Pielgrzymka do Ojca Pio czerwiec 2013

Szczęść Boże!
Razem z Naszymi Adminami Ewą i Kazimierzem (których pozdrawiam serdecznie) kontynuujemy zbieranie intencji do Świętego Ojca Pio
Zawiozę intencje do San Giovani Rotondo, z wielką przyjemnością. W celu odciążenia prowadzących stronę, proponuję składać intencje tylko na mail wymieniony niżej: ojciec.pio.2013@gmail.com
Intencje, prośby, dziękczynienia zbieram do 7 czerwca włącznie.intencje do Pio 1Żadnych kosztów dostarczenia intencji oczywiście nie ma.
Jest to wielki zaszczyt dla mnie, że obcej osobie powierzyliście swoje smutki, i radości, a ja z Bożą pomocą będę mógł jako pośrednik zawieść je do Świętego Ojca Pio, oraz w inne święte miejsca.

intencje do Pio 2Pozdrawiam Wszystkich. Jezus jest Panem!
Mariusz

************
Przypomnijmy relację z pielgrzymki Mariusza gdzie również złożone zostały nasze intencje.

Relacja Mariusza – intencje do św. Ojca Pio zawiezione, ale nie tylko… Mariusz złożył je w Lanciano, u św. Antoniego, u O. Pio oraz przed Grobem Św. Piotra i bł. Jana Pawła II

We wpisie zamieszczamy tylko tekst i kilka zdjęć – całość do pobrania w pdf-ie na dole strony
Mariusz pisze:

Przy grobie św. Antoniego krótka modlitwa we wszystkich intencjach, które wiozę.
Przejazd do Lanciano, gdzie w naszych intencjach zmówiłem Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
Najważniejsza Msza Św. w kaplicy, gdzie Ojciec Pio odprawiał na co dzień sam Msze Święte. Tam z całego serca poleciłem przekazane mi intencje
. Przy odjeździe z San Giovani Rotondo odczytałem wszystkie nasze intencje (mam opracowane w tekst jednolity i wydrukowane) zajęło to 2 godziny, bo było ich kilkaset.
W Wielki Czwartek trafił nam się sektor obok ołtarza jakieś 40 metrów, przed grobem Świętego Piotra powierzyłem mu wszystkie przywiezione intencje

Relacja Mariusza (całosć w pdf-ie)

Relacja spisana w dużej części na żywo skorygowana po przyjeździe i uzupełniona fotografiami. Świadomie nie opisuję miejsc niereligijnych, które zwiedzaliśmy głównie w Rzymie.
Jadę w intencjach najpierw moich sióstr i braci, którzy w różnej formie powierzyli mi swoje intencje, a na końcu moich. Główna moja intencja ogólna „O powołania kapłańskie i zakonne w Kościele Katolickim”. Panie Jezu dziękuję Tobie za wielką łaskę jaką mnie obdarzyłeś.
Dzień 1. 24.03.13 Msza Św. I do Włoch, droga z przygodami na Słowenii burza śnieżna z wichurą zakończyła się lekkim uszkodzeniem autobusu.
Dzień 2. 25.03.13 – Od rana Padwa Msza w kaplicy przy Bazylice Św. Antoniego, która jest wspaniała potężna z akcentami polskimi; Kaplica Polska Św. biskupa Stanisława, dużo śladów Św. Maksymiliana Kolbe, oraz grób patrona bazyliki tu krótka modlitwa we wszystkich intencjach które wiozę. Super jest kaplica z relikwiami z Św. Antoniego ( język, krtań i żuchwa). Akurat w tym roku przypada 750 lecie Relikwii Języka Św. Antoniego. ( Język zachował się do dziś razem z kubkami smakowymi), zdjęć nie ma zakaz. Cały czas deszcz, ale co tam, czasem musi być trudno. Nocleg.
M0Dzień 3. 26.03. Loreto Msza Św. I zwiedzanie m.in. Św. Domku. (zdjęcie drugie wnętrze domku czarne cegły to ściany domu Maryi). Bazylika równie piękna i wspaniała. Modlitwa w intencjach pielgrzymki. Następnie zwiedzanie polskiego cmentarza wojennego u stóp Loreto. Mieliśmy możliwość wykazać się, mianowicie naprawiliśmy flagę naszą na maszcie, bo wiatr poszarpał ją konkretnie, tutaj modlitwa za żołnierzy i hymn państwowy. Przejazd do Lanciano, gdzie w naszych intencjach zmówiłem Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Ciekawe jest to, że można przebywać, modlić się i robić foto z odległości 1 metra bez ograniczeń. Miejsca wspaniałe, duchowo przez wszystkich przeżyte. Zaznaczam, że większość uczestników to młodzież, studenci, (ja mam 40 lat to już chyba wiek średni?). Przejazd do San Giovani Rotondo, nocleg.
M1Dzień 4. 27.03. Od rana przez 5 godz. zwiedzamy miejsca związane z Ojcem Pio. Najważniejsza Msza Św. w kaplicy, gdzie Ojciec Pio odprawiał na co dzień sam Msze Święte. Tam z całego serca poleciłem przekazane mi intencje. Nie ma miejsca na złożenie intencji pisemnych, część pątników zostawia je w różnych miejscach, które z reguły zaśmiecają Kościół, ja tego nie zrobiłem. Uważam, że co w sercu przyniesione jest najważniejsze. Zwiedzaliśmy stary Kościół i nową Bazylikę (o tym oddzielna opowieść), oraz Drogę Krzyżową. Poniżej Chór gdzie Ojciec Pio otrzymał stygmaty:

M4
Poniżej ołtarz przy którym Ojciec Pio odprawiał Msze Święte, oraz jeden z konfesjonałów:

M2

Poniżej trumna i miejsce, gdzie złożone były doczesne szczątki Ojca Pio przed przeniesieniem do nowej Bazyliki: (zdjecie w pdf-ie)
Poniżej boczny ołtarz w kościele z Naszym Janem Pawłem II: Droga Krzyżowa jedyna stacja w której artysta umieścił Ojca Pio: (zdjecie w pdf-ie).
Przy odjeździe z San Giovani Rotondo odczytałem wszystkie nasze intencje (mam opracowane w tekst jednolity i wydrukowane) zajęło to 2 godziny bo było ich kilkaset. Przejazd do Rzymu
Dzień 5.28.03Pozwoliłem sobie na modyfikację intencji mianowicie Wasze i swoje intencje dodatkowo skierowałem przez innych Świętych pośredników do Pana Jezusa. O tym poniżej. Wielkim szczęściem było to, że udało nam się uzyskać zaproszenia na wszystkie uroczystości w Bazylice Św. Piotra z Ojcem Świętym, od czwartku do soboty, oraz w Niedzielę Wielkanocną na plac Św. Piotra. W Wielki Czwartek trafił nam się sektor obok ołtarza jakieś 40 metrów, przed grobem Świętego Piotra powierzyłem mu wszystkie przywiezione intencje.
Poniżej ołtarz główny, pod nim jest grób Świętego Piotra: (zdjecie w pdf-ie)
Potem zwiedzanie Rzymu i wizyta u grobu Świętego Pawła (Bazylika Większa), tutaj też był czas na modlitwę i chwilę zadumy, moim zdaniem najładniejsza Bazylika oprócz Bazyliki Świętego Piotra: (zdjecie w pdf-ie)
Wizerunek Ojca Franciszka jeszcze czeka na realizację: (zdjecie w pdf-ie)
Grób i łańcuch którym był przykuty w więzieniu Święty Paweł: (zdjecie w pdf-ie)
Wieczorem byliśmy w polskim Kościele Świętego Stanisława Biskupa: (zdjecie w pdf-ie)

Dzie
ń 6. 29.03 – Wielki Piątek zwiedzanie Bazyliki na Lateranie, i Świętych Schodów (legenda głosi, że po nich stąpał Pan Jezus na sąd do Piłata), wszyscy drogę przebywają w modlitwie na kolanach do kaplicy z relikwiami Krzyża Świętego, jest to trudne, ja odmówiłem cały Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia: (zdjecie w pdf-ie)
Kaplica Polska w Bazylice na Lateranie i Obraz Matki Boskiej z Częstochowy przywieziony przez Prymasa Wyszyńskiego: (zdjecie w pdf-ie)
Wieczorem uczestniczyliśmy w liturgii z Ojcem Świętym kolejne wspaniałe przeżycie

M5

i w Drodze Krzyżowej w Coloseum, (tam wstęp wolny):

M DK

Powrót do hotelu, krótki odpoczynek.
Dzień 07. 30.03 Od rana w Wielka Sobotę zwiedzanie m.in. Bazyliki Matki Bożej Większej.
Potem „tradycyjnie” na Mszę Świętą celebrowaną przez Papieża Franciszka. Tym razem trafiło nam się miejsce na wprost ołtarza i jak się okazało tędy wchodził także Ojciec Święty i mogliśmy zobaczyć jego osobę z ok. 2 metrów:

M PFr

Po ceremonii do metra, dalej do autokaru i hotelu i spać całe 2,5 godz. bo zmiana czasu i trzeba startować na uroczystości w Wielka Niedzielę. Ale nikt nie mówił, że będzie łatwo. Homilie Ojca Świętego ze wszystkich dni streszczał nam nasz opiekun duchowy Ojciec Arkadiusz. Na żywo Ojciec Święty Franciszek robi ujmujące wrażenie. Poniżej kilka zdjęć z Wielkiej Niedzieli (zdjęcia w pdf-ie)
Dzień 8. 31.03:

M dz.8M6

Wyjazd z Watykanu ok. godz. 17 i przejazd na nocne w deszczu zwiedzanie Asyżu
M Asyż nocą

Dzień 8/9powrót do Lublina. Podsumowując, mam nadzieję, że nie zanudziłem opowieścią, wyszło dużo, ale zdjęć mam 1300 i ciężko wybrać co zamieścić. Jak będzie trzeba mogę uzupełnić fotki. Jeszcze raz dziękuję Tobie Ojcze Pio, – spełniłeś moje marzenie i sprawiłeś, że mogłem odwiedzić Ciebie, wraz z moją rodziną.

Teraz kilka wniosków:

  1. Inicjatorką, całej akcji jest Nasza Adminka i jej dziękujcie, bo ja początkowo zbierałem intencje wśród znajomych, a ona podsunęła pomysł, aby to rozszerzyć;
  2. Będzie być może jeszcze w tym roku możliwość zawiezienia intencji do Ojca Pio, jeżeli ktoś chce, czuje potrzebę – niech przesyła intencje tylko na ten adres email: ojciec.pio.2013@gmail.com
  3. Zamieszczone zdjęcia można dowolnie wykorzystywać w celach niekomercyjnych;
  4. Miałem pytanie o koszty dostarczenia intencji, i ich zwrot. Jest to wielki zaszczyt dla mnie, że obcej osobie powierzyliście swoje smutki, i radości, a ja mogłem jako pośrednik zawieść je do Świętego Ojca Pio, oraz w inne święte miejsca.

Pozdrawiam jeszcze raz wszystkich serdecznie
Szczęść Boże! Pielgrzym grzesznik – Mariusz

Pobierz pdf: Ojciec Pio 2013

Zdjęcia wykonane przez Mariusza podczas pielgrzymki.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Reklama

Jedna odpowiedź na „Pielgrzymka do Ojca Pio czerwiec 2013

  1. Maria pisze:

    Dziekujemy Admince i Mariuszowi, ze mozemy wysylac im nasze eintencje, a Oni przekaza do Sw. Ojca Pio, pozdrawiam Was serdecznie:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s