List Episkopatu Polski na Niedzielę Biblijną 22 kwietnia – w sprawie prywatnych objawień!

List Episkopatu Polski na Niedzielę Biblijną

Zarządzenie
List pasterski Episkopatu Polski na Niedzielę Biblijną pt.: „Objawienie Boże a objawienia prywatne”, prosimy odczytać w kościołach i kaplicach Archidiecezji Poznańskiej w Niedzielę Biblijną, 22 kwietnia 2012 roku.

(…) Należy więc pamiętać, że wartość objawień prywatnych różni się zasadniczo od jedynego Objawienia publicznego: to ostatnie wymaga naszej wiary; w nim bowiem ludzkimi słowami i za pośrednictwem żywej wspólnoty Kościoła przemawia do nas sam Bóg (Verbum Domini, 14). Natomiast każde objawienie prywatne, aby mogło być użyteczne dla innych osób, a nawet dla ogółu wiernych, musi być uznane przez Urząd Nauczycielski Kościoła. Dlatego trzeba zachować wielką ostrożność w przyjmowaniu treści dotyczących wiary i moralności zawartych w objawieniach prywatnych. Pamiętajmy o mocnych słowach świętego Pawła z Listu do Galatów: Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście – niech będzie przeklęty! (Ga 1,8-9).

Teksty zgodne z nauką Kościoła są potwierdzone opinią upoważnionego teologa i mają tzw. „imprimatur”, czyli aprobatę Biskupa lub Wyższego Przełożonego Zakonnego. I tylko takie pisma powinny kształtować naszą wiarę, poglądy i postawy. (…)
Podpisali: Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce obecni na 357. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie, w dniach 13-14 marca 2012 r.

List należy odczytać w Niedzielę Biblijną, 22 kwietnia 2012 r.
Za zgodność:
+ Wojciech Polak
Sekretarz Generalny KEP

Od Adminów:
Powtórzmy to raz jeszcze, co  w trosce o nas i o zbawienie naszych dusz powtarza się od wieków:

1) Na pierwszym miejscu jedyne Objawienie publiczne – Pismo Święte, stąd stale zapraszamy do karmienia się codziennie słowem Bożym na naszej drugiej stronie: ewangeliadlanas.wordpress.com (odnośniki u góry, z boku)

2) za św. Pawłem: Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście – niech będzie przeklęty! (Ga 1,8-9). 

3) Nie czytajmy stron, gdzie podważa się autorytet Kaplanów, promuje się orędzia niezgodne z Pismem Świętym i nauczaniem Kościoła

Pobierz cały list: List Objawienie Boże a objawienia prywatne 2012

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „List Episkopatu Polski na Niedzielę Biblijną 22 kwietnia – w sprawie prywatnych objawień!

  1. Bolesław pisze:

    Dziękuję za stronę z codzienną lekturą Pisma Świętego.
    Dziś św. Ekspedyta. A tak mało osób wie o Nim.
    Bóg zapłać!

    19 kwietnia 2012 Czwartek II tygodnia Okresu Wielkanocnego

  2. wobroniewiary pisze:

    Dziś Patronem dnia jest też św. Leon IX, papież

    Po śmierci papieża Damazego II w 1048 r. wysłano z Rzymu poselstwo do cesarza Henryka III, by wyraził zgodę na wybór Halinarda, arcybiskupa Lyonu, na papieża. Halinard jednak odmówił przyjęcia godności. W tej sytuacji Bruno w obecności legatów rzymskich został desygnowany na papieża przez Henryka II w grudniu 1048 r. Bruno oświadczył, że przyjmie urząd papieski, jeśli Rzymianie i duchowieństwo jednogłośnie zaakceptują jego wybór. Podkreślił tym samym konieczność wyboru, a nie mianowania. Bruno przybył do Rzymu w stroju pątnika, zdjął sandały i boso udał się do grobu św. Piotra, a Rzymianie i duchowieństwo jednogłośnie – przez aklamację – wybrali go na papieża. Bruno zatrzymał urząd biskupa Toul. Przyjął imię Leon IX i został koronowany w bazylice św. Piotra.
    Jego pontyfikat trwał zaledwie 5 lat. Były to jednak lata prawdziwie błogosławione. W tym czasie zreformował życie duchownych oraz kurię rzymską i papieską. Zapoczątkował liberalizację w Kościele i trwałe reformy, które miały uniezależnić Kościół do cesarzy niemieckich i usunąć symonię i nikolaityzm. Na duchownych, którzy otrzymali urzędy drogą przekupstwa, symonii, nałożono wysokie kary. Biskupów symoniackich złożono z urzędu. Takie reformistyczne synody przeprowadził papież w Rzymie, Pavii, w Liege, w Trewirze, w Toul, w Reims, uczestnicząc w nich osobiście. W latach 1050-1051 uczestniczył w synodach w Moguncji, w Vercelli, w Salerno, w Benevento itp. Łącznie odbył 12 synodów: w Italii, we Francji i w Niemczech. Przez swoje podróże poza granice Italii manifestował uniwersalny charakter papiestwa i uświadomił, że papież jest zwierzchnikiem wszystkich Kościołów.
    Leon IX utworzył także kolegium kardynalskie i wyznaczył mu zadanie – wspomaganie biskupa Rzymu w jego posłudze Kościołowi. Leon IX uważał, że papież powinien osobiście głosić wiarę Kościoła i brać udział w uroczystościach kościelnych.

    http://www.brewiarz.katolik.pl/czytelnia/swieci/04-19.php3

  3. Bolesław pisze:

    Wykaz fałszywych wizjonerów oraz miejsc fałszywych objawień, o których informacje są dostępne na stronie Wydawnictwa „Vox Domini”
    http://www.voxdomini.com.pl/wykazy/wy-wizj.html

Dodaj komentarz