Nowenna Pompejańska za Kapłanów

Przeklejam uaktualnione dane odnośnie nowenny pompejańskiej za kapłanów:

NP1:
eska – Tajemnice Radosne, Monika – Tajemnice Bolesne, MariaPietrzak – Tajemnice Chwalebne.
NP2:
Jacek – Tajemnice Radosne, Gosik – Tajemnice Bolesne, Monika –{-@ – Tajemnice Chwalebne
NP3:
Maria W. – Tajemnice Radosne , Dorota – Tajemnice Bolesne, Joanna – Tajemnice Chwalebne
NP4:
Halina (ciocia Moniki –{-@) – Tajemnice Radosne, Monika (koleżanka Doroty) – Tajemnice Bolesne, Kasia – Tajemnice Chwalebne.
NP5:
Regina – Tajemnice Radosne, Danusia – Tajemnice Bolesne, Ania – Tajemnice Chwalebne
NP6:
Łukasz – Tajemnice Radosne , Renata – Tajemnice Bolesne, Zosia – Tajemnice Chwalebne

Kochani, muszę przyznać, że pomna trudności w zebraniu chętnych przy poprzednich nowennach, nie spodziewałam się aż takiego odzewu. Chyba jednak Pan Jezus rzeczywiście sam pobłogosławił obecne dzieło. 🙂 ❤
Dziękuję ci, Mario Pietrzak, że zapoczątkowałaś tę inicjatywę, podczas gdy ja byłam zajęta swoimi sprawami. Dziękuję ci, Moniko, za twoje stałe wspracie i stałą obecność w nowennach. Dziękuję ci, Dorotko, za przyprowadzenie tylu znajomych. Dziękuję każdemu z osobna za to, że jesteście. ❤
Przyznam, że gdzieś w duchu po cichu zawsze chciałam, aby w tę nowennę włączyć także Tajemnice Światła – złaszcza, że one są takie „kapłańskie”. Poza tym sama je lubię. Bałam się to proponować na początku z obawy, że będzie trudno skompletować choćby dwie „czwórki” osób, a „trójki” zawsze łatwiej. Jednak teraz chciałabym to zaproponować: jeśli ktoś jescze chciałby dołączyć, a chciałby odmawiać Tajemnice Światła – niech je zadeklaruje. Przecież niektóre nasze „trójki” można poszerzyć o czwartą osobę i odmawiać pełny różaniec. 🙂
____________

SPOSÓB ODMAWIANIA nowenny w grupach 3-osobowych:

* Znak Krzyża – W Imię Ojca…

* „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego i Matko Kapłanów – z prośbą o światło, moc i mądrość Ducha Świętego dla kapłanów, aby sprostali znakom czasu i pułapkom szatana.”

* Modlitwy wstępne (Wierzę w Boga…, Ojcze nasz…, 3 x Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…)

* Jedna część różańca – np. Tajemnice Radosne (lub Bolesne, lub Chwalebne)

* Modlitwa błagalna 2.02 – 28.02 (przez pierwsze 27 dni)
Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.
Lub
Modlitwa dziękczynna 1.03 – 27.03 (przez następne 27 dni)
Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

* 3 x Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!

Reklama

21 odpowiedzi na „Nowenna Pompejańska za Kapłanów

 1. eska pisze:

  Aktualizacja:

  NP1:
  eska – Tajemnice Radosne, Ania W. – Tajemnice Światła, Monika – Tajemnice Bolesne, MariaPietrzak – Tajemnice Chwalebne.
  NP2:
  Jacek – Tajemnice Radosne, Ela H – Tajemnice Światła, Gosik – Tajemnice Bolesne, Monika –{-@ – Tajemnice Chwalebne
  NP3:
  Maria W. – Tajemnice Radosne, Jola – Tajemnice Światła, Dorota – Tajemnice Bolesne, Joanna – Tajemnice Chwalebne
  NP4:
  Halina – Tajemnice Radosne, Blanka – Tajemnice Światła, Monika – Tajemnice Bolesne, Kasia – Tajemnice Chwalebne.
  NP5:
  Regina – Tajemnice Radosne, Danusia – Tajemnice Bolesne, Ania – Tajemnice Chwalebne
  NP6:
  Łukasz – Tajemnice Radosne , Renata – Tajemnice Bolesne, Zosia – Tajemnice Chwalebne
  NP7:
  Jola B. – Tajemnice Radosne, ………????………

  Zapraszamy 🙂

 2. Dorota pisze:

  esko<3 Opieki Matki Bożej i Błogosławieństwa Bożego. Więcej takich natchnień 🙂

  • eska pisze:

   Dziękuję Ci za błogosławieństwo. Bardzo się przyda, bo ostatnio nie mam lekko, a i za naszą nowennę też chyba trochę obrywam. Ale przynajmniej jest co ofiarować.

 3. Aga S. pisze:

  Prosze dopisz mnie do odmawiania tajemnicy swiatla- Agnieszka S.

  • eska pisze:

   Dziękuję 🙂

   NP5:
   Regina – Tajemnice Radosne, Aga S. – Tajemnice Światła, Danusia – Tajemnice Bolesne, Ania – Tajemnice Chwalebne

 4. eska pisze:

  Podsumowanie ostatnich aktualizacji:

  NP5:
  Regina – Tajemnice Radosne, Aga S. – Tajemnice Światła, Danusia – Tajemnice Bolesne, Ania – Tajemnice Chwalebne
  NP6:
  Łukasz – Tajemnice Radosne , Basia – Tajemnice Światła, Renata – Tajemnice Bolesne, Zosia – Tajemnice Chwalebne
  NP7:
  Jola B. – Tajemnice Radosne, mama kol. Doroty – Taj. Bolesne i Chwalebne

 5. magda pisze:

  Jak utworzy się nowa grupa to ja – Tajemnice Chwalebne – poproszę 🙂

 6. eska pisze:

  Nawiązując do swojej wypowiedzi sprzed dwóch dni, proponuję wznowienie nowenny za kapłanów.
  Tu cała moja wypowiedź:
  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2017/05/22/sw-o-pio-zly-duch-niczego-sie-tak-nie-boi-jak-mszy-swietej-zwlaszcza-kiedy-jest-ona-odprawiana-z-zapalem/#comment-167432
  Zaproponowałam terminy:
  TERMIN 1:
  5.06.2017 (NMP Matki Kościoła) – 28.07.2017 (św. Charbela)
  TERMIN 2:
  8.06.2017 (Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana) – 31.07.2017 (św. Ignacego z Loyoli)

  Odnotowuję zgłoszenie się Marii:
  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2017/05/22/sw-o-pio-zly-duch-niczego-sie-tak-nie-boi-jak-mszy-swietej-zwlaszcza-kiedy-jest-ona-odprawiana-z-zapalem/#comment-167667
  maria pisze:
  25 maja 2017 o 21:51
  Zgłaszam się do Nowenny Pompejańskiej – tym razem może być część Bolesna Różańca Św. .termin rozpoczęcia obojętny.

 7. eska pisze:

  Proponuję TERMIN 1 czyli 5.06 – 28.07
  NP 1: …………. – Taj. Radosne, Ania W. – Taj. Światła, Maria – Taj. Bolesne, ……………. – Taj. Chwalebne

  Szukam także wśród znajomych, mam już co najmniej jedną osobę chętną – to potem tutaj podopisuję i uzupelnię. A na razie zapraszam rodzinę WOWiTową 🙂
  Nieco wyżej Magda zgłaszała chęć wzięcia Tajemnic Chwalebnych – mam nadzieję, że to aktualne 🙂

 8. eska pisze:

  Rozważania księdza Skwarczyńskiego – RÓŻANIEC JAKO EGZORCYZM

  Około 1981 roku ks. bp Zbigniew Kraszewski po powrocie z Rzymu opowiedział na Jasnej Górze członkom Kapłańskiego Ruchu Maryjnego, co następuje:

  Na prywatnej audiencji dla Polaków Jan Paweł II pochwalił Ruch za to, że wszyscy (także świeccy, na wieczernikach – chórem) mówią egzorcyzm Leona XIII, zaczynający się od modlitwy do św. Michała Archanioła. Po chwili jednak wyjął z kieszeni swój różaniec i pokazując obecnym powiedział: „Ale przecież to jest egzorcyzm przeciwko wszystkim złym duchom, dostępny także dla świeckich!” Widząc zaskoczenie na twarzach, dodał: „Żebyście nie mieli wątpliwości, to ja w tej chwili nadaję Różańcowi moc egzorcyzmu”. Usłyszawszy to stwierdziliśmy my, zebrani na Jasnej Górze w Sali Różańcowej: „Przecież właśnie od dnia wypowiedzenia przez Papieża tych słów – od kilku miesięcy – Różaniec stał się strasznie męczącą modlitwą! Musieliśmy toczyć walkę z rozproszeniami, z sennością oraz z innymi przeszkodami, jak nigdy dotąd!”

  Jak się wydaje, aby Różaniec w pełni był egzorcyzmem, powinniśmy wypełnić przynajmniej trzy warunki: zaangażować w tę walkę swój rozum, swoją wolę, jak też mieć mocne przekonanie, że ta broń jest zawsze skuteczna. Inaczej mówiąc: mamy mieć świadomość walki oraz mocną wolę pokonania Przeciwnika (szatan znaczy właśnie przeciwnik), jak też wielką ufność w moc Boga i w Jego zwycięstwo, choćby owoce tego zwycięstwa miały pozostać dla nas na razie tajemnicą. Niniejsze rozważania różańcowe mogą być w tym względzie pomocą.

  I – 1 – Zwiastowanie

  Przeciwnik chlubił się tym, że odebrał Bogu człowieka, zniszczył na zawsze Raj, a bramę Nieba zatrzasnął. Lecz oto dwa tysiące lat temu pękła kurtyna smutku, a radość zalała Niebo oraz serce Nowej Ewy: oto wypełnia się zapowiedź zwycięstwa, dana przez Boga w Raju. Oto chwila, w której Niewiasta staje u boku Nowego Adama, poczynającego się w Jej łonie, aby razem z Nim okazać Bogu posłuszeństwo posunięte aż do najdalszych granic. Do tej pory odnosiła na ziemi pełne zwycięstwo sama, a teraz Oboje wypowiadają rajskiemu Wężowi wojnę na śmierć i życie, pytając ludzkość: kto do nas dołączy?

  Niech mocą aktu najwyższej pokory i posłuszeństwa Maryi i Jezusa w Niej poczętego zostaną pokonane zbuntowane i pyszne duchy piekielne.

  I – 2 – Nawiedzenie

  Niektóre złe duchy, wypędzane z ludzi, bardziej boją się obecności i mocy imienia Maryi, niż samego Boga. Duchy pychy nie mogą przeboleć upokorzenia zadanego im przez Niewiastę – stworzenie, którym gardzą jako niższym od siebie, cielesnym, a przecież ustanowionym Królową nieba i ziemi. Dlatego też pieśń, którą wyśpiewała Maryja w domu swojej krewnej, działa na nich porażająco i ma w sobie moc egzorcyzmu. Razem z Najświętszą i Niepokalaną uwielbijmy Boga, którego Imię jest święte, który jest miłosierny, wszechmocny, wywyższa pokornych, dotrzymuje obietnic danych przodkom. Radujmy się razem z Maryją, Janem, Elżbietą w Duchu Świętym Pocieszycielu.

  Niech mocą ochraniającej nas obecności Maryi, mocą Jej imienia i Jej hymnu, jak też mocą otaczających Ją zastępów anielskich, złamana zostanie moc Przeciwnika.

  I – 3 – Narodzenie

  Ma się narodzić Mesjasz-Król, więc drży Herod kłamiąc, że chce złożyć Mu pokłon. Drżą duchy ciemności, gdyż nie może ujść ich uwagi wielka światłość nad Betlejem i poruszenie w świecie anielskim. Bóg ukrywa jednak swój majestat przed władcami tej ziemi i przed władcą piekieł, otaczając się ludźmi najuboższymi i zajmując miejsce wśród zwierząt. Tak będzie czynił do końca, gdyż da się nawet policzyć pomiędzy złoczyńców. Także dzisiaj, w Nowym Betlejem – w Domu Chleba, którym uczynił całą ziemię – pozostaje najuboższy, najpokorniejszy, wystawiony na zniewagi i świętokradztwa. Otwórzmy Mu na oścież swoje serca, osłaniajmy Go swoją miłością!

  Niech mocą tej Tajemnicy zniweczona zostanie władza piekła nad wszystkimi Herodami, zabójcami dzieci nienarodzonych, świętokradcami znieważającymi Chleb Życia Wiecznego.

  I – 4 – Ofiarowanie

  Kapłan Starego Przymierza nie rozpoznał Mesjasza w Dziecku ubogich rodziców, lecz Bóg dał się poznać starcom Symeonowi i Annie, wiernym Duchowi Świętemu i Jego natchnieniom. Podobnie bywa i w Nowym Przymierzu: ludzie świeccy dość często prześcigają duchownych w dążeniu do świętości, chociaż powinno być odwrotnie. Niech jednak świeccy wiedzą, że ludzie obdarzeni powołaniem wyjątkowym są też w sposób o wiele bardziej gwałtowny, a przy tym podstępny, atakowani przez piekło, którego atak wymierzony w pasterza uderza zarazem w liczne owce. Stąd wypływa ścisły obowiązek świeckich wspierania, osłaniania, a nawet ratowania z duchowej niewoli kapłanów i zakonników.

  Błagamy, by Duch Święty ogarnął i rozpalił wielką miłością serca powołanych do specjalnej służby w Kościele, by nie było w tych sercach miejsca dla ducha złego i jego pokus.

  I – 5 – Znalezienie

  Słowa przykre, pełne wyrzutu i żalu, słyszy od swoich najbliższych Jezus. A przecież czy to gdy naucza w świątyni, czy w jakimkolwiek innym momencie ziemskiego życia pełni tylko i wyłącznie wolę Ojca niebieskiego, a przy tym ma najświętszych rodziców… A cóż dopiero mówić o naszych rodzinach, do których mają nieraz łatwy przystęp duchy gniewu, zazdrości, pychy, chciwości, nieczystości…! Ileż się słyszy słów raniących, wypowiedzianych pod wpływem tych duchów… choć nieraz bardziej od słów ranią godziny – a nawet całe dni czy tygodnie – ciszy, izolacji pełnej gniewu, żalu czy pogardy. Jak trudno jest przebaczyć winowajcy lub kogoś przeprosić, przebaczyć mu, gdy zły duch trzyma serca na uwięzi!

  Niech mocą naszego Pana Jezusa Chrystusa, mocą Jego najświętszej Krwi i Jego Imienia, zostanie złamana moc złych duchów, które do tej pory działały, a nawet zwyciężały, w naszych rodzinach.

  II – 1 – Chrzest Jezusa

  Odtąd woda, użyta w sakramencie Chrztu świętego w imię Najświętszej Trójcy, powoduje w duszach dzieci Bożych wspaniałe skutki, i to na wieczność całą! Wie o tym dobrze szatan, więc czyni wszystko, by nie dopuścić do chrztu dzieci i dorosłych, albo przynajmniej osłabić jego wzniosłe działanie w duszach. Każdy grzech ciężki w czyimś życiu – wypędzenie z duszy Trójcy Świętej i utrata łaski – jest dla piekła ogromnym tryumfem, a dla człowieka największym nieszczęściem. Gaśnie w duszy nadprzyrodzone światło a nastają straszne ciemności, wygasa ogień miłości Bożej, ze smutkiem oddala się Anioł Stróż, a przychodzi szatan. Często zły duch posługuje się w tym dziele ludźmi-gorszycielami.

  Niech mocą miłości Najświętszej Trójcy do człowieka zostanie złamana moc gorszycieli oraz ich piekielnych panów, a sakramenty Chrztu i Pokuty niech przyniosą oczekiwane owoce.

  II – 2 – Cud w Kanie

  Pierwszy cud Jezusa wyprosiła Jego Matka, występując w roli orędowniczki ludzi ubogich. Odtąd „Kaną” Maryi stanie się cała ziemia, czyściec i niebo, gdyż Bóg nie odmówi niczego Matce Jezusa, a zarazem Matce Kościoła, która nigdy niczego Jemu nie odmówiła. Nie chcą tego uznać nasi bracia odłączeni. Od czasów Lutra wielu teologów podkopuje kult Maryjny, pomniejszając wielkość Niepokalanej oraz moc Jej orędownictwa, zwalczając także Jej orędzia przekazywane w wielu miejscach świata. Czy w ten sposób nie współpracują z piekielnym przeciwnikiem, który pała szczególną nienawiścią do Nowej Ewy oraz do wszystkiego, co jest związane z Jej osobą i z Jej misją wobec ludzi?

  Niech mocą tej Tajemnicy zostaną zniweczone wszystkie ataki piekła i jego ludzi na wyjątkowe przywileje Nowej Ewy oraz na Jej moc i wielkość, na prawdziwy kult Maryjny, na Różaniec.

  II – 3 – Jezus naucza i nawraca

  Któż z nas pojmie olbrzymi trud, jakiego wymagało od Jezusa wypełnienie Jego misji wędrownego nauczyciela w ciągu długich, a może wprost przeciwnie – zbyt krótkich trzech lat? W ciągu dnia wciąż w otoczeniu ludzi – przyjaciół i wrogów, nocą na modlitwie do Ojca, aż do granic wytrzymałości ludzkiej natury. Codziennie, a nie tylko w ostatnim dniu, pod ciężarem krzyża… Oto wzór dla wszystkich pasterzy i ewangelizatorów. Ci z nich, którzy tak naprawdę walczą o zbawienie choćby jednej duszy, napotykają na wściekły opór piekielnego przeciwnika, są przez niego zwalczani tak w swoim wnętrzu – przez pokusy, osłabienie, zniechęcenia i lęki, jak i z zewnątrz, najczęściej przez ludzi służących szatanowi.

  Niech mocą tej Tajemnicy zostaną pokonane złe duchy, utrudniające pracę głosicieli ewangelii oraz łowców dusz, czy to atakujące ich samych, czy to zagradzające duszom drogę do nawrócenia i pokuty.

  II – 4 – Przemienienie na Taborze

  „Dobrze, że tu jesteśmy!” – wołał święty Piotr, chcąc jakoś utrwalić te chwile szczęścia na Taborze. Jakże wielu ludzi trwałoby przy Bogu, gdyby dawał im duchowe pociechy, pociągał ku sobie łaską głębokiej oświecającej modlitwy! Gdy jednak proponuje im drogę trudów i wyrzeczeń, drogę codziennego krzyża – wloką ten krzyż za sobą ze smutkiem, niechęcią i narzekaniem. Złe duchy mają w takiej postawie swój udział, rozbudzając ciekawość łowców wszelkich „cudowności”. U jednych swoimi „wizjami” (we śnie i na jawie) rozdmuchują zarzewie pychy przekonując ich, że są „uprzywilejowani”, innych odciągają od praktyk religijnych, wymagających trudów i oderwania od własnych upodobań.

  Niech mocą tej Tajemnicy zostaną uwolnieni od złych duchów fałszywi wizjonerzy oraz wierzący w ich wizje, jak też ludzie odciągani przez piekło od wytrwałej, ufnej, a zarazem trudnej modlitwy.

  II – 5 – Ustanowienie kapłaństwa i Eucharystii

  Tamtego wieczoru powierzył Siebie nasz Pan, ukrywając się pod postacią chleba i wina, rękom Apostołów i ich następców, ale przede wszystkim ich sercom. Judasz uobecniał tam jakby wszystkich świętokradców, którzy w ciągu wieków wyciągną swoją rękę po Najświętszy Sakrament, by Go bezcześcić i znieważać, zwalczać i niszczyć. Niektórzy będą też niegodnie przyjmować sakrament kapłaństwa – ku zdradzie Jezusa, a nie ku budowaniu Jego Królestwa. Pod wpływem księcia ciemności znajdą się pasterze, którzy przemienią się w wilki, a wielu powołanych do wzniosłej służby pasterzy albo nie rozpozna tej drogi, albo nią wzgardzi, albo napotka na przeszkody nie do pokonania.

  Niech mocą tej Tajemnicy zostanie pokonana cała armia duchów piekielnych, przeciwstawiająca się kultowi Eucharystii i osłabiająca lub niszcząca życie wewnętrzne kapłanów oraz ich misję.

  III – 1 – Ogród Oliwny

  Oto nasz Pan powalony na ziemię, dręczony straszliwymi pokusami Przeciwnika, opływa krwawym potem… „Nie podołasz, to przekracza nawet twoje możliwości, załamiesz się! – syczy wąż piekielny. Zresztą po co się tak męczyć, skoro i tak piekło zapełni się tymi, których chciałeś zbawić? Zobacz ich twarze, zobacz zmarnowany na zawsze owoc twojego trudu. A niebo – czyż nie zamknęło się dla Ciebie? Sam przecież chciałeś, by wszystkie grzechy ludzkości zbrukały Twoją szatę, więc czego się jeszcze spodziewasz? Że Ojciec Ci przebaczy…?” Krew obficiej spływa na ziemię, a modlitwa do Ojca staje się straszną udręką. Jakie to szczęście… Anioł Pocieszyciel… Nareszcie… „Ojcze, niech się stanie…!”

  Niech mocą tej Tajemnicy zostaną odparte ataki szatana na ludzi pogrążonych w udręce fizycznej lub duchowej, na przechodzących wewnętrzne oczyszczenie, na konających u progu rozpaczy.

  III – 2 – Biczowanie

  Najświętszy obnażony za tych, którzy w Raju „poznali że są nadzy”, za wszystkich hołdujących swojemu ciału ze szkodą dla swojej duszy, za gorszycieli dzieci i młodzieży, za twórców pornografii, za żerujących na ludzkich słabościach, za wzniecających burzę namiętności i za poddających się jej, za tych, co nie wytrwali w ślubie lub przyrzeczeniu dozgonnej czystości albo w celibacie… Wszyscy oni z biczami w rękach, jak to widziała święta Faustyna, podeszli do Pana i wymierzali Mu ciosy, pastwiąc się nad Bezbronnym, i to przez wszystkie wieki! Czy wtedy, gdy opuściły Cię siły, o Jezu, nie zaczerpnąłeś ich od tych, którzy z miłości do Ciebie, walcząc, trwają w czystości właściwej dla ich stanu?

  Niech mocą tej Tajemnicy będzie złamana moc duchów nieczystości wszędzie tam, gdzie do tej pory odnosiły zwycięstwa, zwłaszcza atakujących osoby konsekrowane.

  III – 3 – Cierniem ukoronowanie

  „Oddaj mi pokłon, a dam Ci cały świat” – kusił szatan na pustyni. Nie chcesz…? Więc potrafię zniszczyć Twoje dzieło. Rzymscy żołnierze i Piłat to moi ludzie, jak też wszyscy, którzy wysoko cenią sobie swoją siłę, zdolności, władzę, bogactwo, spryt życiowy… Oto oni otaczają Cię teraz, wymierzają Ci ciosy, udają składanie hołdu, wbijają Ci w głowę koronę, dają kij do ręki, wreszcie krzyczą z pogardą wobec tłumu: „Oto człowiek!!!” To już tylko strzęp człowieka, jak tylu innych, doprowadzonych w różnych czasach do podobnego stanu! A jednak prawdziwy majestat Króla Wieków wraz z pełnią duchowego piękna nie tylko na tym nie ucierpiał, lecz rozkwitł, a w nim – majestat każdego męczeństwa… „Nie bójcie się więc tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy nic uczynić nie mogą”.

  Niech mocą tej Tajemnicy zostaną pokonane duchy rozdmuchujące w ludzkich głowach pychę, żądzę władzy (choćby po trupach), bezbożność, kult szatana – zwłaszcza duchy sterujące masonerią.

  III – 4 – Droga krzyżowa

  O Jezu, Ty nie tylko sam przeszedłeś tę drogę do końca, ale wszystkich swoich uczniów wezwałeś do niesienia za Sobą, każdego dnia, ich własnego krzyża. Wielkie mogą być owoce tej ich ofiary, obejmującej duszę i ciało – wielkie dla nich samych oraz dla tych, za których razem z Tobą się ofiarują. Wie o tym szatan, więc usilnie stara się te owoce zniweczyć, a przynajmniej pomniejszyć. Czyni to na tysiąc sposobów, m.in przez wzbudzanie lęku przed cierpieniem, a nawet przed jakimkolwiek trudem; przez odizolowanie cierpiących od Ciebie, zakłócenie ich modlitwy, skoncentrowanie na własnym „ja” i własnych bólach; przez rozbudzanie grzesznych pożądań i pogoni za przyjemnościami…

  Niech mocą tej Tajemnicy odstąpią złe duchy od wszystkich powołanych do niesienia codziennego krzyża, a zwłaszcza do apostolstwa przez krzyż, by mogli bez przeszkód iść za swoim Odkupicielem.

  III – 5 – Śmierć na krzyżu

  W świecie przyrody na obumierające osobniki zwala się cała chmara innych, chcących je dobić i nimi się pożywić. Podobnie zachowują się ludzkie „hieny” na Golgocie w Wielki Piątek, sycąc oczy strasznym widokiem agonii tego Jezusa, na którego wydali wyrok śmierci. Szatan także czuje się bliski tryumfu, bo oto rękoma ludzi zniszczył najbardziej Znienawidzonego, który nie tylko nie oddał mu nigdy pokłonu, lecz odebrał mu wiele dusz. Gdyby wtedy miał pewność, że Chrystusowe żniwo dusz dopiero się zaczyna, a krzyż będzie odtąd znakiem zbawienia i kluczem otwierającym niebo, nigdy by nie podniósł ręki na Jezusa z Nazaretu. Teraz też wie, jaką moc ma ofiara wszystkich współcierpiących z Jezusem.

  Niech mocą męki i śmierci Chrystusa, mocą Jego Najświętszej Krwi zostanie w świecie złamana władza piekła nad duszami. Niech idą pod stopy Ukrzyżowanego, pozostając do Jego dyspozycji.

  IV – 1 – Zmartwychwstanie

  Złe duchy wiedziały, że na zawsze wymknęły im się dusze świętych, idące od początku świata do Otchłani. Odwiedziła to miejsce dusza Chrystusa, niosąc tryumfalną wieść o dokonanym odkupieniu, radosną zapowiedź wyzwolenia wszystkich za 40 dni. Potem połączyła się z ciałem, blaskiem swej chwały oświecając wszystko co żyje. Piekło przy użyciu swego wypróbowanego narzędzia, jakim są pieniądze, zamknęło usta świadkom Zmartwychwstania pilnującym grobu. Jednak Baranek Zabity, lecz Wiecznie Żyjący, znajdzie dosyć świadków, którzy za wiarę w Zmartwychwstanie oddadzą swoje życie doczesne, aby zyskać wieczne. Nie zlękną się zabijających ich ciało, lecz bezsilnych wobec ich duszy.

  Niech z Ran Zmartwychwstałego Pana spłynie moc na wszystkich cierpiących za wiarę w Prawdziwego Boga, a klęska spadnie na duchy ciemności, posługujące się prześladowcami Kościoła.

  IV – 2 – Wniebowstąpienie

  Syn Boży, otoczywszy swoją ludzką naturę przeogromną chwałą, porywa ją ku niebu i wynosi na prawicę Ojca. Razem z sobą wprowadza do nieba wszystkich, którzy okazali się tego godni. Czyni to ku wściekłości upadłych aniołów, których zazdrość nie ma granic. Zechcą do końca świata porywać dusze w kierunku przeciwnym, lecz Jezus wstępujący do nieba dał swojemu Kościołowi nakaz: „Wypędzajcie złe duchy, uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych”. Dzieło to wypełnia Kościół zwłaszcza przez sakramenty święte, dzięki którym nawet duchowo umarli – pogrążeni w grzechach ciężkich, w nałogach, w niewierze i rozpaczy – otwierają swoje serca dla Boga i Jego łaski.

  Niech mocą sakramentów świętych, a także sakramentalii, do których należą egzorcyzmy, poniosą klęskę wszystkie złe duchy wszędzie tam, gdzie sięga władza i moc Chrystusowego Kościoła.

  IV – 3 – Zesłanie Ducha Świętego

  Dobre drzewo ludzkiej duszy przynosi Boskiemu Ogrodnikowi, Duchowi Świętemu, dobre owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie, czystość i wstrzemięźliwość. Rajski Wąż zna doskonale, i to już od dziecka, ogród naszej duszy i próbuje działać w nim, oczekując swoich trujących owoców jako odwrotności tamtych. Wyhodowuje więc nienawiść, smutek, strach, wojny na większą lub mniejszą skalę, niecierpliwość, brutalność, egoizm, niewierność, gniew, popędliwość, nieczystość, brak umiarkowania, wszystkie inne wady i złe przyzwyczajenia. Nawet jeśli już odniósł jakieś zwycięstwa, Duch Święty zawsze chce przyjść nam z pomocą.

  Niech mocą Ducha Świętego, mieszkającego i działającego w nas, złamana zostanie moc siewcy wad i wszelkiego zła. Niech uzbrojenie w postaci siedmiu darów Ducha Świętego zapewni nam zwycięstwo.

  IV – 4 – Wniebowzięcie Maryi

  Stwarzając Maryję oraz kształtując w Jej łonie ludzką naturę Syna Bożego Bóg powtórzył niejako swoje rajskie dzieło… Jednak Nowego Adama i Nową Ewę umieścił nie w rajskim ogrodzie, lecz na ziemi rodzącej osty i ciernie, zamieszkanej przez ludzi skażonych grzechem pierworodnym i obciążonych większą skłonnością do złego, niż do dobrego. I oto w tych straszliwych warunkach, wśród niesłychanych ataków zbuntowanych aniołów oraz zniewolonych przez nich ludzi, wśród męczarni i przeciwności, Jezus i Maryja wytrwali w pełnej miłości do Boga, w posłuszeństwie bez granic. Wniebowzięcie Maryi jest więc tryumfem Stwórcy, a klęską szatana, który jednak zechce się mścić na nas – „pięcie Niewiasty”.

  Niech mocą tej Tajemnicy uchodzi szatan z dusz pogrążonych w grzechach ciężkich, zwłaszcza konających w rozpaczy. Niech ustąpi przed Maryją Najpokorniejszą, Bramą Niebieską.

  IV – 5 – Ukoronowanie Maryi

  Jest bardzo możliwe, że w tej Tajemnicy wypełnia się Boży scenariusz, ukazany Lucyferowi i wszystkim aniołom na początku ich próby: Niewiasta obejmuje na wieki królewską władzę nie tylko nad ludźmi, ale także nad wszystkimi aniołami. Zakochany w samym sobie, w swym pięknie i w swej wielkości Lucyfer nie chciał zgodzić się na to, że inne stworzenie, cielesny człowiek, otrzyma w niebie nad nim władzę, i zawołał: „Nie będę służył!!!” Cóż teraz jemu, strąconemu do piekła przez Archanioła Michała i wierną Bogu armię, pozostało? Żyje tylko żądzą zemsty na Bogu i odebrania mu ludzi, zwłaszcza tych, którzy stanowią ziemski poczet Królowej. To ci, którzy mówią Jej: „Totus Tuus!”

  Niech moc tej Tajemnicy ochrania wszystkich oddanych Maryi w niewolę miłości. Niech zniweczy moc wszystkich sług szatana na ziemi, by mógł nadejść Tryumf Niepokalanego Serca Maryi.

  Zakończenie

  Dziękujemy Ci Boże za wszystkie zwycięstwa, które zostały odniesione pod dowództwem Królowej Różańca Świętego. Dziękujemy Ci za przyszłe zwycięstwa oraz za tę chwałę, jaką przyniosła Ci i jeszcze przyniesie ta walka, jak też za nasz w niej udział. Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu…

 9. eska pisze:

  Nowenna Pompejańska
  sposób odmawiania w grupie 3-osobowej, (lub 4-osobowej jeśli z Tajemnicami Światła)
  każda osoba odmawia jedną część różańca

  Znak Krzyża – W Imię Ojca…

  „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego z prośbą o….. ” albo „…w intencji……”

  Modlitwy wstępne (Wierzę w Boga…, Ojcze nasz…, 3 x Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…)

  Jedna część różańca (Tajemnice Radosne, Bolesne lub Chwalebne)

  Modlitwa błagalna (przez pierwsze 27 dni)
  Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

  Lub

  Modlitwa dziękczynna (przez następne 27 dni)
  Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

  3 x Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!

 10. eska pisze:

  ❤ Pomagamy czyścić czyściec! ❤
  W tym celu organizujemy Nowennę Pompejańską w intencji Dusz Czyśćcowych odmawianą w grupach, w terminie od 1 listopada do 24 grudnia 2018. Kończymy celowo przed Bożym Narodzeniem.

  INTENCJA: „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego, w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.”

  NP 1: Ewa – tajemnice radosne, eska – światła, Helena – bolesne, Ela – chwalebne

  NP 2: Jola – tajemnice radosne, Małgosia – światła, Barbara – bolesne, Danuta O. – chwalebne

  NP 3: Dana – tajemnice radosne, Witek – światła, ja – bolesne, Joanna – chwalebne

  NP 4: Mariola – tajemnice radosne, Iwona – światła, duszyczka – bolesne, Barbara – chwalebne

  NP 5: Bożena – tajemnice radosne, Gosia – światła, Helena – bolesne, Mariola – chwalebne

  NP 6: Lena – tajemnice radosne, Maria Pietrzak – światła, Kamila (z maila na wobroniewiary) – bolesne, Kael – chwalebne.

  NP 7: Jolanta – taj. radosne, Stanisław K – światła, Basia – bolesne, Małgorzata – chwalebne

  NP 8: Basia – taj. radosne, Małgorzata P. – światła, Paulina – bolesne, Gabriela – chwalebne

  NP 9: Ufająca Bogu – radosne, monika0603 – światła, Bożena – bolesne, Danka – chwalebne

  NP 10: Agnieszka – radosne, Dorota – światła, Klaudia – bolesne, Ewelina – chwalebne

  NP 11: Marta – taj. radosne, Elżbieta F. – światła, Maria – bolesne, Dorota – chwalebne

  NP 12: Ela – taj. radosne, Gonia – światła, Janina – bolesne, Lucyna – chwalebne

  NP 13: Gosia – taj. radosne, Tola – światła, Renata B. – bolesne, Danuta – chwalebne

  NP 14: Teresa – taj. radosne, Kasia – światła, Bonia – bolesne, Leokadia Rybak – chwalebne

  NP 15: Tomek – taj. radosne, Dzidek – światła, Danuta71 – bolesne, Bernadka – chwalebne

  NP 16: Gosia – taj. radosne, Anna P. – światła, messenger – bolesne, Grażyna – chwalebne

  NP 17: Marzena – taj. radosne, Ania – światła, Basia P. – bolesne, Kasia – chwalebne

  NP 18: Krysia – taj.radosne, Edyta – światła, Pela – bolesne, Anna – chwalebne

  NP 19: Mariola – taj. radosne, Agnieszka – światła, Izabela – bolesne, Renia – chwalebne

  NP 20: Ania W. – taj. radosne, Jolanta – światła, Katarzyna – bolesne, Małgorzata – chwalebne

  NP 21: Wiesława – taj. radosne, Grażyna – światła, Rafał – bolesne, Iwona – chwalebne

  NP 22: Renata Anna – taj. radosne, Anna – światła, Ania – bolesne, Jagoda – chwalebne

  NP 23: Barbara K. – taj. radosne, Alicja M. – światła, Jolanta – bolesne, Aleksandra – chwalebne

  NP 24: Krystyna – taj. radosne, Grzegorz – światła, M. – bolesne, bartekloaf – chwalebne

  NP 25: terja – taj.radosne, Zbyszek – światła, Marianna P. – bolesne, Monika (kwiatek) – chwalebne

  NP 26: Rafał (zgłoszony przez Ewelinę) – taj.raosne, Małgosia – światła, Henryk – bolesne, Zygmunt – chwalebne

  NP 27: Ola – taj.radosne, Helena K – światła, BARBARA – bolesne, Jacek – chwalebne

  NP 28: D Teresa – taj.radosne, Agnieszka – światła, Janina z Węgrowa – bolesne, Justyna – chwalebne

  NP 29: Gosia P – taj.radosne, M. – światła, Michał – bolesne, M. – chwalebne

  NP 30: Jadzia – taj.radosne, Danusia – światła, Lidka – bolesne, Krystyna – chwalebne

  NP 31: Karolina S. – taj.radosne, ………. – światła, Wiki – bolesne, Krystyna – chwalebne

  NP 32: ……………….Elunia L. – bolesne, ……………..

  NP 33: ……………Anna – bolesne, ………………

 11. Lampka12 pisze:

  Poproszę obojętnie jaką tajemnicę

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s