Myśli Św. Pio

Za stroną adonai

Codzienna krótka modlitwa:

Przeszłość moją, o Panie, polecam Twemu miłosierdziu.

Teraźniejszość moją polecam Twojej miłości.

A moją przyszłość oddaję w ręce Twojej Opatrzności

A na podstronach  myśli na każdy dzień zapisane miesięcznie:

Reklama

14 odpowiedzi na „Myśli Św. Pio

 1. Małgorzata Z pisze:

  Nowenna do Świętego Ojca Pio z Pietrelciny

  DZIEŃ 1
  Umiłowany Ojcze Pio, posiadłeś znaki Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa na swoim ciele.Stygmaty te nosiłeś za nas wszystkich, doświadczając zarówno fizycznego jak i duchowego cierpienia przeszywającego Twoją duszę i ciało.
  Błagamy Cię, módl się za nami, abyśmy byli w stanie przyjmować i w pokorze znosić małe i duże Krzyże cierpienia tu, na ziemi oraz polecać je Bogu, aby poprzez nie przygotował dla nas miejsce w Życiu Wiecznym.
  „ Przygotuj się na godne przyjęcie cierpień, jakie Jezus zsyła na Ciebie. Jezus nie pozwoli Ci smucić się i przyjdzie do Ciebie, aby ukoić Twą duszę wieloma łaskami.” Ojciec Pio.

  Koronka do Najświętszego Serca Pana Jezusa wg Św. O. Pio

  DZIEŃ 2

  Błogosławiony Ojcze Pio, razem z Naszym Panem Jezusem Chrystusem będziemy w stanie przeciwstawić się pokusom szatana. Cierpiałeś męki i dręczenie demonów piekielnych, które chciały, abyś porzucił swoją Drogę do Świętości. Błagamy Cię, módl się za nami, abyśmy z Twoją pomocą i z pomocą całego Królestwa Niebieskiego byli w stanie znależć moc do porzucenia grzechu oraz wytrwałości w wierze aż do godziny śmierci naszej.
  „ Bądź odważny i nie obawiaj się ataków szatana. Zapamiętaj, iż jest to zdrowy znak, gdy szatan krzyczy i miota się wokół Twojego sumienia. To znaczy, że nie ma on dostępu do wnętrza Twojej woli.” Ojciec Pio.

  Koronka do Najświętszego Serca Pana Jezusa wg Św. O. Pio

  DZIEŃ 3

  Prawy Ojcze Pio, kochasz bardzo naszą Najświętszą Matkę, która codziennie obdarzała Cię łaskami i pociechami. Błagamy Cię, módl się za nami do Najświętszej Matki. Przekaż w jej ręce szczery żal za nasze grzechy i modlitwy o poprawę, aby, jak w Kanie Galilejskiej jej Syn powiedział ”tak” do Matki oraz żeby imię nasze zostało wpisane do Księgi Życia Wiecznego.
  „Maryja jest jak Gwiazda, która rozświetla nasze ścieżki i to Ona pokaże Ci bezpieczną drogę do Ojca Niebieskiego. Ona będzie kotwicą, do której przylgniesz w godzinie zwatpienia” Ojciec Pio.

  Koronka do Najświętszego Serca Pana Jezusa wg Św. O. Pio

  DZIEŃ 4

  Nieskalany Ojcze Pio, kochałeś swojego Anioła Stróża, który służył Ci wiernie jako przewodnik, obrońca i posłannik. Anioł Stróż przekazywał Tobie modlitwy Twoich duchowych dzieci. Błagamy Cię, módl się za nami, abyśmy nauczyli się słuchać naszego Anioła Stróża, który zawsze jest gotów być naszym przewodnikiem i podpowiada nam, jak walczyć z grzechem.
  „ Wzywaj Twojego Anioła Stróża, który oświeci cię i poprowadzi dobrą drogą. Bóg dał ci go dla Twojego bezpieczeństwa, a więc powinieneś korzystać z jego rad.” Ojciec Pio.

  Koronka do Najświętszego Serca Pana Jezusa wg Św. O. Pio

  DZIEŃ 5

  Roztropny Ojcze Pio, ofiarowałeś siebie i swoje cierpienia za odkupienie Dusz w Czyśćcu Cierpiących. Błagamy Cię, módl się za nami i uproś Boga, aby zesłał nam tak wielkie zainteresowanie, pasję i miłość, jakimi ty darzysz Dusze Czyśćcowe. Prosimy, aby nasze cierpienie, poświęcenie i modlitwy przyczyniło się do skrócenia męk Dusz w Czyśćcu Cierpiących.
  „Mój Boże, błagam Ciebie, pozwól mi doświadczać kary, jaką przygotowałeś dla grzeszników i dla Dusz w Czyśćcu Cierpiących. Zwielokrotnij moje cierpienia , abym przyczynił się do darowania win grzesznikom i uwolnienia Dusz z Czyśćca.” Ojciec Pio.

  Koronka do Najświętszego Serca Pana Jezusa wg Św. O. Pio

  DZIEŃ 6
  Posłuszny Św. Pio z Pietrelciny, kochałeś chorych bardziej niż samego siebie, ponieważ widziałeś w nich Jezusa. Uczyniłeś wiele cudów uzdrawiając chorych w imieniu Jezusa, tam samym obdarowując ich spokojem. Błagamy Cię o modlitwę za nas, aby chorzy, za wstawiennictwem N.M.P., mogli być uzdrowieni a ich ciała odnowione, żeby mogli korzystać z dobrodziejstw Ducha Świętego i z tego powodu dziękować i wychwalać Boga na zawsze.

  „Jeśli wiedziałem, że człowiek cierpiał w myślach, na ciele lub duszy, błagałem Boga aby go uwolnił z tego cierpienia. Chętnie przyjąłbym przeniesienie nieszczęścia z chorego na siebie, aby on mógł być uratowany, i prosiłem aby mógł on korzystać z owoców tych cierpień… jeśli Bóg pozwoliłby mi tak zrobić.” Padre Pio
  Koronka do Najświętszego Serca Pana Jezusa wg Św. O. Pio

  DZIEŃ 7
  Błogosławiony Św. Pio z Pietrelciny, trudziłeś się w „Boskim Planie Zbawienia”, oferując Twoje cierpienia aby uwolnić grzeszników od łańcuchów diabła. Błagamy Ciebie o modły za nas, aby niewierzący byli nawróceni na wiarę, aby wszyscy grzesznicy odczuli skruchę w swoich sercach, a aby ci których serca są chłodne znaleźli odnowiony entuzjazm do życia chrześcijańskiego. Kończąc, módl się za tych, którzy są wierni, aby trwali na swojej drodze do zbawienia.

  „Gdyby tylko ludze tego świata mogli dostrzec piękno duszy człowieczej gdy jest ona w łasce bożej, wszyscy grzesznicy i niewierzący na świecie byliby natychmiast nawróceni.” Padre Pio
  Koronka do Najświętszego Serca Pana Jezusa wg Św. O. Pio

  DZIEŃ 8
  Czysty Św. Pio z Pietrelciny, doświadczyłeś wielkiej miłości do swoich dzieci duchowych i pomogłeś im poprzez wykupienie ich dla Chrystusa własną krwią. Daj nam, którzy Ciebie osobiście nie spotkali, możliwość być uważanymi za Twoje duchowe dzieci. W ten sposób, za Twoją opieką, przywództwem i mocą, otrzymasz dla nas szczególne błogosławieństwo od Boga, abyśmy mogli Go spotkać przy bramach nieba w dzień naszej śmierci.

  „Byłoby największą nagrodą, gdyby Bóg spełnił jedno moje żczenie (jeśli byłoby to możliwe); żeby powiedział „Wstąp do nieba!” To jest moje jedyne, prawdziwe życzenie; „Aby Bóg mnie wziął do nieba w ten sam czas kiedy weźmie ostatnie z moich dzieci i ostatnią z osób, które oddały się mojej opiece duszpasterskiej”. Padre Pio
  Koronka do Najświętszego Serca Pana Jezusa wg Św. O. Pio

  DZIEŃ 9

  Skromny Św. Pio z Pietrelciny, Ty, który kochałeś kościół rzymsko-katolicki, módl się za nami. Niech Pan pośle pracowników do żniwa i da im siłę i wiedzę potrzebną aby być dziećmi bożymi. Módl się aby Nasza Święta Pani zjednoczyła lud chrześcijański wszędzie, pocieszając ich wszystkich w jednym wielkim domu pańskim, latarnią naszego zbawienia wśród burz życia… tak jak latarnia morska jest światłem przewodnim bezpiecznej podróży poprzez sztorm.

  „Musisz zawsze trzymać się prostej i wąskiej ścieżki w świętym katolickim kościele, ponieważ Ona jest jedyną Panną Chrystusa i tylko ona może Ci przynieść spokój. Tylko Ona posiada Jezusa w świętym sakramencie, albowiem on jest prawdziwym Książęciem Pokoju. Padre Pio
  Koronka do Najświętszego Serca Pana Jezusa wg Św. O. Pio

  http://www.padrepio.catholicwebservices.com/POLSKA/Novena_Polska.htm

 2. Greg pisze:

  Sw.Ojciec Pio NIGDY nie odprawil nowej mszy po Soborze Watykanskim II – JEDYNIE i TYLKO MSZE TRYDENCKA!!!

  • wobroniewiary pisze:

   Z całym szacunkiem dla Mszy Św. Trydenckiej, którą kochamy i w której uczestniczymy, która jest najpiękniejszą rzeczą z tej strony Nieba, lub jak kto woli – po tej stronie Słońca,

   Nasz Kochany Padre Pio odprawiał Msze św również stojąc tyłem do tabernakulum, w nowym rycie. Dlaczego o tym piszemy? Bo sami chcemy Mszy Św. Trydenckich ale CHCEMY TEŻ ŚWIĘTEJ PRAWDY!

   film z ostatniej Mszy Św. – Padre Pio – Ultima Messa

   • Greg pisze:

    Laudetur Iesus Christus!
    Powyzszy link do youtube nie jest konktretnym dowodem, ze Sw. Padre Pio odprawial Novus Ordo.
    Odrzucam to stanowczo – bowiem w tym filmie nie slychac ani jednego slowa ze Mszy Sw. wypowiedzianego przez Padre Pio.
    W tym montazu slyszymy tylko komentatora. Poza tym Padre Pio byl juz slaby i dlatego jest prowadzony i podtrzymywany. Natomiast ja przed paroma laty widzialem ten film w originale bez montazu komentatora, natomiast ze slowami Padre Pio.
    Terkoczacy projektor i biale przescieradlo jako ekran w garazu dodawaly archiwalnej atmosfery kiedy slyszelismy slowa Padre Pio ze Mszy Trydenckiej w tym filmie.
    Film ten zostal kupiony przez corke duchowa Padre Pio, ktora Go osobiscie znala i prowadzila Instytut Padre Pio w Kanadzie zalozony okolo 45 lat temu. Otrzymala od Niego nawet rozaniec, ktory sam trzymalem w rekach. Od niej wiem, ze Padre Pio ZAWSZE odprawial MSZE TRYDENCKA!
    Amen!

 3. Greg pisze:

  Dziekuje! Tak wiec temat – Padre Pio i Msza TYLKO TRYDENCKA ( nie zadna po lacinie w stylu posoborowym <> czy z gitarami i hippisami) – jest zamkniety.
  Greg, Montreal

 4. Helena pisze:

  MINI RACHUNEK SUMIENIA Św. OJCA PIO.

  Bądż pokornego serca,uważaj na słowa, a postępuj roztropnie.
  Zachowaj umiar w rozmowach,nie ustawaj w pobożnej lekturze,bądz
  uważna w tym co robisz,niewinna ,w tym co mówisz.
  Nikomu nie bądż nie miła-wszystkim okazuj życzliwość , a przełożonym
  szacunek.
  Zachowaj oczy od złego spojrzenia , a usta od zuchwałego słowa.
  Żadnego nieskromnego zachowania, ni swawolnego gestu.
  Zadnego wyzywajacego ruchu, ni zalotnego głosu.
  Twoje zachowanie i wygląd mają być żywym odbiciem piękna twojej duszy.
  /Epist.III.88n/

 5. wobroniewiary pisze:

  Modlitwa przez wstawiennictwo świętego Ojca Pio

  Święty Ojcze Pio,
  naznaczony świętymi znakami męki naszego Zbawiciela,
  Ciebie wybrał Bóg,
  abyś w naszych czasach na nowo ukazał potęgę
  i cuda Bożej miłości.
  Bądź w niebie naszym patronem,
  a gdy wzywamy Twojego potężnego
  wstawiennictwa u tronu Bożego Miłosierdzia,
  uproś nam przebaczenie grzechów,
  łaskę zjednoczenia z Jezusem Chrystusem w Eucharystii
  i radość trwania w Kościele świętym.
  Broń nas przed złym duchem,
  kieruj nasze kroki na drogę pokoju
  i naucz nas żyć w prawdzie i wolności dzieci Bożych.
  Amen.

  Modlitwa Jana Pawła II do św. Ojca Pio

  Pokorny i umiłowany Ojcze Pio:
  Prosimy, naucz także nas pokory serca,
  abyśmy zostali zaliczeni
  do grona prostaczków z Ewangelii,
  którym Ojciec obiecał objawić
  tajemnice swojego Królestwa.
  Pomóż nam, byśmy modlili się niestrudzenie
  i byli pewni tego, że Bóg wie, czego nam potrzeba,
  zanim jeszcze Go o to poprosimy.
  Daj nam spojrzenie wiary, abyśmy potrafili
  od razu rozpoznawać w ubogich i cierpiących
  oblicze samego Jezusa.
  Wspieraj nas w godzinie walki i próby,
  a jeśli upadniemy, spraw,
  abyśmy doświadczyli radości
  płynącej z sakramentu pojednania.
  Przekaż nam twoje serdeczne przywiązanie
  do Maryi, Matki Jezusa i naszej Matki.
  Towarzysz nam w ziemskiej pielgrzymce
  do szczęśliwej Ojczyzny,
  do której również my mamy nadzieję dojść,
  aby na wieki kontemplować chwałę Ojca,
  Syna i Ducha Świętego. Amen.

  Święty Ojcze Pio,
  przed złem broń mnie,
  pod płaszcz Twej opieki pomóż mi chronić się zawsze i wszędzie,
  w dobrym i uczciwym życiu umacniaj mnie,
  w ostatniej godzinie mojego życia doczesnego pojednaj mnie w miłości z Bogiem,
  a także módl się za mnie teraz i w godzinę śmierci mojej. Amen.

  Modlitwa Ojca Pio o nawrócenie grzeszników

  Pokornie proszę Cię, Panie, abyś ze względu na Twoją dobroć i miłosierdzie powstrzymał gromy Twego gniewu na nieszczęsnych grzeszników i udzielił im łaski nawrócenia i pokuty. Ty, Panie, przez Autora „Pieśni nad Pieśniami” powiedziałeś, że „jak śmierć potężna jest miłość” (Pnp 8, 6), dlatego z całym żarem proszę Cię: spojrzyj okiem niewypowiedzianej dobroci na tych braci i siostry, pociągnij ich ku sobie i złącz nierozerwalnymi więzami miłości.
  O Panie, niechaj znowu powstaną ci, którzy prawdziwie umarli. Ty, który swoim potężnym głosem wyprowadziłeś z grobu śmierci Łazarza, zawołaj na nich mocnym i potężnym głosem i przywróć im życie. Spraw, by na Twoje słowo porzucili swoje grzechy i mogli wraz ze wszystkimi odkupionymi sławić bogactwa Twego miłosierdzia…Ty sam, Panie, wiesz, jak wciąż wielu żyje z dala od Ciebie, źródła wody żywej; jak wciąż sprawdzają się Twe słowa, że „żniwo jest wielkie, a robotników mało”, że już jest dojrzałe żniwo na polu Kościoła! Oby ono nie zmarnowało się z powodu braku robotników! Oby nie zagarnęli go emisariusze szatana, którzy są tak aktywni! Nie dopuść do tego, o najsłodszy Boże, ale okaż swą litość i wejrzyj na nędzę oraz potrzeby duchowe współczesnych ludzi, i odpuść grzesznikom winy, i wprowadź ich na drogi sprawiedliwości i pokoju, prowadzące do Twego królestwa życia i nieśmiertelności. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

  Modlitwa o łaski za przyczyną św. Ojca Pio
  O Jezu, pełen łaski i miłosierdzia, Ty dla zbawienia dusz ludzkich podjąłeś mękę i umarłeś na krzyżu, aby wyjednać przebaczenie grzechów; pokornie błagam Cię: za przyczyną św. Ojca Pio, kapłana i stygmatyka, który wielkodusznie Ci służył, poświęcał swe życie i cierpiał dla ratowania grzeszników, udziel mi przebaczenia moich win i łaski…
  Dla większej chwały Twojej racz go wsławić chwałą świętości i przyciągnij wszystkich ludzi do swego miłującego Serca. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

  więcej: http://www.ojciecpio.kalisz.pl/index.php/modlitwy/87-modlitwy-w-roznych-potrzebach

 6. Pingback: 23 września – Św. Ojca Pio, kapucyna-stygmatyka, który “nie zajmował się niczym więcej jak tylko tym, że spowiadał i odprawiał Msze święte” | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

 7. Sofia pisze:

  Ojciec Pio

  Ty co ukochałeś Chrystusa
  Jedynego Syna Bożego
  połączyłeś się całkowicie z Męką
  przez wielu tak Umiłowanego

  Zespolony z bólem i Jego ranami
  zostałeś obdarzony krwawymi stygmatami.
  To znak Twego przymierza z Bogiem
  zaznaczony na Twych dłoniach bólu ogniem.

  Skromnie swe stygmaty ukrywałeś
  Życiem swoim przykład wszystkim dawałeś.
  Poruszałeś serc miliony,
  byłeś przez wiernych wręcz wielbiony.

  Tłumy pielgrzymów udawały się do Ciebie
  z pokutą i skruchą wyrzucając grzechy z siebie.
  To były spowiedzi z życia całego
  Odnowa Duszy wspomagana przez Ducha Świętego.

  Zanosiłeś ich modlitwy do Pana Naszego
  prosząc o wysłuchanie prośby każdego.
  Wielu grzeszników nawróciłeś,
  na piękną Bożą Drogę Prawdy zaprosiłeś.

  Dziś jesteś świętym patrzącym na nas z Nieba
  i niewiele do szczęścia jest Ci już potrzeba.
  Jedynie żarliwej modlitwy naszej do Pana oczekujesz
  i dla wszystkich wielbicieli Boga mieszkanka szykujesz

  Spotkamy się z Tobą w Niebieskim Królestwie
  Wielbiąc wspólnie Ojca, Syna i Ducha Świętego
  A Maryja będzie nas umacniać w miłości do Syna Swojego.

 8. maxymilianin pisze:

  Osiem błogosławieństw

  Błogosławieni cisi – ci o spuszczonym wzroku
  jak źródła na pustyni jak cichy port wśród burz
  ich lampy są widoczne jak światła pośród mroków
  eremy na na pustyni – oni radośni już

  szczęśliwi którzy cierpią – niewinnie ścięty kwiat
  gotowi dla prawości w pokorze ponieść krzyż
  cierpienie co doskwiera czym zwykle gardzi świat
  nieboskłon wam otwiera w efekcie ciągnie wzwyż

  szczęśliwi szkalowani i obarczani złem
  fałszywie oskarżani – obiekty wiecznych kpin
  tak samo tym przed wami i tym co po was hen
  dla was nagroda wielka – przyrzeka – Boży Syn

  szczęśliwi miłosierni czujący cudzy ból
  doświadczam wasze stopy dłonie i osierdzie
  dzielącym się przymnożę – ochotne pół na pół
  opatrzę i pocieszę – okażę miłosierdzie

  błogosławione serca – pociecho wszelkich trosk
  te krystalicznie czyste z dala od ziemskich trwóg
  oddycham w waszych progach – topnieję niczym wosk
  oglądać będą Boga – czyż wam nie przyrzekł Bóg

  i wy ubodzy w duchu – za nic wam ziemski hołd
  wystarczy chleb powszedni by ciche życie wieść
  błogosławieni bowiem – Chrystus was wziął na żołd
  wzgardziwszy ziemską chwałą niebieską przyjmą cześć

  szczęśliwi którzy pragną i łakną moich praw
  ci idą drogą Lota – cierpią udręczeni
  bezbożna ludzka władza choć puszy się jak paw
  przeminie – wy najmilsi – bądźcie zaspokojeni

  wprowadzający pokój – błogosławieni gdyż
  czerpią ze źródła życia i strzegą bieli szat
  wyście synami Boga – niebo i ziemio – słysz
  wytrwali w pokuszeniach ci odziedziczą świat

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s