Ks. A. Skwarczyński: apel do Pana Premiera Morawieckiego: od Polski, swojego narodu wybranego, Bóg ma prawo oczekiwać więcej niż od innych

Głos księdza Adama Skwarczyńskiego 18. grudnia 2017 wieczorem, w czasie trwania w Radio Maryja “Rozmów niedokończonych”.

Nie jest to “głos w dyskusji”, gdyż nie można dyskutować nad tym, jak bezkarnie obejść Wolę Bożą! Jest to – chociaż wzmocniony – mój krzyk podobny do tego, który niedawno podniosłem w swoim słowie do Elity Rządzącej.

Panie Premierze Morawiecki! Co by Pan zrobił, gdyby Polskę obiegła straszna wieść o autokarze, który wiózł na wycieczkę chore dzieci z sanatorium, a na przejeździe kolejowym został staranowany (i doszczętnie zdruzgotany) przez pociąg? Oczywiście kondolencje, żałoba narodowa (flagi opuszczone), powołanie komisji badającej… A tymczasem rząd polski co roku wysyła na tory 40 takich autokarów, gdyż w oparciu o polskie bez-prawie ginie w łonach matek aż tyle dzieci tylko dlatego, że podejrzewa się u nich chorobę. Wysyła je i… milczy! A nawet swego czasu mówił Pan podobno, że jest to – Pana zdaniem – “dobry kompromis”! “Kompromis”??? Między mordercami w stylu Hitlera i obrońcami życia?!

Panie Premierze, jeżeli Pan NATYCHMIAST nie przystąpi do pozytywnego działania w tej kwestii i nie stanie się obrońcą najsłabszych, zgodnie z Bożym przykazaniem NIE ZABIJAJ! – niech Pan wie, że Pana plany rozsypią się jak śmieci i wiatr je rozmiecie, a kara Boża nie minie ani Pana, ani Narodu, i to bardzo surowa. A ja nie będę w stanie modlić się o Boże błogosławieństwo dla Pana i Rządu, gdyż będziecie ściągać na siebie i na nas Boże przekleństwo.

Proszę zawsze o tym pamiętać: od Polski, swojego narodu wybranego, Bóg ma prawo oczekiwać więcej niż od innych. Dlatego też kara za zdradę Boga będzie dla Polski surowsza niż dla innych.

ks. Adam Skwarczyński

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

64 odpowiedzi na „Ks. A. Skwarczyński: apel do Pana Premiera Morawieckiego: od Polski, swojego narodu wybranego, Bóg ma prawo oczekiwać więcej niż od innych

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. wobroniewiary pisze:

  IV dzień nowenny do Dzieciątka Jezus

  Modlitwa wstępna na każdy dzień nowenny
  Wszechmogący wiekuisty Boże, Panie nieba i ziemi, który objawiasz się maluczkim; spraw, prosimy, abyśmy z należną czcią uwielbiając święte tajemnice Dzieciątka Jezus, Twojego Syna, i wiernie wstępując w Jego ślady mogli dojść do królestwa niebieskiego obiecanego maluczkim. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

  Dzień 4 (19 grudnia)
  Boskie usta Dzieciątka Jezus zamykają w sobie słowa życia, prawdy i mądrości przedwiecznej, oddają doskonałą chwałę Bogu Ojcu i miłosiernie ogłaszają przebaczenie grzesznikom. One mają kiedyś ogłosić błogosławieństwo wybranym, a wieczne potępienie odrzuconym. Boże Dziecię zwiastuje przez aniołów „pokój ludziom dobrej woli”, a naszym ustom jakże nieraz trudno wymówić słowa przebaczenia, jakże często sieją one niepokój, a może powodują ból.

  Modlitwa
  O Najświętsze Dzieciątko, oczyść nasze usta ogniem Twej miłości. Naucz je mówić tylko na Twoją chwałę i pożytek bliźnich. Nie pozwól, aby kiedykolwiek miały się splamić grzesznymi słowami. Spraw, niech z naszych ust nieustannie wznoszą się ku Tobie uwielbienia i prośby, abyśmy zasłużyli usłyszeć kiedyś z Twoich Boskich ust wezwanie do wiecznego wesela z Tobą. Amen.

  Modlitwa na zakończenie każdego dnia nowenny
  O Boże Dziecię, prosimy Cię, spraw, abyśmy coraz doskonalej należeli do Ciebie i służyli Ci coraz lepiej. Chcemy Cię miłować w naszych bliźnich i szerzyć Twoje Królestwo wszędzie, gdziekolwiek się znajdziemy. Amen.

  http://sanctus.pl/index.php?grupa=45&podgrupa=46&doc=5

  • wobroniewiary pisze:

   Nowenna do św. Charbela dzień V
   Święty Szarbelu umiłowany przez Boga, oświeć mnie, pomóż mi i naucz mnie miłowania Boga. Pospiesz mi na ratunek. Wrażliwy Ojcze, błagam Cię o łaskę (…).

   Święty Szarbelu, przyjacielu dźwigających krzyż, wstaw się za mną.

   Boże, wysłuchaj naszych próśb za wstawiennictwem Św. Szarbela. Ocal moje biedne serce i daj mi Twój pokój. Ukój niepokoje mojej duszy. Tobie chwała na wieki. Amen.

   Ojcze Nasz, Zdrowaś Mario, Chwała Ojcu…
   https://szarbel.wordpress.com/category/2-modlitwy/

 3. Ania pisze:

  Mocne te słowa:
  „A ja nie będę w stanie modlić się o Boże błogosławieństwo dla Pana i Rządu, gdyż będziecie ściągać na siebie i na nas Boże przekleństwo”.

  • To ja może powiem inaczej, będę modlił się za ten rząd aby wprowadził ustawy chroniące życie, oczywiście im wcześniej to zrobi tym lepiej ale nawet jeżeli nie zrobi tego bardzo szybko to i tak nie mogę zaprzestać modlitwy za to, nie potrafię, im później by to miało być tym więcej modlitwy potrzeba.
   Potrzeba modlitwy za rząd aby nie robili głupot i nie ściągali w ten sposób na nas wszystkich Bożego przekleństwa. Trzeba zatem modlić się również o Boże błogosławieństwo dla rządzących bo to Boże błogosławieństwo to może być też dar rozumu który pomoże wprowadzać mądre ustawy w tym zakaz aborcji.
   Mnie się marzy taki mocny zapis w konstytucji o ochronie każdego życia od poczęcia do naturalnej śmierci bo zwykłą ustawę łatwo zmienić (może to zrobić już następna kadencja sejmu) a konstytucji już nie, ale jak na razie jest nas jeszcze za mało do zmiany konstytucji, trzeba więc zdobywać poparcie także w innych dziedzinach życia polityczno/gospodarczego nie tylko w obronie życia tak aby spokojnie można było wprowadzić również nienaruszalne zapisy o ochronie życia, każdego życia.

   • Bogumiła pisze:

    Zgadzam się z tymi słowami. Przyzywajmy Ducha Świętego i błagajmy o Jego dary dla rządzących, błogosławmy i wołajmy o wylanie Bożej Miłości na nich nieustająco. Tylko tak możemy działać z całych sił.
    Zjednoczmy się w tym błaganiu kochana Rodzino WOWITowa! ❤

    • Janek pisze:

     Cieszmy się że mamy w obecnych czasach taki rząd którego przedstawiciele aktywnie uczestniczyli w uroczystościach Intronizacji Chrystusa na Króla, poświęceniu polskiego Kościoła Niepokalanemu Sercu Maryi czy ponowieniu Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego. Tak trzymać!

 4. Martyna pisze:

  Smak Nadziei

  Nadzieja o poranku, w samo południe i późnym wieczorem. To najlepsza strawa dla naszego skołatanego serca. Szkoda, gdy w menu dominuje beznadzieja, nuda i lęk. Dusza umiera, gdy już nikogo i niczego nie oczekuje. Wtedy życie staje się bezcelową wegetacją, nieznośną kulą u nogi. Chwała Bogu, jeśli codziennie karmimy się nadzieją!

  Co dzisiaj się wydarzy? Jakie radości i smutki mnie spotkają? Jest to istnienie na zasadzie codziennej nadziei. Nadzieja charakteryzuje się tym, że wciąż na kogoś i na coś czeka. Nigdy się nie zniechęca. Jeśli chodzi o treść nadziei, to sprawa jest bardzo prosta. Można powiedzieć o swoistym styku nadziei, marzeń i Boga. Opowiadam niestrudzenie Bogu o swych wielkich i malutkich pragnieniach. Jest taka ciekawa zasada: Co jest teoretycznie możliwe, to znaczy, że i praktycznie też może zaistnieć. Nawet jeśli do tego jest potrzebny cud, to przecież jak najbardziej wskazane jest wierzyć w cuda. Nie ma żadnej sprzeczności pomiędzy trzeźwym stąpaniem po ziemi i wiarą w cuda. Trzeba tylko dobrze to rozumieć. Błąd niektórych osób polega na tym, że czekają „tylko na cud”. Coś takiego raczej nigdy nie kończy się szczęśliwie. Ale zupełnie co innego ma miejsce, gdy człowiek na bieżąco podejmuje życie, zarazem mając serce otwarte na cud. To super rozwiązanie. Wtedy nadzieja rozkwita w naszym wnętrzu i zarazem w życiu nic nie „zawalamy”. Duch z roku na rok młodnieje. Nie wpadamy w nudne schematy, lecz wciąż oczekujemy „czegoś nowego”. Nie jest to płytkie szukanie życiowych przygód, ale cierpliwe oczekiwanie na kolejne przygody proponowane przez Bożą Opatrzność.

  Taki styl życia zmienia spojrzenie na codzienne drobne sprawy. Zwykłe krople spływające po szybie stają się „aktorami” fascynującego spektaklu. Ale to dopiero wstęp do przyjęcia jakiegoś wielkiego daru, który Bóg od wieków nam przygotował. Warto nosić w duszy wielkie nadzieje, nawet całe dziesiątki lat. Któregoś dnia doświadczymy ich spełnienia.

  W Ewangelii mamy wzruszający przykład Zachariasza i Elżbiety (por. Łk 1, 5-25). Jak każde normalne małżeństwo pragnęli dziecka. Elżbieta była jednak niepłodna. Pomimo tego nie zbuntowali się przeciwko Bogu i Jego prawom. Wręcz przeciwnie, jeszcze gorliwiej służyli Panu. Ewangelista określił ich mianem „sprawiedliwych”, co jest wyrazem wielkiego uznania dla autentyzmu wiary. Zanosili przez całe dziesiątki lat gorliwą modlitwę. I oto w starości zostali obdarowani darem dziecka. Anioł Gabriel powiedział do Zachariasza: „twoja prośba została wysłuchana”. Co więcej, anioł wyjaśnił, że potomek będzie wielkim prorokiem o imieniu Jan, który przygotuje bezpośrednio przyjście samego Zbawiciela. Warto było całe lata „mieć Nadzieję, wbrew nadziei”…

  Ta historia jest świetną inspiracją, aby trwać „przy nadziei” bez ograniczeń czasowych. Każdy, kto nie złamał się i wiernie trwał do końca, został przez Boga na różny sposób obdarowany. Im dłuższe czekanie, tym większy dar. Gdy w małżeństwie upragniony potomek nie poczyna się, trzeba ufnie trwać na modlitwie, z nadzieją w sercu. Zarazem ważne, aby nie szukać jakichś sztucznych rozwiązań. Gdy człowiek robi coś niezgodnie z Prawem Bożym, wtedy zamyka się na Boże błogosławieństwo.

  I jeszcze coś przedziwnego! Otóż nadzieja, która na ziemi pozostaje niespełniona, też ma wieki sens. Jeśli ktoś czuje głęboko jakieś pragnienie, które się nie spełnia, to niech nie zabija w sobie tego pragnienia. Nieraz Bóg daje nam pragnienie, które na ziemi pozostaje niezrealizowane. Wówczas w Niebie doświadczymy upragnionego nasycenia. Wreszcie nastąpi oczekiwany stan, który swą wspaniałością będzie uszczęśliwiać na wieki, bez żadnych ograniczeń! Bóg z wielką mocą odpowiada tym, którzy z ufnością w Nim pokładają nadzieję. Tak więc miejmy nadzieję. Teraz i zawsze! Maryjo, Matko Adwentu, módl się za nami!

  Eremita Ove

 5. Angelica pisze:

  Czyli co kochani jezeli jest wiele Polakow ktorzy sie modla i sa wierni Panu Bogu a rzad ich nie slucha to znaczy ze kara na nas wszystkich Spadnie? 😦

  Mam dobra nowine, moj maz (Anglik) powaznie zaczal myslec o przeprowadzce do Polski tak wiec mam nadzieje ze z miloscia Boza przeprowadzimy sie do Wrzesnia pomimo wczesniej sytuacjii beznadziejnej.

  Szczesc Boze,
  A

  • Paweł pisze:

   Bóg Ojciec powiedział do matki Eugenii Ravasio:

   „(…) Posłuchajcie, dzieci Moje. Przy pomocy pewnego porównania pragnę zapewnić was o Mojej Miłości. Dla Mnie wasze grzechy są jak żelazo, a wasze akty miłości – jak złoto. Nawet gdybyście dali Mi tysiąc kilogramów żelaza, nie będzie ono znaczyć dla Mnie tyle, ile dziesięć kilogramów złota, które Mi ofiarujecie! To znaczy, że odrobiną miłości można odpokutować za ogromne niegodziwości.
   To tylko bardzo nikłe podobieństwo do Mojego sądu nad Moimi dziećmi, ludźmi, wszystkimi bez wyjątku. Dlatego należy przychodzić do Mnie. Jestem tak blisko was! Dlatego trzeba kochać Mnie i czcić, abyście nie byli sądzeni albo co najwyżej – sądzeni z nieskończenie miłosierną Miłością. Nie wątpcie! Gdyby Moje Serce nie było takie, zgładziłbym świat już dawno, gdy popełnił grzech! Tymczasem jesteście świadkami, że Moja opieka objawia się nieustannie poprzez łaski i różne dobrodziejstwa. Możecie z tego wywnioskować, że istnieje Ojciec nad wszystkimi ojcami, który kocha i nigdy nie przestanie was kochać, byle tylko byście tego pragnęli.”
   http://voxdomini.com.pl/ojciec/o_02.htm

   To jest być może częściowa odpowiedź na Twoje pytanie.
   A o matce Eugenii Ravasio były już tu wpisy na stronie, np.:
   https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2017/08/07/swieto-boga-ojca-jedyne-objawienie-dokonane-osobiscie-przez-boga-ojca-i-uznane-przez-kosciol-za-autentyczne-po-10-latach-najbardziej-rygorystycznych-badan-3/

  • tu MariaPietrzak pisze:

   /
   Abraham mówi do Pana: «Czy zamierzasz wygubić sprawiedliwych wespół z bezbożnymi? Może w tym mieście jest pięćdziesięciu sprawiedliwych; czy także zniszczysz to miasto i nie przebaczysz mu przez wzgląd na owych pięćdziesięciu sprawiedliwych, którzy w nim mieszkają? O, nie dopuść do tego, aby zginęli sprawiedliwi z bezbożnymi, aby stało się sprawiedliwemu to samo, co bezbożnemu! O, nie dopuść do tego! Czyż Ten, który jest sędzią nad całą ziemią, mógłby postąpić niesprawiedliwie?» (ww. 23-25).

   https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/benedykt_xvi/audiencje/ag_18052011.html

  • Bogumiła pisze:

   Angelica i właśnie odpowiedziałaś na swoje pierwsze pytanie – modlitwa z wiarą nigdy nie pozostaje niewysłuchana przez Boga! Módlmy się z wielką wiarą a jak nam jej brakuje to wołajmy „przymnóż nam wiary”! I nie wątpmy w Bożą dobroć!
   Życzę Wam błogosławieństwa na mieszkanie w Polce+ ❤

   • Angelica pisze:

    Z calego serca dziekuje ale ten proces moze trac nawet do lata. Pragne aby moje dzieci poszly do szkoly w Polsce we Wrzesniu 🙂 A wierze ze dobry Bog takze tego chce 🙂

    Szczesc Boze kochani

 6. Beat pisze:

  Szczesc Boze
  Uwazam ze musimy stanac za Rzadem Pis i Zjednoczonej Prawicy
  Jest to jedyny Prawicowy Rzad w calej Europie liberalno laickiej
  Polska jest podzielona na prawo i lewo
  Najgorsi sa Katolicy ktorzy krytykuja Rzad Pis
  Obgaduja spiskuja jest to zdrada Katolicyzmu
  Gdyz poza Pis
  Nie ma i nie bedzie innego prawicowego Rzadu
  Natomiast bedzie tylko lewica liberalizm genderyzm w Polskiej Polityce np
  Po sld nowoczesna niestabilny kukuz
  Musimy sie Modlic i wspierac Rzad dobrym slowem modlitwa pomoca w przestrzeni publicznej PIS MA CALA TOTALNA OPOZYCJE CALA MASSONSKA EUROPE PRZECIWKO SOBIE
  TO JEST WALKA IDEOLOGICZNA szatana z KOSCIOLEM BOGIEM CZLOWIEKIEM
  CZS SIE WYPELNIA I STANMY W PRAWDZIE
  Najpierw sady musza byc prawe
  Gdyz wszystko co Prawica podejmie to Trybunal odrzuci
  Ps Po w poprzedniej kadencji podpisalo traktaty rownosciowe i to jest duzy problem dla Pis

  • beat pisze:

   Panie Premierze musi pan przyjac Zakaz o calkowitej aborcji dzieci poczetych w lonach matek metoda naturalna Jest jeszcze problem z in vitro zakaz zabijania zarodkow
   Kto z Bogiem ktorz przeciwko im!!!
   ps

   • beat pisze:

    wierze ze jesli Polska przyjmie ten zakaz aborcji splynie na Polske wiele Lask Bozych
    Nie Lekajcie Sie Jam Zwyciezyl Swiat
    Amen

  • Luke pisze:

   A szatan na egzorcyzmach mówi, że ma swoich ludzi na samej górze każdej partii na świecie. Polityków należy kontrolować i rozliczać.

   • beat pisze:

    wlasnie nalezy rozliczac tych ktorzy sa klamcami liberalami komunistami ktorzy przesladowali ludzi ktorzy daza do upadku Kosciola Katolickiego naszych wartosci ktorzy doza do rozlamu w naszym kraju i UE
    a ci ktorzy sie staraja walcza z potegami zla na swiecie ktorzy walcza o wiare milosc rodzine nalezy wspierac i jednoczyc sie na modlitwie i wspierac Prawice
    ps
    szatan przygotowywal sie na atak na wierzacych katolikow teraz jestesmy przygniatani naszymi narodowymi i osobistymi grzechami
    Jezuu Ufam Tobie
    Jezu Ratuj Polske Wiare Kosciol Rodziny

  • Andrzej pisze:

   Mimo tego iż artykuł jest o tematyce politycznej proszę nie prowokuj dyskusji w tym temacie.
   Po owocach ich poznacie…

  • Leszek pisze:

   PiS to nie jest prawica. Prezydent Andrzej Duda tuż po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich powiedział że w sprawie aborcji popiera aktualne przepisy i stwierdził, że są sytuacje kiedy aborcja jest uzasadniona, więc nie ma powodu zmiany prawa.
   W tym momencie przekonałem się o hipokryzji i obłudzie tej partii, tak samo jak ich poprzedników. Jak można być tak naiwnym, żeby nie widzieć prawdy – w Polsce nie ma partii uczciwej wobec Boga i narodu. Pozdrawiam

 7. tu MariaPietrzak pisze:

  I słusznie , ze tak głośno i wyraźnie o Dekalogu !
  Pan Bóg ciągle pyta , jak pytał Kaina „gdzie jest twój brat ” ?
  Patrzenie na grzech i nie upominanie , to wziąć w nim udział . To grzech cudzy , który staje się i moim !
  To jeden bieg z mordercą , złodziejem , cudzołożnikiem czy świętokradcą .
  To brak odpowiedzialności , jak słusznie Ksiądz zauważa .
  A brak odpowiedzialności jest oznaką braku miłości . A to nam już mówi , żeśmy daleko o Ducha Chrystusowego !
  A miało być …”nie rzucim ziemii skąd nasz ród „!

  • tu MariaPietrzak pisze:

   ◾Kain i Abel◾
   Było nas dwóch braci na pustym globie:
   Kain i Abel.
   Jeden baranki pasał, drugi na roli robił,
   jeden był mocny, drugi – słaby.

   Było nas dwóch braci i dwie różne miłości
   do Boga Stwórcy:
   jeden baranki mu składał zarżnięte,
   drugi – pszenicę, kukurydzę i miętę,
   słodkie ogórki.

   Było nas dwóch braci, któryś z nich pozazdrościł
   – Abel? Kain?
   pokłóciliśmy się u ofiarnych ołtarzy,
   słaby silnego zabił… To się powtarza…
   I nie wiem dalej.

   ~ Iłłakowiczówna Kazimiera

   I nie wiem co dalej , pisze Iłłakowiczówna .
   My za to wiemy … Zapłatą za grzech jest śmierć , którą na siebie ściągamy .
   Poza Bogiem jest nicość , pustka .
   Tam zdążamy !

 8. Michał pisze:

  Brawo! Dziękuję za ten głos!
  Dziś znów potrzeba nam „odważnych” kapłanów na miarę ks. Piotra Skargi, czy ks. Jerzego Popiełuszki, którzy porzucą swoje wygodnictwo, swoją „światową” reputację, a nawet swoje życie, aby wypełniać wolę Bożą.
  W pełni popieram apel!

 9. piotr wiśniewski pisze:

  +++

 10. Papież ogłosił heroiczność kard. Stefana Wyszyńskiego

  Papież Franciszek podpisał dekret o heroiczności cnót kard. Stefana Wyszyńskiego – podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Od tej chwili Prymasowi Tysiąclecia przysługuje oficjalnie tytuł Czcigodny Sługa Boży”. Do beatyfikacji niezbędny jest już tylko cud za wstawiennictwem kard. Wyszyńskiego.
  12 grudnia br. podczas sesji zwyczajnej kardynałowie i biskupi z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych wyrazili pozytywną opinię o heroiczności cnót kard Wyszyńskiego. W ten sposób zakończyły się prace Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych nad “Positio super virtutibus”.
  3-tomowe „Positio” zostało opracowane pod kierunkiem postulatora procesu ks. prof. Zbigniewa Sucheckiego, a w listopadzie 2016 r. kard. Kazimierz Nycz złożył je w watykańskiej kongregacji. Materiały te były podstawą prac różnych komisji w toku procesu beatyfikacyjnego na etapie watykańskim.
  http://gosc.pl/doc/4385921.Papiez-oglosil-heroicznosc-kard-Stefana-Wyszynskiego

  • Bogumiła pisze:

   Zatem zwróćmy się do Kardynała Wyszyńskiego – niech błaga przed tronem Boga o rozum i Bożą bojaźń dla rządzących Polską, Królestwem Jezusa. Niech nas wspomoże w naszym błaganiu. On mówił o okrucieństwie aborcji tak stanowczo!
   Chwała Panu za Kardynała Wyszyńskiego! Kochał dzieci i młodzież!

   • Betula pisze:

    A moze podejmijmy od Nowego Roku 30 dni nowenna do sw.Michała Archanioła wg ksiązki „Wielkosc sw.Michała Archanioła” ???

    • Renata Anna pisze:

     Nowennę do św. Michała Archanioła odmówiłam w miesiącu czerwcu. We wrześniu zdarzyło coś niesamowitego o czym po cichu marzyłam.

 11. piotr wiśniewski pisze:

  Chwała Panu Jezusowi Chrystusowi

 12. Proszę o modlitwę w intencji pewnej Bogu wiadomej osoby, jest po ciężkim wypadku.

 13. Bogumiła pisze:

  Zatem zwróćmy się do Kardynała Wyszyńskiego – niech błaga przed tronem Boga o rozum i Bożą bojaźń dla rządzących Polską, Królestwem Jezusa. Niech nas wspomoże w naszym błaganiu. On mówił o okrucieństwie aborcji tak stanowczo!
  Chwała Panu za Kardynała Wyszyńskiego! Kochał dzieci i młodzież!

 14. Dana pisze:

  Sługo Boży Kardynale Wyszyński wstawiaj się do Boga Wszechmogącego za naszą umiłowaną ojczyzną i rządzącymi, aby ustanawiali prawa oparte na Dekalogu. Wypraszaj im potrzebne łaski i dary Ducha Świętego potrzebne do podejmowania decyzji zgodnych z wolą Bożą.

 15. Pingback: Ks. A. Skwarczyński: apel do Pana Premiera Morawieckiego: od Polski, swojego | Serce Jezusa

 16. mała pisze:

  Biskup wezwał całą diecezję do intensywnej modlitewnej walki z szatanem

  Biskup Robert C. Morlino wezwał wszystkich katolików w swojej diecezji do walki ze złem rozprzestrzeniającym się na świecie. Poprosił ich o odmawianie modlitwy do św. Michała Archanioła.

  Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

  Hierarcha napisał w liście do diecezjan, że w jego ocenie praktycznie wszyscy wierzący są świadomi obecności wielkiego zła w świecie. Jednak większość ludzi, jak sądzi biskup, nie wie, co tak naprawdę jest złe. Tymczasem problem jest taki sam, jak przez całe tysiąclecia. To grzech, stwierdził.
  Biskup poprosił następnie o odmawianie modlitwy do św. Michała Archanioła, którego Pismo Święte opisuje nam jako wielkiego wojownika zrzucającego szatana do piekła. ,,Modlić się i pracować na rzecz zwycięstwa dobra to nasz obowiązek. Niech zwycięży Chrystys Król” – wezwał bp Morlino. ,,To nasza powinność – wypędzić tego, który nazywany jest wrogiem ludzkiej natury i ojcem kłamstw” – dodał.

  Wcześniej w tym roku biskup Morlino poprosił wszystkich swoich diecezjach do przyjmowania Komunii świętej na język, nie na rękę – oraz w postawie klęczącej, tak, by podkreślić szacunek dla realnej obecności Pana Jezusa w Eucharystii.

  mod/Life Site News

 17. Witek pisze:

  A ja myślę, że słowa ks. Adama nie trafią na podatną glebę rządzącą. Myślę, że będzie jeszcze gorzej….

  • Renata Anna pisze:

   Trzeba mieć w sobie Wiarę, Nadzieję i Miłość. W tej sytuacji od Myślenia lepsza jest Modlitwa!

  • Jerzy pisze:

   Gorzej, to znaczy jak?. A czy przedtem było lepiej?. Jak nie teraz – to kiedy?. Trzeba mieć wiarę i nadzieję i wspierać duchowo modlitwą cały nasz rząd. Nie tylko walczą z laicką Europą, ale też z ,,totalną opozycją”, która im rzuca kłody pod nogi i donosi do Brukseli na własny kraj. Bądźmy dobrej myśli.

 18. Jacek pisze:

  Módlmy się o nawrócenie na Katolicyzm wszystkich ludzi na Świecie.
  Bóg nie kieruje się naszymi pragnieniami i decyduje komu przeznaczać Modlitwy.
  Modlitwy bez względu na to ile ich jest są zawsze wysłuchane .
  Tylko my ludzie oczekujemy że wyprosimy łaski dla siebie, błędnie rozumując.
  Pozdrawiam z Panem Bogiem i Niepokalaną

  • Iza pisze:

   Przepraszam, ale się z tym nie zgodzę. Chrześcijaństwo to nie tylko Katolicyzm
   Pozdrawiam

   • Monika pisze:

    Zgadzać się można lub nie ale szukajmy uczciwie prawdy.
    Przypomnę krótko ale na temat Ojca Pelanowskiego:
    „Który Pan Jezus jest prawdziwy – Tylko Katolicki !”

    Któż jak Bóg!

 19. Iza pisze:

  Drodzy czytelnicy WOWiTu!
  Bardzo was proszę o rady, gdyż nie wiem, co począć. Mam 19 lat, zawsze byłam wychowywana w wierze katolickiej i angażowałam się w życie wspólnoty. Ostatnio jednak zauważyłam coś niepokojącego – zaczęłam czuć, że coraz bardziej podoba mi się moja przyjaciółka…. z resztą, z wzajemnością… bardzo chciałabym stworzyć z nią szczęśliwy związek jednak wiem, że kościół jest temu przeciwny. Bardzo proszę Was wszystkich o porady
  Iza

  • Bogumiła pisze:

   A jakiej Ty porady oczekujesz? Pismo Święte jest drogowskazem i wszystko jest jasne: grzech sodomski (homoseksualizm) jest obrzydliwy dla Boga. Walcz o siebie, szukaj rozeznania. Polecam Ci filmik ojca Adama Szustaka o tytule: Homoseksualizm. Na prawdę wszystko wyjaśnia.

   • wobroniewiary pisze:

    Dziewczyna, której teraz pomagam a przed nią wiele egzo ma właśnie homoskłonności do niejakiej Izy, więc czuję tu zasadzkę złego ducha. Nie ma mnie teraz przy kompie, piszę z tel.
    Ale proszę Was nie wchodźcie w ten dialog, tylko zmówcie 1 Zdrowaś dla ochrony własnej

  • Jacek pisze:

   Tylko Modlitwa Ciebie wyzwoli od złego.
   Także egzorcyzm gdy jesteś pod jego wpływem.
   Twoje rozumienie Wiary jest płytkie, stąd zagubienie.
   Niech Bóg Cię oświeci, bo zawędrujesz do piekła żywcem.
   Pozdrawiam z Panem Bogiem i Niepokalaną

  • Betula pisze:

   Czuję ze „Iza” to prowokatorka albo prowokator.

  • Gabriela pisze:

   Mam przyjaciółkę która długo nie była w związku z chłopakiem. Fajna dziewczyna. Ż czasem wszystkie jej myśli i czyny były kierowane na koleżanki i dziewczyny. Były to bardzo niezdrowe relacje jako że wszystkie poczynania plany itp były skrajnie wyrażane w kierunku kobiecym….. Obecnie ma chłopaka nazeczony planują ślub…. A ona wspaniała dziewczyna że zdrowymi relacjami tematami i wypowiedziami. Zwiazek z kobieta to blad ktorego sie nie widzi jak jestes w to osobiscie zaangazowana. To tak jak w związku mesko-damskim nie widać jak partner się uzależnia od alkoholu czy innych rzeczy. Aż pewnego dnia się budzisz oczy szeroko otwarte i świadomość TO WSZYSTKO NIE TAK… Najlepiej utnij to skieruj myśli na inny tor.. Idź do Kościoła wyspowiadaj się i Poproś Pana Jezusa za wstawiennictwem Św Józefa o dobrego chłopaka i męża. Gwarantuje że będziesz miała dobrego opiekuna na całe życie. Ż Bogiem pozdrawiam

 20. Martyna pisze:

  Kobieta i Anioł

  Scena Zwiastowania Pańskiego. Bezcenne światło wobec przeżywanych ciemności… Niewiara w możliwość bycia kochanym. Świadomość bycia „gorszą od innych”. Pragnienie poczucia bezpieczeństwa, brak wiary we własną wartość, głód miłości… Lęk, złość, smutek …

  W obliczu tego trudnego do ogarnięcia świata emocji, w głębi duszy płonie intensywne pragnienie anioła. Jego obecność zdaje się być spełnieniem najgłębszych tęsknot. Boski anioł, który będzie zwiastunem radosnej nowiny; fascynująca wieść, że te wszystkie uciemiężenia zostaną przezwyciężone. Niebiańskie skrzydła anioła wydają się nieść w sobie obietnicę Boskiego Szczęścia.

  Tak! Już od wczesnych lat pojawiają się marzenia o „księciu z bajki”. Świetna intuicja, która niestety najczęściej nie jest prawidłowo interpretowana. „Anielski Książę” błędnie kojarzony jest z mężczyzną, który jako mąż będzie wcieleniem wyśnionego ideału. To staje się często powodem poważnych rozczarowań. Niektóre kobiety, szukając męża-anioła, z czasem dochodzą do wniosku, że żaden mężczyzna nie jest anielskim stworzeniem. Pozostaje samotność wieloraka. Są też kobiety, które wychodzą za mąż, w przekonaniu, że spotkały wymarzonego anioła. Czas pokazuje iluzoryczność takiego przekonania. Trzeba też powiedzieć o mężach, którzy zapominają o swej tożsamości, i próbują być aniołami lub odgrywają aniołów, co z reguły kończy się tragicznie lub komicznie. Fundamentalnym błędem jest oczekiwanie, aby mąż był wyobrażonym aniołem. Wedle Woli Bożej mąż ma być mężem; jego misją nie jest bycie aniołem. Misja anielska została powierzona aniołom.

  Bezcenne światło, na drodze właściwej interpretacji „anielskich marzeń”, możemy ujrzeć kontemplując ewangeliczną scenę Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie. „Bóg posłał anioła Gabriela (…) do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja” (Łk 1, 26,n.). Niezwykły realizm współistnienia Boga, anioła i człowieka. Cóż ważnego możemy tutaj dostrzec? Otóż Maryja otrzymuje głęboką prawdę o swym powołaniu w historii zbawienia poprzez anioła Gabriela.

  Gabriel ukazuje się na kartach Pisma Świętego jako interpretator przeżywanych doświadczeń życiowych lub doznawanych wizji. Jest aniołem, choć przychodzi jako „ktoś o wyglądzie człowieka” (w oryginale hebrajskim). W przypadku Maryi, w ewangelicznej scenie Zwiastowania Pańskiego, chodzi o głębokie duchowe spotkanie: „Anioł wszedł do Niej”. Nie należy rozumieć tego na zasadzie „wizyty w mieszkaniu”. Maryja doświadczyła obecności Anioła w swej duszy; doświadczenie mistycznego spotkania. Uderzające, że u Maryi nie widać niepokoju lub zaskoczenia wizytą Anioła, który po przyjacielsku Ją pozdrawia. Jakby dobrze go znała. Dla kontrastu, gdy Zachariasz lub Daniel zobaczyli anioła Gabriela byli totalnie przerażeni i wystraszeni. Maryja jest zmieszana jedynie wiadomością o byciu „błogosławioną między niewiastami”. Ale to znak pokory.

  W przyjaznej rozmowie z Aniołem Maryja otrzymuje wyjaśnienie Boskiego Zamysłu. Dowiaduje się, że choć nie współżyje z Józefem, to jednak poczęcie Jezusa Syna Bożego jest możliwe, gdyż nastąpi za sprawą Ducha Świętego. Dialog Maryi i Anioła charakteryzuje się wzajemną otwartością i zaufaniem. W rezultacie Maryja poruszona w swym sercu Anielską Mądrością, decyduje się być całkowicie uległą i poddaną niewolnicą Pana (dokładnie z greckiego), a nie tylko służebnicą. Pragnie, aby w Jej życiu wszystko dokonywało się wedle Bożego Słowa, jakie przekazał jej Anioł. Dzięki temu Maryja mogła w miarę upływu czasu coraz bardziej wypełniać się wewnętrznie uszczęśliwiającą Boską Obecnością.

  Wielka mądrość Maryi polega na tym, że potrafiła otworzyć się na Anioła, którego Bóg Jej posłał. W ten sposób mogła jak najpełniej zrealizować swe „anielskie marzenia”, „Boską misję Jezusa” i rodzinne powołanie. Całkowicie posłuszna Bogu, będąc człowiekiem z krwi i kości, jak najdosłowniej stała się Najświętszą Maryją Panną…

  Eremita Ove

  PS proszę Drodzy o modlitwę za mnie. Wczoraj dosyć długo dyskutowalam, aby bronić naszej wiary, aby dac ludziom nadzieję… ale teraz sama czuję się nie za dobrze, dręczą mnie złe myśli, jestem rozdrażniona, kotluje mi się w głowie i sercu…

 21. wobroniewiary pisze:

  Wstrząsające dane z Ministerstwa. Ile chorych dzieci zabito?

  Szanowna Pani Ewo,

  otrzymaliśmy wstrząsające dane z Ministerstwa Zdrowia, które potwierdziły wszystkie nasze przypuszczenia.

  Według oficjalnych danych Ministerstwa, ponad 37% morderstw eugenicznych w Polsce jest wykonywanych z powodu podejrzenia u dzieci zespołu Downa! To ponad 1/3 wszystkich aborcji w naszym kraju.

  Pytaliśmy również o inne choroby, jednak poza zespołem Downa z nazwy wymieniono tylko zespół Edwardsa i Patau, które stanowią ok. 11% wszystkich zabójstw.

  W 2016 roku zamordowano w Polsce 1042 dzieci z powodu podejrzenia chorób lub wad rozwojowych. Jak groźne są to wady? Często chodzi tylko o lekkie niepełnosprawności lub ich podejrzenia. Zgłasza się do nas mnóstwo kobiet, które były w takiej sytuacji namawiane przez lekarzy do aborcji. Nie skorzystały z tej morderczej „propozycji” i urodziły całkowicie zdrowe dzieci.

  Zastanawiam się, jak wiele z tych zabitych dzieci urodziłoby się zdrowych, gdyby pozwolono im żyć…?

  • Bogumiła pisze:

   Świadectwo:
   Mój kolega z żoną jako młode małżeństwo wyjechali do Anglii zapracować na mieszkanie. Żona zaszła w ciążę, była pod opieką lekarza angielskiego. Powiedział im po USG, że dziecko nie ma mózgu. To był cios dla nich, ale nie polecieli od razu zrobić aborcję a mogli tam bez przeszkód. Pojechali na urlop do Polski i poszli do lekarza. Lekarz mówi, że na tym etapie rozwoju nie można stwierdzić, że dziecko nie ma mózgu i ich uspokoił. W krótkim czasie ponowne badanie pokazało, że dziecko jest zdrowe. Dziś mają wspaniałą córkę Maję. Dziewczynka jest już po Komunii Świętej i jest piękna, zdolna i ma wspaniałe serduszko!
   To właśnie może modlitwa i Bóg!
   Podobnych świadectw w gronie moich znajomych jest wiele. Mam koleżankę, która krwawiła w ciąży i lekarz powiedział, że już poroniła i trzeba wyskrobać resztę. Ona wzięła Różaniec do ręki i zaczęła się gorliwie modlić. Martyna, jej córka ma już swoją rodzinę!
   Takich rzeczy może dokonywać Bóg. Bo (z dzisiejszej Ewangelii św. Łukasza): „Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego.”
   Któż jak Bóg!

   • Martyna pisze:

    Jej serce było tak szeroko otwarte jak ramiona Syna, który z krzyża wszystko do siebie przygarnął. Maryja pod krzyżem przyjęła dziedzictwo Syna i – jako Matka Odkupiciela – wszystkich wzięła do swego Serca. (święta Teresa Benedykta od Krzyża)

    Na horyzoncie naszego życia Maryja pojawia się zawsze pierwsza, jak budzący nas rano świt, by zapowiedzieć nadejście prawdziwego światła – Jezusa Chrystusa. Ona objawia sobą czułość Jego Serca, rozbrzmiewającego zatroskaniem o każdego człowieka. Mówi nam, że w zrodzonym z Niej Synu Bóg ukochał ludzkość miłością niepojętą; że każdy, poprzez Nią, może spotkać się z Bogiem jak syn i córka ze swoim Rodzicem. Mówi również, że miłość – jeśli ma być prawdziwą – musi wymagać. Trzeba w życiu zgodzić się na cierpienie, bo jest potrzebne, by pojawili się ludzie duchowo dojrzali i piękni. Sama jest tego przykładem. Trzeba jednak ufać, prawdziwie, głęboko, z dziecięcą prostotą. Przy Niej to, co zdaje się po ludzku nie do pokonania, otwiera przed nami drzwi niespodziewanych możliwości.

 22. stan pisze:

  Piękne słowa słowa prorocze uzasadnione bardzo cenione w obliczu Boga . Należy wprowadzić natychmiast zakaz zabijania dzieci poczętych !, tego żąda BÓG w swoim prawie i my podani Bogu Rycerze Królowej Polski. Powinna bezwzględnie powstać petycja od stowarzyszenia Rycerzy Królowej Polski Wstyd dla Rycerstwa Niepokalanej że do dziś tym się nie zajmuje WSTYD > BIADA NAM WSZYSTKIM że PRAWA BOŻEGO nie respektujemy !!!

 23. stan pisze:

  Nikt nie ma prawa podnosić reki jak HEROD na nienarodzone dziecię Dziś jest wielu HERODÓW I HERODIAD bo niema prawdziwych czcicieli Boga ponieważ obojętnie pozwalamy na bezkarność mord tych co nie mogą się sami bronić , jak my katolicy możemy spokojnie spać. W naszym Prawie nie ma do dziś prawa Bożego stosowanego , wiec Polacy nie maja Błogosławieństwa i taka jest smutna Prawda o Polsce . nie jesteśmy krajem katolickim dziś jesteśmy krajem bez przyszłości ta prawdę oznajmił nam nasz Papierz Polak . Wstydżcie się że jestescie Polakami a Prawo niezgodne jest z Prawem Bożym . Matka Boża ubolewa że ten naród Bogu nie ufa tak jak należy i sam tworzy niezgodne Prawo które nie ma nic spólnego z Bogiem i runie ponieważ jest budowane na piachu . Wstyd dla Kościoła i Hierachów wstyd dla elit świeckich całej Administracji Polski. Nie ma tłumaczenia BIADA BIADA BIADA . Dokąd będziecie zwodzić samych siebie i nas . Sam jestem winny że na to pozwalam i bije sie w pierś i ubolewam i proszę Pana Naszego Jezusa Chrystusa Króla z Nazaretu aby sie jeszcze raz zlitował nad nami .Ile będzie trwać bezduszność .

 24. stan pisze:

  Potrzeba aby Chrystus Król z Nazaretu Królował Aby Prawo Boże było respektowane nadrzędne nad wymyślonym . Tu jest cała miłość i cała prawda o miłości Bożej ktróra do dziś od ponad 2000- lat jest omijana bez Boga ani do Proga ! warto aby Polska miała prawdziwych mężów Stanu ludzi Sumienia Ludzi Pokoju i ładu moralnego naszym ludem kierowali , bo taka jest Wola Pana Potrzeba wypełnić Śluby Jasnogórskie ponieważ przodkowie przyrzekali . potrzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi !!! kto się sprzeciwia Chrystusowi Królowi z Nazaretu aby Królował nie jest z naszej owczarni niezależnie kim jest i jak postawiony !!! Bądż odpowiedzialny i wiec z kim zasiadasz do stołu -przestroga ! królowa Polski Maryja czeka na wypełnienie Ślubów Jasnogórskich bo to jest prawdziwa INTRONIZACJA NA KRÓLA POLSKI dlatego nie wezmą odpowiedzialne osoby w swoje ręce stan rzeczy !!!!!!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s