Orędzie Matki Bożej z Medjugorie z 25 marca 2023 r.

Maryja powiedziała tylko i aż tyle:

„Drogie dzieci. Niech ten czas będzie dla was czasem modlitwy”

Wieczorny wywiad o. Livio Fanzaga z Marią Pavlović-Lunetti
we włoskim Radio Maria (25.03.2023 godz. 21.00)

O.L.: Mario! Dziś jest święto Zwiastowania. Jaka była dziś Matka Boża?
M.: Dziś w Medziugorju wstaliśmy razem ze słońcem, pogoda była wspaniała. W momencie objawienia spodziewaliśmy się orędzia takiego jak zwykle – nieco dłuższego. Tymczasem Matka Boża przyszła w złotej szacie, bardzo dostojna. Nie była smutna, lecz pełna powagi. Kiedy przekazała to orędzie, byłam nieco zaskoczona. Myślę, że naprawdę mamy czas modlitwy i należy się skupić na modlitwie, nie tylko dlatego, że jest czas Wielkiego Postu, lecz także ze względu na to, że przeżywamy szczególny moment. My – chrześcijanie, uważający się za ludzi modlitwy, mamy w tej chwili szczególną okazję, aby ten czas był dla nas czasem modlitwy – jak mówi Matka Boża.
 
O.L.: Chyba nie powinniśmy się martwić…
M.: Matka Boża nie daje nam żadnego powodu do zmartwienia, tylko zachęca do modlitwy. Nie wiemy, czy ze względu na sytuację, jaka teraz panuje w świecie, czy ze względu na Wielki Post. Jedynie Bóg to wie.
 
O.L.: A zatem przejdźmy do modlitwy, bo to jest najważniejsze dla Matki Bożej. (Magnificat)
 
M.: Dziękuję, Ojcze Livio! Błogosławionych Świąt Wielkanocy! Łączymy się w modlitwie, zwłaszcza w tym szczególnym czasie, gdy Matka Boża prosi o modlitwę. Łączę się ze wszystkimi słuchaczami Radia Maryja, przede wszystkim z chorymi i z tymi, którzy znajdują się w szczególnej potrzebie. Pozdrawiam wszystkich z Medziugorja.
 
O.L.: Dziękuję, Mario!

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

12 odpowiedzi na „Orędzie Matki Bożej z Medjugorie z 25 marca 2023 r.

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej Krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła – naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI


  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. klasv pisze:

  Królowo Polski, Najświętsza Matko Maryjo, módl się za nami.

 3. Ania pisze:

  Putin: Rosja rozmieści broń jądrową na Białorusi

  Jak podaje agencja Reutera, Putin powiedział, że białoruski przywódca Aleksandr Łukaszenka od dawna poruszał kwestię stacjonowania taktycznej broni jądrowej na Białorusi, która graniczy z Polską.

  – Tu nie ma nic niezwykłego: po pierwsze, Stany Zjednoczone robią to od dziesięcioleci. Od dawna rozmieszczają swoją taktyczną broń nuklearną na terytorium swoich sojuszniczych krajów – stwierdził rosyjski prezydent

  • Klara pisze:

   Pamiętam jak byłam w podstawówce (dawno temu) to jednego wieczora nie wolno nam było przebywać na dworze bo ruscy przetaczali jakąś rakiete atomową.
   Troche się baliśmy… ciekawe czy teraz w naszym kraju są już jakieś amerykanskie bo kilka miesięcy temu ameryk blogerzy donosili że broń jadrowa jest ładowana na samoloty i poleci do europy….

 4. kasiaJa pisze:

  Abp Stanisław Gądecki przypomniał nauczanie papieża św. Jana Pawła II mówiąc, że odbieranie życia niewinnym dzieciom nienarodzonym, jest „odrażającą zbrodnią”. Przewodniczący Episkopatu Polski przypomniał, że „życie ludzkie jest święte i nienaruszalne”.

  „Piąte przykazanie Dekalogu „Nie zabijaj” broni prawa do życia każdego człowieka od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci. Odbieranie życia najbardziej bezbronnym i niewinnym – dzieciom w łonach matek – jest, jak napisał św. Jan Paweł II, „odrażającą zbrodnią”. Trudno sobie wyobrazić dramat bardziej straszliwy w swojej moralnej wymowie” – mówił abp Stanisław Gądecki w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W katedrze poznańskiej modlitwie towarzyszyło podjęcie dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego.

  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski podkreślił, że wcielenie Syna Bożego to jedno z najważniejszych wydarzeń z historii zbawienia. „Dzięki temu wydarzeniu Pan Bóg w osobie Chrystusa wszedł naprawdę w naszą ludzką historię, zamieszkał pośród nas, dzięki czemu spełniło się głębokie pragnienie istoty ludzkiej, świat stał się naprawdę dla człowieka domem” – mówił abp Gądecki.
  Metropolita poznański podkreślał, że Dzień Świętości Życia budzi w Kościele, w sumieniach, w rodzinach i w społeczeństwie świeckim wrażliwość na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i każdej kondycji. Przypomniał, że św. Jan Paweł II napisał encyklikę w obronie życia poczętego, stwierdzając, że „życie ludzkie jest święte i nienaruszalne w każdej chwili swego istnienia, także w fazie początkowej, która poprzedza narodziny”.

  Hierarcha przypomniał również słowa Matki Teresy z Kalkuty, która podczas jednej ze swych wizyt w Polsce mówiła: „Dlaczego dzisiaj ludzie boją się małego dziecka? Ponieważ chcą mieć łatwiejsze, bardziej komfortowe, wygodniejsze życie? Więcej wolności? Bać się należy jedynie łamania Bożych praw, ponieważ Bóg w swojej nieskończonej i czułej miłości pragnie tylko naszego dobra, naszego szczęścia, naszej miłości” – przypominał słowa Matki Teresy abp Gądecki.

  Metropolita poznański zauważył, że zgodnie z Nową Kartą Pracowników Służby Zdrowia „antykoncepcja i aborcja, chociaż posiadają odmienną naturę i ciężar moralny, pozostają bardzo często w ścisłym związku, „niczym owoce jednej rośliny”. Abp Gądecki wskazywał, że antykoncepcja posługuje się wszelkimi możliwymi środkami, aby uniemożliwić pojawienie się nowego życia. „A kiedy, pomimo stosowania antykoncepcji, pojawi się nowe życie, zostaje ono wiele razy odrzucone i przerwane” – mówił.

  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski podkreślił, że Dzień Świętości Życia jest okazją do zaangażowania się w działanie pro-life. „Zapraszajmy do wspólnej modlitwy członków naszej rodziny, przyjaciół, znajomych ze wspólnot. Świat potrzebuje na nowo usłyszeć Ewangelię Życia, które jest darem bezcennym. Podobnie jak w minionych latach, naszą modlitwą pragniemy objąć wszystkie dzieci nienarodzone i ich rodziców, szczególnie gdy dowiadują się o chorobie swojego dziecka” – mówił abp Gądecki.

  Źródło: KAI
  Oprac. WMa
  https://m.pch24.pl/abp-gadecki-aborcja-jest-zbrodnia-a-zycie-ludzkie-jest-swiete-i-nienaruszalne/?fbclid=IwAR3pek2FPU_56KiJ0VpyQyTcwipBgsjMqgP8jxa_1PXCODJb4M_jdKTxhsw

  • Elizeusz pisze:

   Piąte przykazanie Dekalogu „Nie zabijaj” broni prawa do życia każdego człowieka od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci. aborcja … antykoncepcja …
   Ta sprawa została poruszona przez Matkę Bożą m. in. w wartym przypomnieniu Orędziu nr 405 zat. «Bestia podobna do pantery» (Ap 13,1n) do Jej umiłowanych synów, Kapłanów:
   d Czerwony Smok to ateizm marksistowski, natomiast czarna Bestia to masoneria. Smok ujawnia się w całej swej potędze, natomiast czarna Bestia działa w ukryciu. Chowa się i maskuje w taki sposób, by móc wszędzie wejść. Ma łapy jak u niedźwiedzia i paszczę lwa, to znaczy działa wszędzie przebiegle i poprzez środki społecznego przekazu – przez propagandę.
   e Ta czarna Bestia ma dziesięć rogów, a na nich – dziesięć diademów oznaczających panowanie i władzę królewską. Masoneria panuje i rządzi na całym świecie za pomocą dziesięciu rogów. W świecie biblijnym róg był używany jako narzędzie wzmacniające, pozwalające lepiej słyszeć czyjś głos, jako potężny środek komunikacji.
   f Bóg ogłosił Swą wolę Swojemu ludowi przy pomocy dziesięciu rogów, które pozwoliły poznać Jego Prawo: przy pomocy dziesięciu przykazań. Kto je przyjmuje i zachowuje, ten idzie w życiu drogą Bożej woli, radości i pokoju. Kto czyni wolę Ojca, ten przyjmuje Słowo Jego Syna i ma udział w dokonanym przez Niego Odkupieniu. Jezus udziela duszom życia samego Boga – poprzez łaskę, którą wysłużył nam Ofiarą dokonaną na Kalwarii.
   h … masoneria działa wszelkimi sposobami, aby przeszkodzić duszom w osiągnięciu zbawienia. Chce ona uczynić nieskutecznym dzieło Odkupienia dokonane przez Chrystusa.
   i Za pośrednictwem dziesięciu przykazań Pan przekazał Swe Prawo, masoneria zaś – mocą swych dziesięciu rogów – szerzy wszędzie prawo pozostające w zupełnej sprzeczności z Prawem Bożym.
   n Na przekór przykazaniu: «Nie zabijaj», masonerii udało się zalegalizować wszędzie aborcję, doprowadzić do przyjęcia eutanazji i sprawić, że prawie zanikł szacunek dla wartości ludzkiego życia. (3.06.1989)

   Żyjemy w czasie epoki antychrześcijańskiej, w którym i ta Bestia wspomniana w Księdze Apokalipsy jest formą ujawnienia się szatana, o którym Matka Boża w Orędziu nr 425 [Fatima, 13.05.1990], tak mówiła:
   d – Szatan stał się niezaprzeczalnym panem wydarzeń waszego wieku, prowadząc całą ludzkość do odrzucenia Boga i Jego Prawa miłości, szerząc wszędzie podziały i nienawiść, niemoralność i złość, doprowadzając wszędzie do zalegalizowania rozwodu, aborcji, rozpusty, homoseksualizmu, uciekania się do wszelkich sposobów przeszkadzających powstaniu życia.

   Zaś w Orędziach na Wielki Piątek, mówiła:
   „Na Kalwarii tego wieku Jezus jest ustawicznie krzyżowany i zabijany w milionach małych niewinnych dzieci – pozbawianych życia już w łonach swych matek – i we wszystkich ofiarach nienawiści, przemocy i wojny.” (349i, 17.04.1987)
   czy
   „On jest Człowiekiem wszystkich czasów. Dzięki darowi Jego Odkupienia wszyscy ludzie żyjący po Nim wezwani są do życia w zjednoczeniu z Bogiem. On niósł w Swym Ciele cierpienia wszystkich ofiar nienawiści, przemocy, wojny. Zamknął w Swych ranach krew przelaną przez miliony małych niewinnych dzieci, zabitych jeszcze w łonach swych matek…” (445i, 29.03.1991)

 5. Elizeusz pisze:

  Dzisiaj w 5-ą Niedziele Wielkiego Postu AD 2023 jest czytana w Kościele Ewangelia o wskrzeszeniu Łazarza przez Pana Jezusa (J 11,1-45).
  Zapewne na dzisiejszych kazaniach będzie można usłyszeć, że tak powiem „łazarzowe różności”. Jeśli tak się rzeczy będą miały, to warto też poczytać sobie co ntt. mówi(ł) Pan Jezus w Księdze V/9 „Poematu Boga-Człowieka” M. Valtorty w rozdz. 9 zat. «Refleksja nad wskrzeszeniem Łazarza» pod linkiem:
  https://niebomowiniewieluslucha.files.wordpress.com/2018/02/maria_valtorta_poemat_boga_czlowieka_ksiega_5.pdf (s. 55-57).
  W książce/w Księdze V: s. 78-82.

 6. wobroniewiary pisze:

  PSALM 11 Modlitwa niewzruszonej ufności

  Do Pana się uciekam; dlaczego mi mówicie:
  «Niby ptak uleć na górę!»
  Bo oto grzesznicy łuk napinają,
  kładą strzałę na cięciwę,
  by w mroku razić prawych sercem.
  Gdy walą się fundamenty,
  cóż może zdziałać sprawiedliwy?
  Pan w świętym swoim przybytku,
  Pan ma tron swój w niebiosach.
  Oczy Jego patrzą,
  Jego wzrok bada synów ludzkich.
  Pan bada sprawiedliwego i występnego,
  nie cierpi Jego dusza tego, kto kocha nieprawość.
  On sprawi, że węgle ogniste i siarka będą padać na grzeszników;
  palący podmuch wiatru będzie udziałem ich kielicha.
  Bo Pan jest sprawiedliwy, miłuje sprawiedliwość;
  ludzie prawi zobaczą Jego oblicze.

  https://www.biblijni.pl/Ps,11,1-7

 7. kasiaJa pisze:

  Alicja Lenczewska
  ŚWIADECTWO
  sob. 31.10.1987, godz. 10.15
  – Broń mnie, Chryste, przed oziębłością, przed formalizmem, przed niewiernością. Jestem niemowlęciem, które się ciągle przewraca i chwieje, i którego uwagę byle co rozprasza.
  † Ja nie karzę, każdego pragnę obdarzać dobrem. Kto nie jest Mi wierny, sam zamyka się przed Moimi darami Miłości. Ja nikogo nie skazuję na zło, oddalenie, potępienie. Każdy czyni to sam wobec siebie, jeśli wybiera drogę swego życia beze Mnie.
  Im bardziej pragniesz przylgnąć do Mnie i dochować wierności, tym bardziej Moje łaski cię napełniają. I jeśli wkładasz w to swój wysiłek – taki, na jaki cię stać – Ja mnożę twoje siły i Moja moc cię wspiera.
  Ja zawszę cię kocham taką samą Miłością: ogromną, płomienną, delikatną, czułą, współczującą. I zawsze chcę napełniać cię Moimi łaskami. Ale ty swoim brakiem wierności jakże często Mi nie pozwalasz, ograniczasz, pomniejszasz. I przykro Mi, bo nie mogę, choć pragnę.
  Dziecko Moje, tak bardzo ważna jest wierność w każdym czynie, w każdej myśli. I to ciągłe pytanie serca: czy podobam się Mu w tej chwili? Czy ze względu na Niego czynię to, co w tej chwili czynię, czy ze względu na siebie lub kogoś innego?
  Dziecko Moje ukochane, nie rań Mnie drobiazgami, niedbalstwem w obcowaniu ze Mną, chociażby najmniejszym. Tak wiele od tego zależy. Tak bardzo wiele.
  – Dotknąłeś mnie podczas Mszy św. Twoim spojrzeniem Miłości Miłosiernej i kruszy się we mnie wszystko i łka. I pali mnie moja niewierność i głupota.
  Jakim piekłem jest poznanie w pełni Twojej Miłości, którą się odrzuciło, gdy już nic nie można naprawić…
  † Tak bardzo żal Mi tych chorych Moich dzieci, tak bardzo im współczuję, tak bardzo krwawi Moje Serce. A przecież wszystko wiem i znam każdy ból, każdej duszy ludzkiej.
  Muszę przerwać ten pęd Moich dzieci do piekła. Muszę to zahamować, zatrzymać. Muszę to uczynić.
  Módlcie się Moje dzieci Miłości Czystej i Moje dzieci Miłości Ofiarnej za tych, którzy giną, którzy biegną w kierunku ciemności: którzy utracili wzrok duszy.
  Módlcie się i ofiarujcie. Bądźcie hojni w swych ofiarach, żarliwi w miłości i miłosierdziu.
  Ja jestem w was, a wy we Mnie. Moja Moc i Moja Miłość nie ma nic i będzie was wypełniać, i iść przed wami, jak słup ognia, jak obłok Światła, by wskazywać i torować wam drogę wśród ciemności świata.
  Nie lękajcie się, gdy nadejdą dni ciemności. Moje Światło jest w was, będzie was prowadzić i wskazywać drogę innym. Wy jesteście Moim światłem tego świata. Wy jesteście posłani przez Mojego Ojca, bo Ja was wybrałem i namaściłem Moim błogosławieństwem i Moją mocą.
  Nie gubcie Moich darów swym rozproszeniem i niewiernością w drobiazgach. Wasza wierność ocali wielu, do których chcę pójść w was. W was chcę być znakiem Prawdy i Miłości, wsparciem i ocaleniem. Was uzbroiłem Moimi łaskami. Dałem wam charyzmaty. Tulę was do Mojego Serca i karmię Moją Miłością. Nasycajcie się i idźcie, by rozdawać, by karmić tłumy Moją Miłością i Moją Prawdą.
  Ja żyję w was i chodzę po tej ziemi w was, i wyciągam ręce do Moich chorych i zagubionych dzieci.
  Bądźcie skupieni, uważni, gorliwi. Tak bardzo skrócony jest czas i tak niewiele go pozostało do chwili oczyszczania świata. Nie traćcie go na rzeczy błahe, niemające znaczenia w budowaniu Mojego Królestwa Miłości. Budujcie to Królestwo każdym waszym czynem, każdą myślą, każdym poruszeniem serca wszędzie tam, gdzie jesteście i w każdej chwili.
  Kocham was, błogosławię wam!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s