Pokochaj małego Jasia!

„Mały Jaś” to model 10. tygodniowego płodu, który przedstawiciele Human Life International-Polska chcą wysłać do wschodnich krajów, żeby pomagał w przeciwdziałaniu aborcji.

„To naturalnej wielkości model maleńkiego dzidziusia w łonie matki w wieku 10. tygodni od poczęcia. Ma zaledwie 5 centymetrów. Można go wziąć do ręki, przyjrzeć się uważnie, przytulić, pocałować, a przede wszystkim uświadomić sobie, jak każdy z nas kiedyś wyglądał. Kładąc go na swojej dłoni nie sposób twierdzić, że „to jeszcze nie dziecko”” – czytamy na stronie http://www.hli.org.

Pokochać „Małych Jasiów”

– Human Life International to organizacja, która powstała w Stanach Zjednoczonych i ma swoje przedstawicielstwo na całym świecie. Dzięki czemu orientujemy się co i gdzie się dzieje – mówi Ewa Kowalewska  z Klubu Przyjaciół Ludzkiego Życia, reprezentujący Human Life International – Polska. – My, jako przedstawicielstwo polskie staramy się najwięcej działać na Wschodzie, czyli w krajach, które nie tak dawno temu należały do Związku Radzieckiego, a dzisiaj są już niezależne i zaczynają poszukiwać swojej drogi. Wiadomo, że w tych krajach wykonuje się niesamowicie dużo aborcji. Kobieta, która ma za sobą 7 aborcji należy do przeciętnej krajowej. Po prostu rzeka krwi. To spuścizna po komunizmie. Zauważamy, że w tych krajach zaczyna się na ten temat dyskutować. Nie tylko ze stanowiska etycznego ale i demograficznego – po prostu rodzi się za mało dzieci. Z punktu widzenia obrońców życia to jest najlepszy moment na zamianę.

Ewa Kowalewska zapewnia, ze Jaś uratował już nie jedno życie: – „Mały Jaś” to takie małe dziecko, całe z plastiku, w wieku 10 tygodni od poczęcia. Po prostu można go wziąć do reki, można mu się przyjrzeć i w ten sposób łatwiej pokochać. „Mały Jaś” jest tam potrzebny, żeby pomagać w uświadamianiu, ze dzieci zabijać nie wolno…

Jaś wygląda, jakby patrzył

„Każdy inaczej bierze do ręki „Małego Jasia”. Jedni ostrożnie i z czułością, inni niechętnie jakby „parzył”. W szkole inaczej biorą go dziewczynki – przyszłe mamy – a inaczej chłopcy – przyszli ojcowie. Ale u wszystkich budzi żywe uczucia”(ze strony http://www.hli.org.pl)

– Taka miniaturka robi niesamowite wrażenie – dodaje Barbara Wiater, diecezjalny doradca życia rodzinnego w diecezji rzeszowskiej – dlatego, że często nie zdajemy sobie sprawy, że to maleństwo jest już tak pięknie ukształtowane. Kiedyś młody mężczyzna powiedział mi, że i mężczyznom należało by dawać do ręki „Małego Jasia”, żeby zobaczyli, że to jest człowiek. Pokazanie człowieka od tej maleńkiej istoty jest bardzo potrzebne. Ułatwia zmianę mentalności. Taką akcję przeprowadzono także w Polsce – dano „Małego Jasia” także naszym posłom, żeby zobaczyli, że to jest człowiek

Od Adminów:

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Witajcie!

Przekazuję wiadomość i zarazem prośbę w imieniu Bractwa Małych Stópek  o wpłaty pieniężne na rzecz obrony życia dzieci poczętych, a nienarodzonych. Obecną inicjatywą jest produkcja modeli 10-tygodniowego nie narodzonego dziecka. Mają one pomóc ludziom w uzmysłowieniu sobie, że pod sercem kobiet faktycznie rozwija się dziecko, a wielu może zmieni zdanie, co do aborcji. Tak dla przykładu: ks. Tomasz Kancelarczyk – twórca Bractwa Małych Stópek i działacz na rzeczy życia – przeprowadził ostatnio ankietę ZA/PRZECIW aborcji. Bez Jasiów około 40 % uczniów było za aborcją, ale wystarczyło wcześniej bez słów tłumaczenia dać do ręki Jasia, aby za aborcją było niecałe 10 % ankietowanych. Modele dzieci nie narodzonych tzw. Jasie mają być rozprowadzane w parafiach, szkołach i wśród wszystkich działających na rzecz życia.

Podaje dane do przelewu: Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia ul. Jaśkowa Dolina 47/1a 80-286 Gdańsk Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356 tytuł przelewu: Jaś BMS Bardzo ważne: Za każde 10zł wpłacone na powyższe konto można otrzymać model Jasia, tylko informacja musi dotrzeć do ks. Tomka. Gdy dokonasz wpłaty wyślij maila na adres bractwoms1@gmail.com  z informacją ile pieniążków wpłaciłeś, podaj także swoje imię, nazwisko i adres, a wtedy i Ty otrzymasz JASIA.

Jeśli masz jeszcze jakeiś wątpliwości -obejrzyj ten bardzo drastyczny film!!! http://abortionno.org/

My polecamy ten film – Dziękuję Ci Mamo :)

Reklama

6 odpowiedzi na „Pokochaj małego Jasia!

 1. Małgorzata Z pisze:

  Jak skutecznie bronić życia 1/2012
  Nie istnieje prawo do zabijania dziecka poczętego

  autor: bp Kazimierz Górny
  Dzięki pośrednictwu księdza dr. Przemysława Drąga, dyrektora Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin, łączę się duchowo ze wszystkimi uczestnikami sympozjum i otaczam Was modlitwą.
  Dzieci należy leczyć
  Sympozjum odbywa się w 30 rocznicę ogłoszenia adhortacji apostolskiej Familiaris consortio
  Jana Pawła II, a także jeszcze w blaskach jego beatyfikacji, oraz 70 rocznicy śmierci św. Maksymiliana w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz za ojca rodziny. Wspominam osobę bł. Jana Pawła i św. Maksymiliana, wielkich obrońców życia, prosząc, aby orędowali za wszystkimi obrońcami życia i ufam, że pomogą nam uprosić Boże Miłosierdzie i opamiętanie dla opornych, aby na polskiej ziemi nie ginęło żadne poczęte dziecko, a zwłaszcza dziecko chore.
  Dzieci chore należy od początku otaczać jeszcze większą opieką i miłością, należy je leczyć, a nie zabijać. Nikt nie ma prawa odbierać życia niewinnej istocie ludzkiej. Powiedzmy to sobie jasno: to prawo nie ma nic wspólnego z prawem, choć politycy i prawodawcy twierdzą inaczej.
  „Tyrańska” decyzja
  Bł. Jan Paweł II w encyklice Evangelium vitae przypomina: „To prawda, że historia zna przypadki zbrodni dokonywanych w imię „prawdy”.

  http://www.prolife.com.pl/nr/w_numerze/nie_istnieje_prawo_do.html

 2. Małgorzata Z pisze:

  Jak skutecznie bronić życia 1/2012
  Ustawa o in vitro ? co dalej?

  autor: Bogumił Łoziński
  Choć publiczna debata na temat sztucznego zapłodnienia metodą in vitro rozpoczęła się przed czterema laty, wciąż tkwimy w tym samym punkcie: każdego dnia w Polsce giną ludzie w fazie embrionalnej, a żadne regulacje prawne dotyczące tej kwestii nie powstały.

  W Polsce pierwsze dziecko urodziło się przy pomocy metody in vitro w 1987 r., na świecie dziewięć lat wcześniej. Jednak do 2007 r. kwestia sztucznego zapłodnienia nie była w naszym kraju przedmiotem debaty publicznej, informacje na ten temat rzadko pojawiały się w mediach. Kościół sporadycznie mówił o sprzeciwie wobec tej metody, zwykle przy prezentacji papieskich dokumentów na ten temat.
  Z budżetu państwa?

  http://www.prolife.com.pl/nr/w_numerze/ustawa_o_in_vitro.html

 3. Małgorzata Z pisze:

  Jak skutecznie bronić życia 1/2012
  Przesłanie

  autor: dr Paweł Wosicki
  Zgromadzeni na sympozjum Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia w Warszawie w dniu 26 listopada 2011 roku zwracamy się do wszystkich, a szczególnie do władz państwowych i samorządowych, w sprawach dotyczących ochrony ludzkiego życia, małżeństwa i rodziny.

  Pragniemy podkreślić, że poszanowanie ludzkiego życia od chwili jego poczęcia jest obowiązkiem rodziców dziecka, a także społeczeństwa i państwa. Świadomość społeczna, zaangażowanie obywatelskie oraz państwowe rozwiązania prawne muszą wspierać i ochraniać podstawową wartość, jaką jest ludzkie życie.

  http://www.prolife.com.pl/nr/wydarzenia/przeslanie.html

 4. Małgorzata Z pisze:

  Kto razem ze mną modli się za NIENARODZONE?

  Skuteczna walka z aborcyjnym gigantem

  Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu wystartowała akcja „40 dni dla Życia”. Inicjatywa polega na nieustannej modlitwie przez 40 dni i nocy w intencji ocalenia życia nienarodzonych dzieci oraz o nawrócenie ich rodziców i pracowników ośrodków medycznych, w których dokonuje się aborcji.

  „Akcja odbywa się już w kilku krajach. Obecnie w siedmiu krajach jest promowana i powoli przychodzi także do nas. Przecież każdy z nas może się w nią włączyć indywidualnie, mając tę świadomość, że gdzieś tam daleko, w tych krajach, gdzie dokonać aborcji jest bardzo łatwo, ta modlitwa trwa cały czas, przez te 40 dni. Więc jeśli się obudzę w nocy, to mogę mieć świadomość, że ktoś się modli i mogę się do niego przyłączyć”.

  Akcja modlitewna zaczęła się w połowie 2010 r., gdy członkowie ALL (American Life League) zdecydowali się powierzyć Maryi, Matce Jezusa, całą swoją walkę z aborcyjnym gigantem Planned Parenthood.

  http://partenos.nowyekran.pl/post/53672,kto-razem-ze-mna-modli-sie-za-nienarodzone

 5. Małgorzata Z pisze:

  .Brawo Ameryko!

  W piątek 22 marca w stanie Północna Dakota (USA) Parlament przegłosował ustawę stanowiącą, że osoba ludzka posiada niezbywalne prawo do życia na każdym jego etapie, bez wyjątków, od poczęcia do naturalnej śmierci. Poprawka zostanie poddana pod głosowanie w referendum.

  Pierwszy raz w historii Ameryki Północnej obie izby parlamentu uchwaliły prawo o nienaruszalności życia ludzkiego (SCR 4009), którego treść stanowi, iż „niezbywalne prawo do życia każdego człowieka na wszystkich etapach jego rozwoju musi być uznawane i chronione”. Celem omawianych przepisów jest zapewnienie zarówno matce, jak i dziecku, równego traktowania względem prawa.

  Podjęta w Północnej Dakocie inicjatywa może stanowić początek zmian w ustawodawstwie federalnym. – Nowelizacja ta strzeże nienarodzone dzieci bardziej, niż jakiekolwiek inne regulacje prawne w USA, przy jednoczesnej ochronie kobiet w ciąży oraz zapewnieniu im prawa do opieki medycznej. Doceniamy Parlament w Północnej Dakocie za ich gotowość do ochrony wszystkich mieszkańców – powiedział Keith Mason, dyrektor Personhood USA.

  Anna Jabłońska
  źródło: lifesitenews.com
  Read more: http://www.pch24.pl/brawo-ameryko-,13555,i.html#ixzz2OPGzeFVF

  http://www.pch24.pl/brawo-ameryko-,13555,i.html

 6. katarzyna pisze:

  18 stycznia rozpocznie się nowenna Dziewięć Dni dla Życia, którą ogłosili amerykańscy biskupi. Episkopat USA chce w ten sposób otoczyć modlitwą największy Marsz dla Życia, który 22 stycznia przejdzie ulicami Waszyngtonu, oraz miliony istnień ludzkich, których życie jest zagrożone.

  W tym roku – właśnie 22 stycznia – minie 41 lat od czasu, kiedy aborcja w Stanach Zjednoczonych stała się legalna. Akcję modlitewną amerykańskich biskupów poparły polskie organizacje: Polska Federacja Ruchów Obrony Życia, Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka oraz Human Life International – Polska.

  W specjalnym komunikacie, który został umieszczony na oficjalnej stronie internetowej Episkopatu Stanów Zjednoczonych, biskupi przypominają, że 22 stycznia 2014 r. naród amerykański będzie wspominał 41. rocznicę sprawy Roe przeciw Wade. „Od tej tragicznej decyzji zginęło ponad 55 milionów dziecięcych istnień w wyniku aborcji, a zdruzgotano życie milionów ich rodziców” – stwierdzają biskupi, zapowiadając, że w dniach 18-26 stycznia odbędzie się „Dziewięć dni modlitwy, pokuty i pielgrzymowania”.

  Chociaż nie każdy może bezpośrednio wziąć udział w dorocznym Marszu dla Życia w Waszyngtonie 22 stycznia br., to katolicy w kraju i na całym świecie mogą uczestniczyć w tegorocznej nowennie przez włączenie się w modlitwę i wyrzeczenia. „Wasze modlitwy mają znaczenie. Wasze poświęcenie: ofiary, wyrzeczenia przyniosą owoce” – podkreślają biskupi.

  Biskupi proponują, aby centralnym punktem każdego dnia nowenny była modlitwa wstawiennicza, refleksja i konkretne akty pokuty, zadośćuczynienia i miłości. Program Dziewięciu Dni jest zamieszczony na stronie internetowej Konferencji Episkopatu USA.

  Polscy obrońcy życia w odpowiedzi na apel amerykańskich biskupów uruchomili specjalną stronę internetową, gdzie każdy chętny może zgłaszać swój udział w modlitwie. – Zapewniamy, że listę osób, które podjęły modlitwę i zgłosiły się do nas, przekażemy po jej zakończeniu zarówno Ojcu Świętemu Franciszkowi, jak i Episkopatowi Stanów Zjednoczonych – mówią.

  – Niech Polska, Ojczyzna Jana Pawła II, pokaże, że potrafi modlić się, jednocześnie wspierając amerykańskich obrońców życia – apelują.

  Każdy, kto chce włączyć się w modlitwę, może zgłosić swój udział, wypełniając odpowiedni formularz, jaki znajduje się na stronie: www. krucjata.org.

  – To zgłoszenie nie jest oczywiście warunkiem włączenia się w modlitwę. Jeśli jednak zgłosimy swój udział, pokażemy innym, jak jest nas wielu. Zapraszamy więc do udziału w nowennie – mówią obrońcy życia.

  Zrodlo http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-na-swiecie/65127,pomodl-sie-za-nienarodzonych.html?d=1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s