Uczynić aborcję nie do pomyślenia

Mogę to zabić?

–          Tato, mogę to zabić? – krzyczy maluch z pokoju.

–          A co konkretnie? – pyta przytomnie tato, chcąc się upewnić, czy nie chodzi o nic innego jak o obrzydliwego robaka.

Do podobnego konkretnego pytania sprowadza się właśnie kwestia aborcji: Co chcemy zabić? Czym jest naprawdę nienarodzony? – tłumaczy Josh Brahm, przedstawiciel ruchu pro-life w z Kalifornii.

Jeśli nienarodzony jest człowiekiem, to jasne, że zabijać go nie możemy- wyjaśnia. Jeśli nim nie jest, to aborcja może być legalna bez ograniczeń. Takie postawienie sprawy nie podoba się wielu zwolennikom aborcji, którzy nie potrafią udowodnić, że nienarodzony nie jest człowiekiem. Wszyscy wiemy, że skoro żyje i się rozwija, ma rodziców, którzy są ludźmi (a do tego ma wartość wyższą niż zwierzęta), to nie może być niczym innym jak tylko człowiekiem.

„Uczynić aborcję nie do pomyślenia”

W zimowy wieczór w wypchanej sali w jednym z kościołów młodzi i starzy słuchają niezwykle sympatycznego i młodego Brahma, który co tydzień ma w internecie swoją audycję pro-life „Life Report” http://www.prolifepodcast.net. Jego wystąpienie pod tytułem: „Uczynić aborcję nie do pomyślenia” przyciągnęło tych, którzy chcieliby lepiej bronić życia poczętych dzieci w dyskusjach z przeciwnikami, sceptykami i innymi zagubionymi moralnie. Brahm uważa, że aby ich przekonać, trzeba być dobrymi ambasadorami w tej sprawie, czyli posiadać wiedzę, mądrość i charakter. Podkreśla szczególnie wagę słowa: ambasador i przestrzega ich przed użyciem złych argumentów i sprowadzaniem dyskusji na błędne tory. Za jeden z takich torów uważa posługiwanie się argumentem bólu nienarodzonych, który we wczesnej aborcji może nie mieć żadnego sensu. Wyjaśnia, że przecież istnieją ludzie, którzy bólu nie czują, a i ich nie powinniśmy zabijać z tego samego powodu co nienarodzonych. I dla podniesienia informacyjnej wartości dyskusji, proponuje rozpowszechnianie krwawego filmu z aborcji umieszczonego w Internecie pod adresem: http://abortionno.org/ zamiast „Niemego krzyku”.

Aborcjoniści sami się pogrążają

Brahm od lat występuje w debatach ze stroną proaborcyjną i czasem udaje mu się przekonać ludzi do zmiany sposobu myślenia. Przekonuje również innych obrońców życia, że w publicznych debatach nie ma sensu przytaczać wersetów z Biblii, kiedy istnieje prawdopodobieństwo, że po drugiej stronie znajdzie się ateista. Podczas debat poleca za to słuchać zwolenników aborcji i zadawać im pytania mające na celu wyjaśnienie ich filozofii. W ten sposób najczęściej sami się pogrążają.

 Człowiek czy osoba- nie ma różnicy

 Zresztą nawet aborcjoniści wiedzą, że to co nazywają embrionem i płodem (pomijając taktycznie, że LUDZKIM) jest człowiekiem i nawet coraz częściej to przyznają- wyjaśnia Brahm. Przeszli jednak do kolejnej taktyki – tłumaczenia, że jednak nie jest osobą. Wymieniając różnice pomiędzy człowiekiem a osobą aborcjoniści podają, że chodzi o rozmiar, środowisko, poziom rozwoju i zależności. Jednak i to rozróżnienie nie przechodzi naukowej lupy. Jeśli zaczniemy nadawać większą wartość większym ludziom, to feministki będą musiały przyznać, że skoro mężczyźni są generalnie więksi, są więcej warci- tłumaczy błędne myślenie zwolenników aborcji.  I dodaje: „Rozmiar nie ma znaczenia. Czy mnie oceniasz po rozmiarze?”- cytuje złotą myśl karzełkowatego stwora Yody z filmu „Gwiezdne Wojny”, ku wielkiej radości młodych słuchaczy.

 Podobnie w przypadku poziomu rozwoju- dzieci pięcioletnie są mniej rozwinięte od 35. letnich dorosłych. Czy to pozwala nam je zabijać?- analizuje. Jeśli chodzi o zmianę środowiska po urodzeniu, to przejście przez kanał rodny niczego nie zmienia w istocie człowieka. Oczywiście, że dziecko po urodzeniu, jak i przed, jest zależne od swojej mamy. Każda kobieta ciężarna jest w fenomenalny sposób przygotowana do tego, aby zadbać o dziecko dostarczając mu mleka. Dziecko nienarodzone może jednak liczyć tylko na nią (nie na ojca, czy dalszą rodzinę), a do dodatkowy powód, aby otaczać go dodatkową ochroną, nie mniejszą, czego domagają się aborcjoniści- tłumaczy.

 Aborcja jest niemoralna

 – Zależy mi, aby sprawnie przekonywać w Polsce, że wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji jest słuszne, nawet jeśli trudne do egzekucji – podchodzę i zaczepiam Brahma po wystąpieniu. Brahm odpowiada, że rzeczywiście dużo łatwiej jest udowodnić, że aborcja jest niemoralna, a trudniej szybko pokazać słuszność jej zakazu. Nie jest bowiem łatwo go wyegzekwować, jednak wiele jest takich praw (np. zakaz pedofilii) i sama techniczna trudność nie powinna być powodem ich zaniechania. Zresztą podejmowany argument, że zakaz czyni aborcję niebezpieczną też nie powinien mieć tu znaczenia, nawet gdyby był prawdziwy. Aborcja na czarnym rynku jest względnie bezpieczna, wykonywana przez lekarzy- tłumaczy Brahm mówiąc, że tak było w USA przed legalizacją aborcji. Potakuję kiwając głową, że podobnie jest w Polsce. Zresztą naszym zadaniem jest edukować kobiety, mówić im o wszelakich niebezpieczeństwach i potencjalnym ryzyku- dodaje. W końcu po tej dłuższej wymianie myśli Brahm mówi:

 „Aborcja powinna być zakazana, bo jest niesprawiedliwością, a ta powinna być karalna, aby chronić ofiary”.

 Więcej argumentów w zasadzie nie trzeba. Co na to nasi prawodawcy? Czy odważą się (chociaż ci kompromisowcy) wejść na stronę http://abortionno.org/ i spojrzeć twarzą twarz okrutnej śmierci niewinnego człowieka?

 Natalia Dueholm

www.prawdaoaborcji.wordpress.com
www.za-zyciem.pl

Reklama

11 odpowiedzi na „Uczynić aborcję nie do pomyślenia

 1. Małgorzata Z pisze:

  USA: Egzorcyzmy przed kliniką aborcyjną

  Obrońcy życia z Dayton w stanie Ohio otrzymali pozwolenie kurii archidiecezjalnej w Cincinnati, by w modlitewną akcję przed miejscową kliniką aborcyjną włączyli się księża egzorcyści. Uczestniczący od początku Wielkiego Postu w kampanii „40 dni dla życia” obrońcy życia podkreślają, że obrzęd wypędzania złego ducha w takich miejscach jak kliniki aborcyjne jest niezwykle skuteczny.

  Prosząc biskupa o „lokalny egzorcyzm” obrońcy życia z Dayton wzorowali się na podobnej inicjatywie w Rockford, w stanie Illinois, gdzie po wielokrotnych egzorcyzmach przed miejscową kliniką aborcyjną placówkę w końcu zamknięto. Zdaniem Kevina Rilotta modlitwa egzorcystów okazała się w tym przypadku bardzo skuteczna. „Chwila, gdy księża zaczęli odmawiać te modlitwy, była początkiem końca tej kliniki” – dodaje.

  Bezpośrednim powodem zamknięcia Northern Illinois Women’s Center było ujawnienie poważnych nieprawidłowości dotyczących przestrzegania przepisów medycznych. Mimo sądowych odwołań, placówka po 40 latach funkcjonowania została definitywnie zamknięta.

  Klinika znana była też z wyjątkowo agresywnych ataków na chrześcijan. Kierowano je szczególnie przeciw kapłanom, którzy prowadzili tam modlitwy w dzień i w nocy. W oknach i na ścianach klinki pojawiały się wulgarne napisy, nazywające duchownych „zboczeńcami” i „gwałcicielami dzieci”, a ich samochody obrzucono jajkami. Księża musieli wysłuchiwać zniewag osobistych, kierowanych pod ich adresem. Podczas jednej z prowokacji w oknie kliniki umieszczono gumowego kurczaka na krzyżu oraz zakonnicę w trumnie, szydząc w ten sposób z wyznawców Jezusa.

  Rilott zauważył, że charakterystyczne było to, że gdy księża zaczynali odprawiać egzorcyzm, właściciel kliniki szybko opuszczał budynek i wracał dopiero po zakończeniu modlitw.

  Według przedstawicieli proaborcyjnej organizacji Planned Parenthood, do której należy klinika Women’s Med Center w Dayton, usługi, jakie wykonują w tej placówce nie są „czymś złym”.

  http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,9417,usa-egzorcyzmy-przed-klinika-aborcyjna.html

 2. Małgorzata Z pisze:

  Obrońcy życia z 18 krajów na Jasnej Górze

  Obrońcy życia z 18 krajów spotkają się 28 stycznia na Jasnej Górze, by zawierzyć cywilizację życia Matce Bożej. Zostanie też poświęcona kopia obrazu Czarnej Madonny, która odbędzie potem pielgrzymkę „od oceanu do oceanu” – zaczynając od Rosji przez Azję i Europę, od Władywostoku do Fatimy.

  W uroczystości wezmą udział przedstawiciele ruchów pro-life z Polski, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Kazachstanu, Łotwy, Litwy, Słowacji, Czech, Węgier, Austrii, Włoch, Niemiec, Szwajcarii, Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii i USA. Będą obecni także kapłani oraz przedstawiciele prawosławnych ruchów obrony życia z Rosji, Ukrainy i Białorusi. Przybędzie też nowy wiceprezydent Human Life International z USA – o. Peter West.

  Spotkanie rozpocznie się w sobotę o godz. 18.30 w Kaplicy Jasnogórskiej. Podczas uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem abp. Stanisława Nowaka nastąpi „Akt Powierzenia w Ręce Matki Bożej Ochrony Cywilizacji Życia i Miłości na Świecie”. Zostanie on odczytany w trzech językach.

  Podczas uroczystości zostanie poświęcona kopia Ikony Jasnogórskiej. Zgodnie z zamierzeniem Międzynarodowego Komitetu jest ona przeznaczona do peregrynacji w intencji ochrony cywilizacji życia „Od oceanu do oceanu” – zaczynając od Rosji przez Azję i Europę – od Władywostoku do Fatimy. 28 stycznia rano zbierze się Międzynarodowy Komitet i podejmie decyzje odnośnie czasu, trasy i formy tej pielgrzymki.

  „Przeprowadzenie ikony linią frontu, gdzie jest największe zagrożenie i trwa zmaganie w obronie życia, jest starą chrześcijańską tradycją, żywą zarówno w Kościele katolickim, jak i prawosławnym – przypomina Ewa Kowalewska z Human Life International – Polska. – Wielki kult Maryi, Matki Chrystusa, łączy nasze bratnie Kościoły, a sprawa obrony życia jest uznawana za priorytetową. Z ruchami pro-life na Wschodzie bardzo pozytywnie współpracujemy już ponad 20 lat”.

  Szacuje się, że każdego roku na skutek aborcji ginie ok. 50 mln dzieci. Obecnie liczba ofiar dochodzi do 2 mld. Jest ona w rzeczywistości znacznie większa, gdyż nie uwzględnia działania coraz popularniejszych ostatnio środków wczesnoporonnych oraz ofiar procedury „in vitro”. Trwa potężny atak na rodzinę. Coraz więcej krajów legalizuje eutanazję.

  Poświęcana ikona jest przeznaczona dla prawosławnego ruchu pro-life w Rosji, który rozpocznie pielgrzymkę. Głównym organizatorem i koordynatorem jest Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia – Human Life International – Polska.

  http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,8761,obroncy-zycia-z-18-krajow-na-jasnej-gorze.html

 3. Małgorzata Z pisze:

  Jasna Góra: Matka Boża patronką walki o życie
  Z udziałem przedstawicieli ruchów pro-life z 19 krajów Europy na Jasnej Górze trwa dziś szczególna modlitwa w intencji obrony życia. Szacuje się, że co roku tylko na skutek aborcji ginie ok. 50 mln dzieci. Według statystyk liczba ofiar dochodzi do 2 mld. Jest ona w rzeczywistości znacznie większa, gdyż nie uwzględniają one działania coraz popularniejszych ostatnio środków wczesnoporonnych oraz ofiar procedury „in vitro”. Coraz więcej krajów legalizuje też eutanazję.

  Dzisiejszą modlitwę na Jasnej Górze z „Aktem Powierzenia w Ręce Matki Bożej Ochrony Cywilizacji Życia i Miłości na Świecie” na prośbę Rosjan zainicjował Klub Obrony Ludzkiego Życia – Human Life International – Polska. Podczas wieczornej Mszy poświęcona zostanie kopia Ikony Jasnogórskiej, która rozpocznie peregrynację w intencji ochrony cywilizacji życia „Od oceanu do oceanu”, zaczynając od Rosji przez Azję i Europę, czyli od Władywostoku do Fatimy – powiedziała Ewa Kowalewska z Human Life International – Polska: „Mamy bowiem pełną świadomość, że sami nie wygramy. Jest w tej chwili taki przemożny atak cywilizacji śmierci, wyjątkowo perfidny i w strefie globalnej, że musimy się zwrócić do Tej, która starła głowę szatana, musimy się zwrócić do Maryi”.

  Poświęcony obraz Matki Bożej Jasnogórskiej jest przeznaczony dla prawosławnego ruchu pro-life w Rosji. Przeprowadzenie ikony w miejscu, gdzie jest największe zagrożenie i trwa zmaganie w obronie życia, jest starą chrześcijańską tradycją, żywą zarówno w Kościele katolickim, jak i prawosławnym. Wielki kult Maryi, Matki Chrystusa, łączy oba Kościoły, a sprawa obrony życia jest uznawana za priorytetową. Z ruchami pro-life na Wschodzie od ponad 20 lat współpracują ruchy w Polsce.

  http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,8801,jasna-gora-matka-boza-patronka-walki-o-zycie.html

 4. wojtek pisze:

  Mi się wydaje,że problem w dyskusji o aborcji bierze się też z tzw. poprawności politycznej-uważam że zabójstwo powinno być nazwane zabójstwem bez uciekania się do określeń typu zabieg bądź aborcja, bądź co najgorsze-prawo do decydowania o sobie.Jest jakaś dziwna tendencja do łagodnych określeń na rzeczy straszne-niestety często gęsto wśród tzw. katolickich polityków.

 5. piotr pisze:

  Podaj proszę dalej: To jest bardzo ważne aby jak najszybciej objąć tą osobę modlitwą,ponieważ umówiona jest dziś na zabieg ; przekaż proszę komu możesz poniższą intencje: Błagam o modlitwę w intencji koleżanki która chce usunąć dziecko w 4tyg. ciąży. Panie okryj płaszczem Swojej Przenajświętszej Krwi te dziewczynę i jej maleństw.Od o.Zbyszka

 6. qwerty pisze:

  Ja nie jestem za aborcją, bo każde życie jest ważne. Gdyby nie aborcje, ilu geniuszów urodziło by się? Ilu dobrych ludzi, którzy mogliby inspirować swoim działaniem, i dawać przykład innym? Tego nie wiemy, bo nie jesteśmy w stanie określić, ilu wielkich ludzi żyłoby, gdyby nie aborcja…

  To działa destrukcyjnie na psychikę „przyszłej” matki, bo prawie zawsze mają wyrzuty sumienia, a jak nie mają, to znaczy że wyprane są z uczuć. Ja nie chcę w jakiś sposób usprawiedliwiać, ale problem siedzi głębiej, niż coś na zasadzie „nie chcę mieć dziecka”. Strach przed wyzwaniem, sytuacja rodzinna, brak środków. To rodzi strach przed przyszłością.

  I dlatego jak wasze córki powiedzą „jestem w ciąży”, to wspierajcie je. Niezależnie ile mają lat, bo każdy popełnia błędy, i każdy zasługuje na przebaczenie. Trzeba wspierać, a nie odtrącać. Bo to jest w dużym stopniu powodem do aborcji. Strach przed przyszłością, i konsekwencjami. Nie wiem czy się mylę, ale pisze to co mi serce podpowiada.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s