Papież Franciszek – Modlitwa pięciu palców

„Modlitwa pięciu palców” wg Papieża Franciszka Modlitwa pięciu palców (autor: papież Franciszek, gdy był arcybiskupem Buenos Aires):

1. Kciuk jest palcem, który jest najbliżej ciebie. Zacznij więc modlitwę modląc się za tych, którzy są ci najbliżsi. Są to osoby, które najłatwiej sobie przypomnieć. Modlić się za tych, których kochamy to słodki obowiązek.

2. Sąsiedni palec jest palcem wskazującym. Pomódl się za tych, którzy wychowują, kształcą i leczą. Oni potrzebują wsparcia i mądrości by prowadzić innych we właściwym kierunku. Niech stale będą obecni w twoich modlitwach.

3. Palec środkowy jest najwyższy z palców. Przypomina nam o naszych przywódcach, liderach, rządzących, tych, którzy mają władzę. Oni potrzebują Bożego kierownictwa.

4. Kolejny palec to palec serdeczny. Zaskakujące, ale jest naszym najsłabszym palcem. Przypomina nam on by modlić się za słabych, chorych, strapionych i obciążonych problemami. Oni potrzebują twojej modlitwy.

5. W końcu nasz mały palec, najmniejszy ze wszystkich. Powinien on przypominać ci o modlitwie za siebie samego. Kiedy zakończysz modlić się za cztery grupy wymienione wcześniej, twoje własne potrzeby ujrzysz we właściwej perspektywie i będziesz gotów by pomodlić się za siebie samego w sposób bardziej prawdziwy i skuteczny. Amen.

Źródło: Deon.pl

Reklama

5 odpowiedzi na „Papież Franciszek – Modlitwa pięciu palców

 1. Monika olszewska pisze:

  Bardzo dobra ta modlitwa. Bardzo mi pomogła.DZIĘKUJĘ?

 2. Hubert M. pisze:

  Siostry PAULISTKI (TEL 22 828 75 21) wydrukowały kartki ze zdjęciem papieża Franciszka i tekstem modlitwy 5 palców- w cenie kilku dziesięciu groszy sztuka. Kupiłam 50 i rozdaję!

 3. Wydaje się, że rozsądniej byłoby zacząć modlitwę od najsłabszych, a nie najbliższych. Hmmm… Bo tak wychodzi, że kochamy tylko najbliższych, co jest raczej pogańskim, a nie katolickim podejściem. I ani słowa o zmarłych? A zamiast „tych co wychowują, kształcą i leczą” napisałbym po prostu „za Kościół, biskupów i księży”. Bo inni mieszczą się w pozostałych grupach.

  • wobroniewiary pisze:

   Mylisz się i to bardzo
   Niejeden ksiądz już tłumaczył, że po to Bóg nas postawił w odpowiednim kraju, mieście, rodzinie i że to najpierw za bliskich, męża, dzieci, rodziców, teściów, rodzeństwo a dopiero potem przyjaciół, znajomych, sąsiadów i dalej kogo tam chcemy omadlać.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s