Oni – ci „racjonalni” wybrali Komorowskiego a Ty kogo wybierzesz w niedzielę?

10956843_928809070503751_5480231047695587942_n

Wojciech Cejrowski prosi: „NIE WYBIERAJCIE ŚMIECI!!!”

*******
Prof. K. Pawłowicz: Alarmuję! A. Duda wygra, a R. Sikorski będzie prezydentem?

Przepychany w Sejmie w wielkim ostatnio pośpiechu, z inicjatywy Prezydenta B. Komorowskiego, projekt nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym (druk 1590), obok wielu zasadniczych sprzeczności z obowiązującą Konstytucją i regułami demokracji przewiduje też wykraczającą poza ramy Ustawy Zasadniczej procedurę „stwierdzenia przeszkody w sprawowaniu urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej”.
czytaj: kliknij

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

89 odpowiedzi na „Oni – ci „racjonalni” wybrali Komorowskiego a Ty kogo wybierzesz w niedzielę?

  • Maria z Warszawy pisze:

   Ponownie wołam:
   Jezu, Maryjo w imieniu Narodu polskiego proszę o Waszego człowieka na urzędzie Prezydenta.
   Dla obecnie panującego zabrzmiały mi słowa piosenki:
   „to ostatnia niedziela, jutro się rozstaniemy,
   jutro się rozejdziemy na wieczny czas…..”
   W Imię Boże, oby się spełniły. Amen.

 1. Anka pisze:

  To już pewne: ta władza buduje antychrystyczną cywilizację śmierci
  Obecna władza pokazała, że nie ma żadnego poszanowania dla polskiej tradycji i polskiego narodu. Ważne dla niej są wyłącznie oczekiwania części społeczeństwa oraz dyrektywy z Brukseli.

  Liberalne rządy Platformy Obywatelskiej i Bronisława Komorowskiego siłą rzeczy doprowadzą do obrażających Pana Boga i fatalnych dla naszego narodu zmian prawnych. Pokazała to w sposób niezwykle wyrazisty sprawa in vitro. Choć ustawa nie została jeszcze podpisana, to argumenty, jakich używali dla jej poparcia rządzący politycy, pokazują, że Polska znalazła się na drodze do przyzwolenia na zabijanie dzieci nienarodzonych, „małżeństwa” homoseksualne, adopcję dzieci przez takie „małżeństwa” czy eutanazję.
  http://www.fronda.pl/a/to-juz-pewne-ta-wladza-zbuduje-nam-cywilizacje-smierci,51684.html

 2. rosa pisze:

  Słynny i wszechobecny Andrzej Hadacz (53l) był przez 3 lata w PRLu funkcjonariuszem SB! – Zbigniew Stonoga dotarł do Akt SB

 3. wobroniewiary pisze:

  A wracając do konwencji p. Andrzeja Dudy – zabrakło mi tej piosenki 😉

 4. kasiaJa pisze:

  Klub Generałów Wojska Polskiego apeluje o poparcie dla Bronisława Komorowskiego. “Wymaga to pełnej mobilizacji naszego środowiska” – czytamy w apelu instytucji zrzeszającej komunistycznych wojskowych. O sprawie napisał serwis niezalezna.pl.
  http://www.radiomaryja.pl/informacje/komunistyczni-generalowie-apeluja-o-poparcie-dla-komorowskiego/

   • Wojtek pisze:

    Aleja gwiazd 😦
    diabeł obok diabła i poparcie dla Komorowskiego, no cóż widać która strona PBK popiera.

  • eska pisze:

   Skopiowane z forum na pewnym mainstreamowym portalu:

   W Klubie Generałów są m.in. takie postaci:

   gen. Franciszek Puchała – jeden z głównych planistów stanu wojennego, autor paszkwili atakujących płk Ryszarda Kuklińskiego;
   gen. Roman Misztal – wieloletni szef komunistycznego wywiadu wojskowego, który zwalczał opozycję demokratyczną;
   gen. Józef Użycki – szef Sztabu Generalnego LWP, członek WRON;
   gen. Józef Baryła – członek WRON, członek Politbiura KC PZPR, autor książki „W marksizmie-leninizmie nasza siła”;
   gen. Józef Szewczyk – w stanie wojennym Naczelny Prokurator Wojskowy, który domagał się jak najwyższych wyroków dla uczestników strajku w kopalni „Wujek”, podległe mu organy doprowadziły do zaocznego skazania płk R. Kuklińskiego na karę śmierci;
   gen. Mieczysław Michalik – komendant Wojskowej Akademii Politycznej im. Feliksa Dzierżyńskiego;
   gen. Zbigniew Nowak – wieloletni wiceminister obrony narodowej PRL, zastępca gen. Jaruzelskiego;

   Seniorem klubu, o czym klub pisze na swej stronie internetowej, jest 95-letni generał dywizji Teodor Kufel – wieloletni szef bezpieki wojskowej, absolwent kursów KGB w Moskwie w 1954 r., w czasach stalinowskich komendant wojewódzki MO w Poznaniu.

   Z młodszego pokolenia w klubie działa też m.in. gen. Bolesław Izydorczyk – były szef WSI, jeden z głównych bohaterów książki S. Cenckiewicza „Długie ramię Moskwy”

 5. wobroniewiary pisze:

  Andrzej Duda pisze do rolników: „Wybierając mnie, zyskacie państwo rzetelnego obrońcę godności i sprawiedliwości dla polskiej wsi!”

  Szanowni Państwo! Rolnicy! Mieszkańcy Wsi!

  Zwracam się do Was, mając w pamięci wielki wkład polskiej wsi w rozwój Polski, a także świadomy współczesnego znaczenia wsi i rolnictwa w narodowej gospodarce i kulturze.

  Wybierając mnie, zyskacie państwo rzetelnego obrońcę godności i sprawiedliwości dla polskiej wsi.

  Przyrzeczenie to składam mając w sercu również wdzięczność za poparcie udzielone mi w I turze wyborów. Dziękuję za głosy polskiej wsi i polskich rolników, dzięki którym uzyskałem w środowisku wiejskim poparcie zdecydowanie najwyższe spośród wszystkich kandydatów. Jest to dla mnie wielkie zobowiązanie.

  Trzy sprawy dla polskiej wsi uważam za szczególnie ważne.

  Po pierwsze – ochrona polskiej ziemi przed wykupem przez cudzoziemców i kapitał spekulacyjny.

  Projekt ustawy chroniącej polską ziemię, zawarty w druku sejmowym 1659 wniosło Prawo i Sprawiedliwość.

  Prawo i Sprawiedliwość już 2 lata temu wniosło projekt takiej ustawy, uczestniczyłem w pracach nad tym projektem jako poseł i prawnik, wspólnie z posłem Januszem Wojciechowskim. Ten projekt powinien być niezwłocznie uchwalony, niestety blokuje go obecna większość sejmowa.

  Jako prezydent użyję wszelkich swoich kompetencji i wpływów, żeby ta ustawa była jak najszybciej uchwalona.

  Po drugie – wyrównanie dopłat bezpośrednich dla polskich rolników. Jako prezydent doprowadzę do godnego i równego traktowania polskich rolników w Unii Europejskiej. Tu chodzi nie tylko o pieniądze, ale i o godność polskich rolników. Walczymy o to już obecnie w Parlamencie Europejskim, wespół z posłami Januszem Wojciechowskim i Zbigniewem Kuźmiukiem.

  Po trzecie – ochrona rolników przed nadużyciami i oszustwami ze strony wielkich sieci i pośredników handlowych. To jest wielka niesprawiedliwość, że mimo wzrostu produkcji i eksportu rolnego w ciągu ostatnich 3 lat o 20 procent, dochody rolników w tym samym czasie spadły o 11 procent. Polska wieś biednieje, wiele gospodarstw zagrożonych jest upadkiem.

  Jako prezydent uczynię wszystko co w mojej mocy, aby sytuacja gospodarcza polskich rolników uległa poprawie. Przede wszystkim będę wywierał stały nacisk na instytucje państwowe, żeby chroniły rolników przed oszustwami i nadużyciami. Mój konkurent, Pan prezydent Komorowski na trzy dni przed wyborami udaje gwałtowne zainteresowanie wsią, którą dotychczas znał chyba tylko z polowań na chłopskich polach. Prezydent Komorowski, który ma władzę prezydencką od 5 lat, parlamentarną i rządową od 8 lat, nie zrobił nic, absolutnie nic dla ochrony polskiej ziemi, dla wyrównania dopłat rolniczych, ani dla ochrony rolników przed nadużyciami pośredników.

  Polska wieś przez pięć lat nie miała prezydenta, który by dbał o jej sprawiedliwe traktowanie, który by jej bronił. Tej oceny nie może zmienić udawana troska, prezentowana tuż przed wyborami. Z przykrością muszę stwierdzić, że jest to polityczna obłuda i cyniczne oszukiwanie polskiej wsi i rolników.

  Jako polityk, jako człowiek, zawsze dotrzymuje słowa. Dotrzymam go również wobec polskiej wsi. Wybierając mnie, zyskacie państwo rzetelnego obrońcę godności i sprawiedliwości dla polskiej wsi, Proszę państwa o wybór mojej osoby na Urząd Prezydenta Rzeczypospolitej!
  Szczęść Boże!

  Za: http://wpolityce.pl/polityka/245317-andrzej-duda-pisze-do-rolnikow-wybierajac-mnie-zyskacie-panstwo-rzetelnego-obronce-godnosci-i-sprawiedliwosci-dla-polskiej-wsi

 6. Maria Magdalena pisze:

  Działacze Platformy, razem z agentami PRL-wskich służb, na ratunek Komorowskiemu
  Ministrowie spraw zagranicznych III RP napisali list. Przestrzegają w nim przed PiS oraz popierają Bronisława Komorowskiego. Czterech z pięciu autorów to zarejestrowani przez służby specjalne PRL jako tajni współpracownicy.
  http://niezalezna.pl/67262-dzialacze-platformy-razem-z-agentami-prl-wskich-sluzb-na-ratunek-komorowskiemu

 7. myślący pisze:

  A tu też dobre
  http://www.fronda.pl/a/manifest-wkurzonego-wyborcy-po-i-pbk-koniecznie-przeczytaj,51694.html
  przepraszam za brzydkie słówko w treści ale cytuję

 8. qwerty pisze:

  Ja nie wiem na kogo zagłosuję. Okaże się w niedzielę.

 9. Lech pisze:

  Ja rozumiem że leży Wam na sercu Bracia I Siostry dobro ojczyzny, ale widok nagich celebrytów na tej stronie bardzo mi się nie podoba.
  Co ma wspólnego z merytoryczną dyskusją że jeden czy drugi biedny człowiek, oszukany przez złego ducha głosuję inaczej niż Wy?

  • Wojtek pisze:

   Sorki WOWiT ale ja też się przyłączam, żeby jednak usunąć te nieco odrażające fotki.

  • Monika pisze:

   To jest właśnie to, niech wszyscy widzą – bo mamy dość tego, że tym krajem rządzą celebryci na usługach mediów i władzy sprzedajnej – mamy dość tego, że według mediów to ludzie właśnie ich mają słuchać, czyli wylansowanych celebrytów, którzy swoim postępowaniem niczego dobrego ani pozytywnego nie reprezentują a ich zachowanie nie jest dla nikogo przykładem.

   Media nie lansują autorytetów, którzy coś sobą reprezentują, są wzorem, tak jak było dawniej, czyli mądrych nauczycieli, profesorów, lekarzy, księży, którzy mieli poważanie i autorytet – a nie było to bez powodu. Dziś telewizja takie osoby potrafi tylko oczerniać a zwłaszcza księży – tutaj to już jest plaga. Nawet w dniu dzisiejszym to ma miejsce.

  • wobroniewiary pisze:

   Rozumiem że te zdjęcia mogą szokować, ale proszę nie patrzcie tylko przez pryzmat „tego tu nie powinno być”
   naszą stronę czytają też ludzie wciąż niezdecydowani oraz ci którzy po prostu są oderwani od rzeczywistości i dalej myślą że świat wokół nich jest piękny i nie trzeba nic zmieniać, otóż trzeba i to dużo, może to zdjęcie obudzi śpiących i wreszcie ruszą do urn wyborczych.
   To budzi szok, tak zgadzam się ale czasem trzeba szoku i kubła lodowatej wody aby się niektórzy obudzili. Kochani, ta strona nie jest tylko dla nas, wiemy z doświadczenia że taki szok jest dla jednych oburzający, ale jest też otrzeźwieniem dla innych, w tym wpisie mamy porównanie czy być z tymi ze zdjęcia czy z tymi z filmu na dole wpisu.

   @Lechu, tu nie chodzi o to że ktoś głosuje inaczej niż my, tu chodzi o to aby jak najmniej głosowało tak jak oni.

 10. Monika pisze:

  Qwerty, nie drocz się 🙂 ale zamiast tego posłuchaj sercem i umysłem wypowiedzi kilku mądrych osób z wczorajszej konwencji – posłuchaj sędziego, posłuchaj lekarza czy przedstawiciela młodzieży, młodego inteligentnego człowieka, który wypowiadał się zaraz po Beacie Szydło.
  Nie wiem czy jesteś młody ale mam nadzieje, że młody duchem, i że jesteś za młodymi, którzy są przecież przyszłością narodu.
  Jeśli masz czas to posłuchaj całości wypowiedzi
  a jeśli nie, to przynajmniej od 45:30 min. do 54:50 min.
  – słuchaj uważnie: https://www.youtube.com/watch?v=OOLi4RgEcrc

 11. qwerty pisze:

  http://pytamy.pl/kat,6,title,andrzej-duda-was-wyduda,pytanie.html

  Co myślicie o tym? Czy to działanie złych sił?

  • Maggie pisze:

   @qwerty: jedno jeste pewne, ze trzeba glosowac i ze nie na reelekta. Tu nie ma zadnej alternatywy.
   Skoro na podanym linku ktos wylansowal toporna/prymitywna, pod kazdym wzgledem(!), rymowanke-haslo na II ture, to ja przypomne tutaj NADAL AKTUALNA z I tury:

   Jak sie uda,
   bedzie Duda,
   a jak nie …
   (bedzie gorzej) bedzie zle.

   P.S.
   Gdyby nazwisko pana Andrzeja Dudy bylo napisane przez „o” z kreska, nie mielibysmy chyba watpliwosci, kto tam wlasnorecznie wypisal tamto, tak „wzlotne” haslo. Zastanawia mnie, czy nie dlatego… raczej nie uzywa sie imienia Andrzej, ze moze wyjsc przez „z” z kropka…

   Modlmy sie do sw.Andrzeja Boboli,
   a nie dotknie nas zlosc roznych troli.

  • eska pisze:

   Hasło jak hasło – żadnego uzasadnienia, puste słowa. Czyjaś opinia. Nawet nie pytanie, choć na portalu pytamy.pl. Ludzie mają różne poglądy i z różnych przyczyn, autor tegoż tekstu też jakieś ma. Ja też kiedyś miałam inne niż teraz i klapki na oczach miałam, a to z tutyłu naiwności, że dlaczego ktoś mógłby chcieć działać celowo na czyjąś (lub całego narodu/państwa) niekorzyść. Zarzuty o machlojki wydawały mi się więc absurdalne, a tych, co mówili, że widzą układ – wyśmiewałam tak samo jak wielu innych. Aż w końcu zobaczyłam te wszystkie brudne zagrywki i zabiegi socjotechniczne, poczytałam trochę o sposobach manipulacji społeczeństwem i wpatrzyłam się, kto je stosuje i na jaką skalę.

   Jeśli pytasz, co o tym myślimy, to ja myślę tyle, że Ty nas znowu po prostu sprawdzasz. Podsuwasz nam to coś, co nawet nie ma żadnej podstawy merytorycznej, do której możnaby się ustosunkować i zastanawiasz się, czy wszędzie będziemy widzieć od razu zło i demony. Otóż nie wszędzie.

 12. wobroniewiary pisze:

  Ks. prof. Bortkiewicz o postawie Komorowskiego: To cynik i demagog. Jego katolicyzm pozostaje jedynie w sferze deklaracji.

  Katolicyzm Bronisława Komorowskiego można porównać do postawy wegetarianina, który zajada się stekiem

  — ocenia w rozmowie z portalem wPolityce.pl etyk – ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

  wPolityce.pl: Obserwujemy finisz kampanii prezydenckiej. W niedzielę będziemy wybierać między Bronisławem Komorowskim, który deklaruje się jako praktykujący katolik, ale w debacie nie chce odnoszenia się do nauczania Jana Pawła II, a Andrzejem Dudą, który to nauczanie mocno akcentował, ale został uznany za niekonsekwentnego w sprawie in vitro?

  Ks. prof. Paweł Bortkiewicz: Katolicyzm deklarowany przez pana prezydenta pozostaje jedynie w sferze deklaracji, gdyż wszystkie jego działania na urzędzie zupełnie odbiegają od nauczania kościoła. Ten jego katolicyzm można porównać do postawy wegetarianina, który zajada się stekiem. Nie jest to ocena powierzchowna, ale wypływa z głębokiej analizy jego dotychczasowych „dokonań”. Trzeba tu jego deklaracje katolicyzmu skonfrontować ze stosunkiem jaki przedstawia wobec in vitro, wobec tzw. konwencji przemocowej, która uderza w chrześcijańskie wartości, wobec modelu małżeństwa, a także wobec aborcji. Nie mam więc żadnych wątpliwości, że nie jest to aksjologia katolicka.

  Z drugiej strony Andrzejowi Dudzie zarzuca się zmianę poglądów w sprawie in vitro?

  Nie mam takiego wrażenia. Rozumiem, że wypowiedzi każdego polityka muszą pozostawiać pole dla pewnego kompromisu i tak interpretuje jego uszczegółowienie stanowiska w sprawie zapłodnienia pozaustrojowego. Zwrócił bym jednak mocno uwagę na jego ostatnią wypowiedź w tej kwestii w czasie debaty prezydenckiej gdzie, z jednej strony przypomniał nauczanie Jana Pawła II o bezwzględnej ochronie zarodków i poszanowaniu godności ludzkiej, a z drugiej strony zaznaczył, że rządowy projekt ws. in vitro został oceniony przez Biuro Analiz Sejmowych jako naruszający konstytucję. I nie mam najmniejszych wątpliwości co do jego postawy, bo jego deklaracje nie mają tak buńczuczno-patetycznego charakteru jak wypowiedzi Komorowskiego, który zupełnie ich nie realizuje.

  Jednak spot sztabu Komorowskiego miał za zadanie obudzić w Polakach obawę, że jeśli Duda będzie prezydentem to rodziny, które chcą skorzystać z in vitro lub skorzystały będą zagrożone…

  Ten spot to przede wszystkim manipulacja i demagogia. Ten film ma żerować na ludzkiej niewiedzy i powielaniu stereotypów. Postarano się by stworzyć klimat zagrożenia i odwołać się do naszej wrażliwości, jednocześnie perfidnie wprowadzając wyborców w błąd. Nikt nigdy nie mówił o konsekwencjach prawnych dla rodziców czy dzieci.

  Należy jednak zwrócić uwagę, że notorycznie obecna władza kwestią in vitro odwraca uwagę od sedna sprawy. Przede wszystkim rządowy projekt nie jest realnym programem leczenia niepłodności, bo in vitro nie leczy. A dalej nie pozwólmy sobie wmówić, że problem niepłodności można oderwać od problemu dzietności w Polsce. Wskaźnik dzietności w naszym kraju wynosi 1,31, tymczasem ten sam wskaźnik wśród polskich małżeństw w Wielkiej Brytanii wynosi 2,13. To oznacza, że problem nie leży uwarunkowaniach biologicznych, ale w polityce prorodzinnej, w poczuciu stabilizacji finansowej lub ich braku. Należy najpierw stworzyć dobre warunki dla rodzin, zanim oferuje im się wątpliwą metodę walki z niepłodnością.

  Podczas ostatniej debaty obecny prezydent zasugerował, że należy oddzielić nauczanie kościoła katolickiego, nauczanie Jana Pawła II od bieżącej polityki.

  To oczywiście jest cynizm. To jest postawa, która urąga pamięci Papieża Polaka i nam katolikom. Zauważmy, że Sejm ustanowił rok 2015 rokiem św. Jana Pawła II, a z drugiej strony padają takie argumenty, żeby na jego nauczanie się nie powoływać. Dlatego apeluję do polityków by przestali wykorzystywać postać Jana Pawła II kiedy jest im to wygodne, a tak właśnie do tej pory zachowywał się prezydent Komorowski. Po co parlament w taki sposób chciał upamiętnić tego wybitnego Polaka, skoro w tym samym miejscu zaaprobował projekty niezgodne z jego nauczaniem. To jest zupełny cynizm.

  No właśnie, to dobrze że chce się takiego oddzielenia polityki od spraw wiary?

  Albo jest się katolikiem i wszystkie decyzje są zgodne z nauczaniem kościoła albo nie jest się katolikiem. Innej drogi nie ma. Chcę jasno zaapelować: jako katolicy nie możemy sobie odpuszczać uczestniczenia w wyborach. Jeśli ktoś mówi, że do wyborów nie idzie bo nie chce wybierać między złym a gorszym to się myli. Tak nie jest. Wybieramy między zmianą, a trwaniem władzy, która niszczy nasz kraj. Jeśli jesteśmy bierni to wybieramy to drugie. Każda bierność jest wyrazem klęski.
  Rozmawiała Marta Milczarska, http://wpolityce.pl/polityka/245333-ks-prof-bortkiewicz-o-postawie-komorowskiego-to-cynik-i-demagog-jego-katolicyzm-pozostaje-jedynie-w-sferze-deklaracji-nasz-wywiad

 13. wobroniewiary pisze:

  Debata Andrzej Duda – Bronisław Komorowski! RELACJA MINUTA PO MINUCIE

  19:20. W „Faktach TVN”, które poprzedzały debatę dwa materiały poświęcone kandydatom. Pierwszy, apologetyczny (w wykonaniu Katarzyny Kolendy-Zaleskiej), poświęcony drodze politycznej Bronisława Komorowskiego. Drugi, paszkwilancki (autorstwa Jakuba Sobieniowskiego) atakujący Andrzeja Dudę.
  http://wpolityce.pl/polityka/245362-debata-andrzej-duda-bronislaw-komorowski-relacja-minuta-po-minucie

 14. kasiaJa pisze:

  Uważajcie!
  Maile podszywające się pod Pocztę Polską zaszyfrują Ci dysk!

  Od mniej więcej tygodnia, przez polski internet przelewa się fala e-maili rzekomo nadawanych przez Pocztę Polską i informujących o “niedostarczonych przesyłkach”. Tym razem jednak załącznik nie jest zainfekowany bankerem (oprogramowaniem do wykradania danych dot. bankowości internetowej i podmiany kopiowanych do schowka numerów rachunków) a tzw. ransomware, czyli oprogramowaniem, które szyfruje pliki na dysku twardym ofiary i domaga się wpłaty za ich odszyfrowanie. Jego najbardziej znanym przypadkiem jest CryptoLocker.
  Źródło oraz więcej informacji na:
  http://niebezpiecznik.pl/post/falszywe-maile-od-poczty-polskiej-zaszyfruja-ci-dysk/

 15. Sylwia pisze:

  Kochani wróciłam nie było mnie przez ten krótki czas ale jestem u kresu sił odkąd miałam milczeć ciągle problemy zdrowotne moje i mojego męża i dziecka .. jest mi ciężko wszystko na raz .. proszę was o modlitwę ..
  co do artykułu Komorowski robi wszystko żeby zwrócić uwagę na siebie no cóż tonący się brzytwy chwyta .. ja na upadek obyczajów głosować nie będę ..

 16. Sebro pisze:

  Duda moim zdaniem poradził sobie lepiej niż ostatnio. Komorowski brnął nadal w te same brednie, powtarzał te same kłamstwa.

  „Umiem słuchać ludzi i reagować” – Kuźwa 5 lat chyba Komorowski czekał w kolejce do laryngologa, bo w ostatnim tygodniu słuch odzyskał.

 17. julia pisze:

  najlepsze było z tym sredniowieczem…ojjjj obraził dużą część Polski

 18. AnnaSawa pisze:

  ………no to ładnie się przysłużył Dudzie Abp Gocłowski – przed chwilą słyszałam jego wypowiedź w TVP Info, że „jak można mówić, że Polska jest w ruinie”. Nie wiem być może to jakaś wypowiedź zmanipulowana bądź z innej daty, ale przed chwilą dosłownie widziałam i słyszałam to w powyższej stacji. Pomimo, że po raz pierwszy (od właściwie zawsze) zagłosowałam w pierwszej turze nie na kandydata z PISu – bo na Grzegorza Brauna, to uważam, że ew. zło jakie może nadchodzić po wyborach z kandydatem PISu będzie nacierać wolniej i z pewnymi trudnościami. A i może, bo zawsze mam nadzieję, że nam Niebo będzie pomagać w każdej sytuacji jak tylko modlitwami owe zaszturmujemy.
  Jednak jak było zapowiadane, szturm medialny WSioka ruszył z różnych zapajęczonych i ukrytych kątów.
  Zauważam, że przy tej kampanii bardzo wyraźnie zarysowuje się różnica zarówno w społeczeństwie jak i we wszystkich innych szufladach, półkach i twarzach…i to też dobry znak.

  teraz znalazłam..widać, że to wypowiedź wcześniejsza…ale podana w reżimówce dosłownie 10 minut po debacie.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Arcybiskup-senior-Tadeusz-Goclowski-o-slowach-Andrzeja-Dudy-przesada-i-zachowanie-nieuczciwe,wid,17557802,wiadomosc.html?

  „Mówienie, że Polska jest w ruinie jest nieuczciwe – uważa arcybiskup senior Tadeusz Gocłowski. Duchowny w Radiu Gdańsk odniósł się do słów Andrzeja Dudy, który wielokrotnie powtarzał, że Polska potrzebuje naprawy.”

  http://wiadomosci.dziennik.pl/wybory-prezydenckie/artykuly/491008,arcybiskup-goclowski-krytykuje-dude-to-przesada-i-zachowanie-nieuczciwe.html

  Księże Bpie, poco w ogóle ksiądz krytykuje takie słowa??? To że Polska jest w ruinie to jest jasne, i nie chodzi tu o ilość czekolady w sklepach.
  Może by lepiej skrytykować przesadę „że Polska jest wolnym krajem” miłościwie nam panującego, kierowanego przez loże masońskie prezybzdęta ??????

  ps: przepraszam, ja wiem, że powinniśmy się gryźć w język, bo jak mówił nam Pan, że nie złorzeczcie ale módlcie się za wrogów………..ale po prostu czasami człowiek po ludzku nie daje rady.
  I nawet na zdrajce, czy to w garniturze czy w sutannie może się wymsknąć niekiedy „łajdak”.

  • Wojtek pisze:

   PBK- telewizja nowej generacji o najlepszym zasięgu w kraju
   Teraz mamy nowe programy telewizyjne:
   TVP reżim
   TVP cenzura
   TVP ściema
   TVP ściema extra
   TVP chamstwo
   TVP zniewolenie
   TVN komuna
   TVN wiocha
   TVN kłam ile chcesz ekstra
   TVN g…o
   TVN chłam
   TVN propaganda

   W pakiecie d…a i kamieniu kupa, tylko za średnią krajową miesięcznie.

  • Maggie pisze:

   Widzim jasno: Polska z tego chyba slynie,
   ze rozgrabiana jest …a wiec nie w ruinie.
   Nie jeden sie tutaj wkurzy,
   bo biorac „cos” ..przeciez nie burzy,
   – a jesli taniutko „cos” sprzeda czy kupi,
   nie rujnuje (siebie oczywiscie), gdy kraj lupi.
   Bawic mozna sie tu w slowka,
   az rozboli od tego, dzis, glowka.
   Mowa, jak widac, jest nagieta,
   pod melodie reelekta-prezydenta.
   Czasem, z wiekiem, pamiec (seniora)zawodzi,
   i zapomniec mu latwo .. komu mowa szkodzi.
   W jezyk zas … ugryzc sie, niekiedy trzeba,
   prowadzac owieczki przez „raj” do nieba.
   Zwlaszcza, gdy owieczka faworyzowana,
   przypomina, w owczej skorze .. barana.
   Mozliwym jest, ze pewne wiadomosci,
   mijaja sie z prawda i ich dokladnosci …

   • Maggie pisze:

    Sorry, ale IPad mi wariuje,migajac, gasnac wiec wszystko z pospiechu, a mialo byc:

    Mozliwym jest, ze pewne wiadomosci,
    mijaja sie z prawda,w ich dokladnosci.

 19. julia pisze:

  pod artykułem jest post , że ten arcybiskup odznaczony został przez prezydenta. Obejmijmy go modlitwa, bo słuzy nie tej stronie.

 20. wobroniewiary pisze:

  Kochani i my potrzebujemy modlitwy…
  Spam i poczta pęka w szwach – ile wyklinania nas za tę fotkę z wpisu.
  A ja się pytam – jak mam przekonać nieprzekonanych?
  Lepiej nie wstawiać takich fotek, bo przecież to nieludzkie, antyboże- ale jak nam takie coś wprowadzają do szkół, na salony i na ulice- to jest OK???
  Ja MAM MILCZEĆ AŻ MI TO SIĘ ZALĘGNIE JAKO POWSZECHNE W UŻYCIU???
  Wtedy zapytacie się- to czemu nie ostrzegaliście??
  Najłatwiej krytykować, bluzgać, oburzać się i grozić!!!

  Boże ulituj się!!!
  Pomódlcie się za nas też, abyśmy dalej mogli tworzyć tę stronę.
  Ps. Ksiądz Adam wie o fotce i o wpisie – jak i o każdym innym! Dziś długo rozmawialiśmy i czujemy jakoś tak, że Pan Jezus w drzwiach stoi…. bo jeśli Polska ma być wzorem dla innych i od Polski mają się uczyć inne narody -to na pewno nie teraz i nie za tych rządów ale po najbliższej – daj Bożę – zmianie!

  • Wojtek pisze:

   Nie, ja rozumiem ale trochę za mocne może są jeszcze jakieś równie kompromitujące zdjęcia ale ,,mniej brudne” nie licząc Andrzejka po środku który ok.

   Ja myślę że na WOWiT wchodzą przede wszystkim ludzie którzy wierzą w Boga będą głosowali raczej na Dudę, a miłośnicy Bronka pewnie stronią. Tych pierwszych nawet lekko niezdecydowanych myślę że nie potrzeba przekonywać aż tak rażącymi zdjęciami a tych drugich nawet takie zdjęcia nie przekonają. Tak więc to jest wybór wasz, ale trochę zbyt rażące są to fotografie. Przynajmniej można było więcej zakryć albo rozmazać.

   Przykro mi taka jest moja opinia.

  • Sylwia pisze:

   Ja myślę że dobrze zrobiliście wstawiając te fotki otwieracie oczy innym co tak naprawdę się dzieje w Polsce jaka deprawacja panuje , dla kogoś może być niesmaczne ale powiem że widziałam dużo więcej niesmacznych zdjęć , czasem trzeba zaszokować by otworzyć ludziom oczy . Co do samych komentujących którzy wpadli do spamu , domyślam się że obrażają ,ale być może choć jedna osoba pomyśli sobie w sercu że jednak przegięcie to nie to zdjęcie a sam fakt tego jak ludzie się zachowują za cenę sławy czy poparcia robią „szoł” .
   Dobrze że ostrzegacie i podpisuję się obiema rękami z poparciem dla was że pokazujecie to czego inni nie pokazują ! Ile razy stykamy się z opiniami na temat Kościoła i księży ile razy widzimy jak ludzie obrażają ich ! czy to dobrze ? oczywiście że nie ! ale w tedy ludzie nie widzą problemu ?
   Pewnie to ich gorszy ,bo znalazło się takie coś na stronie Katolickiej i bardzo dobrze bo Katolicy powinni zabierać głos tam gdzie takie sprawy są gorszące nie milczeć tylko głośno mówić. Pokazywać gdzie leży prawda , bo wielu naszych braci jest tak zagubionych że nie widzi w zachowaniu tych ludzi nic złego a prawda jest inna ! Dla nie których ludzi to wręcz normalka hasanie na golasa przed ludźmi .

   • Maggie pisze:

    Awlasnie, bo te fotki uprzytomniaja, ze wszelkie obawy, wsparte walka obronna, to nie przesada ani zadne mistyfikacje ani plotki.

 21. Wojtek pisze:

  Ej to żart czy co. Nie wiem czy zauważyliście tą małą uśmiechniętą buźkę na samym dole strony 🙂
  Tak po środku, poniżej linii białej strony na niebieskim tle już.

 22. Wojtek pisze:

  Jak w ogóle wrzucić do posta jakieś zdjęcie żeby było widoczne zamiast linka?

 23. Maria Magdalena pisze:

  Prof. Szczerski wyjaśnia w rozmowie z wPolityce.pl: Komorowski cytował nie moje poglądy, ale utwór literacki!
  W trakcie debaty w TVN Bronisław Komorowski zaatakował Andrzeja Dudę za rzekomo radykalne tezy głoszone przez prof. Krzysztofa Szczerskiego, wskazywanego przez kandydata PiS jako osoba, która znajdzie się w Kancelarii Prezydenta po zwycięstwie wyborczym.

  Chodzi m. in. o zdanie „dyktatura Ewangelii”.

  W rozmowie z wPolityce.pl prof. Szczerski wyjaśnia: to tekst literacki, political fiction, a nie jakaś poważna opinia!

  To był tekst, który powstał 10 lat temu, i był to utwór literacki, political fiction. Opisywaliśmy rzeczywistości alternatywne na zlecenie redakcji kwartalnika „Pressje”. Losowaliśmy tematy, mi wypadł temat dotyczący fundamentalizmu.

  To nie był żaden program polityczny, ani żaden manifest moich poglądów, ani nie jest to żaden program dla Polski. To, powtarzam, literacki tekst.

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/245373-prof-szczerski-wyjasnia-w-rozmowie-z-wpolitycepl-komorowski-cytowal-nie-moje-poglady-ale-utwor-literacki

 24. wobroniewiary pisze:

  Maria Magdalena pisze:
  21 Maj 2015 o 23:00
  Bronisław Komorowski wychodził z debaty przegrany i w zasadzie z tym pogodzony
  http://wpolityce.pl/polityka/245375-bronislaw-komorowski-wychodzil-z-debaty-przegrany-i-w-zasadzie-z-tym-pogodzony

 25. wobroniewiary pisze:

  Anka pisze:
  21 Maj 2015 o 23:05
  Ks. prof. Bortkiewicz o postawie Komorowskiego: To cynik i demagog. Jego katolicyzm pozostaje jedynie w sferze deklaracji
  Katolicyzm Bronisława Komorowskiego można porównać do postawy wegetarianina, który zajada się stekiem
  — ocenia w rozmowie z portalem wPolityce.pl etyk – ks. prof. Paweł Bortkiewicz.
  http://wpolityce.pl/polityka/245333-ks-prof-bortkiewicz-o-postawie-komorowskiego-to-cynik-i-demagog-jego-katolicyzm-pozostaje-jedynie-w-sferze-deklaracji-nasz-wywiad

 26. wobroniewiary pisze:

  Małgosia pisze:
  21 Maj 2015 o 23:07
  Prawdziwe kłamstwa in vitro
  W wyborach prezydenckich temat in vitro pojawił się nagle. Niestety, powielane m. in. w spotach wyborczych wypowiedzi nie mają wiele wspólnego z prawdą.

  Spot szok

  Gdy kilka tygodni temu wyemitowany został spot wyborczy, w którym przywołano wypowiedzi Andrzeja Dudy, ws. metody zapłodnienia pozaustrojowego, zapewne wiele osób nie kryło zdumienia. Po pierwsze, temat ten rzadko gościł w trakcie debaty. Po drugie zaś forma, jaka zaproponowana została w materiale wideo wzbudzić mogła, co najmniej konsternację. Spot sztabu wyborczego prezydenta Bronisława Komorowskiego przedstawiał zdenerwowaną kobietę, która oglądając telewizję oraz słuchając radia, natrafia na wypowiedzi kandydata Prawa i Sprawiedliwości na Urząd Prezydenta. Andrzej Duda stwierdza m. in., że jako człowiek wierzący jest przeciwny in vitro. Podkreśla, że jest to metoda sztuczna, która jest w dużej mierze jest oszustwem. Krótki film jest przepełniony silnie emocjonującymi obrazami: widzimy laurkę przedstawiająca dziecko z rodzicami, kamera ukazuje uśmiech młodej dziewczynki oraz moment przytulenia mamy oraz jej dziecka bawiącego się na placu zabaw. Lektor podkładający głos w spocie podkreśla, że Andrzej Duda poparł projekt krający więzieniem za stosowania metody in vitro. W trakcie wywiadów również prezydent Bronisław Komorowski podkreślał, że jego główny kontrkandydat w wyborach opowiada się za podobnym rozwiązaniem.

  Już od początku wyborów było wiadomym, iż sposób prezentacji argumentów będzie coraz silniejszy. Czy jednak podobny materiał filmowy nie jest przekroczeniem istotnej etycznej granicy w trakcie medialnego uprawniania polityki?

  Prawda

  W debacie dotyczącej in vitro od zawsze ukazywane są obrazy pokazujące szczęśliwe rodziny, cieszące się obecnością dzieci. Prezentowane są również te rodziny, które cierpią na niepłodność i oczekują, by państwo ich wsparło w ich trudzie. W spocie wyborczym –sugerującym, że dziecko w nim biorące udział, zostało poczęte w sposób sztuczny – nie zwrócono uwagi na kilka istotnych elementów. Po pierwsze nim pojawi się ciąża w podobnym procesie kobieta (choć nie tylko), przechodzi przez procedury powodujące cierpienie, zwłaszcza cierpienie psychiczne. Jak wskazuje w jednym z wywiadów dla „Newsweeka” z byłą wicemiss Polski Bogną Sworowską, biorącą udział w programie in vitro „Hormony sprawiały, że byłam bardzo płaczliwa, słaba, miałam bóle głowy i nudności. Do tego dochodził zwykły ból fizyczny, (…) Bywało, że nie czułam się dobrze psychicznie, miałam lęki i chwile zwątpienia. Z jednej strony bardzo czekałam na wszczepienie zarodka, a z drugiej budził się we mnie strach. W głowie miałam mnóstwo pytań: jak to będzie, kiedy już zabieg się uda?”. Podobne napięcia związane są również z nadal niską skutecznością podobnych zabiegów. Same kliniki in vitro podkreślają, że pojawienie się ciąży, w zależności od wieku pacjentki dotyczy średnio 30-35 % kobiet. Stąd też trudno się nie zgodzić z Andrzejem Dudą. Faktycznie prezentowana w mediach wizja wspomaganego rozrodu często ma nie wiele wspólnego z prawdą. Nie leczy ona niepłodności, lecz maks. w 1/3 przypadków prowadzi do poczęcia, omijając zasadniczy kliniczny problem.

  Rzut karny

  Ukazany w spocie oraz wypowiedziach głównie zwolenników obecnego prezydenta RP aspekt „karania za in vitro”, został zmanipulowany oraz wyjęty z kontekstu. W materiale wskazano na art. 160 a projektu nowelizacji Kodeksu Karnego, który stanowił, że odpowiedzialności karnej do lat trzech podlega osoba, która „doprowadza do zapłodnienia ludzkiej komórki jajowej poza organizmem matki”. Interesujące jest, że w spocie wskazano na projekt ustawy, którego wnioskodawcą w 2009 r. był obecny senator PO Jan Filip Libicki (od kwietnia 2009 r. nie należy do PiS). Poza tym w gronie posłów-wnioskodawców nie ma Andrzeja Dudy, który od 2008 do 2010 r. był zatrudniony w kancelarii śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Faktycznie klub parlamentarny PiS zgłosił w 2012 r. projekt ustawy o ochronie genomu ludzkiego i embrionu ludzkiego oraz zmianie niektórych innych ustaw, który wprowadza kary na stosowanie metod zapłodnienia pozaustrojowego. Warto jednak podkreślić, że owe kary nie dotyczą kobiet lub mężczyzn biorących udział w zabiegach, lecz ekspertów medycznych, podejmujących owe działania bezprawnie. PiS we wspomnianym projekcie zakazuje podejmowania podobnych interwencji, jednocześnie dopuszczając za zgodą sądu transfer do organizmu kobiety zarodki, które są zamrożone na terenie klinik. Interesującym jest, że w spocie nie wspomniano o tym, że aktualny rządowy projekt ws. in vitro również wprowadza kary w omawianym kontekście. Karane ma być np. bezprawne wywożenie zarodków oraz niszczenie ludzkich embrionów. Gwoli jednak jasności, mowa wyłącznie o embrionach zdolnych do dalszego rozwoju. Można zatem swobodnie niszczyć zarodki, które są wadliwe… za to polski rząd nie przewiduje kary.

  Autor jest pracownikiem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, redaktorem prowadzącym dział Bioetyka w serwisie biotechnologia.pl
  http://gosc.pl/doc/2494080.Prawdziwe-klamstwa-in-vitro

 27. wobroniewiary pisze:

  Debata Prezydencka 2015 – Andrzej Duda i Bronisław Komorowski

 28. kasiaJa pisze:

  Targalski: Czeka nas wojna o władzę. Oni nie odpuszczą.
  Dr Jerzy Targalski w Poranku Wnet przekonywał, że wkrótce Polskę czeka prawdziwa wojna o władzę. I to nawet wówczas, jeżeli to opozycja wygra wybory parlamentarne.

  Dr Jerzy Targalski w Poranku Wnet przekonywał, że wkrótce Polskę czeka prawdziwa wojna o władzę. I to nawet wówczas, jeżeli to opozycja wygra wybory parlamentarne. Grupy przestępcze zorganizowane jeszcze przez UB nie odpuszcza.

  „Przede wszystkim czeka nas wojna o władzę, tą prawdziwą, a nie jej zewnętrznych atrybutów. Prawdziwą władzę sprawują zorganizowane grupy przestępcze pochodzenia ubeckiego, które sobie wynajęły drobnych cwaniaczków, złodziejaszków i kłamców do pełnienia funkcji ministerialnych i to jest główny przeciwnik, a nie jakaś premier ‘Kłamacz’” – mówił Targalski w Radiu Wnet.

  Dodawał, że jego zdaniem nie należy pytać, kto wybory wygra, ale czy władzy uda się je dostatecznie zafałszować. „Nie zastanawiam się kto wygra te wybory, tylko, czy uda im się dostatecznie sfałszować te wybory. Społeczeństwo musi poczuć w sobie siłę i godność oraz wolę walki. Jeżeli społeczeństwo nie czuje potrzeby godności, to wtedy z wali rezygnuje i godzi się na wszystko” – mówił współautor „Resortowych dzieci”.

  Targalski wyjaśniał też, że Ruch Kontroli Wyborów, choć ma duże znaczenie, to nie załatwi wszystkiego. „Możemy, jako Ruch Kontroli Wyborów, kontrolować, żeby nie było przekrętów w obwodowych komisjach, tam gdzie nie wyrzucono naszych członków. Ale w przypadku okręgowych komisji, a zwłaszcza Krajowego Biura Wyborczego, nasze możliwości są nikłe. Nam się udało, zablokować tą falę głosów nieważnych, bo teraz ich liczba była w granicach poniżej jednego procenta” – powiedział Targalski.

  bjad/radiownet
  http://www.fronda.pl/a/targalski-czeka-nas-wojna-o-wladze-ubecja-nie-odpusci,51744.html

 29. kasiaJa pisze:

  Uwaga!
  Z portalu prezydent.pl zniknął artykuł informujący o gotowym projekcie ustawy z kryterium 40 lat pracy. W zamian pojawiła się informacja o propozycji w tym zakresie. Przekazała ją minister Irena Wóycicka.

  http://www.radiomaryja.pl/informacje/co-stalo-sie-z-prezydenckim-projektem-ustawy-o-kryterium-40-lat-pracy/

 30. julia pisze:

  mam dość…
  ludzie są tak otumanieni tvp info i tvnem..ze nie da się wyjasnic nic…
  nagadałam się dzis do tesciowej jakie są owoce rządów Bronisława w efekcie na koniec usłyszałam…ze jak Duda bedzie prezydentem to Pis bedzie rządzić… a on będzie robic wszystko co mu powiedzą..
  potem zanim wyszłam do przedszkola zobaczyłam ten incydent w Toruniu gdzie chłopak stojący za prezydentem wykrzyknał nagle , zeby ludzie czytali ksiazki Sumlińskiego i hasła pro civili
  został wyprowadzony ( ok , normalne zachowanie słuzb panstwa… ale po co od razu było go rzucac na ziemie..)
  drugi podobno chciał atakowac prezydenta… no i poszłam do przedszkola..a tu jedna babcia wszystkim mówi tak::

  „pisowcy zaatakowali prezydenta” ..
  jak wyjasniłam o co chodzi, ze to nie pisowcy bo to ludzie korwina zazwyczaj krzyczą o pro civili… i wszedzie na wiecach tak było..to jedna pani tylko skomentowała , ze ludzi sie nie przekona tak sa telewizja omamieni i tym straszeniem PISem…
  wracam z dziecmi do domu… babcie rozmawiaja na drodze ..
  i co słyszę…
  ‚pani, ale skad on wezmie te pieniadze na wszystko , przeciez nie ma, a na argument drugiej , ktorego nie słyszałam… no ale wie pani, on tak młody, eee za młody na prezydenta…”
  Jezu Ty się tym zajmij… błagam Cię….

 31. Paul pisze:

  W sumie to lubiłem Karolaka za rolę w niektórych filmach a tu się tak zbłaźnił.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s