Bramy piekielne go nie przemogą! Zapraszam do nowej akcji w obronie Polski i Kościoła, w obronie naszej wieczności!

Po obejrzeniu (z różańcem w ręku) filmu Tomasza Sekielskiego „tylko nie mów nikomu” miałam milczeć, ale dzisiaj jeden z Bożych Kapłanów poprosił mnie o wpis w tym temacie, bo jak sam stwierdził „ludzie są zdezorientowani i nie wiedzą, co myśleć, co czynić, jak żyć, jak odnosić się do kapłanów, a może wyjść z Kościoła i z kościoła”….

Czy jak jeden lekarz źle leczy, to mam unikać służby zdrowia? – NIE!
Czy jak jeden nauczyciel się drze, to mam nie posyłać dzieci do szkoły? – NIE!
Czy przez jednego diabłem podszytego księdza mam odejść z kościoła? – NIE! 

Obejrzałam film T. Sekielskiego z różańcem w ręku – modląc się za tych kapłanów, którzy zgrzeszyli, którzy grzeszą i którzy muszą z tego powodu ponieść karę!!! Tak, muszą! Oni skrzywdzili nie tylko małe dzieci, ale i cały Kościół. Zadali niesamowite rany Bogu, Matce Bożej i ludziom, bo Kościół to ludzie go tworzący. Ale pamiętajmy – pedofilów jest, o czym pisał o. Leon Knabit – zaledwie 3 promile a 99,97% pedofilii to ludzie stanu świeckiego.
My mamy trwać w kościele – na kolanach i z różańcem w ręku! 

Ks. Daniel Wachowiak: Oczyścić stan kapłański z tych,
którzy zdradzają jak Judasz

Z każdym grzechem należy walczyć. Oczyszczenie stanu kapłańskiego z tych, którzy zdradzają jak Judasz, prowadząc podwójne życie, nie chcąc uznać w sobie grzechu i pokutować za niego, przysłuży się Oblubienicy Chrystusa. „Niech Kościół ma odwagę odnawiać się w świetle Ewangelii” – napisał wczoraj na Twitterze ks. Daniel Wachowiak

A dziś dodał:
Marzę, by do stanu duchownego przybywali nie ci, którzy widzą w tym powołaniu zawód, gdzie można się dobrze ustawić, ale wyłącznie odważni mężczyźni niebojący się być zranieni przez świat. Bywało różnie. Z tego powodu cierpi dziś cały Kościół, bo wśród nas za wielu niewierzących

Do czego prowadzi ta nienawiść sączona do Kościoła i do kościołów?

Również dzisiaj ks. Daniel Wachowiak poinformował na Twitterze o dewastacji grobów na cmentarzu w Piłce, gdzie jest proboszczem. Zniszczono między innymi krzyż

Jan Paweł II na ławie oskarżonych – czy o to chodziło wrogom Kościoła ???

Wyemitowany wczoraj film Tomasza Sekielskiego zawiera dość uproszczone poglądy nt. roli jaką odegrał Jan Paweł II w sferze zwalczania przestępstw wykorzystywania seksualnego małoletnich przez duchownych. Zarzuca mu się, że bagatelizował te czyny i nie wykazał dostatecznych starań, aby je wyeliminować. Tymczasem fakty zdają się mówić co innego, co przytaczamy w poniższej analizie. Pontyfikat Jana Pawła II był przełomowym, jeśli chodzi o zwalczanie przestępstw pedofilskich w Kościele i rozpoczął on nową linię, kontynuowaną skutecznie do dziś przez jego następców.
Czytaj: 
http://www.ekai.pl/jan-pawel-ii-na-lawie-oskarzonych

Co robić?

Kościół czeka poważny kryzys, który drastycznie ograniczy liczbę wiernych i jego wpływy. Odrodzony będzie niewielką, ale bardziej uduchowioną wspólnotą – brzmi proroctwo Josepha Ratzingera, dziś papieża Benedykta XVI  – kliknij

Ofiarujmy nasze cierpienia i modlitwy za Polskę oraz za Kościół

24 maja kończymy Nowennę Pompejańską w intencji Polski. Ale nie składamy naszej broni i podejmujemy się do końca roku odmawiać codziennie po wybranym przez siebie:
– po wybranym przez siebie  jednym dziesiątku Różańca św.
oraz dodatkowo (kto zechce):

– będziemy wołać do NMP o pomoc  w modlitwie „Pod Twoją obronę”
– będziemy błagać św. Józefa w Litanii o czystość dla nas samych, naszych dzieci i wszystkich kapłanów oraz osób konsekrowanych
– choć przez jeden wybrany dzień będziemy pościć o chlebie i wodzie

W komentarzach lub na maila jutrzenka2012@gmail.com można słać zgłoszenia wybranego przez siebie dziesiątka Różańca świętego.

Pamiętajmy, że bramy piekielne nie przemogą Kościoła, ale musimy w tym pomóc kolanami i modlitwą oraz własnym przykładem życia.

Jeden dziesiątek to tylko 3 minuty. 
3 minuty to przyszłość nasza i wszystkich członków Kościoła, 
to nasza i Wasza wieczność

Zapraszam do zapisów – różańce w dłoń! Matka Boża powiedziała w Fatimie: „Jestem cała w Różańcu. Tam Mnie szukajcie – tam Mnie znajdziecie”

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

286 odpowiedzi na „Bramy piekielne go nie przemogą! Zapraszam do nowej akcji w obronie Polski i Kościoła, w obronie naszej wieczności!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  • Renia Z. pisze:

   Proszę o tajemnicę bolesną dźwiganie krzyża przez Pana Jezusa

  • Marcin pisze:

   Prosze o tajemnice bolesna – modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu.

  • Lila pisze:

   Ja chętnie podejmę modlitwę 3 tajemnicą światła Głoszenie Królestwa Bożego i wezwanie do nawrócenia

  • B.P. pisze:

   Poproszę o 3 Taj. Światła- głoszenie Ewangelii

  • Danuta Wu60 pisze:

   Proszę 3 tajemnicę bolesną -cierniem ukoronowanie Pana Jezusa

  • andrzej andrzejczak Łask pisze:

   Będę odmawiał V Tajemnicę Bolesną -Śmierć Pana Jezusa

  • Krzysiek pisze:

   Mam pytanie – pościłem w ostatni piątek o chlebie i wodzie – ale o 21:30 dałem się namówić żonie na zupę, którą specjalnie dla mnie zrobiła. Nie wiedziała o moim poście, a nie chciałem jej odmawiać i sprawić przykrości. Więc świadom, że łamię post zjadłem zupę. Czy taki piątkowy post ma sens? Wydaje mi się, że częściowo tak, jednak wolę spytać, bo coś czuję, że następnym razem może być podobnie.

 2. wobroniewiary pisze:

  Ja biorę taj. 2 radosną: Nawiedzenie św. Elżbiety

 3. Karolina pisze:

  Prosze o zapisanie. Zeslanie Ducha Swietego

 4. Renata pisze:

  III tajemnica światła 🙂

 5. Elżbieta Chm. pisze:

  Szczęśc Boże. Na stronie mocmodlitwy@wp.pl są krucjaty rózancowe za Ojczyznę, można i trzeba dołaczyc. Ta strona jest prowadzona przez wspaniałego księdza Piotra Natanka

  • wobroniewiary pisze:

   Przepraszam ale NIE!!!
   Ksiądz Natanek działa poza Kościołem a nie w Kościele.
   Jak mu cofną suspensę – tak, teraz – nie!
   Św. O. Pio też miał niesprawiedliwe zakazy, ale trwał w posłuszeństwie!

   • nasrallahk333 pisze:

    RACJA
    alle w Ewangelii św. Jana czytamy”
    „Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy, i zaczęliśmy mu zabraniać, bo nie chodzi z nami». Lecz Jezus odrzekł: «Przestańcie zabraniać mu, bo nikt, kto uczyni cud w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie. Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody. A kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu lepiej byłoby kamień młyński uwiązać u szyi i wrzucić go w morze…”

   • Monika pisze:

    Posłuszeństwo jest na pierwszym miejscu – a z tym najtrudniej – to jest najlepszy sprawdzian prawdziwości świętości.
    Wielkich Świętych zawsze stać na posłuszeństwo, czego najlepszym przykładem jest Św. Ojciec Pio, ks. Dolindo Ruotolo czy Św. Faustyna.

 6. np. pisze:

  Tajemnica 1 bolesna: Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu

 7. Izabella pisze:

  Tajemnica radosna: Wniebowstąpienie Pana Jezusa – zapisuję się

 8. jola pisze:

  Poprosze 4 radosna: Ofiarowanie Pan Jezusa

 9. Justyna pisze:

  Bolesna 4 tajemnica droga krzyzowa

 10. Jolantae pisze:

  Poproszę taj. Światła- cud w Kanie Galilejskiej

 11. danka pisze:

  Poproszę o 1 tajemnicę radosną – Zwiastowanie NMP

 12. Aneta pisze:

  Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus i Niepokalana Maryja zawsze Dziewica
  Biorę udział i w tej kolejnej walce za moją ukochaną Mamę Kościół Święty …dziękuję za wspaniałą inspirację…
  Proszę o 5 modlitwę Różańcową Światła 5 tajemnicę ustanowienia Eucharystii, Ustanowienia Najświętszego Sakramentu, Ustawienia Mszy Świętej i dzień do Postu Piątek (o ile dam radę bo ciągle przy poście upadam 😥) OBY DOBRY BÓG NAM RACZYŁ
  PRZEBACZYĆ,POBŁOGOSŁAWIĆ I NAS NIE OPUŚCIĆ BO TA SĄ PRZECIEŻ KONSEKWENCJE NASZYCH GRZECHÓW AMEN

 13. kasiaJa pisze:

  Dołączam w powyższej intencji – wraz z całą rodziną : codziennie „Pod Twoją obronę”
  oraz Tajemnica 5 chwalebna – Ukoronowanie Najświętszej Maryi Panny na Królową Nieba i ziemi.

  P.S. Właśnie wróciłam od naszej Matki i Królowej z Jasnej Góry. Zawiozłam wszystkie intencje „wowit-owców”, intencję za Ojczyznę, za Adminów i swoje.

  • wobroniewiary pisze:

   🙂
   Dziękuję Tobie i wszystkim, trudno odpisywać i dziękować pod każdym komentarzem

  • kasiaJa pisze:

   Modlitwa wynagradzająca za profanację Jasnogórskiego Wizerunku Matki Bożej trwa w niedzielę Miłosierdzia Bożego na Jasnej Górze.

   „Drodzy bracia i siostry, ogromnym bólem napełniła nasze serca profanacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Płocku, która miała miejsce minionej nocy. Ten wielki ból przeszywa serce nas posługujących, tu na Jasnej Górze, ale myślę, że wszystkich Polaków. Apelujemy, aby niezależnie od przekonań i poglądów, szanować uczucia religijne ludzi wierzących” – prosił przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra podczas sobotniego Apelu Jasnogórskiego. W Sanktuarium paulini i pielgrzymi podejmują modlitwę wynagradzającą za akt profanacji Jasnogórskiego Obrazu Matki Bożej, który miał miejsce w Płocku w nocy z 26 na 27 kwietnia.

   „Tę intencję wynagradzającą będziemy szczególnie mocno ofiarowywać Bogu podczas uroczyście celebrowanej Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00” – zapowiada rzecznik prasowy Jasnej Góry o. Sebastian Matecki. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego Koronka jest odprawiana na Jasnej Górze przed Cudownym Obrazem Matki Bożej.

   W modlitwę ekspiacyjną od rana włączają się licznie nawiedzający dziś Jasną Górę pielgrzymi indywidualni i w grupach zorganizowanych oraz mieszkańcy Częstochowy.

   Do profanacji i szydzenia z Jasnogórskiego Obrazu doszło na terenie parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku, gdzie budynki, w tym kosze na śmieci oraz przenośne toalety, zostały oklejone sprofanowanym wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej. Aureole Maryi i Dzieciątka Jezus były stylizowane na tęczowe barwy, które są znakiem rozpoznawczym środowisk LGBT.

   oprac. na podst. Radia Jasna Góra

   P.S. Dodam, że w Sanktuarium Matki Bożej w Leśniowie także przepraszaliśmy i wynagradzaliśmy Matce Najświętszej tę ohydną profanację.
   http://www.jasnagora.com/wydarzenie-12813?fbclid=IwAR0xkrpCWFHDrAAXvdhsTgAmxRsMtbnaxIEo_GlQp3jmtKj9ZzrtQ5f0zJw

  • Bogusia pisze:

   @kasiaJa,dziekuje bardzo I blogoslawie…!!!

 14. wobroniewiary pisze:

  Kochani, dziękuję wszystkim w tym jednym komentarzu. Nie chcę zaśmiecać wpisu setką „dziękuję” 🙂
  I wiecie co? 1 ciekawostka – polityczna, nie religijna, chociaż… dotyczy „starszych w wierze” 🙂

 15. Paweł z Krakowa pisze:

  Bardzo proszę o tajemnicę 5 bolesną ukrzyżowanie i smierć Pana Jezusa na krzyżu.

 16. Małgorzata pisze:

  Proszę o 4 tajemnicę radosną— ofiarowanie Pana Jezusa Bogu Ojcu.

 17. JoannaBarbaraMałgorzata pisze:

  Proszę piątą tajemnicę chwalebną – Ukoronowanie NMP na królową nieba i ziemi

 18. wiech pisze:

  Proszę o 5 Tajemnicę Chwalebną.

 19. kropka pisze:

  Statystyki pokazują, że na ponad 1400 pedofilów jest 1 ksiądz. Pozostali są m.in. nauczycielami, trenerami, wychowawcami. Czy można więc futrować opinię publiczną stwierdzeniem, że wszyscy nauczyciele i trenerzy to pedofile? Zamiast więc powielać absurdy, warto przyjrzeć się kilku aspektom sprawy

 20. Bożena pisze:

  Proszę tajemnicę 5 bolesną .

 21. wobroniewiary pisze:

  Najświętsza Maryja Panna Fatimska

  W 1916 r. w niewielkiej portugalskiej miejscowości o nazwie Fatima trójce pobożnych dzieci: sześcioletniej Hiacyncie, jej o dwa lata starszemu bratu Franciszkowi oraz ich ciotecznej siostrze, dziewięcioletniej Łucji, ukazał się Anioł Pokoju. Miał on przygotować dzieci na przyjście Maryi.

  Pierwsze objawienie Matki Najświętszej dokonało się 13 maja 1917 r.

  Cudowna Pani powiedziała dzieciom: „Nie bójcie się, nic złego wam nie zrobię. Jestem z Nieba. Chcę was prosić, abyście tu przychodziły co miesiąc o tej samej porze. W październiku powiem wam, kim jestem i czego od was pragnę. Odmawiajcie codziennie Różaniec, aby wyprosić pokój dla świata”.

  Podczas drugiego objawienia, 13 czerwca, Maryja obiecała zabrać wkrótce do nieba Franciszka i Hiacyntę. Łucji powiedziała, że Pan Jezus pragnie posłużyć się jej osobą, by Maryja była więcej znana i kochana, by ustanowić nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca. Dusze, które ofiarują się Niepokalanemu Sercu Maryi, otrzymają ratunek, a Bóg obdarzy je szczególną łaską. Trzecie objawienie z 13 lipca przedstawiało wizję piekła i prośbę odmawiania Różańca. Następnego objawienia 13 sierpnia nie było z powodu aresztowania dzieci. Piąte objawienie 13 września było ponowieniem prośby o odmawianie Różańca.

  Ostatnie, szóste objawienie dokonało się 13 października

  Mimo deszczu i zimna w dolinie zgromadziło się 70 tys. ludzi oczekujących na cud. Cudem słońca Matka Boża potwierdziła prawdziwość swoich objawień. Podczas tego objawienia powiedziała: „Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniała życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie codziennie odmawiają Różaniec i pokutują za grzechy”.

  Chociaż objawienia Matki Bożej z Fatimy, jak wszystkie objawienia prywatne, nie należą do depozytu wiary, są przez wielu wierzących otaczanych szczególnym szacunkiem. Zostały one uznane przez Kościół za zgodne z Objawieniem dokonanym przez Chrystusa. Dlatego możemy, chociaż nie musimy czerpać ze wskazówek i zachęt przekazanych nam przez Maryję.

  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2018/05/13/13-maja-rocznica-objawien-matki-bozej-z-fatimy/

  • wobroniewiary pisze:

   1. O Fatimska nasza Pani, / Twoje Serce pełne łask,
   Lecz oblicze zatroskane / Chociaż kryje nieba blask.

   Ref. Oddajemy Tobie, Pani / Swe rodziny, wolność swą,
   I z różańcem w naszych rękach / Chcemy pełnić wolę Twą.

   2. Pokój światu niesiesz w darze / Gdy z różańcem klęknie lud
   I przez Twoje serce czyste / Odda Bogu życia trud.

   3. O Królowo Różańcowa / Ty z Fatimy wzywasz nas
   Do modlitwy i pokuty – / Nim nadejdzie kary czas.

   4. Serce Twe Niepokalane / Rani bezmiar naszych win
   Dodaj łaski, byśmy mogli / Nasze słowa zmienić w czyn.

 22. wobroniewiary pisze:

  Po filmie Sekielskiego nasuwa mi się jedna refleksja: jeśli standardem jest wjeżdżanie do starych dziadków i wywlekanie ich grzechów to dlaczego nikt nigdy nie wjechał do Polańskiego, Jaruzelskiego, Michnika, Wolińskiej czy wreszcie Schapera tego Niemca, który palił w Jedwabnem?

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/446227-po-filmie-sekielskiego-nalezy-zniszczyc-kosciol-komentarze

  • kasiaJa pisze:

   Atak na Kościół trwa w najlepsze, nie uważam, by był to „przypadek”, że akurat dzień przed NIedzielą Dobrego Pasterza i tygodniem modlitw o powołania kapłańskie… To zostało dobrze zaplanowane… :/

   • Grażyna K pisze:

    To było od dawna zaplanowane Sekielski jak pamiętam dawna gwiazda tfn aż strach pomyśleć co jeszcze wymyślą
    To szatanski atak na kościół dlatego pięknie że znów dalej będziemy się modlić poproszę o taj pierwszą bolesną

 23. Alina Radwanska pisze:

  Będę odmawiać 5 tajemnice radosna.

 24. Dana pisze:

  Dołączam do modlitwy w wymienionych intencjach. I Tajemnica Bolesna – modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu.

 25. Elżbieta pisze:

  To bardzo dobry pomysł. Proszę przypisać mnie do 1szej tajemnicy bolesnej: Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu. Błogosławionego dnia dla Organizatorów i Wchodzących na tę stronę. Elżbieta11

 26. wobroniewiary pisze:

  13 maja obchodzimy Święto Matki Bożej Fatimskiej

  13 maja 1917 r. Maryja po raz pierwszy objawiła się w Fatimie pastuszkom: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi. Powiedziała do dzieci: „Nie bójcie się, nic złego wam nie zrobię. Jestem z Nieba. […] Odmawiajcie codziennie różaniec, aby wyprosić pokój dla świata”.

  Maryja zadała wówczas dzieciom ważne pytanie, które kieruje także do nas…

 27. Paweł pisze:

  Unikajmy chociażby najmniejszych grzechów powszednich.

  https://rozwazaniamodlitewne.wordpress.com/

 28. Zojka pisze:

  Przestańmy dyskutować, obrażać się na ataki, licytować się,gdzie więcej pedofilów. Mamy chwycić różaniec i modlić się i pokutować i nie dawać powodów do ataków. Pokuty, pokuty, pokuty i modlitwa różańcowa.

 29. Kropeczka pisze:

  5 tajemnica Bolesna , całym sercem dołączam się do modlitwy.

 30. Ewa pisze:

  Pierwsza radosna poproszę

 31. Krystyna Emert pisze:

  Zobowiązuję się od dzisiaj (13.05.2019r.) do codziennego:
  – odmawiania Różańca św. :cz. I Radosna: t.1.Zwiastowanie
  – wołania do NMP o pomoc w modlitwie „Pod Twoją obronę”
  – błagania św. Józefa w Litanii o czystość dla nas samych, naszych dzieci i wszystkich kapłanów oraz osób konsekrowanych
  – postu przez jeden dzień ( piątek ) o chlebie i wodzie.
  Maryjo, Królowo Polski módl się za nami!

 32. Zofia i Daniel pisze:

  Szczęść Boże!
  Będziemy odmawiać z mężem cały różaniec. Prosimy o tajemnice Bolesne i Chwalebne.
  Będę pościć o chlebie i wodzie w piątki a mąż w piątki i środy.
  Z Panem Bogiem,
  Zofia i Daniel.

 33. wobroniewiary pisze:

  Potrzeba morza modlitwy za Polskę i za kapłanów. Czytam ze smutkiem, bo tego kapłana w życiu bym nie podejrzewała 😦

 34. Edyta pisze:

  Szczęść Boże. Pani Ewuniu, poproszę tajemnicę 1 bolesną: Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu.Dziękuję za tę inicjatywę ❤

 35. Aleksandra pisze:

  Szczęść Boże! Kochani! Każde zło trzeba nazywać po imieniu! Każde! Grzechy nieczystości są obrzydliwe i wstrętne i wołają o pomstę do nieba! Mnie nurtuje pytanie, co człowiek dalej z tym grzechem zrobi??? Skrucha, pokuta, zadośćuczynienie itd. Ludzie, którzy dokonali tych wstrętnych czynów, mówią że nic takiego się nie stało!!! I to jest przerażające!!!!!!!!!!! Zatwardziałe sumienia! Zatwardziali grzesznicy!!!! „Nic się nie stało” -pedofile, niewierni mężowie, niewierne żony, kochankowie wszyscy pływają w jednym szambie! TO WSZYSTKO ZDRADA!!! ZDRADA BOGA, DZIECI, ŻONY, MĘŻA… BIADA WAM!!!

 36. kropka pisze:

  Rzecznik prasowy Arcybiskupa i Archidiecezji Warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński poinformował, że ks. Olejniczak złożył prośbę do papieża Franciszka, w której prosi o przeniesienie go do stanu świeckiego. „Ksiądz Dariusz Olejniczak, po złożeniu prośby na ręce kard. Kazimierza Nycza, opuścił dotychczasowe miejsce pobytu w seminarium misyjnym w Warszawie. Odchodząc wyraził skruchę i zapewnił że będzie w pełni współpracował z organami państwowymi” – czytamy w komunikacie kurii

 37. wobroniewiary pisze:

  Zgłasza się do modlitwy wiele osób – niektóre tajemnice mają po 4,5 osób.
  Tylko jedna radosna „Boże narodzenie” i jedna światła „Przemienienie” nie ma nikogo…
  Ktoś coś? Ktoś chętny?

 38. wobroniewiary pisze:

  Dlaczego tak mało poświęca się uwagi takim przypadkom? Księża niesłusznie oskarżeni….Kto im zwróci honor, godność, wynagrodzi cierpienia?

  Polski ksiądz niesłusznie skazany
  Chcę służyć ludziom i Bogu, a powrót do kapłaństwa jest dla mnie najważniejszy – powiedział agencji ČTK ks. Adam Stanisław Kuszaj, którego sąd w Jeseniku po 8 latach uniewinnił z zarzutów seksualnego wykorzystania ministranta. Zgromadzenie salwatorianów zapowiedziało skierowanie do Stolicy Apostolskiej prośby o odwołanie nałożonej na duchownego kary suspensy.

  https://www.gosc.pl/doc/5350624.Polski-ksiadz-nieslusznie-skazany-za-wykorzystanie-seksualne

 39. Ania pisze:

  A to ciekawe….
  Wszyscy księża w dokumencie Sekielskiego zarejestrowani przez SB. Z filmu się tego nie dowiemy

  Autor filmu został zapytany przez Onet.pl czy skłonności pedofilskie księży były wykorzystywane w przeszłości przez ówczesną władzę.

  Sekielski przyznał, że bohaterowie jego filmu byli w przeszłości zarejestrowani jako tajni współpracownicy Służby Bezpieczeństwa. O tym fakcie… nie wspomina jednak w swoim filmie.

  – Zarówno ksiądz Jan A., który wykorzystywał jedną z bohaterek naszego filmu, jak ks. Cybula oraz ks. M., kustosz z Lichenia, byli zarejestrowani jako tajni współpracownicy SB

  https://m.niezalezna.pl/271101-wszyscy-ksieza-w-dokumencie-sekielskiego-zarejestrowani-przez-sb-z-filmu-sie-tego-nie-dowiemy

 40. sylwias pisze:

  Od jesieni ubiegłego roku odmawiam Litanię do NMP w intencji całego Kościoła Św. i duchowieństwa ( w 2016 w maju miałam sen dotyczący Kościoła św. ukazującego , że Kościół wejdzie w jakiś trudny okres – NMP płynęła w jakiejś bardzo gęstej mgle, która napełniała grozą wraz z dwoma mężczyznami z przodu jeden z prawej a drugi z lewej jej strony. Przyjrzałam się jednemu z nich miał groźną minę jakby szedł do walki; na twarz MB bałam się spojrzeć. w obawie że zobaczę też taką groźną minę. Potem pojawiłam się w Kościele.
  byłam zdziwiona i zasmucona, bo był pusty. Wyszedł do mnie jakiś ksiądz coś mi tłumaczył. Tuż przed obudzeniem w głowie pojawiły mi się słowa- odmawiaj Litanię do Matki Bożej- przy wyraźnym poczuciu że chodzi o Kościół). Na początku nie wiedziałam co za Litanię (byłam świeżo po powrocie do Kościoła. Poszłam do spowiedzi , księdzu nic o śnie nie powiedziałam a za pokutę jako że był to m-c maj dostałam pozostać na litanii do NMP. Wtedy dowiedziałam się o jaką litanię chodzi. Z odmawianiem zwlekałam długo, dopiero to co zaobserwowałam co się dzieje wokół KK i jak zagęszcza się mgła wokół Niego oraz wizjach Tomasza zmobilizowałam się do odmawiania. Ostatnio też zastanawiałam się na jakiej stacji drogi krzyżowej jest w tej chwili Kościół i mam jakieś poczucie, że X – Pan Jezus z szat obnażony. Cieszę się że pojawiła się taka inicjatywa, bo też od jakiegoś czasu mam wewnętrzne odczucie, że trzeba jakąś modlitwą ogólno- Polską ogarnąć Kościół , kapłanów i nas samych żeby wytrwać.

  Oczywiście przyłączam się do modlitwy III chwalebną poproszę.

 41. wobroniewiary pisze:

  Polityk Konfederacji: TAK dla LGBT i islamskich migrantów

  Konfederacja, Konfederacja… Patriotyczna opcja! A w ramach patriotyzmu: islamska imigracja i terror LGBT. Żarty? Niestety nie. Polityk Konfederacji, Jacek W. Bartyzel, promuje przyjmowanie islamskich migrantów i zaprowadzanie w Polsce tęczowego obłędu.

  „Ja chcę, żeby ludzie mieli równe prawa. Ja chcę, żeby ludzie bez względu orientacją seksualną, bez względu na narodowość, żeby wszyscy ludzie byli wolni i równi, żeby mogli robić ze swoim życiem to co im się podoba” – powiadał swego czasu Jacek W. Bartyzel na nagraniu Jana Bodakowskiego.

  Ubrany w tęczową flagę zboczonego ruchu LGBT przekonywał następnie, że Polska powinna być otwarta na islamskich imigrantów.
  „Jestem zwolennikiem przyjmowania imigrantów, jestem zwolennikiem przyjmowania uchodźców. Uchodźcom, którzy są w ekstremalnej sytuacji, należy pomagać. Imigranci ekonomiczni? Przecież my potrzebujemy siły roboczej” – mówił.

  „Z samego faktu, że oni są wyznania muzułmańskiego to nie jest powód, żeby ich dyskryminować” – dodawał.

  A my pytamy, jakie w takim razie interesy reprezentuje Konfederacja? Lewacki Bartyzel obok Roberta Winnickiego, Grzegorza Brauna…A to wszystko przyprawione Januszem Korwinem-Mikke – i oczywiście „konserwatywnym” posłem Liroyem.

  Polskość jak się patrzy. I narodowa – i tęczowa. Do wyboru!

  http://www.fronda.pl/a/polityk-konfederacji-tak-dla-lgbt-i-islamskich-migrantow,126663.html

  • Raph@el pisze:

   Dla zainteresowanych starszy wpis o tym przypadku pojawił się na portalu (trzeba przewinąć na koniec artykułu):
   https://wprawo.pl/2019/03/12/kandydature-bartyzela-oceniam-in-plus-wywiad-z-arturem-zawisza-czlonkiem-konfederacji/
   „Czy Panu jako narodowcowi nie przeszkadzałoby, że człowiek który brał czynny udział w paradach lewicowych czy opowiadał się przyjmowaniem uchodźców, jest członkiem koalicji propolskiej?
   Jacek W. Bartyzel jest klasycznym wolnościowcem i antysocjalistą, więc jego poglądy można opisać jako bardzo podobne do tych, które są prezentowane w partii Wolność czy Korwin. Rozumiem, że wizerunek Bartyzela jr. Jest innych niż pozostałych koalicjantów jest inny, gdyż ten jest osobą bardzo żywiołową, ale proszę uwierzyć, jego stanowisko polityczne doprawdy nie odbiega od poglądów pozostałych koalicjantów.”
   No cóż to jest gra wg. niektórych na „mniejsze zło”, aby pozyskać dodatkowe głosy od wolnościowców ekonomicznych kosztem światopoglądu wartości – WIARY.
   No cóż, jednak fakt że Kaja Godek, Braun, Winnicki – zdają się ratować. Oni z kolei mocno za wiarą, tradycją, rodziną.

   • B.P. Gdańsk pisze:

    Byliśmy z mężem zdecydowani głosować na Konfederację; byliśmy w stanie (przy pewnym wysiłku) przejść do porządku nad Korwinem i posłem Liroyem. Ale Jacek Bartyzel to już za dużo!! Konfederacja: zbiór cynicznych graczy, pozbieranych od płota do płota, żeby tylko ugrać wynik. Z Jackiem Bartyzelem i jemu podobnymi trafi ta cała Konfederacja dokladnie tam, gdzie p. Bartyzel, czyli na śmietnik.
    Ja na czlowieka od Palikota głosować po prostu nie dam rady… i na kogo głosować,kurcze?

  • Anna pisze:

   Właśnie czytam i jestem w szoku bo miałam zamiar głosować na Konfederację a tu takie informacje!!! Co jest grane ? Przecież śledziłam ich programy, wypowiedzi i co znowu kłamstwo???

   • Ania G. pisze:

    To na kogo tu głosować,jestem z Białegostoku,Pani Ewo jakieś sugestie? Ja nie śledzę polityki i nic nie wiem.

    • wobroniewiary pisze:

     Na pewno nie na lewicę ale i nie na Konfederację!
     Ja słuchałam nagrań „wrealu24” ze względu na pana Sumlińkiego, którego szanuję.
     Marsz przeciwko roszczeniom – brał w nim udział ks. Stanisław Małkowski, chodzi o suwerenność naszej Ojczyzny.
     Ale widzę, że „wrealu24” robi się tubą Konfederacji, Brauna, Korwina i tego całego Bartyzela od lgbt i uchodźców…

     Sama mam mętlik w głowie, ale będę glosować tak, by nie wygrało PO
     Wiele osób nie idzie – i to największy błąd.
     Niech na 10 osób nie pójdzie 4, to zostaje 6. I niech takie „peło w koalicji” zdobędzie tylko 3 głosy to wygra. Bo to będzie połowa przy 6 chociaż tak naprawdę tylko 3/10. Rozumiecie teraz jak działa „olanie i niegłosowanie”?

     I taka posłanka Joanna Scheuring-Wielgus będzie nas reprezentować i jej płaszcz-relikwia?
     Proszę zobaczyć do czego to dochodzi!
     https://wiadomosci.wp.pl/joanna-scheuring-wielgus-zaskakujaco-ludzie-chcieli-dotknac-mojego-plaszcza-6379745726666881a

    • Monika pisze:

     Joanna Scheuring-Wielgus
     – polska męczennica (takie chyba ma aspiracje), dlatego czerwony płaszcz.

    • wobroniewiary pisze:

     ChŻR – „chodząca żywa relikwia”

   • Anna pisze:

    Napisałam na forum media narodowe z zapytaniem o te poglądy i artykul z frondy dzisiejszy i odpisali że owszem tak wcześniej było zanim zaczął się ” prostować”

    • wobroniewiary pisze:

     Korwin też się prostuje?

    • Ania G. pisze:

     No proste że nie na lewicę,trzeba dużo się modlić do Ducha Świętego i prosić o natchnienie. Ja jeszcze trochę karmię piersią i nie będę narazie pościć o chlebie i wodzie, ale dla mnie najgorzej jest pościć od słodyczy,do litanii do św Józefa też dołączam i chowam nas wszystkich do Mamy pod płaszcz. Ave Maryja

    • wobroniewiary pisze:

     Przypomnę…
     kandydatka Konfederacji, będziecie głosować na obrończynię pomników sowieckich okupantów?
     „Zdjęcia z „Chirurgiem” w bazie motocyklowego gangu „Nocne Wilki”, żale po śmierci lidera donieckich separatystów „Giwiego”, obrona sowieckich pomników w Polsce na antenie rosyjskiej telewizji – to tylko niektóre z elementów aktywności Liliji Moshechkovej, kandydatki Konfederacji do Parlamentu Europejskiego. Wcześniej – jako kandydatka partii KORWiN – Moshechkova próbowała sił w wyborach do Sejmu. Bezskutecznie, ale jak widać nie rezygnuje, aby mieć wpływ na polską politykę…”
     https://niezalezna.pl/269478-oto-kandydatka-konfederacji-fotki-z-szefem-nocnych-wilkow-zal-po-smierci-giwiego-wizyty-na-krymie

     A tu cytat z Michalkiewicza (ponoć u wielu to autorytet, co prawda nie kandyduje do PE ale mocno wspiera konfederację)
     „Broniłem tych emerytur z podstawowego powodu – państwo nie powinno stosować środków niegodziwych
     – Jeżeli państwo się umawiało z ubekami, że oni będą wiernie służyć partii itd., a w zamian dostaną emeryturę w danej wysokości, to trzeba takiej umowy dotrzymywać”
     https://m.niezalezna.pl/271079-co-michalkiewicz-mowil-o-obnizeniu-emerytur-ubekom-bylo-o-niegodziwych-srodkach

     Zatem według pana Michalkiewicza państwo nadal powinno wypłacać sowite emerytury ubeckim katom bo to „niegodziwe” aby im je obniżyć, ja myślę, że godziwym by było aby owi ubecy odpowiedzieli za swoje czyny, obniżka emerytur to tylko taka namiastka sprawiedliwości.

     Jeszcze tylko pan Braun ze swoja teorią „maskirowki” która zakłada, że 10.04.2010 nasi przywódcy w ogóle nie dolecieli do Smoleńska albo w ogóle wylotu nie było, wszyscy pasażerowie Tu-154M zostali porwani i zabici, a cała reszta była tylko fikcją. [fragment tekstu za niezalezna.pl]
     Zastanawiam się tylko po co oni kandydują do PE skoro jedynym ich tam celem ma być zwalczanie UE. Przypomnijmy sobie co o jednoczeniu Europy mówił św. Jan Paweł II i jakie nam w niej wyznaczył zadanie. (wybaczcie, nie będę już szukał cytatów św. JP II, wszyscy chyba słyszeliśmy o dwóch płucach Europy itd.)
     Błogosławionej nocy wszystkim WOWiTom.
     /Admin/

   • Monika pisze:

    Tam jest misz-masz poglądów. Kościół na pewno nie jest tym co ich łączy.
    Postanowili skupić się głównie na tym co ich łączy, w swych różnych poglądach a nie na tym co dzieli (a dzieli jak widać wiara) – to jednak nie Kościół i wiara ich łączy.
    Jak sam powiedział w filmiku powyżej Jacek W. Bartyzel, że nie jest wierzący.
    Poglądy tego rozległego zlepka koalicyjnego, do tych jednych wyborów do PE, niekoniecznie zgodne są z tym co jest stanowiskiem ludzi wierzących. Poszczególne osoby na pewno tak, są za wiarą ale ramię w ramię idą razem z niewierzącymi.
    Jak wspomniano wyżej, to jest gra na „mniejsze zło”, aby pozyskać dodatkowe głosy od wolnościowców ekonomicznych kosztem światopoglądu wartości – WIARY.

    https://dziennikpolski24.pl/malopolska-komitet-prawdziwa-europa-europa-christi-wycofal-sie-z-wyborow-do-pe-by-nie-zaszkodzic-pis/ar/c1-14100061

    https://dziennikpolski24.pl/wybory-do-parlamentu-europejskiego-europa-christi-wycofala-kandydatow-na-karcie-do-glosowania-nie-bedzie-listy-nr-8/ar/c1-14089583

    • pozdrawiam pisze:

     Dziękuję za tę informację, jestem w szoku, że pan Bartyzel startuje z list Konfederacji. Pamiętam go jaki osobę z lewicowymi poglądami jak wiele razy przychodził w soboty na widownię do programu „Studio Polska”. I niestety też mam teraz problem na kogo głosować, bo zastanawiałam się nad panem Stanisławem Krajskim, który również startuje z list Konfederacji.

   • Sylwek pisze:

    Z tego prosty w niosek do którego doszedłem już dawno nie ma na kogo w tym kraju głosować na nową piątkę plus wszystkiego z waszego nie ma opcji bo tak kościół chwalą itd ale o zabijaniu dzieci coś ucichło to jedna podstawowa rzecz ja ręki nie przyłożę do tego by dzięki mojemu głosowi ginęły kolejne dzieci bo kaczyńskiemu akurat to nie po drodze z tego co widzę to pis zrobił razem z koalicją poło i reszto dobrą akcje wyborcza z kościoła, miałem na konfederacje choć bardzo bardzo nie pasuje mi tam ten korwin no jak widze to jak tego bohatera od smoleńska co już któryś rok wyjaśnia wyjaśnione i oczywiste. jedyne co mnie przekonywało to Kaja Godek która gwarantuje obronę życia i wiem na 99% ze będzie do tego dążyła, no i Jakubiak wie co męczy przedsiębiorców ale już pedalstwo jakoś mnie nie zachęca i te tęcze całe a już na pewno nie muslimy. tak więc jesteśmy w … jak zawsze i wyjścia brak jakiegoś sesownego bo mniejsze zło to było 4 lata temu.

    • wobroniewiary pisze:

     Sylwku, sprawdź proszę jakiej pracy podejmą się Nepalczycy a potem popytaj Polaków i sam siebie czy wykonywalibyście tę pracę, tylko tyle.
     /Admin/

    • Sylwek pisze:

     a jeszcze co do tej ustawy i spotkania z wysłannikami izraela co się jednak nie odbyło polska i tak zapłaci i tak jak nie dziś to po wyborach aby sprawę przeciągną na obiecująca a potem podatki nowe może od oddychania albo czego innego jeszcze

    • wobroniewiary pisze:

     Nie tylko od oddychania, będzie podatek od pisania komentarzy a od tych co wyrzucam do spamu to podwójny 🙂 /Admin/

    • Sylwek pisze:

     No widze a raczej nie…

    • Ewa pisze:

     Do pozdrawiam- To NIEPRAWDA pan J. Bartzel nie startuje z listy Konfederacji do Europarlamentu. Sprawdziłam dokładnie wszystkie listy Konfederacji, bo ja będę na nich głosować, mimo, iż nie podoba mi się w tym zestawie Korwin czy Federacja.
     Ale pani Godek i poseł R. Winnicki to zdecydowani zwolennicy regulacji prawnych zakazujących mordowania dzieci. Pozostałe partie nic nie zrobiły w sprawie zakazu aborcji w Polsce.
     Jestem zdziwiona, że admin nie reaguje na takie fałszywe informacje i pozwala na powielanie nieprawdy na tym forum 😦

    • wobroniewiary pisze:

     Skoro jestem wywołany, choć niechętnie, bo staram się być jak najdalej od tego politycznego „bagienka” jednak odpowiem.
     Jacek W. Bartyzel po opuszczeniu ruchu Palikota a potem nowoczesnej przystąpił do Federacji dla Rzeczpospolitej wchodzącej w skład tzw. Konfederacji, nie kandyduje z tej listy wyborczej ale następnym razem jak konfederacja nieco okrzepnie nazbierawszy głosów naiwniaków, ów jegomość z pewnością na ich liście się znajdzie, bo jest ambitny, krzykliwy o mocnych antykatolickich poglądach (tutaj będą liczyć na głosy lewaków), no i ma poparcie na szczytach konfederacji. Czyżby wchodził w grę układ „nawet z samym diabłem byle dojść do władzy”?
     Na zdjęciu obok Marka Jurka, Jakubiaka, Artura Zawiszy, itd.

     A sam Artur Zawisza mówił o nim tak:
     „Gdyby Jacek Bartyzel jr był kandydatem wyborczym konfederacji to jestem przekonany, że nikt nie odmówiłby z tego powodu głosu Konfederacji, za to wielu niespodziewanych wyborców zagłosowałoby na nią. Z punktu widzenia rachunku wyborczego jego kandydatura jest zdecydowanie in plus.”

     /Admin/

    • Sylwek pisze:

     EWA dzięki, kiedyś to było z kilkanaście lat temu taki człowiek w sporze przed wyborczym powiedziął nie głosuj na partie głosuj na człowiek i ja tez jestem przekonany za k. Godek a jak pisałem nie pasuje mi za bardzo kilka innych osób, na pis nie dam głosu jak 4 lata temu na mniejsze zło bo wcale nie jest mniejsze jak widać w przypadku obrony nienarodzonych co dla mnie jest najważniejsze. „oszczególne osoby na pewno tak, są za wiarą ale ramię w ramię idą razem z niewierzącymi.
     Jak wspomniano wyżej, to jest gra na „mniejsze zło”, aby pozyskać dodatkowe głosy od wolnościowców ekonomicznych kosztem światopoglądu wartości – WIARY.” czy w parti rządzącej łaczy ich wiara? Admini nie zareagują chyba ze wrzutką do spamu

    • pozdrawiam pisze:

     Pani Ewo, rzeczywiście moje rozumowanie po przeczytaniu tej informacji było zbyt dalekosiężne, gdyż pan Bartyzel nie startuje do PE z list Konfederacji, także przepraszam, że tak napisałam powyżej. Co nie zmienia faktu, że jestem zdziwiona i niezadowolona z samej jego obecności w Konfederacji, mimo, że do PE nie startuje. Obecnie od dłuższego czasu nie oglądałam programu „Studio Polska”, gdzie właśnie przychodził p. Bartyzel, jednak rozmawiałam z osobą, która ten program często ogląda i rzeczywiście, ponoć zaczął głosić bardziej prawicowe poglądy. Pytanie tylko na jak długo? Jednak na to pytanie nikt z nas odpowiedzi na razie nie zna.

    • wobroniewiary pisze:

     Bartyzel za złamanie regulaminu został wyprowadzony przez ochronę ze studio podczas nagrywania ostatniego programu, tematem którego była profanacja obrazu Matki Bożej. Od razu podniósł się wrzask, że to przez to, że należy do konfederacji ale innych „konfederatów” jakoś nikt nie wyprowadzał, sami wyszli. Od dawna było wiele apeli do twórców programu aby go tam nie wpuszczać, ale jak wiemy jest to program otwarty i każdy może przyjść.

  • Ewa pisze:

   Szanowny Adminie, bardzo cenię Cię za prowadzenie tej strony. Wiem, że wymaga to od Ciebie ogromnego zaangażowania i poświęcasz temu dziełu wiele swojego czasu. Często zaglądam na nią, włączałam się w organizowane Nowenny. Miałam wrażenie, że strona ta łączy na modlitwie ludzi wierzących i temu ma służyć. Dlatego proszę Cię o unikanie agitacji politycznej, skupmy się na modlitwie za Ojczyznę, a Pan Bóg pokieruje nami według swojej Woli.
   Odpowiadając na Twoje pytanie, ja będę głosowała na Konfederację. Dlaczego? Poseł Robert Winnicki z Ruchu Narodowego i p. K. Godek nie boją się głośno upominać o ustawowy zakaz aborcji w Polsce, nie wiem czy pamiętacie Państwo organizowane pod ambasadą Wielkiej Brytanii modlitwy różańcowe w intencji Alfiego Evansa – tam również modlili się z nami przedstawiciele Ruchu Narodowego, nie bojąc się wyszydzania. Demonstrowali również przeciwko przyjęciu deklaracji LGBT w Warszawie- byłam tam i słyszałam ich wystąpienia i żadna fronda czy niezależna nie wmówi mi nic innego. Walczą o polskie rolnictwo, handel i występują przeciwko roszczeniom żydowskim związanym z mieniem bezspadkowym. W Internecie są wystąpienia sejmowe tego posła, można samemu wyrobić sobie zdanie. Jasne, że w tej koalicji nie pasuje mi Korwin i Federacja. Ale nie pasuje mi PIS, który obiecał zakaz aborcji, wypowiedzenie konwencji stambulskiej, ochronę złóż naturalnych. Żadnej z tych obietnic nie dotrzymał. O PO nie wspomnę.
   Każdy z nas jest inny, ma swoje poglądy, ale najlepiej będzie jak skupimy się na modlitwie a Pan Bóg w swojej Dobroci pokieruje nami. Zaufajmy Panu i módlmy się za Nas i Naszą Ojczyznę

   • wobroniewiary pisze:

    Pani Ewo, Robert Winnicki i Kaja Godek kandydują do europarlamentu, jeżeli nawet zdobędą mandaty posłów to będą w PE, a nie w naszym sejmie i nie będą mieć żadnego wpływu na krajowe ustawodawstwo.
    Cały Ruch Narodowy sprzeciwia się naszemu członkostwu w UE i mają prawo mieć własne zdanie, jednak jako katolicy powinni znać nauczanie św. Jana Pawła II w tym temacie i przynajmniej próbować je wypełniać, próbować zmieniać tę Europę na lepsze, próbować odkopać dawno zasypane gruzem i niepodlewane jej chrześcijańskie korzenie. O to właśnie nas prosił nasz wielki Papież, popatrzmy zatem kto dziś o tym mówi, czy mówią o tym narodowcy czy mówi ktoś inny.
    Z takimi osobami jak J. Bartyzel w ekipie, trudno mówić o chrześcijaństwie a jeżeli już to o podcinaniu jego korzeni a nie o pielęgnacji i próbie powrotu do tego co przyświecało założycielom UE. Nie taka miała być ta wspólna Europa jak jest teraz i trzeba wysłać tam naprawdę mocną ekipę która będzie starać się tę UE zmieniać na lepsze, kilka osób nie wystarczy, w ogóle ich tam nie będzie słychać.
    O ile się orientuję jest pani z Małopolski? tak jak ja i mamy głosować na konkretną osobę a przecież mamy tu panią Szydło, Beatę Szydło w czym ona jest gorsza od osób znajdujących się na Małopolskiej liście Konfederacji? Czy to co zrobiła do tej pory nie zasługuje aby ją poprzeć?
    Często czytam „nie głosuje na PiS, głosuję na konkretną osobę”
    No tak, ale…
    Nie głosuję na Konfederację, głosuję na Winnickiego, Godek – można tak powiedzieć? – można
    Nie głosuję na PiS, głosuję na Szydło, Legutko – można tak powiedzieć? – można ale już się tak nie mówi.
    /Admin/

    • Ewa pisze:

     Mieszkam na Mazowszu:) A co do p. Szydło – po owocach ich poznacie. Obiecali w 2015 roku, że wprowadzą zakaz aborcji, wypowiedzą konwencję stambulską, która jest motorem napędowym dla wprowadzania ideologii gender. I co i nic. Mieli na to cztery lata.
     Statystycznie codziennie w Polsce mordowane w wyniku aborcji jest 3 dzieci. Nie mogę głosować na partię, która w imię partykularnych, partyjnych interesów skazuje na śmierć ponad 1000 niewinnych polskich dzieci. Po prostu nie.
     To już mój ostatni post w tej dyskusji. Czas na Różaniec i Nowennę Pompejańską w intencji Miłosierdzia Bożego dla Polski……. Zaufajmy Bogu.

    • wobroniewiary pisze:

     Na Mazowszu, a to najwyraźniej z kimś panią pomyliłem.

     „Statystycznie codziennie w Polsce mordowane w wyniku aborcji jest 3 dzieci.”
     Czyli jak konfederacja wejdzie do PE to już dzieci w Polsce zabijane nie będą, aha jasne…
     /Admin/

    • Jolanta pisze:

     Do Admin. Polecam wypowiedź p. Brauna nt. min. zasług eurodeputowanych p. posła Poręby i p. posła Legutko w pracy nad ustawą o IPN. Ich spotkanie odbyło się w willi Mosadu pod Tel Awiwem. Jest o tym od 6min do 8 min.

   • Ewa pisze:

    Oj Adminie…… I po cóż te złośliwości? Rzeczywiście jestem blondynką 😦 Ale staram się, pracuję nad sobą,….
    W swoich komentarzach odnosiłam się do zjawisk z życia społeczno-politycznego w Polsce, a nigdy personalnie. Skąd więc ten niegrzeczny – po cytacie – komentarz ad personam? Mogłabym się tego spodziewać po dyskusji na Interii, WP. Onecie itd., ale TU? Nie wiem czy jestem bardziej zszokowana czy zasmucona. Jak ma być dobrze w naszym kraju, kiedy nawet TU nie potrafimy odnosić się do siebie z szacunkiem i miłością bliźniego? Smutne….
    Wyjaśnię swoją poprzednią wypowiedź. Chodziło mi o to, że nie mogę głosować na ŻADNĄ partię, która sankcjonuje zabijanie dzieci. Uważam, że mój głos oddany na nią przyczyni się do mordowania kolejnych dzieciątek. A więc i JA będę za to odpowiedzialna.
    W okresie rządów PIS w świetle prawa zamordowano w polskich szpitalach ponad 4000 dzieci. PIS ma w tej chwili większość w Sejmie, Senacie i swojego Prezydenta. Gdyby chcieli zakazu aborcji w Polsce zrobili by to w ciągu tygodnia. Ostatnią Ustawę tzw. maturalną przyjęli w ciągu jednego dnia….. I nie ważne czy są to wybory do Parlamentu Europejskiego czy krajowego, na taka partię nie zagłosuję. Nie chcę mieć na swoim sumieniu śmierci tych dzieci, bo już WIEM jaki mają stosunek do aborcji.
    Pozdrawiam Cię Adminie

    • Jolanta pisze:

     Do Admin. Polecam wypowiedź p. Brauna nt. min. zasług eurodeputowanych p. posła Poręby i p. posła Legutko w pracy nad ustawą o IPN. Ich spotkanie odbyło się w willi Mosadu pod Tel Awiwem. Jest o tym od 6min do 8 min. Nie wiem dlaczego pod moim komentarzem z 19.35 był załączony przeze mnie film p. Brauna, a po paru minutach pojawił się inny. Jeszcze raz zamieszczam swój komentarz

    • Jolanta pisze:

     Drogi Adminie. Bardzo dziękuję Tobie i P. Ewie za to co robicie. Jestem z Wami praktycznie od początku. Włączam się w akcje modlitewne. Rzadko komentuję, ale jeśli uważasz Drogi Panie Kazimierzu, że zamieściłam treści, które są wg Ciebie niewłaściwe to ich nie wpuszczaj na stronę. Nie wiem dlaczego zmienione są linki pod moimi komentarzami??? Wnioski z tej sytuacji już wyciągnęłam, więcej komentować nie będę.
     Pozdrawiam

    • wobroniewiary pisze:

     Komentarze uruchamiają dyskusję i myślenie
     Proszę komentować 🙂

     Ewa

    • wobroniewiary pisze:

     Pani Jolu, jeżeli wkleiła pani link z filmem który jest na liście odtwarzania to najpewniej nie będzie to link właściwy który chciała pani wkleić, my nic nie zmieniamy, a jeżeli już uznajemy, że coś jest niestosowne to informujemy o tym np. tak: […edycja, Admin] z panem Braunem nie zgadzam się w wielu punktach ale nie mam zwyczaju podmieniać linków osobom komentującym.
     /Admin/

    • wobroniewiary pisze:

     Ewa, to nie złośliwość ale zdumienie, no bo jakim cudem kilka osób będąc w PE wprowadzi całkowity zakaz aborcji w Polsce, przecież oni powinni być tu i tu walczyć o prawo do życia każdego dziecka poczętego, wejdą do PE i zmarnują kolejne lata i po co?
     nigdy tego nie zrozumiem choć blondynem nie jestem 🙂 pozdrawiam i bez urazy.
     /Admin/

    • Sylwek pisze:

 42. Ula pisze:

  Poproszę o tajemnicę drugą bolesną-„Biczowanie Pana Jezusa”.Bóg zapłać.

 43. Ania pisze:

  Odpowiedź na film „Tylko nie mów nikomu” Tomasza Sekielskiego. Trudno milczeć, gdy ktoś pluje w ten sposób. Podajcie proszę wszystkim Kapłanom.

  • Monika pisze:

   Filmu nie obejrzałam, obejrzałam tę powyższą reakcję na film.
   Odnośnie filmu – krótka recenzja, bardziej reakcja niż recenzja, krótkie zdanie człowieka, który obejrzał go: od minuty 9:57 do minuty 10:15 tego filmiku.
   18 sekund z tego filmu mówi samo za siebie.
   Cel szatański: zniszczyć wiarę, zniszczyć Kościół, zmiażdżyć serce człowieka. W jakiejś mierze będą to cele zrealizowane po obejrzeniu tego filmu. Kropla drąży skałę. A celem jego było to co było. Bo On (Sekielski) w Kościele nie jest, nie przynależy do niego. To co jest poza Kościołem, to wszystko chce Kościół zniszczyć i do tego dąży, świadomie czy nie.
   Cel – do pewnego stopnia będzie osiągnięty. Kościół to też członkowie tego Kościoła.

   A teraz Sekielski najwyraźniej zaciera ręce i się cieszy, bo kolejny cel osiągnięty: oglądalność rośnie z każdą chwilą i jego sława będzie coraz większa dzięki temu filmowi – to też przecież jeden z celów Sekielskiego – sława, pieniądze, nieważne czyim kosztem. Nie zamierzam pytać Sekielskiego o intencje, bo dla mnie są jasne.
   Nie muszę nawet filmu oglądać.

 44. Wojtas13 pisze:

  Biarę Boże Narodzenie

 45. Marta21 pisze:

  4 Taj.Światła .Przemienienie .

 46. Elżbieta11 pisze:

  Pani Aleksandro krzyk tu niczego nie zmieni, to się dzieje od wielu, wielu lat. Nie chcę mówić o prywatnych telewizjach, ale wspomnę o publicznej – co tam promują: wszystko czego Bóg nie akceptuje, a miało tak nie być. Czy można dziwić się aktorom, którzy chcą jeść (może powinni zmienić zawód, łatwo powiedzieć), ale jest wielu takich, którym to bardzo odpowiada. Ile zła jest tam, gdzie pracujemy. Ktoś poszedł do głównego pracodawcy prosić o przeniesienie na inne stanowisko ponieważ nie chce poddać się molestowaniu. To się odbiło też na jego finansach. Nikt tej osoby nie poparł i nie stanął u jej boku. Przecież ból drugiej osoby nie boli a czasami cieszy. Ile zła dzieje się w naszych rodzinach. Sięgnijmy do naszych korzeni. Słowa też mogą zabijać. O tym wiedzą ludzie, którzy uważają się za chrześcijan praktykujących, a mimo to zachowują się podle. Czy wiedzą o tym? – skoro im z tym dobrze pod względem finansowym i nie tylko to tak ma być, a reszta powinna to akceptować i przyklaskiwać. Staliśmy się narodem zepsutym, a najbardziej cierpią nasze dzieci. Cierpią matki i ojcowie. Zdrada rujnuje nie tylko finanse, ale też niszczy naszą psychikę. Do naszej rodziny nikt nie ma prawa się wtrącać, a tak się dzieje. Niektóre teściowe też przyczyniają się do zamieszania w rodzinie. Pewna teściowa wymyśliła sobie, że jej syn po ślubie musi oddawać jej swoje dochody. I on tak robił. Rozwaliła rodzinę, gdzie były już dzieci. Znam małżeństwo w wieku 85 i 93 lata, którzy mówią ,,takie czasy,, a jak im mówię, że czasy tworzą ludzie to mówią, innym tak nie tłumacz bo powiedzą, że masz chorą głowę. Pan Jezus powiedział, iż w Polsce jest tak źle, że my nie jesteśmy w stanie już tego zmienić, tylko On. Od Nas oczekuje modlitwy. Tylko modlitwą może to zmienić, ale muszę mieć choć ten jeden procent, którzy będą przy mnie i Mojej Mamie. Krzyk rodzi krzyk. Krzyk i przemoc to zła droga. Pozdrawiam i życzę Wszystkim cierpliwości i spokoju serca.

  • Elizeusz pisze:

   Elżbieto11 pisałaś, że … ból drugiej osoby nie boli…
   Owszem tej osoby zadającęj ból, on nie boli, choć ona może zdawać sobie sprawę, jak to może zaboleć. Zadawany ból, jego „smak” nie ginie. Ale może za zrządzeniem Bożym smak owego bólu posmakować, gdy go sama doświadczy ze strony innej osoby/innych osób w tym życiu, bądź odczuje go w czyśćcu w sobie, czy przeżywały te osoby, którym ów ból zadawała.
   … Słowa też mogą zabijać…
   Zaiste, jak mówi Bóg Ojciec w „Dialogu .. Księdze Boskiej Nauki:
   w rozdz. ‚Nauka o łzach’:
   „Bo słowo wnika aż do środka serca tego, do którego jest powiedziane, wnika aż tam, gdzie nie mógłby dotrzeć nóż!”
   zaś w rozdz. ‚Opatrzność Boża’:
   „Dałem człowiekowi język, aby głosił me słowo i spowiadał się z błędów, a także przyczyniał się do zbawienia dusz. A on używa go, aby bluźnić Mnie, Stwórcy swemu i dla zguby bliźniego. Pasożytuje na sławie jego, szemrze przeciw niemu, oczernia jego dobre dzieła, a wywyższa złe. Przekleństwa, fałszywe świadectwa, słowa rozpustne, niebezpieczne dla niego i innych, oto zbrodnie języka. Czyż nie język wyrzuca słowa zniewagi, które przeszywają serce bliźniego, jak miecz i wyzywają gniew jego? Ileż nieszczęść, ileż mężobójstw, ileż nieczystości, ileż gniewu, nienawiści i straty czasu zawinił język (por, Jk 3,6)”.

 47. Renata Anna pisze:

  5 Taj. Światła . USTANOWIENIE EUCHARYSTII.

 48. Anna Kl pisze:

  5 taj światła – Ustanowienie Eucharystii

 49. maria pisze:

  5 Taj. Bolesna – Ukrzyzowanie

 50. Anna Mu pisze:

  Te filmy i cala propaganda jest po to aby ludzie odwrocili sie od kosciola i od kaplanow. Jest na you tubie modlitwa ks.Adama za kaplanow i ja codziennie odmawiam.Zglaszam sie na 3 tajemnica bolesna,cierniem ukoronowanie Pana Jezusa,i w piatki post o chlebie i wodzie. Musimy trwac przy naszym kosciele i naszych kaplanach .

 51. Elizeusz pisze:

  W kontekście treści najnowszego Gł. Wpisu i tego, co czytam we wpisach, myślę, że jak najbardziej na miejscu będzie przypomnienie, a może raczej ponowienie tego – co może przeszło nie zauważone na blogu, co zostało zamieszczone przeze mnie 30.04, w Gł. Wpisie zatyt. „Pouczenia Miłosierdzia Mojego – Orędzia otrzymane przez Tomasza” z 29.04.19, a mianowicie to, o czym mówił co do stanu kapłaństwa (co rzecz jasna jasna jest aktualne i dzisiaj) Bóg Ojciec, w przywoływanym nie raz jeden na blogu „Dialogu o Bożej Opatrzności czyli Księdze Boskiej Nauki” św. Katarzyny/Katarzynie ze Sieny:
  O godności i b. wysokich wymaganiach wobec kapłanów, mówi, Bóg Ojciec w „Dialogu o Bożej Opatrzności czyli Księdze Boskiej Nauki” św. Katarzyny ze Sieny, w rozdz. zatyt. «Mistyczne Ciało Świętego Kościoła»:
  CXIII – Jak to, co było powiedziane o dostojeństwie Sakramentu, daje wam lepiej poznać godność kapłanów; i jak Bóg wymaga od nich czystości większej, niż od innych stworzeń.
  „Gdyby sami baczyli na godność swoją, nie trwaliby w ciemnościach grzechu śmiertelnego i nie brudziliby tak oblicza swej duszy. Nie tylko nie obrażaliby Mnie, nie bezcześciliby swej godności, lecz…. Są oni Mymi pomazańcami i nazywam ich Chrystusami Moimi. Powierzyłem im rozdawanie Mnie samego wam. Umieściłem ich, jak kwiaty wonne, w mistycznym ciele świętego Kościoła. Godności tej nie ma nawet anioł, a dałem ją ludziom, tym, których wybrałem na Mych szafarzy. Uczyniłem z nich aniołów, więc powinni być w tym życiu aniołami ziemskimi.
  Od każdej duszy wymagam czystości i miłości, żądam, aby kochała Mnie i bliźniego, aby pomagała mu w potrzebie wedle możności, wspierając go modlitwą i jednocząc się z nim w miłości, jak ci już na innym miejscu o tym mówiłem. Lecz daleko bardziej żądam czystości do kapłanów moich, miłości dla Mnie i dla bliźnich…
  Jak kapłani ci żądają czystości kielicha, w którym się spełnia ofiara, tak Ja wymagam czystości i schludności ich serca, ich duszy, ich myśli. …
  całość: http://sienenka.blogspot.com/2011/10/mistyczne-ciao-swietego-koscioa-cxiii.html

  • Elizeusz pisze:

   http://sienenka.blogspot.com/2011/10/mistyczne-ciao-swietego-koscioa-cxv.html
   CXV – O godności kapłanów. Jak moc sakramentów nie zmniejsza się przez winy tych, którzy ich udzielają lub którzy je przyjmują. I jak Bóg nie chce, aby świeccy przywłaszczali sobie prawo karcenia ich.

   http://sienenka.blogspot.com/2011/02/mistyczne-ciao-swietego-koscioa-cxx.html
   CXX – Streszczenie rozdziału poprzedniego; i o czci, jaką winno się kapłanom, dobrym, czy złym.

   http://sienenka.blogspot.com/2011/02/mistyczne-ciao-cxxxiii.html
   CXXXIII – Krótkie streszczenie poprzedniego; i jak Bóg zabrania ludziom świeckim podnosić rękę na kapłanów. Jak też zaprasza tę duszę do opłakiwania przeniewierczych kapłanów.

   http://sienenka.blogspot.com/2011/02/mistyczne-ciao-cxxxiii.html
   CXXXIII – Krótkie streszczenie poprzedniego; i jak Bóg zabrania ludziom świeckim podnosić rękę na kapłanów. Jak też zaprasza tę duszę do opłakiwania przeniewierczych kapłanów.

   CXXXIV – Jak ta pobożna dusza chwaląc Boga i dziękując Mu modli się za święty Kościół.
   … Zostałam więc oświecona tym światłem o twej wielkości i twej miłości przez samą miłość, którą powziąłeś dla całego rodzaju ludzkiego, a w szczególności dla swoich pomazańców; winni oni być aniołami ziemskimi w tym życiu. Pokazałeś mi cnotę i szczęśliwość tych pomazańców Twoich, którzy żyli w świętym Kościele jak lampy płonące, ozdobione perłą sprawiedliwości. Przez nich zrozumiałam lepiej błąd tych, którzy żyją nikczemnie. Doznałam tedy wielkiego smutku z powodu wyrządzonej Ci obrazy i z powodu szkody, która wynika stąd dla całego świata, gdyż są oni przyczyną zguby świata, będąc dlań zwierciadłem nędzy, podczas gdy mieli być zwierciadłem cnoty. (…).
   Ukazując mi dobroć twoją i zniewagi wyrządzone Tobie przez różnych ludzi, a w szczególności przez Twoich kapłanów, chciałeś, abym nad sobą, biedną grzesznicą i nad tymi zmarłymi, którzy żyją tak nikczemnie, wylała rzekę łez płynących z poznania Twej wielkiej dobroci. Nie chcę więc, Ojcze wieczny, ogniu niewymownej miłości, abym przestała choć na chwilę pragnąć chwały twojej i zbawienia dusz! …
   więcej i całość: http://sienenka.blogspot.com/2011/02/mistyczne-ciao-swietego-koscioa-cxxxiv.html

 52. Witek pisze:

  Poproszę o Tajemnice Światła – całą. Od dzisiaj.
  Dodaje inne wyrzeczenia i umartwienia, które każdego dnia uda się osiągnąć.
  Cierpię z powodu bólu zadawanego Naszej Mamie Maryi i Naszemu Panu Jezusowi.

  Jak bardzo kochasz, tak cierpisz. Im więcej kochasz, tym więcej cierpisz….

 53. Elizeusz pisze:

  Z treści Gł. Wpisu: … Ale pamiętajmy – pedofilów jest, o czym pisał o. Leon Knabit – zaledwie 3 promile a 99,97% pedofilii to ludzie stanu świeckiego…
  Owszem, jest nagonka na duchowieństwo za grzech pedofilii w Kościele, ale z drugiej strony jest w tym też i palec, dopust Boży.
  Jakie są te prawdziwe proporcje/liczby/procenty, to tak naprawdę jedyny Bóg tylko wie. Niemniej jednak takie, jak powyżej porównanie, może nie być dobrym argumentem w zderzeniu z tym, o czym pisał św. Paweł apostoł: „4 Niech każdy bada własne postępowanie, a wtedy powód do chluby znajdzie tylko w sobie samym/z własnych uczynków, a nie w zestawieniu siebie z drugim. 5 Każdy bowiem poniesie własny ciężar/własne brzemię” (Ga 6,4n; por. Rz 14,12).

  • zaniepokojona pisze:

   Dokładnie w te słowa ufam Elizeuszu, jak piszesz – „ale z drugiej strony jest w tym też i palec, dopust Boży.” – może Pan Bóg wyprowadzi z tego dobro. Wczoraj w kuchni w pracy przypadkowo usłyszana rozmowa ludzi ‚niewierzących’ o tym filmie – na poziomie, nie opluwał nikt Kościoła, mówili o samej pedofilii – ten kto z powodu tego filmu odejdzie z Kościoła sam się oszukuje i ‚czeka’ na ‚dobry argument’ – a ludzi z serii: nie chodzę do Kościoła bo księża są tacy i tacy to już dawno było masa i chyba każdy czuje, że to jest dla nich wygodne usprawiedliwienie a nie realny powód. Temat wg mnie użyty zwyczajnie do wygodnej kampanii – lewica może teraz atakować PIS ‚za pedofilie’ a skrajna prawica za’ żydowskie roszczenia’ i każdy na czymś się ‚wybije’. A teraz mamy czas modlitwy o powołania kapłańskie wiec może i dobrze, ze ten film wyemitowali i żadnemu pedofilowi nie przyjdzie do głowy wstępować do stanu duchownego skoro się jest wtedy na takim ‚prześwietleniu’ – niech się trzymają z daleka od święceń kapłańskich 🙂

 54. Elżbieta pisze:

  Bardzo proszę o 1 Tajemnicę Bolesną – Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu .
  Chciałabym zapytać jeszcze , czy oprócz Różańca, pozostałe wymienione na wstępie modlitwy ( Pod Twoją Obronę, litania do Św. Józefa , post…) są też do wybrania, czy trzeba je odmawiać wszystkie wraz z wybraną Tajemnicą Różańca?

 55. Szymon pisze:

  Bardzo proszę o 3. Tajemnicę bolesną-Ukoronowanie cierniem
  Bóg zapłać!

 56. Baskawawa pisze:

  proszę o tajemnicę IV bolesną – Droga Krzyżowa Pana Jezusa

 57. Ania W. pisze:

  Poproszę I Tajemnicę Radosną Zwiastowanie NMP

 58. Ania pisze:

  Gadowski po filmie Sekielskiego: Dlaczego nie mówi się o działalności IV Departamentu SB i agentach w Kościele?

 59. ja pisze:

  Władze Polski odwołały wizytę izraelskich urzędników w naszym kraju podejrzewając, że rozmowy będą koncentrować się na kwestiach restytucji mienia. Resort spraw zagranicznych Polski tłumaczy swoją decyzję zmianą składu delegacji izraelskiej. Jak zaznaczył w rozmowie z Redakcja Informacyjną Radia Maryja Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15, potrzebne są konkretne rozwiązania prawne.

 60. Kinga pisze:

  Zobowiązuję się do dziesiątka Różańca, jeżeli można poproszę ostatnią Tajemnicę Bolesną. Bóg zapłać, że jesteście.

 61. Ola pisze:

  Będę odmawiać tajemnicę 3 chwalebną Zesłanie Ducha Świętego na Maryję i apostołów w wieczerniku

 62. Lena pisze:

  Poproszę tajemnicę Narodzenie Pana Jezusa, będę odmawiać od 24 maja.

 63. Monika pisze:

  Na żywo: PILNE! Sumliński, Budzyński i Ks Małkowski o odwołanej delegacji z Izraela ws. 447 i sytuacji Polski

  • Monika pisze:

   Warto posłuchać uważnie od początku, z pewnością niejednej osobie się rozjaśni, bo wiele osób jest teraz zagubionych w sytuacji obecnej, nawet i samych wyborów.

 64. Asia pisze:

  Witam. Poproszę Zmartwychwstanie Pana Jezusa, od 25 maja.

 65. Joanna pisze:

  Proszę tajemnicę trzecią chwalebną Zesłanie Ducha Świętego

 66. Pingback: Bramy piekielne go nie przemogą! Zapraszam do nowej akcji modlitewnej w obronie Polski i Kościoła | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

 67. Eva pisze:

  Proszę o V tajemnicę chwalebną: Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi

 68. m-gosia pisze:

  Proszę o tajemnicę Narodzenie Pana Jezusa.

 69. Joanna.Teresa.Kraków pisze:

  Poproszę ,,modlitwę w Ogrodzie Oliwnym.

 70. Danuta 154 pisze:

  Poproszę o 3 tajemnicę swiatla – głoszenie królestwa Bożego i wyzwanie do nawrócenia.

 71. lori pisze:

  Lori 12 Poprosze o tajemnice bolesna – droga krzyzowa Pana Jezusa

 72. andrzej7428 pisze:

  Proszę III tajemnicę chwalebną.

 73. Marzena Nalewajk pisze:

  Proszę o 3 tajemnicę radosną Narodzenie Pana Jezusa

 74. PAulina pisze:

  Dołączam wraz z moją rodziną.
  Proszę dopisać nas do TAJEMNICA I ZWIASTOWANIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNIE

 75. Krystyna pisze:

  Bez Krzyża nie ma Zmartwychwstania. W moim odczuciu Polska jako naród zmierza na Golgotę tak jak Jezus Chrystus.

  Proszę o 5 tajemnicę bolesną.

 76. Monika pisze:

  Ofiaruję moje cierpienia i modlitwy za Polskę oraz za Kościół.
  Tajemnica druga światła – Objawienie na weselu w Kanie Galilejskiej (codziennie)
  + Pod Twoją obronę (każdego dnia)
  + litania do Św. Józefa o czystość dla nas, dla dzieci, dla wszystkich kapłanów i osób konsekrowanych (raz w tygodniu, w niedzielę)
  + jeden post o chlebie i wodzie
  Ave Maryja!

 77. Monika pisze:

  Wszyscy Mężczyźni, którzy to czytają:
  Różańce Św. w dłoń i do boju za Polskę i Kościół!
  Potrzeba Polsce prawdziwych Mężczyzn, którzy mają cel w życiu, którzy walczą a nie toną w alkoholu i we wszelkich nałogach, którzy się nie poddają, którzy idą przez Maryję do Jezusa.

  „Wojownicy Maryi” na zachętę:
  https://vod.tvp.pl/video/wojownicy-maryi,wojownicy-maryi,41175517?fbclid=IwAR1in1hGwxR5zcF-rxBbKNrTQXdW1l0JV2RnXpEpWzmMn7q7MhKTD7n6Bz8

  • Lena pisze:

   Ja ruszam po Nowennie 25 mają. Proszę o tajemnice radosna Narodzenie Pana Jezusa. Będę też odmawiać Pod Twoja obronę. … na razie postu podjąć nie mogę bo jestem matką karmiąca.

 78. Małgosia pisze:

  Poproszę część Światła Różańca Świętego. Z Panem Bogiem

 79. W Róży Rożańcowej za ojczyznę odmawiam 2 Światła to dorzucę w intencji za Kościół Święty.
  Dobrym znakiem nawrócenia czy też nawracania się proboszcz ów byłoby odesłanie szafarzy (nie wiedząc czemu) NAD…zwyczajnych do domu. Ale to tylko marzenia, jak na razie.

  • wobroniewiary pisze:

   jak odmawiasz 2 światła w Nowennie za Polskę? W Nowennie odmawiamy całe części czyli po 5 dziesiątków.

   • Starszy jego mość pisze:

    Nowenna to jeszcze inna modlitwa. Tak się złożyło że zostałem obdarowany także tajemnica i światła. A ja pisałem o Róży Rożańcowej za ojczyznę w której się modlimy Z Najświetszą Maryją Panną za Polskę. A więc dołączam nową intencję.

 80. Monika pisze:

  Jestem katoliczką, kocham Kościół, ale razi mnie w tym artykule jedna rzecz. Modli się Pani za kapłanów, którzy zgrzeszyli. Super! A za ich ofiary? Oni tu nagle są na dalszym planie, a cała reszta artykułu (i tytuł) woła, że Kościół jest prześladowany. Zgadza się. U nas to jeszcze delikatnie w porównaniu do innych miejsc na ziemi. Ale proszę w obliczu wielkiego skandalu nie „odwracać kota ogonem” i nie wykorzystywać tego jako okazji do gromienia tych „złych”, co się na nas uwzięli. To jest mieszanie dwóch spraw i wcale nie wiem, czy służy to korzyści Kościoła. Teraz jest czas na pokutę i zadośćuczynienie skrzywdzonym oraz podjęcie działań prawnych mających skutecznie ukrócic taki proceder, a nie na wołanie „a Oni też są be!”

  • wobroniewiary pisze:

   Za ofiary modlę się ciągle, od wielu, wielu lat.
   To bliski mi i bolesny temat, ale proszę mi wierzyć, jest wiele katów – nie tylko księża gwąłcą czy molestują!!!

   • Monika pisze:

    To oczywistość. Nie do tego zmierzała moja wypowiedź. Odniosłam się do wymowy Pani wpisu, który moim zdaniem jest kolejnym głosem w stylu „a oni też są winni!”. To do niczego nie prowadzi. Ten film, ujawnienie przestępstw i związanych z nimi mechanizmów i publiczna debata są – w moim głębokim przekonaniu – dobre dla Kościoła. To jak przecięcie narastającego od lat wrzodu. Szansa na uzdrowienie.
    Nie jest nią natomiast mówienie o promilu pedofilów wśród księży i wskazywanie, kto jeszcze jest winny. W Kościele pedofilów powinno być ZERO, a nie kilka promili czy procent. I obowiązkiem hierarchii i nas szeregowych katolików jest doprowadzenie do tego, by była profilaktyka, a jeśli się zdarzy taki niecny proceder, powinien być natychmiast wykrywany, a przestępca oddawany pod sąd (świecki też, a może przede wszystkim!), natomiast ofiara otaczana wszelką niezbędną opieką.
    Ksiądz, duchowny to osoba zaufania publicznego i zaufania duchowego, to osoba, która (szczególnie dla dziecka) reprezentuje Pana Boga, a przez taki czyn nie tylko rujnuje fizycznie i psychicznie dziecko, ale i rujnuje wiarę dziecka i jego otoczenia.
    Nie może być grama tolerancji dla pedofilii ani świeckich, ani księży! I nie wolno tego tematu „rozmydlać” przez podnoszenie wątku o prześladowaniu Kościoła.

    • wobroniewiary pisze:

     Zgadzam się w 100%
     Dodam – pedofilów nie powinno być nigdzie, ani w Kościele, ani w szkołach, ani na treningach, w poradniach psych. i pedagog. itd.

     http://www.fronda.pl/a/znamy-statystyki-dot-profesji-skazanych-za-pedofilie,126814.html

     Ps. Końcowe sceny wskazujące na winę św. Jana Pawła II, i inne chwyty filmowe, o których mówi pan Gadowski – nie powinny mieć miejsca. Jak winien Wojtek, to posadzić Wojtka, ale zostawić w spokoju Wojtyłę!

    • wobroniewiary pisze:

     Mówienie półprawd jest takie samo jak mówienie kłamstw, jeżeli autor tego „dokumentu” chciałby naprawdę poruszyć problem pedofilli, to zgodnie z zasadami tworzenia dokumentu powiedziałby jasno gdzie i ile tej pedofilii jest. Jeżeli jest to dla niego tak ważny problem to najpierw powinien powiedzieć gdzie tego problemu jest najwięcej, tak nakazuje logika i zasady tworzenia dokumentu. Tutaj mamy pokazanie problemu w Kościele z pominięciem o wiele większych problemów gdzie indziej. Typowo ubecka metoda walki z Kościołem. Zochydzić, obrzydzić a innych przemilczeć. Czekam na kolejne dokumenty, np. o aktorach, świecie mody itd. czy tam występuje pedofilia? chyba nie, skoro się o tym nie mówi…
     Pedofilii nie powinno być nigdzie ale należy rzetelnie mówić o tym gdzie ona jest, a nie jednych wytykać a innych przemilczać.
     /Admin/

    • Monika pisze:

     Tak jest, dokładnie tak, jak przejrzyście i dobitnie mówi Admin.
     Ludziom się już wszystko dziś miesza i nader łatwo ulegają manipulacji złych mediów i ludzi źle czyniących i źle mówiących, czyli właśnie niezgodnie ze stanem faktycznym, z prawdą. A potem, skutkiem tego, wyciągają złe wnioski.
     Przemilczanie w tej wypowiedzi filmowej Sekielskiego, manipulacja i mówienie półprawd to przecież właśnie dokładnie to samo co kłamstwo. Czy nie umiemy już kłamstwa od prawdy odróżnić? Jeżeli tak, to kolejny znak czasów. Jak wiele jest takich osób, które w ten sposób błądzą?
     Piszesz Moniko, że ten film (itd.) – jest w twoim głębokim przekonaniu – dobry dla Kościoła.
     Chyba nie chcesz powiedzieć, że kłamstwo w jakiejkolwiek postaci jest dobre dla Kościoła, czyli w tym też i dla każdego z nas, albo stosowane w nim metody ubeckie, o których – mamy tu przykład – do dziś nie zapomniano?
     Jak dobrze to widać, obrazuje, gdy ktoś mówi prawdę, to zaraz fala hejtu i wiadro pomyj się na niego wylewa tylko za same słowa prawdy.
     Człowiek nakręcił filmik, (który tutaj 13 maja Ania podała wyżej) w reakcji na to „wielkie arcydzieło”, za które to rzekomo Kościół ma teraz dziękować, w którym to filmiku ktoś ośmielił się powiedzieć prawdę, a natychmiast fala pomyj się wylała.
     Czytamy pod filmikiem pierwszy z góry komentarz, który z prawdą nie ma nic wspólnego:
     „Puknij się człowieku w ten pusty łeb… Bronisz pedofili..?” – w tym rzecz, że On wyraźnie nie broni żadnych pedofili. Ale przecież w odbiorze, jak to teraz widzimy, nawet po komentarzach, zwłaszcza po takim filmie Sekielskiego, że przecież większość księży to teraz pedofile i nie wolno ich bronić. Bo kto stanie w obronie księdza, to będzie znaczyło, że broni pedofili, nieważne jaki to ksiądz. Taka reakcja jest jak widać na ten film, i to w niemałej części.
     A są i dużo dosadniejsze i bardziej opluwające. A jest ich setki tylko w jednym miejscu – i komentarze komentarzy w tym tonie, które są tylko po to by dowalić, poniżyć i upodlić człowieka, który tylko prawdę powiedział.
     Pod tym wcześniej podanym filmem: https://www.youtube.com/watch?v=pU2uY_3qHbA&lc=z23qzxi4ysfstj3dwacdp4302lgzld3ke5gjh0hnmw5w03c010c – na tę chwilę ponad 67,6 tysięcy wyświetleń, w momencie, gdy wcześniej filmiki tego Pana miały około tysiąca czy dwóch tys. wyświetleń.

    • Monika pisze:

     Film już został nagrodzony – teraz ma prawie 17 milionów wyświetleń.

     Pod tym filmikiem, który jest reakcją na to „arcydzieło” czytamy w jednym komentarzu:

     „Bracia Sekielscy zebrali owacje na stojąco. Otrzymali pierwszą nagrodę Tomasz Sekielski raptem kilka dni po premierze filmu „Tylko nie mów nikomu” odbiera wraz z bratem pierwszą nagrodę. Publiczność była pod ogromnym wrażeniem.

     Dokument „Tylko nie mów nikomu” trafił na YouTube zaledwie 4 dni temu, a już doczekał się 15 milionów wyświetleń. To historyczny rekord w kategorii filmów dokumentalnych. Wstrząsający obraz, w którym ofiary pedofilii w Kościele konfrontują się ze swoimi oprawcami, wywołał ogólnokrajową dyskusję. Świetnie udokumentowane śledztwo dziennikarskie wykazało, że proceder przenoszenia księży pedofilii z parafii do parafii był powszechny i wiedziało o nim wielu zwierzchników kościelnych. Większość ofiar do dziś nie doczekała się sprawiedliwości.

     Widzowie masowo dziękują Sekielskiemu, że tak rzetelnie poruszył problem pedofilii w Kościele. Dziennikarz odbiera złożone gratulacje i udziela wielu wywiadów, w których mówi o procesie tworzenia filmu. Moment, gdy pierwsza nagroda trafi w jego ręce, był tylko kwestią czasu.

     15 maja Rada Press Club Polska przyznała Nagrodę Specjalną Press Club Polska Tomaszowi Sekielskiemu oraz jego bratu Markowi, który jest producentem filmu. Widownia zebrana na wydarzeniu była zachwycona tą decyzją. Sekielscy obierali nagrodę przy owacjach na stojąco. Wszyscy zgromadzeni na widowni bili im gromkie brawa.

     Informacja oraz uzasadnienie decyzji przyznania nagrody pojawiły się na Facebooku organizacji.
     – Nagrodę przyznaliśmy za stworzenie dokumentu o jednym z najbardziej bulwersujących zjawisk, którym jest pedofilia duchownych. To wyraz wdzięczności dla twórców, którzy przypomnieli, że rolą dziennikarza jest stać po stronie prawdy – czytamy. Gratulujemy!

     Pierwsza telewizyjna emisja dokumentu już w najbliższy czwartek. Telewizja WP pokaże go o godz. 23:00, zaś bezpośrednio po filmie wyemitowany zostanie wywiad Marka Kacprzaka z Tomaszem Sekielskim. Kolejne emisje „Tylko nie mów nikomu” zaplanowano na piątek o godz. 23:00 i w niedzielę o północy.”

     Po tych przytoczonych przeze mnie słowach, niech no tylko ktoś jeszcze spróbuje myśleć inaczej i kwestionować ten film z jakiejkolwiek strony i w jakikolwiek sposób, skoro to sama prawda objawiona.

    • Monika pisze:

     Przepraszam obie Panie, ale mam wrażenie, że rozmijamy się w tej rozmowie. Mówię, że ujawnienie prawdy o pedofilii w Kościele i „zamiataniu tego problemu pod dywan” jest dobre. Niezależnie od tego, czy takie, czy owakie intencje polityczne i światopoglądowe autorowi filmu przyświecały. Oczywiście, że trzeba i to mieć na względzie, ale w dalszej kolejności. Ale fakty są porażające i fakty są kluczowe! I to nie jest kłamstwo, jak sugeruje moja imienniczka Monika. Odwracanie uwagi od faktów przez podnoszone między innymi tutaj zarzuty, to „wylewanie dziecka z kąpielą”.

     Mówię, że zdaję sobie sprawę z i odczuwam w codziennym życiu nagonkę na Kościół (nie tylko księży, ale i świeckich przyznających się do katolickiego światopoglądu), ale nie widzę powodu, by w momencie, gdy kluczowa jest dyskusja o tym, co z tym fantem (pedofilią w Kościele) zrobić, rozmiękczać temat przyjmowaniem postawy obronnej za wszelką cenę. I wskazywanie wszystkich innych winnych.

     Nie zgadzam się również na imputowanie mi, że poddaję się manipulacji „złych mediów”. To co mówię, to prawda wynikająca z mojego sumienia i za nią odpowiadam przed Bogiem.

     Czy zdaniem Autorki bloga przez pokazanie pedofilii w innych środowiskach (ohydnej i przestępczej i koniecznej do pokazania – żeby nie było wątpliwości. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby twórcy o chrześcijańskim rodowodzie wzięli się za ukazywanie tych tematów) jest naprawdę sposobem na wyplenienie pedofilii w Kościele?

     Naprawdę nie widzicie, że teraz rozmawiamy o pedofilii w Kościele, wśród ludzi, którym (jak nauczycielom) szczególnie powinniśmy ufać, bo powierzamy im w sporej części opiekę, wychowanie, edukację i kształtowanie duchowe naszych dzieci. Czy tylko udajecie, że nie rozumiecie, że to jest najohydniejsze?

     Nota bene: Z tego artykułu (link poniżej) wynika, że Ojciec Leon Knabit wskazuje na 3% (!) pedofilii w Kościele, a nie 3 promile, jak pisze Autorka bloga.
     https://www.pch24.pl/ojciec-knabit–o-co-chodzilo-tworcom-filmu–pomoc-ofiarom-pedofilow-czy-dolozyc-czarnym–pch,68201,i.html?fbclid=IwAR2m0aucueLwFYrMP5KI_9y40YNSyrmWhnhhNITi1Pu2sBzdz0IPo9-BRxw
     (Nawiasem mówiąc tytuł tego artykułu też jest tendencyjny. Gdy się przeczyta całość wypowiedzi zacnego Ojca Leona, sprawa ukazuje się w nieco innym świetle.)

     Skoro więc dbamy tak restrykcyjnie o rzetelność w szczegółach i nie-„mówienie półprawd”, to proszę samemu trzymać się tej zasady i nie manipulować czytelnikami!

     Proszę też przeczytać przeprosiny Ojca Knabita za słowa o filmie Sekielskiego: https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,38322,leon-knabit-przeprasza-za-swoje-slowa-o-filmie-sekielskiego.html

     Pod artykułem jest reklama książki Ojca Adama Żaka, którego miałam zaszczyt znać przez wiele lat osobiście i wiem, jak wielkiego formatu intelektualnego i duchowego jest to człowiek. Ojciec Żak jest koordynatorem ds. ochrony dzieci i młodzieży przy Konferencji Episkopatu Polski. Na pewno przeczytam jego książkę o pedofilii w Kościele pod znamiennym tytułem „Wierzchołek góry lodowej”. I Wam polecam.

     Pokuta. Pozostaje pokuta i działania prewencyjne i karne, a nie szukanie innych (bardziej?) winnych, jak tu robicie.

    • wobroniewiary pisze:

     Już mi ręce opadają!!!

     „Czy zdaniem Autorki bloga przez pokazanie pedofilii w innych środowiskach (ohydnej i przestępczej i koniecznej do pokazania – żeby nie było wątpliwości. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby twórcy o chrześcijańskim rodowodzie wzięli się za ukazywanie tych tematów) jest naprawdę sposobem na wyplenienie pedofilii w Kościele?”

     COŚ TY SIĘ UWZIĘŁA NA WYPLENIENIE PEDOFILII – TYLKO W KOŚCIELE!
     Ja bym chciała wyplenić ją WSZĘDZIE – również w Kościele, ale nie tylko!!!
     To nie zamiatanie sprawy pod dywan, to zamiecenie całego domu ze wszystkimi kątami a nie tylko „dywanu”

    • Monika pisze:

     Proszę mi wybaczyć, ale nie przypominam sobie, abyśmy przechodziły na „Ty”. Wobec poziomu, jaki reprezentuje ostatnia, kompletnie niemerytoryczna (zdaje się, że celowo wobec braku innych argumentów) Pani wypowiedź, rezygnuję z dalszej dyskusji. Życzę wszystkiego dobrego.

    • wobroniewiary pisze:

     Tu na stronie było od zawsze przyjęte, że zwracamy się do siebie na „ty”
     Jeśli uraziłam – to przepraszam.

     Ale co złego reprezentuje ost. wypowiedź, że chcę wyplenienia pedofilii wszędzie? Coś złego? Czyli, że co? W Kościele wyplenić – a gdzie indziej „róbta co chceta”?
     Litości!

    • Monika pisze:

     Moniko – takiego przecież nicku sama używasz, nie posługujesz się nickiem Pani Monika, dla podkreślenia tego jak sobie życzysz, by do Ciebie się zwracano, więc nikt nie może wiedzieć ani się nawet domyślić, że akurat Tobie zależy, by mówić do Ciebie tylko Pani Monika.
     A skoro wszyscy tu jesteśmy na WOWIT jedną wielką Rodziną i rozmawiamy tak jak w Rodzinie, i modlimy się za siebie jak w jednej dobrej Rodzinie, to czy byłoby to właściwe i normalne, albo gdziekolwiek praktykowane gdzieś w rodzinach (gdzie są mama, tata, bracia i siostry a nie Panowie i Panie) czy też we wspólnotach Kościoła, będąc razem w tej jednej Rodzinie Bożej, w jednej wspólnocie Kościoła i zmierzając wszyscy do tego samego celu, do Nieba, do naszej prawdziwej Ojczyzny, gdybyśmy nie mówili do siebie na zasadzie bracie, siostro a zwracali się do siebie Pani czy Panie X? Byłoby to z pewnością niespotykane i bardzo dziwne.
     Byłam w życiu w wielu wspólnotach Kościoła i w różnych miejscach, i tam nigdy nie mówiliśmy do siebie przez Pan czy Pani, mimo ogromnej różnicy wieku a to wcale nie oznacza, że nie mieliśmy do siebie szacunku i nie kierowała nami Miłość we wzajemnych relacjach.
     Polecam serdecznie dobry i mądry filmik:

     – Monika – siostra w wierze. +++

 81. Małgorzata z Oleśnicy pisze:

  Małgorzata z Oleśnicy, taj. I światła , Ela z Sokołowic,taj. III bolesna, Maria z Sokołowic, taj. II radosna.

 82. Helena.57 pisze:

  II T. Chwalebna – Wniebowstąpienie Pana Jezusa…..

 83. Ela pisze:

  I Tajemnica Bolesna: Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu + Pod Twoja Obronę

 84. Helena pisze:

  Proszę cały różaniec.
  Tajemnice radosne: Helena S, Henryk S, Jola S, Helena K, Anna S.
  Tajemnice światła: Magdalena Kwapisz, Krystyna Sęk, Teresa F, Bernadeta K, Jola Kije.
  Tajemnice bolesne: Jadwiga K, Anna L, Marianna P, Irena S, Dorota G.
  Tajemnice chwalebne: Małgorzata S, Weronika, Barbara P, Maria P, Janina A.

 85. ana pisze:

  Post jest obowiązkowy? a co gdy ktoś nie może ? wystarczy 10 różańca?

 86. Anna Tch.81 pisze:

  Proszę o I tajemnicę chwalebną. Z Panem Bogiem.

 87. nasrallahk333 pisze:

  Proszę wyznaczyć mi tajemnicę coby luk nie było. Dzięki!

  • wobroniewiary pisze:

   Nie ma luk, proszę samemu (samej) sobie wybrać 🙂

   I jeszcze jedno – czy wiesz kto to był Nasrallah?
   Jak nie wiesz, to doczytaj – u nas więcej ten nick nie przejdzie

   • nasrallahk333 pisze:

    Nasrallah oznacza Zwycięstwo Boga i tego się 3mam.
    Czy to oznacza, że muszę zmienić mail, aby się zapisać?

    • wobroniewiary pisze:

     Nasrallah oznacza zwycięstwo allaha a nie naszego Boga!

     Maila sobie zostaw, ale u góry w I rubryce wpisz nową nazwę (bez maila)
     mail wpisujemy tylko w 2 rubryce

    • Monika pisze:

     Błądzisz człowieku. Bóg jest Bogiem Trójjedynym, istniejącym jako trzy Osoby i nie jest nim allah. Do jakiego boga chcesz się więc modlić: do allaha?
     Czy to chcesz powiedzieć przez ten nick?

    • nasrallahk333 pisze:

     Tak na marginesie chrześijanie na Bliskim Wschodzie tak nazywają Boga
     Niemniej nie będę Was drażnił, bo faktyznie to konto służy mi do kontaktu z innymi osobami. ADMIN proszę zlikwidowa me wpisy
     NIEH NAJWYŻSZY BŁOGOSŁAWI

 88. Ewa z Mazowsza. pisze:

  Proszę tajemnicę światła Ustanowienie Eucharystii.

 89. Aneta B pisze:

  Proszę tajemnicę bolesną Śmierć Pana Jezusa Na Krzyżu

 90. BasiaD pisze:

  Proszę o 1 Tajemnicę Radosną – Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie.

 91. Zofia pisze:

  Proszę o 5 bolesną – ukrzyżowanie i śmierć Pana Jezusa.

 92. Ala pisze:

  Gloszeniel krolestwa Bozego I wezwanie do nawrocenia

 93. Lucyna H pisze:

  Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus
  proszę o 1 Tajemnicę Bolesną
  Lucyna H.

 94. Helena pisze:

  Zgłaszam następujące osoby do Różańca Św.
  Tajemnice radosne: Pela M, Zofia S, Leokadia Z, Lidia B, Zbyszek S.
  Tajemnice światła: Krystyna G, Ewa S, Asia, Mama Asi, Marzena K.

 95. Maria z Krakowa. pisze:

  Prosze o tajemnice chwalebne Zeslanie Ducha Swietego

 96. SABINKA pisze:

  [PROSZĘ TAJ BOLESNE JADWIGA W. STANISŁAWA Z. ALA K, KRYSIA Z, SABINKA L, TAJ CHWALEBNE 1-ROMKA W, 2- KRYSTYNA W ORAZ POD TWOJĄ OBRONĘ

 97. Alina pisze:

  Proszę o tajemnicę trzecią radosną Narodzenie Jezusa Chrystusa.

 98. Alicja Gagolewicz-Burka pisze:

  Poproszę o Druga Tajemnice Bolesna, Biczowanie Pana Jezusa oraz Pod Twoja Obronę. Ala

 99. Mariola Zakrzewska pisze:

  Tajemnice Chwalebne 5

 100. Helena pisze:

  Proszę pierwszą tajemnicę bolesną Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu. Daniel Sęk.

 101. Jolanta N pisze:

  Proszę o piątą taj. światła Ustanowienie Eucharystii

 102. Zofia Stanisławczyk pisze:

  Proszę o pierwszą tajemnicę radosną Zwiastowanie NMP. Zofia Ełk

 103. Anna pisze:

  Proszę pierwszą tajemnicę chwalebną modlitwa Jezusa w Ogrójcu.

 104. Magda Patyna pisze:

  Proszę o tajemnicę bolesną :Biczowanie Pana Jezusa

 105. Helena pisze:

  Proszę drugą tajemnicę bolesną, Ubiczowanie Pana Jezusa. Renata G.

 106. Arka pisze:

  Bóg zapłać za tę jakże potrzebną inicjatywę. Dołączam z trzecią tajemnicą światła: Głoszenie Królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

 107. Ania N pisze:

  Proszę o piątą tajemnicę radosną : Znalezienie Pana Jezusa w świątyni.

 108. dorota1975 pisze:

  Tajemnice bolesne – Śmierć na krzyżu (od 25.05.2019)

 109. Małgorzata z Oleśnicy pisze:

  Ania z Sokołowic – I taj. bolesna, Wanda z Sokołowic- V taj. światła, Ewa z Oleśnicy – I taj. radosna, Ela z Oleśnicy – I taj. światła, Stasia z Oleśnicy – I taj. radosna.

 110. Iwona M Krysia K Wrocław pisze:

  Podejmujemy modlitwę z dowolnie przydzielonymi tajemnicami (2 osoby)

 111. kasia pisze:

  Kasia z Lublina – poproszę Tajemnicę 5 Bolesną.

 112. Adam pisze:

  Zgłaszam się do modlitwy drugą Tajemnicą Światła – Adam z Lublina

  • Adam pisze:

   Szczęść Boże, zapomniałem napisać jak i moja żona Kasia z Lublina, ze poza wybranymi Tajemnicami Różańca będziemy modlić się modlitwą Pod Twoją Obronę oraz Litanią do św. Józefa i pościć o chlebie i wodzie w jednym dniu każdego tygodnia.

 113. Jadwiga Chmielewska pisze:

  Prosze o pierwsza tajemnice bolesna Jadwiga z Jurowiec

 114. Ewa pisze:

  Proszę o dwie tajemnice. Szczęść Boże.

 115. Ela Ka - Tychy pisze:

  III Tajemnica Światła-Głoszenie Królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia (od 25.05.2019)

 116. Jadwiga Ch Jurowce pisze:

  Zgłaszam się do modlitwy , pierwsza tajemnica bolesna ,Jadwiga z Jurowiec

 117. Baylla pisze:

  Poproszę o 1 tajemnice światła. , Chrzest.

 118. renia pisze:

  Proszę o tajemnicę światła Ustanowienie Eucharystii oraz pod twoja obrone

 119. Ewa Książek pisze:

  proszę o dowolną tajemnicę

 120. Adam pisze:

  Szczęść Boże, zgłaszam do modlitwy Małgorzatę z Włodawy Tajemnicą Trzecią Chwalebną, modlitwą Pod Twoją Obronę oraz Litanią do św. Józefa i poście o chlebie i wodzie w jednym dniu każdego tygodnia.

 121. Andrzej@J23 pisze:

  Zgłaszam się do modlitwy – druga tajemnica bolesna – Biczowanie Pana Jezusa;
  Pod Twoją obronę.

 122. Wiesława pisze:

  Poproszę o dowolną tajemnicę. Wiesia ze Świdwina

 123. Zofia z Chelma pisze:

  Prosze o trzecia tajemnice chwalebna. Zeslanie Ducha Świetego

 124. Bożena pisze:

  zapomniałam napisać, że oprócz wybranej TAJEMNICY, będę odmawiała „Pod Twoją obronę” ,
  Litanie do św. Józefa i pościć.

 125. Marta Krakow pisze:

  Poproszę o Tajemnice Bolesna biczowanie Pana Jezusa.

 126. Danuta W. pisze:

  Szczęść Boże,
  proszę o dowolną tajemnicę oprócz bolesnych.
  Bóg zapłać

 127. Jola P. pisze:

  Poproszę o pierwszą tajemnicę chwalebną-Zmartwychwstanie Pana Jezusa

 128. Dorota pisze:

  Moja córka Martusia cz. Bolesną. Z
  Panem Bogiem.

 129. tu MariaPietrzak pisze:

  Tajemnica zeslania Ducha Swietego . Dzieki za inicjatywe !!

 130. Roman S. pisze:

  Proszę o pierwszą tajemnicę światła. Chrzest Jezusa w Jordanie.

 131. Ela Z. pisze:

  Narodzenie Pana Jezusa.

 132. Chiara pisze:

  proszę o dowolna tajemnicę, któż jak Bóg, Chiara

 133. Emicyt 4 pisze:

  Poproszę o pierwszą tajemnicę radosną – Zwiastowanie

 134. Sabina st pisze:

  Małgosia St i Sabina St. – Zmartwychwstanie Pana Jezusa i Zesłanie Ducha Świętego

 135. Anna pisze:

  Ania ribenka tajemnice bolesne

 136. Maggie pisze:

  Wpisałam już dawno, ale kiedy „się publikowało” straciłam kompletnie łączność z WOWIT i Safari oznajmiło, że nie ma połączenia, choć z innymi bloga i nie miałam tego problemu.

  Od wczoraj odmawiam indywidualnie, bo tak zrozumiałam ten apel
  V-ty 10-tek z Tajemnic Radosnych: Odnalezienie Pana Jezusa
  i „Pod Twoją Obronę”
  oraz:
  Maryjo, Królowo Polski, Matko miłości, boleści i miłosierdzia módl się za nami.
  Jezu, Maryjo, Józefie św., wszyscy Święci i Święte, Błogosławieni i Błogosławione, Służebnicy i Służebnice Boże w Niebie, kocham Was, ufam Wam, RATUJCIE dusze, RATUJCIE Polskę.
  Przebacz nam Panie,bo bardzo zgrzeszyliśmy i grzeszymy przeciwko Tobie, przeto przebacz nam, przemień nas i daj nam Swoje Zbawienie i króluj nam Chryste zawsze i wszędzie.

  Niestety z poszczeniem u mnie nie tak łatwo … w ub.piątek udało się ale nie mogę, bo już to, że wprowadziłam po polsku bezmięsne piątki (a ryby niestety są wykluczone w domu – chyba, że na mieście uda się coś „przekąsić” ) sprawia zbyt wiele „niedogodności” abym mój post mogła ukrywać. Jedynie słodycze mogę eliminować.

 137. Barbara Kiernożycka pisze:

  proszę o tajemnicę Zmartwychwstanie Pana Jezusa

 138. Helena pisze:

  Oliwia Kwapisz 7,5 lat proszę o trzecią tajemnicę bolesną Ukoronowanie Pana Jezusa

 139. Gabriela pisze:

  Poproszę o TAJEMNICA PIERWSZA (RADOSNA)
  ZWIASTOWANIE
  Gabi

 140. Renata Maria Magdalena pisze:

  Dołączam do Różańca, będę odmawiać III tajemnicę chwalebną. Szczęść Boże

 141. Tomek z Wrześni pisze:

  Proszę o trzecią tajemnice chwalebną: Zesłanie Ducha Świętego + Pod Twoją Obronę + Litania do św.Józefa.

 142. ALICJA Z. pisze:

  Arleta z Rudy Śląskiej prosi o część Bolesną Różańca Św. i modlitwę Pod Twoją obronę.
  Alicja Z. prosi o modlitwę Pod Twoją obronę i tajemnicę radosną Zwiastowanie NMP
  Teresa Małysa prosi o modlitwę Pod Twoją obronę i tajemnicę chwalebną Zmartwychwstanie Pana Jezusa

 143. Gonia pisze:

  Ja będę odmawiać wszystkie tajemnice chwalebne.

 144. Grazyna FZŚ pisze:

  Proszę o tajemnicę-ZMARTWYCHWSTANIE PANA JEZUSA

 145. Rozalia S. pisze:

  Pojawiła sie piekna inicjatywa w Bazylice NMP Nowej Ewangelizacji w Toruniu:
  „Zapraszamy na tradycyjne „Dni Krzyżowe” od 30 maja do 1 czerwca. (czwartek, piątek i sobota przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego). Będziemy się modlić o urodzaje, zachowanie od klęsk żywiołowych i za głodujących. O godz. 12.00 Msza św., a następnie procesja z relikwiami Świętych do krzyża na dziedzińcu świątyni”. http://www.radiomaryja.pl/sanktuarium/ogloszenia/
  Warto by niektórzy kto blisko mieszka wybrali sie na te „Dni Krzyżowe”, które mają swe korzenie po licznych katastrofach jakie niegdyś dotkneły niegdyś Francję.
  Pozostali, w tym czase, mogliby odmówić Różaniec lub/i Droge Krzyżową.
  Z Panem Bogiem!

 146. Jola ze Świdnika pisze:

  Od dzisiaj chcę dołączyć biorę Pierwszą Tajemnicę Chwalebną Zmartwychwstanie Pana Jezusa oraz Pod Twoją Obronę. Jola ze Świdnika

 147. Halina pisze:

  Witam i dzieki Bogu ze wzbudza w naszych sercach pragnienie modlitwy.
  Calym sercem przylaczam sie do modlitwy 3 tajemnica chwalebna zeslanie Ducha Swietego

 148. Ewa pisze:

  Ewa B Krosno . Chcę dołączyć do NP w intencji kapłanów. Proszę o Tajemnice Radosne.
  Szczęść Boże.

 149. Zwycięstwo pisze:

  Proszę o modlitwę 5 tajemnice chwalebne Ukoronowanie Najświętszej Mari Panny na królową nieba i ziemi .

 150. Aniela pisze:

  Dołączam do modlitwy.
  Proszę o Tajemnice Chwalebne, Litanię do św Józefa, Pod twoją obronę,
  post o chlebie i wodzie – w każdy pierwszy czwartek miesiąca
  Szczęść Boże!
  Dziękuję , że jesteście i modlicie się za Kapłanów.

 151. Danuta pisze:

  Dołączam do różańca za kapłanów.Proszę o tajemnicę4radosną Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni,Pod Twoją obronę.

 152. Danuta pisze:

  Dołączam do różańca za kapłanów.Proszę o tajemnicę 4radosną Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni, Pod Twoją obronę.

 153. Ja pisze:

  mama Kasi odmawia od 1 czerwca Tajemnicę Chwalebną Zesłanie Ducha Świętego, proszę dopisać . Bóg Zapłać

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s