Ks. Sławomir Kostrzewa: Kanały zła w naszych rodzinach.

BÓG NIE ZLECIAŁ Z TRONU DO NASZEGO POZIOMU I MUSIMY PAMIĘTAĆ, ŻE OPRÓCZ MIŁOŚCI I MIŁOSIERDZIA JEST JESZCZE I SPRAWIEDLIWOŚĆ BOŻA!

Powrót do życia zgodnego z Dekalogiem i zawierzenie rodzin Maryi, Królowej Rodzin może być dla wielu rodzin w rozsypce ostatnią deską ratunku.

Grzechy nieczystości, materializm, odrzucenie królowania Boga – to tylko niektóre z wielu furtek, którymi zło niszczy rodziny w Polsce.

Grzechy pychy, narkomanii, pornografii, alkoholizmu i grzech detronizacji Boga, który jest tylko dobrym kumplem i zawsze okaże swe miłosierdzie mówiąc „rób co chcesz bo ja cię kocham i wszystko ci wybaczę”. A gdzie bojaźń Boża? Ludzie idą w największe grzechy i myślą, że wszystko OK.

NMP powiedziała do św. Hiacynty w Fatimie: najwięcej dusz trafia do piekła przez grzechy nieczyste.

Homilia wygłoszona podczas Mszy Św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała w Obrzycku, 13 maja 2016 r.

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

24 odpowiedzi na „Ks. Sławomir Kostrzewa: Kanały zła w naszych rodzinach.

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 2. wobroniewiary pisze:

  Rewelacyjna homilia, w odpowiedzi na mój krzyż który będę nieść do końca życia – i odpowiedź ks. Sławka: codzienna modlitwa na kolanach z prośbą o nawrócenie i zbawienie dla tych, którzy są daleko od Boga i którzy mi dodali kolejnych krzyży do tego ogólnego dźwiganego przez całe życie..

  • ania pisze:

   Każde jedno szczere serce, które pragnie być blisko Boga ma moc przebłagania Boga za wszystkie grzechy, i to jedno serce szczerze miłujące Pana może zbawić nawet całą rodzinę i drzewo genealogiczne, przerwać przekleństwa międzypokoleniowe wynagradzając swoim cierpieniem i modlitwami Bogu za każdy rodzaj popełnionego zła.
   Tak mówił też inny kapłan i mogę to tylko potwierdzić z własnej autopsji.
   Błogosławionej niedzieli życzę wszystkim dziś u nas w Sanktuarium pod wezwaniem Ducha Św. będę gorąco prosić i wołać o wylanie obfitych łask darów Ducha Św. dla Was wszystkich kochani 🙂

 3. wobroniewiary pisze:

  Mamy o tym wszystkim mówić, choć nas nazwą wariatem, ale lepiej cierpieć tu od ludzi jak tam po śmierci od diabła.
  Ale nie jesteśmy bezradni.
  NMP w Fatimie udziela nam odpowiedzi. To jest różaniec święty, spowiedź, sakramenty. Modlitwy do Krwi Pana Jezusa, bo te mają niesamowitą moc
  Dokładnie tak!

  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/modlitwa/nowenna-do-najdrozszej-krwi-jezusa/

 4. Weronika pisze:

  Adminka pisała prawdę, zobaczcie 😉

 5. wobroniewiary pisze:

  A to już z dzisiaj
  Warto było jechać i modlić się do Częstochowy i do Czatachowej w zeszłą sobotę-niedzielę 😉

 6. Iwona pisze:

  🙂 piękne.

 7. Teresa pisze:

  Wspaniale że można odsłuchać

 8. ja pisze:

  7 rzeczy, które musisz wiedzieć o Pięćdziesiątnicy
  Pięćdziesiąt dni po Zmartwychwstaniu Pańskim na zebranych w wieczerniku apostołów zstąpił Duch Święty. Dokładnie tak, jak zapowiedział to Pan Jezus tuż przed Wniebowstąpieniem. Przypominamy siedem rzeczy, o których musi pamiętać katolik, gdy myśli o tym szczególnym wydarzeniu.

  1. Dlaczego „Pięćdziesiątnica”?
  Święto Ducha Świętego obchodzimy pięćdziesiątego dnia po Zmartwychwstaniu Pańskim. W języku liturgicznym święto Zesłania Ducha Świętego nazywa się z tego powodu „Pięćdziesiątnicą”.

  Grecy mieli na to własne słowo – Pentecostes, czyli pięćdziesiątka. Łacina przejęła to słowo, używając „Pentecoste”. Pozostaje to nie bez znaczenia dla współczesnych katolików – cały anglosaski świat obchodzi bowiem święto zwane w tym języku Pentecost, choć po angielsku oczywiście nie oznacza to tego samego, co „pięćdziesiąt”. Włosi obchodzą zaś święto Pentecoste – nie zmienili łacińskiego pierwowzoru. My mamy „Pięćdziesiątnicę”.

  2. Skąd wzięła się alternatywna nazwa „Zielone świątki”?
  Pięćdziesiątnica przypada w Polsce w okresie najpiękniejszego, najbujniejszego rozkwitu przyrody – święto to obchodzimy bowiem zwykle na przełomie maja i czerwca. Różne regiony Polski dopracowały się nieco odmiennego obyczaju zielonoświątkowego, ale wszystkie łączyło uwypuklenie radości z długo oczekiwanego, „zielonego” okresu w roku. Wieńce w ten dzień zdobiły głowy dziewcząt, ludność wiejska w święto to urządzała też liczne zabawy, oczywiście na zielonym łonie przyrody.

  W zależności od regionu Polski „Zielone Świątki” nazywane były dawniej również Sobótkami (południowa Polska) lub Palinockami (Podlasie). Co ciekawe, tradycja Zielonych Świątek przetrwała również w Dolnej Saksonii (Pfingstbaumpflanzen) oraz na zachodniej Ukrainie

  3. To jedna z trzech najważniejszych uroczystość w Roku Liturgicznym!
  Trzy największe uroczystości roku kościelnego są poświęcone trzem Osobom Trójcy Przenajświętszej: Boże Narodzenie jest świętem Boga Ojca, bo świętem Ojcostwa Bożego – Ojciec Przedwieczny zsyła Syna swego Jednorodzonego na ziemię, by grzeszną ludzkość odkupił. Wielkanoc jest świętem Boga Syna, który po męce i śmierci krzyżowej uwieńczył dzieło Odkupienia chwalebnym Zmartwychwstaniem.

  Zielone Świątki wreszcie są świętem trzeciej Osoby boskiej, Ducha Świętego, którego Ojciec i Syn zsyłają na świat, aby to, co Ojciec stworzył, a Syn odkupił, zostało utwierdzone i poświęcone przez Niego.

  4. Przed wojną traktowano Święto Ducha Świętego jak Boże Narodzenie i Wielkanoc
  Przed wojną Zielone Świątki – podobnie jak Boże Narodzenie i Wielkanoc – były świętami dwudniowymi. Drugi dzień (jako dzień wolny) usunęli komuniści. Po 1989 r. nie było woli, by do dobrych tradycji powrócić.

  Reforma liturgii po Soborze Watykańskim II sprawiała natomiast, że z kalendarza kościelnego zniknęła oktawa Zesłania Ducha Świętego. Dziś zawsze obchodzimy Pięćdziesiątnicę de facto 49 dni po Zmartwychwstaniu – jest to bowiem święto niedzielne – Niedziela Zesłania Ducha Świętego.

  5. Jak Pismo Święte przedstawia Zesłanie Ducha Świętego?
  Dla przypomnienia, w Dziejach Apostolskich czytamy: „I stał się z prędka z nieba szum, jakoby przypadającego wiatru gwałtownego, i napełnił wszystek dom, gdzie siedzieli. I ukazały się im rozdzielone języki jakoby ognia, i usiadł na każdym z nich z osobna: i napełnieni są wszyscy Duchem Świętym i poczęli mówić rozmaitymi językami, jako im Duch Święty wymawiać dawał” (Dzieje Ap., II, 2-4).

  Ludzie zgromadzeni przed wieczernikiem uważali początkowo, że apostołowie upoili się winem! Wyszedł do nich święty Piotr i ogłosił im Jezusa Chrystusa. Mowa ta, nawróciła naraz trzy tysiące ludzi! „Pokutę czyńcie, a niech ochrzczony będzie każdy z was w Imię Jezusa Chrystusa… a weźmiecie dar Ducha Świętego” – rzekł do nich.

  6. Tego dnia narodził się Kościół
  Według wielu pisarzy katolickich Pięćdziesiątnica jest niczym innym jak dniem narodzin Kościoła. Wspomniane trzy tysiące nawróconych rozmnożyły się z zadziwiającą prędkością. Nie musiało minąć pięćdziesiąt lat od dnia pięćdziesiątnicy, by w każdym zakątku znanego wówczas człowiekowi świata, usłyszano święte imię Jezusa Chrystusa.

  Święty Jan Paweł II pisał, że choć Kościół narodził się na krzyżu w Wielki Piątek, trwał w ukryciu. Swoje narodziny postanowił ujawnić światu właśnie pięćdziesiąt dni później. Tego dnia – po ludzku – narodził się dla całego świata.

  7. Niech zstąpi Duch Twój – wołanie w wigilię Zesłania
  Wielu katolików doskonale pamięta słowa Jana Pawła II z jego pierwszej pielgrzymki do ojczyzny, wypowiedziane w Warszawie. Papież wołał wówczas: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej Ziemi! Telewizje i portale internetowe pokazywały nam ten moment tysiące razy, potrafimy nawet zaintonować go, tak jak Ojciec Święty. Ale czy pamiętamy, że słowa te – które z pewnością znacznie przyczyniły się do zmiany polskiej rzeczywistości – wypowiedziane były w wigilię Pięćdziesiątnicy właśnie? Tuż przed tymi słowami Jan Paweł II mówił: I wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja: Jan Paweł II papież, wołam z całej głębi tego tysiąclecia, wołam w przeddzień święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi:

  Niech zstąpi Duch Twój!
  Niech zstąpi Duch Twój!
  I odnowi oblicze ziemi.
  Tej Ziemi!
  Amen.

  Read more: http://www.pch24.pl/7-rzeczy–ktore-musisz-wiedziec-o-piecdziesiatnicy,35733,i.html#ixzz48ffXGgHv

 9. ja pisze:

  Beata Kempa, ostatnio weszła na usta wielu internautów, gdy w czasie wizyty w Watykanie zaśpiewała podczas Mszy Psalm pt. „Głoście cześć Pana wśród wszystkich narodów”. Nie można nie wspomnieć, że posłanka jest naprawdę niezwykle odważna, bo zaśpiewanie w samym Watykanie jest z pewnością nie lada wyzwaniem i ogromnym stresem.

  Trzeba również przyznać, że Pani Kempa włożyła w swój śpiew całe serce i swoją miłość do Boga i faktycznie zabrzmiało to bardzo prawdziwe. A, Wam jak się podoba? Poradziła sobie z Psalmem? Przypomnijmy, że od 2015 roku pani Beata jest ministrem-członkiem rady Ministrów w Rządzie Beaty Szydło, a także szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

  http://kawaitemat.pl/poslanka-beata-kempa-spiewa-psalm-w-watykanie-zobaczcie-nagranie/#

 10. wobroniewiary pisze:

  Modlitwa Jana Pawła II do Ducha Świętego
  Modlitwy tej nauczył Jana Pawła II jego ojciec Karol Wojtyła, kiedy pewnego dnia zauważył, że syn niezbyt gorliwie wypełnia obowiązki ministranta.

  Duchu Święty, proszę Cię
  o dar mądrości do lepszego poznawania
  Ciebie i Twoich doskonałości Bożych,
  o dar rozumu do lepszego zrozumienia
  ducha tajemnic wiary świętej,
  o dar umiejętności,
  abym w życiu kierował się zasadami tejże wiary,
  o dar rady, abym we wszystkim u Ciebie szukał rady
  i u Ciebie ją zawsze znajdował,
  o dar męstwa, aby żadna bojaźń ani względy ziemskie
  nie mogły mnie od Ciebie oderwać,
  o dar pobożności, abym zawsze służył Twojemu Majestatowi z synowską miłością,
  o dar bojaźni Bożej, abym lękał się grzechu,
  który Ciebie, o Boże, obraża.

 11. wobroniewiary pisze:

  Nowenna do św. Rity

  Na trzeci dzień
  Jakże bolesna była dla ciebie, o święta Rito, wiadomość o zamordowaniu twojego męża. Zapłakałaś gorzkimi łzami na myśl, że dusza jego nieprzygotowana stanęła przed sadem sprawiedliwego Boga. Nie myślałaś o sobie, lecz polecałaś ustawicznie miłosiernemu Bogu dusze zamordowanego męża, błagając o przebaczenie dla jego morderców, a poznawszy, że mali jeszcze synowie twoi pragną pomścić śmierć ojca, błagałaś Boga, by ich raczej zabrał ze świata, niż mieliby krwawym czynem zemsty splamić swe sumienie.
  Bóg cię wysłuchał, zabierając obu synów w młodym wieku. Po ich stracie, dzięki składałaś Jezusowi, że ich powołał do siebie przed dokonaniem zbrodni. Jakże my wobec tego przykładu jesteśmy nędzni, nie umiemy przebaczyć najmniejszej obrazy ani zdobyć się na ofiarę dla duszy własnej, jak i dla duszy bliźniego.
  O święta Rito, uproś nam u Boga gotowość przebaczania nieprzyjaciołom naszym, abyśmy sami stali się godniejszymi przebaczenia grzechów naszych i cieszyli się nagroda wieczna w niebie. Uproś nam również łaskę… (wymieniamy ją).
  Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…
  Antyfona: Obdarzyłeś, Panie, służebnicę Twoją Ritę znakiem miłości i męki Twojej.
  Módlmy się: Ojcze niebieski, Ty dałeś świętej Ricie udział w męce Chrystusa, udziel nam łaski i siły do znoszenia naszych cierpień, abyśmy mogli głębiej uczestniczyć w misterium paschalnym Twojego Syna. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

 12. wobroniewiary pisze:

  Para prezydencka składa życzenia polskim Rodzinom

  Szanowni Państwo, odwiedźcie dziś swoich bliskich. Zadzwońcie do babci i dziadka, porozmawiajcie z rodzeństwem, usiądźcie do rodzinnej kolacji z dziećmi. Bądźcie razem. Niech to będzie rodzinny dzień dla nas wszystkich – zachęca para prezydencka, składając życzenia z okazji przypadającego dziś Międzynarodowego Dnia Rodzin.

  Międzynarodowy Dzień Rodziny obchodzony 15 maja, ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1993 roku. Od tego czasu organizacje i firmy celebrujące to święto skracają dzień pracy swoich pracowników o symboliczne dwie godziny, tak by mogli przeznaczyć je na spędzanie czasu ze swoją rodziną.

  Dziś, pod hasłem „Każde życie jest bezcenne”, ulicami wielu miast w Polsce przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. Organizatorzy chcą w ten sposób zwrócić uwagę, że każdy człowiek, bez względu na stan fizyczny, duchowy czy materialny, ma prawo do życia. W czasie Marszów oraz wieńczących je spotkań i pikników będą zbierane podpisy pod projektem inicjatywy ustawodawczej „Stop aborcji”, która wprowadzić ma całkowity zakaz przerywania ciąży.

 13. Iwona pisze:

  Mam do czynienia z chłopcem zmagającym się z grzechem nieczystości, dokładniej masturbacji. Za moją namową przystępuje często do spowiedzi. Ale niestety co jakiś czas ulega tej pokusie. Czy są może jakieś modlitwy o pomoc w powstrzymaniu się od tego? Można mu jakoś pomóc?

  • wobroniewiary pisze:

   Ty masz się modlić, a on jak musi, to może nawet codziennie przystępować do spowiedzi św. (tak było w przypadku pewnej osoby zmagającej się z grzechem nieczystości -za wiedzą i przyzwoleniem ks.bpa)

   Za którymś razem czarny w końcu odpuścił
   Jadę na modlitwy Uwielbienia i Adorację, będę pamiętać o Was wszystkich, o tym chłopcu też i o wszystkich, którzy popełniają grzechy nieczyste, bo tego plugastwa dużo a ciągną one wprost do piekła (bł. Hiacynta)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s