Ks. Dominik Chmielewski: Fatima to zapowiedź kar i zwycięstwa. Co czeka nas przed Paruzją?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

18 odpowiedzi na „Ks. Dominik Chmielewski: Fatima to zapowiedź kar i zwycięstwa. Co czeka nas przed Paruzją?

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej Krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła – naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI


  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Bożena pisze:

  Homilia: o. Marcina Ciechanowskiego, paulina „ŚWIĘTA MARYJO” – O IMIENIU MARYI

  Adoracja – instrukcja obsługi | s. Teresa, klaryska klauzurowa

 3. Jolantae pisze:

  Proszę o modlitwę za Lenę, która dziś zmarła, prawdopodobnie bez pojednania z Panem Bogiem. Zostawiła małą córeczkę. Bóg zapłać.

 4. Victor pisze:

  Pas św. Józefa – Kaplica św. Józefa – Notre Dame de Joinville

  Pas św. Józefa, przywieziony z Ziemi Świętej przez Jeana de Joinville podczas VII krucjaty, jest jedyną zachowaną we Francji relikwią przybranego ojca Jezusa. Prawdziwy kult otaczano tego świętego od średniowiecza aż po dzień dzisiejszy, zwłaszcza w Joinville, gdzie stał się on szczególnie cenioną postacią opiekuńczą. Kaplica jest w całości mu poświęcona w kościele Notre-Dame: w kaplicy św. Józefa znajduje się pas w niezwykłym ołtarzu relikwiarzowym w stylu trubadura.

  Pierwotnie przechowywany w kolegiacie Saint-Laurent, znajdującej się w kompleksie kastralnym znanym jako Château d’En-Haut, pas św. Józefa został ocalony przed grabieżą, której doświadczył ten kościół podczas Rewolucji Francuskiej. Rzeczywiście, jedna z osób obecnych na tym wydarzeniu zadbała o jego odzyskanie i zwróciła go proboszczowi z Vecqueville w 1823 roku. Ksiądz Pierret postanowił wtedy zwrócić go parafii Joinville. Od tego czasu kult wokół relikwii przeżywał prawdziwą odnowę: została ona zainstalowana w kościele parafialnym Notre-Dame, gdzie poświęcono jej kaplicę. Powstaje wówczas ołtarz-relikwiarz, służący jako futerał na pas.

  Ponadto, podczas gdy kościół przechodzi gruntowną przebudowę, postanowiono poświęcić św. Józefowi nową dzwonnicę, jako dowód przywiązania parafii do tego świętego.

 5. Czytelniczka pisze:

  +++

 6. Ania pisze:

  Domniemany cud w kościele katolickim pod wezwaniem św. Tomasza w Thomaston w amerykańskim stanie Connecticut. Parafianie zauważyli, że podczas jednej z mszy w marcu w tajemniczy sposób rozmnożyły się komunikanty w puszce. Watykan zajął się już tymi doniesieniami.

  https://www.tvp.info/69851899/cud-w-kosciele-sw-tomasza-w-thomaston-w-connecticut-usa

 7. Victor pisze:

  Dzisiaj też przypada wspomnienie Św. Szymon Stock

  Zachęcam do lektury:
  https://sanktuaria.maps24.eu/item/sw-szymon-stock/

  Wklejam małe urywki:
  Jak podaje w swym Viridarium inny historyk, Johannes Grossi, Maryja słyszy wołanie św. Szymona i objawia się mu, przynosząc w darze swój szkaplerz. Ogłasza: „Przyjmij, mój umiłowany synu, ten szkaplerz dla twego zakonu. Jest on szczególnym znakiem mego upodobania, które uzyskałam dla ciebie i twoich dzieci z góry Karmel. To będzie przywilej dla ciebie i dla wszystkich karmelitów: każdy, kto będzie umierał odziany w ten strój, zostanie zbawiony. To znak zbawienia, ochrona w niebezpieczeństwach, gwarancja pokoju i pojednania”.

  Każdy z nas zna brązowy szkaplerz karmelitański, jednak ilu z nas łączy go z postacią XII-wiecznego mnicha, Szymona Stocka? Przyznajmy, że nie wiemy o nim właściwie nic. A Szymon Stock to postać, którą Matka Najświętsza obdarzyła szczególną łaską: raz po raz otrzymywał on z nieba objawienia, które jak niebieska busola kierowały całym jego życiem. Gdy na drodze, którą szedł, pojawiało się skrzyżowanie, zawsze stała na nim Matka Najświętsza – jak święty drogowskaz. Zanim jednak zaczniemy zazdrościć Szymonowi takiej asystencji, najpierw przyjrzyjmy się jego życiu; może się okazać, że warunki, które trzeba spełnić, by otrzymać takie Maryjne prowadzenie, są dla nas zbyt trudne. Trudne, ale chyba zgodne z naturą stworzoną przez Boga, skoro Szymon Stock przeżył w wybornym zdrowiu 100 lat. Dodajmy, że ten karmelita jest najstarszym wizjonerem w dziejach objawień: najważniejszej łaski oglądania Matki Najświętszej doznał w wieku 86 lat.

  Najstarsze kroniki utrzymują, że zakon karmelitański sięga swymi początkami aż IX w. przed narodzeniem Chrystusa. Słuchamy o tym z pewną dozą zdziwienia, trudno przecież sobie wyobrazić, by przed przyjściem na świat Syna Bożego istniał już zakon czczący Odkupiciela i Jego Matkę. A jednak…

  Ciekawe, że właśnie Najświętsza Maryja Panna jest zazwyczaj ową drogą ocalenia. Nie tylko zresztą dla zakonów i wspólnot religijnych, ale nawet dla całych narodów i kontynentów. Nic dziwnego, że Matka Boża zasłużyła sobie na tytuł Zwycięskiej: to Ona wielokrotnie ratowała chrześcijan, jeśli trzeba było, sięgając po militarne cudowne zwycięstwa. Jest na tej mapie Konstantynopol (621), Oviedo (711), Lepanto (1571), Praga (1620). Jest Zwycięska Madonna z Rzymu, z Temesvar, z Paryża, z Belgradu, Chocimia, Holstynu, Wiednia, Toledo, Kijowa. A to dopiero początek litanii do Matki Bożej Zwycięskiej,

 8. Victor pisze:

  cd.
  To największa obietnica Maryi. Jest jeszcze druga, zwana przywilejem sabatowym. Matka Najświętsza (mowa o tym w tzw. bulli sabatowej Jana XXII z 1322 r.) miała zapewnić, że Jej opieka nad noszącymi szkaplerz nie ustanie z chwilą śmierci i że w pierwszy dzień Jej poświęcony, czyli w pierwszą sobotę po zgonie, wyprowadzi duszę swego czciciela z czyśćca i przeprowadzi przez wrota nieba.

  Papież Paweł V wypowiedział się na temat tego przywileju, wydając w 1631 r. specjalny dekret o następującej treści: „Zezwala się ojcom karmelitom nauczać, że lud chrześcijański ma prawo wierzyć, iż Najświętsza Maryja Panna pomoże swą nieustanną obecnością i swymi zasługami, szczególnie w soboty, duszom członków bractwa szkaplerznego, którzy umrą w łasce Bożej, a za życia nosili szkaplerz, zachowywali czystość zgodnie ze stanem swego życia, odmawiali oficjum na cześć Najświętszej Maryi Panny lub zachowywali kościelne posty, praktykując wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w środy i w soboty”.

  Zauważmy, że mówi się, iż szczególne łaski na ludzi szkaplerznych spadają właśnie w soboty – w dzień poświęcony czci Maryi. Dlaczego każda sobota jest oddana w hołdzie Matce Bożej? Bowiem w Wielką Sobotę Matka Najświętsza była jedyną na całym świecie, która wciąż wierzyła w bóstwo swego Syna. Inni, nawet Apostołowie, zwątpili, a cała wiara Kościoła przetrwała tego dnia w sercu Matki.

  • duszyczka pisze:

   Victorze, ja przyjmując szkaplerz karmelitański usłyszałam, że mam każdego dnia zwracać się Matki Bożej z Karmelu modlitwą Pod Twoja obronę. Natomiast o Oficjum na cześć Najświętszej Maryi Panny nic nie słyszałam. Dlatego tym bardziej dziękuję Ci za ten wpis i zaczynam szukać, by go zakupić i praktykować jego odmawianie.

 9. wobroniewiary pisze:

  Tak przyszła na I Komunię – niczym panna młoda
  Większości z nas pierwsza komunia święta kojarzy się ze skromnością i umiarem, jednak te wartości nie przyświecały najwidoczniej rodzicom dziewczynki, która w ten ważny dzień wystąpiła w rozłożystej sukni z welonem i tiarą na głowie. Zdaniem wielu internautów dziecko wyglądało jak dorosła kobieta, która wybiera się na własny ślub
  Patrząc na dziewczynkę pokazaną na jednym z filmików na TikToku, trudno oprzeć się wrażeniu, że mamy do czynienia z dorosłą kobietą. To jednak nie panna młoda ani baśniowa królowa, chociaż może się tak wydawać, lecz ośmiolatka przystępująca do pierwszej komunii
  Na wideo trwającym zaledwie piętnaście sekund widać dziewczynkę w białej, rozłożystej sukni. Na głowie dziecka znajduje się koronkowy welon, który kojarzy się jednoznacznie ze ślubem, a także sporych rozmiarów tiara. W ręku ośmiolatka dzierży berło.
  Jej ekstrawagancka stylizacja to jednak nie wszystko: wzrok przyciągają również niezwykle mocny makijaż, który został prawdopodobnie wykonany przez profesjonalną makijażystkę, a także dorośle wyglądające upięcie, które wykonała najpewniej jakaś fryzjerka

  @ellabliss83

  Sense or Non*sense? 👇🏽Comments if you see it👇🏽#ellabliss83 #viral #holycommunion

  ♬ original sound – Ella Bliss332

  https://parenting.pl/stroj-dziewczynki-wywolal-kontrowersje-tak-przyszla-na-komunie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s