Nowenna do św. Antoniego – dzień szósty

DZIEŃ SZÓSTY
Modlitwa wstępna na każdy dzień nowenny

O przeczysta lilio niewinności, drogi klejnocie ubóstwa, jasna gwiazdo świętości, chwalebny św. Antoni, który miałeś szczęście piastować na rękach Boskie Dzieciątko; oto ja pełen nędzy wszelakiej, uciekam się do Ciebie, błagając, byś mię wziął w Swoją opiekę.
Jeśli potrzebujemy cudu czy łaski Kościół św. wzywa nas, byśmy się do Ciebie uciekali. Ufny więc w Twoją opiekę błagam Cię św. Antoni, racz mi wyprosić u Boga łaskę szczerego żalu za grzechy i łaskę miłowania Boga nade wszystko. Ufam, że za Twoją przyczyną zwyciężę wszystkich nieprzyjaciół swej duszy i będę służył Bogu. Ojcu najlepszemu przez całe swe życie w świętości i sprawiedliwości, by potem z Tobą kochać i uwielbiać Go na wieki w niebie. Amen.

Rozmyślanie
Święty Antoni wśród cierpień i dolegliwości ciała, wśród krzywd i obelg prześladowców, wśród jakichkolwiek nieszczęść zawsze z uległością poddawał się wyrokom Bożej Opatrzności i nigdy nie szemrał przeciwko Woli Bożej.
I ty także we wszystkich cierpieniach, we wszystkich krzyżach, które ci Pan Bóg ześle, w ogóle w każdej okoliczności zdaje się na Wolę Bożą bez żadnych ograniczeń i zastrzeżeń.

Modlitwa
O święty Antoni, Twoja niedościgniona uległość Woli Bożej, jakimże gorzkim jest dla mnie wyrzutem za niecierpliwość i bunt przeciwko świętym zamiarom Bożej Opatrzności. Chorobę i cierpienia, które Bóg zsyła dla dobra mej duszy, uważam za największą karę. Prześladowania, które przecież, dają mi okazję do ćwiczenia się w cnocie cierpliwości, uważam za największą niesprawiedliwość.
Uproś mi u Boga święty mój Opiekunie, cierpliwe znoszenie wszystkiego, cokolwiek na mnie dobrotliwy Bóg zesłać raczy.

Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu…

Jest to nowenna ułożona przez o. Bernarda Franciszkanina wyd. “Rycerza Niepokalanej”; Niepokalanów 1939 r.

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

20 odpowiedzi na „Nowenna do św. Antoniego – dzień szósty

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła, naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

 2. Ann pisze:

  Firma w ktorej bardzo chcialam pracowac płonie..
  Modlmy sie aby nie bylo ofiar
  Babulo Ciarko plonie 😭

  • babula pisze:

   Już go ugasili Ann. Na szczęście nikomu nic się nie stało -tak powiedział mi mąż. I może masz pracować gdzieś indziej. Św. Józef będzie wiedział 🙂

   • Ann pisze:

    Ja do tej firmy skladalam podanie juz dawno temu. Zawsze chcialam projektowac meble kuchenne i okapy.
    Ale nie dostalam sie.
    Mam inna prace od sw Jozefa i Josemarii 🙂 ❤️

    Dzieki Bogu, ze nikomu sie nic nie stalo. Cale niebo bylo czarne a opary z lakierni i kleby dymu doszly az do szkoly corki.

    U nas wczoraj szalala burza, nie wiem czy to od pioruna. Ale po 13 mialam odebrac corke i tak mocno walneło , ze siedzialam w domu do 14:30. I wlasnie okolo 13:30 mocno strzelilo gdzies za moim domem.

    Blogoslawionego dnia!

    Sw Antoni modl sie za nami❤️
    Sw Jozefie modl sie za nami❤️
    Sw Rito modl sie za nami❤️
    Sw Kingo modl sie za nami❤️
    Sw Josemaryjo modl sie za nami❤️
    Sw Charbelu , o Pijo i sw Gemmo modlcie sie za nami❤️🌹❤️

    Sw A Bobolo, sw J z Dukli, sw Z Gorazdowski, bl Markiewiczu..
    modlcie sie za nami❤️🌹❤️

    Bl JPopieluszko i Karolino modlcie sie za nami❤️
    wstawiajcie sie za nami🌹

    Sludzy Boga
    Ojcze Franciszku Blachnicki i Mieczyslawo z Dursztyna, Mateuszu Tallbot, Ojcze Góra, Rodzino Ulmów i wszyscy inni przyjaciele z Czyscca i Nieba wstawiajcie sie za nami .❤️🌹❤️
    Swiety Michale Archaniele chron nas i trzez nas ,modl sie za nami i z nami❤️

    Dobrego dnia i smacznej kawy☕🍒 , wody z cytryna/../wstaw co lubisz/

   • Monika pisze:

    U Was walą pioruny a u nas słychać wystrzały, wybuchy bomb, jakiś ostrzał artylerii, przedwczoraj kilka razy w ciągu dnia, od rana, mąż dobrze to słyszał bo był w lesie – było wyraźnie słychać dudnienie, jakby burza szła od strony Ukrainy a nie było w tym czasie burzy, patrzyłam na satelicie a wyraźnie było to słyszalne, bo mieszkam blisko granicy, blisko rzeki Bug, Nawet psy wyły jak do alarmu, mimo, że w niektórych momentach nic nie było słychać ale psy musiały usłyszeć chyba jakiś alarm na Ukrainie, z racji, że mają o mają o wiele lepszy słuch od nas i wyją podobnie jak wtedy gdy u nas alarm straży pożarnej włączą.

 3. Monika pisze:

  Psycholog spotyka Jezusa. – Świadectwo.
  https://www.youtube.com/watch?v=Mg1J3Z1aGac

 4. babula pisze:

  Nie wiem czy to jest rzeczywiście orędzie siostry Łucji:
  https://www.youtube.com/watch?v=btYRiTm093o
  Ale gdyby było, to niesie pociechę. Wszystko co nadejdzie jest obrazem tego jak daleko ludzie odeszli od Boga (gdybyśmy żałowali, pokutowali, Bóg by nie musiał dopuszczać takich nieszczęść). Wszystko to jest oczyszczeniem dla każdego z nas. Dlatego cieszę się, że mogę się modlić w tej Wspólnocie. A Tobie Ewuniu Dziękuję i błogosławię Ci +++

 5. babula pisze:

  Na pocieszenie -orędzie Pana Jezusa do Zofii Nosko (bezpiecznie można słuchać, jest uznana przez Kościół ).
  https://www.youtube.com/watch?v=ue8U0RTtamI

 6. eska pisze:

  Modlę się w waszych intencjach choć nie zaznaczam.
  Jestem wyczerpana nerwowo i psychicznie ostatnimi wydarzeniami. Proszę o choćby westchnienie, abym otrzymała umocnienie.
  Z góry Bóg zapłać ❤️

 7. Monika pisze:

  Na stronie Parafii Św. Rodziny w Lublinie są do odsłuchania cztery dni nauk misyjnych O.Bogusława Jaworowskiego, począwszy od 5 czerwca, przygotowujące do dzisiejszej uroczystości konsekracji świątyni do rangi Sanktuarium Świętej Rodziny. Wierzę, że pojawią się też wkrótce materiały z tego dzisiejszego wydarzenia do odsłuchania dla tych, którzy nie mogli być osobiście. Te 4 nagrania z misji są cenne i warto je odsłuchać.
  https://www.facebook.com/RodzinaLublin

 8. Edyta pisze:

  +++ we wszystkich intencjach ❤❤❤

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s