Ks. Dominik Chmielewski SDB: Błogosławieństwo lub przekleństwo – wybór należy do Ciebie. Część I

Siedem oznak przekleństwa
– za Księgą Powtórzonego Prawa (rozdział 28), Księgą Malachiasza (rozdz. 3) oraz 2 Listem św. Pawła do Koryntian

(nie we wszystkich przypadkach (!!!) ale w większości przypadków może to być związane z przekleństwem):

I oznaka: problemy emocjonalno-psychiczne
1. werset 34: „Dostaniesz obłędu na widok, jaki się przedstawi twym oczom”
2. werset 20: „Pan ześle na ciebie przekleństwo, zamieszanie i przeszkodę we wszystkim, do czego wyciągniesz rękę, co będziesz czynił. Zostaniesz zmiażdżony i zginiesz nagle wskutek przewrotnych swych czynów, ponieważ Mnie opuściłeś”
3. werset 65: „Nie zaznasz pokoju u tych narodów ani stopa twej nogi tam nie odpocznie. Da ci tam Pan serce drżące ze strachu, oczy wypłakane z tęsknoty i duszę utrapioną „

II oznaka: powtarzające się choroby, szczególnie dziedziczne
(Pwt) rozdz. 28
1. werset 21: „Pan sprawi, że przylgnie do ciebie zaraza, aż cię wygładzi na tej ziemi, którą idziesz posiąść”
2. werset 22: „Pan dotknie cię wycieńczeniem, febrą, zapaleniem, oparzeniem, śmiercią od miecza, zwarzeniem zbóż od gorąca i śniecią: będą cię one prześladować, aż zginiesz”
3. werset 35: ” Pan cię dotknie złośliwymi wrzodami na kolanach i nogach, nie zdołasz ich uleczyć; rozciągną się od stopy aż do wierzchu głowy”
4. werset 27: „Pan dotknie cię wrzodem egipskim, hemoroidami, świerzbem i parchami, których nie zdołasz wyleczyć”
5. werset 28: „Pan dotknie cię obłędem, ślepotą i niepokojem serca”
6. werset 59: „Pan nadzwyczajnymi plagami dotknie ciebie i twoje potomstwo, plagami ogromnymi i nieustępliwymi: ciężkimi i długotrwałymi chorobami”
7. werset 61: „Także wszystkie choroby i plagi, nie zapisane w księdze tego Prawa, ześle Pan na ciebie, aż cię wytępi”

III oznaka: niepłodność, skłonności do poronień i choroby kobiece
1. werset 18: „Przeklęty owoc twego łona, plon twej roli, przyrost twego większego bydła i pomiot bydła mniejszego”

IV oznaka: rozbicie małżeństwa i wyobcowanie w rodzinie – obecnie bardzo nagminne przekleństwo
1. Księga Powtórzonego Prawa, rozdział 28, werset 41: „Wydasz na świat synów i córki, a nie zostaną u ciebie, bo pójdą w niewolę”
„Rodzisz dzieci, ale ich nie masz – ma je świat, demon, mają ich wszyscy ale nie ty” – tłumaczy ojciec Józef Witko
2. Księga Malachiasza, rozdział 3, wersety 23-24: „Oto Ja poślę wam proroka Eliasza przed nadejściem dnia Pańskiego, dnia wielkiego i strasznego. I skłoni serce ojców ku synom, a serce synów ku ich ojcom, abym nie przyszedł i nie poraził ziemi [izraelskiej] przekleństwem”.
Matka Boża w Medziugorje powiedziała 1 stycznia 2000 roku, że „właśnie szatan został spuszczony z łańcucha i przeprowadza atak na rodziny, młodzież i na pokój”

V oznaka: ustawiczny brak finansowy, brak pieniędzy
1. Księga Powtórzonego Prawa, rozdział 28,
werset 17: „Przeklęty twój kosz i twoja dzieża”.
2. werset 29: „W południe będziesz szedł po omacku, jak niewidomy idzie po omacku w ciemności, w zabiegach swoich nie będziesz miał powodzenia. Stale będziesz napastowany, ograbiany, a nikt cię nie będzie ratował”.
3.
wersety 47-48: „Zamiast służyć Panu, Bogu twemu, w radości i dobrym sercem, mając obfitość wszystkiego – w głodzie, w pragnieniu, w nagości i w największej nędzy będziesz służył swoim wrogom, których Pan naśle na ciebie. On położy na twój kark żelazne jarzmo, aż do zupełnej twej zagłady”.
4. Drugi List św. Pawła do Koryntian (2 Kor), rozdział 9, werset 8: „A Bóg może zlać na was całą obfitość łaski, tak byście mając wszystkiego i zawsze pod dostatkiem, bogaci byli we wszystkie dobre uczynki według tego, co jest napisane:
Rozproszył, dał ubogim, sprawiedliwość Jego trwa na wieki”

VI oznaka: podatność na wypadki
1. Księga Powtórzonego Prawa, rozdział 28,
werset 29: „W południe będziesz szedł po omacku, jak niewidomy idzie po omacku w ciemności, w zabiegach swoich nie będziesz miał powodzenia. Stale będziesz napastowany, ograbiany, a nikt cię nie będzie ratował”.

VII oznaka przekleństwa: tradycja samobójstw oraz nienaturalnych, przedwczesnych zgonów w rodzinie
1. Księga Powtórzonego Prawa, rozdział 28,
wersety od 16-tego:
„Przeklęty będziesz w mieście i przeklęty na polu”, „Zostaniesz zmiażdżony i zginiesz nagle wskutek przewrotnych swych czynów, ponieważ Mnie opuściłeś” , „Twój trup będzie strawą wszystkich ptaków powietrznych i zwierząt lądowych, a nikt ich nie będzie odpędzał”

Błogosławieństwo za wierność

1 Jeśli więc pilnie będziesz słuchał głosu Pana, Boga swego, wiernie wypełniając wszystkie Jego polecenia, które ja ci dziś daję, wywyższy cię Pan, Bóg twój, ponad wszystkie narody ziemi. 2 Spłyną na ciebie i spoczną wszystkie te błogosławieństwa, jeśli będziesz słuchał głosu Pana, Boga swego. 3 Będziesz błogosławiony w mieście, błogosławiony na polu. 4 Błogosławiony będzie owoc twego łona, plon twej roli, przychówek twych zwierząt, przyrost twego większego bydła i pomiot bydła mniejszego. 5 Błogosławiony będzie twój kosz i dzieża. 6 Błogosławione będzie twoje wejście i wyjście. 7 Pan sprawi, że twoi wrogowie, którzy powstaną przeciw tobie, zostaną pobici przez ciebie. Jedną szli drogą przeciw tobie, a siedmioma drogami uciekać będą przed tobą.
8 Pan rozkaże, by z tobą było błogosławieństwo w spichrzach, we wszystkim, do czego rękę wyciągniesz. On będzie ci błogosławił w kraju, który ci daje Pan, Bóg twój. 9 Pan uczyni cię swoim świętym ludem, jak ci poprzysiągł, jeśli będziesz zachowywał polecenia Pana, Boga swego, i chodził Jego drogami. 10 Wtedy zobaczą wszystkie narody ziemi, że imię Pana zostało wezwane nad wami, i będą się ciebie lękały. 11 Napełni cię Pan w obfitości dobrami z owocu twego łona, przychówkiem twego bydła, plonami pola, w kraju, o którym poprzysiągł przodkom twoim, że da go tobie. 12 Pan otworzy dla ciebie bogate swoje skarby nieba, dając w swoim czasie deszcz, który spadnie na twoją ziemię, i błogosławiąc każdej pracy twoich rąk. Ty będziesz pożyczał wielu narodom, a sam u nikogo nie zaciągniesz pożyczki. 13 Pan umieści cię zawsze na czele, a nie na końcu; zawsze będziesz górą, a nigdy ostatni, bylebyś tylko słuchał poleceń Pana, Boga swego, które ja ci dziś nakazuję pilnie wypełniać. 14 Nie zbaczaj od słów, które ja ci dzisiaj obwieszczam, ani na prawo, ani na lewo, po to, by iść za bogami obcymi i służyć im.

Księga Powtórzonego Prawa, rozdział 28 – kliknij

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc duchowa i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

34 odpowiedzi na „Ks. Dominik Chmielewski SDB: Błogosławieństwo lub przekleństwo – wybór należy do Ciebie. Część I

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

  • Isia pisze:

   Proszę o łaskę powrotu do Boga mojej córki, łaskę zdrowia zdrowia duszy, przymnóż jej wiary i nadziei w rozwiązaniu trudnych spraw w trosce o dzieci, nasze wnuki. Matko Nieustającej Pomocy wstaw się u Swego Syna! Jezu Ufam Tobie!

 2. magda pisze:

  Dziękuję, dziękuję , dziękuję za możliwość odsłuchania Misji. Dziękuję za Księdza Dominika,ile ja się od Niego nauczyłam…. ❤

 3. wobroniewiary pisze:

  Kto miłuje brata, trwa w światłości

  Czytanie z Pierwszego Listu Świętego Jana Apostoła
  Najmilsi: Po tym poznajemy, że znamy Jezusa, jeżeli zachowujemy Jego przykazania. Kto mówi: «znam Go», a nie zachowuje Jego przykazań, ten jest kłamcą i nie ma w nim prawdy. Kto zaś zachowuje Jego naukę, w tym naprawdę miłość Boża jest doskonała. Po tym właśnie poznajemy, że jesteśmy w Nim. Kto twierdzi, że w Nim trwa, powinien również sam postępować tak, jak on postępował. Umiłowani, nie piszę do was o nowym przykazaniu, ale o przykazaniu istniejącym od dawna, które mieliście od samego początku; tym dawnym przykazaniem jest nauka, którą posłyszeliście. a jednak piszę wam o nowym przykazaniu, które prawdziwe jest w Nim i w nas, ponieważ ciemności ustępują, a jaśnieje już prawdziwa światłość. Kto twierdzi, że żyje w światłości, a nienawidzi brata swego, dotąd jeszcze jest w ciemności. Kto miłuje swego brata, ten trwa w światłości i nie może się potknąć. Kto zaś swojego brata nienawidzi, żyje w ciemności i działa w ciemności, i nie wie, dokąd idzie, ponieważ ciemności dotknęły ślepotą jego oczy.
  Oto słowo Boże.

  https://ewangeliadlanas.wordpress.com/2016/12/29/29-grudnia-wspomnienie-swietego-tomasza-becketa-biskupa-i-meczennika-2/

  • wobroniewiary pisze:

   EWANGELIA
   Łk 2, 22-35
   Chrystus jest światłem na oświecenie pogan

   Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza
   Gdy upłynęły dni ich oczyszczenia według Prawa Mojżeszowego, Rodzice przynieśli Jezusa do Jerozolimy, aby przedstawić Go Panu. Tak bowiem jest napisane w Prawie Pańskim: «Każde pierworodne dziecko płci męskiej będzie poświęcone Panu». Mieli również złożyć w ofierze parę synogarlic albo dwa młode gołębie, zgodnie z przepisem Prawa Pańskiego. A żył w Jeruzalem człowiek imieniem Symeon. Był to człowiek sprawiedliwy i pobożny, wyczekujący pociechy Izraela; a Duch Święty spoczywał na nim. Jemu Duch Święty objawił, że nie ujrzy śmierci, aż zobaczy Mesjasza Pańskiego. Z natchnienia więc Ducha przyszedł do świątyni. a gdy Rodzice wnosili dzieciątko Jezus, aby postąpić z Nim według zwyczaju Prawa, on wziął Je w objęcia, błogosławił Boga i mówił: «Teraz, o Władco, pozwalasz odejść słudze Twemu w pokoju, według Twojego słowa. Bo moje oczy ujrzały Twoje zbawienie, które przygotowałeś wobec wszystkich narodów: światło na oświecenie pogan i chwałę ludu Twego, Izraela». A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: «Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą – a Twoją duszę miecz przeniknie – aby na jaw wyszły zamysły serc wielu».
   Oto słowo Pańskie.

 4. Agnieszka pisze:

  Czy ktoś wie czy modlitwa ” Sen Najświętszej Marii Panny” ma imprimatur? Czy można ja odmawiać? Dziękuję.

 5. BlogAdmin pisze:

  Kochani proszę was o pomoc modlitewną!
  Módlmy się za kapłanów!
  „Od pewnego czasu dostajemy przynaglenie i wierzymy, że to sam Pan Jezus przynagla, aby modlić się gorliwie za Jego kapłanów. Wezwani do wielkiej bliskości z Bogiem, sprawowania Sakramentów i prowadzenia nas do domu Ojca, są szczególnie narażeni na wściekłe ataki złego. Do tej walki jest im potrzebna amunicja – nasza modlitwa.

  Razem z Matka Bożą zapraszamy Was wszystkich do włączenia się w inicjatywę modlitewną 24/7.

  zapisz się, będziesz dostawać SMSa z przypomnieniem. ”

  http://diakoniamodlitwy.pl/modlitwa-za-ksiezy/

 6. wobroniewiary pisze:

  Agnieszko dodam tyle, Pismo Święte na I miejscu a Ono mówi, że Maryja „zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu” (Łk 2,19)
  A tu nagle sny Maryi rozpowszechniane? Zero pomyślunku u tych pseudoautorów, którzy takie cuda-wianki wymyślają….

  Pozdrawiam wszystkich, oleje dziś wysłałam tym co zamówili i wpłacili i uciekam do kościoła 🙂

 7. Ufająca Bogu pisze:

  Dobry wieczór wszystkim.
  Ostatnio tylko czytam, co się dzieje na stronie i rozważam.
  Może ktoś mi wyjaśni. Była ostatnio mowa o homeopatii. Na jednej ze stron aptek internetowych zobaczyłam ,ze popularny lek ziołowy – Amol jest w zakładce „homeopatia”. Troszkę się wystraszyłam. Prosiłabym o jakieś wyjaśnienie (może nie tylko mi). Unikam homeopatii, ale część tego typu „leków” może być nam nieznana. Czy jest jakaś lista?
  Amol jest jednym z preparatów ziołowych, które stosuję na przeziębienie.

  • Marakuja pisze:

   Ufająca Bogu przeczytaj tu na linku informacje o tym co to jest Amol. Receptura średniowieczna, klasztorna. Apteka internetowa chyba nie ma pojęcia, czym handluje. Nie przejmuj się, kup w innej aptece.
   http://www.amol.pl/co-to-jest-amol.html

   • Maggie pisze:

    Były do niedawna w Polsce krople do oczu ze świetlika lekarskiego i w pewnym momencie dodano do nich nazwę homeopatyczne … i na dodatek, a raczej na koniec tj jakieś 2-3 lata temu zaprzestano je produkować. Świetlik tj zeń okłady czy krople, stosowane były od wieków przy chorobach oczu i katarakcie. Te obecnie dostępne krople świetlikowe, które mają różne domieszki, nie są takie dobre jak tamte czyste. Jak ktoś chce coś spaprać, to zaraz dodaje homeopatię z jej zaklęciami, a potem nie ma wyboru, bez względu czy jest czy już nie ma na rynku.

    Ważne chyba kto produkuje i czy do receptury dodaje swe homeopatyczne zaklęcia … bo w ten sposób nawet zwykły rumianek może nagle okazać się „lekiem” homeopatycznym …
    Najlepiej więc w taki sposób jak radzi @Marakuja sprawdzić, albo zadzwonić do producenta i zapytać.

    • Marakuja pisze:

     Jeszcze jeśli chodzi o zioła i proste domowe tanie skuteczne i niemagiczne sposoby leczenia to wygooglujcie sobie wywiad z Jeleną Zajcewą na portalu wpolsce.biz jestem pod wrażeniem i zaczynam wdrażać w życie☺

   • Ufająca Bogu pisze:

    Dziękuję, w ogóle przeraża mnie to ze czasem probuje się przemycić homeopatie tam, gdzie nie powinno jej być. Raz wyczytałam ją jako dodatek do pasty do zębów, którą kupilam. Nie wiedząc o tym. W ogóle jestem przeciwnikiem leków. Wolę domowe sposoby, zioła. Jednak czasem nie ma wyjścia. Choroba tak zmaga, ze trzeba udać się do apteki. Kupujemy coś i dopiero drobnym drukiem gdzieś wyczytamy o składzie

 8. MM pisze:

  Dziękujmy codziennie Bogu za intronizację Jezusa Chrystusa. Gdybyśmy nie obrali Go za Króla, cienko by było. Wystarczy przeczytać tylko to, co nam szykowano:

  „Zamach w Berlinie to operacja spec-służb. Planowano wrobić Polaka w zamach!

  W środę (21.12.2016r.) polskie media podały, że polski kierowca stoczył z islamistą-zamachowcem walkę w kabinie ciężarówki. Miał wyrywać mu kierownicę, i dotkliwie zranić go nożem. Dopiero w szoferce i po dokonaniu zamachu islamista zastrzelił Polaka. Dzięki wyrywaniu kierownicy zamachowcowi i zmianie trasy ciężarówki, ofiar było znacznie mniej.

  Cytuję: „Widziałem wszystko na własne oczy, to stało się dosłownie momentalnie. Wyglądało to tak jak by ktoś łapał za kierownice w celu ominięcia ludzi. Kiedy ciężarówka się zatrzymała, tam w środku w kabinie była jeszcze strzelanina.. coś strasznego.”

  Szokujące ustalenia niezależnych dziennikarzy. W Berlinie próbowano wrobić Polaka w zamach. Kierowca był żywy w szoferce, a zamachowiec uciekł chroniony przez niemieckie służby – bo to była ich operacja, „Psy-Op, False Flag”. Winę chciano zwalić na Polaka. Był to typowy zamach fałszywej flagi zorganizowany przez służby specjalne w celu oczernienia Polaków i rozpętania kampanii nienawiści na ogromną skalę. Polska miała stać się najbardziej znienawidzonym narodem Europy. Dzięki niezależnym mediom nie udało się to fałszerstwo…”

  http://pressmania.pl/zamach-w-berlinie-to-operacja-spec-sluzb-planowano-wrobic-polaka-w-zamach/

  • Maggie pisze:

   To daje wiele do myślenia, bo przesunięto w Niemczech czas przyjęcia cargo, jakie wiózł waleczny Polak … szturm modlitewny konieczny.

   ZaKODowane historie komuś na rękę .. widziałam fotkę przedstawiającą gromadę z polskimi chorągiewkami i … z transparentem treści:
   KOD CZEKAMY NA BRATNIĄ POMOC NARODU NIEMIECKIEGO

 9. wobroniewiary pisze:

  „Miłosierdzie względem ojca nie pójdzie w zapomnienie, w miejsce grzechów zamieszka u ciebie”

  30 grudnia – Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa
  Czytanie z Mądrości Syracha
  Pan uczcił ojca przez dzieci, a prawa matki nad synami utwierdził. Kto czci ojca, zyskuje odpuszczenie grzechów, a kto szanuje matkę, jakby skarby gromadził. Kto czci ojca, radość mieć będzie z dzieci, a w czasie modlitwy będzie wysłuchany. Kto szanuje ojca, długo żyć będzie, a kto posłuszny jest Panu, da wytchnienie swej matce. Synu, wspomagaj swego ojca w starości, nie zasmucaj go w jego życiu. a jeśliby nawet rozum stracił, miej wyrozumiałość, nie pogardzaj nim, choć jesteś w pełni sił. Miłosierdzie względem ojca nie pójdzie w zapomnienie, w miejsce grzechów zamieszka u ciebie.
  Oto słowo Boże.

  https://ewangeliadlanas.wordpress.com/2016/12/30/30-grudnia-swieto-swietej-rodziny-jezusa-maryi-i-jozefa-wspomnienie-swietego-egwina-biskupa/

 10. wobroniewiary pisze:

  Polecam jutrzejsze wydanie „Naszego Dziennika” a w nim artykuł ks. Sławomira Kostrzewy o szkodliwości horoskopów. Będzie kilka argumentów, które mogą się przydać w rozmowach na ten temat.

 11. Mateusz pisze:

  Proszę Was o modlitwę za mojego tatę który miał wczoraj cieżki wypadek samochodowy, uderzył w duży traktor, ma połamane żebra rękę nogę miednicę…ciężko mi trochę ale ufam, Jezu Ufam Tobie

 12. MariaPietrzak pisze:

  Krótka refleksja na zakończenie Starego ..
  💃
  Doczekaliśmy czasów , kiedy zło nazywa sie dobrem , a dobro złem .
  Kiedy światłość zamienia sie w ciemności , a ciemności w światłość.. .( Izajasz , 5)
  Kiedy nagradza się kłamstwo , a prawdę wsadza do więzienia .
  Kiedy fałszuje się rzeczywistość , wprowadzając iluzję .
  Powiedziano nam będziesz miłował Pana Boga swego…
  Tymczasem wypędzono Boga z granic naszego życia , wpędzono w sferę prywatności , którą dziś się sprytnie wyjaławia bożkami…jak javelem ( środek dezynfekcyjny )
  Stąd mamy co mamy… Zza filara wystawia głowę książę tego świata – „Oddaj mi pokłon „.
  Ile dziś pomników diabłu postawionych !
  Prawda zwycięży … Bo Pan powiedzial , Jam zwyciężył świat !
  Tymczasem mierzymy sie z codziennością , w której
  … tylko wiatr hula z prędkością z jaką chce !l
  Nawet po stodole !
  💃
  O Jezu!
  Prawdziwa wolności Aniołów, Raju niezmąconego szczęścia, wspomnij sobie na odrazę i smutek, które odczuwałeś, kiedy nieprzyjaciele otoczyli Cię jak wściekłe lwy i tysiącami zniewag, policzkowaniem, kaleczeniem i innymi wymyślnymi udrękami prześcigali się w zadawaniu cierpień.
  Ze względu na te tortury i na stek obelżywości, błagam Cię, Boski Zbawicielu, wyzwól mnie z więzów wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych,
  a roztaczając błogosławioną opiekę prowadź drogą doskonałości do zbawienia wiecznego. Amen.

  Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo…
  Westchnienie, Jezu, Miłości moja bądź uwielbiony i zmiłuj się nade mną!
  http://adonai.pl/modlitwy/?id=tajemnica&action=4

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s