W Nowy Rok z Nowym Dziełem: dziś zawiązała się Diakonia modlitwy i postu wstawienniczego – zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli

Dziś na granicy starego roku i nastania Nowego Roku AD 2014 tuż przed wyjściem na Mszę św. i Adorację Najświętszego Sakramentu  otrzymaliśmy wiadomość od kapłana-duszy ukrytej zwącej się „brat Apostoł Czystej Miłości” propozycję zawiązania Diakonii modlitwy i postu wstawienniczego za osoby zniewolone, której ów kapłan będzie Opiekunem.
On i tak codziennie poleca nas wszystkich przed Najświętszym Sakramentem a raz w miesiącu odprawia  w naszych intencjach msze święte o uzdrowienie duszy i ciała.

Wystarczy czyste serce i dobre intencje i tylko jeden dzień postu o chlebie i wodzie – to tak mało a jednocześnie tak wiele.

Pościć będziemy za ludzi zgłaszanych przez kapłanów egzorcystów lub posługujących w posłudze uwalniania, zgłaszanych do nas przez ks. Opiekuna

post diakonii

Ruszamy od jutra. Jutro w Święto Nowego Roku post o chlebie i wodzie rozpocznę ja, następne dni – każdy kto się zapisze.
Obecnie omadlamy trzy osoby: Ewę, Alicję i Katarzynę – znane Bogu i Kapłanowi-Opiekunowi  „bratu Apostołowi Czystej Miłości” oraz kapłanom wspomagającym.
W styczniu – omadlamy Ewę, w lutym – Alicję, a w marcu- Katarzynę
W ten sposób stworzy się grono osób (może nawet liczne) które będzie modlić się i pościć w intencji o uwolnienie jakiejś duszy, która tego potrzebuje.
Inny ksiądz pobłogosławił to „Dzieło Postu i Modlitwy” aby rozrastało się na chwałę Pana i dodał od siebie prośbę za  Alicję.
Oczywiście ks. Adam Skwarczyński również włączył  się w to Nowe Dzieło Ewangelizacji i poleca naszym postom i modlitwom – Katarzynę.

Nasz Opiekun – „brat Apostoł Czystej Miłości” napisał tak:
Pani Ewo!
Potrzebna jest modlitwa i post za zniewoloną złym duchem Ewę. Jej wspólnota – kilka osób z księdzem proboszczem podejmują post o chlebie i wodzie. Codziennie inna osoba. Pan na modlitwie wskazał, że jest to bardzo potrzebne. Czy znalazłaby się jakaś dusza, która mogła by ofiarować post o chlebie i wodzie za Ewę?
Myślę, że wśród osób o ofiarnych sercach znajdzie się jedna czy dwie, które wybiorą sobie 1 dzień w styczniu ofiarowując za obcą i nieznaną duszę? Jest to najwyższa forma miłości. Gdy Ewa zostanie uwolniona, wtedy możemy postem modlić się dalej za inną osobę. Zostawiam to do rozeznania. Pójdę się teraz pomodlić pytając Pana czy to jest zgodne z Jego wolą i prześlę Słowo, które Pan wypowiedział…
Oto Słowo:
„…Na proch zetrę pychę Filistyna. I z krwi oczyszczę mu usta, i jego zęby z ofiary plugawej, wówczas i on stanie się Resztą, która należy do Boga naszego, jak jeden z rodów Judy, Ekron zaś będzie jak Jebusyta. Sam będę dla domu mego strażą i obroną przed przechodniami. I przemoc wroga już go nie dosięgnie, gdyż wejrzałem na niego w jego nędzy, Raduj się wielce, Córo Syjonu, wołaj radośnie, Córo Jeruzalem! Oto Król twój idzie do ciebie, sprawiedliwy i zwycięski. Pokorny – jedzie na osiołku, na oślątku, źrebięciu oślicy. ” Za 9, 6b-9
Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen !
Pan potwierdził Słowem.

Odpisałam:
„O jak pragnie dusza moja zawiązania tej Wspólnoty” i oto przyszło przez inną osobę  Słowo Pana:
„ŚPIEWAJ MOJĄ PIEŚŃ WRAZ ZE MNĄ. RAZEM BĘDZIEMY WYDOBYWAĆ INNYCH Z CIEMNOŚCI I POWOŁYWAĆ DO MOJEGO CUDOWNEGO ŚWIATŁA.”
I w ten sposób zawiązała się nasza pod opieką „brata Apostoła Czystej Miłości” – Diakonia modlitwy i postu wstawienniczego.
Zapraszamy do zapisów i wybierania sobie jednego dnia w miesiącu postu o chlebie i wodzie, podając imię i dzień – od 1 stycznia 2014 roku (na jutro już jestem zapisana, ja ale może być nas więcej)

W poście i w modlitwie wspomagać nas będzie nasza ukochana Niebieska Matka – Najświętsza Maryja Panna, która zaleca Swoim dzieciom 5 kamieni

GospaPięć kamieni z Medziugorja to pięć przesłań Matki Bożej Królowej Pokoju, zawartych w orędziach, w których Gospa wzywa nas nawrócenia i walki ze złem. Poprzez swoje orędzia Matka Boża pokazuje nam pięć rodzajów broni, którymi możemy pokonać szatana.
Są to – przez wieloletnią tradycję Kościoła wypróbowane już – metody walki z demonem, A są nimi:
– Modlitwa
– Spowiedź
– Eucharystia
– Post
– Biblia

******************
Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci Moich najmniejszych, nieście uczynili.” (Mt. 25, 40).
„Ten rodzaj demonów nie wychodzi inaczej, jak tylko przez modlitwę i post” (Mk 9,29)

Zapisy na maila, ewentualnie w komentarzu nick i dzień (niech „nie wie lewica co czyni prawica” – uwaga wybieramy 1 dzień w miesiącu a nie w tygodniu)
Przypominamy nasz e-mail wobroniewiary@gmail.com

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc duchowa, Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

457 odpowiedzi na „W Nowy Rok z Nowym Dziełem: dziś zawiązała się Diakonia modlitwy i postu wstawienniczego – zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli

 1. wobroniewiary pisze:

  Mamy już dni: 1 stycznia, 2, 16, 17, 31 oraz jedna osoba 2 raz – 15 stycznia

  Rok temu było tak:)
  Rozpocznijmy Nowy Rok Nowenną Pompejańską – zacznijmy odmawiać Różaniec Święty a zobaczymy cuda w swoim życiu…
  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2013/01/01/nowenna-pompejanska-zacznij-odmawiac-razem-z-nami-a-zobaczysz-cuda-w-swoim-zyciu/

 2. Robert pisze:

  Wspomagam Was swoimi cierpieniami i prosze o modlitwe za mnie.

 3. rybka pisze:

  To ja poproszę 9 stycznia.

  • wobroniewiary pisze:

   🙂
   Wiedziałam, że są osoby, na które Pan zawsze może liczyć 😀
   Z jaką radością biegłam wczoraj na Mszę św. ale cierpliwie czekałam z wpisem prawie do północy (powstał około 21-00) na zatwierdzenie przez Kapłana-Opiekuna 🙂

 4. MICHAŁ pisze:

  WYBIERAM SOBOTĘ

 5. ANDRZEJ SADCZUK pisze:

  PROSZĘ ZAPISAĆ MNIE NA 13 KAŻDEGO MIESIĄCA .ANDRZEJ SADCZUK.NA WIĘKSZĄ CHWAŁĘ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ.

 6. Teresa pisze:

  PROSZĘ ZAPISAĆ MNIE NA 12 KAŻDEGO MIESIĄCA.

 7. Zofia pisze:

  Proszę o 5-ty dzień miesiąca
  To miłość bliźniego a z tego będziemy sądzeni
  To Twoja troska o dusze a cóż może być ważniejsze od zbawienia wiecznego bliźnich

 8. Mahejo pisze:

  Amen. Z kropką.Koniecznie z kropką.Tak. 🙂

 9. Mahejo pisze:

  Oj, piszemy jednocześnie .. Pozdrawiam i dobranoc 🙂

 10. Mahejo pisze:

  Oczywiście wykrzyknik jeszcze lepszy niż kropka, to jasne 🙂 🙂 🙂 !!!

  • Mahejo pisze:

   Zgodnie z obietnicą – powiadamiam, jak dalej: w maju 4-ty to niedziela, nie uniknę spotkań towarzyskich przy stole, a już mi się zdarzało być w takiej sytuacji między młotem a kowadłem … Więc w maju będę pościć 2 maja, natomiast dalej, do końca roku, nadal w czwarty dzień kolejnych miesięcy. Pozdrawiam, z Panem Bogiem.

 11. Bogdan pisze:

  Proszę o 26 dzień każdego miesiąca Pozdrawiam

 12. Czekajacy pisze:

  Poproszę o 6-ty dzień miesiąca 😉

  Chwała Panu!

  • wobroniewiary pisze:

   Mk, 9, 14-29
   Uzdrowienie epileptyka

   14 Gdy przyszli do uczniów, ujrzeli wielki tłum wokół nich i uczonych w Piśmie, którzy rozprawiali z nimi. 15 Skoro Go zobaczyli, zaraz podziw ogarnął cały tłum i przybiegając, witali Go. 16 On ich zapytał: «O czym rozprawiacie z nimi?» 17 Jeden z tłumu odpowiedział Mu: «Nauczycielu, przyprowadziłem do Ciebie mojego syna, który ma ducha niemego. 18 Ten, gdziekolwiek go pochwyci, rzuca nim, a on wtedy się pieni, zgrzyta zębami i drętwieje. Powiedziałem Twoim uczniom, żeby go wyrzucili, ale nie mogli». 19 Odpowiadając im, [Jezus] rzekł: «O plemię niewierne, jak długo mam być z wami? Jak długo mam was znosić? Przyprowadźcie go do Mnie!» 20 I przywiedli go do Niego. Na widok Jezusa duch zaraz począł miotać chłopcem, tak że upadł na ziemię i tarzał się z pianą na ustach. 21 Jezus zapytał ojca: «Od jak dawna to mu się zdarza?» Ten zaś odrzekł: «Od dzieciństwa. 22 I często wrzucał go nawet w ogień i w wodę, żeby go zgubić. Lecz jeśli coś możesz, zlituj się nad nami i pomóż nam». 23 Jezus mu odrzekł: «Jeśli możesz? Wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy». 24 Zaraz ojciec chłopca zawołał: «Wierzę, zaradź memu niedowiarstwu!» 25 A Jezus, widząc, że tłum się zbiega, rozkazał surowo duchowi nieczystemu: «Duchu niemy i głuchy, rozkazuję ci, wyjdź z niego i więcej w niego nie wchodź!» 26 A ten krzyknął i wyszedł, silnie nim miotając. Chłopiec zaś pozostawał jak martwy, tak że wielu mówiło: «On umarł». 27 Lecz Jezus ujął go za rękę i podniósł, a on wstał. 28 A gdy przyszedł do domu, uczniowie pytali Go na osobności: «Dlaczego my nie mogliśmy go wyrzucić?» 29 Powiedział im: «Ten rodzaj można wyrzucić tylko modlitwą [i postem]».

   Powiedział im: «Ten rodzaj można wyrzucić tylko modlitwą [i postem]». – stąd „Diakonia modlitwy i postu wstawienniczego”

 13. JK pisze:

  Czy 7 jest wolny??

 14. Janina pisze:

  Prosze zapisac 8 dzien.

 15. Elżbieta Hurman OV pisze:

  Mam pytanie, czy z tym księdzem wszystko w porządku? Dlaczego ukrywa się pod pseudonimem?
  Znam księdza charyzmatyka (koledzy księża mówią o nim nawet jako o mistyku), przez którego Pan Bóg dokonuje wielkich rzeczy, ale on jest sobą. Nie ukrywa się. Dziwne to jakieś… Byłabym bardzo ostrożna…

  • wobroniewiary pisze:

   Siostro Elu, on się ukrywa by nagrodę odebrać w Niebie a nie pochwały na ziemi.
   Po drugie ma nazwę „“bratu Apostołowi Czystej Miłości” a decyzję o ukryciu podjął na modlitwie.
   Gdybym teraz napisała kto to, to chętnych byłoby dużo więcej ale wielkie dzieła rodzą się w ciszy
   Pozdrawiam
   Ewa

   • Elżbieta Hurman OV pisze:

    To jest albo fałszywa pokora, albo niezrozumienie swojej tożsamości. Ksiądz przyjmuje święcenia kapłańskie publicznie i ma być księdzem jawnie (teraz nawet w zakonach odchodzi się od zmiany imion, chociaż ta praktyka miała swoje znaczenie). Pamiętacie: światła nie stawia się pod korcem, ono ma oświecać wszystkich.

 16. Krystyna pisze:

  Proszę o pierwszy najbliższy wolny dzień. Chyba jest to 10, a więc dzień moich urodzin. Pościć w dniu urodzin? Można i tak. Jak się ma już kilka dobrych latek, świeczki i torcik nie wchodzą w grę… 😉

 17. jawel pisze:

  Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, jak była na początku teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen. Jestem już zapisany i dziękuję wszystkim za serce i dobro 😀

 18. Barbara pisze:

  Ja ofiarowuję post 17 każdego miesiąca,jest to dzień urodzin mego syna,za którego proszę o modlitwę.Bóg zapłać i z Panem Bogiem.

 19. Julia pisze:

  Proszę o wpisanie mnie na 18 -go stycznia

 20. Ewa pisze:

  Poproszę o każdy 29 dzien:)

 21. Elisabetta pisze:

  Ku czci Matki Bożej Wspomożenie Wiernych wybieram dzień 24 każdego miesiąca (tego dnia wspominamy Maryję pod tym tytułem)

 22. wobroniewiary pisze:

  Każdy niech wybiera odpowiadający mu dzień, ja poinformuję tylko, że z wolnych mamy
  dni: 20, 22, 23, 27,28,30

 23. szulamitka pisze:

  Staram się pościć w pon.,śr.,piątki i dołączam intencje za zniewolonych.

  • wobroniewiary pisze:

   Ale nie wybierasz jednego konkretnego dnia?Ja też wszystkie środy i piątki poszczę, dobrze, że Opiekun napisał mi, że czarną gorzką kawę mogę -waśnie sobie zaparzyłam, dziś mój dzień 😉

 24. Danuta z Kielc pisze:

  Poproszę o wpisanie mnie na 19 dzień każdego m-ca 🙂 Z św. Józefem będzie mi łatwiej 🙂
  Jezu, Maryjo, Józefie – kochamy Was! Ratujcie dusze! Amen. Amen. Amen.

 25. JK pisze:

  Dziekuje za 7 i potwierdzam

 26. sonia pisze:

  Chciałabym się włączyć Dzieło,ale choruję na sm i nie mogę pościć /tracę całkowicie siłę i choroba szybko postępuje/w związku z tym co mogę zrobić?

  • wobroniewiary pisze:

   Soniu
   Jeśli chorujesz na SM nie musisz pościć, możesz czytać fragmenty Pisma Świętego, jeśli możesz to 15 stycznia.

  • Wuj Tom pisze:

   Witaj Soniu
   Moja mama zachorowała na sm w 1980r. Według niej na tę chorobę są dwa „lekarstwa”:
   pierwsze to za wszelką cenę starać się poruszać, nie dać się położyć w łóżku lub na wózku. Ja wiem że dla Ciebie brzmi to abstrakcyjnie ale zaręczam że tak jest, to w jakimś stopniu powstrzymuje rozwój tej choroby.
   Drugie nazywa się „Jezu ufam Tobie”. Pod koniec lat 90tych w naszej parafii miała miejsce peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego. W niedługim czasie po tym jak obraz opuścił nasz dom mama po raz pierwszy od prawie 20tu lat poszła powoli pieszo z moją siostrą do kościoła (mamy do niego ok. 300-400 metrów) droga zajęła jej ok. 30 minut ale doszła. Od tamtej pory w każdą niedzielę jest w kościele, teraz wozimy ją do niego samochodem ale nadal jest w stanie poruszać się samodzielnie poza domem, pomagając sobie kijkami do nordic walkingu. Od tamtej pory wierzę w moc Miłosierdzia Bożego. Podobny przypadek opisuje A. Englisch w książce „Uzdrowiciel Jan Paweł II” jaki miał miejsce podczas jednej z papieskich audiencji gdzie chory będący na wózku inwalidzkim trzymając obrazek Jezusa Miłosiernego prosił papieża o modlitwę o zdrowie. JP II odpowiedział mu widząc obrazek w jego rękach, że jeśli wierzy w Boże Miłosierdzie to on nie jest tu do niczego potrzebny. Kazał mu udać się do jednego z kościołów, w kraju z którego ten człowiek pochodził, w którym czczono obraz Jezusa Miłosiernego i został uzdrowiony.
   Jeżeli chcesz to mogę Cię skontaktować z moją mamą, na pewno będzie bardziej przekonująca ode mnie. Trzymaj się.
   Tomek

   • sonia pisze:

    Dziękuję za pokrzepienie serca również wierzę w Miłosierdzie Boże nawet mam takie wrażenie ,że Pan Jezus jest bardzo blisko mnie i mimo że nie chodzę i pozostała mi znikoma sprawność w jednej ręce ,mam wielką wiarę i nadzieję że Bóg mnie uzdrowi.
    Z przyjemnością proszę o kontakt : megi0041@wp.pl

  • Franek pisze:

   Sonia posłuchaj: James Maniackal MSFS – świadectwo Gaby

 27. wobroniewiary pisze:

  Informacja od ks. Opiekuna

  „Pościć będziemy za ludzi zgłaszanych przez kapłanów egzorcystów lub posługujących w posłudze uwalniania, zgłaszanych do nas przez ks. Opiekuna”

  W styczniu mamy jeszcze jeden dzień wolny jest to 28

 28. wobroniewiary pisze:

  Pouczenie dla wszystkich poszczących + ALICJA „ŚWIADECTWO” pon. 15.08.1988, godz. 23, Wniebowzięcie NMP

  † Nie oceniaj negatywnie nawet w myśli i nie narzekaj na nikogo w sercu swoim, bo twoja odpowiedzialność za zło, jakie w nim jest, będzie jeszcze większa.

  Gdy widzisz zło, współczuj temu, w kim jest, otaczaj miłością i składaj ofiarę z siebie, by go uwolnić. To jest twoją powinnością, odkąd współuczestniczysz w Mojej Ofierze i z tego zdasz sprawę w dniu sądu.

  Wiele żądam od ciebie, gdyż wiele ci dałem. Dałem ci Siebie i chcę być w tobie wolny, i czynić to, co pragnę czynić wobec dzieci Moich.

  Taki jest sens twojego powołania do życia wśród ludzi, którzy cię krzyżują. Pozwól im na to, jak Ja pozwoliłem. Pozwól z miłości do nich. Czyż nie jesteś oblubienicą Miłości Ukrzyżowanej?”

 29. wobroniewiary pisze:

  Do obsadzenia został dzień 20-ty i potem każdy komu kiedy pasuje 🙂
  Bóg Wam zapłać za dobre serce

 30. Marta i Lukasz pisze:

  A CZY W STANIE BLOGOSLAWIONYM MOZNA POSCIC ?

  • wobroniewiary pisze:

   To jest diakonia postu i modlitwy

   Osoby chore, cukrzyk czy ze SM albo matki ciężarne – pół godzinki czytania Pisma Świętego 🙂

   • Marta i Lukasz pisze:

    Dziekuje za odpowiedz ja dolaczam sie w Rozaniec oraz czytanie Pisma Swietego,ktore zaczynam dopiero odkrywac az wstyd sie przyznac czytalam sporadycznie, teraz codziennie . Zycze wszystkim Blogoslawionego Nowego Roku wszystkim

 31. Sylwia pisze:

  To ja bede poscila 20 stycznia.

 32. S. I. pisze:

  Będę pościła 13. każdego miesiąca?

  • S. I. pisze:

   Czy zostałam wpisana na listę jako poszcząca w dniu 13. każdego miesiąca ? “Pościć będziemy za ludzi zgłaszanych przez kapłanów egzorcystów lub posługujących w posłudze uwalniania, zgłaszanych do nas przez ks. Opiekuna” – rozumiem, że nie mnożymy dowolnych intencji w ramach tej inicjatywy?

 33. ezer pisze:

  Podejmę post 10 stycznia, Bóg Zapłać za tą inicjatywę.

 34. Będę pościła 20 każdego miesiąca

 35. To ja wybieram sobie 13 dzien kazdego miesiąca. Tego dnia miałam wypadek i dzieki Panu Bogu i Matce Bozej uszłam z życiem tylko ze wstrząsnieniem i poobijaniami. Chciałam odwdzięczyc się w taki sposób i czynie to z czystej miłosci do Pana Boga i Jego Matenki Najswietszej 🙂 Ela-Dzieci Pana Boga

 36. Asia pisze:

  Bede posciłą 7 każdego miesiaca za Ewę, a potem za kolejne osoby.
  Prosze wpiszcie mnie na liste.
  Asia

 37. EwaT pisze:

  Moglabym prosic 1 dzien kazdego miesiaca.urodziny mojego taty,o wyzwolenie z nalogu alkoholowego.tylko wczoraj sie spoznilam:(

 38. BARBARA MARIA pisze:

  poproszę o 13dzień każdego miesiąca.
  TYLKO JEZUS JEST PANEM!!!!

 39. Jola pisze:

  Proszę o 16 w tym miesiącu……Bóg wam zapłać

 40. Admin pisze:

  Usunąłem komentarze „Żanny” ponieważ osoba pisząca pod tym nickiem jest znanym trollem internetowym który wszedł na naszą stronę by jątrzyć.
  Osoba ta pisała też pod innymi nickami min. podawała się za brata Michała, a ostatnio usiłowała wejść na naszą stronę jako „tadeusz z podkarpecia” – autor(ka) ostatnich klątw i wielu bluzgów rzucanych na Adminkę oraz autor(ka) bluźnierczej strony, gdzie do ogona kozy przywiązała m.in. Najświętszy Sakrament (!)
  Tak więc zamiast przyłączyć się do Diakoni modlitwy i postu osoba ta próbowała zasiać zwątpienie, tak właśnie się dzieje kiedy rodzi się dobry owoc, znajdują się i robaki by ten owoc drążyć.
  trollowi żanna-tadeusz z podkarpecia i innym wcieleniom proponuję siedzenie we własnym gniazdku u zenobiusza.

 41. Agnieszka pisze:

  Ja tez chce przyłączyć do modlitwy i postu 13 dnia każdego miesiąca.

  • Agnieszko, jest mi miło, ze bedziemy 13-stego kazdego miesiaca poscic i sie modlic 🙂 Moze masz jakis pomysł na ktora godzine bysmy mogły połączyc sie duchowo i odmowic rózaniec? Ja własciwie moge cały czas i dopasuje sie jak ci pasuje 🙂 Moze jest jeszcze ktos na 13-sty? W jednosci siła! 🙂

  • To co, mamy juz godzine o ktorej bedziemy łączyc sie duchowo na rózaniec?

   • Widac dzień 13 jest dniem wyjątkowo dobrym i dlatego jest nas az 8 osób :). Mozna go zrehabilitowac. Duzo osób wierzy w zabobony, a ja jestem urodzona 13 listopada i jest dla mnie dniem wyjatkowym 😀 Tego samego dnia otrzymałam łaske i przezyłam w naprawde powaznym wypadku.

   • Agnieszka pisze:

    Najbezpieczniejsze godzina o której na pewno będę mogła pogodzić się to albo 5 rano albo 22 wieczorem. Czy nadal chciałabyś połączyć się ze mną na modlitwie różancowej? Jeśli tak to wybierz godzinę. W grupie siła a i Mamusia na pewno się przyłączy.

   • Agnieszka pisze:

    A może na początek umówimy się, że będziemy modlily się o 15 godz. koronką do Miłosierdzia Bożego a różaniec bedziemy odmawiac w innym czasie?

 42. tylka pisze:

  Proszę mnie zapisać na 12 dnia każdego miesiąca. Rozumiem,że w styczniu pościmy za Ewę.

 43. Marta i Lukasz pisze:

  Tak wiem tylko poprzez modlitwe .
  Bog zaplac

 44. Danuta z Kielc pisze:

  Kochani Admini, mam 1 pytanie: czy niedziela i święta przyjmują post? Do tej chwili wiedziałam, że niedziela i święta nie przyjmują postu. Czy w przypadku tego Dzieła jest inaczej? Będę wdzięczna za odpowiedź 🙂 Z Panem Bogiem. Tylko Jezus jest Panem!!!

  • wobroniewiary pisze:

   Jest inaczej, mamy zalecenie pościć cały miesiąc za jedną osobę!
   kto wie czy czasamami nie będzie się przedłużać postu o kilka nawet miesięcy jak będzie to trudny przypadek.
   Post ma trwać nieprzerwanie. Dlatego w Święto 1 stycznia post wzięłam na siebie

   Wiem też że niektórzy zaraz podchwycą Twoje pytanie aby wystąpić znów przeciwko nam. Ale chyba zawczasu dostałam na to odpowiedź.
   Dziś podczas Różańca św. z Radiem Maryja o 20-20 było takie rozważanie do II tajemnicy:

   „PAN JEZUS DOMAGAŁ SIĘ OD ŚW. FAUSTYNY, BY POSTĘPOWAŁA ZGODNIE Z JEGO WOLĄ
   Powiedział – mi Pan: niech cię nic nie obchodzi, jak kto postępuje, ty postępuj tak, jak Ja ci zawsze każę, masz być żywym odbiciem Moim przez miłość i miłosierdzie. Odpowiedziałam: Panie, kiedy często nadużywają dobroci mojej. – To nic, córko Moja, niech cię to nie obchodzi, ty zawsze bądź miłosierna dla wszystkich, a szczególnie dla grzeszników. (Dz 1446)

   Mądry pojmie w lot a głupiemu nie pomoże i ….. kopiowanie i opluwanie 🙂

   • Danuta z Kielc pisze:

    Ewo, dzięki serdeczne za wyczerpującą i rozjaśniającą odpowiedź 🙂 Przepraszam za to moje pytanie ale pytałam w dobrej wierze (bo przecież kto pyta ten nie błądzi) 🙂 Jeszcze raz bardzo, bardzo przepraszam! Tylko Jezus jest Panem!!!

 45. Lila pisze:

  Ja będę pościć 17-go każdego m-ca. Proszę o zapisanie mnie zgodnie z moją deklaracją.
  Jeszcze niedawno sama zmagałam się z irracjonalnymi napadami panicznego lęku. Kolejne wizyty u różnych lekarzy nie przyniosły pozytywnego efektu. Zdesperowana zwróciłam się poprzez modlitwę różańcową do Matki Najświętszej . W chwili obecnej jestem zdrowa, lęki minęły. Z całego serca dziękuję Matce Najświętszej za wysłuchanie . Z wielką radością włączam się , aby pomóc innym potrzebującym. Wiara czyni cuda. Jezu, ufam Tobie.
  Pozdrawiam

 46. helena z podkarpacia pisze:

  też bardzo chętnie przyłącze się do tego postu,ponieważ taka ofiara jest najlepszą pomocą
  jeżeli mogę wybrać date to bardzo proszę 13-tego ponieważ jest to dzień pogrzebu mojego kochanego synka

  • wobroniewiary pisze:

   Może być 13-go, Bóg zapłać za przyłączenie się do Diakoni modlitwy i postu.

   Edytowałem Pani komentarz ponieważ jego część była wpisana w innym okienku, to chyba przez przypadkiem naciśnięty tabulator przeskoczyło do innego okienka.

 47. Lila pisze:

  A ja czy jestem wpisana 17-go każdego m-ca ?

 48. Monika pisze:

  26 każdego miesiąca, bo dzień narodzin dla Nieba jest ważniejszy niż urodziny.
  Jezus jest moim Panem!

 49. Dorota pisze:

  Proszę zapisać mnie na 31 dzień miesiąca. W kwietniu i czerwcu 30 dzień miesiąca

 50. martulasiel pisze:

  Proszę zapisać mnie na dzień 23.01 i na każdy 2-gi dzień każdego miesiąca

 51. zuzia pisze:

  Dziś podczas odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana przyszła mi taka myśl-natchnienie (nie jest to właściwe określenie ale nie wiem jak to wyjaśnić) aby zapisać się za tydzień w przyszłą środę,nie wiem dlaczego akurat wtedy…Więc zapisuje się na 15 stycznia, lutego i marca na razie 🙂
  Chciałabym zapytać czy poszcząc i modląc się za zniewolonych trzeba mieć pozamykane furtki i być w stanie Łaski? Pytam przez ostrożność:)
  Jezus Jest Panem!

 52. Elżbieta - z Opola pisze:

  Dodałam swoje dni postu , czy są wpisane bo nie widzę wpisu może coś źle zrobiłam

 53. Agnieszka Wyszołmierska pisze:

  Witam! czy mogłabym się jeszcze dołączyć?
  Jeśli tak to zaczne od jutra czyli 17 każdego mieśiąca za dusze które tego potrzebują i za kapłanow któży je uwalniają.

  • wobroniewiary pisze:

   Dziękujemy 😉
   Zapisujemy
   Opiekun (Brat Apostoł Czystej Miłości) teraz troszkę się rozchorował ale niedługo napisze coś do wszystkich i poda bezpośredni kontakt mailowy do siebie 🙂

 54. asia67 pisze:

  Chcę również przyłączyć się do modlitwy i postu, dzień miesiąca proszę wybrać mi

 55. Margaretka pisze:

  Postanowiłam podjąć się postu każdego 11 dnia miesiąca zaczynając od lutego w święto NMP z Lourdes .Będzie to również światowy dzień chorego .Panie Jezu daj mi łaskę wytrwania w tym postanowieniu .

 56. asia67 pisze:

  Cieszę się to dzień narodzenia Jezusa,oby JEZUS rodził się w nas każdego dnia CHWAŁA PANU

 57. Marta pisze:

  Czy w lutym również pościmy za Ewę?

 58. Wiesława pisze:

  Zgłosiłam gotowośc poszczenia 20 stycznia za Ewę.Nie zgłaszałam dalszych ternimów bo nie byłam pewna czy dam radę ,ale z Bożą pomocą wytrwałam.Chwała Panu! Dlatego podejmuję się poscic w kolejnych miesiącach w tym samym dniu aby nie wprowadzac zamieszania.

 59. martulasiel pisze:

  Z wielkim żalem i smutkiem przyznaję, że poniosłam porażkę. Niestety w obecnej sytuacji całodzienny post jest dla mnie byt dużym wyzwaniem, przeliczyłam się. W intencji poszczególnych osób będę pościć w mniejszym zakresie ale mam nadzieję, że w ten sposób także wspomogę walkę o ich uwolnienie.
  Chwała Panu

 60. Pingback: Orędzie Matki Bożej z 2 lutego 2014 w Medziugorje: “Pragnę, abyście przez post i modlitwę wyprosili u Ojca Niebieskiego…” – niech dzieło Diakonii modlitwy i postu rozwija się nadal modlitwa i post | W obronie Wiary i Tradycj

 61. Pingback: Orędzie Matki Bożej z 2 lutego 2014 w Medziugorje: “Pragnę, abyście przez post i modlitwę wyprosili u Ojca Niebieskiego…” – niech dzieło Diakonii modlitwy i postu rozwija się nadal | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

 62. Aneta pisze:

  bede poscila 09.02, jezeli jest to jeszcze aktualne.

 63. Małgorzata Pęczek pisze:

  Bardzo proszę o wpisanie mnie na 28-go każdego miesiąca, do końca roku. Bardzo się boję, bo próbuję pościć dwa razy w tygodniu, we wtorki i w piątki, a gotuję dla moich bliskich. I często, w godzinach wieczornych ponoszę fiasko… Przygotowywanie posiłków jest dla mnie bardzo trudne (te zapachy…!), a już powstrzymać się wieczorem przed czymkolwiek innym niż suchy chlebek to prawdziwe wyzwanie! Czasami wcześnie uciekam spać, jeśli mogę. Z lękiem więc przystępuję do Diakonii, ale coś mnie do niej ciągnie… Zastanawiałam się nad nią od miesiąca. Wiem, że w Panu moja siła i na nią tylko liczę… Wiem też, że właśnie to zmaganie się z sobą jest dla Pana najcenniejsze. Obym Go nie zawiodła, ani naszej Matki Najświętszej…

 64. Małgorzata Pęczek pisze:

  Czy już za późno, aby się zapisać ? Czy może moje upadki i obawy źle rokują…?

 65. Ewa pisze:

  Proszę o 7 dzień w każdym miesiącu.
  Ewa

 66. Ewa pisze:

  Zupełnie spontanicznie podjęłam post kilka miesięcy temu,ale świadomość TAKIEJ wspólnoty dodaje siły.:)!!! Polecajmy wzajemnie nasze ziemskie sprawy ,a będzie łatwiej.
  Dobrze że jesteście!!

 67. madzia też z Kielc pisze:

  Ja poszczę o chlebie i wodzie w środy i piątki od ponad roku. Zaczęło mi być ciężko i ksiądz spowiednik, pozwolił o napojach i chlebie. Ale mimo wszystko sumienie mi podpowiada,że powinnam o chlebie i wodzie, toteż dołączę w chwili osłabienia kawę lub herbatę z odrobiną cukru. Czy może tak być?( modlę się obecnie Nowenną Pompejańską o wytrwanie w postach)Modlę się o nawrócenie dla męża i dzieci ale dołączę i Wasze intencje, czy to w porządku?

 68. madzia też z Kielc pisze:

  rozumiem ale jak człowiek bardzo osłabiony to spada cukier ale…spróbuję:)))

  • wobroniewiary pisze:

   ja ci rano proponuję kawę z odrobiną cukru
   chociaż sama nie używam go wcale (cukru) a ze słodyczy uwielbiam ogórki kiszone
   A ostatnio tak do 15-00 to nie mam czasu na nic, nawet na wodę i chleb 😀
   Jednak na czczo lubię wodę ze startą cytryną – rewelacja, odkwasza organizm i jest smaczna 😉

 69. Magda pisze:

  Wielkie Bóg zapłać za radę 🙂

 70. Małgorzata Pęczek pisze:

  A ścierasz z cytryny skórkę tylko, czy miąższ również ? Bo ja zwykle z wyciśniętym sokiem tylko… Jest jakaś różnica ?

 71. Małgorzata Pęczek pisze:

  Bardzo Ci dziękuję. 🙂

 72. Marta pisze:

  W styczniu ten dzień postu minął mi bez bólu, natomiast w lutym po południu byłam na Mszy św., którą wraz z Komunią świętą ofiarowałam w intencji osoby opętanej i ks. egzorcysty. Tak rozbolała mnie głowa, iż myślałam, że chyba z tego bólu coś mi się stanie. Wróciłam do domu i w pierwszej chwili pomyślałam, żeby coś się chociaż innego napić niż woda, bo jestem przy tym potwornie głodna. Jednak coś mi kazało, by wytrwać i nie poddawac się. Napiłam się zatem ciepłej wody i natychmiast ustąpił ból głowy, nie za chwilę, ale natychmiast. Nie boję się tego nazwać cudem. Siedziałam i zastanawiałam się jak to możliwe, że tak ogromny ból ustąpił po wypiciu filiżanki ciepłej wody. Jestem pewna, że to zwycięstwo dobra i wytrwałości. Nie poddajcie się, bo szatan bardzo sprytnie nami manipuluje. Trudno mi opisac wewnętrzną radość, którą czułam już do końca dnia. A tak wogóle to taki post połączony z modlitwą wstawienniczą w moim życiu przynosi nieoczekiwane pozytywne doświadczenia.
  Tak więc życzę Wam wszystkim wytrwałości, a wcześniej czy później doświadczycie wewnętrznej radości i pokoju, a w napotkanych ludziach zaczniecie dostrzegać Boga.
  I jeszcze jedno, proście zawsze Dziewicę Niepokalaną o pomoc, a zwycięstwo pewne.

  • wobroniewiary pisze:

   Teraz pościmy za i omadlamy ukrytą duszę- ukrytrą bo trudny to przypadek a diabły nawet mają nie wiedzieć za kogo 😉
   Mam kilkanaście maili że ludzie po południu popłynęli

   ja popłynęłam najgorzej ze wszystkich:)
   Jestem 1 lutego w kościele – i podczas mszy ś.w jest czytanie o poście Daniela jak to on pościł i mówię sobie, o ja niedługo będę pościć – bo 1-ego lutego (o kurcze, przecież dziś jest 1-szy) Ale ksiądz mi powiedział „zapomniałaś – zero problemu” będziesz pościć np w poniedziałek. Ja mówię „nie, jutro święto, będę pościć jutro”
   Przyjeżdżam do domu – dzwoni Ks. Opiekun „uwaga, zmiana planów, pościmy za dusze ukrytą „Marię Magdalenę – ciężki ,bardzo ciężki przypadek”
   Wczoraj przed północą goniło mnie spróbować chociaż plaster jabłka -spoko wytrzymałam, ale po północy o 00:01 już pragnienie minęło jak ręką odjął ( w piątki poszczę w intencji pracy dla mnie, bo mam dramatyczną sytuację).

   • Maria S pisze:

    Będę pościła 12 lutego i 12 marca,
    czy może być rano kawa a później niesłodka herbata ponieważ i przy takim poście robi mi się słabo

   • Ann pisze:

    Ewa to bylyl czasy 🙂
    Jakie mlode i naiwnw bylysmy inile sie zmieno przez 10lat. Co do postu to
    1 lipca zaczynam post Daniela i jesli ktos chetny zapraszam. Intencja dowolna,moze byc za trudne dzieci albo za siebie..
    Swoja droga wtedy modlilismy sie za opetanych…i nam sie dostawalo..mimo ze egzorcysci byli z nami…hm..

 73. Aneta pisze:

  Wczoraj bylo mi bardzo trudno, ale przetrwalam. Od razu deklaruje sie na 09.03.

 74. Adminka pisze:

  Świadectwo dla Diakonii Postu
  Dziś przypada mój dzień, było mi ciężko… To drugi dzień z rzędu.
  Każdy piątek tylko chleb i woda, aby była praca, abym miała z czego porobić opłaty, bo jest bardzo ciężko a dziś 15-ty dzień miesiąca – dzień mego postu z diakonii po południu było mi słabo, pojawiły się zawroty głowy, było mi niedobrze położyłam się obudziłam z niesamowitym uczuciem że muszę coś zjeść – czy miałam przerwać post a chodziło jedynie o liść kapusty z gołąbka, bo mała nie lubi kapusty tylko środek?
  Zadzwoniłam do Ojca – Opiekuna Diakonii, pomodlił się i dostał odpowiedź „nie”
  Ja otworzyłam Pismo Święte i oto co dostałam:
  „[Anna] więc płakała i nie jadła.” http://biblijni.pl/1Sm,1,1-20

  Po tych słowach pokusa zjedzenia czegokolwiek odeszła… trwam w poście – mam 2 x w miesiącu za osoby opętane (1-ego i 15-tego) + wszystkie piątki i częściowo środy o pracę dla mnie a w tym Słowie jest tak:
  „Pewnego dnia Elkana składał ofiarę. Dał wtedy żonie swej, Peninnie, wszystkim jej synom i córkom po części [ze składanej ofiary]. 5 Również Annie dał część, lecz podwójną…”

  Pismo Święte mówi do mnie jasno „trwaj Ewa, chociaż ci trudno… Ta diakonia jest dziełem Pana”

 75. Marta pisze:

  Zadziwia nas postawa Apostołów w Ogrójcu, że nie mogli wytrwać tej 1 godziny, a my nie możemy wytrwać 1 dnia o chlebie i wodzie. Pan Jezus będąc na ziemi pościł 40 dni i też nachodziły go pokusy.
  Moje doświadczenie postu jest również trudne. Też pojawia się rano pokusa napicia kawy choćby i gorzkiej bo osacza mnie tysiąc myśli, że….. i tu następuje wyliczanka co też się przydarzy jeżeli pominę dzisiaj filiżankę kawy. Piję dużo wody, bo organizm z powodu jej braku będzie robił wiele psikusów. Jednak jestem najzupełniej pewna, że te inne napoje są pokusą podstawianą przez złego ducha. Gdy 2 lutego pościłam i miałam naprawdę wielkie trudności o których wspominam wyżej (u mnie takie objawy często kończyły sie wizytami w szpitalu), pomyślałam sobie, że widocznie jest to jakiś bardzo trudny przypadek, który omadlamy skoro ja tak fatalnie się czuję. Więc tym bardziej za wszelką cenę postanowiłam wytrwać. I o dziwo! – poniżej o tym Ewo piszesz.
  Warto wytrwać, pomyślmy z miłością o tych za których się modlimy. Skoro diakonia jest dziełem Pana, cóż nam złego może się przydarzyć?

 76. Beata pisze:

  Będę pościła każdego 18 dnia miesiąca.

 77. martulasiel pisze:

  W dzisiejszym dniu spontanicznie podjęłam post w swojej intencji dołączając intencję za osobę za którą pościmy w tym miesiącu. Ćwiczenie czyni mistrza a modlitwa różańcowa dodaje nadprzyrodzonych sił do wytrwania w dobrym.
  Chwała Panu!!
  El Viwa

 78. stanisława dera pisze:

  Ja też chcę pościć w intencji jakiejś osoby. Wybieram dzień 28.o2.2014r.

 79. Zofia pisze:

  Będę pościła w każdy piątek.

 80. anna pisze:

  Będę pościć każdego 8 dnia miesiąca.

 81. Krzysztof K pisze:

  Proszę mnie wpisać na każdy 29 dzień miesiąca.

 82. Małgosia pisze:

  Czy 28 jest jeszcze wolny? 🙂

 83. Pingback: 28 lutego – pierwszy z 12-tu piątków postu o chlebie i wodzie – czyli o cudownych skutkach duchowych zaleceń papieża Klemensa VIII | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

 84. anna pisze:

  Przypadkowo natrafiłam na tę stronkę i wpisy …zapragnęłam być z Wami …Proszę dopisać mnie na każdy poniedziałek za dusze w czyśćcu cierpiące i za osobę za którą się modlimy …czy tak można ???

 85. an pisze:

  Anno z tego co wiem to chyba musisz podac numer dnia w kalendarzu??ale moze sie myle
  Chciałabym cos napisac,jakoś nigdy tu nie wchodziłam ale wiedzialam,ze poscicie sobie.
  Miałam pare prrób poszczenia i nie wyszło,chciałam się z wami duchowo łaczyć w poscie!
  Miałam taka potrzebe serca bo widziałam ,ze w poscie jest klucz do uzdrowienia,
  W styczniu jakos sie chwilami udawało ale w lutym nie było mowy ogarniała mnie wsciekłosc i konczyło się odwrotnie -obżarstwem w złosci!Rzucałam sie na żarice i zajadałam wszystko jak leci. Nie potrafie tego wytłumaczyć.Ks spowiednik zakazał mi wiec postu..!

  Pragne podziekowac osobą,ktore za mnie posciły w dniu mojego egzorcyzmu!Bardzo wam dziekuje,Bóg zapłac..moja wspolnota poległa..ja sama upiekłam ciasto dla ks /bo on lubi ciasta i wszystkich nimi czestuje 😀 /
  i kurcze przed egzorcyzmem zjedlismy ten sernik ;p
  Pragne w imieniu zniewolonych podziekowac za tą Diakonie-niech wam dobry BOG błogosławi!

  Wczoraj poszłam na zakupy i jakos przez pomyłke kupiłam o 3 grahamki wiecej..zdziwiłam sie bo zawsze mam wyliczone wszystko..Zastanawiałam sie co ja zrobie z tymi grahamkami i usłyszałam głos ;dowiesz sie w domu jak wrocisz..wracam wiec do domu,czytam nowy wpis adminów 😀 o POSCIE!

  Głos powiedział dzisiaj bedziesz poscic ,dziekujać w ten sposób tej diakoni..i jestem dzisiaj na wodzie i grahamce.DZiekuje wam kochani!Czuje sie super ,wiem,ze beda problemy bo juz mam przed oczami frytki,sliwki,ogorki kiszone,jaja,ryby i inne jedzonko ale z pomocą Ducha sw bede walczyc i poscic dziekczynnie!Amen
  Kocham was!

  • wobroniewiary pisze:

   Wytrzymasz, ja nie mam przed oczami frytek, śliwek ani nic.
   Boję się, że skończy się szpitalem.
   5 osób już jest, a całą noc męczy mnie i Anię.
   Obawiam się, że jak nie minie, to dzisiejszy jutrzejszy post (a mam 2 dni pod rząd, bo jutro z diakonii) będzie wspomagany kroplówkami.
   Pozdrawiam wszystkich i sorry, że będziecie czekać (ci, którzy są moderowani) na wpuszczanie komentarzy, ale ja nie dam rady siedzieć i czytać i pisać.
   Niech Bóg nam wszystkim błogosławi

   • katarzyna pisze:

    Prosze mnie zapisac na 22 marca. Dzis podjelam post 12 piatkow. Narazie daje rade. Do postu podlacze tez intencje zdrowia dla Pani i najblizszych.
    Jezus, Maryja, Jozef

 86. Beata pisze:

  Zanim rozpoczęłam pościć też myślałam,że nie dam rady,ale pomyślałam sobie o tych wszystkich biednych ludziach na całym świecie , które głodują bo nie mają na chleb. I oczywiście o tych osobach opętanych za które pościmy. Wszystko minęło ból głowy,który towarzyszył mi tego dnia i jeszcze następnego. Naprawdę nie jest tak źle. Dałam radę. Postanowiłam też pościć w każdy piątek. Wiem, że wytrwam. Jestem tego pewna.
  Bóg zapłać za tę stronę.

 87. Kasia pisze:

  Jutro mój dzień na post i w związku z tym pytanie. W poprzednim komentarzu ktoś zadał pytanie o pozamykane furtki co to znaczy ?

 88. Piotr pisze:

  Nie wiem, czy admini dostali mojego maila z deklaracją postu na kolejny miesiąc, tak więc dodaje jeszcze raz.
  Będę pościł 14 marca

 89. Małgorzata Pęczek pisze:

  A mam takie pytanie : Czy ma znaczenie ilość zjadanego chleba w dniu postu ? To mają być trzy kromki chleba, czy można sięgnąć po kolejną kromkę jak odczuwa się głód ? Bo ja dość często ten głód odczuwam…

  • wobroniewiary pisze:

   chleb i woda bez ograniczeń, ja kupuje chleb orkiszowy lub ciemny wieloziarnisty z błonnikiem – sporo o tym pisała s. Emmanuelle z Medziugorje, mogą być i bułki ze słonecznikiem i chleb ze śliwką
   rano gorzka herbata czy gorzka kawa też mogą być

 90. martulasiel pisze:

  Szczęść Boże!
  2.03.2014 był dniem mojego postu wstawienniczego. Nie było super lekko, bo pojawiały się przeszkody ale po prośbie do Ducha św. o pomoc w pokonaniu pokus udało się. Wierzę, że moja ofiara będzie jak ziarnko, które napełni kielich uwolnienia Alicji.
  Chwała Panu!

 91. promyczek pisze:

  witam,
  poprosze o 6 kazdego miesiaca,a.czy moge rowniez prosic o modlitwe wstawiennicza dla mojego meza Tomasza?pozdrawiam

  • wobroniewiary pisze:

   Promyczku, co miesiąc pościmy i modlimy się za inną osobę którą zgłaszają nam ks. egzorcyści i opiekun naszej Diakoni Postu i Modlitwy i są to osoby będące już pod opieką księży egzorcystów, my nie możemy dodawać nikogo poza tymi osobami.
   Modlitwę za Tomasza obiecujemy tak jak w każdej intencji wpisywanej np. w skrzynce intencji, a Ciebie oczywiście dopisujemy do już bardzo wielu osób które zgłosiły chęć postu i modlitwy.

 92. wobroniewiary pisze:

  Serdecznie dziękujemy kolejnym osobom dopisującym się do Diakoni Postu i Modlitwy zgłaszającym się także na pocztach e-mail, Bóg zapłać.

 93. ezer pisze:

  wpisuję się na post w piątek- 07.03.
  Chwała Panu za uwolnienie Alicji.

 94. renata pisze:

  Szczęsc Boże. Bardzo prosze o dzień który jest pusty i nikt jeszcze sie nie wpisał. Chwała Panu za WAS bracia i siostry ze walczycie z szatanem który zbiera nam tyle dusz.

 95. renata pisze:

  Podejmuje sie 21marca. To dla mnie zaszczyt być w waszym gronie modlitwy i postu Szczęsć Boże.

 96. Sabinka pisze:

  poproszę o 16 każdego miesiąca

 97. katarzyna pisze:

  Ja juz pisalam wczesniej ze chce poscic 22 marca ale prosze mnie jeszcze dopisac na kolejne m-ce do konca roku na dzien 22. Chwala Panu.

 98. Pingback: Diabeł najbardziej boi się łaciny i leżenia krzyżem – uwolnienie po 18 latach egzorcyzmów, Niech Diakonia postu i modlitwy rozwija się nadal na chwałę Pana! | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

 99. Zofia pisze:

  Szczęsc Boże będę pościła 24 dnia kazdego miesiąca do końca roku 2014.

 100. Pufik pisze:

  Czy mogę wybrać 17 kwiecień, Wielki Czwartek, nie wiem za kogo bo nie podajecie informacji za kogo będziecie się modlić w kwietniu, ale to nieistotne, po prostu chcę.

 101. Pufik pisze:

  Chciałam dodać, że to bardzo ciekawa strona, już wiem że znajdę tu przyjaciół kochających Boga i pojmujących moją maleńką miłość wobec niego. Bóg wam zapłać za wasze chęci i za tę stronę, Już od dzisiejszej Mszy św. każdego tygodnia polecać będę was w moich modlitwach Bożemu Miłosierdziu i żeby wam błogosławił w każdej chwili.
  Pozdrawiam

 102. Maria pisze:

  Maria proszę o Post i Modlitwę w MOJEJ bardzo trudnej sprawie , Bogu wiadomej .
  Chcę włączyć się w post w Środy CHLEB I WODA DO KOŃCA ROKU 2014

 103. Elzbieta Karp pisze:

  Podejmuje post 31 marca i 6 kazdego m-ca. oraz prosze o modlitwe w intencji nawracania sie w mojej rodzinie. Ela

 104. promyczek pisze:

  bylam zapisana na 6 kazdgo m-ca,ale dzis udalo mi sie tylko powstrzymac od slodyczy(moich ulubionych),dlatego bede sie deklarowac z miesiaca na miesiac,jesli to jest ok…przepraszam za swoja slabosc…

  • wobroniewiary pisze:

   Promyczku drogi – samo odstawienie słodyczy to już sukces. Nie załamuj się i nie obwiniaj broń Boże.
   Nie ty jedna złamałaś post.
   Myślisz że co? Że tylko ty a duch oskarżyciel będzie triumfować? Sama widzisz jak wielka jest walka.
   Ja jeden też zawaliłam po połowie dnia. Poszłam do spowiedzi i wiem, że Pan przyjął i połowę dnia. Drugą oddałam Mu kiedy indziej
   To tylko potwierdza, jak ten post jest ważny i jaką podjęliśmy walkę.
   Jak mi zły podsuwa myśli, że upadłam przerwałam w połowie postu to widzę 3 upadki Jezusa na drodze krzyżowej – podnoszę się idę dalej

 105. Elzbieta Karp pisze:

  Dzisiaj rowniz poszcze, ale bezmyslnie zjadlam cukierka i po dluzszym czasie w czasie Mszy Swietej przypomnialam sobie, ze jesli nie mozna cukru to cukierka rowniez. Z tego powodu przedluzylam post do 12 – godz. w poludnie. Czy ztego powodu rowniez trzeba sie wyspowiadac ? Z Panem Bogiem. Ela

 106. rybka pisze:

  Poproszę 18 kwietnia 🙂

 107. Pufik pisze:

  Ciągle nie wiadomo za kogo pościmy w kwietniu, czy tylko ja coś przeoczyłam.
  Modlę się o nawrócenie mego przyjaciela, który stracił biznes, zanim zaczął przynosić dochody, on zwątpił w Moc Boga.
  Żadne słowa nic nie pomagają, więc nic nie mówię, na razie się tylko modlę, widzę że moje modlitwy są wysłuchiwane, a więc czekam. Na 17 kwietnia zapisałam się na udział w poście, czy mogę dołączyć również tę intencję do tego postu, czy może on być tylko w jednej intencji. W każdym bądź razie zamówiłam w tej intencji Mszę św. właśnie w dniu 17 Kwietnia

 108. martulasiel pisze:

  Modlitewne prośby moje i mojego męża zostały wysłuchane dla nas jak i dla oczekujących poczęcia. Z powodu tak radosnej dla nas nowiny obiecuję trwać w modlitwie za osoby w których intencji w danym miesiącu jest post.
  Chwała Panu!

 109. promyczek pisze:

  dziekuje za slowa pokrzepienia-byly dla mnie wazne…masz racje,czuje,jak ten,z ktorym podjelismy walke,msci sie na nas…tego dnia od razu mi wmowil,ze nie wytrzymam,bo przeciez mam dwojke dzieci do opieki,tego dnia bylam sama i jeszcze choroba mnie zmogla,wiec potr zebuje sil fizycznych itd i uwierzylam mu,bo rzeczywiscie kiepsko i slabo sie czulam…ale tego dnia ofiarowalam komunie sw w tej intencji,by troche chociaz wynagrodzic moja slabosc… no i te slodycze,do ktorych tez mam slabosc i byly ostra pokusa…pozdrawiam serdecznie wszystkich upadajacych-Bog widzi nasze zmagania i docenia wszystko…

 110. Pufik pisze:

  wobroniewiary pisze:
  12 Kwiecień 2014 o 18:46

  Msza Święta w intencji przyjaciela jest bardzo ważna, my dołączamy z modlitwą.

  Bóg zapłać

 111. Pufik pisze:

  17 Kwietnia zaliczony, a teraz poproszę 27 kwiecień, czyli Niedzielę Bożego Miłosiredzia

 112. Pufik pisze:

  Szczerze mówiąc to nie wiem do kogo mogłabym zgłosić się z prośbą o pomoc.
  Chodzi o mego przyjaciela, chciałabym bardzo mu pomóc, ale czym więcej się za niego modlę, to on staje się coraz bardziej wobec mnie agresywny, już czasami boję się do niego odzywać, nie wiem co jeszcze mogłabym zrobić, modlę się, zamawiam Msze św., co jeszcze mogę zrobić, nie mogę rozmawiać bo się złości… już nie wiem…

  • ta aneta pisze:

   Pufik,modl sie dalej ale nie mow mu o tym!
   Bardziej nie mozesz mu pomoc jak modlitwa,postem,Mszą Sw 🙂
   Przyjmuj za niego Komunie,ofiaruj zmartwienia w intencji jego nawrócenia,
   rób swoje i nie informuj go o tym.
   Skoro jest agresywny do Ciebie to bdb -bo modlitwy działaja
   jak mówi moj kapłan: Dobra sprawa bo sie diabeł wscieka!

   • ta aneta pisze:

    i jeszcze polecam
    Poradnik

    Ojciec Bogdan Kocańda, franciszkanin jest autorem wspaniałego poradnika:
    Bogdan Kocańda OFMConv, „Jak pomagać cierpiącym z powodu działania złych duchów. Poradnik.”
    Wydawnictwo Bratni Zew, Kraków, 2007

    Click to access jak_pomagac_fragment.pdf

   • Pufik pisze:

    Bardzo dziękuje za poradę, oczywiście nie mówię mu o tym, że się za niego modlę, że poszczę, próbowałam z nim rozmawiać o tym co się z nim dzieje. Już wiem, że poza modlitwą, postem i ofiarowaniem Komunii nic więcej sama zrobić nie mogę, ale wiem już też że sprawa nie jest beznadziejna, moje modlitwy są wysłuchiwane, bo jak wyżej napisałaś: Dobra sprawa bo sie diabeł wścieka!

 113. Kasia pisze:

  Witam serdecznie, za kogo post w maju?

 114. ta aneta pisze:

  Pufik kochana!Post i modlitwa działa!!!! 🙂
  jestem waszym swiadectwem,posciliscie za mnie w lutym!od lutego moje zycie i spojrzenie na swiat Bozy bardzo sie zmieniło! ❤ +krwawa koronka piotra hehe ,ta pali złego jak sam ogien piekielny
  Bóg z WAMI!

 115. ta aneta pisze:

  edit; Piotra,dzięki Piotr!
  „bo jak wyżej napisałaś: Dobra sprawa bo sie diabeł wścieka!”-to słowa mojego egz,ks Rajchela 😀

 116. Beata pisze:

  witam za kogo post w maju bo zbliża się mój dzień

 117. Pufik pisze:

  Proszę mnie zapisać na 25 maja

 118. Pufik pisze:

  Wiem, że wchodzę w różne dni i nieregularnie, mam ciężka pracę fizyczną więc w zwykły dzień, kiedy idę do pracy, nie mogę pozwolić sobie na post, bo skończyłoby się tragicznie, wiem bo już to przerabiałam, ale mogę się modlić, dlatego codziennie modlę się w intencji osób wymienianych, pościć mogę tylko wtedy gdy mam wolne od pracy lub urlop, dlatego zgłaszam się tak nieregularnie, mam nadzieję, że to jest ok, 🙂

 119. Klopsik pisze:

  Proszę o zapisanie mnie na 27 dzień każdego miesiąca.

 120. Pufik pisze:

  Pierwsze moje publiczne świadectwo:
  Mój przyjaciel rozpoczął Nowennę Pompejańską i modli się już 10 dni. Mówi, że towarzyszą mu różne emocje, ale przede wszystkim czuje się dobrze. Teraz jeszcze tylko, żeby chciał pójść do kościoła, żeby znów zaufał księżom, bo twierdzi, że do naszego Księdza się trochę zraził z powodu jego postawy wobec wiernych. Tłumaczę mu, że Ksiądz to też człowiek, nie wie co czują i myślą parafianie, że najlepiej będzie jeśli z nim porozmawia i wszystko sobie wyjaśnią,
  ale kiedy Ksiądz jest z drugiej strony ołtarza, to przede wszystkim duchowny wybrany przez Boga, powołany, a podczas Mszy św. poprzez jego uczestnictwo dokonuje się przemienienie i ofiara również za moje i jego grzechy, a więc musimy cieszyć się, że mamy możliwość uczestniczyć w tym dziele, ale żeby się dokonało do tego potrzebny jest Kapłan.
  Wierzę, że wkrótce przekona się, że warto korzystać z tego daru i będzie uczestniczył we Mszy św.
  Nie naciskam, nadal się modlę i cieszę się, że Mateńka Święta sprawiła, że on zaczął się do niej modlić. Wiem, że teraz wszystko skończy się dobrze.

 121. ta pisze:

  Pufik ciesze się!i pozdrawiam-aneta

 122. Beata pisze:

  Witam za kogo post w czerwcu? Pozdrawiam

 123. Anka pisze:

  Szczęść Boże wszystkim.
  Mam prośbę: z kilku względów osobistych (biologicznych) nie mogę dłużej mieć postu w dniu 4 miesiąca. Czy mogę przełożyć na przykład na 20?
  Wypadają mi takie dni miesiąca wtedy, gdy złemu łatwo mnie wytrącać z równowagi. Ponadto dzień przed postem i w dniu postu mam takie problemy, wszystko się wtedy wali i załamuje. Tym bardziej dlatego w te akurat dni nie mogę. Proszę o modlitwę za mnie. Chcę dalej pomagać.
  Mam też pytanie: czy kiedy człowiek jest osłabiony, chory, to może zamienić post na biblię, mimo zobowiązania do postu w tym dniu?

 124. Małgorzata Pęczek pisze:

  Mam prośbę. Mój dzień postu przypada na 28 – go. W tym miesiącu jest to sobota. Jestem tego dnia zaproszona na przyjęcie „poweselne”. Będziemy na nim tylko my, chórzyści, którzy śpiewaliśmy koleżance na jej ślubie. Grono gości więc raczej wąskie i nie ukryję się z tym, że nic nie zjem, a jesteśmy zaproszeni do restauracji, gdzie, jak wiadomo, płaci się od osoby. Nie chciałabym gospodarzom sprawiać przykrości, a i nie iść nie bardzo mogę. W związku z tym chciałam prosić, aby ktoś zamienił się ze mną w tym jednym miesiącu na dni postu. Ja bym pościła np. w niedzielę 29-go, albo poniedziałek 30-go, a ta osoba wzięłaby za mnie tę sobotę ? Martwię się tylko, czy ktoś z poszczących w tych dniach odczyta moją prośbę, ale wszystko w rękach Pana ! Pozdrawiam Was serdecznie. Z Panem Bogiem.

 125. Małgorzata Pęczek pisze:

  Wobec tego tak zrobię. Dziękuję.

 126. marek pisze:

  dziękuję za tę pomoc zniewolonym i walczącym. jestem z wami przynajmniej jednego dnia w miesiącu mimo, że się nie odzywam. trwam na poście i modlitwie. nie poddawajcie się, jest nas wielu. kocham was, mimo, że niektórych nieuświadomionych. marek

  • wobroniewiary pisze:

   Bóg zapłać i odzywaj się.

   Ja dziś miałam jechać do Wąwolnicy ale zostałam i nie żałuję
   Udało nam się uratować jednego alkoholika przed powieszeniem, tu na miejscu. Gdybym pojechała to nie mogłabym być gdzie byłam odwieść kogoś od powieszenia i odwieźć go w bezpieczne miejsce xx km.
   Wróciłam cała i zdrowa, zrobiłam xx kursów i km i nareszcie w domu. Tak więc nieraz trzeba coś odpuścić aby zrobić coś innego.
   Chwała Panu!

 127. marek pisze:

  dla chwały Pana =)

 128. Kasia pisze:

  Za kogo post w lipcu ? Mialam dzisiaj poscic i dopiero teraz zdałam sobie z tego sprawę 😦 gapa !

 129. Pingback: pierwszy z 12-tu piątków postu o chlebie i wodzie | Serce Jezusa

 130. Elzbieta Karp pisze:

  Witam! za kogo poscimy w sierpniu. Pozdrawiam.

 131. Marcin pisze:

  Będę pościł za duszę Marty 22 sierpnia (piątek)

 132. Jolka D pisze:

  Witam, chcę pościć za osoby zniewolone. W który dzień moge się dołączyć- dostosuję sie, z terminem nie ma problemu 🙂 Chwała Panu!

  • wobroniewiary pisze:

   Wybierz dzień jaki Ci odpowiada najbardziej.

   • Jolka D pisze:

    To od jutra zaczynam. 21 dzien kazdego miesiąca. Mam ofiarowac za Martę tak? Trzeba jakas specjalną modlitwe wypowiedziec czy wystarczy samo imie? Przepraszam za byc moze banalne pytanie ale post wstawienniczy to dla mnie nowosc a chce zrobic cos dobrego dla tych osób.

    • wobroniewiary pisze:

     Post i dowolna modlitwa czy czytanie fragmentu Pisma Świętego.
     Sierpień za Monikę od Lubelskiego ks. egzorcysty
     wrzesień za Urszulę od o. Dariusza.

 133. aga pisze:

  27 sierpnia

 134. Mahejo pisze:

  We wrześniu chciałabym przełożyć moje poszczenie z czwartego (zadeklarowałam każdy 4 dzień miesiąca) na pierwszy września, bo obawiam się – 😦 -, czy dam radę przez dwa dni: 5 września to piątek o chlebie i wodzie na rekolekcjach. Ale nie mam pewności, czy są inne osoby poszczące 4-tego września. Jeśli nie ma, pozostanę przy czwartym,

 135. kali pisze:

  Mogę pościć we wtorek lub piątek ? nie wiem w który dzień nikt nie pości? modlimy się za Urszulę?

 136. Marcin pisze:

  Będę pościł w piatek

 137. Lucyna pisze:

  Czy można łączyć intencje? Ewo, proszę odpowiedz na mój e-mail. Wiem, że masz dużo pracy. Będę czekać cierpliwie. Poproszę o piątek.
  Co do samego postu. Kochani, dla mnie dużo łatwiej pościć tylko o wodzie. Poszczę już 3-4 dni w tygodniu!
  Jezus jest Panem !

  Lucyna

  • Lucyna pisze:

   Wysłałam na Jutrzenkę : )

   Lucyna

  • wobroniewiary pisze:

   Kochana Lucynko, pościmy za konkretną osobę wyznaczoną podaną przez egzorcystę. Dzień wybierz sama. Tu jest tylko jedna intencja – dana osoba i jej egzorcysta
   Ale wszystkie intencje możesz dołączyć do naszej Róży Różańcowej
   Kochana Lucynko, dzięki za podesłanie modlitwy przebaczenia umieszczę ją jak dojdziemy w nagraniach do tego etapu, jedziemy po kolei z rekolekcjami 🙂
   Krok po kroku. Zrobiłaś niesamowicie dobrą robotę, tak ładnie to napisałaś 🙂

   Ps. Naprawdę nie mam czasu. Dziś nastawiłam I-sze pranie dopiero, walizki nierozpakowane, Kazimierz zgrywał nagrania po długim ratowaniu kompa a ja jak dostanę tłumaczenie to robię z oddechem na ramieniu czy nie siądzie

 138. Lucyna pisze:

  Powiedziałaś, niech będzie 13-tego! Na chwałę Pana i pokój dusz udręczonych!
  Lucyna

 139. Małgorzata pisze:

  Szczęść Boże ofiaruję post za Urszulę jutro 22 września i Koronkę do Bożego Miłosierdzia
  Chwała Panu

 140. Maria S pisze:

  jutro 26 września ofiaruję post za Urszulę.
  Myślę, że można ofiarować post za wskazaną osobę, wybierając sobie dowolny dzień bez informowania o tym adminów. Chociaż mówienie głośno może zachęcić do działania innych nie zdecydowanych.

 141. Czester pisze:

  Czy pazdziernik za Marzene?

 142. Kasia pisze:

  Za kogo post w listopadzie ?

 143. leszek pisze:

  Proszę dołączyć mnie do listy uczestników – ofiaruję post 21 za osoby polecone, a dzisiaj dodatkowo za córkę pani Ireny (wezwanie z wczoraj). Proszę o potwierdzenie czy można zrobić rano i wieczorem wyjątek od wody na rzecz rumianku. 21 listopada są moje 40 urodziny. Proszę was o modlitwę o wytrwanie na drodze nawrócenia i oczyszczenia. Niech będzie chwała i cześć i uwielbienie Jezusowi! Cześć i chwała Maryi Niepokalanej!

  • wobroniewiary pisze:

   Można zrobić wyjątek herbatą gorzką.
   O modlitwie w dniu urodzin zapewniam i proszę o modlitwę za siebie, – abym była zawsze Boga przez Maryję – ja swoje urodziny mam ciut wcześniej 🙂

   • leszek pisze:

    Daj Boże spełnienia takiego życzenia : ). Co dzień przekonuję się o tej prawdzie, że nie da się żyć bez Boga i żałuję, że tak dużo czasu w przeszłości zmarnowałem. Maryja Niepokalana jest moją ostoją i pewną orędowniczką. Radość mnie pali w sercu i gardło ściska wzruszenie na myśl o Maryi i Jezusie. Żyję nowym życiem dzięki Matce Bożej. Pozdrawiam i dziękuję za waszą pracę przy redagowaniu strony. Taką ścieżką prowadzi mnie odnowiona wiara, że jesteście mi gościńcem i pomocą. Bogu chwała, cześć i uwielbienie !

 144. Beata pisze:

  Mam prośbę o modlitwę za Jana, który przebywa w szpitalu na OIOM

 145. tylka pisze:

  za kogo pościmy w grudniu?

 146. leszek pisze:

  Pomocy!
  Wiem, że moja prośba łamie zasady obowiązujące w Diakonii Postu, ale nie wiem jak inaczej pomóc mojej siostrze i bratu. Proszę o pomoc. Jeśli ktoś z Was zechce wesprzeć mnie w modlitwach i postach, można uratować dwie rodziny.
  Siostra i szwagier uwikłali się w okultyzm, przez korzystanie z pomocy medium.
  Szwagier jest zafascynowany rastafarianizmem i ruchem haree krishna. Stali się niewolnikami własnych przekonań, że nikt nie ma prawa ich pouczać i nawracać. Przeklinają własne dzieci. Przeraża mnie jaki stek przekleństw może matka wypowiedzieć – zwłaszcza przeciwko najstarszemu. Chłopiec ma 12 lat i już zmaga się z nerwicą, tikami, napadami złości. Kocham te dzieci jak własne i nie wiem jak pomóc. Moje próby pozostają bez skutku. Potrzebuję frontu dobrych serc i dusz, aby mnie wsparły. Proszę pomóżcie! Za Hanię, Jarka i ich dzieci, oraz za Adama i Anię, którzy odeszli od Boga i kpią z wiary. Dziękuję wszystkim, którzy ofiarują choć jedno westchnienie do Matki Bożej w intencji tych dwóch rodzin.
  Leszek, niegodny sługa i niewolnik Jezusa Chrystusa i Niepokalanej Maryi.

 147. Mahejo pisze:

  W styczniu 2015 będę pościć w poniedziałek 5-tego, a nie jak zwykle 4-tego (podróż, w niedzielę gościna); w konfesjonale skonsultowane…:). A za kogo pościmy w styczniu?

 148. Kasia Skrzypczak pisze:

  Witam,
  Chce dolaczyc do grona poszczacych.Wybieram 16 sty dzien kazdego miesiaca oraz dodatkowo kazda srode i piatek.
  Prosilabym takze o pomoc w intencji mojego meza.Jestem rozwiedziona,moj maz opuscil mnie gdyz znalazl inna kobiete.Zmienil sie niesamowicie,z czlowieka wierzacego i praktykujacego stal sie prawie ateista.Widzialam w nim te zmiane i nic nie moglam uczynic,szatan go zniewolil.Wiem do czego jest zdolny bo mi to pokazal.moj maz calkowicie zerwal kontakt ze swoja corka ,ktora tez modli sie za niego i ofiaruje Msze swiete.
  Wiem,ze w jego przypadku potrzebny bylby egzorcysta.
  Ja odmawiam za niego Nowenne Pompejanska,ale nigdy nie moglam zdecydowac sie na post.Moze teraz w tej wspolnocie uda mi sie wytrwac.
  pozdrawiam wszystkich z Hiszpanii
  Katarzyna

  • BKCD pisze:

   Witaj Kasiu nie wiem czy to przeczytasz na rekolekcjach Kapłan dzielił się świadectwem Kobiety w podobnej sytuacji co twoja . 3 lata mąż miał kochankę Żona modliła się bardzo ale owocną modlitwą dzieliła się że zamówiła 9 Mszy za wstawiennictwem św Ojca Pio o łaskę to zapomniałam pewnie powrotu męża , jedności , uzdrowienia relacji i zranień w małżeństwie ,
   można się modlić i odnawiać przyrzeczenia małżeńskie – rodzi się miłość Mąż na ostatniej Mszy przyszedł do kościoła wybaczyli sobie i są razem .
   Polecam też z własnego doświadczenia modlić się do Anioła Stróża Twojego i Męża o potrzebne łaski o owocne rozmowy żeby prosili Boga za Wami żeby małżeństwo ratować . Nowennę odmów do Anioła Stróża Męża.
   Kapłan opowiadał mi jak Jego Anioł Stróż obudził Proboszcza dzięki modlitwie bo nie pukał nagle Proboszcz wstał i otworzył drzwi i pyta Kapłana pukałeś 🙂 ??????
   Jak opowiadał jak pchał jego samochód a był sam wpadł w zaspy śpieszył się na Mszę i pomodlił się do Anioła Stróża o pomoc i się udało

 149. leszek pisze:

  Chcę się wycofać z postu dedykowanego w dniu 21 każdego miesiąca z powodu trudności w dotrzymaniu terminu. Dzieje się tak, ponieważ chciałem również pościć w piątki i wiele razy udało mi się taki reżim utrzymać, ale w połączeniu z pracą fizyczną odczułem zbyt duże obciążenie. Usłyszałem nawet stwierdzenie, że to przesada i zgodziłem się z tym. Będę nadal stosował post, ale nie w takiej regule. Proszę o wyrozumiałość.

  • Admin pisze:

   Leszku, wcale nie musisz rezygnować z postu, post możesz zastąpić czymś innym np. rezygnacją z rzeczy ulubionych, czytaniem fragmentów Pisma Świętego, mnie tez jest trudno pościć o chlebie i wodzie, dlatego czytam Pismo Święte, odmawiam Różaniec. Nasza Diakonia to Diakonia Postu i Modlitwy, każdy pości tak jak może to uczynić najlepiej.
   Wysłuchaj kazania O. Daniela z dzisiejszej Mszy Świętej, bardzo pięknie to wyjaśnia.

   • leszek pisze:

    Pouczające kazanie. Nie zrezygnuję całkowicie z okazji do postu, ale ograniczę liczbę tych okazji. Dziękuję za wskazówki. Chwała Bogu !

 150. Wiesława pisze:

  Za kogo modlimy się w marcu?

 151. Beata pisze:

  Za kogo w kwietniu się modlimy?

 152. krystyna pisze:

  Czy nadal trwacie w modlitwie i poście?cHCIAŁABYM DOŁĄCZYĆ

 153. Alicja pisze:

  Czy jest jakaś osobna strona Diakonii postu,czy też komentarze są jedyną formą komunikacji? Chciałabym dołączyć do wspólnoty, ale przedtem zapoznać się z zasadami.

 154. Czester pisze:

  Za kogo modlimy sie w tym miesiacu.

 155. Wojtek pisze:

  Jeszcze jedno pytanie 🙂 Raz w tygodniu w miesiącu czy jak, żeby nie było niedomówień 🙂 bo w poprzedniej wypowiedzi zapomniałem spytać choć z tekstu na górze wynika że niby co miesiąc, ja się nie znam bo nigdy wcześniej właściwie nie pościłem.

 156. kamilla pisze:

  Przypadkiem weszłam na tę stronę i wiem już że na pewno to nie przypadek ale prowadzenie przez Ducha Świętego. Poproszę zatem 13 – tego każdego miesiąca. Kamilla

 157. Monika pisze:

  Przypomnij Ewo za kogo pościmy w czerwcu.

 158. marek.s pisze:

  pragnę do Was dołączyć. czy znajdzie się jakiś dzień w pierwszej połowie miesiąca.
  pozdrawiam wszystkich

 159. marek.s pisze:

  wybieram tam gdzie jest najmniej osób =) tylko proszę o numerek.na czerwiec się nie załapię, ale postaram się pomóc w inny sposób. w sunie jesteśmy rodziną 😉

 160. marek.s pisze:

  super 🙂 jestem z Wami

 161. Anna R. pisze:

  Witam i deklaruję post w dniu 23 lipca 2015 tylko proszę o informację w czyjej intencji

 162. Agnieszka D pisze:

  Witam.
  Deklaruję post w dniu 09 października 2015

 163. marek.s pisze:

  proszę o listopad. kto by to nie był ? ja zaczynam miesiąc .

 164. Czester pisze:

  Za kogo poscimy w listopadzie?

 165. Sylwia pisze:

  Dołączam do postu w dzień 4 Listopad .

 166. Ola pisze:

  pragnę dołączyć do poszczących w piątki czy można?

 167. Ola pisze:

  to bym zaczęła od najbliższego piątku czyli od 06.11.

 168. wobroniewiary pisze:

  W listopadzie modlitwa i post za Agnieszkę z diecezji lubelskiej.

 169. Jadwiga pisze:

  Chcę dołączyć do poszczących we wtorki. Czy można? Zaczęłabym 17 listopada.

 170. wobroniewiary pisze:

  Jutro rozpoczyna się nowy miesiąc. Diakonia Postu i Modlitwy będzie omadlać nową osobę. Podaję zawczasu jedno tylko słowo. Jest to ksiądz.
  Nie podam żadnego imienia, diecezji, nic więcej – taki mam „prikaz” od opiekuna o. Macieja Bagdzińskiego 🙂
  Pościmy i omadlamy pewnego księdza. Tyle informacji ma nam wszystkim wystarczyć.

 171. Czester pisze:

  Za kogo poscimy w styczniu.

 172. Krzysztof pisze:

  Witam! Jestem zainteresowany uczestniczeniem w „Diakonii modlitwy i postu wstawienniczego”. Wg Wszego uznania, bardzo proszę wybrać i podać mi dzień miesiąca modlitwy i postu. Ja dostosuję się do Waszych potrzeb. Mam nadzieję, że to dzieło się nadal rozwija. Info o tym dziele w zasadzie znalazłem przez przypadek. Niemniej moje w nim uczestniczenie, jak Bóg da (jBd), nie będzie dziełem przypadku. Szczęść Boże!!!

  • wobroniewiary pisze:

   Proszę samemu wybrać dzień, do każdego dnia jest przypisanych kilka a nawet kilkanaście osób, więc każdy dzień jest dobry i warty wyboru 😉

   • Krzysztof pisze:

    Niech więc będzie to piątek (czyli jutro 15 każdego miesiąca – trudno pierogów nie budiet). Znam już intencje na styczeń. Czy mogę na maila otrzymywać info dot. intencji modlitwy i postu, i innych dot. Diakonii Modlitwy i Postu. No cóż, może i próżna ciekawość, alle ile nas jest? Może za jakiś czas spotkamy się na jakimś czuwaniu jasnogórskim… Pozdrawiam!
    Niech BÓG BŁOGOSŁAWI, Św. MICHAŁ ARCHANIOŁ BRONI, A NIEPOKALANA OTOCZY PŁASZCZEM SWEJ OPIEKI

 173. Krzysztof pisze:

  Dzięki za info. Jak mniemam formalnościom stało się zadość i zostałem dołączony do Diakoni, jako 129. BÓG ZAPŁAĆ i SZCZĘŚĆ BOŻE!

 174. Tomasz W pisze:

  Witam- chciałbym dołączyć do Diakoni Modlitwy i Postu. Proszę o podanie dnia kiedy jest najmniej poszczących. . Jak dobrze przeczytałem woda może być z dodatkiem cytryny a chleb obojętnie jaki. A czy modlitwy muszą być jakieś specjalne? Dziękuje

 175. Czester pisze:

  za kogo poscimyi omadlamy w marcu!

 176. Kasia pisze:

  Proszę mnie zapisać na 11marca

 177. Czester pisze:

  Za kogo poscimy w kwietniu?

 178. Czester pisze:

  Za kogo post w maju?

 179. an m pisze:

  Szczęść Boże, proszę mnie zapisać na ten piątek 06 maja. Bóg zapłać

  • wobroniewiary pisze:

   dobrze 🙂
   Dopiero wróciłam do domu, tzn. na tyle wcześniej, że zdążyłam na Mszę św., ale potem zakupy i inne sprawy i dopiero jestem

   Wracając w pewnym momencie miałam stracha, szosa przede mną i za mną pusta na moim pasie, na wprost 4 tiry i jeden „wariat” który na trzeciego brał te 4 tiry i minął mnie dosłownie o włos…. pomna słów o. J. Witko błogosławiłam drogę do domu, zanurzałam we Krwi Chrystusa siebie, mój samochód oraz te jadące przede mną, a mną i na przeciwko i wiem, że to mi uratowało skórę (i dziecka też)

 180. an m pisze:

  dzięki Bogu, nic wam sie nie stało. Jezus jest Panem

  • wobroniewiary pisze:

   Jezus i tylko Jezus jest Panem ❤

   Mój Jezu, mój Zbawco
   Któż jest tak wielki jak Ty
   Przez wszystkie dni
   Wysławiać chcę
   Wspaniałe dzieła Twoich rąk

   Mój Panie, obrońco
   Źródło mych natchnień i sił
   Niech cały świat
   Wszystko co jest
   Zawsze wielbi Imię Twe!

   Ref: Krzycz na cześć Pana
   Rozraduj się w Nim
   Ogłaszaj wszędzie, że on Panem jest
   Góry ustąpią na dźwięk Jego słów
   Gdy przemówi Stwórca ziem!

   Patrzę z podziwem na dzieła Twych rąk
   Zawsze chcę kochać Cię
   Przy Tobie być
   Co może równać się z tym
   Co u ciebie mam

 181. an m pisze:

  Pani Ewo, wiem, że jest Pani chora- dlatego zdrówka!!!! ale czy odczytała Pani maila? 🙂
  Z Panem Bogiem

 182. Andrzej pisze:

  Prosze o modlitwe abym stawal sie swietym kaplanem. Dziekuje i Szczesc Boze

 183. Czester pisze:

  +++

 184. Czester pisze:

  Za kogo post w czerwcu

 185. Linka pisze:

  Prosze o modlitwe i post w intencjii mojej i mojego synka o uwolnienie z wiezi miedzypokoleniowej.

 186. Linka pisze:

  Prosze o modlitwe i post w intencji mnie i mojego synka

 187. Czester pisze:

  za kogo post w lipcu

 188. Czester pisze:

  Za kogo post w sierpniu

 189. Czester pisze:

  Za kogo post we wrzesniu

 190. Katarzyna D. pisze:

  Szczęść Boże. I ja chciałabym przyłączyć się do ratowania dusz. Proszę o podanie dnia kiedy jest najmniej poszczących.

 191. marek.s pisze:

  proszę o choć jeden dzień przed 1-pierwszym. mam pierwszego. dla mnie nie jest ważne dla kogo, ale to takie miłe

 192. Anna pisze:

  Ja wybieram 28 dzień każdego miesiąca za te osoby które będą potrzebowały 🙂

 193. anna pisze:

  Ja wpisuje się na 28 każdego miesiąca.

 194. Andrzej pisze:

  szczęść Boże, chciałbym uczestniczyć, proszę o wyznaczenie mi dnia

 195. marzena pisze:

  za kogo post w październiku?

 196. Lucyna pisze:

  Wpisuje sie diakonii modlitwy i postu. W pazdzierniku bede pościć 21.

 197. Czester pisze:

  za kogo post w listopadzie ?

 198. Mirka pisze:

  Westchnijcie za mną do Pana, aby mój syn zechciał dojechać do egzorcysty w tych dniach
  Mirka

 199. czester pisze:

  Za kogo post w grudniu ?

 200. czester pisze:

  Za kogo post w styczniu?

 201. marzena pisze:

  za kogo post w lutym

 202. marzena pisze:

  za kogo post w marcu

 203. SYLWIO pisze:

  Za kogo post w kwietniu

 204. marzena pisze:

  za kogo post w maju?

 205. Stasiu pisze:

  Jestem stałym czytelnikiem WOWiT. Zakładkę „Diakonii modlitwy i postu wstawienniczego” otwarłem dzisiaj, chyba nie przypadkowo…., bo w intencji za mojego brata Janka /lat 67/, który jest w „niewoli browarowej”, postanowiłem przez 40 dni ofiarować:
  1. Codzienną mszę św. z komunią św.
  2. Abstynencję od wszelkiej postaci alkoholu.
  Decyzję o w/w poście podjąłem 20.06.2017 ; 40 dni upłynie 30.07.2017.
  Mój brat jest ojcem 6-tki dzieci, którym się dobrze powodzi, doczekał się już 15-tu pięknych wnuków. Nie będę opisywał jak wielkim ciężarem i wstydem jest mój brat dla całej jego rodziny, która zwątpiła w jego uzdrowienie – nie chcą modlić się za niego. Ja jeszcze nie zwątpiłem, dlatego piszę do Was. Nie znając Woli Bożej, do modlitwy mojej dodaję: „Panie wiem, że Ty wszystko możesz, ale nie wiem czy uzdrowienie brata – bez jego woli, jest zgodne z Twoją Wolą”.

 206. Anna pisze:

  Za kogo post w sierpniu?
  pragnę się przyłączyć

 207. wobroniewiary pisze:

  Informuję o osobach, za które będziemy pościć przez najbliższe pół roku i zachęcam do przystąpienia do naszej diakonii modlitwy i postu za osoby zniewolone i egzorcyzmowane.
  Najbliższe pół roku – to współpraca z Włochami, diecezja Latina (egzorcysta Padre Settimio z Zakonu Trójcy Świętej, i jego asystent, nasz polski zakonnik Padre Agostino Lewandowski))

  Post i modlitwa:
  marzec – Elena
  kwiecień – Ilalia
  maj – Rita
  czerwiec – Paula
  lipiec – Antonella

  A tu coś o Ojcu Augustynie

  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2017/12/18/rekolekcje-adwentowe-z-ojcem-augustynem-lewandowskim/

 208. Jolanta pisze:

  Szczęść Boże jak zgłosić osobe do omodlenia. (priv)

 209. gabrysia pisze:

  Jeśli taka wola Boża, to pragnę pościć. Proszę o wskazówki…

 210. terja pisze:

  Szczęść Boże, pragnę przyłączyć się do postu. Za kogo post we wrześniu

 211. snake pisze:

  Za krzysztofa, Panie kieruj również moim życiem

 212. gosia pisze:

  Za Kacpra .Ty Panie Boże wiesz.

 213. Beata pisze:

  Chcę się przyłączyć do postu, za kogo w kwietniu.Czy mogę prosić o post za mojego syna Pawła 30 lat żonaty małych 3 dzieci, niestety nie jest pod opieką egzorcysty.Jest w poważnym zagrożeniu duchowym wyraźnie potrzebuje interwencji egzorcysty, ale sam o nią nie poprosi co mamy robić?

 214. Aneta pisze:

  Halo,
  za kogo posci sie w maju?

 215. Barbara pisze:

  Witam, pragnę się przyłączyć, wszystkie soboty ofiarować, ale od kiedy i za kogo ? za kogo – to Bóg wie najlepiej. Proszę o wskazówki, z podziękowaniem Barbara Cholewińska

 216. Kropelka pisze:

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
  Czy ta posługa jest nadal kontynuowana? Nie ma tu nowych wpisów, jak można dołączyć?

 217. Barbara U pisze:

  Czy znajdzie się ktoś, kto zechce za mnie się modlić i pościć, bo posługa egzorcystów jest w tym szczególnym okresie zawieszona…

 218. kael pisze:

  Przepraszam
  Zawsze coś na przeszkodzie
  Z własnej winy i słabości nie wywiązywałem się ze swych zobowiązań, zwłaszcza postu.
  Proszę więc wykreślić mnie z listy / członków DIAKONI
  Postaram się wspomagać odmawiając za Was i w Waszych intencjach część RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO
  kael

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s