Regulamin bloga

Regulamin bloga

1. Autorzy bloga zastrzegają sobie prawo do niepublikowania komentarzy, zawierających treści obraźliwe same w sobie, niezgodnych z celem i nazwą bloga oraz bez podania przyczyny.

2. W szczególności nie będą publikowane oraz niezwłocznie usuwane komentarze, które:
– zawierają wulgaryzmy, herezje i treści niezgodne z nauczaniem Kościoła
– obrażają autorów bloga, osoby komentujące lub jakąkolwiek grupę społeczną, etniczną czy wyznaniową,
– zawierają odnośniki do stron promujących wartości antykatolickie
– ingerujące w życie prywatne osób.

3. Komentarze mogą być anonimowe, lecz powinny być podpisane: imieniem, inicjałami, pseudonimem (nickiem). Chodzi o ułatwienie innym komentatorom odnoszenie się do opublikowanych już komentarzy. Jeżeli pod danym postem wypowiada się więcej anonimowych i zarazem w żaden sposób niepodpisanych osób, dyskusja staje się wówczas dość trudna. Wymóg podpisywania się nie łamie przywileju anonimowości!

4. Komentator publikuje na stronach komentarze, opinie oraz inne materiały wyłącznie na własną odpowiedzialność. A piszemy i dyskutujemy o tym, co mamy w sercu, ale nad tym wszystkim czuwa Admin i pogrozi gdy za daleko od Pana Boga sprawy odejdą.

5. Niedopuszczalne jest podejmowanie w komentarzach działań sprzecznych z prawem, uznanych powszechnie za naganne moralnie, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, czy też propagujących przemoc.

6. Autor bloga prosi o przestrzeganie następujących reguł:
– komentarz w miarę możliwości powinien być rzeczowy, pozbawiony argumentów ad personam
– staramy się nie przekraczać granicy między ironią, tonem prześmiewczym a świadomym prowokowaniem do kłótni i słownych pyskówek
– staramy się pisać w miarę poprawną polszczyzną, w szczególności staramy się unikać błędów ortograficznych oraz tzw. literówek
– nie wprowadzamy wątków zupełnie nie związanych z tematyką postu
– nie zamieszczamy kilku komentarzy na raz
– komentarze powinny być w miarę możliwości zwięzłe, niezbyt długie, niezniechęcające swymi rozmiarami do ich lektury
7. Autorzy bloga zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego Regulaminu. Zmiany Regulaminu obowiązują od momentu ich opublikowania.

8. Oświadczamy, że kopiowanie, powielanie, cytowanie naszych wpisów i komentarzy bez uzyskania naszej zgody i podania linku do nas jako do źródła informacji traktujemy jako kradzież intelektualną.

Nie dotyczy to filmów umieszczanych na kanale „you tube” kazek427, jutrzenka2012 lub wobroniewiary z jednoczesnym podaniem informacji, że kanał należy do właścicieli bloga W obronie Wiary i Tradycji oraz nie dotyczy maili przekazywanych  sobie w sieci. Chodzi nam o inne blogi, które robią z naszych wpisów nam czy Kościołowi antyreklamę

 Jeden mail, uzyskanie zgody i zero problemów, po prostu walczymy z nieuczciwymi przekaźnikami informacji.

Reklama

13 odpowiedzi na „Regulamin bloga

 1. Ania pisze:

  Naprawdę nie rozumiem dlaczego z taką zawziętością ograniczacie możliwość rozpowszechniania, korzystania z Waszych wpisów, możecie naprawdę wiele stracić i nie spodziewacie się jak bardzo, wiele ludzi i Polaków po prostu nigdy nie dowie się o pewnych rzeczach, jeżeli ktoś zamieszcza Wasz wpis to znaczy że jest po tej samej stronie!
  Przecież to, że ktoś umieszcza Wasz wpis nie oznacza jeszcze że się identyfikujecie z tą stroną/blogiem. Wiele blogów jest dziełem Bożym, a Bóg nie zrobi Wam nigdy antyreklamy, nie bójcie się. On i tylko On najlepiej wie co jest dla Jego Kościoła antyreklamą.
  Jeżeli Bóg do nas mówi i chce aby przekazać to wszystkim ludziom to już nie możemy mieć monopolu na Jego słowa…. Pozdrawiam

  • wobroniewiary pisze:

   Ależ nikt nie broni 😉
   Chodzi tylko o podawanie linku do nas jako do źródła – tylko tyle. Znamy przypadki przypisywania sobie autorstwa naszych wpisów, wywiadów itp.

   Np. w książce „W szkole Krzyża” autor ks. Adam pisze na końcu że jest autorem jednego z Aktów oddania się NMP, na pewnej stronie pewna „widząca’ podaje ten akt jakoby swój, ułożony przez nią, – niestety ta domena już nie istnieje… założono nową ale swąd pozostał…

   • Ania pisze:

    Z informacji powyżej wynika że też trzeba pytać o zgodę, a to już pewne
    ograniczenie

    • wobroniewiary pisze:

     Mamy na myśli głównie blogi antykatolickie, WALCZĄCE JAWNIE Z CAŁYM BEZ WYJĄTKU Kościołem. Proszę śmiało kopiować, rozsyłać, podając tylko źródło – link do wpisu lub do głównej strony.
     Dlaczego? Inny przykład, już ostatni 🙂
     Jest taka jedna pani, która kopiuje cudze wpisy różnych księży, dziennikarzy, z różnych stron i blogów, nie podając nigdy że to tylko cytat, zdobywa w ten sposób zaufanie, a potem domaga się coraz więcej i więcej pomocy jako biedna oszukana katoliczka. Gdy dostaje odpowiedź odmowną, zaczyna rozwalać takie strony od środka, rozsyła ludzkie dane i szkaluje oraz rzuca oszczerstwa na ludzi.
     Stąd nasza ostrożność i przez takich właśnie „ktosiów” mamy na podstawie ustawy o prawach autorskich taki wymóg 😉
     Pozdrawiamy i zapraszamy do linkowania artykułów – zgodę już naszą masz Anno 🙂

 2. Ania pisze:

  Ok Dzięki :)) Pozdrawiam serdecznie

 3. Monika pisze:

  czy można kopiować sobie coś na prywatne potrzeby?czy powinnam pytać o zgodę?czy mogę kopiować sobie np.komentarz jakiejś osoby,oświadczenie dla siebie lub np.jakieś opracowanie czy artykuł z waszej strony?nie zamierzam tego przesyłać dalej.

  • wobroniewiary pisze:

   A kopiuj ile chcesz kochana 🙂
   To nawet zalecane

   A przesyłać komuś np. mailem to nawet wskazane, żeby jak najwięcej osób wiedziało, z tym, że warto podać link do strony to tu trafią ;)~

   W sumie po to zamieszczamy różne pliki -pdf-y wordy -brać i Bogu dziękować

 4. JACEK pisze:

  Mam pytanie do Adminów.
  Jak mogę się skontaktować z Ks. Adamem Skwarczyńskim? Czy mogę dostać adres email lub telefon?
  Proszę jeśli to możliwe o przesłanie na mój adres email. Pozdrawiam. Jacek.

 5. qwerty pisze:

  „zawierają wulgaryzmy, herezje i treści niezgodne z nauczaniem Kościoła”

  Nie rozumiem. Ja często mówię o rzeczach sprzecznych z naukami Kościoła, a jednak moje komentarze są publikowane. Dlaczego tak się dzieje?

  • eska pisze:

   Zauważ, że początkowo jednak zostałeś zablokowany, prawda? Może poszukaj różnicy między treściami lub sposobami mówienia o tych treściach – przed zablokowaniem i po odblokowaniu 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s