Arcybiskup A. Dzięga: każdy katolik powinien poprzeć projekt „Stop Aborcji”

oryginal_44083

Każdy katolik powinien się podpisać pod Inicjatywą Obywatelską „Stop Aborcji” – zachęca ks. abp Andrzej Dzięga.

Metropolita szczecińsko-kamieński w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” nie pozostawia też żadnych złudzeń w zakresie rozważnego uwzględnienia w projekcie ustawy chroniącej życie sankcji karnych dla matek decydujących się na zabicie własnego dziecka. – Logika, a więc także konsekwencja każdego systemu prawa nakazuje, by przyjmowane i promulgowane normy odpowiednio chronić przed pokusą ich bezkarnego naruszania. Jedną z metod (nie jedyną) są ewentualne sankcje karne. Chodzi tu bowiem o skuteczność prawa – podkreśla.

Ks. abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński ocenia, że celem projektu Inicjatywy Obywatelskiej „Stop aborcji”, jest doprowadzenie do takich zmian prawa, które obejmą każde dziecko w Polsce – już od momentu poczęcia – ochroną. Takie rozwiązanie nie może budzić żadnych wątpliwości moralnych, prawnych czy teologicznych. – Biskupi nie mogą tu mieć innego zdania, jak tylko wołać o pełną prawną ochronę życia tych, którzy z takiej ochrony ciągle są – niestety – wykluczeni. I to czynimy od lat, za przykładem św. Jana Pawła II – największego obrońcy życia naszego czasu – podkreśla hierarcha.

Metropolita pytany czy katolik z czystym sumieniem może poprzeć projekt ocenia, że nie tylko „może, ale wręcz powinien się podpisać”. Co więcej, nie należy bezwzględnie krytykować projektu za uwzględnienie w nim kwestii karalności matek. Jest bowiem trudny problem, który należy odpowiedzialnie rozwiązać. I takie rozsądne rozwiązania przewiduje projekt „Stop Aborcji”.

 – Logika, a więc także konsekwencja każdego systemu prawa nakazuje, by przyjmowane i promulgowane normy odpowiednio chronić przed pokusą ich bezkarnego naruszania. Jedną z metod (nie jedyną) są ewentualne sankcje karne. Chodzi tu bowiem o skuteczność prawa – podkreśla abp Dzięga.

Jak dodaje, projekt wprowadzający pełną ochronę życia poczętego sprowokował dyskusję o tym, czy „sankcją karną obejmować niejako automatycznie matkę dziecka po skutecznym dokonaniu aborcji, czy też – przywołując wiele doświadczeń społecznych, psychologicznych i wręcz medycznych – przyjąć zasadę, że kobieta nie zdecyduje się na aborcję, jeśli w porę otrzyma odpowiednią i skuteczną pomoc od ojca dziecka, od lekarza, od przyjaciół itp.” Jak dodaje, jeśli kobieta dokonała aborcji, to winnych trzeba najpierw szukać wśród tych, którzy mieli udzielić jej fachowej pomocy, a tego nie uczynili.

 – Logika wprowadzenia sankcji karnej do systemu prawa a faktyczny wymiar kary w konkretnym przypadku to nie to samo. Projekt obywatelski bardzo wyraźnie to zauważa. Decyzję o tych kwestiach będą musieli – co do szczegółów – podejmować już sami politycy w trakcie debaty parlamentarnej. Najważniejsze jest – jeszcze raz podkreślam – by dzieci poczęte były w Polsce skutecznie chronione przez prawo, aby mogły bezpiecznie wzrastać i z radością były przyjmowane przez własnych rodziców oraz przez wszystkich, którzy się dowiadują o nowym życiu – wskazuje abp Andrzej Dzięga.

 Źródło: http://www.m.pch24.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

72 odpowiedzi na „Arcybiskup A. Dzięga: każdy katolik powinien poprzeć projekt „Stop Aborcji”

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele broń nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 2. roza pisze:

  Arcybiskup Dzięga czy Jarosław Kaczyński- wybór należy do każdego z nas! Ja już wybrałam – Bóg:) Nie zabijaj człowieku brata swego, a tym bardziej dziecka.

 3. wobroniewiary pisze:

  To przemówienie znokautowało Jarosława Kaczyńskiego i obnażyło hipokryzję posłów

  Publikujemy pełną treść przemówienia, jakie wygłosiła w Sejmie przedstawiciel Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Stop Aborcji dr Joanna Banasiuk.

  Szanowny Panie Marszałku,
  Szanowna Pani Premier,
  Panie i Panowie Posłowie,

  Przedstawiając dwa tygodnie temu projekt obywatelski o pełnej ochronie życia ludzkiego na prenatalnym etapie rozwoju i o działaniach okołopomocowych dla matek i rodzin apelowałam o merytoryczną, pozbawioną zbędnych emocji dyskusję nad projektem ustawy, który został poparty przez blisko pół miliona waszych wyborców; w większości zapewne przez twardy elektorat obecnej większości parlamentarnej. Zapewniałam państwa, że jesteśmy gotowi na dyskusję nad każdym punktem projektu w sytuacji, gdy dyskusja ta poważnie traktowałaby gwarancje konstytucyjne i zasady wynikające z porządku prawnego. Na taką dyskusję liczyliśmy w trakcie procesu legislacyjnego.

  http://prawy.pl/38542-to-przemowienie-znokautowalo-jaroslawa-kaczynskiego-i-obnazylo-hipokryzje-poslow/

 4. wobroniewiary pisze:

  Za obroną życia, ale bez karania kobiet

  Komunikat Konferencji Episkopatu Polski w kwestii ochrony życia. Konferencja Episkopatu Polski przypomina, że popiera wszystkie projekty ustaw postulujące pełną ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci, ale nie popiera projektów zapisów prawnych, które przewidują karanie kobiet, które dopuściły się aborcji (zob. Komunikat z 372. Zebrania Plenarnego KEP, Gniezno-Poznań, 14-16 kwietnia 2016 r. i Komunikat z 374. Zebrania Plenarnego KEP, Warszawa, 5 października 2016 r.). Ks. Paweł Rytel-Andrianik Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski

  Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/167817,za-obrona-zycia-ale-bez-karania-kobiet.html

 5. beat pisze:

  Ufam Pisowi oni sa za zyciem!!! To Bog ich prowadzi Poczekajmy Jezus zwyciezyl!
  Pis ma plan aby wspomagac matki i rodziny ktore mimo chorych dzieci wybiora Zycie!!!

  • Wojtek pisze:

   nie zapędzałbym się z twierdzeniem że wszystko co robi PiS jest z woli Bożej. To tylko ludzie, ludzie pod wieloma naciskami złego, złych ludzi, złych pragnień, bo są u władzy.

   Mam wrażenie że to co dziś i wczoraj miało miejsce było polityką ze strony PiS a nie słuchaniem woli Bożej. Mogli swobodnie dodać poprawkę o niekaraniu kobiet o co z resztą dziś wystąpili wnioskodawcy… ale wniosek i tak nie przeszedł. Dlaczego? bo spotkał się z udaną nagonką medialną? To pytanie retoryczne.

  • wobroniewiary pisze:

   PiS nie będzie chronił życia? In vitro i „kompromis aborcyjny” pozostaną – deklaruje Jacek Sasin

   Goszczący w „Kontrwywiadzie” RMF FM poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Sasin pochwalił się poglądami nieprzystającymi do rzekomo konserwatywnego oblicza jego partii. Stwierdził, że PiS nigdy nie mówił o zakazie metody in vitro i po ewentualnym objęciu władzy nie zmieni zdania. Także „kompromis aborcyjny” w jego ocenie nie będzie zmieniony. Poseł nie odniósł się do stanowiska Kościoła katolickiego w tych sprawach.

   – Nie, nic takiego nigdy nie mówiliśmy. Nie mamy absolutnie takiego zamiaru – powiedział Jacek Sasin pytany czy Prawo i Sprawiedliwość spróbuje zakazać metody zapłodnienia pozaustrojowego. Parlamentarzysta idącej po władzę największej partii opozycyjnej miał zastrzeżenia nie do in vitro a do prawnych szczegółów ustawy. Jego zdaniem przepisy niewystarczająco chronią życie. Mimo takiego zdania polityk potwierdził, że jego środowisko nie zakaże metody.

   – Obowiązuje dzisiaj kompromis aborcyjny (…) Myślę, że dzisiaj w Polsce nie ma warunków do tego, żeby rozmawiać o całkowitym zakazie aborcji – powiedział w RMF FM poseł wymieniany wśród kandydatów na urząd Ministra Spraw Wewnętrznych w razie wyborczego zwycięstwa PiS. Także i w sprawie zabijania nienarodzonych dzieci parlamentarzysta mówił o swoim przywiązaniu do ochrony życia, jednak natychmiast deklarował brak poparcia dla realnych działań zmierzających do ograniczenia lub zwalczenia zbrodniczego procederu.

   Kolejnym przejawem „konserwatyzmu” PiS było stanowisko Sasina w sprawie projektu ustawy o „zmianie płci”. Polityk stwierdził, że podziela stanowisko prezydenta Dudy, który zawetował projekt. Zdaniem posła problemem jest… nieprecyzyjność ustawy, a nie sam fakt chęci korygowania biologii.

   Źródło: rmf24.pl

   Read more: http://www.pch24.pl/pis-nie-bedzie-chronil-zycia–in-vitro-i-kompromis-aborcyjny-pozostana—deklaruje-jacek-sasin,38610,i.html#ixzz4MJKuwZmM

   • Wojtek pisze:

    dzisiejszy dzień jest smutny, czuję się odarty ze złudzeń, nadziei, że to właśnie na naszych oczach Polska staje się wzorem moralnym dla świata.

   • Radosław pisze:

    Mają pełnie władzy, mogą ustawę zakazującą aborcję przygotować i przegłosować. Nie zrobią tego, wolą „święty spokój”. Dobrze by było, gdyby ruch stop aborcji przekształcił się w partię i wystartował do sejmu przy następnych wyborach. Katolicy powinni mieć swoją partię w sejmie, na PIS nie ma co liczyć.

    • roza pisze:

     Racja! Nie można wypełniać przykazań w połowie, wybiórczo, trzeba kochać Boga CAŁYM sercem i umysłem.

    • wobroniewiary pisze:

     Tak, Radosław masz rację, bo Alutka twierdzi, że tylko PIS bo nie ma nikogo innego.

     Z całym szacunkiem takimi stwierdzeniami karmimy ich pychę „bo jak my najlepsi, i nie ma lepszych, to możemy robić co chcemy bo i tak mają wybór tylko na nas głosować”

     A to jest nic innego jak karmienie pysznego ego danej partii.

     Bóg zawsze znajdzie wyjście i da nam „lepszych od najlepszych”
     Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych 🙂

    • alutka pisze:

     Aż tylu ludzi z radykalnymi poglądami nie mamy, żeby czysto katolicka partia wygrała wybory. podobnie było kiedyś z LPR-em, maksimum 15 % by uzyskali, a Prawica Rzeczpospolitej 3-5%. Za przeproszeniem, nie bujajta 😉 w obłokach.

    • Radosław pisze:

     Nawet jakby miała te 3% otrzymała by wtedy dotację z budżetu. Taka partia Razem może się zebrać, a katolicy nie mogą?

  • roza pisze:

   Od kiedy Bóg jest za aborcją? PIS jest!

 6. Sylwia pisze:

  Panie Jezu Ty się tym zajmij

 7. alutka pisze:

  Jeśli nie PiS to Nowoczesna..Masz wolny wybór.

  Mam nadzieję ,iż przyjdzie taki czas,że i obywatele i posłowie zmądrzeją, czyli nawrócą się.
  „) Myślę, że dzisiaj w Polsce nie ma warunków do tego, żeby rozmawiać o całkowitym zakazie aborcji – powiedział w RMF FM poseł ” -to zdanie budzi optymizm.

  • roza pisze:

   No jasne…optymizm…pomordujmy jeszcze troszeczkę, a jak już zrobimy, ,,co trzeba”, będziemy odpoczywać w kościółku…na pokaz! O zgrozo!

   • alutka pisze:

    No i dzięki rozczarowanym wyborcom nowoczesna ma szansę przejąć władzę, a wtedy będzie już tylko gorzej. Też jestem zawiedziona, ale wysłuchałam argumentów posłanki Pawłowicz i ks. prof. Pawła Bortkiewicza i doszłam do wniosku, że PiS to mniejsze zło.
    Nie akceptuję tej decyzji, ale i nie odcinam się całkowicie od PiS-u, wszak innej drogi nie ma , no way.

  • wobroniewiary pisze:

   Nie Nowoczesna, tylko dla katolika
   Prawica Rzeczypospolitej Marka Jurka

   Dla mnie tak, tylko tak!

   • alutka pisze:

    Szkopuł w tym, że Prawica Rzeczypospolitej ma niewielkie poparcie, choć nie ukrywam, że wolałabym tę partię. A może coś w tej kwestii poprawi się?

   • alutka pisze:

    Nie wiem jaka będzie reakcja europosła Marka Jurka, ale myślę ,że nie będzie zrywał umowy z PiS-em, z politycznego punktu widzenia to byłaby porażka Zjednoczonej Prawicy, a tryumf sił lewicowo-liberalnych.
    Raz już uczynił ten pochopny krok i żle na tym wyszedł On , Jego partia i Polska podobnie jak Z. Ziobro.. Przed wyborami wszyscy się zjednoczyli , dzięki czemu prawica zdobyła pierwszy raz samodzielną władzę w Polsce
    Może jakoś przekonają Jarosława Kaczyńskiego do swoich racji, a może nawet Marek Jurek zostanie premierem 🙂 , Póki co nie ma aż tylu zwolenników, żeby wygrać wybory.
    Myśląc po katolicku jestem za PR, a po katolicku, politycznie i realnie, pozostaję przy Zjednoczonej Prawicy
    Ale dziś się rozgadałam, ufff..

  • mkm80 pisze:

   Alutka, poczytaj i posłuchaj co ks Małkowski mówi o PO i ludziach ich popierających, jest to tu na WOWiT ale nie umiem znaleźć, chodzi o aborcję. Warto, by Admini to przypomnieli. Jak więc mam popierać PiS i pozbawiać się możliwości wzięcia Komunii Św.? Na marginesie, to najbardziej katolicki okazał się PSL i Kukiz’15. Z niecierpliwością czekam na „wygibasy” moralno-prawno-teologiczno-strategiczne uzasadniające te odrażające moralnie głosowanie ze strony speców od PR, przepraszam, ze strony posłów. A propos wypowiedzi cytowanego przez Ciebie posła. Czy wiesz co głównie mówiły kobiety na „czarnym marszu”? One nie są za aborcją, im chodzi o wolność wyboru… Wychodzi na to, że wszyscy są przeciwko aborcji ale … PiS i PO głosowali tak samo jak weźmiecie pod uwagę nieoficjalną dyscyplinę w PO, ci co byli przeciwko zostali na tzw. L4 około 15 posłów, 3 faktycznie nie mogło być. ( http://sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=8&NrPosiedzenia=27&NrGlosowania=12 )
   I cały czas to samo – my nie chcemy aborcji ale…
   „Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi”.
   Słowa mnie już nie przekonają, tylko czyny.
   Katolicy to nie pierwsza i nie ostatnia grupa społeczna oszukana przez polityków, naprawdę nie ma się czym przejmować. Złóżmy ufność w Bogu. Ja jestem dziwnie pewny, że doczekamy się prawa zakazującego zabijać dzieci, ale nie wierzę, że w tej kadencji sejmu (pragnę z całego serca się mylić)

 8. alutka pisze:

  Manipulacje wokół projektu ustawy całkowicie zakazującego tzw. Maryja Prof. Krystyna Pawłowicz, poseł PiS
  ://www.radiomaryja.pl/multimedia/manipulacje-wokol-projektu-ustawy-calkowicie-zakazujacego-tzw-aborcji/

  Aborcja jest złem a obrona życia to konieczność Radio . prof. Paweł Bortkiewicz TChr,
  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/aborcja-zlem-a-obrona-zycia-koniecznosc/

 9. alutka pisze:

  Link nieczynny, bo źle skopiowałam.
  Manipulacje wokół projektu ustawy całkowicie zakazującego tzw. Maryja Prof. Krystyna Pawłowicz, poseł PiS
  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/manipulacje-wokol-projektu-ustawy-calkowicie-zakazujacego-tzw-aborcji/

 10. wobroniewiary pisze:

  Błagam proszę o modlitwę za Rafała – udało mi się go odciągnąć od samobójstwa
  Oto jego komentarz (zedytowałam, zabrałam nr tel.) dam go Krzysztofowi a teraz będe go omadlać na Różańcu i na Mszy św. Was też o to proszę

  Panie Krzysztofie. Kupiłem alkohol i w znakomitej większości go wypiłem, Jest jeszcze wcześnie lecz ja juz przygotowywałem się na wieczór a raczej na noc. Powziąłem decyzję rozstania się z tym ziemskim padołem tak jak Pan. Cały czas piję znaczy dzisiaj, bo normalnie to do tej pory cały czas pracowałem. Popełniłem w zyciu ogromną ilośc błędów, tak naprawdę przeogromną. Nie wiem dlaczego ale coś kazało mi zapytac google czy Bóg wybacza samobójcom. Wówczas jako drugi link wyskoczył Pański wpis. Czuję cały czas Chrystusa od kąd pamiętam. Wiem e jest na mnie wkurzony bo chciał abym głosił jego słowo ( dał mi ku temu wszelkie dary.). Lecz ja wybrałem baby. Wiem co znaczy wolna wola i dlaczego On w to nie ingeruje. Ale sprawił, ze nie trafiłem dobrze w zadnym wyborze partnerki. Teraz mam przechlapane. Jeśli Pan zagląda tutaj proszę o telefon – mój telefon przekaże panu Adminka. Mam przechlapane bo całe zycie czułem Jego obecność i Go ignorowałem. Myślę ze ma dla mnie specjalną pokutę. Przepraszam za język bo uzywam komputera który o Polsce nawet nie słyszał.

  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/czas-swiadectw/swiadectwo-krzysztofa-jak-to-bog-przyszedl-do-mnie/#comment-149855

  • Witek pisze:

   To doświadczenie uwidacznia powtarzaną tezę Pana Jezusa, w różnych wizjach i objawienia, aby nie ufać ludziom tylko Jemu.

   Dzisiaj też kobieta w pracy przekonywała mnie, że jest katolikiem i za aborcją.

   Obawiam się, że dobrze jest mówić dzisiaj, oj ja wierzę tylko ile to ma wspólnego z prawdziwą wiarą?

   Bądźcie albo zimniej, albo gorący…

   Obawiam się że dzisiaj PiS jest letni.

 11. pielgrzym Mariusz pisze:

  Szczęść Boże w polityce obowiązuje zawsze ograniczone zaufanie! Mieliśmy skrajnie prawicowych posłów którzy dziś są na lewo od PO. Gramy w drużynie zwycięzcy, czemu się martwicie. Ja jako odp. na ten bałagan w sejmie/senacie – mówię http://www.wielkapokuta.pl zabieram ponad 100 osób na kolana, karabin w jedną rękę, krzyż ze ściany z domu w drugą i do roboty…. do zobaczenia w Częstochowie 15.10.2016 r.
  ps. niby PIS przez senat ma pchnąć ustawę, patrzymy na rączki, nie odpuścimy !

  • wobroniewiary pisze:

   Masz rację 🙂
   Krzyż, różaniec i na kolana

  • marko5 pisze:

   może nie jest nas wielu , lecz powtarzając za Gedeonem lub Juda Machabeuszem – dla Nieba nie ważna jest ilość, aby zwyciężyć.Możemy wszyscy w sobotę 15-go zlożyc na ręce naszej Krolowej pokutne dary- choroby, odrzucenia , przykrosci , post o chlebie i wodzie w piątki itp -jesli tylko przyjmowaliśmy je bez szemrania , jako wolę Bożą.Nasza królowa przyozdobi te nasze dary i zaniesie przed Boży Tron , sprawiając , ze będą mile Bogu.Nie może w sercu zagościć nawet cień zwątpienia, bo przecież Jezu ufam Tobie , Ty sie tym zajmij,,, Z Bogiem

 12. jac1 pisze:

  mnie też pewna pani doktor powiedziała w czarny poniedziałek,że jest wierzącą chrześcijanką i rozumie dziewczyny,które decydują się na aborcję (tj akceptuje ten wybór).Wyjaśniałem jej,że z tego najbardziej cieszą się min korporacje „organowe” (które zresztą finansują takie marsze „czarnych koszul” – coś jak bojówki Dutche). Zresztą pisałem do szanownych admin WOWIT o decyzji ks bp A Czaji odpowiedzialnego za zbadanie „zasadności” Intronizacji Chrystusa na Króla Polski (ks S Małkowski o tym napisał w Gazecie Warszawskiej 30.09.16 r ). Tj ks bp Czaja orzekł,iż Jezus niech nie miesza się do polityki,niech panuje na niebiosach. To jak kostki domino,im bardziej w las tym więcej drzew. Zatem po tym nastąpiła decyzja o abortowaniu w Polsce i następnie podpisano również umowę CETA( coś jak TTIP)-holokaust kraju w białych rękawiczkach. Co dalej?Może jakaś limitowana wojenka? Bo ks S Małkowski stwierdził :”czy po nas mają pozostać juz tylko kamienie?”. Pokuta nam paląco konieczna. I jeszcze odnośnie wielkiej pokuty w Częstochowie. Co to znaczy,że organizatorzy zapraszają wszystkie duchowości,wspólnoty,organizacje??? (główny celebransem będzie ks abp Gądecki). To mi się niedobrze kojarzy z jakimś modernistycznym religijnym „multikulti”.

 13. Mateusz pisze:

  Szczęść Boże,
  Tutaj winę ponoszą również niestety biskupi, którzy tylko mówią,mówią i mówią.Wysyłają listy do odczytania w niedzielne kazania i to wszystko!Jeśli łamiesz przykazania tak jak tutaj episkopat powinien określić się jasno jeśli popierasz aborcję, eutanazję itp. i nie spowiadasz się z tego lub co więcej spowiadasz się ale bez skruchy bo takie masz poglądy to od razu powinni dać zakaz takim osobom na pogrzeb katolicki, brak ślubu, komunii św. itp. powrót do sakramentów tylko po szczerej spowiedzi i prawdziwym żalu za grzechy.No ale tylko na mowie się kończy. „Wiara bez uczynków jest martwa”

 14. jac1 pisze:

  Niestety,ale i pomiędzy biskupami są np masoni. Wówczas to nie są biskupi,ale „przebierańcy” tj agenci szatana. Proszę sobie poczytać np:publikacje św Maksymiliana Colbe, list otwarty ks abp Jana Pawła Lengi. I chociażby objawienie Matki Bożej o bestii w postaci czarnej pantery(masoneria świecka) i w postaci barana(masoneria we wnątrz Kościoła). Oto objawienie można zapytać się np dr mariologii Pana Łaszewskiego.
  Jeżeli tego mój kolejny komentarz, Pani admin nie opublikuje,to będzie znaczyło,iż przeważa tu jakaś dziwna politpoprawność. Wtedy już nie będzie miała sensu taka „wymiana” myśli (niewiedza prowadzi wiernych wyznawców na manowce ku przepaści . cyt:”Mój lud ginie z braku prawdziwej nauki” )

  • rzymski katolik pisze:

   Pan Łaszewski to były marianin (MIC), który doktorat z teologii robił jako jeszcze ksiądz zakonny w Gdańsku, a potem odszedł z kapłaństwa i dorobił się kobiety dzieci, które utrzymuje z pisania i wydawania książek „mariologiczno-apokaliptycznych” z pogranicza taniej sensacji, katolicyzmu i wróżbiarstwa, podobnie jak słynne 100 lat temu „Proroctwa Królowej Saby Michaldy” sprzedawane prostym ludziom na odpustowych straganach. Choroby nie leczy się inną chorobą.

 15. Mateusz pisze:

  Oczywiście że się modlimy i ja też gorąco i codziennie ale nie można udawać że nie widzi się nie których rzeczy mimo wszystko, ja nie obrażam nikogo tylko pisze to co widzę i czuje.Módlmy się aby Intronizacja przebiegła tak jak Pan Jezus sobie życzy, szykuje się ciężka jesień,zima…Pokładam ufność w Panu 🙂

 16. pielgrzym Mariusz pisze:

  Nowa inicjatywa http://telewizjarepublika.pl/nowy-projekt-ustawy-antyaborcyjnej-zakazuje-aborcji-i-nie-karze-kobiet,38930.html
  druga sprawa nie macie wrażenia, że czarny marsz feministek to tak naprawdę był wymierzony w spotkanie w Częstochowie i Wielką Pokutę, tylko po prostu wróg naszego zbawienia nie może Matki Bożej bezpośrednio zaatakować ?

  • Radosław pisze:

   Ciekawe co teraz PIS wymyśli, żeby go odrzucić.

  • Witold pisze:

   Popieram tą tezę. Jaką wielką ma wartość, pokuta, modlitwa, wynagradzanie, to widać po zacientości przeciwnika.
   Dzisiejsza modlitwa z Panem Jezusem w Ogrodzie Oliwnym nabiera szczegulnego znaczenia.
   Jakże nasz Pan musi cierpieć, powiedziałem dziś wieczorem do żony?
   Ta świadomość wszystko zmienia.

   Którz jak Bóg!

  • To nie jest nowy projekt, pisałem o tym już rano, poszukaj we wcześniejszym wpisie.

   Fragment:
   „W dniu 14 września 2016 r., przedstawiciele Zarządu Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia zrzeszającej 86 organizacji działających na rzecz obrony życia i rodziny, w składzie: dr Paweł Wosicki – prezes, dr inż. Antoni Zięba – wiceprezes oraz Lidia Klempis – członek Zarządu, złożyli w Kancelarii Marszałka Sejmu RP projekt ustawy zapewniający prawną ochronę życia wszystkim poczętym dzieciom – bez wyjątków! Projekt ten, w odróżnieniu od projektu obywatelskiego „Stop aborcji” utrzymuje obecnie obowiązujące rozwiązanie, które wyłącza spod sankcji karnej kobietę poddającą się aborcji.”

   Zastanawiające jest to, że do sejmu trafiło dwa projekty różne od siebie i że ten proponujący karę dla matek był tak mocno nagłaśniany zwłaszcza przez najbardziej prawicowe media, a ten drugi popierany przez biskupów ze względu na brak w nim zapisu o owych karach, był zupełnie przemilczany przez te same media, to co ta kara była najważniejsza aby ją tak mocno promować?
   No ale ja popierając PiS automatycznie stałem się „hipokrytą” „mającym krew na rękach” bo i takie komentarze można znaleźć na różnych stronach, a że hipokryci na WOWiT nie powinni się wypowiadać, dlatego też nie będę tu już zabierał głosu na jakikolwiek temat aż do czasu wprowadzenia nowej ustawy o aborcji zapowiedzianej przez „hipokrytów” z PiS-u.
   Chciałem jeszcze wkleić dzisiejszy komentarz min. Antoniego Macierewicza dla TV Trwam ale to chyba nie ma sensu, bo i on jest przecież pisowcem a jak go kiedyś nazwał prof. Wolniewicz także i „warchołem” kto jest zainteresowany znajdzie na YT.
   Pozdrawiam wszystkich, dziękuję za kilka chłodnych komentarzy jakie tu dziś czytałem.
   Szczęść Boże, Kazimierz.

   Dodam tylko jeszcze to nagranie:

   Miałem zaszczyt podpisać właśnie tę petycję przywiezioną z Jasnej Góry.

 17. Bogusia pisze:

  Też tak to odczułam. Przeciwnik skamle bardziej, znaczy już przegrał. Ufajmy naszej Matce, 15 października spotkanie rodzinne u Jej tronu na Jasnej Górze! Niech nas nie zabraknie cieleśnie lub sercem i duszą!

 18. wiech pisze:

  Jeżeli ktoś słuchał dziś wypowiedź ministra Macierewicza w telewizji Trwam i ma trochę oleju w głowie to zrozumie obecną sytuację polityczną, i chyba nie chce doprowadzić do rewolucji w kraju i powrotu do władzy oszustów, złodziei i bezbożników.
  Cierpliwości i przede wszystkim dużo modlitwy.
  Zbierałem między innymi podpisy dotyczące ustawy antyaborcyjnej i” szło jak po grudzie”, pomimo że czyniłem to w przedsionku kościoła.
  Dlaczego jest tylko pół miliona a nie 10 milionów podpisów, ponoć w większości przyznajemy się do Wiary?

  • rzymski katolik pisze:

   Głośna parę miesięcy temu była sprawa aborcji dokonanej „legalnie” w jednem z warszawskich szpitali, w wyniku której urodziło się żywe dziecko, które pomimo płaczu zostawiono bez pomocy bo – jak tłumaczyła rzeczniczka szpitala – „takie są procedury a aborcja to nie poród a płód to nie człowiek”. Rozpętała się burza, organizacje broniące życia nienarodzonych powiadomiły prokuraturę, a minister Radziwiłł na konferencji prasowej powiedział, że procedury rzeczywiście są szokujące i zmieni je, ponieważ były nadane w drodze rozporządzenia.
   I co dalej? Cisza. News zgasł. A przecież to było czyjeś życie i pewnie są następni. Czy wszczęto śledztwo? Czy postawiono komuś zarzuty prokuratorskie? Czy rzeczone haniebne procedury postępowania gdy w wyniku próby aborcji urodzi się żywe dziecko, zmieniono odpowiednim rozporządzeniem, by je ratować, jak każdego człowieka?
   Ktoś coś wie? Coś słyszał? Może od tego trzeba zacząć, a nie od polityczno-finansowo-sondażowych kalkulacji?
   Gdy chodziło o Trybunał Konstytucyjny sprawę z determinacją załatwiono w Sejmie w jedną noc i rano podpisano ręką prezydenta i straszne nie były ani nie są marsze i demonstracje KOD-u.
   Gdy chodzi o życie i śmerć najsłabszych zrobiono z niej wielkie zamieszanie wałkując temat parę miesięcy i jakby dając czas do zorganizowania się przeciwnikom życia, następnie użyto jako zasłony medialnej do szybkiego uchwalenia przez PiS i PO razem po cichu zgody na zawarcie z Kanadą i pośrednio z USA haniebnej umowy CETA, a teraz roztacza się wizje wojny domowej gdyby przegłosowano ustawę pro-life? Nie obawiano się tego i manifestacji KOD-u, gdy celebrowano i posycano konflikt wokół TK?

 19. wiech pisze:

  Dlaczego nie opublikowaliście mojego komentarza.
  Jestem na cenzurowanym?
  proszę odpowiedzieć niekoniecznie tutaj ale na moją pocztę meilową, chyba że nie szanujecie opinii ludzi.

 20. Teresa pisze:

  Zgadzam się. …każdy chrześcijanin powinien podpisać listę zatrzymaj aborcję. Jezus wyraznie powiedział NIE ZABIJAJ!!! Ale fakty sa inne..wielu chce służyć dwóm panom, ale tak naprawdę służy jednemu..każdy dokonuje wyboru. Tak ,tak, Nie, nie …i nic pomiedzy..wszystko co pomiedzy od zlego pochodzi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s