Modlitwa za naszych wrogów – kto modli się za swoich wrogów, ten odbiera im możliwość wyrządzania szkody

Modlitwa za naszych wrogów

Kto modli się za swoich wrogów odbiera im możliwość wyrządzania szkody. (…) módlcie się w taki sposób:

Ojcze niebieski, ześlij przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa naszego Zbawiciela i Uświęciciela, swoją miłość ojcowską na wszelką ciemność, aby się w ten sposób nawróciła lub pozostała w obrębie swego królestwa.

Ojcze, ześlij Twoją miłość Ojcowską, aby wszyscy, którzy nas prześladują, zdradzają, chcą wyrządzić zło, zostali przed tym powstrzymani przez Twoją święta obecność!

Ojcze ześlij swój ogień miłości na wszystkich kłamców, oszczerców, szyderców, abyśmy w porę ich poznali i mogli się przed nimi ustrzec.

Ojcze wylej swoją miłość na wszystkich przestępców, na wszystkie narzędzia przemocy, morderstwa ślepej żądzy, władzy, aby nie szkodzili nam i całej ludzkości.

Ojcze pozwól, aby święta siła Twojej miłości, niby piorun, spadła na ziemię, kiedy mordercy będą szli przez ziemię przynosząc zgubę wszystkim narodom.

Ojcze, bądź wtedy z nami, bądź naszym wybawcą, naszym Panem i naszym przywódcą. Bądź naszą osłoną, naszą siłą i mocą.

Ojcze, daj, aby poznali niebezpieczeństwo czasu, spowodowane podstępem węża starodawnego.

Ojcze, bądź władcą we wszystkich miejscach! Rozkaż ciemności, aby odeszła precz na miejsce swojej złośliwości i oszczędziła ludzi.

Ojcze, najlepszy Ojcze, uczyń co Twoja miłość ojcowska uznaje we wszystkim za dobre, prawdziwe i święte! W to wierzymy i tego jesteśmy pewni. Amen.

…To jest dla was kolejna kotwica na nadchodzące nieszczęścia.

Jest to modlitwa odmawiana i polecana przez śp. ks. Jana Steckiewicza
źródło: http://www.mali-rycerze.pl/czytam,285

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc duchowa i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

95 odpowiedzi na „Modlitwa za naszych wrogów – kto modli się za swoich wrogów, ten odbiera im możliwość wyrządzania szkody

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. Ewa pisze:

  Bog zapłac ❤

  • Katarzyna pisze:

   Modlitwa za naszych wrogów: „Wy – ludzie ostatnich czasów, jesteście wydani na stałe ataki.One się będą jeszcze w taki sposób nasilać, że bez Mojej pomocy będziecie bezradni. Dlatego chcę was nauczyć jak możecie z Moją Łaską łatwo zwyciężyć każdy atak.Kto się modli za swoich wrogów,ten odbiera im możliwość szkodzenia wam.Musi to być modlitwa w duchu i w prawdzie. Tylko ta ma tą moc, która nawet całkowitą ciemność powala”.

 3. Ehmm pisze:

  Zobaczcie, co ci lekarze robią…
  czyli zabawa z abortowanymi płodami 😦

 4. Ania pisze:

  Kontrrewolucja nadchodzi!

  Polscy katolicy pod sztandarem Maryi. Podpisano deklarację Konfederacji Gietrzwałdzkiej

  W warszawskiej katedrze św. Jana miało miejsce podpisanie deklaracji Konfederacji Gietrzwałdzkiej. Inicjatywa skupia katolików, kontrrewolucjonistów, którzy chcą dążyć do budowy niepodległej, katolickiej Wielkiej Polski. Wśród sygnatariuszy deklaracji znaleźli się prawicowi politycy oraz publicyści.

  „Jesteśmy kontrrewolucjonistami. Stoimy po stronie wiecznego, zdrowego porządku. Przeciwko zarazie utopijnej ideologii. Stoimy na gruncie cywilizowanego prawa naturalnego, przeciwko rewolucyjnemu terrorowi” – brzmi fragment deklaracji. Sygnatariusze dokumentu podkreślają, że jednym z głównych punktów odniesienia ich działalności są objawienia Matki Bożej w Gietrzwałdzie w 1877 roku. W deklaracji zwrócono uwagę na to, że Matka Boża przepowiedziała odzyskanie niepodległości przez Polskę, której niestety poprzez zaniedbania nie udało się obronić w 1939 roku. Przesłanie Matki Bożej z Gietrzwałdu ma być także drogowskazem w budowie katolickiej Wielkiej Polski.

  • im pisze:

   Dzięki Bogu jest nadzieja i dzięki tym ludziom za prawość i miłość do Kościoła i Ojczyzny naszej. Dzięki Panu dr Stanisławowi Krajskiemu, którego książki są bezcenną perłą a ich treść żyje w moim sercu! Dzięki Panu Braunowi, Panu Winnickiemu!
   Kocham mój naród i zawsze wierzyłam, że są wśród nas ludzie szlachetni, mądrzy i sprawiedliwi! Teraz się ujawnili.
   Popieram całym sercem.

 5. kasiaJa pisze:

  Podaję link, podpisujcie petycję o natychmiastowe podjęcie prac nad projektem Zatrzymaj Aborcję
  http://www.twojepetycje.pl/petycje/o-natychmiastowe-podjecie-prac-nad-projektem-zatrzymajaborcje/

  • Jacek pisze:

   Podpisałem, ale nie mam złudzeń,
   że PIS robi wszystko by ta Ustawa nie przeszła.
   Jak w poprzednio w 2007r tak i teraz skończą oddając władzę.
   Szkody jakie PIS wyrządza Polsce są ogromne,
   bo będziemy pracować na wymyślone reparacje dla pazernych żydów.
   Pozdrawiam z Panem Bogiem i Niepokalana

   • Jerzy pisze:

    Szanowny Panie Jacku!. czy aby Pan nie przesadził w stwierdzeniu że właśnie PiS zarówno w tej, jak i w poprzedniej kadencji narobił tyle szkód dla Polski. A czy to krasnoludki wyprzedały cały majątek narodowy, stocznie, banki itp. A kto był wtedy przy władzy – czyż nie PO-PSL. Życzę dużo zdrowia i odświeżenia pamięci.

    • Jacek pisze:

     Szanowny Panie Jerzy
     Chcę zauważyć że nie odnosiłem się do partii oszustów,
     W sprawie mordowania nienarodzonych mają takie same zdanie
     teraz jak i w 2007 roku.
     Niech Pan postara się odrzucić zacietrzewienie i spojrzeć realnie
     na to co się w Polsce dzieje.
     Wstawiona marionetka na usługach WSI zwąca się prezydentem,
     czyni same szkody dla Polski.
     Któż go nominował jak nie Kaczyński.
     Gwoli wyjaśnienia też dałem się nabrać dla PIS i głosowałem na nich.
     Teraz już mój głos stracili na zawsze, bo spłata żydom nienależnego haraczu
     to robienie z Nas Polaków niewolników ich właśnie.
     Pozdrawiam z Panem Bogiem i Niepokalaną

    • Monika pisze:

     Skoro PIS nie Bogu służy to komu?
     Nie można dwóm panom służyć.
     W rozdziale 16 Ewangelii Łukasza czytamy:
     „Żaden sługa nie może dwom panom służyć. Gdyż albo jednego będzie nienawidził, a drugiego miłował; albo z tamtym będzie trzymał, a tym wzgardzi.
     Nie możecie służyć Bogu i mamonie.”
     A mamona to nie tylko pieniądz, to w religii chrześcijańskiej pokusa, mamienie, fałszywe źródło bezpieczeństwa.
     Po owocach ich poznacie.

    • Katarzyna pisze:

     Wszystkie partie po „teatrze okrągłstołowym”, służą tym samym siłom. Młodzi nieznający historii, wierzą w werniks. A my starsi, co jakiś czas mamy nadzieję na zmianę. I w pewnym sensie nadszedł jej czas. To co kiedyś, stanowiło zakulisową grę, teraz jest jawne. Trzeba być bardzo upartym bądź konformistycznym, aby nie zobaczyć faktów. Polska nadal jest wolna , ale w ludziach. A oni poszukują siebie nawzajem, dążąc do prawdy.

    • Maggie pisze:

     Szkodnictwo oPOzycji jest ogromne, o czym swiadczy “odziedziczony poń spadek” i obecna wszędobylska krecia robota antychrystów w tym i „Nowoczesne” akcje. Zlot czarownic, zwany czarnym marszem, to również tuba złego .. a zjednoczone naciski ze wszech stron, to chleb codzienny.
     Jednym słowem „źle się dzieje w państwie rzymskim”.

     JACKU, masz rację żądając ochrony źycia, od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Domagać się trzeba, ale jak obserwujemy, to z postawą polityków (nie tylko tych, którzy są na stołkach) jest w większości jak z powiedzonka „klęczy pod figurą, d…ła ma za skórą”☹️ .

     Pan JERZY zwrócił uwagę tylko na to, że się zagalopowałeś ze swoją generalizacją, obarczającą złem tych, którzy JEDNAK trochę dobra wnieśli – np te wprowadzone 500zł jest formą proLife.
     Polityka to wielka machina i niestety manipulacje … zwłaszcza obcych, szarych eminencji, dla własnych celów oraz ich business’u.
     Naszym obowiązkiem jest dopominanie się o prawo do życia niewinych dzieci … a skazanych na śmierć … chociaż ! .. wyrok śmierci zniesiono we większości krajów świata.

     Domagając się nie obrażajmy siebie wzajemnie, ani się nie kłóćmy .. bo prawda oczywista: gdzie dwóch się bije, to trzeci korzysta. Takie okrzyki kontra PiS są na rękę tym, którym TYLKO częściowo !, odcięto dostęp do żłobu. Jeśli PiS przegra, to wrócą poprzednicy, skłócający i rozbijający na liczne a małe grupy … i wówczas Polska zostanie „zaludniona narzutem”, wrócą nowe porządki, które nadal zbierają plony ze swojej starej grządki.

     Módlmy się i żądajmy .. ale nie zapominajmy niewielkich osiągnięć, które nie byłyby uprzednio możliwe, ani gdyby obecni nie wygrali. Małymi kroczkami też można iść szybko w zamierzonym kierunku – waźne aby pilnować tego kierunku.
     Zanim powiesz coś złego o polityku, a raczej formacji politycznej .. pomyśl, kto mógłby go zastąpić i czy rzeczywiście, ma on szansę na wygraną. Pamiętaj o tym o sile masońskiej, która wszędzie ma swoich wyznawców .. a tego nie można bagatelizować.

     MONIKO, a komu wielka zaKODowana (pseudo-rodzima) opozycja służy?
     Jesteśmy jakby w potrzasku .. więc módlmy się ale i wymagajmy, żądając od posłów reprezentowania NASZYCH przekonań.
     Bez Boga i poszanowania życia oraz prawa opartego na X Przykazaniach: NIE MA i nie będzie prawdziwej Wolności ani też Sprawiedliwości.

     Jezus jest Panem❣️ Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie❣️

    • Jacek pisze:

     Maggie
     Nikogo nie obraziłem, a jedynie ujawniłem zło jakie czyni PIS.
     Oni czynią trochę mniejsze zło niż poprzednicy ,
     ale w skutkach może okazać się bardziej bolesne.
     Marchewka podana na początku a nią właśnie było 500 plus,
     to właśnie mydlenie nam oczu, by nas następnie zagonić w kozi róg.
     Zgadzam się z Tobą, że tylko Modlitwa nas może uratować.
     Bóg zawsze wspiera swoje owieczki, ale musimy Je czynić!
     Jakoś dziwnie rozmywany jest temat Modlitw na portalach prawicowych.
     Czy to przypadek? Ja uważam że nie, bo lenistwo ludzi ogarnęło ogromne.
     Mnie też czasem zły próbuje odwieźć od Modlitw, ale jestem twardy
     i się nie poddaję.
     Odnośnie wyborów to najwyższy czas by nas reprezentowali Katolicy,
     a nie magicy grający rolę katolików.
     Pozdrawiam z Panem Bogiem i Niepokalaną

    • @Jacek
     „Wstawiona marionetka na usługach WSI zwąca się prezydentem”

     Nie życzę sobie na naszej stronie tego typu sformułowań, WOWiT to strona katolicka na której obowiązują pewne normy i kultura wypowiedzi.

     PS. wpis dotyczy modlitwy za naszych wrogów a nie ma służyć słownemu ich bombardowaniu, bez względu na to czy są czyimiś wrogami, czy nie.

   • Katarzyna pisze:

    To nie są są magicy Jacku, o czym zresztą nadmieniła Maggie, to są okultyści. A to już jest ciężki kaliber.

 6. Maggie pisze:

  Dziwne, że wyrok jeszcze nie zapadł …
  Skopiowane z Reduty Dobrego Imienia – chodzi o posiedzenie sądu z ubiegłego tygodnia… a sprawa ciągnie się dobrze ponad rok‼️

  Dzisiaj przed Sądem Okręgowym w Gdańsku odbyła się kolejna rozprawa w procesie cywilnym przeciwko Hansowi G., który chciał „rozstrzelać wszystkich Polaków”. To jedenasta rozprawa przeciwko Hansowi G. oskarżonemu o szerzenie mowy nienawiści na tle narodowościowym. Sąd zaplanował jeszcze dwie rozprawy. Na kolejną mają zostać doprowadzeni przez policję świadkowie Hansa G., którzy nie stawili się na dzisiejszej rozprawie. Dodatkowo za uporczywy brak stawiennictwa zostaną ukarani grzywną w wysokości 600 zł. Na ostatnią rozprawę zaplanowaną na 5 października sąd wezwał Hansa G. pod rygorem pominięcia jego zeznań.

  Proces o naruszenie dóbr osobistych wytoczyła Natalia Nitek, którą prawnie wspiera Reduta Dobrego Imienia mając także status interwenienta ubocznego. Sprawę prowadzi mec. Monika Brzozowska–Pasieka.

  Przypomnijmy, że w pomorskiej firmie POS SYSTEM, Natalia Nitek przez kilka miesięcy była nękana słownie przez jej właściciela, Niemca Hansa G., który celowo używał zwrotów godzących w dobra osobiste i narodowe pracownicy. W rozmowach posługiwał się sformułowaniami używanymi przez Niemców w stosunku do Polaków podczas okupacji 1939-1945, także z użyciem terminologii nazistowskiej i nie krył się z nienawiścią wobec Polaków.

  Hans G. mówił o Polakach m.in. „shit”, „idiots”, „I hate this idiots”, “idiot Polak”, „suck-ers”, “better is Africa”, “fucking stupid country”, “should I stand them on the wall [pokazuje pozorowane strzelanie] Kill them? I wanted, I want! No problem for me! I would kill every Polak, scheiss egal”, zaś o samej pracownicy mówił „ustawiłbym cię z PiSem w szeregu i rozstrzelał”, „jesteś głupia, bo słuchasz Kaczyńskiego”, „pieprzony pisior (fucking pisior)”, „stuknięta faszystka (crazy fashist)”.

  – Część społeczeństwa niemieckiego wyznaje zasady które pchały ich przodków do niewyobrażalnych zbrodni na Polakach. Niejednokrotnie byłam atakowana za swoje przywiązanie do Ojczyzny oraz aktywność patriotyczną, polityczną. Jestem Polką i jestem z tego dumna. Nie pozwolę na bezkarność Niemca, który nienawidzi Polaków i gardzi nami – mówiła w trakcie procesu Natalia Nitek.

  Pierwsza rozprawa odbyła się 27 stycznia 2017 roku. W sprawie zeznawali byli i obecni pracownicy firmy, a przed Sądem Okręgowym w Wejherowie toczy się jeszcze proces karny.

 7. EwaT. pisze:

  Kochana Mateczko w Twoje rece skladam dzis moja coreczke ktora konczy 7 lat.Opiekuj sie nami, my wszyscy potrzebujemy Twojej matczynej pomocy♡♡♡

 8. pestka pisze:

  Smutne ale ważne pytanie.
  Czy w związku z tą nową ustawą o cenzurze internetu ta strona zniknie ?
  Czytam różne opinie i widzę, że inni blogerzy piszą, że są zmuszeni zamknąć stronę bo skąd brać na opłatę linków i kary w wysokości kilkudziesięciu tysięcy euro za niesforny komentarz z linkiem do innej strony, do jakiegoś filmu na you tubie czy do mema
  Czy da się coś zrobić czy to już przesądzone 😦

  • Ania pisze:

   Miejmy nadzieję, że strona nie zniknie.
   Módlmy się w tej intencji.
   Zawsze można chyba dawać wpisy bez linków, bez zdjęć i filmów ale np. przypomnienie, że jest takie a takie święto i modlitwa z modlitewnika a reszta na maila 🙂

 9. Betula pisze:

  Do czcicieli św.Michała Archanioła z góry Gargano.

  7 lipca do Naszej Matki i Królowej na Jasnej Górze przybywa św. Michał Archanioł w figurze, która jest kopią z Góry Gargano. Ten Archanioł który jest nazwany Obrońcą Boga przybywa żeby nas ratować od wszelkiego zła przez które ciężko nam żyć.
  Dzisiaj wypada pierwszy dzień Nowenny przygotowującej na to nawiedzenie figury.
  Należę do tych których serce zdobył św.Michał Archanioł dlatego zachęcam do oddawania się pod jego opiekę i modlitwę o potrzebne łaski dla naszych rodzin.
  Kto może niech przyjedzie 7 lipca do Częstochowy a kto może pielgrzymować tylko sercem niech też odmówi nowennę.
  Na youtube.com będzie można modlić się „na żywo” z Jasną Górą także w czasie tego nawiedzenia.

  DZIEŃ PIERWSZY Nowenny (ze strony http://www.nawiedzeniefigury.pl)

  Pieśń do św. Michała Archanioła

  Modlitwa:
  Święty Michale Archaniele, który pełen wiary, pokory,
  wdzięczności i miłości, daleki od poddania się podszeptom zbunto-
  wanego Lucyfera i wszystkich upadłych aniołów, porwawszy resztę
  zastępów niebieskich do obrony sprawy Bożej, odniosłeś całkowite
  zwycięstwo. Błagamy cię, wyjednaj nam łaskę wykrycia wszystkich
  pułapek i odparcia wszelkich ataków szatana, byśmy za twoim przy-
  kładem zwyciężywszy, mogli któregoś dnia zasłużyć na chwalebne
  miejsce, z którego one zostały bezpowrotnie strącone. Amen.
  Ojcze nasz…
  Egzorcyzm prosty Papieża Leona XIII
  Litania do św. Michała Archanioła
  Pieśń na zakończenie

  Nowenna i inne materiały do pobrania, m.in. litania:
  http://www.nawiedzeniefigury.stronazen.pl/nawiedzenie/#section-129

  Program:
  http://www.nawiedzeniefigury.stronazen.pl/nawiedzenie/swiety-michal-z-gargano-znow-na-jasnej-gorze/

  Rozmowa z ojcem prowadzącym nawiedzenie.
  http://www.kjb24.pl/iii-ogolnopolska-pielgrzymka-na-jasna-gore-rozmowa-z-ks-rafalem-szwajca

 10. Betula pisze:

  Wielkim przykładem modlitwy za wrogów jest św.Faustyna, o czym można przeczytać w napisanym przez nią „Dzienniczku”.

 11. Helena pisze:

  Błagam Was o modlitwę. Jeszcze nigdy nie prosiłam, ale tym razem proszę, ponieważ mocno wierzę, że modlitwa i głęboka wiara potrafią zdziałać ogromne cuda. Po rutynowym badaniu USG lekarz stwierdził, że synowa urodzi chore dziecko. Może mieć zespół Downa, chore nerki i serduszko.

 12. AnnaSawa pisze:

  „Niespodzianka” od Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds Bioetycznych…

  Temat na siłę. ….tworzenie niepotrzebnych granic i „dylematów”, których w ogóle nie powinno być.

  A stanowisko Zespołu KEP ds bioetycznych winno brzmieć, że moralnym obowiązkiem każdego lekarza jest podtrzymywania życia pacjenta do jego naturalnej śmierci….przecież nikt nie daje „niepotrzebnych” leków umierającemu pacjentowi……albo wg opinii człowieka-lekarza „nierokującemu” pacjentowi….nie daje witamin i nie wysyła do uzdrowiska…………o co więc chodzi????
  Dla mnie bełkot i tworzenie sztucznych granic,….

  „….Ochrona godności umierania oznacza poszanowanie chorego w ostatniej fazie życia, z wykluczeniem zarówno przyśpieszenia śmierci (eutanazja), jak i jej opóźniania poprzez tak zwaną uporczywą terapię”…co to znaczy uporczywa terapia???…i kto ma o tym decydować, że te leki czy tamte są „uporczywą terapią”.

 13. Agnieszka pisze:

  Ostatnio ktoś tu pytał o Zinkę, a mnie zastanawia gdzie „zapodziali” się niezawodny Paweł czy Elizeusz? Albo Magda?

  • wobroniewiary pisze:

   Magda od czasu jak uzyskała prawo jazdy i dostała pracę – już się nie odzywa.
   Elizeusz pisał ostatnio 20 czerwca a Paweł dawniej – w styczniu, ale nie mogę nikogo zmuszać do pisania na stronie 😦

   • Agnieszka pisze:

    Dobrze powiedziane a raczej napisane. Tak jak wspomniał Pawel W poniżej, kazdy ma taki etap ze woli czytać niż udzielać sie w dyskusjach. Wielu pewnie z powodu nowych obowiązków nie ma tyle czasu co kiedyś. Podobnie jak osoby skłopotane bądź przechodzace przez to kryzys wiary miejmy nadzieje ze większość tu zagląda. Odezwalo sie sporo osób które tylko czytają a nigdy bądź rzadko komentuja. Pozornie, liczba komentarzy nie odzwierciedla zainteresowania treściami na tej stronie. To wie tylko pani Ewa podglądając wskaźnik wyświetleń… Liczmy na to ze jest nas WOWiTów o wiele wiele wiecej…

    • wobroniewiary pisze:

     Codziennie na stronę zagląda od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy czytelników, ale i tak mi smutno, komentarzy mało, a każdy komentarz z tej strony winduje ją wyżej i jest rozpoznawalna w googlach…..

    • Monika pisze:

     Piszesz Agnieszko o kryzysie wiary. Tu wspomnę dla przypomnienia, że jest jeszcze jedna strona, którą prowadzą Admini: Ewa z Kazimierzem i szczerze ją polecają a jest nie mniej ważna i potrzebna, zwłaszcza właśnie teraz, w kryzysie wiary.
     To strona Ewangelia dla nas:
     https://ewangeliadlanas.wordpress.com/
     Admini pracują dla wszystkich, poświęcają swój czas a korzystać może każdy.
     Niestety niewiele osób wchodzi tam i korzysta z tego co najcenniejsze, czyli ze Słowa Bożego.
     W tym momencie sprawdziłam ile osób czyta i jest jedna osoba w liczniku odwiedzin a nieco wcześniej były aż dwie czytające. Czy to nie zastanawiające: dlaczego?
     A przecież to właśnie strona gdzie sam Pan Bóg przemawia, bo ona zawiera Jego Słowo do nas na każdy dzień, wraz z żywotami świętych, również na każdy dzień.
     Jakoś z licznika odwiedzin wynika raczej to, że mało osób chce słuchać Boga. Oczywiście nie wykluczam, że są osoby i na pewno niejedna, które czytają Pismo Święte poza tą stroną, o której mówię ale czy na pewno większość czyta? Bo wiemy, że raczej krucho z tym czytaniem Pisma Świętego. Ile jest więc osób, które chcą poznać Boga?
     Gdzie bardziej możemy poznać Boga jak nie przez czytanie Pisma Świętego?
     Strona Ewangelia dla nas, na pewno też jest jakimś wskaźnikiem stanu naszej wiary, czyli kogo chcemy słuchać i komu wierzyć – ludziom czy bardziej Bogu niż ludziom?

     Może jest nawet tak, że stan naszej wiary w Polsce odzwierciedla w jakiś symboliczny sposób stan wiary naszego rządu – i to rządu, spośród którego część ma się za Katolików? Rządu, który przecież sami wybraliśmy, również jako Katolicy, a który jasno i wyraźnie pokazuje nam co i kto mu przyświeca, choćby poprzez ustawy, które przechodzą a które nie, czym chcą się zajmować a co odrzucają? Czy to nie ewidentny kryzys wiary? Co jest na pierwszym planie a co zostaje odsunięte? Za czym tak naprawdę są Polacy, skoro w świetle prawa nadal można, o zgrozo, bezkarnie zabijać i to najbardziej bezbronne, nienarodzone dzieci? Polska wg niektórych jest ostoją Katolicyzmu.

     Co dały te zbierane podpisy przeciw aborcji eugenicznej? Czy ktoś się jeszcze tym przejmuje? Widzimy, że to już poszło w naszym rządzie na dalszy plan, że jest ciągle odsuwane, najwyraźniej dla rządu szkoda czasu by się tym zajmować.
     Pamiętam dzień, kiedy razem z drugą panią, zbierając podpisy w swojej parafii pod kościołem, usłyszałyśmy obie odpowiedzi od osób po prostu straszne i nie do uwierzenia, wśród katolików chodzących do Kościoła, wprost niegodne katolika, w odpowiedzi na nasze pytanie dlaczego nie chcą podpisać się za życiem – straszne ale prawdziwe – były nawet odpowiedzi typu: za dużo jest dzieci; niech się nie rodzą; po co tyle dzieci? I inne nie do pojęcia. Widziałyśmy obie, że to były z ich strony rozbrajająco szczere odpowiedzi co ludzie tak naprawdę myślą i jaka jest ich wiara. Czy ktoś to w ogóle zrozumie?

     To mówili katolicy chodzący do Kościoła a w naszej parafii ogromna większość przyjmuje Komunię Świętą – a wtedy czyli przy podpisywaniu pod tą listą, ta wiara przez moment była obnażona, bo odpowiedzi były zatrważające i niestety ale większość osób nie chciała się podpisać, mimo naszych tłumaczeń i gorącej prośby skierowanej bezpośrednio do niemal każdego kto przechodził, wchodząc do kościoła. Także w informacjach parafialnych podczas kilku Mszy Świętych, już nawet tydzień wcześniej, ksiądz osobiście prosił i apelował, tłumacząc jak bardzo to jest ważne – niestety z marnym skutkiem. Czy można wyciągnąć inny wniosek, jak to, że ludzie po prostu nie rozumieją i nie wierzą – a to właśnie jest ich świadectwo wiary.
     Podpisali niestety nieliczni, w stosunku do tych, którzy przyszli przyjąć Pana Jezusa. To jest dopiero zatrważające i prawdziwy obraz naszej wiary, nasze własne świadectwo.

    • Jacek pisze:

     Monika
     Podobne głosy słyszałem,
     gdy zbieraliśmy podpisy na wyjeździe w ŚW. Lipce.
     Byliśmy tam dwa razy i za każdym razem takie osoby się objawiały.
     Nie dziwne to skoro rozwodnicy idą do Komunii i uważają to za normę.
     Pozdrawiam z Panem Bogiem i Niepokalaną

    • Kazimierz pisze:


     „Nieznajomość Pisma świętego jest nieznajomością Chrystusa.”
     [św. Hieronim]

     „Na początku było Słowo,
     a Słowo było u Boga, 
     i Bogiem było Słowo. 
     Ono było na początku u Boga. 
     Wszystko przez Nie się stało, 
     a bez Niego nic się nie stało, 
     co się stało. 
     W Nim było życie, 
     a życie było światłością ludzi, 
     a światłość w ciemności świeci 
     i ciemność jej nie ogarnęła. 
     Pojawił się człowiek posłany przez Boga – 
     Jan mu było na imię. 
     Przyszedł on na świadectwo, 
     aby zaświadczyć o światłości, 
     by wszyscy uwierzyli przez niego. 
     Nie był on światłością, 
     lecz [posłanym], aby zaświadczyć o światłości. 
     Była światłość prawdziwa, 
     która oświeca każdego człowieka, 
     gdy na świat przychodzi. 
     Na świecie było [Słowo], 
     a świat stał się przez Nie, 
     lecz świat Go nie poznał. 
     Przyszło do swojej własności, 
     a swoi Go nie przyjęli. 
     Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, 
     dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, 
     tym, którzy wierzą w imię Jego – 
     którzy ani z krwi, 
     ani z żądzy ciała, 
     ani z woli męża, 
     ale z Boga się narodzili. 
     A Słowo stało się ciałem
     i zamieszkało wśród nas. 
     I oglądaliśmy Jego chwałę, 
     chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, 
     pełen łaski i prawdy.”
     (J 1, 1-14)

     „Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, że nadchodzi godzina, nawet już jest, kiedy to umarli usłyszą głos Syna Bożego, i ci, którzy usłyszą, żyć będą. Podobnie jak Ojciec ma życie w sobie, tak również dał Synowi: mieć życie w sobie samym. Przekazał Mu władzę wykonywania sądu, ponieważ jest Synem Człowieczym. Nie dziwcie się temu! Nadchodzi bowiem godzina, w której wszyscy, którzy spoczywają w grobach, usłyszą głos Jego: a ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny – na zmartwychwstanie potępienia. Ja sam z siebie nic czynić nie mogę. Tak, jak słyszę, sądzę, a sąd mój jest sprawiedliwy; nie szukam bowiem własnej woli, lecz woli Tego, który Mnie posłał. 
     Gdybym Ja wydawał świadectwo o sobie samym, sąd mój nie byłby prawdziwy. Jest przecież ktoś inny, kto wydaje sąd o Mnie; a wiem, że sąd, który o Mnie wydaje, jest prawdziwy. Wysłaliście poselstwo do Jana i on dał świadectwo prawdzie. Ja nie zważam na świadectwo człowieka, ale mówię to, abyście byli zbawieni. On był lampą, co płonie i świeci, wy zaś chcieliście radować się krótki czas jego światłem. Ja mam świadectwo większe od Janowego. Są to dzieła, które Ojciec dał Mi do wykonania; dzieła, które czynię, świadczą o Mnie, że Ojciec Mnie posłał. Ojciec, który Mnie posłał, On dał o Mnie świadectwo. Nigdy nie słyszeliście ani Jego głosu, ani nie widzieliście Jego oblicza; nie macie także słowa Jego, trwającego w was, bo wyście nie uwierzyli w Tego, którego On posłał. Badacie Pisma, ponieważ sądzicie, że w nich zawarte jest życie wieczne: to one właśnie dają o Mnie świadectwo. A przecież nie chcecie przyjść do Mnie, aby mieć życie. Nie odbieram chwały od ludzi, ale wiem o was, że nie macie w sobie miłości Boga. Przyszedłem w imieniu Ojca mego, a nie przyjęliście Mnie. Gdyby jednak przybył kto inny we własnym imieniu, to byście go przyjęli. Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga? Nie mniemajcie jednak, że to Ja was oskarżę przed Ojcem. Waszym oskarżycielem jest Mojżesz, w którym wy pokładacie nadzieję. Gdybyście jednak uwierzyli Mojżeszowi, to byście i Mnie uwierzyli. O Mnie bowiem on pisał. Jeżeli jednak jego pismom nie wierzycie, jakżeż moim słowom będziecie wierzyli?»
     (J 5, 24-47)

     «Ten, kto we Mnie wierzy, wierzy nie we Mnie, lecz w Tego, który Mnie posłał. A kto Mnie widzi, widzi Tego, który Mnie posłał. Ja przyszedłem na świat jako światło, aby każdy, kto we Mnie wierzy, nie pozostawał w ciemności. A jeżeli ktoś posłyszy słowa moje, ale ich nie zachowa, to Ja go nie sądzę. Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat sądzić, ale aby świat zbawić. Kto gardzi Mną i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które powiedziałem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym. Nie mówiłem bowiem sam od siebie, ale Ten, który Mnie posłał, Ojciec, On Mi nakazał, co mam powiedzieć i oznajmić. A wiem, że przykazanie Jego jest życiem wiecznym. To, co mówię, mówię tak, jak Mi Ojciec powiedział».
     (J 12, 44-50)

     „A wiedz o tym, że w dniach ostatnich nastaną chwile trudne. Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, wyniośli, pyszni, bluźniący, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, niegodziwi, bez serca, bezlitośni, miotający oszczerstwa, niepohamowani, bez uczuć ludzkich, nieprzychylni, zdrajcy, zuchwali, nadęci, miłujący bardziej rozkosz niż Boga. Będą okazywać pozór pobożności, ale wyrzekną się jej mocy. I od takich stroń.”
     (2Tm 3, 1-5)

     PS
     „Żywe bowiem jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca. Nie ma stworzenia, które by było przed Nim niewidzialne, przeciwnie, wszystko odkryte i odsłonięte jest przed oczami Tego, któremu musimy zdać rachunek.”
     (Jr 4, 12-13)

  • Maggie pisze:

   A Paul to przypuszczalnie adoruje Pana Jezusa w Cudzie Legnickim.

   ❓: Czy jutro w Święto Piotra i Pawła jest post od pokarmów mięsnych, czy też nie ❓
   W Poznaniu chyba tak, bo to Patroni.

  • PawełW pisze:

   Witam
   ta strona jest bardzo potrzebna, jest to fajna odskocznia od rzeczywistości tego świata. Ja pisałem bardzo dawno temu obecnie regularnie modle sie za dusze umierające zgodnie z harmonogramem. Myślę że każdy ma taki potrzebny etap i jeżeli ktoś juz nie pisze tzn daje pola innym, a jednocześnie ma w swoim sercu wdzięczność za tą stronę i czyta ją. Chwała Panu

 14. Sylwek pisze:

  Ale ja za to czytam dzień w dzień po kilka razy tą stronę, Bogu dzięki że powstała.

 15. Mateusz pisze:

  Ja pamiętam pare lat temu jak były 2 do 4 komentarzy na dzień 😉

 16. Lila pisze:

  Ja się nie udzielam, ale nie ma dnia bym nie odwiedziła tej strony. Jest bardzo potrzebna. Bóg zapłać, 🙂

  • Dorota pisze:

   Jezu chron te strone i pania Ewe i osoby prowadzace jestescie swiatlem w moim zyciu dziekune

 17. agicam pisze:

  +++ Za wnuka (wnuczkę) pani Heleny.

 18. wobroniewiary pisze:

  A mi bardzo smutno, jak pomyślę, że trzeba będzie zamknąć tę stronę… 😦

  Och Jezu, oddaję to Tobie przez Maryję, troszcz się Ty.

  • kasiaJa pisze:

   Ufam, że nie trzeba będzie strony zamykać… Święty Michale Archaniele wspomóż…

  • tu MariaPietrzak pisze:

   Dzieki tej stronie tworzymy Wspolnote , wzrastamy , eawangelizujemy i jestesmy ewangelizowani . Trzeba wszystko zrobic , by nas nie rozbito .

  • Jacek pisze:

   Ewo
   Nawet o tym nie myśl , by nie tworzyć złych myśli.
   Polacy są myślący i coś wymyślimy na te diabelskie sztuczki.
   Niech tylko ogłoszą co chcą nam zakazać.
   Do tej pory włączmy intencję za Tą stronę w Modlitwach
   Pozdrawiam z Panem Bogiem i Niepokalaną

   • Robert pisze:

    Tak, na pewno znajdzie się jakieś rozwiązanie (prawne, technologiczne, finansowe albo całkiem zaskakujące); a tymczasem „Dosyć ma dzień swojej biedy.” Mobilizujmy się jeszcze bardziej – ile kto może. Pozdrawiam Was wszystkich!
    +++

    • mała pisze:

     Co ty piszesz?
     Jakie rozwiązanie finansowe czy prawne, jak zacznie to obowiązywać w całej Unii a za złamanie zakazu, choćby podanie linku czy wykorzystanie nagrania albo nawet zdjęcia grożą kary w milionach euro?
     Decyzja zapadnie 4 lipca

 19. mała pisze:

  LITANIA DO APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA
  Kyrie, eleison, Chryste, eleison, Kyrie, eleison.
  Chryste, usłysz nas. Chryste, wysłuchaj nas.
  Ojcze z nieba, Boże, zmiłuj się nad nami.
  Synu, Odkupicielu świata, Boże, zmiłuj się nad nami.
  Duchu Święty, Boże, zmiłuj się nad nami.
  Święta Trójco, jedyny Boże, zmiłuj się nad nami.
  Święta Maryjo, módl się za nami.

  Święci Apostołowie, Piotrze i Pawle, módlcie się za nami.
  Towarzysze i przyjaciele Syna Bożego,
  Bohaterscy obrońcy prawdziwej wiary,
  Wyznawcy Jezusa Ukrzyżowanego,
  Słowa Jego po ziemi roznoszący,
  Mężowie w pracy apostolskiej niestrudzeni,

  Święty Piotrze, któremu Pan nasz, Jezus Chrystus, dał klucze od Nieba i ustanowił go głową widzialną Kościoła swego, módl się za nami.
  Święty Pawle, którego Pan nasz, Jezus Chrystus, jako narzędzie wybrał na opowiadanie poganom Ewangelii świętej,
  Święty Piotrze, któryś gorzko opłakiwał swój upadek,
  Święty Pawle, któryś z prześladowcy Jezusa Chrystusa tak wielkim światłem Kościoła został,
  Święty Piotrze, którego Anioł z więzienia uwolnił,
  Święty Pawle, któryś dla wiary największe prześladowania wycierpiał,
  Święty Piotrze, któryś przez pokorę głową ku ziemi zwrócony ukrzyżowany został,
  Święty Pawle, któryś dla wiary Chrystusowej ścięty został,

  Święty Piotrze i Pawle, niezwyciężone podpory Kościoła Bożego, módlcie się za nami.
  Święty Piotrze i Pawle, którzyście za przykładem Pana naszego, Jezusa Chrystusa, poświęcili się dla zbawienia dusz ludzkich,
  Święty Piotrze i Pawle, którzyście krew swoją za świętą wiarę przelali,
  Przez trudy i owoce apostolskiej pracy Waszej,
  Przez chwałę, której teraz w niebie zażywacie,
  Abyśmy także do chwały niebieskiej dostać się mogli,
  Abyśmy wiarę świętą Kościoła katolickiego niezachwianą do śmierci zachowali,
  Aby Bóg łaską swoją wszystkich kapłanów w służbie Kościoła świętego wspierać raczył,
  Aby Bóg małżonków w zaprzysiężonej wierności wzajemnej, a dzieci w synowskiej miłości utrzymywać raczył,
  Aby Bóg rodziny nasze opieką swą miłościwą otoczyć raczył,
  Abyśmy od zarazy, głodu i wojny zachowani byli,
  Abyśmy od wszelkiego niebezpieczeństwa duchowego w ostatniej godzinie życia uwolnieni byli,

  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata,
  przepuść nam, Panie.
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata,
  wysłuchaj nas, Panie.
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata,
  zmiłuj się nad nami.

  W.: Tyś jest Piotr,
  O.: A na tej opoce zbuduję mój Kościół.

  Módlmy się.
  Boże, który świętemu Piotrowi, Apostołowi Twojemu, dałeś klucze Królestwa Niebieskiego, dałeś także moc najwyższą związywania i rozwiązywania, spraw, prosimy, abyśmy za jego przyczyną z więzów naszych grzechów rozwiązani byli. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
  W.: Tyś jest naczynie wybrane, święty Pawle, O.: Głosicielu prawdy na całym świecie.
  Módlmy się.
  Boże, któryś przez nauczanie świętego Pawła mnóstwo pogan oświecił, spraw prosimy, abyśmy doznali u Majestatu Twego opieki Tego, którego jako Apostoła narodów czcimy. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
  Podpory niewzruszone Kościoła Bożego, święty Piotrze i Pawle, przyczyńcie się za nami grzesznymi u Pana, który Wam dał wiekuistą zapłatę. Racz mi uprosić, Piotrze święty, abym był w miłości gorliwy, w wierze niewzruszony i abym wraz z Tobą umiał się poświęcić dla Ukrzyżowanego Jezusa naszego. Niech i ja, nie po trzykrotnym, lecz niezliczonym, niestety, odstąpieniu i zdradzeniu Boga, nawrócę się szczerze ku Niemu bez powrotu do grzechu. Pawle święty, naczynie wybrane, głoszący imię Pańskie przed narodami, racz uprosić u Boga, abym się stał naczyniem łaski i błogosławieństwa Jego. Naucz mnie znać i kochać Tego, który nas ukochał aż do śmierci… Niech wraz z Tobą nic nie mam prócz Jezusa Ukrzyżowanego… Niech w wierze przez Was wzmocniony, w miłości i nadziei przez modlitwy Wasze utwierdzony, żyję i umieram w Bogu, przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego. Amen.

  • M. pisze:

   Święci Piotrze i Pawle, miejcie mnie zawsze w swojej opiece aż do końca mych dni. Strzeżcie mnie od wszelkich zasadzek bym nigdy nie zachwiala się w wierze. Obym coraz mocniej kochała Boga. Czuję się tak jakbyście byli moimi patronami, jako że Pan Bóg postanowił bym urodzila się w Wasze święto.

 20. tu MariaPietrzak pisze:

  / Alicja Lenczewska /SWIADECTWO

  N 24 VIII 86, g. 8:30. + Celem szatana jest rozszerzanie zła.
  Najłatwiej osiąga to, posługując się poczuciem sprawiedliwość i chęcią zemsty, odwetu, buntu.
  Jeśli zło, jakim cie dotyka, zamienisz na dobro (Miłujcie nieprzyjaciół waszych), nie tylko likwidujesz oręż, którym się posługuje, ale nawet wykorzystujesz je przeciw niemu.

  ……………………………………………………………..
  Stad tak wazna jest modlitwa za nieprzyjaciol!

 21. an m pisze:

  Życzę Wszystkim błogosławionego dnia :-)❤💜💛💚💙

 22. Beata pisze:

  Ja sie tez nie udzielam ale za to zagladam tutaj kilka razy dziennie
  Modle sie za prowadzacych ta strone i za nas tutaj Wszystkich bo tak na prawde ta strona jest jak tlen ktorego brakuje mi tutaj w Szwecji
  Jezu Ty sie tym zajmij ❤️❤️❤️

 23. Małgosia pisze:

  Ja też się specjalnie nie udzielam ale zaglądam kilka razy dziennie i obejmuję modlitwą prowadzących tę stronę i wszystkich czytelników WOWiT. Bóg zapłać za wszystko. Matko Boża spraw żeby istniała ta strona, tak bardzo nam potrzebna. Jezu ufam Tobie.

 24. Renata Anna pisze:

  Prosiłam ostatnio kobietę katoliczkę, by modliła się za swoje dzieci (opowiadała mi jakie ma z nimi kłopoty) Chciałam jej zaproponiwać „Pompejankę”, jednak nie wykazała żadnego zainteresowania. Jeżeli nie będziemy pragnęli się modlić z tych , których kochamy, to za wrogów już na pewno też nie.

 25. kasiaJa pisze:

  W programie „Miedzy Ziemią a Niebem” emitowanym przez TVP, dziennikarka Paulina Guzik rozmawiała ze stygmatyczką Myrną Nazzour. Nieoczekiwanie, podczas rozmowy strzelił piorun…
  http://misyjne.pl/w-trakcie-rozmowy-ze-stygmatyczka-uderzyl-piorun-wideo/

 26. kasiaJa pisze:

  Brak reakcji wobec kolejnych przykładów promocji pogaństwa może stać się naszym zbiorowym grzechem zaniechania. Wzbudzanie sentymentów za bożkami, czarownicami i zaklęciami to jedna z metod walki z chrześcijaństwem, chociaż ukryta za szyldem dbałości o tradycję i poszukiwania słowiańskich korzeni. W trosce o dusze współbraci, duchowni i świeccy nie powinni przyglądać się z obojętnością temu zjawisku, którego jednym z przejawów jest popularyzowanie magii, zabobonów i wróżbiarstwa, chociażby przy okazji wydarzeń kulturalnych.
  https://www.pch24.pl/festiwal-na-poganskich-motywach–wiedzma-twarza-suprasla–pch,61265,i.html

 27. rysik pisze:

  Mimo pewnego dystansu do instytucji, wśród polskich rodziców panuje przekonanie, że wychowawcy ich dzieci przynajmniej do pewnego stopnia będą szukać ich dobra, więc rewelacje dotyczące odgórnego seksualizowania dzieci przyjmują z niedowierzaniem. Tymczasem w Niemczech już w 2007 roku Federalne Centrum Edukacji Zdrowotnej podlegające Ministerstwu Zdrowia wydało obowiązkową lekturę dla wychowawców w żłobkach, przedszkolach i szkołach podstawowych zatytułowaną „Miłość, ciało i zabawy w doktora”. Instrukcje w niej zawarte wprost wymagają od rodziców dzieci zachowań pedofilnych (!), a gdyby ci nie stanęli na wysokości zadania, „ciężar” tej seksualizacji ma być przerzucony na wychowawców.

  W broszurze czytamy: „Matki nazywają pieszczotliwie penisy swoich synów i wyrażają w ten sposób swoje uznanie. Z kolei pochwa i łechtaczka doświadczają zbyt małej uwagi przez nazwanie i czułe dotykanie (zarówno ze strony ojca, jak i matki), co utrudnia dziewczętom rozwinąć dumę ze swojej płci.”

  „Samozaspokajanie różni się u dziewcząt i u chłopców, przez to, że dziewczęta raczej używają w tym celu przedmiotów. Skaleczenia są w tym przypadku używane jako pretekst, aby uniemożliwić masturbację. Kiedy Państwo zauważycie, że Państwa córka sprawia sobie ból, np. poprzez to, że wpycha sobie coś ostrego lub kanciastego do pochwy lub, że jest już zupełnie sina od pocierania okolic łonowych, proszę jej zwrócić uwagę, że może się w ten sposób skaleczyć, ale że czułe dotykanie pochwy uważają Państwo za zupełnie w porządku.”
  Nietrudno jest się domyślić, że dzieci seksualizowane już w żłobkach nigdy nie będą w stanie się normalnie rozwijać, co więcej z zaburzeniami psychicznymi będą się już borykać całe życie Jeśli już u zarania swego istnienia spotykają się z masturbacją i pedofilią, to w wieku kilkunastu lat staną się stałymi klientami przemysłu aborcyjnego i pornograficznego, a całe społeczeństwo będzie się składać z „wraków” ludzi.

  Takie rzeczy dzieją się już na zachodzie. Jeśli nie będziemy patrzeć na ręce rządzącym i tym, którym powierzyliśmy wychowanie naszych dzieci, fala intratnej demoralizacji zaleje również Polskę.
  https://stopaborcji.pl/instruktaz-pedofilski-dla-rodzicow/

  • kasiaJa pisze:

   O proszę, a ja poniżej wkleiłam tą samą informację 😀 kilka minut różniicy…
   Święci Piotrze i Pawle módlcie się za nami.

 28. Maria pisze:

  🙏❣

 29. kasiaJa pisze:

  Dzisiaj 29 czerwca – Uroczystość świetych Piotra i Pawła
  Obydwaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie w czasie prześladowania za cesarza Nerona. Piotr został ukrzyżowany około 64 r. Apostoł wyznał jednak, że nie jest godny umrzeć, jak Jezus. Dlatego też został przybity do krzyża głową w dół. Paweł, przez jakiś czas więziony w Rzymie, został ścięty mieczem około 67 r.
  (Ponieważ uroczystość przypada w piątek, nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od potraw mięsnych).

 30. kasiaJa pisze:

  W poniedziałek rano, 30 lipca 1984 r. siostra Czesława Polak (wtedy jeszcze osoba świecka) przechodziła skrajem sosnowego zagajnika z naręczem polnych kwiatów. Nagle zauważyła postać przypominającą Zbawiciela. Nieznajomy, w jasnej szacie, nieprzypominającej współczesnych ubrań, szedł z pochyloną głową. Dopiero kiedy postać nagle zniknęła z jej oczu, do Czesławy dotarło, że dane jej było spotkać na swojej drodze samego Jezusa Chrystusa. 6 grudnia 1992 r. S. Czesława widziała też Matkę Bożą zdążającą do kaplicy. Od tego momentu Niepokalana stale towarzyszy siostrze zakonnej w wizjach. To zdarzenie odmieniło życie Czesławy, a potem także wielu pielgrzymów, którzy nawiedzając to miejsce, byli świadkami nadprzyrodzonych zjawisk. Widywali krew na twarzy figury Jezusa w kaplicy, słyszeli śpiew aniołów, a kilka osób miało okazję dojrzeć słońce wirujące na niebie.
  Przymierze Dwojga Serc – teraz złączy się z Twoim!

  Siostra Czesława Polak nie szuka rozgłosu i nie rozmawia z mediami. Kiedy dowiedziałem się o Ostrożnem i postanowiłem spotkać się z Siostrą, byłem przekonany, że odmówi wywiadu. Nie sądziłem, że otworzy się przede mną i opowie o tym, co zdarzyło się w tym miejscu w 1984 roku, a także o późniejszych objawieniach. Nie podejrzewałem, że będę miał osobisty udział w wydarzeniach, które w Ostrożnem ciągle trwają. Polana, na której stoi kaplica p.w. Matki Bożej Anielskiej, jest już miejscem kultu. Wielu wiernych doznaje tam łask i jest uzdrawianych. W Ostrożnem zrozumiałem potrzebę zawierzenia się w akcie oddania Niepokalanemu Sercu Maryi i Najświętszemu Sercu Jezusa. Zrozumiałem, że istnieją Dwa Serca tak ściśle ze sobą połączone, że jedno z Nich nie potrafi żyć bez drugiego. To One uczą nas doskonałej miłości. Serce Jezusa i Serce Maryi. Tam odnalazłem odpowiedź porywającą moje serce. Pośród anielskich chórów, w maleńkiej kapliczce, niedaleko Zambrowa.
  Grzegorz Kasjaniuk

 31. Bogumiła pisze:

  Proszę o modlitwę w intencji męża Pawła i syna Piotra, szczególnie za syna bo odszedł od sakramentów i idzie drogą nie Bożą. Nas rodziców bardzo to boli bo inaczej go wychowywaliśmy. Modlimy się gorąco, ale dziś w dniu ich Patronów proszę o Wasze westchnienie w ich intencjach.

  Też się rzadko teraz odzywam bo różne sprawy rodzinne wychodzą. Przebaczcie, nadal kocham Rodzinę WOWITową i polecam w modlitwach. ❤

 32. Ania pisze:

  Wbrew woli rodziców lekarze odłączyli od aparatury 14-letnią Ines. Dziewczynka umierała przez 2 dni, a 8 policjantów pilnowało, żeby ojciec i matka dziewczynki nie mogli nic zrobić.

  – Potrzebowała tlenu. Kiedy go jej zabrano, oddychała przez pewien czas sama. Później zsiniała – opowiadała w telewizji Europe 1 Djamila Afiri, matka dziewczynki.

  Ines urodziła się we Francji. Cierpiała na miastenię, chorobę powodującą osłabienie mięśni. W lipcu zeszłego roku z powodu ataku serca znalazła się w szpitalu w Nancy. Akcję serca udało się przywrócić, ale dziewczynka zapadła w śpiączkę. Od tego czasu przebywała w szpitalu, podłączona do aparatury podtrzymującej oddychanie. Lekarze niemal od razu chcieli ją odłączyć, ale nie zgodzili się na to rodzice. Sprawa trafiła przed sąd.

 33. Kazimierz pisze:

  † Laudetur Iesus Christus et Maria Immaculata!

  Grzeszących upominać. Uczynki miłosierdzia względem ducha (1)

  http://www.idziemy.pl/wiara/grzeszacych-upominac-uczynki-milosierne-wzgledem-ducha-1-/

  „Będziesz upominał bliźniego, aby nie zaciągnąć winy z jego powodu” (Kpł 19,17). 

  „Gdy brat twój zgrzeszy, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa.Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik!”
  (Mt 18, 15-17)

  „Mocą bowiem łaski, jaka została mi dana, mówię każdemu z was: Niech nikt nie ma o sobie wyższego mniemania, niż należy, lecz niech sądzi o sobie trzeźwo – według miary, jaką Bóg każdemu w wierze wyznaczył. Jak bowiem w jednym ciele mamy wiele członków, a nie wszystkie członki spełniają tę samą czynność – podobnie wszyscy razem tworzymy jedno ciało w Chrystusie, a każdy z osobna jesteśmy nawzajem dla siebie członkami. Mamy zaś według udzielonej nam łaski różne dary: bądź dar proroctwa – [do stosowania] zgodnie z wiarą;  bądź to urząd diakona – dla wykonywania czynności diakońskich; bądź urząd nauczyciela – dla wypełniania czynności nauczycielskich; bądź dar upominania – dla karcenia. Kto zajmuje się rozdawaniem, [niech to czyni] ze szczodrobliwością; kto jest przełożonym, [niech działa] z gorliwością; kto pełni uczynki miłosierdzia, [niech to czyni] ochoczo.”
  (Rz 12, 3-8)

  „Zresztą ja sam, Paweł, upominam was przez cichość i łagodność Chrystusa, ja, który będąc między wami, uchodzę w oczach waszych za pokornego a z daleka od was jestem dla was zbyt surowy, ja was proszę: żebym nie musiał odwołać się do tej surowości, na jaką zamierzam się zdobyć względem tych, co sądzą, że postępujemy według ciała. Chociaż bowiem w ciele pozostajemy, nie prowadzimy walki według ciała. gdyż oręż bojowania naszego nie jest z ciała, lecz posiada moc burzenia, dla Boga twierdz warownych. Udaremniamy ukryte knowania i wszelką wyniosłość przeciwną poznaniu Boga i wszelki umysł poddajemy w posłuszeństwo Chrystusowi z gotowością ukarania każdego nieposłuszeństwa, kiedy już wasze posłuszeństwo stanie się doskonałe. Zauważcie to, co [jest zresztą] oczywiste! Jeżeli ktoś jest przekonany, że należy do Chrystusa, niechże znów weźmie pod własną rozwagę i to, że my również podobnie jak on, jesteśmy Chrystusowi. Choćby mi bowiem wypadło jeszcze bardziej chlubić się z władzy jaką nam dał Pan ku zbudowaniu, a nie ku zagładzie waszej, nie będę się wstydził dlatego [rzekomo], iżby się nie wydało, że chcę was straszyć listami. «Listy bowiem – jak utrzymują – są groźne i nieubłagane, lecz gdy się zjawia osobiście, słaby jest, a jego mowa nic nie znaczy». Kto tak sądzi, niech sobie zapamięta, że jakimi jesteśmy w słowach naszych listów będąc poza wami, takimi też będziemy w czynie jako obecni wśród was.”
  (2Kor 10, 1-11)

  „Teraz raduję się w cierpieniach za was i ze swej strony w moim ciele dopełniam braki udręk Chrystusa dla dobra Jego Ciała, którym jest Kościół. Jego sługą stałem się według zleconego mi wobec was Bożego włodarstwa: mam wypełnić [posłannictwo głoszenia] słowa Bożego. Tajemnica ta, ukryta od wieków i pokoleń, teraz została objawiona Jego świętym,  którym Bóg zechciał oznajmić, jak wielkie jest bogactwo chwały tej tajemnicy pośród pogan. Jest nią Chrystus pośród was – nadzieja chwały. Jego to głosimy, upominając każdego człowieka i ucząc każdego człowieka z całą mądrością, aby każdego człowieka okazać doskonałym w Chrystusie. Po to właśnie się trudzę walcząc Jego mocą, która potężnie działa we mnie.”
  (Kol 1, 24-29)

  „Potem, po czternastu latach, udałem się ponownie do Jerozolimy wraz z Barnabą, zabierając z sobą także Tytusa. Udałem się zaś w tę stronę na skutek otrzymanego objawienia. I przedstawiłem im Ewangelię, którą głoszę wśród pogan, osobno zaś tym, którzy cieszą się powagą, [by stwierdzili], czy nie biegnę lub nie biegłem na próżno. Ale nie zmuszono do poddania się obrzezaniu nawet Tytusa, mego towarzysza, mimo że był Grekiem. A było to w związku z tym, że na zebranie weszli bezprawnie fałszywi bracia, którzy przyszli podstępnie wybadać naszą wolność, jaką mamy w Chrystusie Jezusie, aby nas ponownie pogrążyć w niewolę. Na żądane przez nich ustępstwo zgoła się jednak nie zgodziliśmy, aby dla waszego dobra przetrwała prawda Ewangelii. 
  Co się zaś tyczy stanowiska tych, którzy się cieszą powagą – jakimi oni dawniej byli, jest dla mnie bez znaczenia; u Boga nie ma względu na osobę – otóż ci, co są uznani za powagi, nie polecili mi oddawać czegokolwiek. Wręcz przeciwnie, stwierdziwszy, że mnie zostało powierzone głoszenie Ewangelii wśród nieobrzezanych, podobnie jak Piotrowi wśród obrzezanych – Ten bowiem, który współdziałał z Piotrem w apostołowaniu obrzezanych, współdziałał i ze mną wśród pogan i uznawszy daną mi łaskę, Jakub, Kefas i Jan, uważani za filary, podali mnie i Barnabie prawicę na znak wspólnoty, byśmy szli do pogan, oni zaś do obrzezanych, byleśmy pamiętali o ubogich, co też gorliwie starałem się czynić. 

  Gdy następnie Kefas przybył do Antiochii, otwarcie mu się sprzeciwiłem, bo na to zasłużył. Zanim jeszcze nadeszli niektórzy z otoczenia Jakuba, brał udział w posiłkach z tymi, którzy pochodzili z pogaństwa. Kiedy jednak oni się zjawili, począł się usuwać i trzymać się z dala, bojąc się tych, którzy pochodzili z obrzezania. To jego nieszczere postępowanie podjęli też inni pochodzenia żydowskiego, tak że wciągnięto w to udawanie nawet Barnabę. 
  Gdy więc spostrzegłem, że nie idą słuszną drogą, zgodną z prawdą Ewangelii, powiedziałem Kefasowi wobec wszystkich: «Jeżeli ty, choć jesteś Żydem, żyjesz według obyczajów przyjętych wśród pogan, a nie wśród Żydów, jak możesz zmuszać pogan do przyjmowania zwyczajów żydowskich?»
  (Ga 2, 1-14)

  „Sami bowiem wiecie, bracia, że nasze przyjście do was nie okazało się daremne. Chociaż ucierpieliśmy i – jak wiecie – doznaliśmy zniewagi w Filippi, odważyliśmy się w Bogu naszym głosić Ewangelię Bożą wam, pośród wielkiego utrapienia. Upominanie zaś nasze nie pochodzi z błędu ani z nieczystej pobudki, ani z podstępu, lecz jak przez Boga zostaliśmy uznani za godnych powierzenia nam Ewangelii, tak głosimy ją, aby się podobać nie ludziom, ale Bogu, który bada nasze serca.”
  (1Tes 2, 1-4)

  „Prosimy was, bracia, abyście uznawali tych, którzy wśród was pracują, którzy przewodzą wam i w Panu was napominają. Ze względu na ich pracę otaczajcie ich szczególną miłością! Między sobą zachowujcie pokój! Prosimy was, bracia, upominajcie niekarnych, pocieszajcie małodusznych, przygarniajcie słabych, a dla wszystkich bądźcie cierpliwi! Uważajcie, aby nikt nie odpłacał złem za złe, zawsze usiłujcie czynić dobrze sobie nawzajem i wobec wszystkich! Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie! W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.Ducha nie gaście, proroctwa nie lekceważcie!  Wszystko badajcie, a co szlachetne – zachowujcie! Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła. 

  Sam Bóg pokoju niech was całkowicie uświęca, aby nienaruszony duch wasz, dusza i ciało bez zarzutu zachowały się na przyjście Pana naszego Jezusa Chrystusa. Wierny jest Ten, który was wzywa: On też tego dokona. Bracia, módlcie się także i za nas! Pozdrówcie wszystkich braci pocałunkiem świętym! 
  Zaklinam was na Pana, aby list ten został odczytany wszystkim braciom. 
  Łaska Pana naszego Jezusa Chrystusa z wami!”
  (1Tes 5, 12-28)

  PS
  „Mówcie i czyńcie tak, jak ludzie, którzy będą sądzeni na podstawie Prawa wolności. Będzie to bowiem sąd nieubłagany dla tego, który nie czynił miłosierdzia: miłosierdzie odnosi triumf nad sądem”.
  (Jk 2, 12-13)

  Z Bogiem

 34. AnnaSawa pisze:
  • AnnaSawa pisze:

   W dzisiejsze Święto Apostołów Piotra i Pawła proszę z serca o modlitwę za Papieża Benedykta i Papieża Franciszka a także za wszystkich kapłanów świata i Kościół Katolicki. Bóg zapłać. ❤ ❤ ❤

 35. Katarzyna pisze:

  +++

Możliwość komentowania jest wyłączona.