tego holterek. podstawa po przesciu Davida.

  • Estera pisze:

   An jakie masz te dimery? nie za bardzo rozumiem ten twój zapis. Ja mam 210 przy normie do 500, ale za to puls ponad 100 (obniżam lekami) i czekam na wizytę u kardiologa . Po covid wiele osób ma podwyższone, ale to nie znaczy, że jest zakrzepica. Koleżanka, też po covid, miała 1200 przy normie do 500. Zostawili ją w szpitalu na kardiologii kilka dni, przebadali gruntownie i nic nie stwierdzili. Nie martw się, idź do lekarza rodzinnego. Dowiesz się, jakie badanie powinnaś jeszcze zrobić, być może dostaniesz leki przeciwzakrzepowe i skierowanie do kardiologa. Moim zdaniem szkoda kasy na razie na prywatne badania, ewentualnie później. Znajoma słyszała od lekarza, że poziomy dimerów po covid skaczą, ale większości osób nie wyrządzają szkody. Trzymaj rękę na pulsie, ale nie martw się na zapas.

   • An pisze:

    Bo skopiowalam z pdf

    Mam 250 a z tego co widze to norma do 500?

    Czyli w normie?

    ferratyna i inr/aptt robilam

    • Estera pisze:

     Wynik jest, moim zdaniem, bardzo dobry. Zazwyczaj norma jest do 500, choć niektóre laboratoria mają inne maszyny do badań i podają inne normy, trzeba więc patrzeć co pisze na wyniku. Dla pewności, powtórz miesiąc, a teraz dziękuj Bogu, bo jest ok.

 4. Klara pisze:

  Najświętszy Sakrament na drogach ukrainskich….

  • wobroniewiary pisze:

   Kocham Przenajświętszy Sakrament, ale nie lubię kłamstw.
   Gdzie Ty widzisz ten Przenajświętszy Sakrament?
   Tu ludzie po drodze klękali i żegnali zabitego żołnierza!
   Ktoś nałożył muzykę i zamazał tekstem – niestety, ale Ukraina jest w większości prawosławna.
   Daj Boże, abyśmy byli kiedyś jedno…

   • Lucija pisze:

    Zgadza się,ktoś gdzieś w necie odkrył fałszerstwo,film nagrany przez CNN,wiezione ciało/ciała zabitych.No cóż wiadomości w stylu „trumny z Bergamo” to chleb powszedni mediów.Zapewne po obu stronach barykady wojennej jest podobnie.

   • Bogna pisze:

    🙏🙏🙏

 5. wobroniewiary pisze:

  (…) Dlatego, Matko Boga i Nasza, Twojemu Niepokalanemu Sercu uroczyście powierzamy i poświęcamy siebie, Kościół i całą ludzkość, szczególnie Rosję i Ukrainę. Przyjmij ten akt, którego dokonujemy z pewnością i miłością. Spraw, by wojna się skończyła i na świecie zapanował pokój. „Fiat”, które wydobyło się z Twojego serca, otworzyło drzwi historii na nadejście Księcia Pokoju. Ufamy, że przez Twe serce raz jeszcze nadejdzie pokój. Poświęcamy Tobie przyszłość całej rodziny ludzkiej, potrzeby i oczekiwania każdego narodu, lęki i nadzieje całego świata

 6. Aleksandra pisze:

  Obietnice Jezusa dla czcicieli Niepokalanego Serca Maryi.

  Łaski, które obiecał Jezus otrzymają wierni, którzy z czystego serca, z prawą intencją i z gorliwą miłością spędzą dzień wynagradzający ku czci Niepokalanego Serca przez kolejnych dziewięć pierwszych sobót.

  1. Wszystkiego, o co dusze proszą Moje Serce przez Serce Mojej Matki, o ile jest to zgodne z Bożymi pragnieniami i jeśli proszą z ufnością, udzielę im już w czasie odprawiania Nowenny.
  2. We wszystkich okolicznościach życia będą cieszyć się obecnością Mojej Matki i Moim błogosławieństwem.
  3. W nich i w ich rodzinach zapanuje pokój, harmonia i miłość.
  4. W ich rodzinach nie będzie skandali ani niesprawiedliwości.
  5. Małżonkowie nie rozwiodą się, a rozwiedzeni powrócą do domu.
  6. Rodziny będą żyć w harmonii i wytrwają w prawdziwej wierze.
  7. Matki, które są w stanie błogosławionym, będą się cieszyć specjalną opieką Mojej Matki i otrzymają wszystko, o co poproszą dla siebie i dla dziecka.
  8. Biedni znajdą mieszkanie i pożywienie.
  9. Dusze znajdą umocnienie w trudach na modlitwie i nauczą się kochać Boga, bliźniego i swych nieprzyjaciół.
  10. Grzesznicy nawrócą się bez wahania, nawet jeśli Nowenna jest odprawiana za nich przez inną osobę.
  11. Grzesznicy nie wpadną ponownie w grzechy i znajdą nie tylko przebaczenie, lecz także niewinność daną przez Chrzest, przez doskonały żal i miłość.
  12. Kto odprawia tę Nowennę w stanie łaski, nie obrazi potem Mojego Serca żadną ciężką winą aż do śmierci (ważne szczególnie dla dzieci).
  13. Dusza, która się szczerze nawraca uniknie nie tylko ognia piekielnego, lecz i kary czyśćcowej.
  14. Dusze letnie staną się gorliwe i trwając w gorliwości dojdą do największej doskonałości i świętości.
  15. Jeśli rodzice lub inni członkowie rodziny odprawią Nowennę, żadne z ich dzieci, ani inny członek rodziny nie będzie potępiony.
  16. Wielu młodych znajdzie dzięki Nowennie wezwanie do kapłaństwa i życia zakonnego.
  17. Ci, którzy utracili wiarę odzyskają ją, a zabłąkani powrócą do prawdziwego Kościoła.
  18. Duchowni i członkowie zakonów pozostaną wierni swojemu powołaniu, niewierni otrzymają łaskę nawrócenia i powrotu.
  19. Rodzice i przełożeni będą wspierani w ich troskach nie tylko duchowych, lecz i materialnych.
  20. Dusze oprą się pokusom ciała, świata i szatana.
  21. Pyszni staną się szybko pokorni, a pogrążeni w nienawiści pozwolą się zwyciężyć miłości.
  22. Dusze gorliwe będą cieszyć się słodyczą modlitwy i ofiary. Nie będą nękane ani przez niepokój i strach, ani przez zwątpienie.
  23. Umierający nie będą musieli walczyć ze śmiercią ani przeciwko ostatnim zasadzkom szatana. Śmierć nagła i nieprzewidziana nie zaskoczy ich.
  24. Umierający zaznają głębokiego pragnienia życia wiecznego i zdadzą się na Moją wolę, umierając w ramionach Mojej Matki.
  25. Na sądzie zaznają specjalnej opieki Mojej Matki.
  26. Dusze otrzymają łaskę odczuwania współczucia i miłości w czasie rozważania Mej Męki i cierpień Mojej Matki.
  27. Dusze, które dążą do doskonałości dostąpią zaszczytu otrzymania głównych cnót Mojej Matki: pokory, czystości i miłości.
  28. Czy to w chorobie, czy w pełni zdrowia będzie im towarzyszyć pewna radość wewnętrzna i zewnętrzna, jak również uspokojenie.
  29. Dusze spragnione duchowości otrzymają łaskę cieszenia się bez większych trudności stałą obecnością Mojej Matki, a nawet Moją.
  30. Dusze, które zrobiły postępy w zjednoczeniu mistycznym otrzymają łaskę odczuwania, że to żyją już nie one same, lecz Ja żyję w nich. To znaczy, że to Ja kocham w ich sercu, modlę się w ich duszy, mówię przez ich usta i że posługuję się w Moim działaniu całym ich bytem. Przeżyją cudowne doświadczenie polegające na odczuciu, że każde poruszenie w nich dobra, piękna, świętości, pokory, łagodności, posłuszeństwa, szczęścia, cudowności, to we wszystkim i zawsze JA SAM JESTEM: Bóg wszechmocny, nieskończony, jedyny Pan i Bóg, jedyna Miłość.
  31. Dusze, które odprawiają tę Nowennę rozkwitną na całą wieczność jak czyste lilie wokół Niepokalanego Serca Mej Matki.
  32. Ja, Boski Baranek, w Moim Ojcu z Duchem Świętym rozraduję się wiecznie tymi duszami, które rozbłyskują na Niepokalanym Sercu Mojej Matki jak lilie i które dzięki Mojemu Najświętszemu Sercu dochodzą do chwały.
  33. Dusze spragnione tego, co duchowe, będą postępować szybko naprzód w praktykowaniu wiary i cnotliwego życia

  Obietnica Matki Najświętszej

  Matka Boża: W każdą pierwszą sobotę miesiąca bramy piekielne będą zamknięte i nikt w tym dniu nie zostanie potępiony. Czyściec otworzy się i wiele dusz będzie przyjętych do Nieba. Oto skutek miłości pełnej miłosierdzia Mojego Syna, który się nią posłuży, aby wynagrodzić dusze, które czczą Moje Niepokalane Serce

  Modlitwa wprowadzająca na każdy dzień Nowenny

  Modlitwa wprowadzająca

  Niebieska Matko i Pani! Uciekamy się do Twego Matczynego Niepokalanego Serca ożywieni dziecięcą ufnością i porywem miłości, aby Je uwielbiać i chwalić, i aby wzywać Jego potężnego wstawiennictwa. Tę pokorną cześć, jaką Tobie oddajemy, łączymy ze wspaniałością uwielbienia, które bez przerwy i z niewyczerpaną gorliwością składają Ci błogosławione chóry anielskie, święci w niebie i wszyscy słudzy na ziemi. W szczególności łączymy tę cześć z nieprzemijającą chwałą jaką otacza Cię Przenajświętsza Trójca, Ciebie, którą Ona wybrała sobie za Córkę, Oblubienicę i Matkę. Wspomnij na nas, o Maryjo, na nas, którzy wzdychamy na tym padole łez, błagając Cię pełni ufności. Racz nam wyprosić u Boga łaski, o które prosimy przez tę nowennę. Amen.

  Pierwsza sobota pierwszego miesiąca

  O Niepokalane Serce Maryi, jaśniejące czystością! Ty jesteś najpiękniejszym kwiatem Bożego ogrodu. Ty jesteś tym cudownym rajem, którego nie splamił żaden grzech. Udziel nam łaski, by za Twoim przykładem służyć Bogu sercem czystym i niesplamionym oraz unikać ze wszystkich naszych sił najmniejszych cierpień, które moglibyśmy zadać Bogu. 

  Zdrowaś Maryjo… Litania do Niepokalanego Serca Maryi…

  Pierwsza sobota drugiego miesiąca

  O Niepokalane Serce Maryi, które powierzyło swe dziewictwo Bogu Najwyższego Majestatu! Ty jesteś nienaruszoną lilią, zieloną i kwitnącą oazą na pustyni świata, Tą, która przyciągnęła spojrzenie Boga. Przyciągnij śladem Twojego dziewictwa wielką liczbę dusz, które oparłyby się pokusom ziemskim, by oddać się bezgranicznie Bogu. 

  Zdrowaś Maryjo… Litania…

  Pierwsza sobota trzeciego miesiąca

  O Niepokalane Serce Maryi, gorejące Bożą miłością! Ty jesteś płomieniem rozpalonym przez samego Ducha Świętego, podsycanym oliwą Jego Miłości. W Twym Sercu ten święty płomień nigdy nie gaśnie. Uproś nam łaskę miłowania Boga z całego serca, z całej duszy, a bliźnich tak, jak ich kocha sam Bóg i Twe Niepokalane Matczyne Serce. 

  Zdrowaś Maryjo… Litania…

  Pierwsza sobota czwartego miesiąca

  O Niepokalane Serce Maryi, pogrążone w nabożnej kontemplacji! Twoje myśli i umysł pozostają złączone, zjednoczone z Bogiem. Właśnie w ciszy Twojej świętości rozważałaś słowa Twego Syna i tajemnice Odkupienia. Odrzuć roztargnienia, które przeszkadzają naszemu skupieniu i skieruj nasz umysł ku Bogu.

   Zdrowaś Maryjo… Litania…

  Pierwsza sobota piątego miesiąca

  O Niepokalane Serce Maryi, wzorze pokory! Bogactwo Twoich łask i Twoich cnót pozwoliło Ci zstąpić w dolinę pokory. To właśnie Twój duch skromności i pokory znalazł łaskę przed Bogiem i umożliwił Synowi zamieszkanie w Twoim Sercu. Naucz nas tej pokory, która pozwala nam się podporządkować we wszystkim woli Bożej. 

  Zdrowaś Maryjo… Litania…

  Pierwsza sobota szóstego miesiąca

  O Niepokalane Serce Maryi, doświadczone tyloma cierpieniami! Jako Matka Chrystusa i współdziałająca z Nim w Odkupieniu, wypiłaś aż do dna kielich cierpienia. Pomóż nam znosić z odwagą cierpienia, które Mądrość Boża przeznaczyła nam, aby były najcenniejszą częścią naszego ziemskiego życia. 

  Zdrowaś Maryjo… Litania…

  Pierwsza sobota siódmego miesiąca

  O Niepokalane Serce Maryi, któremu tak bardzo zależy na wiecznym zbawieniu dusz! Wspomnij na biednych grzeszników narażonych na życie w oddaleniu od Boga, ponieważ są splątani siecią namiętności. Pomóż im przerwać pęta sieci, które ich trzymają z dala od wolności dzieci Bożych i oddają w niewolę szatana. 

  Zdrowaś Maryjo… Litania…

  Pierwsza sobota ósmego miesiąca

  O Niepokalane Serce Maryi, z miłością troszczące się o Kościół Chrystusa! U stóp krzyża stałaś się Matką ludzkości i Kościoła Świętego. Wstawiaj się bezustannie u Twego Syna za Jego Umiłowaną Oblubienicą, Kościołem na ziemi. Chroń papieża, biskupów i kapłanów oraz cały lud Boży od grzechu i od wpływu szatana. 

  Zdrowaś Maryjo… Litania…

  Pierwsza sobota dziewiątego miesiąca

  O Niepokalane Serce Maryi, Serce naszej Pani. U kresu Twego bolesnego pobytu na tej ziemi, Pan przyszedł po Ciebie, aby Cię wprowadzić do niebiańskiego szczęścia. Z ciałem i duszą zostałaś wzięta do nieba, by tam otrzymać królewską koronę. Posługuj się potęgą, którą obdarzył Cię Pan, aby w każdej chwili przyjść nam z pomocą. Niech Twe czułe błaganie uczyni nas któregoś dnia godnymi otrzymania korony nieśmiertelności. Zdrowaś Maryjo… Litania…

  Modlitwa w każdym dniu Nowenny w czasie Mszy Świętej

  Ojcze Niebieski, ofiaruję Tobie – przez Niepokalane Serce Maryi Jezusa, Twojego umiłowanego Syna, który ofiarował się niegdyś na krzyżu i nadal bez przerwy ofiarowuje się na ołtarzach. Przez Niepokalane Serce Maryi przyjmij łaskawie tę ofiarę nieskalaną, czystą i świętą, i zmiłuj się nad nami. Nie pozwól, aby krew Twego Syna na próżno była rozlewana na ołtarzach, nie dozwól, by błagania Serca Maryi o zbawienie świata pozostały daremne. Przez tę ofiarę i to błaganie wzywam Twoją Ojcowską dobroć. Udziel przebaczenia grzesznikom, ostatnich łask zbawczych umierającym, pokoju narodom i jedności oraz triumfu Twojemu Kościołowi. Amen.

  Modlitwa po Komunii Świętej

  Boskie Serce Jezusa, przez Niepokalane Serce Maryi ofiaruję Ci tę świętą Hostię jako wynagrodzenie i zadośćuczynienie za wszystkie przewinienia, którymi ludzkość nie przestaje Cię obrażać

  Litania do Niepokalanego Serca Maryi

  Panie, zmiłuj się nad nami. Panie, zmiłuj się nad nami.
  Chryste, zmiłuj się nad nami. Chryste, zmiłuj się nad nami.
  Panie, zmiłuj się nad nami. Panie, zmiłuj się nad nami.
  Jezu Chryste, usłysz nas. Jezu Chryste, wysłuchaj nas.
  Ojcze wieczny, który jesteś w niebie, zmiłuj się nad nami.
  Boże, Synu, Zbawicielu Świata,
  Boże, Duchu Święty,
  Święta Trójco, jedyny Boże,

  Serce Maryi, módl się za nami.

  Serce Maryi, stworzone na wzór Serca Bożego, módl się za nami.

  Matko Boża z Góry Karmel,

  Serce Maryi, Serce Niepokalanie Poczętej,

  Serce Maryi, godny przybytku Ducha Świętego,

  Serce Maryi, Serce Matki Bożej Mądrości,

  Serce Maryi, Serce Matki Słowa Bożego,

  Serce Maryi, Serce Matki pięknej Miłości,

  Serce Maryi, której miłość jest mocniejsza niż śmierć,

  Serce Maryi przeszyte mieczem boleści,

  Serce Maryi ofiarowane wraz z Chrystusem u stóp krzyża,

  Serce Maryi, obrazie Serca Jezusowego,

  Serce Maryi, rozkoszy Serca Jezusowego,

  Serce Maryi, przybytku świętości,

  Serce Maryi, Serce Szafarki wszelkich łask,

  Serce Maryi, wybawienie grzeszników,

  Serce Maryi, pociecho utrapionych,

  Serce Maryi, umocnienie opuszczonych,

  Serce Maryi, ucieczko zrozpaczonych,

  Serce Maryi, schronienie dla prześladowanych i przygnębionych,

  Serce Maryi, nadziejo umierających,

  Serce Maryi, obrono dla ludów w ich troskach,

  Serce Maryi, mocy Kościoła w jego walce z potęgami ciemności,

  Serce Maryi, Serce Królowej zwyciężającej błędy całego świata,

  Serce Maryi, Serce chwalebnej Królowej Wszechświata,

  Serce Maryi, Serce naszej Matki,

  Serce Maryi, Serce godne największej chwały,

  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie.

  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie.

  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami, Panie.

  Módl się za nami, Święta Matko Boża, aby nasze serca rozpaliły się w kontakcie z Boskim płomieniem, którym Twoje Serce jest w niewypowiedziany sposób objęte. Boże wieczny i wszechmocny! Ty przygotowałeś, w Sercu Błogosławionej Dziewicy Maryi godne mieszkanie dla Ducha Świętego. Udziel nam i tym wszystkim, którzy czczą Jej Niepokalane Serce, łaski coraz większego upodabniania się do Niego. Prosimy Cię o to przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego. Amen.

  Przyjdź Duchu Święty, przyjdź dzięki potężnemu wstawiennictwu Niepokalanego Serca Maryi, Twojej umiłowanej Oblubienicy. Amen.

  O Najświętsza Matko, wynagrodzę zniewagi zadane Twemu Niepokalanemu Sercu, przyjmując bycie ofiarą miłości dla Miłości. Amen
  🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

   • Estera pisze:

    Ewo, zainteresowała mnie ta nowenna. Pochodzi jednak z objawień prywatnych, dlatego zapytam, czy ma imprimatur?

    • wobroniewiary pisze:

     Nie wiem i nie mam czasu szukać, ale może ktoś wspomoże wiedzą

    • Paweł pisze:

     „Imprimatur” chyba nadal nie ma, ale książka S. Marii Natalii „Maryja – Zwycięska Królowa świata”, w której to właśnie na końcu znajduje się owa Nowenna 9 pierwszych Sobót z 33 obietnicami, jest sprzedawana w katolickich, przykościelnych księgarniach: https://www.swietywojciech.pl/Promocje/Dzien-Kobiet-3/Maryja-Zwycieska-Krolowa-Swiata
     [W „aneksach” na końcu tej książki zamieszczono też m. in. obszerne fragmenty HOMILII POGRZEBOWEJ wygłoszonej po śmierci S. Marii Natalii – na jej pogrzebie – przez ojca Etienne Ragöczi, dnia 5 maja 1992 roku. Także światowej sławy znawca objawień prywatnych i mariolog, śp. ks. prof. René Laurentin https://pl.wikipedia.org/wiki/Ren%C3%A9_Laurentin czyni na str. 237 swojej książki „Współczesne objawienia Najświętszej Maryi Panny” (wydanie Wydawnictwa EXTER, Gdańsk 1995, NIHIL OBSTAT ET IMPRIMATUR: Curia Metropolitana Gedanensis, Gedani-Olivae, die 25 Martii 1994, Ks. dr Wiesław Lauer, Vicarius Generalis) taką oto króciutką wzmiankę w rozdziale zatytułowanym „Nowe objawienia, nowe informacje”:
     „WĘGRY: Siostra M. Natalia, urodzona w 1901, zakonnica węgierska. Jej posłania opublikowane zostały w Szwajcarii pod tytułem: «Mary, Victorious Queen» (Maryja, Zwycięska Królowa).” – – – Nie umieścił więc, ‚póki co’, tych objawień w rozdziale zatytułowanym „Przypadki wątpliwe” (omawiającym: Bayside w stanie Nowy Jork, Belluno we Włoszech, Palmar de Troya w Hiszpanii, Pescara – 150 km od Medjugoria, ‚Armię Maryi’ założoną przez Marie-Paule Giguère z Quebecu w Kanadzie oraz ‚Małego Kamyka’ = Williama Kamma z Australii) ani w rozdziale pt. „Przypadki konfliktowe, zanikające bądź też dyskretnie ukierunkowane” (omawiającym: ‚Panią Wszystkich Narodów’ z Amsterdamu, Balestrino we Włoszech, Garabandal w Hiszpanii, Penablanca w Chile, Rosę Quattrini z San Damiano k. Piacenzy we Włoszech oraz bretońskie Kérizinen we Francji). – – – – – Natomiast na str. 428 książki: Gottfried Hierzenberger, Otto Nedomansky „Księga objawień maryjnych od I do XX wieku” (wydanie Oficyny Wydawniczo-Poligraficznej „ADAM”, Warszawa 2003, „za zgodą Kurii Metropolitalnej Warszawskiej z dnia 16.10.2002, Nr 4970/NK/2002; Notariusz – Ks. dr Henryk Małecki; Wikariusz Generalny, Biskup Pomocniczy Warszawski +Tadeusz Pikus”) czytamy:
     „Budapeszt / WĘGRY, 1954 r.:
     Od roku 1954 pewna kobieta słyszy przesłania Jezusa i Maryi. Są to wezwania, aby ludzie poświęcali swoje życie i cierpienia Niepokalanemu Sercu Maryi i Eucharystycznemu Sercu Jezusa – dla dobra swojego, szczególnie jednak dla podążających inną drogą. Określa to jako kontynuację dzieła zbawienia Jezusa, w czym Maryja ma wielki udział. Stale powtarzają się wezwania, by zaofiarowane łaski Maryi szerzyć przede wszystkim wśród nieuleczalnie chorych i upośledzonych dla nadania sensu ich życiu. Cierpienie nie jest bezsensowne i niepotrzebne, lecz jest ‚na wagę złota’, daje chorym w zamian za ich poświęcenie się – wewnętrzny spokój, siłę, odwagę, a także złagodzenie ich rozterek duchowych. Maryja czyni WIELKIE OBIETNICE, dotyczące zbawiennych skutków takiej posługi w MIŁOŚCI. Objawienia te występują przez całe dziesięciolecia.
     – – PODSTAWA: dobrze poświadczone; ŹRÓDŁA: Robert Ernst, Lexikon der Marienerscheinungen, Altötting 1989; Anna Roth, ‚Das Opfer der Liebe’ {= ‚Ofiara MIŁOŚCI’}, Gaming 1987.” – – I pomimo że nie pada tu nigdzie IMIĘ wizjonerki, to sądząc po podanym na końcu tytule „Ofiara MIŁOŚCI” chodzi tu zapewne TAKŻE o S. Marię Natalię…]

    • Estera pisze:

     Pawle dziękuję za wyjaśnienia. Mimo wszystko są to jednak modlitwy prywatne bez oficjalnego uznania Kościoła. Absolutnie nie twierdzę, że objawienia są nieprawdziwe, myślę że to autentyczne świadectwo. Ale ja w to nie wchodzę dopóki Kościół nie potwierdzi. Fatima, Lourdes, siostra Faustyna i wiele innych miejsc i osób uzyskało oficjalną aprobatę i tych się trzymam. Kocham stronę wowit, czuję się jej częścią, czytam niemal codziennie i omadlam. Jednak podchodzę z dystansem do prezentowanych tu nieraz treści z objawień prywatnych nieuznanych przez Kościół. Dotyczy to choćby Garabandal, ale innych też. Jest także tajemnicą dlaczego Bóg pozwala na aprobatę kościelną jednych objawień, a inne zostają w cieniu, choć mają wszystkie znamiona autentyczności. Nie mnie to rozstrzygać, dlatego uwagę kieruję tylko ja to, co zostało potwierdzone

 7. duszyczka pisze:

  Anna Dąmbska– BOŻE WYCHOWANIE
  Otwarłem dla was drzwi więzienia
  13 VII 1990 r. Anna, o. Jan

  Jednak oczyszczenie ziemi, które zamierzyłem, wypełni się. Zginą miliony ludzi, przestanie istnieć wiele państw, nastąpi ruina gospodarcza, bo Ja chcę podważyć waszą pewność siebie, wykazać wam waszą słabość i głupotę wynikłą z waszego oddalenia się ode Mnie, a poddania się sugestiom nieprzyjaciela.

  Odnowię oblicze ziemi
  Jednak pozostawię wam ziemię, rośliny, zwierzęta, abyście mieli z czego żyć i na czym rozpocząć powolne odradzanie się. Dla Mnie ważne są wyłącznie rezultaty, nie zaś metody. I jeżeli w mojej łaskawości wybieram „mniejsze zło”, możecie Mi dziękować. Dlatego stanie się to, co wam zapowiedziałem. (…) To wszystko nastąpi na skutek kataklizmów światowych, które wstrząsną cała planetą. Bardzo szybko sami to zobaczycie i będzie to świadczyło o prawdziwości moich obietnic dla was, Polaków, i moich ostrzeżeń dla innych narodów, które ich nie przyjęły. (…)
  Pan mówi, że w Rosji nie uda się żadne dzieło odbudowy realizowane przez komunistów, bo szatan nie dopuści do polepszenia bytu swoich niewolników przez choćby częściowe odwrócenie się od niego. Dlatego chaos będzie się pogłębiał. Razem z głodem przyjdą coraz liczniejsze strajki, waśnie między narodami i usiłowanie oderwania się od ich ginącego imperium.
  Za Rosję, za biednych, uciemiężonych i głodujących ludzi prosi moja Matka. Ale zbrodniczy ustrój runie i rozsypie się pomimo wysiłków wielu grup, m.in. wojskowych. Pogłębi się głód. Nie obawiajcie się Rosji, gdyż pogrąży się ona w swoim rozprzężeniu wewnętrznym (narodowościowym, gospodarczym, politycznym). A wtedy nadejdzie wojna i rozpoczną się kataklizmy. (…)

  Przestańcie się niepokoić, czujcie się tak, jakbyście zamieszkiwali wyspę, bo królestwo mojej Matki stanie się taką wyspą pokoju wśród tragedii świata, podczas gdy inne wyspy i półwyspy, dotąd oszczędzane, ulegną zniszczeniu, a niektóre nawet całkowitej zagładzie.

  http://www.objawienia.pl/anna/spis-anna.html

  • Paweł pisze:

   Może to pojutrzejsze poświęcenie, dokonane przez papieża, okaże się „PÓŁMETKIKEM” naszych utrapień, a przy tym: oby tak ‚napawającym jakimś optymizmem / nadzieją / pogodnym nastrojem’, jak np. ten oto „PÓŁMETEK” najbardziej chyba znanej opery najbardziej – też (zapewne) – znanego kompozytora wszechczasów:

   {Niechby więc – daj Boże – (ewentualna) burzliwość przyszłych światowych wydarzeń nie oznaczała jednak (ODTĄD) ich TRAGIZMU…}

   • Paweł pisze:

    Zauważyłem, że dziś przypada też akurat środkowa środa tego Wielkiego Postu (gdyż ZA nami są już 3 środy Wielkiego Postu i PRZED nami są też jeszcze 3 środy tego Wielkiego Postu), czyli jest to również – tak ‚przy okazji’ – jakiś „PÓŁMETEK”…
    Nawiasem zaś mówiąc – „PÓŁMETEK” innej jeszcze spośród tzw. „czterech WIELKICH OPER” W. A. Mozarta [czterech w sumie, obok mianowicie: tej powyżej zalinkowanej oraz ‚Così fan tutte’ i ‚Czarodziejskiego fletu’] – a konkretnie: „Don Juana” (= ‚Don Giovanniego’) – także prezentuje się bardzo pogodnie {ze swoim bardzo znanym menuetem w trakcie tego kilkuminutowego nagrania}:

    Ów menuet z tego „PÓŁMETKA” ww. opery jest też bardzo ładnie zatańczony w strojach z epoki – po instruktażu, jak go tańczyć – począwszy od minuty 2:07 tego oto nagrania:

    Sam natomiast rodzony syn Mozarta – https://pl.wikipedia.org/wiki/Franz_Xaver_Wolfgang_Mozart – ułożył z kolei bardzo wdzięczne „Wariacje” na temat TEGOŻ menueta:

    I obyśmy – w sumie teraz wszyscy – doczekali wreszcie na końcu także radosnego „FINAŁU” – – – równie zaś może ‚rezolutnego’ jak ten oto finał ww. opery ‚Così fan tutte’:

 8. An pisze:

  Czy ktos z Was robil d-dimery po covidzie?
  Czy covid mogl wplynac na gospodarke hormonalna???

  • Anna pisze:

   Tak, ja i i zalecam wszystkim pacjentom, czy covid wpływa na gospodarkę hormonalną?Osobiście nie zauważyłam, ale jest to mozliwe, za mało danych.

  • xcvb pisze:

   przeciez didimery to jest marker zakrzepicy i czasem wychodzi false pozitiv przy chorobach auto. a nie hormonow. napisalem ci jakie badania masz zrobic wczesniej. jak masz kase to warto tez zrobic angiomri i doppler tetnic szyjnych. jak masz przekroczone te didimery to zrob jeszcze raz i idz do dobrego chirurga nczyniowego.

  • Joan pisze:

   Myślę że srovid to jest taki syf że może wiele rożnych systemów czy układów w człowieku zaatakować. O tym sie głośno nie mówi i nie ma badań na ten temat ale ja widze po sobie i innych moich znajonych. np. 2-3 miesiące po srovidzie wypadają włosy naprawdę w dużych ilościach taka garść dziennie. 5 moich znajomych w 2 różnych krajach to miało i ja też. Jaka jest przyczyna i co się działo przez te 2-3 miesiące? Wypadanie włosów może mieć podłoże hormonalne. U mnie np. poszło w płuca jak też wielu osobom ale inni pisza o sprawach systemu nerwowego. Wiele osób wskazuje na problemy z zapamiętywaniem a wiec wszedł w sferę mózgu. Nagle sobie nie możesz przypomnieć czegoś bardzo oczywistego, przykład to obrazujący to jedna kobieta nie mogła sobie przypomieć słowa „coffee” czyli kawa. Ja też coś takiego zauważam i moja sąsiadka która miała srovida też na to narzekała. Ludzie mówia o bardzo dużym poczuciu zmęczenia. U mnie był nawrót zapalenia płuc chociaż bez gorączki za każdym razem, jakieś dziwne bóle w konkretnych kościach wcześniej nie występujące. Uważam że generalnie cały organizm jest atakowany ( nie wiadomo czym dokładnie czy tym białkiem kolca ?) i czasami te powikłania mogą być gorsze od samej choroby. Po dwóch miesiącach po srovidzie ( d-dimery były w normie tydzień czy dwa po przejściu) stwierdzam że nowenna z prośbą o uzdrowienie z tego świństwa jest konieczna. Jak możecie coś konkretnego polecić to piszcie. Z Panem Bogiem

   • Estera pisze:

    Trzeba pozbyć się białka kolca z organizmu. Udowodnione działanie w tym zakresie ma herbata z igieł sosny. Igły można przynieść z lasu
    o każdej porze roku i przechowywać nawet kilka tygodni w domu, byle nie spleśniały. Garść igieł zalewamy wodą i stawiamy na palnik do leciutkiego zagotowania, wyłączamy i za kilka minut na chwilę znów załączamy. Nie należy tego gotować. Zostawić do naciągnięcia
    U mnie stoi i pół dnia. Pić 3 razy dziennie po filiżance, jakiś miesiąc. Podobne, też udowodnione działanie ma herbata z liści ( tutaj nie z korzenia, choć też jest super) mniszka lekarskiego. Mam te informacje z forum przychodni Optima w Przemyślu. Każdy, kto przyszedł covid, nieważne lekko czy ciężko, powinien pić taką herbatę, by usunąć to nieszczęsne białko kolca.

 9. An pisze:

  Xcvb , wiem co to sa d-dimery..zadalam dwa pytania dot powyzszego badania i hormonow.

  Pytalam czy ktos zauwazyl zmiany hormonalne ,poniewaz wyniki mi sie posypaly po covid a mialam ksiazkowe. To pytanie bardziej do miesiaczkujacych osob 😉

  Wiem tez ze wiele kobiet po szczepieniu mialo problemy z cyklem lub osoby w menopauzie dostawaly miesiaczki. I o to mi chodzi.

  Napisalam w innym topiku ze ddimery ok mi wyszly tylko hormony zwariowaly. Wiec to Ty nie zrozumiales o co pytam,byc moze napisalam niejasno i skrotow bo zalozylam ze kobiety wychwyca o co mi chodzi. I jestem ciekawa czy inne kobiety tez cos podobnego u siebie zauwazyly.

  • Joan pisze:

   tak, takie zmiany też występują, dokładnie jak piszesz. Kobiecy system wariuje. Jakie to badania trzeba zrobić żeby te hormony sprawdzić?

   • An pisze:

    Robilam wiele badan okolo 10 na kase chorych reszta prywatnie..
    Na pewno Tsh
    Lh Fsh estriadol.prolaktyne
    Luteine,u mnie sa to wazne hormony..krew ogolnie wuszla bdb a nawet cholesterol..uderzylo jakby w kobiecos..ale 6kwietnia mama gina i zobaczymy..w grudniu byl zachwycony moimi badaniami i usg..w styczniu covid i czuje sie jak staruszka..

    Wlasnie zauwazylam ze mam zaniki ..nie potrafie nazwac prostych rzeczy ktorymi na codzien operowalam..to sie stalo po drugiej chorobie dwa lata temu tego nie mialam..mam wrazenie ze covid zmutowal i silniej atakuje mimo iz przeszlam lzej to sa zmiany wlasnie w mysleniu hormonach a w kwietniu 2021 mialam idealne..ksiazkowe..i nagle obrot o 180 stopni..agresja,stany depresyjne

  • xcvb pisze:

   napisalas 2 watki o tych didimenrach i zrozumialem ze panikujesz ze one ci zle wyszlo no ale wychodzi ze masz ok.
   w kazdym razie troche czytam o long kovid o powiklaniach i 3 glowne grupy powiklan: sercowonaczyciowe, neuropsychiatryczne no i 3 to jakies infekcje bakteryjne sie odpalaja.

   Co ciekawe te neuropsychiatryczne czyli tzw brainfog wystepuja czesto u mlodych sprawnych ludzi. ktos kto stworzyl tego wirusa niezle sie postaral. strach pomyslec co oni tam jeszcze maja w tych labolatoriach wojskowych w Chinach Usa czy Rosji.
   btw ten tzw. brainfog ludzie tez czesto miewiaja po przejsciu boreliozy ( o ktorej zreszta tez sa teorie ze byla podkrecana w jakims labolatorium)

   • Lucija pisze:

    No niestety ale te laboratoria USA były na Ukrainie,czyli nie trzeba daleko szukać.To nie fejk,pani Nuland się wypsnęło.Tak,że nie trzeba chińskich nietoperzy.

    • xcvb pisze:

     lucija po upadku ZSRR i oderwaniu sie republik radzickich na swiecie zapanowal chaos. komunistyczni watazkowie rozkradali postradzicki arsenal bilogiczny nuklearny i chemiczny a nastepnie sprzedawali roznej masci warlordom z afryki i bliskiego wschodu. lata 90 to byly na prawde nieciekawe czasy pod tym wzgledem. postradzieckie labolatoria pozostaly bez opieki i ktos musial wejsc i je zabezpiczyc. weszli amerykanie bo byli u szczytu potegi i to oni najbardziej bali sie uzycia takiej broni. w tym wszystkim nie ma zadnej tajemnicy. Zreszta labolatoria w ktorych podkreca sie znane juz wirusy znajduja sie w krajach beneluksu i wielu innych czesciach swiata. rok przed wybuchem pandemii kovid ogladalem dokument planete gdzie wlasnie byl watek tych labolatoriow w ktorych to niby dla dobra swiata podkreca sie te wirusy. a jeszcze beadac w gimnazjum jakis juz czas temu czytalem w scientific america artykul wychwalajacy chinczykow ktorzy potrafia produkowac wirusy atakujace ludzi z konkretnym genem. i Tu tez w ramach ciekawostki dodam ze motyw takiego wirusa pojawil sie w serialu limitless w 3 lub 4 odcinku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s