Biskup Socha do członków Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Biskup Socha do członków Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Ksiądz Biskup Paweł Socha, emerytowany biskup pomocniczy diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, skierował osobisty list do uczestników drugiego jasnogórskiego czuwania Krucjaty Różańcowej. Wyraził w nim przede wszystkim radość z powstania Krucjaty, której sam jest członkiem od 2 lutego 2012 r. Zapewnił, że tego wieczoru będzie łączył się w modlitwie różańcowej z uczestnikami czuwania, nie mogąc z powodu innych obowiązków wziąć w nim bezpośredniego udziału.

Ksiądz Biskup podkreślił, że Krucjata wpisuje się w metodę obrony Kościoła i Ojczyzny, stosowaną przez Prymasa Tysiąclecia. Podzielił się wspomnieniem, jak Sługa Boży Prymas Wyszyński wszystkie trudne sprawy polecał wstawiennictwu Pani Jasnogórskiej: kwestie seminariów, katechizacji dzieci, zapowiadanej likwidacji zakonów. Wymienił również
współczesne zagrożenia, wobec których odpowiedzią ma być Krucjata Różańcowa: „ataki na dziedzictwo narodowe Polski, ośmieszanie i wyszydzanie bohaterów narodowych, likwidacja do minimum wiedzy historycznej w wychowaniu młodego pokolenia, nieustanne ataki na wiarę w Chrystusa, na wierzących, na przełożonych Kościoła, ograniczanie im dostępu do prawdy, przez próby likwidacji jedynej wolnej i katolickiej telewizji „Trwam” i wiele innych”.

Drugie czuwanie Krucjaty Różańcowej odbyło się na Jasnej Górze, w Kaplicy Sakramentu Pokuty, w nocy z 24 na 25 lutego 2012 r. Uczestnicy, oprócz listu Ks. Bp. Sochy, wysłuchali konferencji wygłoszonej przez o. prof. dra hab. Eustachego Rakoczego, Paulina z Jasnogórskiego klasztoru. Przedstawił on niezwykłą panoramę obecności Maryi w dziejach Narodu Polskiego i w duszach polskich żołnierzy, pokazując ją na przykładach szeregu cennych ryngrafów, które uczestnicy mogli dokładnie obejrzeć przy tej okazji. W ramach czuwania została też odprawiona Msza za Ojczyznę i odmówiony Różaniec z rozważaniami kard. Augusta Hlonda. Całość była przeplatana tradycyjnymi pieśniami maryjnymi i patriotycznymi.

Czuwanie zgromadziło około 100 osób, zarówno z Częstochowy, jak i wielu innych rejonów Polski. Tradycyjnie pojawiły się na nim osoby młode i rodziny z dziećmi. Poprzednie spotkanie modlitewne członków Krucjaty Różańcowej odbyło się z 27 na 28 stycznia 2012 r.
Uczestniczyły w niej członkinie Instytutu Prymasowskiego.

Krucjata została zainicjowana w czerwcu 2011 roku. Jest włączona do Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. Do tej pory zgłosiło swój udział niemal 80 tysięcy osób, w tym kilkaset z zagranicy i 14 biskupów: Prymas Senior ks. kard. Józef Glemp, ks. kard. Henryk Gulbinowicz, ks. abp Andrzej Dzięga, ks. abp Wacław Depo, ks. bp Stanisław Stefanek, ks. bp Kazimierz Górny, ks. bp Grzegorz Kaszak, ks. bp Romuald Kamiński, ks. bp Marek Solarczyk i ks. bp Piotr Skucha, ks. bp Józef Zawitkowski, ks. bp Jan Sobiło, ks. bp Paweł Socha, ks. bp Edward Frankowski. Członkowie Krucjaty odmawiają codziennie przynajmniej jedną dziesiątkę Różańca w intencji: „o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu”, uczestniczą w Mszach za Ojczyznę i innych spotkaniach modlitewnych. Aktualne informacje o liczbie członków Krucjaty oraz wydarzeniach z nią związanych można znaleźć na stronie
krucjatarozancowazaojczyzne.pl.

List można przeczytać na stronie Krucjaty jak i tutaj: List Ks Bp_Sochy

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s