Nowenna Pompejańska za Ojczyznę

„Aby władza w Polsce na wszystkich szczeblach znalazła się w rękach osób, którymi będzie kierował Duch Święty.”

Nowenna Pompejańska za Ojczyznę powstała z inicjatywy Czytelniczek WOWiT.

MB PompejanskaEska pisze:
W związku z tym, że zwycięstwo przychodzi przez Maryję, powstała inicjatywa, aby w trosce o dalszą przyszłość Ojczyzny odmawiać Nowennę Pompejańską, która jest modlitwą nie do odparcia. Ponieważ jednak cały różaniec może być dla kogoś zbyt wielkim obciążeniem, dzielimy się po 3 osoby i każda odmawia po jednej części.
Przy rozważaniu tajemnic różańcowych zachęcam do inspirowania się rozważaniami „Różaniec jako egzorcyzm”, ale oczywiście każdy rozważa wg własnej wewnętrznej potrzeby
http://www.porady-duchowe.siedlce.opoka.org.pl/Rozan-egzorc.htm

Zebrana grupa trzech osób zaczyna w ten sam dzień i w tak samo sformułowanej intencji.
Padła propozycja, że startujemy w niedzielę 31.05 (Trójcy Przenajświętszej oraz Nawiedzenie NMP) i wówczas kończymy 23.07 (św. Brygidy, patronki Europy)

SPOSÓB ODMAWIANIA:

Znak Krzyża – W Imię Ojca…

Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego, prosząc aby władza w Polsce na wszystkich szczeblach znalazła się w rękach osób, którymi będzie kierował Duch Święty.

Modlitwy wstępne (Wierzę w Boga…, Ojcze nasz…, 3 x Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…)

Swoją część różańca – 5 tajemnic

Modlitwa błagalna (pierwsze 27 dni) lub dziękczynna (kolejne 27 dni)
Tutaj treść modlitw: http://pompejanska.rosemaria.pl/jak-odmawiac-nowenne-pompejanska/

3 x Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!

———————————————————————-

Jest także wczorajsza propozycja @Czester, cytuję:
Ja od wczoraj podjelam modlitwe Rozaniec Egzorcyzm, za wstawiennictwem J P II. Zaczelam czesc Radosna przez miesiac, potem zmiana czesci ,moze ktos chce przylaczyc sie. Dwa Rozance Pompejanski i Egzorcyzm, beda silniejsze od wszelkiego ” ZŁA”

———————————————————————-

Pomysły zrodziły się wczoraj, akurat, gdy Matka Boża zwróciła się do nas w ten sposób:

25 maj 2015 Mediugorje \
Drogie dzieci!
Również dziś jestem z wami i z radością wszystkich was wzywam:
módlcie się i WIERZCIE W SIŁĘ MODLITWY.
Dziatki, otwórzcie wasze serca, aby Bóg was wypełnił swoją miłością i będziecie radością dla innych [ludzi]. WASZE ŚWIADECTWO BĘDZIE MOCNE i wszystko co uczynicie będzie przeplecione Bożą delikatnością.
Jestem z wami i modlę się za was , o wasze nawrócenie, DOPÓKI NIE UMIEŚCICIE BOGA NA PIERWSZYM MIEJSCU.

***

Eska pisze:
Mamy dwie całe grupy:
NP 1: Monika – cz. Radosna, Joan – cz. Bolesna, eska – cz. Chwalebna
NP 2: Kasia – cz. Radosna, Sylwia – cz. Bolesna, Ewa – cz. Chwalebna

NP 3: ……….. ?🙂 Zapraszamy🙂

66 odpowiedzi na „Nowenna Pompejańska za Ojczyznę

 1. eska pisze:

  Zebrana grupa trzech osób zaczyna w ten sam dzień i w tak samo sformułowanej intencji.
  Pierwsze trójki startują w niedzielę 31.05 (Trójcy Przenajświętszej oraz Nawiedzenie NMP) i wówczas kończą 23.07 (św. Brygidy, patronki Europy). Ale Ojczyzna wzywa cały czas!🙂

  Dotychczasowa intencja: „Aby władza w Polsce na wszystkich szczeblach znalazła się w rękach osób, którymi będzie kierował Duch Święty.”
  Jeśli jest propozycja innej, ale na rzecz Ojczyzny – kolejna trójka osób może się umówić na inną intencję.

  Przy rozważaniu tajemnic różańcowych zachęcam do inspirowania się rozważaniami „Różaniec jako egzorcyzm”, ale oczywiście każdy rozważa wg własnej wewnętrznej potrzeby
  http://www.porady-duchowe.siedlce.opoka.org.pl/Rozan-egzorc.htm

  ———————————————————————————-

  SPOSÓB ODMAWIANIA:

  Znak Krzyża – W Imię Ojca…

  Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego, prosząc aby władza w Polsce na wszystkich szczeblach znalazła się w rękach osób, którymi będzie kierował Duch Święty.

  Modlitwy wstępne (Wierzę w Boga…, Ojcze nasz…, 3 x Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…)

  Swoją część różańca – 5 tajemnic

  Modlitwa błagalna (pierwsze 27 dni) lub dziękczynna (kolejne 27 dni)
  Tutaj treść modlitw: http://pompejanska.rosemaria.pl/jak-odmawiac-nowenne-pompejanska/

  3 x Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!

  ———————————————————————————

  O nie. Tak być nie może, jak dawniej bywało,
  Kiedy się niby chwilę polatało
  I trzeba było jasne pióra zrzucić
  I do pełzania pokornie powrócić.
  O nie. Tak być nie może…I tak już nie będzie,
  Żebyśmy się nie mogli inaczej utrzymać
  Jak tylko klęcząc. Jeśli ludzie wszędzie
  Podniosą się, to dźwigną Ojczyznę do lotu.
  I chociaż nikt z nas nie ma tej siły olbrzyma
  To do pełzania już nie ma powrotu!
  I my musimy lecieć. Choć tak bardzo bolą
  Skrzydła, chociaż przed nami ciemność i zmęczenie,
  Bo inaczej nam pełzać nawet nie pozwolą
  A nasza mowa zmieni się w milczenie.
  Przyjdzie czas, kiedy ludzie tak niby garbaci,
  Tak nisko przyduszeni grzbiety rozprostują
  I zamiast garbu skrzydła na plecach poczują
  I choć samotni nagle znajdą braci.
  (Ernest Bryll)

  • Marqs pisze:

   Eska, dobrze by było tą intencję przesłać do pana Prezydenta RP i pani Premier – są osobami wierzącymi, to może przyłączą się do odmawiania tej intencji .Może też „zarażą” tą modlitwa innych.

 2. Wojtek pisze:

  Jak coś to mnie dopiszcie. Chciałbym tajemnice Bolesne (moje ulubione).

  • eska pisze:

   NP 3: Wojtek – cz. Bolesna ……………….. czekamy na następnych chętnych.

   Dzięki, Wojtek!🙂 Jak się uda, to zaczniemy wszyscy w niedzielę. Matko Nasza Kochana, pobłogosław!❤

  • eska pisze:

   NP 3: Jola – cz. Radosna, Wojtek – cz. Bolesna, ……???…… – cz. Chwalebna

 3. eska pisze:

  NP 3: Jola – cz. Radosna, Wojtek – cz. Bolesna, MagdaB – cz. Chwalebna
  NP 4: ………………..???……………….. 🙂 Zapraszamy🙂

 4. eska pisze:

  Pozwalam sobie tu skopiować intencję wymyśloną przez Adminkę Ewę, zanim mi zniknie w gąszczu komentarzy pod wpisami – jest świetna; może nowa grupa chciałaby odmawiać nowennę w tej właśnie intencji?
  INTENCJA: „Za wszystkich działających w przestrzeni publicznej i w internecie – o ich uwolnienie spod władzy złych duchów.”

 5. Kasia pisze:

  Esko-gdybyś mogła wkleić tutaj różaniec jako egzorcyzm w całości,to byłabym ci bardzo wdzięczna,ponieważ gdy próbuje otworzyć powyższy link -mój program antywirusowy norton mi go blokuje😦

 6. eska pisze:

  Różaniec jako egzorcyzm

  I – 1 – Zwiastowanie

  Przeciwnik chlubił się tym, że odebrał Bogu człowieka, zniszczył na zawsze Raj, a bramę Nieba zatrzasnął. Lecz oto dwa tysiące lat temu pękła kurtyna smutku, a radość zalała Niebo oraz serce Nowej Ewy: oto wypełnia się zapowiedź zwycięstwa, dana przez Boga w Raju. Oto chwila, w której Niewiasta staje u boku Nowego Adama, poczynającego się w Jej łonie, aby razem z Nim okazać Bogu posłuszeństwo posunięte aż do najdalszych granic. Do tej pory odnosiła na ziemi pełne zwycięstwo sama, a teraz Oboje wypowiadają rajskiemu Wężowi wojnę na śmierć i życie, pytając ludzkość: kto do nas dołączy?

  Niech mocą aktu najwyższej pokory i posłuszeństwa Maryi i Jezusa w Niej poczętego zostaną pokonane zbuntowane i pyszne duchy piekielne.

  I – 2 – Nawiedzenie

  Niektóre złe duchy, wypędzane z ludzi, bardziej boją się obecności i mocy imienia Maryi, niż samego Boga. Duchy pychy nie mogą przeboleć upokorzenia zadanego im przez Niewiastę – stworzenie, którym gardzą jako niższym od siebie, cielesnym, a przecież ustanowionym Królową nieba i ziemi. Dlatego też pieśń, którą wyśpiewała Maryja w domu swojej krewnej, działa na nich porażająco i ma w sobie moc egzorcyzmu. Razem z Najświętszą i Niepokalaną uwielbijmy Boga, którego Imię jest święte, który jest miłosierny, wszechmocny, wywyższa pokornych, dotrzymuje obietnic danych przodkom. Radujmy się razem z Maryją, Janem, Elżbietą w Duchu Świętym Pocieszycielu.

  Niech mocą ochraniającej nas obecności Maryi, mocą Jej imienia i Jej hymnu, jak też mocą otaczających Ją zastępów anielskich, złamana zostanie moc Przeciwnika.

  I – 3 – Narodzenie

  Ma się narodzić Mesjasz-Król, więc drży Herod kłamiąc, że chce złożyć Mu pokłon. Drżą duchy ciemności, gdyż nie może ujść ich uwagi wielka światłość nad Betlejem i poruszenie w świecie anielskim. Bóg ukrywa jednak swój majestat przed władcami tej ziemi i przed władcą piekieł, otaczając się ludźmi najuboższymi i zajmując miejsce wśród zwierząt. Tak będzie czynił do końca, gdyż da się nawet policzyć pomiędzy złoczyńców. Także dzisiaj, w Nowym Betlejem – w Domu Chleba, którym uczynił całą ziemię – pozostaje najuboższy, najpokorniejszy, wystawiony na zniewagi i świętokradztwa. Otwórzmy Mu na oścież swoje serca, osłaniajmy Go swoją miłością!

  Niech mocą tej Tajemnicy zniweczona zostanie władza piekła nad wszystkimi Herodami, zabójcami dzieci nienarodzonych, świętokradcami znieważającymi Chleb Życia Wiecznego.

  I – 4 – Ofiarowanie

  Kapłan Starego Przymierza nie rozpoznał Mesjasza w Dziecku ubogich rodziców, lecz Bóg dał się poznać starcom Symeonowi i Annie, wiernym Duchowi Świętemu i Jego natchnieniom. Podobnie bywa i w Nowym Przymierzu: ludzie świeccy dość często prześcigają duchownych w dążeniu do świętości, chociaż powinno być odwrotnie. Niech jednak świeccy wiedzą, że ludzie obdarzeni powołaniem wyjątkowym są też w sposób o wiele bardziej gwałtowny, a przy tym podstępny, atakowani przez piekło, którego atak wymierzony w pasterza uderza zarazem w liczne owce. Stąd wypływa ścisły obowiązek świeckich wspierania, osłaniania, a nawet ratowania z duchowej niewoli kapłanów i zakonników.

  Błagamy, by Duch Święty ogarnął i rozpalił wielką miłością serca powołanych do specjalnej służby w Kościele, by nie było w tych sercach miejsca dla ducha złego i jego pokus.

  I – 5 – Znalezienie

  Słowa przykre, pełne wyrzutu i żalu, słyszy od swoich najbliższych Jezus. A przecież czy to gdy naucza w świątyni, czy w jakimkolwiek innym momencie ziemskiego życia pełni tylko i wyłącznie wolę Ojca niebieskiego, a przy tym ma najświętszych rodziców… A cóż dopiero mówić o naszych rodzinach, do których mają nieraz łatwy przystęp duchy gniewu, zazdrości, pychy, chciwości, nieczystości…! Ileż się słyszy słów raniących, wypowiedzianych pod wpływem tych duchów… choć nieraz bardziej od słów ranią godziny – a nawet całe dni czy tygodnie – ciszy, izolacji pełnej gniewu, żalu czy pogardy. Jak trudno jest przebaczyć winowajcy lub kogoś przeprosić, przebaczyć mu, gdy zły duch trzyma serca na uwięzi!

  Niech mocą naszego Pana Jezusa Chrystusa, mocą Jego najświętszej Krwi i Jego Imienia, zostanie złamana moc złych duchów, które do tej pory działały, a nawet zwyciężały, w naszych rodzinach.

  II – 1 – Chrzest Jezusa

  Odtąd woda, użyta w sakramencie Chrztu świętego w imię Najświętszej Trójcy, powoduje w duszach dzieci Bożych wspaniałe skutki, i to na wieczność całą! Wie o tym dobrze szatan, więc czyni wszystko, by nie dopuścić do chrztu dzieci i dorosłych, albo przynajmniej osłabić jego wzniosłe działanie w duszach. Każdy grzech ciężki w czyimś życiu – wypędzenie z duszy Trójcy Świętej i utrata łaski – jest dla piekła ogromnym tryumfem, a dla człowieka największym nieszczęściem. Gaśnie w duszy nadprzyrodzone światło a nastają straszne ciemności, wygasa ogień miłości Bożej, ze smutkiem oddala się Anioł Stróż, a przychodzi szatan. Często zły duch posługuje się w tym dziele ludźmi-gorszycielami.

  Niech mocą miłości Najświętszej Trójcy do człowieka zostanie złamana moc gorszycieli oraz ich piekielnych panów, a sakramenty Chrztu i Pokuty niech przyniosą oczekiwane owoce.

  II – 2 – Cud w Kanie

  Pierwszy cud Jezusa wyprosiła Jego Matka, występując w roli orędowniczki ludzi ubogich. Odtąd „Kaną” Maryi stanie się cała ziemia, czyściec i niebo, gdyż Bóg nie odmówi niczego Matce Jezusa, a zarazem Matce Kościoła, która nigdy niczego Jemu nie odmówiła. Nie chcą tego uznać nasi bracia odłączeni. Od czasów Lutra wielu teologów podkopuje kult Maryjny, pomniejszając wielkość Niepokalanej oraz moc Jej orędownictwa, zwalczając także Jej orędzia przekazywane w wielu miejscach świata. Czy w ten sposób nie współpracują z piekielnym przeciwnikiem, który pała szczególną nienawiścią do Nowej Ewy oraz do wszystkiego, co jest związane z Jej osobą i z Jej misją wobec ludzi?

  Niech mocą tej Tajemnicy zostaną zniweczone wszystkie ataki piekła i jego ludzi na wyjątkowe przywileje Nowej Ewy oraz na Jej moc i wielkość, na prawdziwy kult Maryjny, na Różaniec.

  II – 3 – Jezus naucza i nawraca

  Któż z nas pojmie olbrzymi trud, jakiego wymagało od Jezusa wypełnienie Jego misji wędrownego nauczyciela w ciągu długich, a może wprost przeciwnie – zbyt krótkich trzech lat? W ciągu dnia wciąż w otoczeniu ludzi – przyjaciół i wrogów, nocą na modlitwie do Ojca, aż do granic wytrzymałości ludzkiej natury. Codziennie, a nie tylko w ostatnim dniu, pod ciężarem krzyża… Oto wzór dla wszystkich pasterzy i ewangelizatorów. Ci z nich, którzy tak naprawdę walczą o zbawienie choćby jednej duszy, napotykają na wściekły opór piekielnego przeciwnika, są przez niego zwalczani tak w swoim wnętrzu – przez pokusy, osłabienie, zniechęcenia i lęki, jak i z zewnątrz, najczęściej przez ludzi służących szatanowi.

  Niech mocą tej Tajemnicy zostaną pokonane złe duchy, utrudniające pracę głosicieli ewangelii oraz łowców dusz, czy to atakujące ich samych, czy to zagradzające duszom drogę do nawrócenia i pokuty.

  II – 4 – Przemienienie na Taborze

  „Dobrze, że tu jesteśmy!” – wołał święty Piotr, chcąc jakoś utrwalić te chwile szczęścia na Taborze. Jakże wielu ludzi trwałoby przy Bogu, gdyby dawał im duchowe pociechy, pociągał ku sobie łaską głębokiej oświecającej modlitwy! Gdy jednak proponuje im drogę trudów i wyrzeczeń, drogę codziennego krzyża – wloką ten krzyż za sobą ze smutkiem, niechęcią i narzekaniem. Złe duchy mają w takiej postawie swój udział, rozbudzając ciekawość łowców wszelkich „cudowności”. U jednych swoimi „wizjami” (we śnie i na jawie) rozdmuchują zarzewie pychy przekonując ich, że są „uprzywilejowani”, innych odciągają od praktyk religijnych, wymagających trudów i oderwania od własnych upodobań.

  Niech mocą tej Tajemnicy zostaną uwolnieni od złych duchów fałszywi wizjonerzy oraz wierzący w ich wizje, jak też ludzie odciągani przez piekło od wytrwałej, ufnej, a zarazem trudnej modlitwy.

  II – 5 – Ustanowienie kapłaństwa i Eucharystii

  Tamtego wieczoru powierzył Siebie nasz Pan, ukrywając się pod postacią chleba i wina, rękom Apostołów i ich następców, ale przede wszystkim ich sercom. Judasz uobecniał tam jakby wszystkich świętokradców, którzy w ciągu wieków wyciągną swoją rękę po Najświętszy Sakrament, by Go bezcześcić i znieważać, zwalczać i niszczyć. Niektórzy będą też niegodnie przyjmować sakrament kapłaństwa – ku zdradzie Jezusa, a nie ku budowaniu Jego Królestwa. Pod wpływem księcia ciemności znajdą się pasterze, którzy przemienią się w wilki, a wielu powołanych do wzniosłej służby pasterzy albo nie rozpozna tej drogi, albo nią wzgardzi, albo napotka na przeszkody nie do pokonania.

  Niech mocą tej Tajemnicy zostanie pokonana cała armia duchów piekielnych, przeciwstawiająca się kultowi Eucharystii i osłabiająca lub niszcząca życie wewnętrzne kapłanów oraz ich misję.

  III – 1 – Ogród Oliwny

  Oto nasz Pan powalony na ziemię, dręczony straszliwymi pokusami Przeciwnika, opływa krwawym potem… „Nie podołasz, to przekracza nawet twoje możliwości, załamiesz się! – syczy wąż piekielny. Zresztą po co się tak męczyć, skoro i tak piekło zapełni się tymi, których chciałeś zbawić? Zobacz ich twarze, zobacz zmarnowany na zawsze owoc twojego trudu. A niebo – czyż nie zamknęło się dla Ciebie? Sam przecież chciałeś, by wszystkie grzechy ludzkości zbrukały Twoją szatę, więc czego się jeszcze spodziewasz? Że Ojciec Ci przebaczy…?” Krew obficiej spływa na ziemię, a modlitwa do Ojca staje się straszną udręką. Jakie to szczęście… Anioł Pocieszyciel… Nareszcie… „Ojcze, niech się stanie…!”

  Niech mocą tej Tajemnicy zostaną odparte ataki szatana na ludzi pogrążonych w udręce fizycznej lub duchowej, na przechodzących wewnętrzne oczyszczenie, na konających u progu rozpaczy.

  III – 2 – Biczowanie

  Najświętszy obnażony za tych, którzy w Raju „poznali że są nadzy”, za wszystkich hołdujących swojemu ciału ze szkodą dla swojej duszy, za gorszycieli dzieci i młodzieży, za twórców pornografii, za żerujących na ludzkich słabościach, za wzniecających burzę namiętności i za poddających się jej, za tych, co nie wytrwali w ślubie lub przyrzeczeniu dozgonnej czystości albo w celibacie… Wszyscy oni z biczami w rękach, jak to widziała święta Faustyna, podeszli do Pana i wymierzali Mu ciosy, pastwiąc się nad Bezbronnym, i to przez wszystkie wieki! Czy wtedy, gdy opuściły Cię siły, o Jezu, nie zaczerpnąłeś ich od tych, którzy z miłości do Ciebie, walcząc, trwają w czystości właściwej dla ich stanu?

  Niech mocą tej Tajemnicy będzie złamana moc duchów nieczystości wszędzie tam, gdzie do tej pory odnosiły zwycięstwa, zwłaszcza atakujących osoby konsekrowane.

  III – 3 – Cierniem ukoronowanie

  „Oddaj mi pokłon, a dam Ci cały świat” – kusił szatan na pustyni. Nie chcesz…? Więc potrafię zniszczyć Twoje dzieło. Rzymscy żołnierze i Piłat to moi ludzie, jak też wszyscy, którzy wysoko cenią sobie swoją siłę, zdolności, władzę, bogactwo, spryt życiowy… Oto oni otaczają Cię teraz, wymierzają Ci ciosy, udają składanie hołdu, wbijają Ci w głowę koronę, dają kij do ręki, wreszcie krzyczą z pogardą wobec tłumu: „Oto człowiek!!!” To już tylko strzęp człowieka, jak tylu innych, doprowadzonych w różnych czasach do podobnego stanu! A jednak prawdziwy majestat Króla Wieków wraz z pełnią duchowego piękna nie tylko na tym nie ucierpiał, lecz rozkwitł, a w nim – majestat każdego męczeństwa… „Nie bójcie się więc tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy nic uczynić nie mogą”.

  Niech mocą tej Tajemnicy zostaną pokonane duchy rozdmuchujące w ludzkich głowach pychę, żądzę władzy (choćby po trupach), bezbożność, kult szatana – zwłaszcza duchy sterujące masonerią.

  III – 4 – Droga krzyżowa

  O Jezu, Ty nie tylko sam przeszedłeś tę drogę do końca, ale wszystkich swoich uczniów wezwałeś do niesienia za Sobą, każdego dnia, ich własnego krzyża. Wielkie mogą być owoce tej ich ofiary, obejmującej duszę i ciało – wielkie dla nich samych oraz dla tych, za których razem z Tobą się ofiarują. Wie o tym szatan, więc usilnie stara się te owoce zniweczyć, a przynajmniej pomniejszyć. Czyni to na tysiąc sposobów, m.in przez wzbudzanie lęku przed cierpieniem, a nawet przed jakimkolwiek trudem; przez odizolowanie cierpiących od Ciebie, zakłócenie ich modlitwy, skoncentrowanie na własnym „ja” i własnych bólach; przez rozbudzanie grzesznych pożądań i pogoni za przyjemnościami…

  Niech mocą tej Tajemnicy odstąpią złe duchy od wszystkich powołanych do niesienia codziennego krzyża, a zwłaszcza do apostolstwa przez krzyż, by mogli bez przeszkód iść za swoim Odkupicielem.

  III – 5 – Śmierć na krzyżu

  W świecie przyrody na obumierające osobniki zwala się cała chmara innych, chcących je dobić i nimi się pożywić. Podobnie zachowują się ludzkie „hieny” na Golgocie w Wielki Piątek, sycąc oczy strasznym widokiem agonii tego Jezusa, na którego wydali wyrok śmierci. Szatan także czuje się bliski tryumfu, bo oto rękoma ludzi zniszczył najbardziej Znienawidzonego, który nie tylko nie oddał mu nigdy pokłonu, lecz odebrał mu wiele dusz. Gdyby wtedy miał pewność, że Chrystusowe żniwo dusz dopiero się zaczyna, a krzyż będzie odtąd znakiem zbawienia i kluczem otwierającym niebo, nigdy by nie podniósł ręki na Jezusa z Nazaretu. Teraz też wie, jaką moc ma ofiara wszystkich współcierpiących z Jezusem.

  Niech mocą męki i śmierci Chrystusa, mocą Jego Najświętszej Krwi zostanie w świecie złamana władza piekła nad duszami. Niech idą pod stopy Ukrzyżowanego, pozostając do Jego dyspozycji.

  IV – 1 – Zmartwychwstanie

  Złe duchy wiedziały, że na zawsze wymknęły im się dusze świętych, idące od początku świata do Otchłani. Odwiedziła to miejsce dusza Chrystusa, niosąc tryumfalną wieść o dokonanym odkupieniu, radosną zapowiedź wyzwolenia wszystkich za 40 dni. Potem połączyła się z ciałem, blaskiem swej chwały oświecając wszystko co żyje. Piekło przy użyciu swego wypróbowanego narzędzia, jakim są pieniądze, zamknęło usta świadkom Zmartwychwstania pilnującym grobu. Jednak Baranek Zabity, lecz Wiecznie Żyjący, znajdzie dosyć świadków, którzy za wiarę w Zmartwychwstanie oddadzą swoje życie doczesne, aby zyskać wieczne. Nie zlękną się zabijających ich ciało, lecz bezsilnych wobec ich duszy.

  Niech z Ran Zmartwychwstałego Pana spłynie moc na wszystkich cierpiących za wiarę w Prawdziwego Boga, a klęska spadnie na duchy ciemności, posługujące się prześladowcami Kościoła.

  IV – 2 – Wniebowstąpienie

  Syn Boży, otoczywszy swoją ludzką naturę przeogromną chwałą, porywa ją ku niebu i wynosi na prawicę Ojca. Razem z sobą wprowadza do nieba wszystkich, którzy okazali się tego godni. Czyni to ku wściekłości upadłych aniołów, których zazdrość nie ma granic. Zechcą do końca świata porywać dusze w kierunku przeciwnym, lecz Jezus wstępujący do nieba dał swojemu Kościołowi nakaz: „Wypędzajcie złe duchy, uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych”. Dzieło to wypełnia Kościół zwłaszcza przez sakramenty święte, dzięki którym nawet duchowo umarli – pogrążeni w grzechach ciężkich, w nałogach, w niewierze i rozpaczy – otwierają swoje serca dla Boga i Jego łaski.

  Niech mocą sakramentów świętych, a także sakramentalii, do których należą egzorcyzmy, poniosą klęskę wszystkie złe duchy wszędzie tam, gdzie sięga władza i moc Chrystusowego Kościoła.

  IV – 3 – Zesłanie Ducha Świętego

  Dobre drzewo ludzkiej duszy przynosi Boskiemu Ogrodnikowi, Duchowi Świętemu, dobre owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie, czystość i wstrzemięźliwość. Rajski Wąż zna doskonale, i to już od dziecka, ogród naszej duszy i próbuje działać w nim, oczekując swoich trujących owoców jako odwrotności tamtych. Wyhodowuje więc nienawiść, smutek, strach, wojny na większą lub mniejszą skalę, niecierpliwość, brutalność, egoizm, niewierność, gniew, popędliwość, nieczystość, brak umiarkowania, wszystkie inne wady i złe przyzwyczajenia. Nawet jeśli już odniósł jakieś zwycięstwa, Duch Święty zawsze chce przyjść nam z pomocą.

  Niech mocą Ducha Świętego, mieszkającego i działającego w nas, złamana zostanie moc siewcy wad i wszelkiego zła. Niech uzbrojenie w postaci siedmiu darów Ducha Świętego zapewni nam zwycięstwo.

  IV – 4 – Wniebowzięcie Maryi

  Stwarzając Maryję oraz kształtując w Jej łonie ludzką naturę Syna Bożego Bóg powtórzył niejako swoje rajskie dzieło… Jednak Nowego Adama i Nową Ewę umieścił nie w rajskim ogrodzie, lecz na ziemi rodzącej osty i ciernie, zamieszkanej przez ludzi skażonych grzechem pierworodnym i obciążonych większą skłonnością do złego, niż do dobrego. I oto w tych straszliwych warunkach, wśród niesłychanych ataków zbuntowanych aniołów oraz zniewolonych przez nich ludzi, wśród męczarni i przeciwności, Jezus i Maryja wytrwali w pełnej miłości do Boga, w posłuszeństwie bez granic. Wniebowzięcie Maryi jest więc tryumfem Stwórcy, a klęską szatana, który jednak zechce się mścić na nas – „pięcie Niewiasty”.

  Niech mocą tej Tajemnicy uchodzi szatan z dusz pogrążonych w grzechach ciężkich, zwłaszcza konających w rozpaczy. Niech ustąpi przed Maryją Najpokorniejszą, Bramą Niebieską.

  IV – 5 – Ukoronowanie Maryi

  Jest bardzo możliwe, że w tej Tajemnicy wypełnia się Boży scenariusz, ukazany Lucyferowi i wszystkim aniołom na początku ich próby: Niewiasta obejmuje na wieki królewską władzę nie tylko nad ludźmi, ale także nad wszystkimi aniołami. Zakochany w samym sobie, w swym pięknie i w swej wielkości Lucyfer nie chciał zgodzić się na to, że inne stworzenie, cielesny człowiek, otrzyma w niebie nad nim władzę, i zawołał: „Nie będę służył!!!” Cóż teraz jemu, strąconemu do piekła przez Archanioła Michała i wierną Bogu armię, pozostało? Żyje tylko żądzą zemsty na Bogu i odebrania mu ludzi, zwłaszcza tych, którzy stanowią ziemski poczet Królowej. To ci, którzy mówią Jej: „Totus Tuus!”

  Niech moc tej Tajemnicy ochrania wszystkich oddanych Maryi w niewolę miłości. Niech zniweczy moc wszystkich sług szatana na ziemi, by mógł nadejść Tryumf Niepokalanego Serca Maryi.

  Zakończenie

  Dziękujemy Ci Boże za wszystkie zwycięstwa, które zostały odniesione pod dowództwem Królowej Różańca Świętego. Dziękujemy Ci za przyszłe zwycięstwa oraz za tę chwałę, jaką przyniosła Ci i jeszcze przyniesie ta walka, jak też za nasz w niej udział. Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu…

 7. eska pisze:

  NOWENNA POMPEJAŃSKA ZA OJCZYZNĘ

  Kochani, startujemy już jutro w 9 osób. Dziękuję wszystkim za odzew!

  NP 1: Monika – cz. Radosna, Joan – cz. Bolesna, Eska – cz. Chwalebna
  NP 2: Kasia – cz. Radosna, Sylwia – cz. Bolesna, Ewa – cz. Chwalebna
  NP 3: Jola – cz. Radosna, Wojtek – cz. Bolesna, MagdaB – cz. Chwalebna

  Przy okazji chciałabym coś powiedzieć. U podłoża mojej inicjatywy stała oczywiście troska o dobro naszego kraju i nas wszystkich, w tym mojej własnej rodziny. Ale miałam też dodatkową, bardzo dla mnie ważną motywację. Odmawiam właśnie NP w pewnej prywatnej intencji. Niebawem zacznę część dziękczynną, gdzie będę zapewniać, że „o ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego”
  Stąd moja determinacja i stąd czerpię siłę – bo ja chcę podziękować Matce Bożej za tę łaskę, o którą proszę obecnie w modlitwie. Chcę podziękować najlepiej, jak tylko umiem, robiąc faktycznie wszystko, co tylko zdołam, aby różaniec i nowennę spopularyzować. Mam nadzieję, że przypomnienie o niej na portalu, który czyta tyle osób – będzie godnym podziękowaniem.

  Braciszku, to dla Ciebie. Bo ja nie chcę, żebyś Ty tylko TRWAŁ. Ja chcę, żebyś wreszcie ŻYŁ. I będziesz. ❤❤❤

 8. Aga pisze:

  Szukam 2 osób do NP . Intencja: o światło Ducha św oraz siły na czas kadencji dla Prezydenta Andrzeja Dudy.

  • Aga pisze:

   właściwie mogą być 3 osoby, bo dołączymy tajemnice światła

   także NP1- cz. radosna…… cz. światła…, cz. bolesna… cz. chwalebna

   PS. ja wybiorę tą część, która zostanie

  • eska pisze:

   Aga, warto się przypomnieć gdzieś pod nowym wpisem, bo może być tak, że tu jeszcze nie każdy zagląda. Mam nadzieję, że wkrótce uzbiera się komplet.🙂
   No chyba, że wolałabyś dołączyć do nas już jutro, to nie ma problemu, żeby rozszerzyć którąś grupę o Tajemnice Światła.

 9. eska pisze:

  Rozpoczynamy nasze nowenny. Od dziś, 31.05 do 26.06 mamy część błagalną.
  Modlitwa końcowa w tej części:

  Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

 10. Wojtek pisze:

  Mam propozycję intencji do kolejnej nowenny.

  W Pozdrowieniu Anielskim modlimy się ,,módl się za nami grzesznymi, teraz i w GODZINĘ ŚMIERCI naszej” . Może więc intencją niech będzie –
  ,,Żeby każdy Polak na łożu śmierci otrzymał łaskę nawrócenia i uchronienia przed wiecznym potępieniem” tzn. żeby żaden Polak nie poszedł do piekła.

  Ja wiem, że każdy musi odpokutować swoje winy, ale jeśli Polska ma być tym ważnym orędownikiem Bożej Woli to szatan będzie się starał Nas zniszczyć za wszelką cenę.
  Bo ja rozważałem sobie to, że wiele osób zostaje wciągniętych w propagandę telewizji, dżenderyzmu i innych i często nieświadomie idzie na zatracenie. Poza tym, nasi politycy wiele napsuli, ale to też Polacy i nie wyobrażam sobie aby, pomimo wszystko któryś z nich miał pójść do piekła.

  Trochę moje uzasadnienie jest nie takie jak chciałem i nie do końca o to mi chodzi ale bo zdążyłem już zapomnieć trochę co miałem napisać.

  Spoglądając tak ogólnie, na pewno też i Polacy idą do piekła.
  Czy nie było by czymś pięknym uchronić przed tym zatraceniem nawet jeśli nie wszystkich to chodź większą część.

  Myślę nawet o tym aby samemu całą nowennę w tej intencji odmawiać gdy skończymy tą za polski rząd, ale fajnie by było gdyby też ktoś jeszcze się przyłączył albo wspólnie.

  Nie wiem czy wam się spodoba ta intencja, ale tak spontanicznie przyszła mi do głowy dosłownie 10 minut temu.

  Jeśli chcecie to skorygujcie jeśli jest coś źle i ogólnie napiszcie cokolwiek pod moim wpisem, choćby ,,módl się sam” .

  • Wojtek pisze:

   Weźmy np. pana Urbana, mi go szkoda bo on myśli, że ma rację a zdążą w dół a i mało życia mu zostało na nawrócenie.

 11. eska pisze:

  Kochani, chcę przypomnieć, że dziś kończymy część błagalną nowenny za rządzących. Jutro, we wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy – rozpoczynamy dziękowanie Jej za pomoc i wysłuchanie naszych próśb.

  Przypominam końcową modlitwę dziękczynną:
  Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.
  Różaniec kończymy trzykrotnym zawołaniem do Matki Bożej: Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!
  ————————————————————————–
  Mam taką refleksję i prośbę, abyśmy po zakończeniu obecnie odmawianej nowenny kontynuowali „projekt”, odmawiając kolejne nowenny za Ojczyznę, ale już w innych intencjach. Bo odmawianie w tej samej, co już była wydaje mi się takim jakby okazaniem braku zaufania dla tego, że Matka Boża wysłuchała nas już za pierwszym razem. Ufam w to, że nasze modlitwy zostały przyjęte i teraz Matka Boża działa na rzecz zrealizowania naszej prośby.
  Przypomnę intencję Adminki sprzed miesiąca: „Za wszystkich działających w przestrzeni publicznej i w internecie – o ich uwolnienie spod władzy złych duchów.”
  Wojtek też ma dobry pomysł: ,,Żeby każdy Polak na łożu śmierci otrzymał łaskę nawrócenia i uchronienia przed wiecznym potępieniem” tzn. żeby żaden Polak nie poszedł do piekła.
  A mnie chodzi po głowie potrzeba omodlenia młodego pokolenia (dzieci i młodzieży), aby zostało uchronione przed tym złem, które mu się wciska na siłę (gender, okultyzm, spirytyzm i cała reszta). Młodzi są przyszłością naszego narodu. polska będzie taka, jacy będą oni.

  Myślę, że każdy mógłby się przyłączyć do takiej intencji, jaka jest mu szczególnie bliska. Zgłaszałby swój udział podając, jaką część różańca chce odmawiać i w której intencji.

  Wojtku, ja dopiero teraz zauważyłam Twój wpis, tu jeszcze chyba mało kto zagląda, lepiej powielić wpis pod ostatnim artykułem. Dziękuję Ci za inicjatywę i zaangażowanie.

  • E. pisze:

   Ja moge odmawiac w dalszych intencjach. Wybór intencji pozostawiam Wam🙂

   • eska pisze:

    Dziękuję, @E. To już jedną trójkę mamy: Wojtek, ty i ja. Proponuję intencję Wojtka, bo intencję Adminki Ewy omadla już ona sama w inny sposób.🙂

   • E. pisze:

    esko, bardzo mi przykro, ale do końca sierpnia nie będę w stanie podjąć Nowenny. Podjęłam w innej bardzo ważnej dla mnie intencji i nie chcę odmawiać ich mechanicznie. Jeszcze raz bardzo przepraszam.

   • eska pisze:

    To zrozumiałe, dziękuję za informację.🙂 No to jesteśmy: Kasia, Wojtek i ja – na razie troje.

 12. Kasia pisze:

  Bardzo chętnie dołączę do następnej Nowenny Pompejańskiej,już wcześniej spodobał mi sie pomysł Eski w intecji dzieci i młodzieży,bo tyle zagrożeń jest dookoła,o których po prostu nie wiedzą,a to przecież od nich zależy przyszłość świata.Jednak w intencji Wojtka zawiera się przecież i ta intencja.Będę się modlic z wami w intencji,którą wybierzecie🙂 .Może trzeba sie przypominać na głównej stronie,bo tutaj rzadko ktoś zagląda.
  Esko dziękuję za różaniec egzorcyzm,prawdę mówiąc bardzo przylgnęłam też do różańca eucharystycznego🙂

 13. Kasia pisze:

  Mam prośbę do Sylwi i Ewy:jeśli dołączycie do nast.nowenny-czy mogłybyśmy zamienić sie częściami -ja mam teraz część radosną,czy któras zamieni się ze mną np.na chwalebną lub bolesną,a wezmie moja radosną?

 14. eska pisze:

  Kasiu, kilka odpowiedzi dla Ciebie:
  * W świetle wpisu Ewy o odbieraniu dzieci rodzinom myślę, że trzeba nam tak sformułować intencję, aby i ten problem objąć. Jeszcze nad tym pomyślę, ale i proszę o sugestie. Chodzi mi po głowie zaczerpnięcie inspiracji m.in. z tej modlitwy: http://liturgia.wiara.pl/doc/2184860.Modlitwa-do-Swietej-Rodziny
  * Nie mam wrażenia, że intencja Wojtka zawierała także tę o młodzieży – bo Wojtkowi chodziło o nawracanie w chwili śmierci (łaskę żalu doskonałego?), a mnie dla młodzieży o wpływ Boży znacznie wcześniej. Intencja Wojtka zyskała dla mnie na znaczeniu jeszcze bardziej po wpisie na temat Natuzzy Evolo i jej objawień. Myśląc o niej zwróciłam uwagę na takie zgrabne sformułowanie intencji na mszy świętej, którym się zainspirowałam: „Aby wszyscy Polacy dzięki Bożemu Miłosierdziu zamieszkali w Domu Ojca”. Będę wdzięczna, jeśli ktoś się wypowie na temat sformułowania intencji, bo nie chciałabym niczego narzucać, tylko próbuję szukać najbardziej uniwersalnego i zgrabnego sformułowania.
  * Ja lubię co jakiś czas zmieniać rozważania różańcowe, aby nie wpaść w rutynę lecz być cały czas pobudzaną do nowych przemyśleń. Może i inni tak mają? Jeśli więc ktoś ma jakieś ciekawe propozycje rozważań, zachęcam do linkowania lub wklejania tutaj. Ja na razie podam dwa linki: http://www.katolickapolonia.com/Tajemnica-Bolesna-1-Modlitwa-Jezusa-w-Ogrojcu.htm oraz http://www.apokalipsa.info.pl/modlmy_sie/rozaniec.htm
  * Myślę, że możemy się „przetasowywać” i niekoniecznie trwać przy stałych trójkach osób odmawiających nowennę, bo nie wiemy, czy wszyscy będą chcieli dołączyć. Najbezpieczniej chyba byłoby formować się w trójki tak jak się w kolejności zgłaszamy, tak jak to było za pierwszym razem. Ale oczywiście jeśli ktoś chce odmawiać w stałej trójce „zaprzyjaźnionych” osób, to czemu nie🙂 W razie czego ja się chętnie zamienię na część radosną (teraz mam chwalebną).🙂
  * Niedługo zacznę się przypominać pod aktualnymi wpisami, ale proszę także o wasze wsparcie – nie jestem „właścicielką” tego przedsięwzięcia i nie roszczę sobie praw autorskich😉 Zapraszam do czynnego udziału w szerzeniu nowenny.🙂❤

 15. Kasia pisze:

  Esko jestem na wakacjach i nie mam aktualnie internetu,będę więc zaglądać tutaj dużo rzadziej,chętnie zamienię się z tobą częściami różańca,czyli od 24 lipca będę odmawiać część chwalebną w intencji,którą proponujesz🙂 .Jutro wyjeżdżam z dziećmi na wakacyjne rekolekcje rodzinne,podobno jest tam możliwość skorzystania z internetu,wiec mam nadzieję zobaczyc co ostatecznie uzgodniliście z Wojtkiem.

  • eska pisze:

   Kasiu, rozumiem, że mówimy o intencji w brzmieniu „Aby wszyscy Polacy dzięki Bożemu Miłosierdziu zamieszkali w Domu Ojca”. Mam nadzieję, że ktoś może jeszcze do nas dołączy? No i mam nadzieję, że Wojtek przeczyta…🙂

 16. Kasia pisze:

  Esko i co z naszą nowenną? Wojtek odzywał się?Zajrzałam tu tylko na chwilkę.Skorzystałam z internetu u znajomych.

  • eska pisze:

   Nie, Wojtek się nie odezwał (także na maila), ale póki tego nie zrobi – ja odmawiam od 24.07 także i jego część. Można powiedzieć w zastępstwie, na wszelki wypadek. Jeśli Wojtek jest np. na wczasach i nie ma jak napisać, ale odmawia – to moje zastępstwo jest niejako zbędne, ale ufam, że i ta „nadprogramowa” modlitwa nie pozostanie niezauważona. Natomiast jeśli Wojtek nie odmawia, to przynajmniej mamy całą nowennę.🙂

   • Kasia pisze:

    Esko,w takim razie modlimy się razem w tej intencji,a Mateńka Najśw.zadba też o nasze sprawy i rodziny 😊.Dziękuję ci,bo dzięki tej inicjatywie wreszcie przełamałam się z modlitwą różańcową 😊

   • eska pisze:

    Kasiu, podziękowania, to nie do mnie😉 Miałam takie „ciśnienie”, żeby taką inicjatywę podjąć i wierzę, że tylko wypełniłam wolę Nieba.🙂 A mnie samą Matka Boża zmotywowała do różańca podobnie, tylko jeszcze dobitniej – sugerując odmawianie całej nowenny samodzielnie wówczas, gdy miałam maleńkie dziecko…😉 Myślałam, że sobie nie poradzę, ale jakoś się udało i otrzymałam wieeele dodatkowych pięknych łask.

 17. eska pisze:

  Kasiu, dla porządku przypominam, że jutro kończymy część błagalną, a od czwartku 20.08 do 15.09 mamy część dziękczynną – odmawiamy we trójkę, razem z Wojtkiem.🙂

 18. Kasia pisze:

  Cieszę się,że Wojtek tez dołączył🙂 .Dziękuję za przypomnienie,zapisałam w kalendarzu🙂

  • Wojtek pisze:

   Od dzisiaj mówię odmawiam z wami🙂
   Co❤❤❤ to nie❤❤

   • Kasia pisze:

    Esko,Wojtku no i jak,ruszamy od 16go września z NP w intencji dzieci i młodzieży?Tym razem chciałabym część bolesną.Pisałam do ciebie Esko pod ostatnim wpisem na głównej str ale pewnie już nie odczytywałaś od początku.
    Wojtku chciałam ci napisać,że ja też miałam podobny problem z Komunią Św.co ty.Dopiero świadectwo Cataliny Rivas,a potem Witka Wilka i osobiste przeżycia zmieniły to wszystko,ale zdarzyło się też,że za bardzo skupiłam się na tym uczuciu radości i wzruszenia,zamiast na uwielbieniu Jezusa i dziękowaniu za Jego dary.Natomiast w te wakacje będąc na tygodniowych rekolekcjach rodzinnych ,codziennej Eucharystii i Komunii Św.zrozumiałam dogłębnie i odczułam,że Jezus naprawdę przychodzi do naszych serc w tej maleńkiej Hostii uzdrawia nas,daje pokój i radość,a do tego takie wzruszenie i dar łez,że uciekłam w pośpiechu do pokoju,aby nikt nie widział gdy dosłownie beczę jak bóbr.Ciągle uczę się wiary i ciągle mam jej za mało,zafascynowałam się Bogiem,ale moja miłość do Niego ciągle jest zbyt słaba,a jestem dwa razy starsza od ciebie,więc wszystko przed tobą😉 Zazdroszczę ci nawet,że będąc w twoim wieku nie było jeszcze tak rozpowszechnionego internetu i takich stron jak ta i takich wspólnot jak np.MiMJ.Czasem trafiam na twoje wpisy i wierz mi chciałabym aby takich poszukujących,młodych ludzi jak ty było dużo więcej🙂

 19. eska pisze:

  Kasiu, JEST więcej takiej poszukującej młodzieży.🙂
  Ja się troszkę boję dziś deklarować co do terminu następnej nowenny, bo mi się w połowie owej nowenny zmienią okoliczności życiowe i nie wiem, jak dam radę – muszę to troszkę przemyśleć. Z drugiej strony bardzo mi zależy…
  Bardzo bym chciała, żeby znowu było nas więcej – tak jak przy nowennie za rządzących. Przecież dzieci o młodzież są przyszłością Narodu!!!

  • Wojtek pisze:

   Starałem się przekonać kilka osób ale mi się nie udało. Teraz napisałem koleżance żeby się przyłączyła do koronki i powiedziała innym bo ona zna dużo osób które mogłyby się przyłączyć ale na razie jeszcze nic nie odpisała.

  • mariaP pisze:

   dziekuje za te inicjatywe.
   Prosze mnie wpisac i przydzielic tajemnice .

  • eska pisze:

   MarioP, dziękuję – wybierz proszę sama, jakie chciałabyś tajemnice. Kasia poprosiła o bolesne i to jest na razie jedyna deklaracja. Chociaż rozumiem, że Wojtek też się włącza.
   Wojtku, jakie tajemnice wybierasz?
   Co do zachęcania innych, może będzie łatwiej, jak sformułuje się konkretnie tą intencję. Sprobuję o tym wkoncu pomyśleć.
   Kasia, MariaP,Wojtek, eska – na razie jest nas czworo chętnych czyli jedna pełna NP i druga zaczęta.🙂

 20. Wojtek pisze:

  To dwie nowenny na raz odmawiamy czy jak bo nie rozumiem.

 21. Czester pisze:

  esko, ja rowniez chetnie dolacze,prosze o tajemnice swiatla.

  • eska pisze:

   Dziękuję.🙂 Poprzednie nowenny odmawialiśmy po 3 osoby, ale jeśli się uda skompletować, to mogą być i po 4 osoby – wraz z Tajemnicami Światła. I myślę, że ze względu na treść niesioną przez te tajemnice, ze względu na to, że wprowadził je Jan Paweł II, który był i na pewno nadal jest troskliwym opiekunem dzieci i młodzieży – wprowadzenie Tajemnic Światła jest świetnym pomysłem!

   Na razie mamy:
   ??? – Taj. Radosne
   Czester – Taj. Światła
   Kasia – Taj. Bolesne
   MariaP – Taj. Chwalebne.

   Ja się dostosuję i wezmę takie tajemnice jakie zostaną.
   Bo może ktoś życzy sobie dołączyć i wziąć Radosne?

 22. Wojtek pisze:

  Zostają mi albo Bolesne albo Radosne. Poczekam jeszcze trochę może Bóg mi podpowie które wybrać.

 23. eska pisze:

  NP 1: Wojtek – Radosne, Czester – Światła, Kasia – Bolesne, MariaP – Chwalebne.🙂
  NP 2: Eska – dostosuję się😉 ……???……. Kto dołączy ?

 24. Czester pisze:

  Esko, dziekuje i pozdrawiam.

 25. eska pisze:

  Kochani, przyszła mi do głowy intencja o takiej treści – proszę o waszą opinię i sugestie:
  „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego prosząc o ochronę dzieci i młodzieży przed wszelkim złem, zwłaszcza ze strony dorosłych odpowiedzialnych za ich rozwój.

 26. Czester pisze:

  Esko, moze nie bede robila zamieszania tajemnicami swiatla i poprosze o tajemnice chwalebne w NP2, co do tresci intencji,to mi sie podoba.

  • eska pisze:

   Czester, dziękuję🙂 W takim razie mamy już dwa komplety osób:
   NP 1: Wojtek – Radosne, Kasia – Bolesne, MariaP – Chwalebne.
   NP 2: Eska – Radosne, Joan – Bolesne, Czester – Chwalebne.
   🙂
   Joan, czy może tak być? Bolesne zamiast Tajemnic Światła?

   Wciąż mam nadzieję, że zgłoszą się jeszcze następne osoby – został ponad tydzień.🙂

 27. eska pisze:

  Nasza nowenna za dzieci i młodzież:
  Część błagalna: 16.09 – 12.10; część dziękczynna: 13.10 – 8.11

 28. Sylwia pisze:

  Kochani za radą Eski postanowiłam utworzyć grupę modlitewną w intencji :

  Modlitwa w intencji Pokoju na świecie i Polski , o mobilizację Duchową w każdej Parafii . (post, modlitwy , pokuta ).
  .Potrzebny jest szturm modlitewny Polaków, modlitwa nieustanna . Dlatego proszę by kto może przyłączył się do tej małej inicjatywy ( do Adminów oczywiście jeżeli wasza w tym zgoda ? ) .
  Potrzeba nam modlitwy aby mieć też siłę i odwagę , by pójść do naszych pasterzy w Parafii , by podjęli razem z nami i z całą społecznością ten akt pokuty i modlitwy o Pokój .
  Dlatego proponuję Koronkę :

  Odkupicielu, bądź nam miłościw, nam i całemu światu, Amen.
  Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami i nad całym światem. Amen

  Przepuść, zlituj się, mój Jezu, w otaczających niebezpieczeństwach Krwią Twoją Najdroższą osłoń nas. Amen.
  Ojcze Przedwieczny, okaż, nam miło­sierdzie, przez Krew Jezusa Chrystusa, Syna Twego Jedynego, błagamy Cię, okaż nam miłosierdzie Amen. Amen. Amen.

  Na dużych paciorkach:
  V. Przez Niepokalane Serce Marii Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Rany Pana naszego Jezusa Chrystusa,
  R. Na uleczenie ran dusz naszych.

  Na małych paciorkach:
  V. O mój Jezu, Przebaczenia i Mi­łosierdzia!
  R. Przez zasługi Twoich Świętych Ran.

  Na zakończenie koronki odmówić trzy razy:
  Ojcze Przedwieczny, ofiaruje Ci Rany itd.

  Albo Koronka do Najświętszego Sakramentu❤

  Kto chętny do podjęcia tego dzieła ze mną proszę o wpis w komentarzach .🙂

  • eska pisze:

   Modlę się za Ojczyznę w Krucjacie Różańcowej. Koronki już nie dam razy odmawiać, o czym wspominałam – ostatnio nie mogę podejmować nowych zobowiązań modlitewnych.😦 Ale niniejszym komentarzem przypominam o wpisie Sylwii – może ktoś tu zajrzy i się dołączy do jej inicjatywy. Idzie weekend, więc jest szansa na większą ilość czytających.

 29. AnnaN pisze:

  Mam pytanie dotyczące nowenny za ojczyznę. Chciałabym się włączyć w tą piękną inicjatywę modlitewną. Ale jedyną aktualną tego typu modlitwę znalazłam tu [https:dzieckonmp…edycja] jednak ta strona budzi moje mieszane odczucia. I właśnie się zastanawiam, czy każda modlitwa jest Bogu miła, czy jednak lepiej i bezpieczniej byłoby pomodlić się sama…. Co o tym myślicie? Bo ostatnio im więcej czytam, tym bardziej mi się w głowie miesza…

  • wobroniewiary pisze:

   Jeśli masz mieszane odczucia (co w tym przypadku jest słuszne, dlatego edytuję link) możesz modlić się sama, dołączyć do Apelu Jasnogórskiego lub do naszej Róży Różańcowej w której też modlimy się za ojczyznę.

 30. Eme pisze:

  Piękne nagrania z modlitwy Nowenną Pompejańską, gdy nie chcesz być sam w modlitwie. Obrazy mogą pomóc w rozproszeniach na modlitwie.

 31. eska pisze:

  W nawiązaniu do naszych rozmów pod aktualnymi wpisami na stronie (m.in. tutaj: https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2016/11/21/o-jozef-witko-czy-chcesz-byc-zdrowy/#comment-153627):
  .
  Dokonało się – stała sie faktem Intronizacja Jezusa Chrystusa na Króla i Pana naszego narodu i naszej ojczyzny. Niestety mimo tego wciąż istnieje mozliwość pozbawiania życia nienarodzonych w majestacie prawa. Dlatego znowu podejmujemy nowennę pompejańską, tym razem w intencji wprowadzenia w Polsce ustawowej ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
  Zaczynamy w niedzielę, 27.11, w dniu NMP od Cudownego Medalika. Jednak jeśli ktoś przeczyta wpis później, a poczuje pragnienie, aby dołączyć – można stworzyć kolejną trójkę osób, która zacznie w późniejszym terminie. Intencja jest ważna i droga Matce Bożej oraz Jej Synowi, więc im nas więcej, tym lepiej.
  Wszystkie szczegóły, jak odmawiać nowennę, są na górze tej zakładki, ale jeszcze przed niedzielą je przypomnę.
  Na razie mamy dwie pełne trójki osób:
  .
  NP 1: Monika – Tajemnice Radosne, eska – Bolesne , Mikołaj – Chwalebne
  NP 2: Jacek z mamą i koleżanką – tajemnice, jak rozumiem, ustalicie między sobą😉
  NP 3: ……………. zapraszamy!🙂

  • eska pisze:

   SPOSÓB ODMAWIANIA CZĘŚCI BŁAGALNEJ (27.11.2016 – 23.12.2016)
   .
   Znak Krzyża – W Imię Ojca…
   .
   Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego, w intencji wprowadzenia w Polsce ustawowej ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
   .
   Modlitwy wstępne (Wierzę w Boga…, Ojcze nasz…, 3 x Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…)
   .
   Swoją część różańca – 5 tajemnic
   .
   Modlitwa błagalna:
   Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.
   .
   3 x Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!

   ***************
   SPOSÓB ODMAWIANIA CZĘŚCI DZIĘKCZYNNEJ (24.12.2016 – 19.01.2017)
   .
   Znak Krzyża – W Imię Ojca…
   .
   Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego, w intencji wprowadzenia w Polsce ustawowej ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
   .
   Modlitwy wstępne (Wierzę w Boga…, Ojcze nasz…, 3 x Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…)
   .
   Swoją część różańca – 5 tajemnic
   .
   Modlitwa dziękczynna:
   Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.
   .
   3 x Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!

 32. Monika pisze:

  Ku zachęcie: Dokument Tajemnica Różańca Świętego

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s