I Kongres Wieczystej Adoracji w Krzeszowie – Adoracja Najświętszego Sakramentu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

35 odpowiedzi na „I Kongres Wieczystej Adoracji w Krzeszowie – Adoracja Najświętszego Sakramentu

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej Krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła – naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI


  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  • wobroniewiary pisze:

   Dziś w mojej parafii odpust ku czci MB Łaskawej.

   Z kazania:
   Czcijmy Maryję, ile nam sił starczy, bo niedługo będą nam kazać czcić, no właśnie…. mowa o sztucznej inteligencji, o Hararim i jego książce „Homo Deus” czyli „Człowiek Bóg”. Ksiądz odważnie mówi o Holendrze, który tak zaufał sztucznej inteligencji, że posłuchał jej, iż na ziemi jest przeludnienie, zostawił żonę i dwójkę dzieci, sam popełnił samobójstwo.
   Są jeszcze odważni kapłani! ❤

 2. wobroniewiary pisze:

  Nowenna do św. Rity – drugi dzień

  Bóg wybrał cię, święta Rito, za jaśniejący wzór dla dziewic, żon, wdów i zakonnic. Zostawiłaś najpiękniejszy przykład żony, zmuszona żyć z mężem pełnym pychy, znosząc w pokorze i cichości wyrzuty, zniewagi, a nawet i bicie. Słodyczą i cierpliwością zmieniłaś porywczość swego męża w łagodną uległość.
  O, gdyby i dziś żony chciały naśladować twe ciche i pełne słodyczy życie, łagodzić serca swych porywczych nieraz mężów, gdybyśmy wszyscy umieli żyć z naszymi krewnymi i bliźnimi według praw Bożych i miłości chrześcijańskiej, ubyłoby tyle niezgód prowadzących niekiedy do opłakanych następstw.
  Błagamy cię, o święta Rito, wyproś nam wszystkim u Boga dary Ducha Świętego, abyśmy kiedyś mogli wielbić wraz z tobą Dawce wszelkiego dobra w królestwie wiecznego pokoju. Uproś nam również łaskę… (wymieniamy ją).

  Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

  Antyfona: Obdarzyłeś, Panie, służebnicę Twoją Ritę znakiem miłości i męki Twojej.
  Módlmy się: Ojcze niebieski, Ty dałeś świętej Ricie udział w męce Chrystusa, udziel nam łaski i siły do znoszenia naszych cierpień, abyśmy mogli głębiej uczestniczyć w misterium paschalnym Twojego Syna. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

 3. wobroniewiary pisze:

  Dziś św. Macieja Apostoła – co go łączy ze św. Antonim?
  Miejsce spoczynku ich doczesnych relikwii – czyli Padwa 🙂
  W Bazylice św. Justyny, nieopodal bazyliki św. Antoniego w prawym ramieniu transeptu zobaczyć można sarkofag z relikwiami św. Macieja Apostoła, wykonany przez włoskiego rzeźbiarza Francesco de Sordi w 1562 r.

  • Danuta pisze:

   A dzisiaj można też rozpocząć responsorium do sw. Antoniego przez 30 do i uzyskać odpust zupełny

   • wobroniewiary pisze:

    Responsorium do św. Antoniego z Padwy

    K.: Gdy pomocy szukasz wśród życia udręki,
    Uprosisz ją zawsze z Antoniego ręki.
    W.: Serce się ucisza w modlitwie, ufności,
    Wszak święty Antoni od nieszczęścia chroni.
    K.: Za jego przyczyną chorzy zdrowo wstają,
    Z rąk i nóg pojmanych okowy spadają.
    W.: Serce się ucisza…
    K.: Kalecy się cieszą członków uzdrowieniem,
    Zguby się wracają za ufnym westchnieniem.
    W.: Serce się ucisza…
    K.: W każdej on potrzebie pomoże, pocieszy,
    I w każdym nieszczęściu na ratunek spieszy.
    W.: Serce się ucisza…
    K.: Tak wszyscy od niego ratunek odnoszą,
    I z jego ziomkami sławę jego głoszą.
    W.: Serce się ucisza…
    K.: Ojcu i Synowi, Duchowi Świętemu,
    chwała za tę władzę, daną Antoniemu.
    W.: Serce się ucisza…
    K.: Weź nas w opiekę, święty Antoni.
    W.: Niech nas twa prośba od złego ochroni.

    Módlmy się: Najmiłościwszy Boże, któryś świętego Antoniego przedziwnym pośrednictwem obdarzyć raczył, użycz nam litościwie, abyśmy, o co przez zasługi jego pokornie majestat Twój prosimy, przez jego przyczynę skutecznie otrzymać mogli. Przez Chrystusa, Pana naszego.
    W.: Amen.

 4. Maggie pisze:

  Dlaczego wariatkowo ma siłę ekspansji?
  Dziś 2-ga niedziela Maja i w Kanadzie obchodzi się „JESZCZE” Dzień Matki – ale na jak długo⁉️. Niech to „JESZCZE” wyjaśni tłumaczenie tekstu o 😳🤕🤐 USUNIĘCIU‼️szkolnej tablicy wyróżniającej z szacunkiem … osobę MATKI:

  „Dzień Matki znalazł się w ostatnich tygodniach pod ostrzałem, ponieważ aktywiści twierdzą, że święto związane z płcią jest kontrowersyjne i potencjalnie obraźliwe.

  Według doniesień CP24, we wtorek miejscowa kobieta opublikowała na Facebooku zdjęcie znaku przed szkołą publiczną Kew Beach Junior Public School we wschodniej części Toronto.

  Napis głosił: „Życie nie przychodzi z instrukcją. Przychodzi z mamą”.

  Poniżej kontynuacja (tłumaczenia) tekstu za LifeSiteNews

  „Nie wiem, czy to strasznie nietrafiona próba życzenia ludziom szczęśliwego Dnia Matki, czy po prostu najgorszy możliwy znak” – napisała na Facebooku kobieta, której czwórka dzieci nie chodzi do szkoły.

  CP24 poinformowało, że wiele osób odpowiedziało na post na Facebooku, powtarzając krytykę oryginalnego plakatu dotyczącą wiadomości z okazji Dnia Matki.

  Jednak nie wszyscy komentatorzy zgodzili się, że wiadomość była „niewłaściwa” lub „wykluczająca”.

  „Ten znak mówi, że nie możesz być kobietą, nie możesz iść do pracy, nie możesz dzielić się opieką nad dziećmi ze swoim partnerem” – powiedział jeden z komentatorów.
  Krytyka internetowa przekształciła się w aktywizm w świecie rzeczywistym, ponieważ niektóre osoby zdecydowały się zadzwonić i wysłać e-mail do szkoły, aby wyrazić swoje niezadowolenie. Wiadomość została ostatecznie usunięta.

  Nie tylko kanadyjskie szkoły porzucają matki w interesie „inkluzywności”. Duże korporacje, w tym Levi’s, DoorDash i Etsy, ostatnio trafiły na pierwsze strony gazet , oferując subskrybentom opcję nieotrzymywania reklam związanych z Dniem Matki.

  Działania mające na celu wymazanie odniesień do macierzyństwa pojawiają się również w miarę, jak lewicowcy coraz częściej starają się zastąpić język związany z płcią nowym słownictwem akceptowanym przez lobby transpłciowe. Agencje rządowe, uniwersytety i publikacje głównego nurtu często odwołują się obecnie do „ osób w ciąży ”, a nawet „ osób rodzących ” zamiast matek.”

  MARYJO, MATKO Niepokalana, przez Chrystusa za Matkę, na Golgocie nam dana❣️ módl się się za nami i za tymi chorymi z mętlikiem pojęć, którzy gubiąc się w obłąkaniu rzekomej poprawności … chcą unicestwiać wynikające z porządku Bożego pojęcia, w tym nawet logiczne i naturalne, wynikające z MACIERZYŃSTWA.
  ❣️🙏🏻❣️

  P.S.:
  CÓŻ ZŁEGO W SŁOWACH usuniętych = podległych cenzurze⁉️: „ŻYCIE NIE PRZYCHODZI Z INSTRUKCJĄ, PRZYCHODZI Z MAMĄ”. Czyżby pierwsza jaskółka, jak powinno obowiązywać w „szkółkach”…?

 5. Damian_33 pisze:

  Moja córeczka Haneczka przyjęła dziś pierwszy raz Jezusa Eucharystycznego. Jeśli i ktoś ma siłę i wolę ku temu, to proszę o modlitwę w jej intencji🙂 Aby nikomu nie udało się zasiać w niej zgniłego ziarna wątpliwości, co do realnej obecności Pana Jezusa pod postacią chleba, po przeistoczeniu🙂

  • wobroniewiary pisze:

   A mój wnuczek za tydzień I raz przyjmie Pana Jezusa

  • Renata Anna pisze:

   Nie macie pojęcia jak zazdroszczę tej chwili, tego dnia. Nie wszyscy mają takie szczęście.

   • Maggie pisze:

    AnnoRenato chyba źle się wysłowiłaś, określając, coś czego nie doznałaś (z jakiegoś powodu) lub nie możesz – z jakichkolwiek powodów. Smutek nie jest zazdrością i nie powinien prowadzić do zazdrości. Ciesz się szczęściem tych, którzy są uczciwie i prawdziwie szczęśliwi.

    Błogosławmy tym, którzy doznają szczęścia, a swe niespełnione plany i smutek ofiarujmy przez Maryję Jezusowi: Jezu Ty się tym zajmij. Niech Pan pocieszy Ciebie❣️🙏🏻💕 i błogosławi wszystkim dzieciom, łącznie z tymi wyżej wspomnianymi oraz ich rodzicom i krewnym. Niech rosną w szczęściu mądrze, ku Chwale Boga i Ojczyzny.

    Niech Chrystus, którego przyjęły, albo niebawem przyjmą, zawsze żyje w ich serduszkach, niech Go KOCHAJĄ i żyją w Nim, z Nim i dla Niego.
    💕🙏🏻❣️

    • Renata Anna pisze:

     @Maggi, zazdrość, ale u mnie ma sens pozytywny, jest pragnieniem , a jednocześnie radością, że inne osoby mogą przeżyć tę tak ważna chwilę. Smutek niczego nie zmieni. Jedynie ufność, że Bóg ma najlepszy plan, znacznie lepszy od mojego.
     Coś podobnego, chociaż przyczyną była inna sytuacja, przeżyłam w dzieciństwie, mając 8 lat.
     Trudno mi podać szczegóły obu tych wydarzeń, ale jeżeli ktoś może, proszę o modlitwę w intencji Zosi, która urodziła się w ostatni dzień, rocznicy objawień w Gietrzwałdzie, aby w życiu Zosi została wypełniona Wola Boża. Serdecznie pozdrawiam.🌄💗🙏🕒

    • cav pisze:

     maggie przeciez kazdy zrozumial o co chodzilo z ta zazdroscia. serio trzeba sie czepiac az o takie glupstwa i drobnostki? pisanie na wowicie to jak stapanie po polu minowym. wyluzuj.

    • Maggie pisze:

     @Cav … NAPRAWDĘ😳⁉️ Każdy zrozumiał? … ciekawe … OTWÓRZ słownik, encyklopedię/Wiki i Katechizm i przeczytaj ZNACZENIE słowa ZAZDROŚĆ – to nie drobnostka .. ale nie pisałam we formie ataku.

     Nie czepiam się, a Ty imputując czepianie się tam, gdzie oczekiwałam wyjaśnienia (nie od Ciebie) … gromisz. Żyję w kraju, gdzie złu nadaje się pozytywne znaczenia i przyzwyczaja do wariatkowa, posługując się „plagiatową” nomenklaturą. Pomijając to, że pojawili się tacy, którym już słowo Matka przeszkadza i mają nań „coś ukrytego” w zanadrzu, to przykładowo przypomnę, iż przed laty, w parlamencie tutejszym uznano małżeństwo za 😳 „definicję” i bez problemu 😳”definicję tą” zmieniono w inną rzeczywistość. Nie ma dobrych diabełków .. bo diabeł jest diabłem i złem. Nie okrywajmy lepiej zła, nazwą jakby przysłaniając kabatem dobra … bo język jest żywy i giętki, a osłuchać się łatwo nie tylko dzieciom. Widocznie jestem zbyt długo poza krajem i stąd mam nadwrażliwość pojęciową – nie znając krajowych, nowych „idiomów”.

     Nie pasowało mi takie stwierdzenie do Renaty Anny, bo miałam bliższy kontakt, kiedy zgłosiła się by pomoc Bernardce z Polski – z rzeczami dla dzieci. Prócz tego jej poprzednie wpisy, świadczyły, że nie jest osobą zazdrosną etc.

     Renata Anna akurat wyjaśniła, to co miała na myśli … A TO się przecież ZGADZA Z TYM CO NAPISAŁAM. W sumie było to niefortunne i niezręczne użycie słowa „zazdrość” , bo TAM GDZIE JEJ NIE BYŁO … no i OCZYWISTYM JEST też, że NIE ma dobrych grzechów … choć czasem zdarza się zgrzeszyć dla dobra np skłamać lub przemilczeć (aby np uratować komuś życie w czasie wojny etc).
     Sama też użyłam słowa „smutek”, które nie jest najbardziej trafnym, bo u mnie smutek, nawet gdy coś boli, czy serce pęka, to się nie stęka, ale łączy się się z nadzieją lub w innych sytuacjach z przebaczeniem (które nie zawsze łatwo przychodzi) i stąd często tylko ostrzegam poprzez opis sytuacji „ewolucyjnej”.

     @cv: Może za Twą radą się wyluzuję, gdy swą buzię zasznuruję. Zwłaszcza, że zarywam noc jeśli mam coś napisać. Stąd mea culpa, bo mam „dar gadulstwa”. Wystarczy mi zajrzeć i omodlać w zaciszu.

     Za Zosię 🙏🏻💕❣️

    • Renata Anna pisze:

     Wychodzenie z zazdrości

     Wydaje się, że pierwszym krokiem, który należy uczynić, aby nie popełniać grzechu zazdrości, jest rozwijanie i praktykowanie na co dzień cnoty pokory. Po prostu trzeba nam nauczyć się stawać przed samym sobą w prawdzie. Tylko bowiem życie w prawdzie czyni nas wolnymi ludźmi (por. J 8, 32).
     Człowiek pokorny zna bowiem swoje ograniczenia i słabości. Potrafi także dostrzec i docenić w sobie wszystkie dobre strony swojej osobowości. Cieszy się też z tego, że otaczają go osoby lepsze pod rozmaitymi względami. Nie przeszkadza mu również, że inni osiągnęli o wiele więcej niż on, a nawet jest z tego zadowolony.
     Drugim zaś krokiem jest pielęgnowanie w sobie braterskiej miłości. Kiedy bowiem kogoś kochamy, nie zazdrościmy mu, ale cieszymy się z jego szczęścia, bo poniekąd staje się ono także naszym udziałem.

     Nie spodziewałam się, że moje użycie słowa ” zazdrość” wywoła burzę.
     Kiedyś ksiądz powiedział podczas homilii, że ludzie mają problemy z porozumieniem się dlatego, że pod tym samym słowem często kryje się ich różne znaczenie.
     Wszystkich serdecznie pozdrawiam. Podstawa wszelkiego dobra jest pokorą i Zosia chociaż o tym nie wie, uczy mnie jej.🌄😊🙏💗

    • wobroniewiary pisze:

     Ludzie chyba też nie rozumieją, że są „setki powodów” dlaczego się „zazdrości”
     Moja koleżanka (jej tato był w partii) niestety nie mogła iść procesyjnie z nami ubrana w białą sukienkę, nie miała przyjęcia rodzinnego, poszła z ciocią pod kościół ubrana w dres a tam się przebrała w sukienkę komunijną, która zaraz po przyjęciu Komunii św. musiała zdjąć i „normalnie” wrócić do domu. Rodziców z nią nie było…
     Różne są sytuacje w życiu…

    • cav pisze:

     renata anna wydaje mi sie ze ludzie maja problem z porozumiewaniem sie bo wszedzie doszukuja sie zla i zlej woli(po pandemii w ogole ludzie sa jacys agresywni). to jest kwestia pewnej wyobrazni milosierdzia. jedni usprawiedliwiaja inni oskarzaja. a jak wiadomo na kazdego znajdzie sie paragraf jak w panstwie totalitarnym czy patologicznej dzielnicy gdzie w pysk mozna dostac za samo spojrzenie.
     Po prostu modlmy sie do Ducha sw. o dar madrosci bysmy umieli odpowiednio interpretowac intencje i porozumiewac sie.

     Podam jeszcze przyklad: bieglem ostatnio spory kawalek za autobusem i niestety autobus odjechal z przystanku nie czekajac kilka sekund na mnie. To odemnie zalzy czy obraze sie na kierowce i zaloze ze z pewnoscia zlosliwie mi odjechal czy jednak zaloze ze kierowca po prostu mnie nie zauwazyl i go usprawiedliwie.

    • Bożena pisze:

     Bardzo polecam konferencje ks. Grzywocza zatytułowane „Uczucia niekochane” wydane przez wydawnictwo Salwator na płycie i drukiem. To tak w kontekście tej zazdrości która nie zawsze jest grzechem …

  • babula pisze:

   Za Haneczkę +++ Pod Twoją obronę.. ❤
   Śliczne imię 🙂

  • monika797 pisze:

   Maryjo błogosław wszystkim dzieciom, które po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swojego serca oraz ich rodzinom aby wzrastały w wierze Amen

 6. m-gosia pisze:

  https://babylonianempire.wordpress.com/2023/05/13/a-jednak-diabel-hula-po-tym-swiecie-czyli-o-tym-co-wydarzylo-sie-podczas-rzymskiego-kursu-dla-egzorcystow/

  Znajdujemy się w Rzymie, jest godzina 09.30 – czwartek 11 maja 2023 roku: na Papieskim Ateneum «Regina Apostolorum» (w Audytorium Jana Pawła II) odbywa się XVII Kurs Posługi Egzorcyzmów i Modlitwy Uwolnienia (organizowany przez GRIS – GRUPPO DI RICERCA E INFORMAZIONE SOCIO-RELIGIOSA) https://sacerdos.org/en/training-offer/course-on-the-exorcism-minister-and-the-liberation-prayer/.

  Obecnych jest około 150 uczestników. Prelegent – posługując się tablicą elektroniczną – jeden po drugim omawia symbole satanistyczne.

  W chwili, gdy mówca przechodzi do najważniejszego z nich, tj. do symbolu Lucyfera – oto co następuje: rozlega się nagły, głośny huk – jakby ten towarzyszący silnemu trzęsieniu ziemi. Zaraz potem, gasną światła na całym uniwersytecie – bez żadnego uzasadnienia technicznego, we wszystkich salach wykładowych zapadają ciemności.

  Zakład energetyczny nie umie udzielić wyjaśnień, ponieważ wyłącznie uczelnia, o której mowa, pogrążona jest w ciemnościach, podczas gdy do wszystkich innych miejsc w okolicy prąd dociera bez przeszkód.

  Kursanci doświadczają momentów przerażenia i paniki. Ale aula znajduje się w dobrych rękach: wśród obecnych są liczni egzorcyści. Wystarczy modlitwa i błogosławieństwo: światło powraca i lekcja zostaje wznowiona.

  INFO: https://ilsegnodigiona.com/2023/05/12/corso-di-esorcismo-fenomeni-da-poltergeist-alluniversita-regina-apostolorum-quando-si-parla-di-lucifero/

 7. babula pisze:

  Otwórz stronę:

  a potem tę:

  i słuchaj, módl się sercem a potem idź do swoich obowiązków i zabierz ze sobą Jezusa

 8. Klara pisze:

  Koniecznie trzeba zobaczyć!

 9. babula pisze:

  Napisalam to chyba sama dla siebie. Siedze nad kubkiem herbaty i nie mam sily sie ruszyc. Ogarnelo mnie okropne zmeczenie, ze o sercu nie wspomne 😦

  • beatka11 pisze:

   Za „babulę”: Święta Maryjo Uzdrowienie chorych Módl się za nami+++

  • Małgorzata pisze:

   +++

  • Anna-Asia pisze:

   Zaniosę Ciebie w sercu Babulu Kochana na Eucharystię do Św. Wojciecha , gdzie od niedzieli trwają Misje Święte. Sama jestem w niedyspozycji zdrowotnej, ale mogę się poruszać. Bardzo liczę na opiekę Matki Najświętszej, której wyśpiewam Litanię i na Jej wstawiennictwo za nami u Jezusa.

   • babula pisze:

    Kochani Dziękuję serdecznie. Pamiętam o Was w modlitwie i proszę by Pan Bóg wysłuchał zanoszone do Niego prośby.
    Anno-Asiu niech Ci Pan błogosławi, umacnia i uzdrawia ❤

 10. Victor pisze:

  „Spotkanie papieża Franciszka z prezydentem Ukrainy ma wielkie znaczenie przede wszystkim w wymiarze duchowych. Odbyło się ono w 106. rocznicę objawień fatimskich, co nie jest przypadkowe, w kontekście toczącej się na Ukrainie wojny” – zauważył bp pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej Jan Sobiło.

  https://opoka.org.pl/News/Swiat/2023/bp-sobilo-spotkanie-papieza-z-prezydentem-ukrainy-mialo-swoj

 11. Victor pisze:

  Kilka słów na temat Ducha Świętego.

  „Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze – Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie” (J 14, 15-17).

  -„W czasie wieczerzy pożegnalnej ze swymi uczniami Jezus obiecuje uczniom wspomożyciela w ich dalszej drodze. Jest nim Duch Święty Pocieszyciel. W języku greckim określany jest On słowem „parakletos” („Paraklet”), dosłownie: „wezwany obok”. Wzywa się obok kogoś, kto ma zadanie bronienia nas.”

  Stąd powstały jeszcze możliwe inne tłumaczenia: wspomożyciel, obrońca, rzecznik, pośrednik, doradca, pocieszyciel. Każde z nich oddaje pewien aspekt działania Ducha Świętego.

  Uogólniając,

  Parakletem jest osoba, którą wzywa się w chwilach zwątpienia, kryzysu, problemów, ciemnej nocy, która umie pocieszyć i udzielić wsparcia. Paraklet jest bliskim przyjacielem.

  Wierny przyjaciel jest lekarstwem życia – twierdzi Syracydes (Syr 6, 16). Nie można mieć wielu bliskich przyjaciół (I. Gargano). Stąd „przyjaźń z Parakletem” może być mądrym wyborem, „lekarstwem” na wiele trudności i pogmatwanych problemów życia.

  Drugim określeniem Ducha Świętego, którego zapowiada Jezus, jest „Duch Prawdy”. Innocenzo Gargano tłumaczy grecki wyraz jako „Duch ten prawdziwy”, „Duch autentyczny” i w takim rozumieniu „Duch prawdy”: Duch, do którego – jako sama istota bytu – należy prawda. Z kolei słowo hebrajskie „emet” oznacza zarówno prawdę jak i wierność. Ma ono ten sam rdzeń co wiara („emuna”) i kończące wszystkie chrześcijańskie modlitwy „amen”. Maria Miduch komentuje: Duch Prawdy uwalnia serca ludzkie z masek, jakie zostały im założone. Chce, by były on takie, jakie Bóg je stworzył.

  On jest także Duchem Wierności, a więc pozostanie przy tobie nawet, jeśli ty nie pozostaniesz wierny. Jest Duchem Wiary, więc pomoże w tobie rozwinąć się tej rzeczywistości. To dzięki Niemu będziesz mógł odpowiadać „amen” na wszystkie Boże obietnice w twoim życiu. Nie, On nie będzie tylko stał obok i czekał na sąd, by móc zadziałać, On jest cały czas w tobie (por. J 14, 17). Na Nim możesz się oprzeć, z Nim możesz wyrazić swoje emocje, z Nim możesz trwać w wierności.

  Paraklet zapowiadany przez Jezusa pozostanie z uczniami na zawsze. „Eis ton aiona” – mówi tekst grecki. „Aion”, „eon” po polsku, oznacza przestrzeń-czas, gdzie mieszka Bóg. Jest to przestrzeń-czas ponad przestrzenią i czasem, świat Boga. Jezus mówi zatem: „Będę prosił Ojca, a On da wam Pocieszyciela. On będzie wodą żywą wiecznie obecną w was i zestroi was z życiem, które jest w Bogu” (I. Gargano). Duch Święty może być przyjęty jedynie w wewnętrznej wolności. Jezus zapowiada, że nie wszyscy to uczynią. „Świat”, rozumiany w sensie negatywnym jako grzeszny, odrzuca Boga i w konsekwencji nie jest zdolny zobaczyć i otworzyć się na działanie Parakleta. Jest On natomiast udziałem wszystkich, którzy z miłością przyjmują Jego obecność.

  Duch Święty Pocieszyciel włącza w miłość i bliskość relacji z Trójcą Świętą. Jezus dodaje, że bliskość ta wynika z zachowania nauki Jezusa: Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania (J 14, 15). Ojcowie Kościoła porównują zachowanie przykazań Jezusa (słów Ewangelii) do oblubieńca, którego oblubienica trzyma między piersiami jak woreczek mirry (Pnp 1, 13). Są one więc czymś najcenniejszym. Wartość przykazań nie wypływa jedynie z nich samych (chociaż od strony ludzkiej, prawnej są równie cenne), ale z tego, że wprowadzają w zażyłe relacje z Ojcem i Jezusem w Duchu Świętym. Bóg Ojciec jest „punktem docelowym”. Wszystko zmierza ku Niemu przez Pośrednika Jezusa i dzięki działaniu Ducha Świętego. Żyjąc Ewangelią jesteśmy wciągnięci w krążenie miłości między Synem a Ojcem (I. Gargano).

 12. Victor pisze:

  Niech te słowa o Duchu Świętym wleją w wsze serca radość i ukojenie… Iz, 40, 1-8 «Pocieszajcie, pocieszajcie mój lud!» – mówi wasz Bóg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s