O grzechu nieczystości – NMP w Fatimie: najwięcej ludzi trafia do piekła przez grzechy nieczystości

Wizja piekła – pierwsza część tajemnicy fatimskiej

Tuż przed swoją śmiercią przebywając w szpitalu w Lizbonie Hiacynta długie godziny spędzała na modlitwie, z jej pokoiku widać było wnętrze kościoła i tabernakulum. Adorowała Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Kilka razy odwiedziła ją Matka Boża. Po tych odwiedzinach zwierzała się siostrze Godinho przekazując jej to, co usłyszała od Matki Bożej.

     Między innymi Maryja powiedziała jej, że „najwięcej ludzi trafia do piekła przez grzechy nieczystości”. Mówiła również: Gdyby ludzie wiedzieli, czym jest wieczność, na pewno uczyniliby wszystko, by odmienić swoje życie. Pojawią się na świecie mody, które będą obrażać naszego Pana. Ludzie, którzy służą Bogu, nie mogą być niewolnikami mody. W Kościele nie ma miejsca na mody. Bóg jest zawsze ten sam.” (za: kliknij)

Ks. Wojciech Rebeta:
Nieczystość, czyli kradzież
„Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest przybytkiem Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie?” (1 Kor 6, 19).
Człowiek jest powołany przez Boga do życia z miłości i w miłości. Ta możliwa jest tylko między osobami. Jest relacją między Bogiem a człowiekiem oraz między ludźmi, szczególnie mocno widać to w sakramencie małżeństwa.

 Grzech nieczystości jest dlatego tak bardzo niebezpieczny, że godzi w istotę miłości. W Kościele pierwotnym wymieniano trzy najpoważniejsze grzechy, za które też nakładano bardzo surowe pokuty: wyparcie się wiary, zabójstwo i cudzołóstwo. Ten ostatni nie wyczerpuje katalogu grzechów nieczystych, ale zestawienie go ze wspomnianymi dwoma innymi ukazuje jego wyjątkowy ciężar gatunkowy.

   Punktem wyjściowym dla problematyki grzechów nieczystych stanowią przede wszystkim przykazania Dekalogu: „Nie cudzołóż!” oraz „Nie pożądaj żony bliźniego swego!” (por. Wj 20, 14. 17), a także słowa Jezusa: „Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa” (Mt 5, 28). Jezus, pomimo nieskończonego miłosierdzia, jakie okazuje każdemu grzesznikowi (np. kobiecie cudzołożnej – por. J 8, 1-11), widzi z całą ostrością i to w wymiarze życia wiecznego, śmiertelne skutki grzechu nieczystości. Jezus, właśnie dlatego, że kocha grzesznika i pragnie jego zbawienia, nienawidzi każdego grzechu, który przeszkadza w skorzystaniu z łaski odkupienia. Stąd Jego radykalizm i wskazywanie na miejsca zagrożenia: „Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, […], cudzołóstwa, […], wyuzdanie, […]. Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym” (Mk 7, 21-23). To w myślach zaczyna się fantazjowanie erotyczne, wzmagane filmem, pornografią, wyobraźnią innych osób i dotykiem. Dochodzą do tego sprośne słowa, głupie, nieprzyzwoite dowcipy, dwuznaczne namowy. Przychodzą wreszcie gesty nieskromne i różne czyny lubieżne – z samym sobą, z drugim człowiekiem (bywa, że i w grupach), a nawet ze zwierzęciem.

O powadze sytuacji świadczy scena, którą mistycznie zobaczyła św. Faustyna: „Ujrzałam Pana Jezusa przywiązanego do słupa, z szat obnażonego, i zaraz nastąpiło biczowanie. Ujrzałam czterech mężczyzn, którzy na zmianę dyscyplinami siekli Pana. Serce mi ustało patrząc na te boleści. I dał mi Jezus poznać, za jakie grzechy poddał się biczowaniu, są to grzechy nieczyste” (Dzienniczek, nr 445).

   Każdy człowiek wystawiony jest na pokusy nieczystości, choć bywają one bardzo zróżnicowane co do jakości oraz intensywności. Zawsze jednak bywają niebezpieczne, dlatego najlepszą zasadą jest od razu je bezwarunkowo odrzucać. Autor natchniony mówi: „Czy ktoś pójdzie po węglach ognistych, tak by swoich stóp nie sparzyć?” (Prz 6, 28). Pokusy były, są i będą, ważne, by nie prowadzić z nimi żadnej gry ani żadnego dialogu. Chrześcijanin jest człowiekiem wewnętrznego zmagania, z którego Bóg wyprowadza wielkie dzieła. Św. Faustyna usłyszała od Jezusa: „Nie lękaj się ani walk duchowych, ani żadnych pokus; […] wiedz, że przez mężną walkę oddajesz mi wielką chwałę, a sobie skarbisz zasługi, pokusa daje sposobność do okazania mi wierności” (Dzienniczek, nr 1560).

     Do czystości wezwani są wszyscy, każdy według swego stanu. Dotyczy to także więzi między małżonkami, którzy nie mogą stosować antykoncepcji w jakiejkolwiek formie. Nieczystością jest także: zakłócanie dobrowolności aktu seksualnego, traktowanie małżonka w istocie jako przedmiotu do masturbacji, wreszcie brak otwartości na nowe życie (co wcale nie oznacza, że każdy akt seksualny ma być płodny w sensie fizycznym). Właściwe przeżywanie miłości małżeńskiej ma być doświadczaniem autentycznej pełni radości zaplanowanej przez Stwórcę. Będzie to możliwe przez poddanie się działaniu Ducha Świętego, który sprawia, że „dla czystych wszystko jest czyste” (Tt 1, 15).

      Grzechy nieczyste są wyborem własnej pożądliwości, której istotą jest zawłaszczenie tego, co się nie należy. To swoista kradzież w sferze przynależnej miłości. Pozostaje wówczas czysty seks sprowadzony do wymiaru nieuporządkowanych zachowań instynktownych, które całkowicie wypaczają sens miłości. Samogwałt, zdrada, cudzołóstwo, prostytucja, molestowanie seksualne, gwałt, grzechy sodomskie, czyli wszelkiego rodzaju perwersje i dewiacje są za każdym razem ciężkim wystąpieniem przeciwko czystości.

Święty Paweł powiedział: „Wszystko wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść” (1 Kor 10, 23). Chrześcijanie są wezwani, by nieustannie pielęgnować swoje serca, niczym ogród. Potrzeba tu zatem modlitwy, skutecznej „pracy porządkowej” (spowiedź) i posłuszeństwa Boskiemu Gospodarzowi (wierność dobrym postanowieniom).
Źródło: Kuria Lublin

Ks. Adam Skwarczyński naucza:
Ataki szatana, najczęstsze w trudnych chwilach życia, nazywamy pokusami. Bo chyba jest dla nas oczywiste, że gdy wypadnie nam coś z ręki i potłucze się, zniszczy, natychmiast atakuje nas duch gniewu, wściekłości, wewnętrznego buntu, strachu (np. gdy była to cudza rzecz, a do tego cenna), niepokoju związanego z trudnościami przy naprawieniu szkody. Gdy nas kusi poprzez te ataki, od nas zależy, czy mu się poddamy, czy też skorzystamy z pomocy Anioła Pokoju, Anioła Cierpliwości czy też… Anioła Czystości, by zwrócić się do Boga i od Niego zaczerpnąć mocy do walki. Ten ostatni Anioł miałby w dzisiejszych czasach mnóstwo roboty, gdyby ludzie go przywoływali wśród pokus, lecz ręce ma związane, bo tak mało o nim pamiętają! Ludzie na ogół lepiej się czują w towarzystwie ducha żądzy, gdyż zaspokojenie różnych pożądań, z nieczystymi na czele, jest przyjemniejsze, niż ich opanowanie, przezwyciężenie, oddalenie. Nasza natura, złowiona w Raju na wędkę przyjemności, jaką przyniosła odkryta wspólnie przez pierwszą parę nagość, stała się skłonna do szukania towarzystwa rajskiego zwodziciela…
       Jaką więc bronią, błyskawicznie użytą, możemy łatwo pokonać ducha nieczystej żądzy? Jaką modlitwą, jakim obrazem lub aktem strzelistym, szczególnie w niego uderzającym? Jakich używać sposobów, by przeciwnik nie zdążył rozbudzić w nas żądzy i skoncentrować nas na niej, na ciele, wejść między nas a Boga?
       Sposobów może być wiele, każdy może znaleźć własny. Podaję przykłady:
– Matko Najczystsza, okryj mnie welonem czystości z Golgoty (można wyobrazić sobie to okrycie, podobne do tego, którym owinął się na Golgocie Pan Jezus, otrzymawszy welon od swojej Matki).
– Duchu nieczysty, bądź pokonany i odrzucony mocą Najświętszej Krwi Jezusa, wylanej podczas Biczowania (mogę wyobrazić sobie biczowanie Jezusa, chociaż jedno uderzenie ostrego bicza z rzemieni).
– Niech mocą Tajemnicy Biczowania Pana Jezusa (gdy mam czas i możliwości ją rozważać, choćbym nie miał różańca w ręku) będzie pokonany kuszący mnie duch nieczysty.
       Poruszyłem sposoby walki z duchem złym, który atakuje nas nagle, jak pies, który wykorzystuje niedomkniętą furtkę, by gryźć. Gdy już uda mu się nas pokonać, próbuje założyć nam na oczy swoje diabelskie okulary – albo „przybliżające”, albo „oddalające”. To już jest inna zupełnie kwestia, wiąże się jednak ściśle z naszym tematem. Otóż te pierwsze „okulary” mają zniekształcić nam obraz Boga w ten sposób, że nasz Pan i Ojciec zostaje nam przez wroga ukazany jako fałszywie bliski, pobłażliwy, to znaczy przymykający oko na nasze „grzeszki”, zawsze miłosierny i wybaczający. – Nie przejmuj się swoimi grzechami – wmawia nam ukryty wróg – gdyż ksiądz cię zawsze rozgrzeszy, więc problem nie istnieje. Jak wiemy, takie spojrzenie na Boga (zbytnia, nawet bezczelna ufność) jest grzechem przeciwko Duchowi Świętemu, a u człowieka, który go popełnia, sumienie śpi, zamiast na grzech ostro reagować.Całość: kliknij
Ponadto: Z cyklu “Pomoc Duchowa” – ks. Adam Skwarczyński o masturbacji i innych grzechach nieczystości
Pobierz całość:  walka z autoerotyzmem

Odmawiajmy Różaniec Święty:

Zdjęcie1640

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

26 odpowiedzi na „O grzechu nieczystości – NMP w Fatimie: najwięcej ludzi trafia do piekła przez grzechy nieczystości

 1. Margaretka pisze:

  Moc różańca i łaska jego codziennego odmawiania jest wielka.W poniedziałek postanowiłam co dzień odmawiać część bolesną różańca ,po 3 dniach moje dziecko zdecydowało się założyć medalik od którego dotychczas uciekało jak diabeł od święconej wody .Powiem ,że jestem w szoku ! Matko Boża bądź uwielbiona w modlitwie różańcowej.

 2. wobroniewiary pisze:

  W sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach trwa Msza Święta której przewodniczy ks. kard. Stanisław Dziwisz, transmisja tvp1, tvp. Polonia i np. tu: http://www.megawypas.pl/readarticle.php?article_id=383

 3. wobroniewiary pisze:

  Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia dziś wyruszy

  Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia odbiorą dziś od kard. Stanisława Dziwisza przedstawiciele wszystkich polskich diecezji oraz służb publicznych. Podczas uroczystej Mszy św. w bazylice w Łagiewnikach, jako pierwszy odbierze płomień Bronisław Komorowski. „Przed kanonizacją Jana Pawła II chcemy zjednoczyć Polaków przy Ogniu Miłosierdzia” – mówią inicjatorzy akcji, przedstawiciele Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Uroczysta Msza św., która rozpocznie się o godz 10.00, będzie transmitowana w 1 programie TVP i w TVP Polonia.
  Obok służb medycznych, policji, wojska oraz harcerzy i grup młodzieżowych lampiony otrzymają delegaci diecezji. To pierwszy etap przekazania płomienia. Następnie, podczas diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Młodzieży, przypadającego na Niedzielę Palmową, 13 kwietnia, biskupi przekażą Iskrę delegacjom młodzieży z poszczególnych parafii oraz reprezentantom władz samorządowych i instytucji społecznych, jak szpitale, hospicja, domy dziecka, domy pomocy społecznej i więzienia.
  Wszędzie tam w dniu kanonizacji Jana Pawła II zapłonie Ogień Miłosierdzia. Lampion z Kanonizacyjną Iskrą Miłosierdzia znajdzie się także przy ołtarzu podczas uroczystości kanonizacyjnych w Watykanie.
  W dniu kanonizacji Jana Pawła II, czyli w Niedzielę Bożego Miłosierdzia 27 kwietnia, Iskra powędruje bezpośrednio do wiernych. Odbiorą ją oni w swoich parafiach z wykorzystaniem wspomnianych lampionów, świec lub paschalików i zaniosą do swoich rodzin.
  W trakcie niedzielnych uroczystości w Łagiewnikach, jako pierwszy obywatel państwa, świecę otrzyma prezydent RP Bronisław Komorowski. „Zależy nam na tym, aby dzięki tej akcji Polacy zjednoczyli się w modlitwie przy Ogniu Miłosierdzia” – powiedział KAI Tomasz Reczko z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  Oprócz prezydenta Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia otrzymają również przedstawiciele kilkudziesięciu instytucji kościelnych, państwowych i społecznych, m.in. Straży Pożarnej, Policji, Służby Więziennej, Caritas Polska, zakonów, organizacji harcerskich i mediów.
  Przekazywaniu świecy towarzyszyć ma specjalna modlitwa wygłoszona przez papieża w dniu konsekracji Świątyni Miłosierdzia. „Chcemy, aby trafiła ona wraz z ogniem do domów i była odmawiana w gronie rodziny w dniu kanonizacji Jana XXII i Jana Pawła II” – mówi Reczko.
  W trakcie krakowskiej liturgii przekazanych zostanie prawie 200 lampionów dostarczonych przez Stowarzyszenie Absolwentów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia – „Dzieło”. Na ściankach lampionów znajdą się wizerunki Jezusa Miłosiernego, św. Faustyny i Jana Pawła II. Kolejne 100 do swoich wspólnot zawiozą stypendyści Fundacji.
  Przekazywaniu ognia towarzyszyć będą wprowadzenia i katechezy. Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia udostępniła na swojej stronie internetowej materiały formacyjne i konspekty lekcji religii, które pomogą zrozumieć ideę tej akcji i przybliżą nauczanie Jana Pawła II.
  W grudniu 2003 r. Jan Paweł II pobłogosławił ogień, który od tamtej pory pali się nieustannie pod obrazem Jezusa Miłosiernego w łagiewnickiej świątyni. Ten właśnie ogień odbiorą w niedzielę 30 marca 2014 od kard. Stanisława Dziwisza młodzieżowe delegacje ze wszystkich polskich diecezji.
  Inicjatywa ma na celu zobrazować słowa objawienia zapisane w dzienniczku św. Siostry Faustyny, że z Polski wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Chrystusa. Płomień nazwany Iskrą miłosierdzia, przekazywana z rąk do rąk po całej Polsce, a także za jej granicami, będzie – zdaniem organizatorów akcji – dobrym przypomnieniem o niezwykłym kulcie Papieża z Polski do Bożego Miłosierdzia.
  Do „rozniecania iskry Bożej łaski” i „przekazywania światu ognia miłosierdzia” wezwał Jan Paweł II podczas konsekracji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w sierpniu 2002 r. Było to bezpośrednie nawiązanie do słów, które skierował Jezus do św. Faustyny Kowalskiej: „[Z Polski] wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje”. „W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! (…) Bądźcie świadkami miłosierdzia!” ? mówił wtedy Ojciec Święty.
  Źródło: Tygodnik Katolicki Niedziela

  • Sebro pisze:

   „W trakcie niedzielnych uroczystości w Łagiewnikach, jako pierwszy obywatel państwa, świecę otrzyma prezydent RP Bronisław Komorowski.” – i postawi ją obok świecy chanukowej czy obok „kompromisu” aborcyjnego? Wkurza mnie ta politpoprawność niektórych hierarchów. A przykład idzie z góry więc co się dziwić potem, że katolicy popierają „wybór jakim jest morderstwo aborcyjne.

   • wobroniewiary pisze:

    Poprzeć czy podpisać ustawę aborcyjną („legalizacja” zabijania dzieci nie narodzonych) to tak jakby samemu zabijać
    Na to wręczenie świecy prezydentowi można też popatrzeć inaczej, może któraś z kolei świeca ruszy sumienie i rozjaśni umysł nie tylko panu prezydentowi ale i wszystkim którzy go popierają, nadziei na to tracić nie wolno.
    Optymista ze mnie co? 😉

 4. mc2 pisze:

  Ojciec Daniel , powiedział coś ważnego , co wielu księży pomija milczeniem a chodzi o liczby . Księża mówią od czasu do czasu ogólnikowo o spiralach że są złe lecz nie wyjaśniają mechanizmu ich działania bo wolą unikać komentarzy przedrzeźniaczy. A już na pewno nie podają liczb dzieci poczętych które są zabijane przez spirale . Jeżeli kobieta jest młoda i często uprawia współżycie to co miesiąc dojdzie do zapłodnienia i co miesiąc wydali zarodek który jest już człowiekiem z duchem . I w ciągu 5 lat to może być nawet 60 takich poronień . I te 20 mln aborcji …

  Osobiście uważam że kres czasów nastąpi nie z powodu upływu czasu lecz z powodu zakończenia limitu poczętych ludzi. Być może Bóg zaplanował określoną liczbę istnień które mają się pojawić w ciągu wieków aby Jego świat osiągnął zamierzoną doskonałość . I takie kobiety stosujące spirale , tabletki antykoncepcyjne ,wczesnoporonne , skracają istnienie świata ludzkiego o wiele pokoleń , wiele wieków .

 5. Podczas dzisiejszej modlitwy na Anioł Pański Papież Franciszek zachęcał aby właśnie dziś przeczytać dziewiąty rozdział z Ewangelii św. Jana.
  http://ewangeliadlanas.wordpress.com/

 6. wobroniewiary pisze:

  „Gorzkie Żale” w wykonaniu Chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego ulubionego przez Ojca świętego Jana Pawła II. Poszczególne utwory zostały pogrupowane w trzy części tak jak są one śpiewane w kościołach w okresie Wielkiego Postu.
  Część 1: Pobudka, Intencja, Hymn, Lament duszy nad cierpiącym Jezusem, Bądź pozdrowiony, Bądź Pochwalony.
  (posłuchajcie)

 7. mariaP pisze:

  Rola rodziców i nauczycieli w procesie wychowania – dr Wanda Półtawska


  ………………………………………………..
  Dorastają znienacka przez miłość, i potem tak nagle dorośli
  Trzymając się za ręce wędrują w wielkim tłumie –
  (serca schwytane jak ptaki, profile wzrastają w półmrok).
  Wiem, że w ich sercach bije tętno całej ludzkości.

  Trzymając się za ręce usiedli cicho nad brzegiem.
  Pień drzewa i ziemia w księżycu: niedoszeptany tli trójkąt.
  Mgły nie dźwignęły się jeszcze. Serca dzieci wyrastają nad rzekę.
  Czy zawsze tak będzie – pytam – gdy wstaną stąd i pójdą?

  Albo też jeszcze inaczej: kielich światła nachylony wśród roślin
  Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nieznane dno,
  Tego, co w was się zaczęło, czy potraficie nie popsuć,
  Czy będziecie zawsze oddzielać dobro od zła?
  „Dzieci”
  ks.Karol Wojtyła

 8. mariaP pisze:

  Ciało jest święte. To ono ujawnia ducha.
  Ale możesz ujawniać albo ducha świata, albo Ducha Świętego.
  Od ciebie zależy, któremu z nich się poddasz.

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Kobieta jest macierzyństwem, cała jest stworzona z myślą o dziecku. Od niej zależy istnienie ludzkości.
  A on?
  Dziś słowa określające męskie narządy przesycone są wulgaryzmami,
  wcześniej nazwano je „miejscem odpowiedzialności męskiej”, bo to mężczyzna jest odpowiedzialny za to, co się stanie.
  Dziś temu, co dzieje się z młodzieżą, winny jest nie tylko Internet, ale także rodzice.
  Jaki model prezentują?
  Jedno małżeństwo, po nim drugie.

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Model zachowania dzisiejszej młodzieży to cudzołóstwo.
  A ciało nie umie kochać, ciało jest tylko narzędziem.
  Rządzi nim pożądanie do płci przeciwnej, a nawet do tej samej.
  Kiedyś podczas rekolekcji w akademiku powiedziałam dziewczynom:
  „Jesteście bezinteresownymi prostytutkami. Bo za darmo”.
  Młodzież dziś nie umie nie grzeszyć !

  // dr Wanda Półtawska / fragment wykładu w Parafii Matki Boskiej Królowej Męczenników w Fordonie.

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Z sieci //
  Serdecznie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, której temat brzmi:
  Spragnieni czystości.
  Chcemy modlić się za młodych ludzi, którzy pragną czystości i według niej żyją,
  ale także za tych wszystkich zniewolonych grzechami nieczystości.
  Przebieg Adoracji:
  20:00 Uwielbienie
  20:30 Modlitwa w ciszy
  21:30 Litania i różaniec za młodych, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

  – DOBRA RADA NIE ZAWADA , RADOSC SERCOM ZAPOWIADA !!!

 9. wobroniewiary pisze:

  Pomódlmy się za tę biedną zniewoloną duszę, która dziś znów zaatakowała księdza Adama Skwarczyńskiego swoimi herezjami a na dodatek obwinia go że to przez niego zaczęła znów pić, bo on jej nie czyta i nie wierzy jej.
  Tylko wstęp jej wypocin:

  „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!!!
  Proszę Księdza, Pan Jezus znów mnie prosił, żebym napisała do Księdza.
  Mam opowiedzieć to co wydarzyło się w tym tygodniu.
  Ostatnio bardzo czułam się odrzucona przez Księdza, wiem, że z tą wiarą jestem osamotniona. Pan Jezus wciąż kazał mi pisać do Księdza a brak odpowiedzi mnie załamywał, dlatego już nie wytrzymałam i po roku abstynencji sięgnęłam po alkohol i przez kilka dni piłam dużo i znów nie mogłam wytrzeźwieć ani się upić, przez kilka dni nie poszłam do pracy i miałam straszny żal……
  […] On (Jezus) mnie bardzo pokarał za te picie, czułam się tak strasznie ,że prosiłam
  Go wręcz żeby mnie zabił bo nie wytrzymam tego dłużej. Zadawał mi takie cierpienia na duszy i ciele, że na prawdę chciałam przestać istnieć…..”
  […] Jak również przekonał mnie, że Janem Chrzcicielem( Ew. Mat.11,7 ) byłam również ja a całe Pismo Święte było napisane na te czasy i wiele informacji jest zatajonych i, ja też jestem Owym Eliaszem obiecanym na teraz.

  JAK WIDZICIE DIABEŁ MOŻE MIESZAĆ POZDROWIENIE „Niech będzie pochwalony” z pozostałą treścią
  W sumie szkoda tej Asi 😦

 10. Ania pisze:

  Pro-aborcyjna aktywistka z USA Laura Levites kilkukrotnie wyrażała publicznie żal z powodu… zakazu morderstwa. Chciałaby, by chrześcijanie, którzy wspierają życie, byli martwi.

  Znana aktywistka lobbująca na rzecz aborcji Laura Levites kilka razy wyrażała się na Twitterze niezwykle agresywnie wobec chrześcijan.

  Aktywistka sugerowała, że sprawę „tych cholernych chrześcijańskich gnid” mógłby rozwiązać Agent Orange, bardzo trujący środek stosowany na masową skalę podczas wojny w Wietnamie.

 11. Paul pisze:

  Wredne demony nieczystości jedne z najgorszych z najgorszych. eh

  • Ania pisze:

   W katedrze w Cordobie, w Argentynie ma się odbyć w sobotę 5 kwietnia chrzest córki wychowywanej przez lesbijską parę „małżonek”. Obie „mamusie” mają w ten sam dzień przyjąć bierzmowanie, zaś matką chrzestną dziecka ma zostać prezydentowa Cristina Fernandez de Kirchner. Jak oświadczyła jedna z „mamuś” ceremonia została uzgodniona z arcybiskupem Carlosem Nanezem, który miał potwierdzić, że nie ma przeszkód by odbyła się w katedrze. Jak donosi prasa argentyńska „to będzie pierwszy w tym kraju chrzest dziecka z homoseksualnej rodziny”.
   Za: http://rorate-caeli.blogspot.com/2014/03/married-lesbian-couple-to-have-daughter.html

  • mariaP pisze:

   Bog mowi /Mt/5/
   Słyszeliście, że powiedziano: Nie cudzołóż!
   A Ja wam powiadam:
   Każdy,
   kto pożądliwie
   patrzy
   na kobietę,
   już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa.
   Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało być wrzucone do piekła.
   I jeśli prawa twoja ręka jest ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało iść do piekła.
   Powiedziano też: Jeśli kto chce oddalić swoją żonę, niech jej da list rozwodowy.
   A ja wam powiadam: Każdy, kto oddala swoją żonę – poza wypadkiem nierządu – naraża ją na cudzołóstwo; a kto by oddaloną wziął za żonę, dopuszcza się cudzołóstwa.
   !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   ZAUWAZCIE JAK SUROWO BOG OCENIA SAMA POZADLIWOSC OCZU !!!
   !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   Czy pozadliwe spogladanie na modelke topless w tygodniku czy podczas reklamy na ekranie telewizora nie jest grzechem? Mysle, ze jest takim samym jak na sasiadke „zza plota” !
   „Sposobow na grzech” jest dzis duzo wiecej niz niegdys!
   Nie wiem juz , ktory ze Swietych na wielkie namietnosci i perturbacje poleca jako lekarstwo nocne czuwania. Ja mysle , ze w ramach bardziej przystepnych srodkow mozna wybrac Godzinki o Niepokalanym Poczeciu Najswietszej Panny Maryjii o 5/3O na Jasnej Gorze.
   Przybądź nam miłościwa pani, ku pomocy, A wyrwij nas z potężnych nieprzyjaciół mocy!
   http://streaming.arbelon.com.pl/streaming/jasnagora.html

 12. Pingback: O grzechu nieczystości-NMP w Fatimie:najwięcej ludzi trafia do piekła przez grzechy nieczystości | Biały, bardzo biały

 13. wobroniewiary pisze:

  Modlitwa o czystości duszy i ciała

  O Panie Boże wszechmogący! Któryś duszę moją utworzył na obraz i podobieństwo Twoje, nie dozwól, Ojcze miłosierdzia, iżbym ją grzechami poniżał i zeszpecał. Zagroziłeś potępieniem każdemu, coby Twój kościół śmiał znieważać. Wiem Panie, iż ciało moje stało się kościołem Twoim, w którym Duch Święty przez Boską swoją łaskę zamieszkał i który Syn Boży tylekrotnie w przenajświętszej Komunii uświęcał, nie dozwól, błagam Cię królu nieba i ziemi, aby ten kościół został znieważony i obrzydzony. Zrządź miłościwie iżbym duszę i ciało moje uchował w miłej Tobie czystości.
  Znam Boże mój, że ku temu potrzebuję Twojej osobliwej łaski; uciekam się z pokorną modlitwą do miłosierdzia Twojego, o Panie, czystości panieńska! Iżbym w Tobie ulanie położywszy i pomocą Twoją, utwierdzony, potrafił walczyć
  I zwyciężać pokusy piekła i ciała, za przykładem Bożym Jezusa Chrystusa i tylu świętych sług Twoich, i mężów i niewiast, których tąż cnotą czystości przyozdobić raczyłeś i teraz przyozdabiasz i błogosławisz. Spraw, o Boże najmiłosierniejszy, abym przez pamięć znikomości życia tego, przez pamięć na sąd Twój straszny i nieuchronny, przed którym stanąć mam i przez zbawienną obawę obrażenia Ciebie, Ojca mojego najlepszego hamował w sobie skłonności do grzechów, złych wszelkich pobudek i przykładów unikał, przestróg i natchnień anioła-stróża mojego wiernie słuchał; a łaską Twoją obroniony i czysty w tem życiu, dostąpił łaski wiekuistej i chwały Twojej w niebie, przez Jezusa Chrystusa Pana naszego. Amen.

  Modlitewnik z 1882 roku

 14. Pingback: Oczami Jezusa: o grzechach homoseksualizmu i innych grzechach nieczystych oraz o źle pojmowanym miłosierdziu | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

 15. Marek pisze:

  „Do czystości wezwani są wszyscy, każdy według swego stanu. Dotyczy to także więzi między małżonkami, którzy nie mogą stosować antykoncepcji w jakiejkolwiek formie. Nieczystością jest także: zakłócanie dobrowolności aktu seksualnego, traktowanie małżonka w istocie jako przedmiotu do masturbacji, wreszcie brak otwartości na nowe życie (co wcale nie oznacza, że każdy akt seksualny ma być płodny w sensie fizycznym). Właściwe przeżywanie miłości małżeńskiej ma być doświadczaniem autentycznej pełni radości zaplanowanej przez Stwórcę. Będzie to możliwe przez poddanie się działaniu Ducha Świętego, który sprawia, że „dla czystych wszystko jest czyste” (Tt 1, 15).”
  odnosząc się do powyższego cytatu – a co w przypadku tzw.: „białego małżeństwa”, jeśli małżonkowie nie miłują się w pełni, fizycznie, brak jakichkolwiek aktów fizycznych, pomimo zabiegów jednej ze stron – i nie wynika to z przyczyn czysto fizycznych (np. problem ze wzwodem), a raczej emocjonalnym, psychologicznym. Czy jest to grzech nieczystości? czy mogłby się wypowiedzieć ktoś kompetentny w tym temacie?

 16. Marek pisze:

  wobronie wiary, adminko pomożesz?

 17. Pingback: O grzechu nieczystości – NMP w Fatimie: najwięcej ludzi trafia do piekła przez grzechy nieczystości | Biały, bardzo biały

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s