Krucjata Różańcowa

O co walczymy?

Intencja modlitewna samodzielna lub dodawana do dotychczasowych intencji odmawianych na Różańcu, przynajmniej jedna dziesiątka dziennie:

Z Maryją Królową Polski módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu!

15 czerwca 2011 ruszyła Krucjata Różańcowa za Ojczyznę.

Weźmy przykład z Węgrów. Przemiany, które podziwiamy w ich ojczyźnie nie wydarzyły się same z siebie.Oni je sobie wymodlili.

więcej: krucjata różańcowa

Ważna informacja z dziś, 17 czerwca – KRUCJATA RÓŻAŃCOWA W INTENCJI OJCZYZNY wzorem Węgier

całość tutaj: o krucjacie pod Krzyżem na KP

Ksiądz Stanisław Małkowski poinformował, że przedwczoraj w Niepokalanowie odbyło się spotkanie z osobami duchownymi i świeckimi. Najpierw Ksiądz przekazał nam pozdrowienia od abpa Andrzeja Dzięgi a następnie powiedział, że zawiązała się nowa KRUCJATA RÓŻAŃCOWA W INTENCJI OJCZYZNY na wzór krucjaty różańcowej na Węgrzech, gdzie węgierski kardynał Józef Mindszenty powiedział, że Węgry zostaną uratowane przez Różaniec, jak się znajdzie 2 mln osób chętnych do modlitwy za Ojczyznę na różańcu.

I u nas w Polsce zawiązuje się taka sama modlitewna krucjata różańcowa o nowy cud różańcowy, a przesłaniem tej krucjaty różańcowej są słowa Sługi Bożego kardynała Hlonda:

„Polska to naród wybrany przez Boga do wielkiego posłannictwa, dlatego oczyści go Bóg przez cierpienie. Bóg ześle Polsce pomoc swoją z tej strony, z której się nikt nie spodziewał. Przyjdzie dla Polski dzień, w którym przyjaciele odstąpią od niej i zostanie sama, aby się wypełniła wola Boża – a wtedy miłosierdzie okryje ją całą – Polska przejdzie jeszcze swoje ostateczne oczyszczenie, ale potem wiara i miłość zatryumfują w pełni. Jeszcze jakiś czas potrzebny jest do pokuty, a potem Chrystus zmieni całkowicie oblicze tej ziemi. Niech nikt nie upada na duchu, gdy szatan będzie brał górę, bo zostanie pokonany mocą Bożą.
Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie zwycięstwem błogosławionej Maryi Dziewicy. Z różańcem w ręku módlcie się więc o zwycięstwo Matki Najświętszej! Polska jest bowiem narodem wybranym Najświętszej Maryi Panny. Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą, wielką miłością bliźniego i Różańcem. Polska ma stanąć na czele Maryjnego zjednoczenia narodów. Trzeba ufać i modlić się. Jedyna broń, której używając Polska odniesie zwycięstwo, to Różaniec. On tylko uratuje Polskę od tych strasznych chwil, jakimi może narody będą karane za swą niewierność względem Boga. Polska będzie pierwszą, która dozna opieki Matki Bożej. Maryja obroni świat od zupełnej zagłady, a Polska nie opuści sztandaru Królowej Nieba. Całym sercem wszyscy niech się zwracają z prośbą do Matki Najświętszej o pomoc i opiekę pod Jej płaszczem. Nastąpi wielki tryumf Serca Matki Bożej, po którym dopiero zakróluje Zbawiciel nad światem przez Polskę.
Polska urośnie do znaczenia potęgi moralnej i będzie natchnieniem przyszłości Europy, jeżeli nie ulegnie bezbożnictwu, a w rozgrywce duchów pozostanie niezachwianie po stronie Boga. Jako promieniujący ośrodek chrześcijański Polska będzie powagą i może odegrać rolę wzoru oraz pośredniczki oczekiwanego braterstwa narodów, którego samą li grą dyplomatyczną zbudować niepodobna. Na rozstaju dziejowym Polska nie powinna się przeto zawahać, nie powinna zbaczać ze swej drogi, lecz iść za swym powołaniem. Pogłębioną świadomością chrześcijańską powinna odgrodzić się duchowo od zmurszałego i zakłamanego świata, który przepada, a przodować w nowym życiu, które się wyłania.

I te słowa potwierdził Prymas Tysiąclecia – Sługa Boży kardynał Stefan Wyszyński.
Poświęcając Chrzcielnicę Tysiąclecia 31 maja 1965 r., Prymas wygłosił przemówienie, w którym raz jeszcze nawiązał do znaczenia i fundamentalnej wagi testamentu swego poprzednika, którego nie zawahał się nazwać «prorokiem polskim». «Małe Dziateczki! — powiedział przy tej okazji. — Bardzo wam dziękuję za kwiaty, których dostałem całe naręcza. Zawiozę je do katedry w Warszawie. Część z nich pójdzie na grób naszego poprzednika, śp. Kardynała Augusta Hlonda. A zaraz wam powiem, dlaczego. On to bowiem powiedział: „Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie to zwycięstwo Matki Najświętszej”. Ja jestem tylko wykonawcą Jego programu. Pracuję nad tym, aby to zwycięstwo przyszło i aby było to zwycięstwo Matki Najświętszej. Ono przyjdzie i będzie Jej zwycięstwem. Dlatego wasze kwiaty pójdą na grób tego proroka polskiego, który gasnącymi oczyma i słabnącymi wargami zapowiadał zwycięstwo Matki Najświętszej. Módlcie się o to, aby mi starczyło sił, bym się przyczynił do tego zwycięstwa. Ale i wy wszyscy współpracujecie».

A więc:

RÓŻANCE W DŁOŃ!!!

Ewa

Kochani Uczestnicy Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę!

1.Powstał Biuletyn Informacyjny Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. 
Szukamy osób, które chciałyby kolportować biuletyn w swoim otoczeniu
– parafii, na różnych spotkaniach w diecezji, przy okazji różnych świąt. Biuletyn można także dołączyć do pism parafialnych lub diecezjalnych, czy do sprzyjających pism lokalnychNależałoby taki biuletyn wydrukować lub na własnej drukarce, lub zamawiając odpowiednią ilość papierowego wydania w sekretariacie KRzO w cenie minimalnej, bo skalkulowanej na poziomie kosztów wlasnych czyli 50 gr /1 szt.
Załączamy link do pierwszego wydania biuletynu:  Biuletyn-nr-12.pdfPrzesyłamy jedynie link, gdyż cały plik jest zbyt ciężki i mógłby zapchać Państwu skrzynki mailowe.Gdyby KTOŚ z Państwa chciał wspomóc nas w dystrybucji biuletynu, to prosimy o kontakt z sekretariatem :e-mail: sekretariat@krucjatarozancowazaojczyzne.pl tel.: 532 998 998
2. NAJWAŻNIEJSZA RZECZ to zbliżające się CZUWANIE w dniach 27/28 stycznia, na które na Jasna Górę zapraszają Ojcowie Paulini.
Nie bójmy się zorganizować nasz przyjazd z naszymi duszpasterzami, rodzinami, nawet zapraszając innych i przyjeżdżając autokarami, prosimy by było nas jak najwięcej, byśmy wzajemnie dali świadectwo, iż naród budzi się do ŻYCIA – to świadectwo jest bardzo potrzebne księżom biskupom zaproszonym na to czuwanie, którzy poparli inicjatywę i jest potrzebne nawet samym Ojcom Paulinom.
Załączamy także PLAKAT informujący do czuwaniu – rozwieśmy go w naszej okolicy, parafiach, sklepach, miejscach, gdzie przechodzi wielu ludzi. Postarajmy się, by informacja dotarała jak najszerzej. Powiadomy o tym lokalne media katolickie – rozgłośnie, gazety, media elektroniczne. Plakata z załącznika można wydrukować na domowych drukarkach, a jeśli ktoś chciałby wydrukować go w drukarani sugerujemy pobranie specjalnie przygotowanej do tego wersji ze strony: Plakat-czuwanie-druk.pdf
Do zobaczenia na JASNEJ GÓRZE u tronu Królowej Polski!
Reklama

22 odpowiedzi na „Krucjata Różańcowa

 1. Małgorzata Z pisze:

  Krucjata „W obronie Krzyża staję!”

  Z inicjatywy uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Suwałkach Szkolna Wspólnota podjęła działania związane z obroną najwyższych wartości: BÓG – HONOR – OJCZYZNA.

  Wobec nasilającej się propagandy zła, polegającej na eliminowaniu z życia publicznego znaków wiary i narodowej tożsamości, młodzi ludzie pragną zwrócić uwagę na to, że ich przyszłość powinna wyrastać ze zdrowych korzeni, że Krzyż jest dla nich znakiem wiary i tożsamości narodowej. Stąd przesłanie krucjaty: „W OBRONIE KRZYŻA STANĘ!”

  Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Suwałkach czują się spadkobiercami chlubnych tradycji tej najstarszej suwalskiej Alma Mater, w której przed 25 laty młodzież i nauczyciele bronili Krzyża.

  Na spotkaniu z J. E. ks. Bp Jerzym Mazurem, które odbyło się 25.10.2011 r. w szkole – uczniowie zwrócili się do Biskupa Ełckiego o przyjęcie Patronatu nad krucjatą i przedstawili propozycje realizacji przedsięwzięcia skierowanego do uczniów szkół suwalskich, diecezji ełckiej, młodzieży kraju i świata.

  Uroczysta inauguracja krucjaty planowana jest na 25.11.2011 r. w Suwałkach godz. 13.00 (konkatedra pw. Św. Aleksandra). Bliższe informacje przekazywane będą na bieżąco.

  http://krucjata.infiniti-web-media.com/w-obronie-krzyza-staje

 2. Małgorzata Z pisze:

  „W obronie krzyża stanę!”

 3. Małgorzata Z pisze:

  Biskup zainaugurował krucjatę

 4. Małgorzata Z pisze:

  Abp Głódź i bp Libera bardzo mocno w obronie krzyża i wartości

  Abp Leszek Sławoj Głódź, metropolita gdański, w czasie homilii z okazji Święta Niepodległości mówił: – Dość tej recydywy walki z krzyżem, bo my już to przeżywaliśmy po 1945 r. Dzisiejszy dzień, jego piękno, duchową siłę, przytłumia cień, mąci niezrozumiały hałas, kiedy Chrystusowy krzyż zaczyna uwierać i przeszkadzać nawet w parlamencie. Dość rugowania krzyża z przestrzeni publicznej, bo to jest nawiązanie do ostrego surowego antyklerykalizmu z czasów rewolucji francuskiej. Dość też dzielenia Polaków na ludzi pierwszej i drugiej kategorii, na awangardzistów i moherowców. Abp Głódź zauważył, że dzisiejszej Polsce nie jest potrzebna””sekularyzacja i agresywny, nie przebierający w słowach antyklerykalizm; burzenie ładu społecznego i atakowanie wartości religijnych”. „Polsce potrzeba pokoju serc, sumienia obywatelskiego; nie igrzysk, ale chleba; pomocy rodzinie, szczególnie wielodzietnej; a także prawdy w życiu publicznym, a nie gry pozorów i gestów”.

  http://mirek.nowyekran.pl/post/37189,abp-glodz-i-bp-libera-bardzo-mocno-w-obronie-krzyza-i-wartosci

 5. Małgorzata Z pisze:

  HASŁO KRUCJATY

  Maryjo Królowo Polski pomóż tej ziemi!

  INTENCJA

  Za naszą ojczyznę Polskę, aby przestrzegane w niej były Prawa Boże i aby stała się prawdziwym Królestwem Bożym,
  Z Maryją Królową Polski módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu! (intencja ogólnonarodowa)

  CZAS TRWANIA KRUCJATY RÓŻAŃCOWEJ

  Modlimy się od lipca 2011 do końca tego roku, czyli przez ok 6 miesięcy z możliwością przedłużenia, jeśli Polska nadal będzie w potrzebie
  01.01.2012 Przedłużamy modlitwy za naszą ojczyznę – Polskę do odwołania (czytaj informacje poniżej)

  http://www.mocmodlitwy1.republika.pl/krucjata_rozancowa.html

 6. Małgorzata Z pisze:

  O CO WALCZYMY?JAK WALCZYĆ?CZEMU RÓŻANIEC?
  Intencja modlitewna samodzielna lub dodawana do dotychczasowych intencji odmawianych na Różańcu, przynajmniej jedna dziesiątka dziennie:

  Z Maryją Królową Polski módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu!

  http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/

 7. Małgorzata Z pisze:

  Krucjata Różańcowa za Ojczyznę. Zapraszamy na Mszę Świętą za Ojczyznę u OO. Paulinów w Warszawie 12.02.2012 r.
  Maria Kowalska, 8 lutego, 2012 – 13:57 krucjata różańcowa za Ojczyznę Polska Blog

  Zapraszamy na Mszę Świętą za Ojczyznę sprawowaną w Kościele Św. Ducha (OO.Paulinów) w Warszawie przy ul. Długiej 3 w niedzielę 12 lutego br. o godz. 18:00. Plakat do pobrania i rozwieszania. Istnieje możliwość pobrania plakatu informującego o najbliższej Mszy za Ojczyznę. Zachęcamy, aby drukować (nawet na domowych drukarkach, czarno-biały) i rozwieszać go w/przy kościołach oraz w miejscach, które uważają Państwo za odpowiednie.

  krucjatarozancowazaojczyzne.pl/assets/plakat_12_02_dom.pdf

  Bardzo ważne kazanie Ojca Zbudniewka z poprzedniej Mszyśw. za Ojczyznę:

  krucjatarozancowazaojczyzne.pl/2012/01/relacja-z-mszy-za-ojczyzne-w-warszawie/

  Więcej informacji o rozwoju Krucjaty:

  krucjatarozancowazaojczyzne.pl/

  http://niepoprawni.pl/blog/3787/krucjata-rozancowa-za-ojczyzne-zapraszamy-na-msze-swieta-za-ojczyzne-u-oo-paulinow-w-warsz

 8. Małgorzata Z pisze:

  Ksiądz z Krakowskiego Przedmieścia
  Opublikowano 22 października 2011, autor: emka
  Ks. Stanisław Małkowski – kapelan podziemnej „Solidarności”, przyjaciel ks. Jerzego Popiełuszki i bezkompromisowy antykomunista. Od 1983 roku posługuje na warszawskim cmentarzu na Wólce Węglowej. Od lipca 2010 wspomaga posługą duszpasterską Obrońców Krzyża na Krakowskim Przedmieściu, za co został napomniany przez kurię archidiecezji warszawskiej.

  W latach 80. ks. Stanisław Małkowski odprawiał wspólnie z ks. Jerzym Popiełuszką słynne msze za ojczyznę w kościele św. Stanisława Kostki. Na początku lat 80. znalazł się na liście niewygodnych księży sporządzonej dla zastępcy dyrektora Departamentu IV Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, płk. Adama Pietruszki, których zamierzano skrytobójczo zgładzić. Figurował na niej pod numerem pierwszym, przed księdzem Jerzym Popiełuszką.

  http://hej-kto-polak.pl/wp/?p=25694#more-25694

 9. Głos wołającej Polski pisze:

  Za Krucjaty Różańcowej na Jasnej Górze Czuwanie
  Dziękujemy Ci ŚWIĘTY MAKSYMILIANIE!
  Za Patriotów u tronu Matki Bożej klękanie
  Dziękujemy Ci ŚWIĘTY MAKSYMILIANIE!
  Za Polaków zgodne do Matki Bożej wołanie
  Dziękujemy Ci ŚWIĘTY MAKSYMILIANIE!
  Za coraz liczniejsze Polaków do Krucjaty Różańcowej przystępowanie
  Dziękujemy Ci ŚWIĘTY MAKSYMILIANIE!
  Za Polaków deklaracji Krucjatowej podpisywanie
  Dziękujemy Ci ŚWIĘTY MAKSYMILIANIE!
  Za Polaków przeciwko złu się skrzykiwanie
  Dziękujemy Ci ŚWIĘTY MAKSYMILIANIE!
  Za jednomyślnych Polaków ku Wolności się zrzeszanie
  Dziękujemy Ci ŚWIĘTY MAKSYMILIANIE!
  Za umęczonej Polski modlitwy wysłuchiwanie
  Dziękujemy Ci ŚWIĘTY MAKSYMILIANIE!
  Za Polaków w czerwonego uśpienia się przebudzanie
  Dziękujemy Ci ŚWIĘTY MAKSYMILIANIE!
  Za Świętych Kapłanów nam dawanie
  Dziękujemy Ci ŚWIĘTY MAKSYMILIANIE!
  Za Pielgrzymów na Jasną Górę tysiącami się zjeżdżanie
  Dziękujemy Ci ŚWIĘTY MAKSYMILIANIE!
  Za ludzi dzięki modlitwie za Ojczyznę się nawracanie
  Dziękujemy Ci ŚWIĘTY MAKSYMILIANIE!
  O Polski z niewoli powstanie
  Módl się za Nami ŚWIĘTY MAKSYMILIANIE!
  O Narodu Polskiego uratowanie
  Módl się za Nami ŚWIĘTY MAKSYMILIANIE!

 10. Małgorzata pisze:

  Polska zmęczona
  swój ciężar nosi
  Dziś Cię mój Chłopcze
  O pomoc prosi

  – Zacznij się modlić
  Za mnie w Krucjacie!
  Błagam Cię,proszę
  Mój Polski Bracie!!

  W ostatnich latach
  Krwawię ,utykam
  z Unii ciężarem
  już z mapy znikam

  Zacznij się modlić
  za mnie w Krucjacie
  Błagam Cię ,proszę
  Mój Polski Bracie!

  Kradną i kradną
  szukają zysku
  Kraj rozprzedany!
  Jestem w ucisku…

  Zacznij się modlić
  za mnie w Krucjacie
  Błagam Cię,proszę
  Mój Polski Bracie!

  Prawdę ukryli
  Sieją zgorszenie
  Łapą zgarniają
  Ojczyzny mienie

  Zacznij się modlić
  za mnie w Krucjacie
  Błagam Cię ,proszę
  Mój Polski Bracie!!

  Zawsze Maryja
  Zawsze Różaniec
  A prawda nasza
  Wyjdzie na szaniec

  Zacznij się modlić
  za mnie w Krucjacie
  Błagam Cię ,proszę
  Mój Polski Bracie!!

  Polska Cię prosi
  Ojczyzna woła!!
  Krucjata złego
  przegonić zdoła

 11. Szymcio pisze:

  Poseł Adma Szejnfeld (PO) pytany o krucjatę różańcową powiedział: „NIE WIERZĘ W POWODZENIE TEJ AKCJI. WSZAKŻE STWÓRCA NIE INGERUJE W NASZE CODZIENNE SPRAWY” – nie trzeba być znawcą tematu, że pogląd posła Szejnfelda nazywa się deizmem, czyli doktryna masonów.
  Jest potrzeba modlitwy za Ojczyznę. Nic nam już nie zostało poza ufnością jaką pokładać możemy w Bogu i Jego Matce. Ostatnio widziałem poniższy filmik, ukazujący brutalną prawdę czym jest woodstock, na który chętnie przyjeżdżają prezydenci Polski i Niemiec. Co ci biedacy ze sobą robią. Módlmy się za nich i za naszą biedną Ojczyznę skażoną grzechem i głupotą.

 12. Jeremiasz pisze:

  Czy mógłbym prosić o linka albo dokładną instrukcję jak odmawiać Różaniec? Odmawiałem już wiele razy w życiu i teraz znów zacznę, ale nie mam pewności czy robię to dobrze (np. te pierwsze trzy paciorki to Zdrowaś Maryjo, potem Chwała Ojcu?)

  • Admin pisze:

   Jeremiaszu tutaj znajdziesz szczegółowe informacje kiedy i jak odmawiamy poszczególne części Różańca Świętego, możesz nawet odmawiać razem z nagraniami na YT.
   https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/modlitwa/rozaniec/

  • wobroniewiary pisze:

   Instrukcja prosta i łatwa w obsłudze 😉

   I Włączasz Radio Maryja o 6.30, 12,.30 lub o 20.20 trzymasz różaniec w ręku i razem z Ojcem oraz dzwoniącymi odmawiasz. Po kilku razach uczysz innych 😉

   1. Czynisz znak krzyża i na krzyżyku odmawiasz Wierzę w Boga Ojca
   2. Na pierwszym paciorku mówisz Ojcze nasz
   3. Potem są trzy krótkie paciorki – odmawiasz 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji pomnożenia wiary nadziei i miłości

   4. Zaczynają się tajemnice. Jest ich cztery: radosne, bolesne, światła i chwalebne.
   Po 5 dziesiątków. A dziesiątek to:
   – Ojcze Nasz 1 x
   – Zdrowaś Maryjo 10 x (stąd nazwa dziesiątek)
   – Chwała Ojcu – 1 x

   O mój Jezu… o 6.30 i 20.20, a o 12.30 po każdym dziesiątku „O Maryjo bez grzechu poczęta…”
   Na zakończenie Pod Twoją obronę 😉

   Inni mówią „Módl się za nami Królowo Różańca Świętego, abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych”

   Wystarczy abyś na początek odmawiał sobie jeden dziesiątek – Ojcze Nasz 10 x Zdrowaś i Chwała Ojcu a potem będzie z górki 😉
   Przecież trening czyni mistrza 😀

   • Jeremiasz pisze:

    Dzięki wielkie! A jednak pomijałem parę modlitw w różańcu widocznie zapomniało się…
    Odmawianie w drodze tramwajem, autem czy nawet pieszo albo z radiem za bardzo mi nie podchodzi bo ciężej mi się skupić, wolę to robić sam na sam z Bogiem, najlepiej w ciszy (chyba mam trochę z ascety 🙂 )
    Pozdro

 13. mer pisze:

  Dziś z Krucjatą doszliśmy na Al.Szucha 25,czyli tam, gdzie hitlerowcy męczyli i zabijali Polaków – do Ministerstwa Edukacji Narodowej. Cel – w intencji o uchronienie polskich dzieci przed ideologią gender. Maszerowaliśmy od17-tej z minutami az do blisko 21-szej.Ostatnia dziesiątkę tajemnicy chwalebnej odmówiliśmy w intencji Intronizacji Chrystusa na Króla Polski. Jesli Polacy nie obronią przed demoralizacją młodych,to grozi nam definitywny upadek Polski – wg Wandy Malczewskiej.
  Szliśmy z relikwia sw Andrzeja Boboli. Był tak tragicznie męczony, ponieważ to on byl autorem ślubów króla Jana Kazimierza.

 14. wobroniewiary pisze:

  Szczęść Boże!

  Tę wspaniałą wiadomość rozsyłajmy naszym Rodakom mieszkającym w Polsce i za
  granicą.

  http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/ks-infulat-ireneusz-skubis-wzywa-do-rozanca-za-ojczyzne.html

  Styczniowe Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę na Jasnej Górze w terminie
  24/25 stycznia – będzie z nami Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo Metropolita
  Częstochowski – ZAPRASZAMY!

  Gdy tyle klęsk dookoła… trzeba chwycić za Różaniec…

  W każdej rodzinie, parafii, domu zakonnym – Różaniec za Ojczyznę!

  Publikujemy fragment modlitwy Ks. Ireneusza Skubisia podczas Apelu
  Jasnogórskiego z dnia 07.01.14.

  Redaktor naczelny Tygodnika Niedziela zapowiedział między innymi, iż od lutego
  „Niedziela” będzie drukować comiesięczny specjalny dodatek do tygodnika, w
  którym będzie wzywać Naród do modlitwy na Różańcu świętym; zgodnie z wezwaniem
  Augusta kard. Hlonda by w każdej parafii ta szczególna modlitwa była odmawiana
  za Ojczyznę.

  W dodatku będą także specjalne materiały, które pomóc mają Kołom Żywego Różańca
  i innym grupom modlitewnym w podjęciu ogólnonarodowej modlitwy za Ojczyznę.

  Bogu niech będą dzięki. Maria Vincit!

  Prosimy o szczególną modlitwę teraz, gdy Krucjata Różańcowa za Ojczyznę oddana
  została Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny – otwierają się nowe
  możliwości i perspektywy, nowe zadania – w całej Polsce w świątyniach,
  sanktuariach, czuwając przy relikwiach naszych Świętych Patronów możemy
  podejmować modlitwę różańcową z piątku na pierwszą sobotę miesiąca. Patroni
  polscy w Tajemnicy Świętych Obcowania wspierają naszą narodową POKUTĘ i
  MODLITWĘ, jakże wielkie łaski możemy wraz z nimi i z Maryją Królową Polski
  otrzymać, jak wiele zła możemy od Ojczyzny naszej i Kościoła odwrócić, gdybyśmy
  tylko zechcieli się poświęcić… ofiarować… pokutować… i modlić się czuwając
  przy relikwiach naszych świętych…
  Wszystkim, którzy się z tymi propozycjami zwracają, bardzo serdecznie dziękujemy
  za zgłoszenie bardzo dobrego i odpowiedzialnego zadania i zachęcamy każdego
  uczestnika Krucjaty by do swego Czcigodnego Księdza Proboszcza lub Kustosza
  sanktuarium wystąpił z prośbą o możliwość podjęcia tego rodzaju czuwań z piątku
  na pierwszą sobotę, czuwania takie byłyby promieniowaniem Czuwań Jasnogórskich
  Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę i byłyby spełnieniem życzenia Matki Boskiej
  Fatimskiej, którego wykonanie wszystkie polskie parafie i całe duchowieństwo
  ślubowało w 1946 roku widząc jak na naszych ziemiach spełnia się proroctwo z Fatimy.

  Sursum corda! Nihil desperandum!
  Z Bogiem!

  Jadwiga Lepieszo
  505 075 818
  Sekretariat Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

 15. mer pisze:

  NASZ DZIENNIK, WTOREK 24 CZERWCA 2014 , SW jANA CHRZCICIELA
  Anna Kołakowska z Krucjaty Różańcowej złożyła wniosek o zapobieżenie popełnieniu przestępstwa, do jakiego może dojść podczas wystawienia bluźnierczej sztuki „Golgota Picnic” w Teatrze Polskim w Bydgoszczy.

  Jak informuje Andrzej Jaworski, obecnie Anna Kołakowska składa wyjaśnienia na KOMISARIACIE policji Bydgoszcz-Śródmieście, na jakiej podstawie składa wniosek o zapobieżenie popełnieniu przestępstwa.

  – Do komisariatu Bydgoszcz-Śródmieście zgłosiła się kobieta, która chciała złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Poprosilismy ją o złożenie zeznań – powiedział w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl nadkomisarz Maciej Daszkiewicz z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

 16. Brat pisze:

  Kiedy kolejny protest przeciw koncertowi Nergala?

 17. Sarna pisze:

  Wezwanie. Proszę bezmyślnie nie odrzucać tej szansy. To, może już ostatnia.

  Proszę państwa, jeżeli u nas ktoś chciałby coś zmienić, to nie zrobi tego bez powszechnego poparcia społecznego. Na poparcie można liczyć, ale tej części naszego społeczeństwa, która została wierna Bogu i Ojczyźnie. Dlatego proponuję obok prowadzonej kampanii prezydenckiej podjąć akcję pod nawą „Obrona Wiary naszych Przodków”.
  Jeżeli, udałoby się wzniecić ten ruch do połowy kwietnia, to można by, 3-ego Maja na Jasnej Górze odbyć wspólne spotkanie tj. „naszego kandydata na prezydenta i ludzi zaangażowanych w/w ruch.
  Tam u stóp Królowej Polski, kandydat na prezydenta mógłby złożyć przyrzeczenie wierności Narodowi Polskiemu i zobowiązać się do realizacji jasno sformułowanego programu wyborczego.
  Tylko taki ruch pozwoliłby na odnowę życia politycznego w Polsce i byłby podwaliną pod przyszłe wybory parlamentarne.
  Z myślą o tym, którzy chcieliby coś tu zmienić, tylko nie widzą możliwości, próbowałem zaproponować, coś takiego (ale przepadło to, w otchłani cyber przestrzeni):

  Dziś nakazem chwili jest, by naród, zwłaszcza ci, którzy uważają się za ludzi wierzących stanęli w obronie wiary i Ojczyzny, przystępując do tworzenia w terenie grup o tymczasowej nazwie „ Obrońcy Wiary Naszych Przodków” ( w skrócie O.W.N.P.) . Pierwsze kroki należy uczynić tu, na dole, jednocząc swe siły w parafiach. Należy szukać osób niezadowolonych z obecnego stanu rzeczy, a zatroskanych o przyszłość naszej wiary, Ojczyzny i narodu.
  Na początku można porozumiewać się za pomocą parafialnych stron internetowych, lub zakładać własne strony pod nazwą- Parafialna Strona Obrońców Wiary Naszych Przodków w ( tu nazwa parafii i miejscowość), czy też komunikatorów internetowych.
  Gdy nabierzemy pewności, że może powstać grupa parafialna- O. W. N. P. to ją powołać. Wybrać Zarząd i zacząć bezpośrednie spotkania. Wybrać jeden dzień w miesiącu ( uzgodnić z proboszczem), w którym będzie odprawiana wieczorem Msza Św. za Ojczyznę, a po niej w miarę możliwości urządzić spotkanie grupy, zapraszając parafian. Wskazane by było, żeby ta Msza była odprawiana w tym samym dniu m- ca i o tej samej godzinie w całym kraju ( np. 2-ga środa m- ca, godz. 19- ta).
  Na tych spotkaniach należy omawiać sprawy dotyczące walki z Kościołem. Szukać dróg wyjścia z naszej nie mocy podźwignięcia Ojczyzny. Zbierać propozycję do programu organizacji ogólnokrajowej oraz organizować dobrowolną składkę ( anonimową, „co łaska”) na pokrycie koniecznych kosztów. Pieniądze te powinny być skrupulatnie i przejrzyście rozliczane, ale większość powinna być przekazywana „ do góry”, bo te konieczne koszty będą na „górze”.
  Gdy grupa, co nie, co już okrzepnie, powinna szukać kontaktu z podobnymi grupami z sąsiednich parafii w ramach dekanatu. Następnie zorganizować zebranie przedstawicieli grup parafialnych w dekanatach.
  Uczestnicy zebrania dekanatu, powinni przekazać zebrane w terenie pieniądze i propozycje do programu kiełkującej ogólnokrajowej organizacji, jak również wybrać z pośród siebie Tymczasowy Zarząd Dekanatu i delegatów dekanatu na Krajowy Zjazd.
  W/w delegaci powinni między sobą uzgodnić czas i miejsce odbycia takiego zjazdu oraz wybrać Komitet Organizacyjny.
  Zadaniem Komitetu Organizacyjnego będzie przygotowanie i przeprowadzenie Krajowego Zjazdu. Krajowy Zjazd powinien określić: charakter, zakres działania planowanej organizacji, ramy programu i wybrać Komitet Założycielski.
  Zadaniem Komitetu Założycielskiego będzie podjęcie wszelkich kroków w celu powołania i zarejestrowania kompetentnej organizacji.

  Kto w Boga wierzy, niech zaczyna. Niech informuje znajomych oraz kopiuje i wkleja, gdzie tylko, jest to możliwe. Nie mówmy, że to nie ja. To ma być każdy, do kogo to dotarło i komu jest droga wiara i Ojczyzna.

  W Imię Boże- zaczynajmy.

  Ps. Pod słowami kompetentnej organizacji miałem na myśli- Polską Partię Chrześcijańską, ale to, miało wypłynąć na fali ruchu.
  Jestem przekonany, że szalę zwycięstwa możemy przechylić na stronę prawdziwego reprezentanta naszego narodu. Tylko trzeba rodaków przekonać, że nie ma żadnego rozsądnego powodu, byśmy tą Polskę, tak po kawałku mieli nadal przejadać.
  Z poważaniem Sarna

  • leszek pisze:

   Zaintrygowało mnie pojęcie ”prawdziwy reprezentant narodu”. Co do partii, to warto skrócić nazwę : PARTIA PARAFIALNA. Do 3 maja ma szansę uformowania statutu i wyboru delegatów. Wybory zarządów regionalnych i głównego zarządu krajowego – jesienią. Upowszechnienie idei, sformowanie programu, opracowanie projektów reform, wprowadzenie na ścieżkę legislacyjną – oceniam w perspektywie kilku lat. Powodzenia. Ja od polityki wolę jednak różaniec. Matka Boża obiecała zwycięstwo – nie było mowy o polityce.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s