Modlitwy do Św. Antoniego

Modlitwa do św. Antoniego

Święty Antoni, potężny Obrońco tych, którzy pragną twojej opieki, błagam cię pokornie, przez twoje pragnienie śmierci dla Jezusa Chrystusa, racz mi wyjednać tę łaskę, abym nie został zaskoczony nagłą śmiercią, na jaką narażeni są ci wszyscy, którzy jeszcze wśród utrapień tego żywota zostają; bądź opiekunem moim po wszy­stkie dni mego życia i wyciągnij ku mnie rękę twoją, abym nie uległ grzechowi; spraw, abym otrzymał od Boga światło, które by kierowało moim każdym kro­kiem i nauczyło mnie godnie wypełniać wszystkie obowiązki prawego chrześcijanina.

O wielki święty Antoni, bądź mi i wszystkim moim bliskim po­mocny we wszelkich naszych po­trzebach, a szczególnie w chwili konania, byśmy za Twoją przy­czyną mogli szczęśliwie w łasce Bożej zakończyć dni życia na­szego i za Twoim pośrednic­twem byli wybawieni od potępienia wiecznego. Amen.

?modlitwy-do-sw.-antoniego,144

Reklama

8 odpowiedzi na „Modlitwy do Św. Antoniego

 1. Maggie pisze:

  Zauważyłam brak w tej sekcji modlitwy/egzorcyzmu, chroniacej przed skutkami burz/nawalnic. Przedrukowalam sobie go kiedys z WOWIT (podzielilam z innymi – niektórzy zignorowali) i odmawiam kiedy zaczyna grzmiec itp i naprawde wokol zniszczenia, a u mnie jak w enklawie/oazie … bo lekko przechodzi albo omija. Dzieki Ci Swiety Antoni za wstawiennictwo i Opiekę.

  Jezus jest Panem!

  • Kasia pisze:

   Jezus Chrystus Król Chwały przyszedł w Pokoju.
   + Bóg stał się człowiekiem
   + i Słowo stało się ciałem.
   + Chrystus narodził się z Dziewicy.
   + Chrystus cierpiał.
   + Chrystus został ukrzyżowany.
   + Chrystus umarł.
   + Chrystus powstał z martwych.
   + Chrystus wstąpił do Nieba.
   + Chrystus zwycięża.
   + Chrystus króluje.
   + Chrystus rządzi.
   + Niechaj Chrystus ochroni nas przed wszelkimi burzami i błyskawicami.
   + Chrystus przeszedł przez ich środek w Pokoju,
   + i Słowo stało się Ciałem.
   + Chrystus jest z nami razem z Maryją.
   + Uciekajcie wy, wrogie duchy, ponieważ Lew z pokolenia Judy, z rodu Dawida zwyciężył.
   + Święty Boże!
   + Święty mocny!
   + Święty i Nieśmiertelny!
   + Zmiłuj się nad nami. Amen!

   https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2013/06/05/egzorcyzm-sw-antoniego-z-padwy-przeciwko-burzom-modlitwa-o-zwyciestwo-nad-szatanem/

   • Maggie pisze:

    Bog zaplac, powinno sie przydac tym, ktorzy tu zajrza. Jeszcze raz skopiuje, korzystajac, z jestem przy duzym komp[oterze i przesle przez e-mail paru osobom.

 2. Paweł pisze:

  CUDOWNE RESPONSORIUM „SI QUAERIS” NA CZEŚĆ ŚW. ANTONIEGO NAPISANE PRZEZ ŚW. BONAWENTURĘ (300 dni odpustu – Leon XIII, 4 V 1894):

  Jeżeli cudów szukasz, idź do Antoniego, * Wszelkich łask dowody odbierzesz od niego: * Za jego przyczyną chorzy zdrowo wstają, * Z rąk i nóg pojmanych okowy spadają. * Kalecy się cieszą członków uzdrowieniem, * Zguby się wracają za ufnym westchnieniem. * Morze się ucisza, czarty uciekają, * Umarli na nowo do życia wracają. * W każdej on potrzebie pomoże, pocieszy, * I w każdym nieszczęściu na ratunek spieszy, * Tak wszyscy u niego ratunek odnoszą, * I z Padewczykami cuda jego głoszą. * Chwała Ojcu, Synowi, Duchowi Świętemu, * Który taką władzę nadał Antoniemu.
  V. Módl się za nami, św. Antoni.
  R. Abyśmy się stali godnymi obietnic Pana Chrystusowych.
  Módlmy się: Niech się wstawi za nami, prosimy Cię, Panie, Święty i chwalebny Wyznawca Twój, Antoni, którego niezliczonymi darami cudów i chwałą wywyższyłeś. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

  [Powyższy tekst modlitwy i informacja o odpuście są wzięte z książeczki do nabożeństwa „Ogień Miłości Jezusa Chrystusa” wydanej przez „Wydawnictwo książek do nabożeństwa J. Cebulski, Kraków, ul. Szewska 22″ za pozwoleniem Książęco-Metropolitalnej Kurii w Krakowie z dnia 20 V 1939 (X. STANISŁAW Bp, Wik. gen., X. Stefan Mazanek, L. 3456/39).]

 3. Maria pisze:

  Proszę Cię św. Antoni oposluszenstwo od dzieci moich i szacunek i opiekę nad nami. O załatwienie spraw sądowych.

 4. Marzena pisze:

  Święty Antoni proszę o wyjednanie mi łaski rozwiązania problemów finansowych. AMEN

 5. Mama pisze:

  Święty Antoni błogosław moim dzieciom młodemu małżeństwa Kasi i Marcinowi na nowej drodze życia wspieraj w trudnych chwilach i ucz wzajemnej miłości . Oby byli dla siebie oparciem od tej chwili i potrafili patrzeć razem w w jednym kierunku. Amen

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s