SYMBOLE OKULTYSTYCZNE – SEKTY !!!

Katechizm Kościoła Katolickiego (KKK) 2116:

Należy odrzucić wszystkie formy wróżbiarstwa: odwoływanie się do Szatana lub demonów, przywoływanie zmarłych lub inne praktyki mające rzekomo odsłaniać przyszłość (Por. Pwt 18,10; Jr 29, 8). Korzystanie z horoskopów, astrologia, chiromancja, wyjaśnianie przepowiedni i wróżb, zjawiska jasnowidztwa, posługiwanie się medium są przejawami chęci panowania nad czasem, nad historią i wreszcie nad ludźmi, a jednocześnie pragnieniem zjednania sobie ukrytych mocy. Praktyki te są sprzeczne ze czcią i szacunkiem – połączonym z miłującą bojaźnią – które należą się jedynie Bogu.

SYMBOLE OKULTYSTYCZNE – SEKTY !!!

ZWRÓĆ UWAGĘ JAKIE ZNAKI I SYMBOLE NOSISZ!

YING—YANG – oznacza równowagę między siłami przeciwnymi: negatywnymi i pozytywnymi; pole białe/ pole czarne; dobro/zło. „NEW AGE” twierdzi, że Bóg i Lucyfer uzupełniają się, gdyż siły przeciwne są działaniem tej samej boskiej osobowości.
PIERŚCIEŃ ATLANTÓW – jeden ze sposobów działania zła, zniewolenia i odwrócenia od Jezusa, jedynego Uzdrowiciela i Obrońcy człowieka. Moc znaku ma dawać bardzo silną ochronę przed agresją i złem z zewnątrz, przed wypadkami, także przed klątwą i urokami.
MOTYL – jest symbolem własnym zwolenników „NEW AGE”. Tak jak gąsienica zawija się w kokon, przemienia się i wychodzi w formie motyla, tak ludzkość przechodzi z dawnej epoki w nową erę. Gąsienica oznacza minioną epokę, w której ludzkość żyła według tradycji.
WSTĄŻKA PRZEPLATANA – symbol bezgranicznego połączenia z mocami wszechświata, związek doskonały, nieprzerwany, niezaprzeczalny.
JEDNOROŻEC – SYMBOL WOLNOŚCI SEKSUALNEJ: miłość lesbijska, homoseksualizm, seks grupowy, itd.
GWIAZDA PIĘCIORAMIENNA – dwa rogi w górę: oznacza królestwo Lucyfera, dwa rogi w dół: człowiek jest bogiem. Niektóre muzyczne zespoły przyjęły te symbole jako gwarancja sukcesu.
KRZYŻ NERONA – „Krzyż złamany”, „Noga kurza”, „pacyfka”. Okultystyczny symbol propagowany jako amulet ruchów pacyfistycznych. Złamane w dół ramiona krzyża oznaczają upadek chrześcijaństwa.
KRZYŻ Z KOKARDKĄ – symbol pogardy dziewictwa i symbol możliwości wyboru partnera według osobistego uznania. Jest to zwrot do starożytnego pogaństwa, w którym praktykowano rytualne hulanki, orgie itp.
KRZYŻ ZAMĘTU – krzyż szatański.
KRZYŻ ODWRÓCONY – (odwrócenie = zaprzeczenie), stosowany w obrzędach okultystycznych i satanistycznych, nierzadko noszony przez wyznawców tychże „światopoglądów”.
666 FFF CYFRA ta jest symbolem używanym przez satanistów, występuje też w formie FFF („f” jest szóstą literą alfabetu). 666 – to imię apokaliptycznej Bestii – Ap 13,11-18.

Coraz więcej dzieci, młodzieży, a także studentów jest zniewolonych duchowo. Korzystają z pomocy egzorcystów pomiędzy jedną a drugą lekcją lub bezskutecznie wałęsają się po klinikach psychiatrycznych, spotykając się ze szczerą bezradnością psychiatrów i terapeutów. Tymczasem liberałowie (w tym lewicujący, powierzchowni i niedouczeni katolicy), ateiści, wolnomularze, materialiści i sataniści – wszyscy zgodnie i od lat z uporem maniaka, jak nakręceni – serwują naszym dzieciom (w tym coraz częściej przedszkolakom) okultystyczne i satanistyczne rytuały, które w uproszczonej i szczątkowej formie kultywowane są podczas strasznego i niebezpiecznego „święta” Halloween, wywodzącego się z pogańskiego celtyckiego święta ku czci boga śmierci – Samhaina.

Za: http://czatachowa.pl/zagrozenia-duchowe/

 

Reklama

106 odpowiedzi na „SYMBOLE OKULTYSTYCZNE – SEKTY !!!

 1. Małgorzata Z pisze:

  DUCHOWE ZAGROŻENIA

  Ataki demonów

  Ataki demonów

  Jako osoba ludzka, każdy z nas jest przedmiotem nieskończonej miłości Boga, zbawiającej łaski Jezusa, modlitw Maryi Panny i świętych ochraniającej obecności aniołów, ale również sił szatańskich (Ef 6,16). Czasami ktoś mówi, że wydaje mu się, iż on sama albo ktoś inny jest nękany przez szatana. Pamiętajmy, że on atakuje każdego. Wtedy należy rozpoznać szczegóły, na ile poważny jest to napad i w jaki sposób diabeł atakuje. W danym przypadku istotą problemu może być (i tak najczęściej bywa) głównie wyobraźnia i kłopoty psychiczne, jednak nie można od razu wykluczyć udziału szatana. Zapytajmy jednak czy każda pokusa wynika z ataku szatańskiego? Niewątpliwie wiele pokus ma źródło w naszej słabości i grzeszności. Jak rozpoznać czy istnieje w pokusie element bezpośredniego szturmu diabła? Kiedy pokusa jest nadmiernie silna i nieustępliwa, wyjątkowo trudna do pozbycia się, możemy myśleć, że słabość i grzeszność naszej natury nie stanowi jedynego aspektu, ale że pojawiły się „rozżarzone pociski” zła, grając na naszej ograniczonej naturze.

  http://aniol-ave.blogspot.com/search/label/DUCHOWE%20ZAGROŻENIA

 2. Małgorzata Z pisze:

  Czy miałam urodzić Antychrysta?
  Dodane przez: Redakcja Fronda.pl Kategoria: Kościół

  Przedstawiamy następną część świadectwa kobiety egzorcyzmowanej z mediumizmu. Tym razem opowiada o tym jak otrzymała propozycję pracy w międzywyznaniowym i międzynarodowym środowisku New Age, gdzie po zaakceptowaniu dziedzictwa inicjacji miała zapobiegać „najważniejszemu ich problemowi”, mianowicie że chrześcijanie odmawiają korzystania z medycyny naturalnej.

  Ta historia zdarzyła się kilkanaście lat temu, kiedy Ojciec Święty Jan Paweł II był jeszcze w dobrej formie, a ja miałam 23 lata i studiowałam na trzecim roku uczelni katolickiej. Był początek lutego, zbliżała się sesja i w tym pracowitym czasie zadzwonił telefon ze szpitala informujący, że w Stanach Zjednoczonych umiera mój Ojciec. Pielęgniarka pochodzenia polskiego twierdziła, że stan jest beznadziejny, a chory wyraził chęć zobaczenia się ze mną. Zastanowiłam się chwilę. Ojca ostatni raz widziałam jak miałam 4,5 roku. Rodzice nie mieli rozwodu, był z nim kontakt telefoniczny, wiedziałam o nim trochę z opowiadania, że interesował się zielarstwem, co było też trochę związane z jego zawodem, że w Polsce organizował rożne nielegalne w PRLu kluby osób fascynujących się medycyna alternatywną względem oficjalnej, w końcu wyemigrował do USA gdzie próbował zarabiać, miał stałych pacjentów, bo niektórzy widywali się z nami i przez nich przekazywał nieraz trochę pieniędzy, niedużo bo jako ubogi emigrant sam wiele nie miał. Pisałam do niego listy rozpoczynające się od „Kochany Tatusiu”, miałam do niego pozytywny stosunek, ale w zasadzie był zupełnie obcym facetem, który jednak miał powód, żeby mnie zobaczyć, a tym powodem było moje przebaczenie. Zadziwiająco szybko, w kilka dni to nastąpiło, że się zobaczyliśmy, powiedział do mnie jeszcze przytomny „wiesz, przykro mi, że wam tak z Mamą zrobiłem” na co ja z uśmiechem odpowiedziałam „nie ma sprawy”. Wiele więcej już nie dało się z nim pogadać, w ostatnich przytomnych słowach zachęcał mnie, żebym zatrzymała się u jego przyjaciółki, bo tylko „Ona, Anioł i Jan Paweł II mają taką siłę”. Adres znałam od dzieciństwa, pisałyśmy tam listy, kiedy jakieś powody sprawiały, że się przemieszczał i nie miał stałego zamieszkania. Chętnie tam pojechałam, ponieważ to była osoba, która wiele o Ojcu wiedziała, a ja byłam ciekawa.

  http://www.fronda.pl/opinie/czytaj/nazwa/czy_mialam_urodzic_antychrysta_

 3. Małgorzata Z pisze:

  Piekło istnieje

 4. Amarylis pisze:

  Mnie to tylko dziwi, czemu ten odwrócony krzyż jest odrzucany z takim przerażeniem, skoro jego początki są w wierze chrześcijańskiej? Skoro sataniści sobie go pożyczyli, to może pora im go zabrać przez rozpowszechnianie informacji o tym skąd naprawdę się wywodzi a nie powtarzać „strzeżcie się odwróconego krzyża”…???

 5. PRAWDA pisze:

  ZAGROŻENIA DUCHOWE-POMOC DUCHOWA!!!

  1 http://www.krolowa-pokoju.com.pl/newage/index.html
  2 http://zagrozeniaduchowe.pl/
  3 http://adonai.pl/czytelnia/?id=newage
  4 http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/
  5. http://www.youtube.com/watch?v=3KQfFHce3Es
  6. O.Joseph Marie Verlinde – [ okultyzm a chrześcijaństwo ] – świadectwo nawrócenia

  PRAWDA MUSI POZOSTAĆ NIEZAFAŁSZOWANA I ABSOLUTNA I TYLKO ONA ZWYCIĘŻY!!!

 6. AndrzejS pisze:

  Tak to ,niestety bywa.Wszelkie wspólnoty Odnowy,bez kapłana,wymagają na prawdę czujności.
  Obserwowałem takie „ewolucje” grup,powstrzymane przez kapłana,który musiał huknąć pięścią w stół i powiedzieć „dość tego cudaczenia”.
  Zwolennicy „cudaczenia” odeszli,złorzecząc po cichu.
  Potem wspólnota,przynosiła piękne owoce,

  • wobroniewiary pisze:

   Bóg zapłać za wspaniałą odpowiedź. Odnowa – TAK ALE TYLKO Z KAPŁANEM
   JEZUS JEST PANEM!

  • Rada pisze:

   W naszej wspólnocie Odnowy są m.in. osoby wielkiej wiary oraz b. dużej wiary kapłan. Mimo to, niestety, przymyka oko na trzy niepokojące rzeczy:

   – liderka Odnowy nie dość, że pełna próżności i pychy (ne reaguje na nic, co pochodzi od Ducha Świętego), a nawet próby oszukiwania za plecami, to jeszcze czyni masońskie gesty.
   – liderka zapobiega przekazaniu słów od Ducha Świętego, bo „nie taką mamy w Odnowie formę” – jak wiemy, Duch Św., który może tchnąć, gdzie chce i jak chce, zważa rzekomo na jakieś formy wypowiedzi.
   – niektórzy, o zgrozo, podczas modlenia się wspólnie, nakładają ręce na głowę innych – nikt poza kapłanem nie może tego robić!

   • kuzo pisze:

    Slusznie, nikt poza kaplanem nie moze nakladac rak. Bedac w Polsce na urlopie bylam u jezuitow w Lodzi na Mszy o uzdrowienie. W pewnym momencie obcy sobie ludzie mieli so bie wzajemnie nakladac rece na glowe. Odmowilam. Nie jestem pewna, kto i co moglby mi w ten sposob „przekazac”.

 7. Lemon pisze:

  Witam

  Chciałbym się spytać czy poniższy film należy uznać za wiarygodny (pytanie szczególnie do księży), może nawet go znacie. Chodzi o świadectwo pewnego Amerykanina a tytuł filmu to „23 minuty w piekle”. Zamieszczam link

  Pytam ponieważ nie mam pojęcia co to za Kościół (czy w ogóle jest to jakaś religia), na filmie brak jest księży, dużo jest cytatów z biblii w stylu członków sekt itp – ale oczywiście mogę się mylić zatem pytam tu ludzi do których mam zaufanie czyli Was 🙂

  Pozdrawiam

 8. ircia pisze:

  Raczej babtysci,ale tu powinien sie wypowiedziec jakis teolog lub kto ma czas poszperac w Google

 9. ircia pisze:

  Anno,ja tylko tak przypuszczalam,bo w USA z tego co mi sie wydaje to wsrod chrzescijan jest wiekszosc babtystow,z ciekawosci aczkolwiek z duzym dystansem posluchalam,a ze to powiazane z irlandka to juz mi wiecej wiedziec nie trzeba,Nie,ja dziekuje temu gronu ,pozdrawiam 🙂

 10. Olga pisze:

  Chcę podzielić się z Wami filmem, który jest rzekomo przesłaniem od pozaziemskiej cywilizacji na temat tego, czy chcemy żeby się ujawnili:
  (……)
  Życzę Wam wszystkim otwartych umysłów! 😀

  • Maggie pisze:

   Już sie pewnie ujawnili:
   Orgonicie
   na okoloziemskiej orbicie.

  • Rada pisze:

   Zdecyduj się, czy idziesz za Bogiem, czy za diabłem. Nie ma nic pośrodku, pośrodku jest tylko Szatan. Nie istnieją żadne pozaziemskie cywilizacje, żadni kosmici. Tak tłumaczą słudzy Złego, illuminaci-celebryci, że niby istnieją Marsjanie. To było w starożytnych religiach, związanych z kultem diabła. I to, co ludzie czasem dostrzegają, że czyjaś twarz niby się zmienia, to Boży dar rozeznania duchów. W ten sposób Duch Święty wskazuje, że ktoś jest zniewolony lub opętany. Mówię to z własnego doświadczenia, bo na pewien czas Duch Święty udzielił mi tego daru.

   • wobroniewiary pisze:

    A mogłabyś swoje dary zostawić dla siebie, wspólnot i spowiednika?

    O tych rzeczach piszą księża egzorcyści i nie zaczynają od słów
    „mam dar …”
    Bóg działa w ciszy – patrz mistyczka u boku ks.Piotra Glasa. Działa przy nim i z nim i cicho o niej na stronach i w prasie, chociaż znam, ks. Adam jej błogosławi i są w kontakcie, ale nie czynię z tego wpisu na I stronę

    • wobroniewiary pisze:

     Ps. Na twoje pytanie ze spamu
     „A od kiedy to baptyści, ewangelicy, kalwiniści i luteranie to chrześcijanie? ”

     Odpowiadam – więcej pokory. To nie są katolicy ale to są chrześcijanie!
     Tak więc dziś Ty dostaniesz od nas radę: więcej ciszy, pokory i konfesjonału a mnie „darów” bo pisząc kłamiesz a kto jest ojcem kłamstwa?

 11. Paweł pisze:

  Symbol nazywany krzyżem Nerona ma też inne znaczenie,jest widokiem żurawia lecącego po niebie w momencie wybuchu bomby atomowej w Japonii.Hipisi lat 70-tych przyjęli ten znak,jako znak pokoju ruchów pacyfistycznych.wydaje się że kościół katolicki powinien być przychylny temu symbolowi gdyż ruch hipisów traktując ten symbol jako swój znak wierzyli również w Chrystusa i jego przykazania.

  • wobroniewiary pisze:

   Paweł,
   KRZYŻ NERONA – „Krzyż złamany”, „Noga kurza”, „pacyfka”. Okultystyczny symbol propagowany jako amulet ruchów pacyfistycznych. Złamane w dół ramiona krzyża oznaczają upadek chrześcijaństwa.

   Hipisi przejęli okultystyczny znak, jeśli wierzyli w Jezusa Chrystusa to powinni obrać Krzyż jako swój znak. Hipisi to rozwiązłość (sex na każdym kroku), to alkohol, to narkotyki, takie życie jest bardzo dalekie od Boga.

  • eska pisze:

   Paweł, a symbol rogatej dłoni stał się relikwiarzem na 12-tym krestnym chodzie (prawosławnym): http://rafzen.wordpress.com/2012/08/22/cyryl-promotor-judeo-satanizmu/ (kiedyś było więcej źródeł z tymi zdjęciami, teraz już trudno to znaleźć)
   Czy w związku z tym należy i na to patrzeć życzliwie?

 12. Jacek pisze:

  a krzyz z druga czescia pozioma umiejscowiona wyzej oznacza cos? ze dwa, trzy dni temu snil mi sie taki.

 13. David pisze:

  Witam,

  Trafiłem tutaj, bo też śniło mi się coś niezwyczajnego, i szukam odpowiedzi.
  W śnie jadłem jabłko ( czego w życiu nie robię, bo Wąż przecież kusił Ewę jabłkiem).
  Nagle na niebie pojawił się znak, którego nie znam i nie ma w Waszej liście.
  To był znak plus, tylko zakończony pętlami. Czyli coś w stylu krzyżu z czteroma kokardami ( ale belki z równej długości).

  Nie pisałbym o tym, gdybym się nie obudził cały spocony i z trochę krwawiącym nosem.

  Ostatnio prowadzę dosyć proste i spokojne życie i troszczę się o bliskich, wydaję mi się że niczym nie zgrzeszyłem, więc nie wiem czemu dostałem taki przekaz. Byłem u wróżki która wytłumaczyła mi że to oznacza że ktoś zachoruje w mojej rodzinie. Nie wiem co o tym myśleć.

  Czy ktoś zna ten znak?

  • wobroniewiary pisze:

   No to dalej chodź do wróżki i budź się spocony.
   My nie jesteśmy od porad sennikowych!

  • Małgosia pisze:

   I dlatego jabłek nie jadasz bo Ewa Adama skusiła?
   Wybacz ale albo masz nierówno w główce albo jesteś nędznym prowokatorem
   Trzeciej opcji nie ma.
   Guru nasłał w celu kompromitacji strony panie Dawidzie?

   • David pisze:

    To są moje własne zasady i przekonania ( i interpretacje tekstów) , każdy do swojej Wiary powinien podchodzić osobiście. Do takiego podejścia namawia nas też Ojciec święty Franciszek. Poza tym, nie jestem rodowitym Polakiem i moja rodzina pochodzi z innego kraju ( i kontynentu!) więc nie koniecznie mamy takie same podejście do wszystkiego. Jedna z moich filozofii w życiu jest że staram się żyć w sposób prosty i nie oceniać ludzi, ale próbuję ich zrozumieć. Innych od siebie nie uważam za upośledzonych. Także, szanując wolę Chrystusa, chciałbym żeby między nami były tylko szacunek i miłość.

    • wobroniewiary pisze:

     Twoje zasady i przekonania?
     To przeczytaj o śnie św. Piotra jak mu Pan Bóg spuścił wszelkie jadło w tym zwierzęce na płachcie z Nieba i co to oznacza.
     Zacznij od Pisma Świętego.
     Masz co robić przez najbliższe tygodnie.
     A Czechy to nie taki odległy kraj by tam inna mentalność była.
     Bóg z tobą!

   • kasiaJa pisze:

    My znamy jedyny pewny znak – Znak Krzyża Świętego! Coś sobie ubzdurał z tym jabłkiem? Otwórz Stary Testament: Rdz 3,1-24 i przeczytaj uważnie, jest mowa o owocu. Możesz jeść jabłek do woli 😀
    Jeśli jesteś chrześcijaninem, katolikiem to czego szukasz u wróżek? To bałwochwalstwo. Przypomnij sobie pierwsze Przykazanie Boże z Dekalogu.

  • Maggie pisze:

   @David:
   Pierwsza reakcja .. iść do wróżki .. sama za siebie świadczy o stanie duchowym (!). Wyrzucenie z jadłospisu jabłka, rowniez nierozsądne i dziwne. One apple a day keeps doctor away.
   Czy Pan naprawdę jest chrześcijaninem? Słowa: „Wydaje mi sie, ze niczym nie zgrzeszylem” = dobrze, ze tylko (!) Panu sie wydaje (!). Pan Bog widzi, Pan Bog osadzi.

   Czy uważa sie Pan za osobę, ktora otrzymuje … przekazy? (skąd?) Dlaczego, wróżka (!!!) jest osoba godna zaufania i rozwiązywania „zagadek przekazowych”?

   Oburza sie Pan na cietosc w odpowiedzi „idź do wróżki”, a to przecież w lakonicznym skrócie wyjaśnia: co tkwi u źródeł problemów.

   Z błędnej interpretacji wyrosły herezje.
   To co mówi papież tez u Pana jest wykoslawione, a dowodzi tego wizyta u wróżki czy odrzucenie jabłka.
   Każdy ma wolna wole i sam (!) musi wybierać miedzy dobrem a złem. Każdy ma serce, ktore ma sam (!) otwierać przed Bogiem i każdy ma dusze za ktora sam (!) odpowiada, = przed Bozym Sądem nie ma zbiorowej odpowiedzialności, bo nawet w grupie kazdy z osobna będzie rozliczony.

   Podsumowując: tutaj nie oceniamy osoby ale czyn. W myśl tej zasady podzielam stanowisko Admina na temat wróżki.

   Gdziekolwiek sięgają Pana rodowe korzenie, tam rowniez Pismo Swiete ma byc postrzegane tak jak u źródła = w KK. Można inaczej sie ubrać czy jeść, bo tylko tu jest umiar z pewna dowolnościa: tak lubię, takie wskazania czy taki zwyczaj. Slow Pisma Świętego nie możemy „modyfikować” do własnych preferencji, lecz musimy dostosowywać sie do Jego Słów.

   Na WOWIT nie przypadkiem sie trafia (bez względu czy z przychylnym czy z nie przychylnym nastawieniem). Jako inteligentnemu człowiekowi, te wszystkie uwagi jakie WOWIT’owie umieścili, niech sluza jako materiał do przemyśleń, a NIE do jakichkolwiek animozji.

   Jezus jest Panem!

 14. Sylwia pisze:

  David ,jeżeli jesteś wierzący i czytasz Pismo Święte to tam jest grubo napisane na temat wróżek , jasnowidzówitd. Albo się wierzy w Boga albo w wróżki , wiem co mówię ja sięgałam po porady wróżek i jasnowidzów dobre parę lat, nic dobrego to nie przyniosło ! Same problemy , otworzyły mi się oczy jak zły zaczął wychodzić z cienia . Albo wierzysz w Boga albo wróżkom . Swoją drogą zasięganie porad u wróżek to grzech przeciwko 1 Przykazaniu , nie wiem czy o tym wiesz . Poza tym żadna, ale to żadna wróżka nie ma mocy od Pana Boga , tylko od tego złego . Jeżeli jesteś wierzący idź do spowiedzi, to pierwszy krok . Możesz wierzyć w to co piszę albo nie , ale takie są fakty..

  • David pisze:

   Czy możesz mi przekazać jakieś konkretne księgi i rozdziały bo chciałbym uzupełnić moją wiedzę na ten temat bo nie jesteś pierwszą osobą która zwraca mi dziś taką uwagę. Moja wróżka przywołuje aniołów do porady. Nie korzysta z kart. Dziękuję.

   • wobroniewiary pisze:

    Ty chyba kpisz albo naprawdę masz tak zaciemniony umysł.

    Chcesz fragmentów? Google nie gryzą.
    Sam poszukaj ja ci podpowiem:

    1) https://www.google.pl/search?q=Biblia+o+wr%C3%B3%C5%BCbach&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=7DAIVaicJILvUIC-gNAB

    2) Pismo Święte o wróżbach i czarach
    1 Piotr. 4:11(BW)
    11. Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże. Amen.
    A co Słowo Boże(Biblia, Pismo Święte) mówi o wróżbach, wróżbiarstwie:
    3 Moj. 19:26(BW)
    26. Nie będziecie jedli niczego z krwią; nie będziecie wróżyć ani czarować.

    3 Moj. 19:31(BW)
    31. Nie będziecie się zwracać do wywoływaczy duchów ani do wróżbitów. Nie wypytujcie ich, bo staniecie się przez nich nieczystymi; Ja, Pan, jestem Bogiem waszym.
    3 Moj. 20:6(BW)
    6. Kto zaś zwróci się do wywoływaczy duchów i do wróżbitów, by naśladować ich w cudzołóstwie, to zwrócę swoje oblicze przeciwko takiemu i wytracę go spośród jego ludu.
    3 Moj. 20:27(BW)
    27. A jeżeli mężczyzna albo kobieta będą wywoływać duchy lub wróżyć, to poniosą śmierć. Ukamienują ich, krew ich spadnie na nich.
    5 Moj. 18:10- 12 (BW)
    10. Niech nie znajdzie się u ciebie taki, który przeprowadza swego syna czy swoją córkę przez ogień, ani wróżbita, ani wieszczbiarz, ani guślarz, ani czarodziej,
    11. Ani zaklinacz, ani wywoływacz duchów, ani znachor, ani wzywający zmarłych.
    12. Gdyż obrzydliwością dla Pana jest każdy, kto to czyni, i z powodu tych obrzydliwości Pan, Bóg twój, wypędza ich przed tobą.
    5 Moj. 18:14(BW)
    14. Gdyż te narody, które ty wypędzasz, słuchają wieszczbiarzy i wróżbitów, a na to Pan tobie nie pozwolił.
    1 Sam. 15:23
    23.Gdyż nieposłuszeństwo jest takim samym grzechem, jakczary, a krnąbrność, jak bałwochwalstwo i oddawanie czci obrazom. Ponieważ wzgardziłeś rozkazem Pana, więc i On wzgardził tobą i nie będziesz królem.
    1 Sam. 28:3(BW)
    3. Samuel już umarł i cały lud izraelski odbył po nim żałobę, i pochowali go w Ramie, rodzinnym jego mieście. Saul zaśusunął z kraju wywołujących duchy i wróżbitów.
    2 Król. 17:17:20(BW)
    17. Oddawali też na spalenie swoich synów i swoje córki i uprawiali czarodziejstwo i wróżbiarstwo, i całkowicie się zaprzedali, czyniąc to, co złe w oczach Pana i pobudzając Go do gniewu,
    18. Oburzył się więc Pan bardzo na Izraela i odrzucił ich sprzed swego oblicza, tak iż pozostało tylko samo plemię judzkie.
    19. Ale i Judejczycy nie przestrzegali przykazań Pana, Boga swego, a poszli za zwyczajami Izraela, jakie ten wprowadził.
    20. Toteż Pan wzgardził całym rodem Izraela i upokorzył ich, i wydał ich w moc grabieżców, odrzuciwszy ich całkiem od siebie.
    2 Król. 21:6(BW)
    6. Również swego syna oddał na spalenie, uprawiał wróżbiarstwo i czary, ustanowił zażegnywaczy i wróżbitów i wiele złego czynił w oczach Pana, drażniąc Go.
    1Krn 10:13(BR)
    13. Śmierć spotkała Saula dlatego, iż dopuścił się wykroczeń przeciw Jahwe; nie słuchał słów Jahwe. Szukał rady u wróżbitów, którzy wywoływali zmarłych,”
    2 Kron. 33:6(BW)
    6. On nawet swoich synów oddał na spalenie w Dolinie Syna Chinnomowego, oddawał się wróżbiarstwu, czarom i gusłom, ustanowił wywoływaczy duchów i wróżbitów, wiele złego czynił w oczach Pana, drażniąc Go.
    Izaj. 2:6(BW)
    6. Lecz ty porzuciłeś swój lud, dom Jakuba, gdyż pełno jest wśród nich wróżbitów Wschodu i czarowników jak u Filistynów, a z cudzoziemcami zawierają umowy.
    Izaj. 8:19(BW)
    19. A gdy wam będą mówić: Radźcie się wywoływaczy duchów i czarowników, którzy szepcą i mruczą, to powiedzcie: Czy lud nie ma się radzić swojego Boga? Czy ma się radzić umarłych w sprawie żywych?
    Izaj. 44:24-25(BW)
    24. Tak mówi Pan, twój Odkupiciel i twój Stwórca jeszcze w łonie matki: Ja jestem Pan, Stwórca wszystkiego, Ja sam rozciągnąłem niebiosa, sam ugruntowałem ziemię – kto był ze Mną?
    25. Który unicestwiam znaki kuglarzy, a z wróżbitów czynię głupców, odprawiam mędrców z niczym, a ich mądrość zamieniam w głupstwo.
    Jer. 14:14(BW)
    14. A Pan rzekł do mnie: Fałszywie prorokują prorocy w moim imieniu; nie posłałem ich ani nie dałem im poleceń, ani nie mówiłem do nich. Kłamliwe widzenia, marne wieszczby i wymysły swojego serca wam prorokują.

    Jr 14:14(BT)
    14. I rzekł Pan do mnie: Prorocy ci głoszą kłamstwo w moje imię. Nie posłałem ich, nie dawałem poleceń ani nie przemówiłem do nich. Kłamliwe widzenia, zmyślone przepowiednie, urojenia swych serc – oto co wam przepowiadają.
    Jer 27:9(BT)
    9. Wy natomiast nie słuchajcie waszych proroków, waszychwróżbitów, waszych mających senne marzenia, waszychprzepowiadaczy ze znaków ani waszych czarowników, którzy wam mówią: Nie pójdziecie w poddaństwo króla babilońskiego.
    Jer 29:8(BT)
    8. Bo to mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Nie dajcie się wprowadzić w błąd przez waszych proroków, którzy są wśród was, i przez waszych wróżbitów; nie zwracajcie uwagi na wasze sny, jakie śnicie.
    Dan. 1:19-20(BW)
    19. I król rozmawiał z nimi, a nie znalazł się wśród nich wszystkich taki jak Daniel, Ananiasz, Miszael i Azariasz; i tak poszli na służbę do króla.
    20. W każdej zaś sprawie, która wymagała mądrości i rozumienia, o którą pytał ich król, stwierdzał, że przewyższają dziesięciokrotnie wszystkich wróżbitów i magów, którzy byli w całym jego królestwie
    Dan. 2:27-28(BW)
    27. Daniel odpowiedział królowi tymi słowy: Tajemnicy, o którą pyta król, nie mogą wyjawić królowi ani magowie, ani wróżbici, ani czarownicy, ani astrolodzy.
    28. Jest jednak Bóg na niebie, który objawia tajemnice i wyjawia królowi Nebukadnesarowi, co się stanie w przyszłych dniach.
    Dan. 4:4(BW)
    4. I przyszli wróżbici, czarownicy, Chaldejczycy iastrologowie, i opowiedziałem im sen; lecz nie podali mi jego wykładu.
    Dan 4:4(BT)
    4. Zjawili się więc wykładacze snów, wróżbici, Chaldejczycy i astrologowie. Opowiedziałem im sen, ale nie mogli mi podać jego wyjaśnienia.
    Dan. 5:8(BW)
    7. I zawołał król z całej siły, aby wprowadzono wróżbitów, Chaldejczyków i astrologów. Wtedy król odezwał się i rzekł do mędrców babilońskich: Ktokolwiek przeczyta to pismo i poda mi jego wykład, ten będzie ubrany w purpurę, otrzyma złoty łańcuch na szyję i będzie rządził jako trzeci w moim królestwie.
    8. Wtedy weszli wszyscy mędrcy króla, lecz nie mogli odczytać pisma i podać jego wykładu królowi.++
    Zach. 10:2(BW)
    2. Lecz terafy mówią słowa mylne, a wróżbici mają kłamliwe widzenia. Sny, które tłumaczą, są złudne, puste ich słowa pociechy. Dlatego ludzie włóczą się jak trzoda, błąkają się, gdyż nie mają pasterza.
    Zach 13:2(BT)
    2. Wówczas – wyrocznia Pana Zastępów – wyniszczę imiona bożków w kraju, aby już nikt o nich nie wspomniał. I wypędzę z kraju wróżbitów i ducha nieczystego.
    Syr 34:5(BT)
    5. Wróżbiarstwo, przepowiednie z lotu ptaków i marzenia senne są bez wartości, jak urojenia, które tworzy serce rodzącej.”
    Mich 3:7(BR)
    7. Wróżbici okryją się hańbą, wieszczowie będą musieli się wstydzić. Wszyscy bedą zasłaniać swe brody, bo Bóg nie udzieli już żadnej odpowiedzi.”
    Mich. 5:11(BW)
    11. I wytrącę czary z twojej ręki, nie będzie także u ciebie wróżbitów.
    Dz.Ap. 16:16(BW)
    16. A gdyśmy szli na modlitwę, zdarzyło się, że spotkała nas pewna dziewczyna, która miała ducha wieszczego, a która przez swoje wróżby przynosiła wielki zysk panom swoim.
    3 Moj. 20:26(BW)
    26. Będziecie mi więc świętymi, bo Ja jestem święty, Ja, Pan, i oddzieliłem was od innych ludów, abyście byli moimi

   • Sylwia pisze:

    David, widzę że inni mnie już uprzedzili nie miałam kiedy ci odpisać , powiem tylko tyle że żadna wróżka nie rozmawia z Aniołami nie przywołuje raczej to demony ukrywają się pod postacią Aniołów . Adminka już napisała za mnie . Davidzie ja życzę ci dużo siły byś zaniechał porad u wróżki , niestety wiele z nich stosuje tak zwane wabiki . Czyli mówi że rozmawia z Aniołami albo stosuje afirmacje anielskie a prawda jest taka że to zagubiona osoba , zniewolona , która potrzebuje pomocy tak samo jak Ty ! oby te fragmenty Pisma Świętego dały ci do myślenia i proszę zrób coś z tym . Mówię na swoim przykładzie zaczęły się koszmary ,potem poszło dalej , nie chcę opisywać wszystkiego zajęło by to czasu. Musisz sam podjąć decyzje czy chcesz, być dzieckiem Bożym i żyć wolą Bożą ,czy chodzić do tej wróżki i naiwnie wierzyć w to co mówi . Polecam ci na you Tube jest pełno informacji na ten temat między innymi konferencje Ks, Piotra Glasa , mogą ci być pomocne !! jeżeli masz pytania to pisz , jak zdołam to odpowiem . Pozdrawiam .

 15. eska pisze:

  Ja w temacie rozmowy Davida i Adminki. W właściwie bardziej w temacie odpowiedzi Adminki skierowanych do Davida. Po pierwsze David napisał, że pochodzi z innego kraju i kontynentu, więc nie wiem, dlaczego uznałaś, że akurat z Czech – może po adresie mailowym, ale to jeszcze nie dowód pochodzenia. Niech by jednak nawet pochodzil z Czech – to niniejszym informuję, że urodziłam się w Czechach i parę lat tam spędziłam – i jest to kraj o zupełnie odmiennej mentalności, a położenie blisko Polski nie ma tu nic do rzeczy. Jest to kraj w większosci ateistyczny, gdzie ludzie wierzący stanowią rzadkość, a wiara niekoniecznie jest tak pogłębiona, jak w Polsce. Ja sama po przeprowadzce do Polski miałam dość nikłą wiedzę religijną. I bardzo długo nie udało mi się jej pogłębić, bo każdy, kogo w Polsce napotkałam, traktował mnie jak matoła i sugerował dokształcenie się z podstaw kazując wyższość, zamiast zacząć od uprzejmego odniesienia się do treści pytania, choćby nie najmądrzejszego. Co niniejszym czyni także Adminka zaczynając od ironicznego komentarza z godziny 9:44, dokładając swoje pełne wyższości „trzy grosze” w kolejnych komentarzach. I wkażdym komentarzu sarkazm. Z zapytań Davida wynika brak wiedzy, ale też chęć jej pogłębienia – i po to tu trafił. Nie widzę w jego postach najmniejszej próby prowokacji, a tylko nieświadomość i – jak napisała Maggie – błędną interpretację. Uważam, ze tekstami typu „chyba kpisz albo masz zaciemniony umysł” Adminka się chyba zagalopowała. Właśnie przez takie wypowiedzi ludzi względem mnie moja droga do Pana Boga trwała tak długo! A wystarczyło udzielić informacji.
  Ja w swojej drodze także otrzymywałam dobre rady, aby „poczytać Pismo”. Tylko, że to dla poczętkującego nie takie łatwe – jest to jak by nie było gruba lektura, obfitująca we fragmenty jak opisy historyczne lub drzewa genealogiczne, przez które trudno przebrnąć, a które niewiele wnoszą do tego, czego człowiek akurat potrzebuje się dowiedzieć. Ja sama podchodziłam do Pisma wielokrotnie – raz próbowałam czytać od początku, innym razem tam, gdzie się otworzy. Ciężko było. Dlatego przyznam, że komentarz o treści „Zacznij od Pisma Świętego. Masz co robić przez najbliższe tygodnie.” wywołał u mnie uczucia i wspomnienia zdecydowanie nieprzyjemne. To się dobrze mówi osobie, która od dzieciństwa była w tym wychowana i miała taką pomoc. W imieniu Davida dziękuję Admince, że jednak na jego kolejną uprzejmą i grzeczną prośbę o wskazanie stosownych fragmentów Pisma zechciała to uczynić.

  A Tobie, Davidzie, życzę wytrwałości i siły w szukaniu Prawdy. Przychylam się do zdania Adminki oraz pozostałych osób w kwestii wróżki jako ogromnego zagrożenia. Ale stanowczo odcinam się od formy, w jakiej zostałeś o tym poinformowany.

  • Maggie pisze:

   Eska: to nie kpina czy okazywanie wyzszosci ALE zniecierpliwienie widzę w odpowiedzi jaka David uzyskał. Czy zwróciłas uwagę na to, ze on sie trzyma wróżki jak dziecko spódnicy mamy?
   Możliwe, ze dopiero trafił na WOWIT i dla niego to o czym tu sie trąbi … jest nowością i nie wszystko zdołał przestudiowac, jako ze jest mnóstwo wpisów i tematów.

   Zawsze uważałam, ze jeśli ktos pyta, to o ile nie jest to prowokacja, to znaczy, ze czegoś nie wie, … albo boi sie cos twierdzić i metoda jezuicka używa pytania. (Znana forma jest odpowiedz pytaniem na pytanie – bo w komunie czy w czasie stanu wojennego taka była bezpieczna).

   Są rożne metody wstrząśnięcia osoba zahipnotyzowana (np przez wróżke) i cos co jednemu wydaje sie niestosowne/szokujące, inny moze widzieć, ze to po tzw kumpelsko-kolezensku.

   Czechy są na tym samym kontynencie, wiec nie o ten kraj chodzi, a jedynie e-mail byl wysłany z tego kraju. Ruchy „reformacyjne” miały tam trochę inny wymiar niż u nas.
   Nikt Czechów tu nie dyskryminuje ani nikogo innego, a David, na swój sposób (!), odcina sie od krajowcow i ich kultury, wsród których żyje.

   Prawda jest i to bezsprzeczna, ze błędne interpretacje zaprowadziły na manowce (nie tylko w sprawach wiary!) i to na przestrzeni wieków i w rożnych szerokosciach geograficznych. Inna sprawa jest celowe szerzenie takich interpretacji, a inna one same w sobie jeśli pochłaniają kogoś.

   • Maggie pisze:

    O jednym tez musimy pamiętać, ze często wychodzimy do kogoś z chlebem, a ktos odplaca kamieniem.
    Chyba zwróciłas uwagę na to jak wokół atakuje sie WOWIT i Adminow? Dlatego niech Cię nie dziwi taka a nie inna reakcja. Prawdę mówiąc buzki (których nie umie robić) towarzyszyły w odpowiedzi Davidowi, tak ze przez graficzny wyraz: nie wygladaja one aż tak marsowo, jak to odczulas. Na końcu zaś, otrzymał spora listę do „zweryfikowania”.

    Miejmy nadzieje, ze David porzuci doradztwo wróżki i przestanie wierzyć w swoje symboliczne sny jako objawienia, ktore trzeba „odczytac”.

  • wobroniewiary pisze:

   Przepraszam, że tak wyszło, wy nie widzicie od kuchni tego co ja.
   To czysta prowokacja dlatego zasłużyła na taką a nie inna odpowiedź
   Szukanie haka na nas po „wpisie o spowiedzi” Dawid przeholował 😀

   Nie uważam się za wyższą, wszechwiedzącą, przykład jak tłumaczymy wszystko Jackowi.
   Różnica- Jacek chce zerwać z okultyzmem i się nawraca (choć wiele błędów popełnia) a Dawid- no cóż….
   Choćbyś Esko kochana mieszkała nie w Czechach a na Grenlandii to nie jest to powód do niejedzenia jabłek dlatego, że Ewa skusiła nim Adama…
   A świadkowie Jehowi kaszanki nie jadają – i nie ze względów geograficznych 😀

   • Maggie pisze:

    @Wobroniewiary: całe życie sie uczymy. Właśnie „komponowalam” o chlebie i kamieniu kiedy ukazał sie wpis o spojrzeniu od kuchni. Więc kulinarne sie zgadzamy.
    Staram sie jeść jabłko rano i przed snem.

    • wobroniewiary pisze:

     Dziś rozmawiałam z o. J. Witko. Najważniejsze to czuć pokój w sercu a drugie to to, co pisałam o ziołach jeśli o kuchni mowa.

     O. Józef ma na wyjazdach i poleca zioła czystek i moringę.

     A co do ziół o. Grzegorza Sroki, przed którymi ostrzega ks. Posacki, wszystko możliwe, że są energetyzowane wahadełkiem jak i zioła o. Klimuszko.
     On ich nie zna i nie poleca. Ma te, o których robiłam wpis (czystek, moringa). I te są błogosławione dłońmi kapłana w Imię Jezusa (żadnych wahadełek)

 16. Jerzy pisze:

  Każdy blog, im bardziej starający się być świętym, tym bardziej narażony jest na prowokacje. To zrozumiałe. Ale to nie zwalnia piszących odpowiedzi i komentarze od miłości. Co to praktycznie oznacza? Że nie wolno stukać w klawiaturę jeśli piszący nie kieruje się miłością. Śledząc pierwszy raz po 24 godz. korespondencję z Davidem łatwo dostrzec u kogo miłość wyprzedzała czyn, a u kogo wpis wyprzedził miłość. Bóg jest Miłością, a my Jego dziećmi. Tak jak On: najpierw miłość potem czyn, nie odwrotnie. Dzieło stwórcze Boga powstało z Miłości i dlatego tak nas zachwyca swoim pięknem. A teraz przeczytajcie proszę jeszcze raz całą korespondencję z Davidem. Wcale w niej nie chodziło o konkretnego prowokatora Davida, ale o Was, którzy wkładając wiele wysiłku w prowadzenie tego bloga i pisanie na nim odpowiedzi swoją miłością czasami nie nadążacie za czynami. To był egzamin z miłości.

  • Jerzy pisze:

   Ps: Nie jestem świętym. Ja też każdego dnia na takim egzaminie staję przed Panem.
   Króluj nam Chryste!

   • Sylwia pisze:

    Jerzy po tym co Adminka napisała teraz wiem że to czysta prowokacja , ale masz rację też i egzamin i próba dla nas wszystkich 🙂
    Dobrze że są tacy co chcą w jakiś sposób pomóc, choć nie zawsze druga strona chce tej pomocy ..

   • Maggie pisze:

    @Jerzy: Zawsze i wszędzie!
    Jerzy, wiem, ze masz dobre intencje, ale Adminka przeprosila, ze tak to wyglada i podała powód/dlaczego. Ile wpisów kończy „życie” w spamie to pewnie trudno zliczyć, ale są one przeglądane lecz nie przez nas tu piszących – chyba teraz, jako osoba prowadząca stronę/blog, nie bedziesz miał zastrzeżeń.
    Dlaczego strofowac tego kto przeprosił ?

    Króluj nam Chryste!

   • Admin pisze:

    @Maggie
    Folder spamu na naszej stronie to olbrzymie wysypisko różnego śmiecia, np. coś takiego
    fragment:

    ” …my, ezoterycy, okultyści, gnostycy, będziemy wspierać nawet tzw. „chrześcijaństwo biblijne” które bardzo krytykuje Watykan i papieża. Wszak cel uświęca środki. ”

    Dodam że autor zacytowanych słów również broni i gorąco popiera owego blogera, upubliczniającego swoją spowiedź, a na swoim blogu bardzo ale to bardzo ohydnie atakuje Kościół i papieża

 17. David pisze:

  Witam,

  Nie chciałem budzić ani kótni ani kontrowersji na forum choć cieszę się że ze skromnego postu powstała okazja do medytacji i dyskusji. Postaram się pogłębić Skazówki jakie mi daliście w odpowiedziach kiedy będę miał trochę wolnego czasu (bo tego ciągle brakuje…) i się zastanowić nad sobą, choć zawsze będę też starał się działać zgodnie z moją życiową filozofią ( która jest zgodna z moją Wiarą a nie przeciwna) , że nasze czyny jeśli są uczciwe i dobrze rozważone i udokumentowane nie mogą być z natury złe a każdy powinien trochę eksperymentować ze swoją Wiarą z szacunkiem do innych i z szacunkiem do Boga ( Bóg czyta w naszych sercach i wie czy dążymy do Dobra czy do zła).

  • eska pisze:

   David, doceniam Twoją chęć pogłębiania wiary i wiedzy. Co do eksperymentowania – to też eksperymentowałam, a że nie wszystko wiedziałam i byłam nieświadoma, to „w dobrej wierze” wdepnęłam w kilka zagrożen i problemów. Dlatego odpowiem cytatem (choć nie pamiętam autora): „Ucz się na cudzych błędach – nie wystarczy Ci życia, abyś wszystkie popełnił sam.” 🙂 Ta strona to jest kopalnia wiedzy i świadectw osób, które musiały się zmierzyć z problemami po swoim eksperymentowaniu – na pewno dużo się tutaj dowiesz. Trzymaj się, jak sam powiedziałeś, szacunku do Boga (i ludzi) oraz Jego Słowa zawartego w Piśmie Świętym.

   Do uwag osób odnośnie mojego poprzedniego posta także chętnie się odniosę, ale dziś już nie mam warunków, aby to zrobić na spokojnie – obowiązki wzywają. Postaram się jutro.

 18. Rycerz Jezusa pisze:

  Wielkim niebezpieczeństwem w obecnych czasach, to często pojawiające się znaki okultystyczne które nieświadomie możemy kupić w sklepach handlujących ciuchami na terenie hipermarketów.
  Tą ukrytą symbolikę możemy odnalezć w nadrukach na koszulkach oraz biżuterii. Często są to zdjęcia pięknych plaż z palmami, jednak światło jest na nich przytłumione a kolory, wchodzą w szarość. Wszystkie zdjęcia wykonane są w póznych godzinach popołudniowych a cienie obiektów
  kierują się w stronę południa. Biżuteria zawiera znaki okultystyczne nieskończoności oraz węży. Można jednoznacznie stwierdzić że ktoś celowo działa na naszą podświadomość i próbuje przekazać nam że obecne czasy się kończą a nadchodzą nowe ………..CIEMNOŚĆ !!!!!
  W tej sytuacji musimy się jednoczyć w modlitwie do PANA BOGA i walce przeciwko złu. Niech JEZUS CHRYSTUS I MATKA BOSKA mają nas w opiece.

 19. Jac pisze:

  znak okultystyczny : krzyż z kokardką (pokazany na waszej stronie wowit). Zdaje się,że nazywaja go „ank” ?. Na stronie internetowej parafii sw Tadeusza Judy w Rumi jest zdjęcie Najświętszego Sakramentu w tym właśnie krzyżu i zaproszenie na daorację (wystarczy wpisać na tamtej stronie : adoracja Najświętszego Sakramentu i wyskoczy min to zdjęcie). Zastanawia mnie kto tam sieje konkol.

  • MarcinB pisze:

   Zdjęcie przedstawia Monstrancję. Nazywanie jej Anch to jest bluźnierstwo ten krzyż nie jest tym o którym się mówi czyli Anch. Anch ma proste linie nie jest rozszerzony na końcach. Potwierdziłem to u Braci Zakonnych.JAK MOŻNA ZAMIEŚCIĆ MONSTRANCJE I OPISAĆ JA ZE TO SYMBOL POGAŃSTWA LUDZIE!!!!

   • Andrzej pisze:

    To zdjęcie przedstawia monstrancję – prawda.
    To zdjęcie przedstawia monstrancję w kształcie Klucza Nilu – PRAWDA.
    Nazwanie Klucza Nilu Kluczem Nilu jest bluźnierstwem – FAŁSZ.

    Śmieszne jest Pańskie oburzenie, ponieważ ewidentnie bliżej nieokreśleni „Bracia Zakonni” Pana oszukali. Podobnie jak w krzyżu, nie ma żadnej różnicy czy ramiona się rozszerzają, czy nie. Krzyż jest krzyżem niezależnie od tego, czy jest krucyfiksem czy krzyżem maltańskim. Podobnie Klucz Nilu ma różne wersje graficzne (https://pl.wikipedia.org/wiki/Anch#/media/File:Ankh.svg). Co do zdjęcia – przedstawia ono Klucz Nilu adorowany we Wspólnotach Jerozolimskich, np. w Warszawie. Napisałem kiedyś w tej sprawie na skrzynkę Episkopatu, ale widać nie przejmują się tą profancją, ponieważ nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

    Panie Marcinie, co powiedziałby Pan na monstrancję w kształcie pentagramu albo swastyki? To nie byłby pentagram? To nie byłaby swastyka?

    • Marcin pisze:

     Nie przejmują się bo to jest bzdura. To jest rozmijanie się na drobne. Doszukiwanie się czegoś czego nie ma. Ta monstrancja ma podstawę stożkową jak i rozszerzające się ramiona, a nie proste jak opisywany przez Pana klucz krzyż. Oczywiście ludzie maja coś takiego, że zawsze zwęszą coś co nie jest tym czym by chcieli by było. Proszę udać się do Wspólnot na adoracje i przekonać się osobiście, jak i porozmawiać z Braćmi czy Siostrami na ten temat.

    • Maggie pisze:

     Panie Marcinie, pisał tu pan 7 Stycznia 2018 roku ❗️i takie ❓to dla Pana ważne, by wprowadzać w błąd😳⁉️ Przecież to definitywnie jest profanacja, przez tego typu stylizowanie tej MONSTRANCJI , niby to w artystyczny sposób, a inspirowany paskudztwem.

     Pracowałam ponad 4-ry lata, w dwóch firmach jubilerskich (fabryce), gdzie ze złota lub bardziej masowo ze srebra robiono m.in. wisiorki itp biżuterię – i WŁAŚNIE też ten symbol , nazwijmy go „płodności” (oczywiście nie wypełniony kołem)… a ja 😱nie miałam przez dłuższy czas pojęcia co to „to” (tylko przypadkowo zostałam uświadomiona i szczęka mi opadła z wrażenia).
     Może być, że i projektant nie zdawał sobie sprawy z tego co stworzył, a może podsunął ktoś z „frakcji” celującej w symbolistyce, tj z kielnią i we fartuszku.
     Ludzie owczym pędem, bezmyślnie, przyjmują wiele, zwłaszcza, że multi-kulti ma być 😳😱 braterskim „wzajemnym wzbogacaniem się”. Znam to z autopsji, więc jeżeli Pan nie handluje tego rodzaju „produkcją”, to przynajmniej niech Pan zamilknie w tej materii.

     W sklepach z dewocjonaliami można znaleźć różne „kukułki” – np oddałam w prowadzonym przy kościele przez pobożne Filipinki, kupiony pospiesznie 10-tek różańca (taki na palec) gdzie 😱na krzyżu, w cierniowej koronie była Maryja. Powiedziałam im, że Maryja NIE NA ale U STÓP KRZYŻA i z przebitym sercem i że to profanacja taka „podróbka”. Były zdziwione .. Ktoś produkuje .. a myślenie i spostrzegawczość 😢nadal ma wielką przyszłość.
     Wspólnoty nie są autorytetami w tej materii …. chyba lepiej zapytać ks.egzorcystę.

    • Maggie pisze:

     @Marcin, poprzednio wpisany jako @MarcinB:
     Akurat przy Litanii do Św.Józefa na YouTube, wyskoczyła ta nauka, a jest ona na temat wspólnot i zwiedzenia i to ‼️mówi ks.egzorcysta, proszę wysłuchać bez unoszenia się gniewem czy pychą … bo wszyscy się uczymy całe życie, również na błędach. Niech Maryja prowadzi 🙏🏻❣️

 20. Jac pisze:

  I dalej np: kościół św Boboli w Gdyni (Obłuże leśne) nad ołtarzem jest wielki krzyż na którym wisi czarna upiorna figura(niby przedstawiająca Pana Jezusa) z (jakby) szponami .Nie jestem
  jedyny,który patrząc na to,czuje się nieswojo (można w necie tę figurę zobaczyć na stronie parafii)
  Następnie np w kaplicy wieczystej adoracji u Oblatów w Gdańsku Głównym ,nad ołtarzem jest umieszczony trójkąt z okiem w środku i z wychodzącymi promieniami z każdego ramienia tego trójkąta(np taki masoński znak widnieje na banknocie jednodolarowym,Został umieszczony za rządów koszernego masona tj: prezydenta Roosvelta vel Rosefeld). Podobny symbol zauważyłem w wielu kościołach nie tylko na pomorzu,ale i np w Częstochowie , Ojców (drewniany zabytkowy kościółek)…. itd. Ks prof Andrzej Zwoliński np w książce „Polskie ścieżki masonerii” nie pozostawia złudzeń co do tego czyje są to znaki. Przyznam się,iż słabo znam Biblię,ale o ile pamiętam,to w jakimś momencie Apokalipsy pisze ,iż jeżeli zauważymy obrzydliwośc na ołtarzach,to będzie oznaczało,iż nadchodzi koniec.
  Ps tak mnie naszło,iż dobrze by było,abym poradził się Pana Boga odnośnie mojej dalszej drogi życiowej poprzez Szanownego ks Adama Skwarczyńskiego. Ale jak miałbym to zrobić i kimże ja jestem,aby mnie mogła spotkać taka promocja?

 21. marian pisze:

  Witam! Mam pytanie ,jakie odnosic sie do obrazow Sw na ktorych sa przemycane znaki szatanistyczne lub masonskie. Sa to np. :palce ulozone tak ze widac trzy szostki, lub wskazujacy i maly ze widac „rogi” itp. Wiem ze nie modle sie do obrazu , ale jakos leoiej mi sie modlic jak widze np. P. Jezusa.Znajomy kupil dom w ktorym wrozono z kart i egzorcysta kazal spalic dwa obrazy sw.

 22. marian pisze:

  Bardz dziekuje za rade . Pozdrawiam. Z Panem Bogiem.

  • wobroniewiary pisze:

   🙂
   Wtedy masz pewność, że to od Boga. Taki ksiądz działa w imieniu Kościoła i Jezusa Chrystusa. Jeden powie „daj poświęcę i po problemie” i tak będzie, a drugi powie – przynieś, spalimy – i też będzie dobrze.
   Mnie osobiście taki obraz by przeszkadzał w skupieniu…. ale zachowałabym posłuszeństwo księdzu egzorcyście. Widzę na własne oczy, ile owoców przynosi święte posłuszeństwo, zwłaszcza słuchanie egzorcysty, bo kto lepiej jak on zna się na walce z diabłem

   Ale piszesz prawdę o tych manipulacjach na obrazach, choćby symbol ŚDM, tam jest cały krzyż ale tak zmanipulowano, że niby wygląda na …odwrócone Tau

 23. Teresa pisze:

  A ja uczulam na dokładne obejrzenie kupowanych ubrań w Lidlu , chciałam kupić bluzkę córce
  i w ostatniej chwili zauważyłam we wzorku krzyż Nerona. pacyfka,kurza noga .

 24. robb pisze:

  Faktycznie symbol ŚDM to odwrócona litera taf czy tau ale krzyż odwrócony.Okropne.

  • wobroniewiary pisze:

   Nie, tam jest cały krzyż, tylko zasłonięty
   Masz i zobacz, że jest cały krzyż który stanowi podstawę do manipulacji

   http://www.krakow2016.com/logo-sdm

  • Maggie pisze:

   @robb: jak widzisz to dowód jak bardzo pochopnie można coś/kogoś osądzić. Uważaj na osobę, która podsunęła Tobie pseudo-symbolikę.
   Wobroniewiary podaje dokładną analizę tego znaku – myślę, że już zdążyłeś wejść na podany tzw link.
   Ostrożność nigdy nie zawadzi, zwłaszcza w naszych czasach, ale: dochodzenia należy zacząć od pytania, nie zaś od stwierdzenia.

   • Maggie pisze:

    Pracowałam (po czasie widzę, że dobrze iż krótko) w sporej firmie jubilerskiej i nie miałam pojęcia, że ichnie wisiorki, zapinki, kolczyki etc, to … symbole okultystyczne, lecz uznawałam za dopuszczalne jako … wielokulturowe. Rozprowadzane były one masowo ale również na indywidualne zlecenia, jako niezależne lub elementy/kompozycje biżuterii – w droższej i tańszej wersji.
    Moje komentarze głównie dotyczyły kolczyków=krzyżyków: że w moim kraju/kulurze krzyż wsadza się w grób, a nie w ucho…

 25. marian pisze:

  Witam! Moze nie w temacie ale chce sobie kupic Katechizm KK. Prosze o rade jaki rocznik ,wydanie. Z gory dziekuje.Z Bogiem

 26. marian pisze:

  Wlasnie nad nim sie zastanawialem. Dzieki ,zamawiam. Z Bogiem. (fajnie ze jestescie)

 27. Monia pisze:

  A jak to jest z ręką Fatimy tzw Chamsa? Czytałam, że to symbol żydowski i arabski ale i w chrześcijaństwie uznawany za uniesioną rękę Boga. Oko wpisane w rękę to symbol Trójcy Świętej. Czy to prawda?

  • Maggie pisze:

   Oko wpisane w rękę?!? – nie tak uczono mnie na lekcjach religii. Nie podoba mi się połączenie jako symbol żydowsko-„arabski”, bo chyba to coś pachnie jak z islamu (Koran napisany był przez Żyda) – a może i ja się czegoś nauczę?

 28. marian pisze:

  Witam! mam pytanie,ogladalem niedawno film nakrecony prywatnie z wyjazdu do jednego z krajow misyjnych Afryki. Jego trescia bylo przedstawienie sytuacji w tym kraju i prac misji. Wszystko ok, ale na poczatku ukazal sie wielki napis „ILUMINATI”. Czy moglby ktos wyjasnic jak to rozumiec? Z gory dziekuje. Z Panem Bogiem . Marian

  • Maggie pisze:

   Nie myślę, że ktoś może dać taką odpowiedź … Widziałeś prywatną produkcję i z miejsca nie zapytałeś, szkoda.
   Nikt nie będzie spekulować. Znasz to towarzystwo, to pytaj tam gdzie wyświetlali.

   • marian pisze:

    Piszesz aby zapytac: wygladaloby to tak jakby szeregowy zapytal wyzszego dowodce czy czasem nie wspolpracuje z wrogiem.

 29. marian pisze:

  Chodzi mi o to czy mozna przyjac przez ten „tytul” ze sa powiazani w jakims stopniu z iluminatami.

  • Maggie pisze:

   Jest taka możliwość i prawdopodobieństwo.

   Jeśli chodzi o tych przemyślnie zorganizowanych: Ostatnimi czasy uchylają ciut „rąbka tajemnicy” przedstawiając siebie np jako animatorzy, charyzmatyczni sponsorzy itp itd. – chyba nie ma kąta świata, gdzie by czegoś nie tykali. Są niebezpieczni i podstępni, dobrze ustosunkowani i na różnych poziomach piramidy, symulującej jakby drabinę Jakubową. Szkoda ich inteligencji, którą ciemność przysłoniła na Pana Boga: bo czy bliska czy daleka, wieczność czeka na człowieka …

   Jezus jest Panem!

   • Maggie pisze:

    Obrazowo o influencji: wierne,psie posłuszeństwo uzyskuje się, gdy tresuje się przy pomocy dobrego kąska, a czasem kija, w zależności od użyteczności/przydatności.

 30. Kolegazpytaniem pisze:

  Szczęść Boże! Jako małe dziecko nieświadomie nosilem krzyż z kokardką. Ostatnio odnalazłem ten symbol u siebie w domu i tu mam pytanie: Co należy z nim zrobić? Wyrzucić do smieci, próbować samemu zniszczyć, czy gdzieś zanieść? Czy może przejeżdżając obok rzeki wyrzucić to właśnie tam? Nie chce żeby to znalazł jakiś inny nieświadomy zagrożenia człowiek.

 31. Teresa pisze:

  Proszę zwracać uwagę przy zakupie obuwia , co bywa na podeszwie

 32. Marian pisze:

  Witam ! Chcialbym zasiegnac rady co myslec o takiej sprawie: sa w moim dekanacie dwa koscioly w ktorych na bokach lawek sa wyciete krzyze odwrocone.Sa to koscioly nowe, budowane ok. 20 lat temu. Nie wiem czy to niewiedza ksiedza czy celowosc w co trudno mi uwierzyc. I jeszcze jedno ; czy lalki LOL sa bezpieczne dla dziecka [mnie osobiscie sie nie podobaja nie sa mile i ladne a wrecz brzydkie] A przy okazji Blogoslawionych Swiat Bozego Narodzenia. Z Panem Bogiem! Marian

 33. Krystyna pisze:

  Szczęść Boże! Mam pytanie: jak zniszczyć amulet z jakiegoś metalu? Wiem, że np. książki czy maski z drewna są palone, ale co zrobić z czymś ze stopu metalu? Znalazłam taki amulet w domu mojego chłopaka i bardzo chciałabym, by to zostało zniszczona.

 34. Marian pisze:

  Szczesc Boze! Znajoma nosi w uchu kolczyk ktory ma dzialac przeciw migrenie czy to normalne, czy to nie magia ?

 35. Helena pisze:

  A co ze znakiem nieskończoności ? Nie jest to zły znak ?_ Nie chodzi o krzyżu z podwójnymi ramionami na nieskończoności) ale samym znaku 8

 36. Marian pisze:

  Szczesc Boze ! Mam takie zapytanie ,czy ktos mogłby powiedziec cos na temat ‚ ASMR’ , czy to jest bezpieczne , zwłaszcza dla młodych i dzieci. ( Mnie zapaliła sie czerwona lampka)

   • Ann pisze:

    Ludzie, którzy doświadczyli zjawiska ASMR, powołują się na różne bodźce, jakie stały się dla nich wyzwalaczami. Na portalu YouTube znajdują się tysiące filmów[7], w których wyzwalaczem ASMR są łagodnie wypowiadane zdania, szepty oraz przeróżne dźwięki jak np. skrobanie, szuranie, dźwięk suszarki do włosów, dźwięk nożyczek fryzjerskich itp. Ponadto wyzwalaczem może być delikatne muśnięcie np. karku lub sam bodziec wizualny w postaci np. masażu karku. Najczęściej jednak do zjawiska ASMR dochodzi w przypadku połączenia ze sobą co najmniej 2 bodźców np. wizualnego i słuchowego. Wywołanie ASMR stało się możliwe zdalnie, głównie dzięki filmom nagranym z użyciem technologii nagrywania binauralnego[potrzebny przypis].

    Raczej nie, moze prowadzic dalej czyli do uzaleznienia od masturbacji ..

    • Ann pisze:

     Jeśli jesteś zafascynowana ezoteryką, to w społeczności ASMR odnajdziesz wiele kanałów nawiązujących do tej tematyki.!!!!!

     Badania dowiodły, że oglądanie lub słuchanie materiałów ASMR skutecznie obniża puls i wycisza. Mogą być więc pomocne w przypadku ataku paniki, niepokoju.
     ASMR może pomóc w nauce medytacji.!!!!!!!

     Doswiadczylam tego w przedszkolu i u fryzjera..rzeczywiscie uspokaja..mozna to przyrownac do takiej sytuacji jak spoczynek w Duchu Swietym..tzn nie czuje sie ciala ,odczuwa sie lekkosc,pokoj i chce sie tego wiecej i wiecej..czyli uzaleznia sie od tego stanu…ale ze spoczynkiem i Bogiem to nie ma nic wspolnego ..wiele osob znajduje ten stan w jodze czy innych cwiczeniach czy doswiadczeniach…
     U mnie to sie zaczelo gdy kolezanka z tylu za mna zaczela.bawic sie moimi wlosami,odczulam mrowienie po calych plecach glowie i odplynelam..bylo mi tak dobrze,lekko ze chcialam zeby zawsze mi tak zostalo…

     Dziwne to jeet niby nie zw z seksem, nieczystoscia ale wprowadza cialo w dziwny stan…
     Mysle ze szczegolnie zagrozone sa dzieci w wieku przedszkolynm oraz 1-4 klasa podst

 37. Ann pisze:

  Diabel sie wkradl w tekst!
  Ten stan moze prowadzic do dalszych uzaleznien!!!
  Chociac ci od medytacji zaprzeczaja!!! Twierdza odwrotnie.

 38. Ann pisze:

  Jesli chcesz Ewo to wpusc jako przestroge a jei nie to wywal, ciekawy temat nie wiedzialam, ze tak sie to nazywalo a czesto tego doswiadczalam u fryzjera… Ie moglam opanowac sennosci przy czesaniu ale ja bylam nieswiadoma a oni sie swiadomoe wprowadzaja w stan upojenia…

  • Ann pisze:

   Asmr kids…

   Co ludzie nie wymysla..oto wspolczesni szamani 😉
   Wprowadzaja w trans
   Lepiej o tym trabic i przestrzegac. W Polsce tez juz dzialaja przez youtube

 39. gosc pisze:

  Dobrze, ze adminka puściła

 40. Marian pisze:

  Dzieki za puszczenie mojego tekstu , a juz sie bałem ze zostałem ocenzurowany. Tak , to czysta magia i ezoteryka lub podobnie działa jak joga . Trzeba ostrzegać bo jest niesamowity atak na dzieci i młodzież. A rodzice czesto nieswiadomi .Z Panem Bogiem !

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s