Ks. Tomasz Kostecki: z diabłem się nie dyskutuje! Mocne kazanie rekolekcyjne

Pokusa nigdy nie jest grzechem,
ale jak zaczniesz gadać z pokusą – to już przegrałeś!

To jest „arcymistrzostwo rekolekcyjne” w wykonaniu ks. Tomasza, kazanie głoszone do młodzieży i dorosłych…aż szkoda, że tegoroczne rekolekcje trwają tylko 4 dni. O czym dziś?
Szatan, „smród” grzechu, „babochłopy” i „chłopczyki”, relacja między płciami, feminizm, ABORCJA w Polsce, eutanazja, nasz zachwyt Europą…. udostępnij, odsłuchaj i zastanów się….

Kazanie jest mocne, powinno trafić do każdego. Ksiądz mówi ostro, ale taka jest prawda: Dziś kobiety stoją, chłopcy siedzą w ławkach w kościele czy w autobusie, bo…baba musi być silna!!! Do szkoły wojskowej chodzą dziewczyny i jak wybuchnie wojna, to baby będą bronić Polski a chłopy będą…na szydełku czy na drutach w domu robić!
Zapraszam do wysłuchania całości!

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

56 odpowiedzi na „Ks. Tomasz Kostecki: z diabłem się nie dyskutuje! Mocne kazanie rekolekcyjne

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. Adrian pisze:

  nie widać nigdzie materiału. Proszę o Link

 3. wobroniewiary pisze:

  Część I rekolekcji z ks. Tomaszem:

 4. wobroniewiary pisze:

  Cz.III (we wpisie) i cz. IV ostatnia:

 5. an m pisze:

  Jutro dla naszej rodziny kolejne ważne wydarzenie, proszę Was o wsparcie dla nas aby zły nie zdołał przeszkodzić, aby pogoda( śnieg) nie zatrzymała w drodze i aby wszyscy, którzy mają dojechać ,dojechali na czas bez komplikacji. Bóg zapłać za Wasze modlitwy w tym szczególnym czasie Wielkiego Postu. Błogosławieństwa Bożego dla Wszystkich. Z Bogiem.

 6. mała pisze:

  Fragment wywiadu z tym księdzem rekolekcjonistą

  Jak dobrze skorzystać z rekolekcji? Co zrobić, by były owocne?
  Podczas rekolekcji często powtarzam, że nie można ich ograniczać tylko do trzech nauk. Aby dobrze przeżyć rekolekcje trzeba zarezerwować na nie czas, ponieważ nie wiemy, w jaki sposób Pan Bóg zechce do nas przemówić. Nie możemy Mu przecież powiedzieć: „Boże, dziś jestem wolny od 13.00 do 14.00. Przyjdź, bo właśnie wtedy będę na Ciebie czekać”. Zawsze tłumaczę to na przykładzie proroka Eliasza, który myślał, że potężny Bóg przybywa w wichurze lub trzęsieniu ziemi. Nie wiedział, że Pan przychodzi niespodziewanie, w lekkim powiewie. Rekolekcje oznaczają nie tylko pójście do kościoła; one trwają wszędzie tam, gdzie jesteśmy, a wiec w rodzinie, w sąsiedztwie i w zakładzie pracy. Mam taki zwyczaj, iż we wspólnotach, do których trafiam proszę o wyłączenie telewizora. Zalecam, by nie korzystać z niego przez wszystkie trzy dni rekolekcji. Dzisiaj ciągle tłumaczymy, że nie mamy czasu na obecność i rozmowy w domu, na budowanie rodzinnych i sąsiedzkich relacji oraz na rozmowy z dziećmi. Powtarzamy, że nie mamy kiedy modlić się i solidnie przygotować do spowiedzi. Okres Wielkiego Postu i rekolekcje są dobrym momentem na wyłączenie telewizora. Dopiero wtedy zobaczymy, jak wiele czasu ucieka nam między palcami. Wiem, że taka praktyka jest bardzo trudna i wymagająca. Dobrze się dzieje, jeśli zdecyduje się na nią chociaż 10% rekolektantów. Wyłączenie telewizora pokazuje, że nasze tłumaczenia związane z brakiem czasu to tylko zwykłe narzekanie. Rekolekcje to jednak nie tylko słuchanie słowa Bożego. Ojciec z różańcem w ręku czy widok rodziców, którzy spokojnie rozmawiają ze sobą przy herbacie może być najpiękniejszą katechezą dla dzieci. Lepszą niż niejedno rekolekcyjne kazanie.

  Bardzo często słyszy się, że rekolekcje mają pomóc w przemianie życia lub podjęciu jakichś ważnych decyzji, ale to wszystko nie jest takie proste. Jak ludzie reagują na propozycje, o których mówi Ksiądz z ambony?
  O wyłączenie telewizora proszę w sposób troszkę humorystyczny i przy okazji mówię o braku dobrych relacji w rodzinie. Na wielu twarzach widzę wtedy wielkie niedowierzanie. Ludzie dziwią się, że wyłączenie komputera lub telewizora jest w ogóle możliwe. Media tak bardzo wpisały się w nasze codzienne życie, iż nawet nie przychodzi nam go głowy, że można bez nich wytrzymać kilka dni. Łatwiej jest uciec w iluzję i wzruszać się na „M jak miłość”, niż tę miłość budować w swoim środowisku. Prościej jest odreagować pewne rzeczy przy telewizorze, niż wziąć się za swoją rodzinę i za właściwe w niej relacje. Wydaje się, że nawrócenie przyjdzie przez rodzinę. To jest jakiś znak czasu. Na tym powinien się skupiać także cały nasz wysiłek duszpasterski. Kościół ze swoją katechezą dopełnia wychowania religijnego w rodzinie. To jest jak najbardziej słuszny kierunek. Nasze katechezy i homilie niewiele zmienią, jeżeli w domu nie będzie czasu na budowanie relacji. Pierwszym obrazem Boga dla dziecka zawsze pozostanie rodzic. My, kapłani, tylko możemy dopełniać tę formację.

  https://opoka.org.pl/biblioteka/P/PR/echo201310-rekolekcje.html

 7. miecz pisze:

  Dzieci o. Johna Bashobory. Cuda rekolekcji
  Jakie owoce przyniosły rekolekcje z o. Bashoborą dla bezpłodnych małżeństw?
  Przyjechało wtedy 300 osób i urodziło się potem 50 – 60 dzieci – mówiła siostra Tomasza

 8. agicam pisze:

  +++ we wszystkich intencjach

 9. Renia Z. pisze:

  Bardzo dziękuję ks. Tomaszowi za mocne i prawdziwe słowa. Tylko prawda Nas wyzwoli. Pozdrawiam serdecznie z Panem Bogiem. Renia

 10. Sylwia pisze:

  Proszę was o modlitwę w intencji mojej córeczki, która bardzo źle sie ostatnio zachowuje, nie wiem jak mam z nią rozmawiać. Przez to wszystko sama jestem kłębkiem nerwów. Ciężko mi z tym. Wszystkie metody już ,zawodzą.Jest to dla mnie ciężkie. Proszę was o modlitwę.

 11. Paweł pisze:

  Szczęść Boże,
  piszę z prośbą o modlitwę za małe dziecię, które ma zostać poddane aborcji. Kolega z pracy dziś opowiadał o tym przypadku w jego otoczeniu, że 5 miesięczne dziecko (tak wynika z badań prenatalnych) ma nierozwinięte organy, które są poza organizmem oraz niewykształcone płuca. Proszę o modlitwę za to biedne dziecko.

  P.S. Piszę pierwszy raz na tym wspaniałym forum, które jest chyba jedynym mi takim znanym portalem.

  Z Panem Bogiem!

 12. Betula pisze:

  Kto moze niech odprawi Godzinę Świętą od 23-ej do 24-ej wynagradzajmy Panu Jezusowi za grzeszników i pocieszajmy Go za opuszczenie przez Apostołów którzy posnęli w Ogrodzie Oliwnym w noc poprzedzającą pojmanie, Mękę i Śmierc Pana Naszego Jezusa Chrystusa.
  Na stronie http://www.wolaboza.org jest tekst podyktowany przez Pana Jezusa Luizie Piccaretce „24 Godziny Męki” wraz z obietnicami.

 13. Jo pisze:

  Czy ten Ksiadz jest jakos spokrewniony z Kargulem i Pawlakiem? 😂😂😂 Swietne kazanie, ale podczas sluchania jakos caly czas towarzyszyl mi usmiech.jo

 14. miecz pisze:

  Co o tym myśleć? 3 dni ponadnaturalnych manifestacji!

  https://www.facebook.com/groups/592750044195966/permalink/1185796841557947/

 15. tu MariaPietrzak pisze:

  we wszystkich intencjach …
  ****
  Boże konający w Getsemani ,
  Jezu Eucharystyczny , błagamy Cie , byś połączył Krew Twoją drogocenną i Twoje cierpienie ze strapieniami Twych dzieci .
  O Mistrzu niewypowiedzianej dobroci , Jezu , Boże Pocieszycielu wszystkich łez,
  przybądź , gdy nas ogarnia cierpienie ,
  przybądź bez zwłoki , w tejże chwili … albowiem dolegliwości są wielkie i mogłyby stać sie nie do zniesienia , a odwaga tak słabnie, gdy płakać wypadnie z dala od Ciebie !…
  Nie uchylamy się umiłowany Zbawicielu, od cierni bolesnej drogi, ani od znojów pustyni, lecz domagamy sie usilnie Twej uwielbionej Obecności, spojrzenia Twych Boskich oczu , błogosławieństwa Twej skrwawionej ręki .
  Nie prosimy Cię o zesłanie nam Anioła, by nas podtrzymał w godzinach naszej agonii, Ciebie przyzywamy, Panie, Ciebie Jednego !…
  skoro przyznałeś nam święte prawo żądania, Jezu-Bracie, by Twoje łzy łączyły sie z naszymi łzami …
  Użycz nam pokoju w naszych utrapieniach ,
  użycz nam siły i jeśli taka będzie wola Twoja,
  daj nam także zakosztować, bodaj odrobine pociechy przy kielichu Twego konającego Serca …
  Przez Krzyż Twoj i przez Krzyże nasze, niechaj nadejdzie Królestwo Twoje !

  Ojcze nasz … Zdrowaś
  za konających i grzeszników
  Ojcze nasz … Zdrowaś
  w intencji powszechnego triumfu Najświętszego Serca , a zwłaszcza codziennej Komunii sw., Straży Honorowej, Godziny Świętej i Intronizacji Najświętszego Serca w rodzinach.
  Ojcze nasz … Zdrowaś …
  w intencjach osobistych
  Ojcze nasz … Zdrowaś …
  za nasza Ojczyznę
  Najświętsze Serce Jezusa przyjdź Królestwo Twoje(5razy)
  Niepokalane Serce Maryi
  módl sie za nami (3razy)
  Święty Józefie , módl sie za nami
  Święta Małgorzato Mario
  módl sie za nami .

  ❤ wspomnij o Najsłodszy Jezu , że jeszcze nigdy nie słyszano , abys tego opuścić miał, kto sie uciekał do Najświętszego Serca Twego, Jego wzywał ratunku i o miłosierdzie Je błagał.
  Napełniony , ożywiony tą ufnością, o Serce , Królu serc , przychodzę , biegnę do Ciebie, a jęcząc pod ciężarem grzechów moich , padam na oblicze przed Toba .
  O Serce Przenajświętsze, nie gardź mymi pokornymi prośbami, ale je przyjmij łaskawie i racz wysłuchać.
  Okaż , że jesteś Sercem najlepszego z Ojców i niechaj ten , który dla zbawienia naszego raczył Cię nam dać , przyjmie także przez Ciebie prośby nasze .
  Amen.

  / fragmenty ” Godzina święta dusz dotkniętych cierpieniem” , Ojciec Mateo Crawley- Boevey

  Click to access vox_4-2006.pdf

 16. Beniamin pisze:

  Prosił bym jeśli to możliwe nie umieszczać wartościowych (publikacji) na portalach społecznościowych , gdyż nie wszyscy posiadają tam konta (z wielu przyczyn ).

 17. wobroniewiary pisze:

  !!! Wanda Półtawska mocno: Dziewczyny wierzą, że mężczyzna będzie je kochał. A on ją „kochał” przez tydzień czy miesiąc, a potem zostawił i poszedł do innej. To jest problem nieuczciwości mężczyzn, którzy traktują kobiety jak przedmiot do zabawy. A kobiety są głupie, bo dają się wykorzystywać. Robią to, czego chcą ich chłopcy. Jedna mi powiedziała: „Pójdę za nim na dno piekła”. A ja jej na to: „To jesteś głupia. Zamiast wziąć go do nieba, to pchasz się za nim do piekła. Użyj swojego rozumu!”

  • Monika pisze:

   Dr Wanda Półtawska jest prawdziwym autorytetem w tej dziedzinie i wie co mówi.
   Miłość prawdziwa jest zawsze rozumna a nie chwilowym zaślepieniem czy chwilowym zauroczeniem. Dlatego dla własnego dobra nie pakujcie się dziewczyny w związki, gdzie mężczyzna nie jest Katolikiem i to Katolikiem praktykującym – to tak naprawdę jedyna gwarancja, że osoba, która przyjmuje Pana Jezusa w Eucharystii, nie zdradzi was – w imię wierności Chrystusowi – będzie trwać w Bogu i z Bogiem a nie traktować kobiety jak zabawki, jak marionetki, po to tylko by się zabawić, wykorzystać i zostawić. Tylko osoba wierna Jezusowi może wytrwać w trwałym związku Sakramentalnym. Wśród osób praktykujących, które się razem modlą i uczestniczą w pełni we Mszach Świętych, według badań i statystyk, nie ma praktycznie rozwodów – to wyjątek absolutnie marginalny.

 18. wobroniewiary pisze:

  Kościół nie utożsamia się z żadną wspólnotą polityczną ani z żadnym systemem politycznym, nie jest po stronie prawicy, lewicy ani po stronie centrum; Kościół winien stać po stronie Bożej – podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

  Odpowiadam: Amen!!!

  http://gosc.pl/doc/4537084.Abp-Gadecki-Kosciol-nie-jest-po-stronie-prawicy-lewicy-ani-po

 19. Nw90 pisze:

  Uczestniczylam w rekolekcjach, pozniej odsluchiwalam ich w domu…. kazania mocno mną wstrzasnely i poustawialy w glowie…. ale mam niedostyt. Chce sluchac czesciej przeslan w wykonaniu Ks. Tomasza gdyz nie odbijaja sie echem.a.pozostaja na dlugo niestety nie mam mozliwosci uczesniczyc w Jego mszach…. fajnie gdyby Ks. Tomasz nagrywal kazania i udostepnial je w sieci.🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s