40 dni ze św. Józefem – rekolekcje wielkopostne. Dzień 24. Nowenna przed Zwiastowaniem NMP – dzień 6

Nowenna przed Zwiastowaniem Najświętszej Maryi Panny – dzień 6

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

22 odpowiedzi na „40 dni ze św. Józefem – rekolekcje wielkopostne. Dzień 24. Nowenna przed Zwiastowaniem NMP – dzień 6

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej Krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła – naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI


  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  Słowo Boże na dziś: Uzdrowienie paralityka w sadzawce Betesda

  Słowa Ewangelii według Świętego Jana

  Było święto żydowskie i Jezus udał się do Jerozolimy. W Jerozolimie zaś jest przy Owczej Bramie sadzawka, nazwana po hebrajsku Betesda, mająca pięć krużganków. Leżało w nich mnóstwo chorych: niewidomych, chromych, sparaliżowanych. Znajdował się tam pewien człowiek, który już od lat trzydziestu ośmiu cierpiał na swoją chorobę. Gdy Jezus ujrzał go leżącego i poznał, że czeka już dłuższy czas, rzekł do niego: «Czy chcesz wyzdrowieć?» Odpowiedział Mu chory: «Panie, nie mam człowieka, aby mnie wprowadził do sadzawki, gdy nastąpi poruszenie wody. W czasie kiedy ja dochodzę, inny wstępuje przede mną». Rzekł do niego Jezus: «Wstań, weź swoje nosze i chodź!» Natychmiast wyzdrowiał ów człowiek, wziął swoje nosze i chodził. Jednakże dnia tego był szabat. Rzekli więc Żydzi do uzdrowionego: «Dziś jest szabat, nie wolno ci dźwigać twoich noszy». On im odpowiedział: «Ten, który mnie uzdrowił, rzekł do mnie: Weź swoje nosze i chodź». Pytali go więc: «Cóż to za człowiek ci powiedział: Weź i chodź?» Lecz uzdrowiony nie wiedział, kim On jest; albowiem Jezus odsunął się od tłumu, który był w tym miejscu. Potem Jezus znalazł go w świątyni i rzekł do niego: «Oto wyzdrowiałeś. Nie grzesz już więcej, aby ci się coś gorszego nie przydarzyło». Człowiek ów odszedł i oznajmił Żydom, że to Jezus go uzdrowił. I dlatego Żydzi prześladowali Jezusa, że czynił takie rzeczy w szabat.

  Wszystkie czytania: https://ewangeliadlanas-stronakatolicka.com/

 3. wobroniewiary pisze:

  Psalm 6: Błaganie o litość

  1 Kierownikowi chóru. Na instrumenty strunowe. Na oktawę. Psalm. Dawidowy.
  2 Nie karć mnie, Panie, w swym gniewie
  i nie karz w swej zapalczywości.
  3 Zmiłuj się nade mną, Panie, bom słaby;
  ulecz mnie, Panie, bo drżą kości moje
  4 i duszę moją ogarnia wielka trwoga;
  lecz Ty, o Panie, jakże długo jeszcze…?
  5 Powróć, o Panie, ocal moją duszę,
  wybaw mnie przez Twoje miłosierdzie,
  6 bo nikt po śmierci nie wspomni o Tobie,
  któż Cię wychwala w Szeolu?
  7 Zmęczyłem się moim jękiem,
  płaczem obmywam co noc moje łoże,
  posłanie moje skrapiam łzami.
  8 Od smutku oko moje mgłą zachodzi,
  starzeje się z powodu wszystkich mych wrogów.
  9 Odstąpcie ode mnie wszyscy, którzy zło czynicie,
  bo Pan usłyszał głośny mój płacz;
  10 Pan usłyszał moje błaganie,
  Pan przyjął moją modlitwę.
  11 Niech się wszyscy moi wrogowie zawstydzą i bardzo zatrwożą,
  niech odstąpią i niech się zaraz zawstydzą!

  https://www.biblijni.pl/Ps,6,1-11

  • Antonina pisze:

   Pierwsze czytanie: Ez 47,1-9.12

   ” Starotestamentalny obraz wody wypływającej ze świątyni koresponduje z Janowym opisem śmierci Jezusa. Ewangelista podkreślał, że z Serca Zbawiciela wypłynęła krew i woda. Te same substancje wylewały się specjalnymi kanałami ze świątyni. Krew pochodziła z ofiar składanych na ołtarzu. Woda z kolei miała za zadanie oczyszczać te kanały. Jedna i druga trafiała do potoku Cedron, który w porze deszczowej przybierał na sile i nawadniał okoliczne pustkowia. Te obrazy kierują naszą uwagę na wino i wodę, które w czasie przeistoczenia stają się Krwią Jezusa. Ma ona moc poić i oczyszczać nasze dusze w Eucharystii. Bez niej nie będzie w nas życia. Zwracajmy nasze serca ku Sercu Jezusa, które jest najpiękniejszą świątynią Boga. W Nim szukajmy uzdrowienia, oczyszczenia i uświęcenia. Dziękujmy, że pozostało ono otwarte dla wszystkich grzeszników. W Sercu Zbawiciela szukajmy miłosierdzia wobec naszych grzechów i uleczenia naszych ran. Niech wypływająca z niego łaska wypełni nasze pustkowia i uzdolni do nowego życia, do nawrócenia i przemiany, do bycia prawdziwym dzieckiem Boga.

   Psalm responsoryjny: Ps 46 (4),2-3.5-6.8-9

   Psalmista nie ukrywa swego zaufania wobec Boga. Zawierzył Mu całkowicie siebie i swoje życie. Wierzy, że Pan jest przy nim i że nic nie zachwieje jego wiary. Daleko jesteśmy od takiego przekonania i zawierzenia. W stan beznadziei i rozpaczy potrafią nas wprowadzić nawet niewielkie trudy i przeciwności. Wierzymy i wychwalamy Boga, kiedy jest dobrze, gdy wszystko idzie po naszej myśli, ale jeśli coś zaczyna się chwiać, od razu pytamy: Boże, gdzie Ty jesteś? I tracimy wiarę. Ona jest łaską i darem. Prośmy, by w nas rosła i dojrzewała, byśmy w każdym miejscu i czasie dostrzegali obecnego przy nas Boga. Psalm mówi o świątyni rozumianej nie tylko jako miejsce kultu. Świątynią Boga jest każdy z nas. Psalmista wskazuje, że Pan w nas przebywa, umacnia nas i wspomaga. Niech ta prawda towarzyszy nam we wszystkich naszych doświadczeniach, zarówno tych dobrych, jak i trudnych. Odnajdźmy Boga żyjącego w naszym sercu. On nas nie opuszcza, więc i my pozostańmy Mu wierni.

   Ewangelia: J 5,1-16

   Paralityk nie odpowiedział na pytanie Jezusa, bo miał w głowie scenariusz swojego uzdrowienia i trzymał się go bardzo mocno. Czekał nie tylko na uleczenie, ale też na człowieka, który wprowadziłby go do sadzawki. W tym stanie tkwił trzydzieści osiem lat. Tyle czasu biernie oczekiwał, aż ktoś pomoże mu spełnić jego plan.

   Nieustanne życie w trybie czekania jest wyczerpujące, prowadzi do zniechęcenia i wewnętrznego zamknięcia. Skupieni na czymś, co sobie założyliśmy, nie dostrzegamy tego, co dzieje się wokół nas i w nas. Paralityk nie zauważyłby Jezusa, gdyby Ten nie odezwał się do niego. Nie stawiajmy swoich warunków, które muszą być spełnione dla naszego nawrócenia, uzdrowienia i przemiany. To nie ma sensu. Zobaczmy wreszcie przechodzącego przez nasze życie Jezusa i posłuchajmy tego, co do nas mówi. Nie miejmy pretensji, jeśli powie nam także o naszym grzechu. On ma do tego największe prawo, bo za nas umarł. Zacznijmy żyć na Jego warunkach. Po co latami wegetować, skoro można żyć pełnią życia? Trzeba tylko chcieć i zaufać Temu, który potrafi nas podnieść z każdych noszy. ” Komentarze ze str. tyg. ” Idziemy”

 4. Monika pisze:

  Potrzeba modlitwy.
  Najpierw to do mnie nie docierało ale wygląda na to, że ten biskup chce by wszyscy modlili się do serca świni jako do serca swego Pana i Zbawiciela. Słabo mi się robi. I to świni w prezerwatywie.
  A z Jezusa zrobił wcześniej symbol tandetnej reklamy, bo widocznie z reklamą Jezus mu się kojarzy, z reklamą zegarka z rękami zamienionymi na wskazówki zegarka.
  Manfred Erjautz na zamówienie biskupa Glettlera sporządził też specjalny przezroczysty ornat z plastiku przypominający nietoperza. Sam hierarcha lubi się zresztą pokazywać ze swoim osobistym krucyfiksem, na którym ukrzyżowana jest mysz. Jeśli chodzi o poglądy, jest zwolennikiem błogosławienia par jednopłciowych w świątyniach oraz wyświęcania kobiet na kapłanki…
  W Środę Popielcową 2019 roku we wspomnianym już kościele szpitalnym biskup kazał umieścić inne „dzieło” kolejnego austriackiego „artysty” Manfreda Erjautza. Był to Chrystus na krzyżu służący jako zegarek, czyli powieszony do góry nogami krucyfiks, na którym ręce Jezusa obracały się dookoła niczym wskazówki zegarka, pokazując dokładną godzinę. „Dzieło” nosiło tytuł „Mój osobisty Jezus”, nawiązując do głośnego w Austrii sloganu reklamowego „mój osobisty zegarek”.
  Jeśli wspomniane „dzieło” ma być – jak chce biskup – „obrazem medytacyjnym”, to nie spełnia ono swojej funkcji, ponieważ nikt nie chce się modlić przed świńskim sercem w prezerwatywie.
  https://wpolityce.pl/kosciol/639104-swinskie-serce-w-prezerwatywie-jako-obraz-medytacyjny

 5. Kasia pisze:

  Matka Boża w La Salette:
  „Wzywam moje dzieci, moich prawdziwych czcicieli, tych, którzy oddali mi siebie, bym im doprowadziła do mego Boskiego Syna. Wzywam wreszcie apostołów czasów ostatnich, wiernych uczniów Jezusa Chrystusa, którzy żyli pogardzając światem i samymi sobą, w ubóstwie i pokorze, w zapomnieniu i milczeniu.(….) Nadszedł czas, aby się ukazali i nieśli światło światu. Idźcie i ukażcie się, jako moje umiłowane dzieci. Ja jestem z wami i w was, aby wasza wiara była światłością, która będzie was oświecać w tych dniach nieszczęśliwych…. Walczcie, dzieci światłości, nieliczni lecz świadomi, bo oto czas czasów, koniec ostateczny!”. (Imprimatura biskupa diecezji Lecce/Włochy)!
  https://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/30

  • wobroniewiary pisze:

   Jaki jest obecnie status Bractwa?

   • Victor pisze:

    Tego nie wiem, ale wklejam dwa linki:
    jeden do orędzi:

    http://www.catholicapologetics.info/catholicteaching/privaterevelation/lasalet.html

    i do stron MI
    https://m-i.info/en/apparition-of-our-lady-in-la-salette/

    i bardzo polecam stronę Modlitwy do Maryi, trzeba włączyć tłumaczenie, przepiękną

    https://lasaletteshrine.org/marian-prayers/

    • Antonina pisze:

     @ Victor ” do stron MI
     https://m-i.info/en/apparition-of-our-lady-in-la-salette/” to link, dane , nr konta itd. tego właśnie bractwa. Drodzy uważajcie, bo organizacja ta pod płaszczykiem przywiązania do Tradycji, zwodzi wiernych Kościoła Katolickiego, wyrywa ich z parafii, atakuje od lat św. Jana Pawła II i Benedykta, pogardliwie określając ich modernistami…., a de facto niszczy właśnie Tradycję w Kościele Katolickim. Mamy w Kościele Rycerstwo Niepokalanej, wiele wartościowych stron…, nie musimy korzystać z materiałów przygotowanych przez zwodzicieli

    • Kasia pisze:

     Antonina dzięki za informację.

   • Kasia pisze:

    Ewo, nie wiem, jak coś nie tak to wykasuj. Chodzilo mi o tekst objawień. Natknęłam się ostatnio na dawny tekst ks. Lenika: https://wobroniewiary.com/2015/12/22/ks-adam-lenik-o-powstaniu-zakonu-apostolow-czasow-ostatecznych-czyli-odezwa-plomienna-na-iskre-z-polski/

   • Antonina pisze:

    Bractwo nie ma łączności kanonicznej z Kościołem Katolickim. I mieć nie może, bo m.in. nie uznaje Soboru Watykańskiego II i NOM czyli naszej Mszy Świętej i zabrania w niej uczestniczyć. Święty Jan Paweł II czy Benedykt XVI wg bractwa nie byli papieżami w pełni katolickimi. Wielu kapłanów bractwa Piusa X jest suspendowanych. Egzorcyści znający temat, uznają bractwo Piusa X za zagrożenie duchowe….

    • Paweł NH pisze:

     Nie do końca prawda. Proszę zapoznać się poniższym tekstem:
     https://pressto.amu.edu.pl/index.php/pst/article/view/36355/31079
     Można raz na jakiś czas uczestniczyć we Mszy Świętej.

    • Antonina pisze:

     @Paweł NH – temat jest mi bardzo dobrze znany, podtrzymuje wszystko co napisałam i w swoim sumieniu czuję się zobowiązana, by przestrzec innych przed uleganiem zwodzicielom. Zło bardzo często przychodzi pod postacią anioła światłości, pozoruje dobro i tak jest w przypadku tej organizacji. Jeśli ktoś chce uczestniczyć w Liturgii Tradycyjnej jest taka możliwość w Kościele Katolickim, nie trzeba szukać grup sektogennych.

    • Monika pisze:

     To dopiero odpowiedź: 118 stron! To już cała książka.
     To może choć część zakończenia tekstu autorstwa niejakiego Dawida Pietrasa, badacza niezależnego:
     Zakończenie
     Analizy przeprowadzone w niniejszym opracowaniu ukazują, że Bractwo Kapłańskie Świętego Piusa X do dziś nie uzyskało regularności kanonicznej. Jest wspólnotą Kościoła katolickiego określoną jako wspólnota o charakterze schizmatyckim i zawieszoną przez władze kościelne. W rezultacie kapłani FSSPX są nieinkardynowani i zasuspendowani przez przyjęcie święceń od biskupów Bractwa bez uzyskania wymaganych dymisoriów oraz mogą trwać w nieregularności do wykonywania święceń. Mimo że w 2015 r. otrzymali od papieża Franciszka upoważnienie do spowiadania oraz prawną możliwość uzyskiwania delegacji do asystowania przy zawieraniu małżeństw, to ich sytuacja jest wciąż kanonicznie nieuregulowana. Ze względu na ważnie przyjęte święcenia Msze św. celebrują ważnie, ale wbrew prawu. Wyjątkiem jest celebracja Eucharystii z okazji błogosławienia małżeństwa, a także – według informacji niepotwierdzonych – z okazji udzielenia święceń. Papieska Komisja Ecclesia Dei w niektórych odpowiedziach na dubia sugerowała możliwość udziału w Mszach w FSSPX, jeśli motywem jest przywiązanie do „wcześniejszej liturgii”. Stolica Apostolska nie poleca jednak udziału w Mszach w Bractwie, przestrzegając przez przyjęciem mentalności schizmatyckiej tam obecnej, oraz przypomina, że kapłani ci wykonują swoją posługę poza pełną jednością eklezjalną.

 6. Klara pisze:

  Wielkanocna pomoc Rodakom na Ukrainie

  https://zrzutka.pl/pk42nc

 7. Victor pisze:

  Przepraszam, ale ten „Biskup” ma przełożonych. Nazwie rzeczy po imieniu:

  Jeżeli ten człowiek chory psychicznie chce uprawiać bałwochwalstwo to niech sobie pobuduje świątynię i sobie czci tą świnię.

  Tego nawet nie sposób komentować. Urojenia popaprańca, którego nazywa się biskupem. I ma być jeszcze biskupem Wiednia?

  Myślę że leczenie farmaceutykami to za mało. Trzeba zamykać takich ludzi ponieważ są niebezpieczni. Nie tylko bronią można zabić….

  Dlaczego przełożeni człowieka chorego psychicznie nie reagują?

  Zastanawiam się, czy człowiek który dopuszcza się takiej profanacji, a nawet w tak chamski, gorszący sposób demonstruje swoje poglądy to:

  Czy miał świadomość przy święceniach Kapłańskich do czego się zobowiązuje?
  Jeżeli miał i świadomie nie chce służyć Panu Jezusowi tylko jakimś swoim profanacjom, czy z urzędy nie powinien być objęty ex-komuniką?
  Czemu mają służyć te gorszące sceny?
  Przecież to porównanie jest do Najwyższej Świętości. Do naszego Boga!

  To jest obrzydliwe. Nazwie to coś grzechem wołającym o pomstę do NIEBA.

  Uważam, że za takich ludzi nie należy się modlić (posłuchajcie nagrania o. Augustyna, w którym mówi za kogo nie należy się modlić).

  • wobroniewiary pisze:

   Zastanawiałam się, czy dać to na stronę – ale z drugiej strony to info nie z jakiegoś „pudelka” a z poważnej strony „wPolityce”
   Po drugie – nie możemy nie wiedzieć
   My będziemy sądzeni nie tylko z tego, cośmy zrobili ale i z tego, czego nie zrobiliśmy…

   • Estera. pisze:

    To bardzo skrajny przypadek, a mimo to brakuje reakcji Watykanu. Czas obostrzeń covidowych pokazał mi jednak wyraźnie, że także w Polsce biskup może wszystko, a jak ktoś z wiernych się nie zgadza, to jest nieposłuszny Kościołowi. Biskup może zamknąć kościół na cztery spusty i zakazać wiernym uczestnictwa we Mszy Świętej, może zamknąć kapłanów na probostwach i nie pozwolić im spowiadać w konfesjonałach, może zdecydowanie narzucić Komunię Świętą wyłącznie na rękę, może być byłym agentem SB, mieć na sumieniu tuszowanie pedofilii i inne sprawy…. i przyjeżdżać do parafii i być przyjmowany z wielką czcią zastępcy Chrystusa. A niechby tylko ktoś się odezwał, grzecznie zapytał…to zostanie odsądzony od czci i wiary, przynajmniej na tej ziemi. Biskup może wszystko, Watykan mu obecnie niczego nie zabroni. Ma władzę niemal absolutną na swoim terytorium. Może piszę za ostro, ale niemal wszystkiego tego doświadczyłam od biskupa, któremu podlegam.

    • wobroniewiary pisze:

     A ja jestem ciekawa czy ktoś to zgłosił do Watykanu

    • Monika pisze:

     Ktoś musiał zgłosić, skoro pod koniec artykułu o tym czytamy:
     Wiadomo, że echa sporu o świńskie serce w prezerwatywie dotarły już do Watykanu. Jedni twierdzą, że może to uniemożliwić biskupowi Innsbrucka ingres do katedry św. Stefana. Inni twierdzą, że wręcz przeciwnie: zamiłowanie do swoistych „dzieł sztuki” może mu przeprowadzkę do Wiednia ułatwić.

     Na razie czeka go jednak ciąg dalszy konfliktu z wiernymi w tyrolskiej stolicy. Wobec nieprzejednanej postawy ordynariusza grupa katolików świeckich z Innsbrucka rozważa bowiem złożenie do tamtejszej prokuratury doniesienia o popełnieniu przez Hermanna Glettlera przestępstwa polegającego na znieważaniu nauk i symboli religijnych. Takich to czasów dożyliśmy, że zwykli wierni bronią dziś świątyń przed profanacjami ze strony biskupa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s